Parmak Haberleri

Parmak testiyle akciğer kanseri riskinizi öğrenin! Bu basit testi evde deneyebilirsiniz

Akciğer kanseri en ölümcül kanser türleri arasında yer alıyor. Bu kanseri erken teşhis etmek için çeşitli belirtilere dikkat etmek gerekiyor. Uzmanlar evde yapılan parmak testinin akciğer kanseri belirtisini tespit edebilmenizi sağlayabileceğini belirtiyor. İşte parmaktaki akciğer kanseri belirtisi...

Haber 04-05-23 17:02

Meis Adası'nda parmağı kopan Yunan çocuk Antalya'da ameliyat edildi

Meis Adası'nda 4 yaşındaki çocuğun kapıya sıkışarak kopan parmağı, Antalya'da gerçekleştirilen ameliyatla yerine dikildi.

Yurthaber 25-04-23 13:37

Hemen kontrol edin! Parmaklarda ortaya çıkan önemli kanser belirtisi

Kanser çağımızın tehlikeli hastalıkları arasında yer alıyor. Her yıl milyonlarca kişinin hayatını kaybetmesine neden olan kanserin zararlı etkilerinden korunmak için erken teşhis ve doğru tedavi büyük önem taşıyor. Kanserin az bilinen belirtileri bu hastalığın erken teşhis edilmesini sağlayabiliyor. Uzmanlar parmaklarda ortaya çıkan kanser belirtisine karşı dikkat etmeniz gerektiğini paylaşıyor.

Haber 17-03-23 17:15

Yaptırdığı pedikür yüzünden ayak parmağını kaybetti! Uzmanlar tehlikeye karşı uyardı

Pedikür ve manikür çok daha bakımlı bir görünüm sağlıyor. Ancak bilinmeyen yerlerde yapılan bu tarz uygulamalar mantar, enfeksiyon gibi riskli durumlara neden olabiliyor. Yaptırdığı pedikür nedeniyle ayak parmağını kaybeden bir kadın yaşadıklarını anlattı.

Kadin 22-02-23 20:48

Makrodaktili hastalığı nedir? El ve ayakta görülen bu belirtilerle başlıyor

Makrodaktili hastalığına dev parmak da deniliyor. El ve ayaklarda görülen bu hastalığın belirtilerine karşı bilinçli olmak gerekiyor. Müge Anlı ile Tatlı Sert programında gündem olan Makrodaktili hastalığının ne olduğu ve semptomları merak ediliyor. Peki makrodaktili nedir ve belirtileri nelerdir?

Haber 21-02-23 11:57

Hemen kontrol edin! Bu kişilerin kalp krizi riski daha yüksek

Kalp krizi sağlığımız için büyük risk oluşturuyor. Her yıl milyonlarca insanın ölümüne sebep olan kalp hastalıkları ve kalp krizinden korunmak için sağlıklı yaşama önem göstermek gerekiyor. Ellerimiz, saçımız ve kulağımız gibi birçok alan kalp krizi riskimiz hakkında ipucu veriyor.

Haber 08-02-23 09:42

Ayak parmaklarınızın şekline göre karakter analizi

Vücudumuz zaman içerisinde birçok değişim yaşasa da bazı bölümlerin şekli aynı kalıyor. Parmak şekillerimiz karakterimiz hakkında ipucu verebiliyor. Farkında olmadan yaptığımız birçok hareket ve vücut şekillerimiz karakter analizlerinde yer alabiliyor. İşte ayak parmak şeklinize göre karakter özellikleriniz...

Kadin 03-01-23 10:36

Doktor 'Erkekler iğrençsiniz' diyerek paylaştı! Vücutta yıkamayı atladığınız 5 önemli bölge

Vücudun temizliğini sağlamanın görünümü etkilediği biliniyor. Ancak hijyen sadece görünüm ve koku için değil sağlık için büyük önem taşıyor. Duş alırken vücudun bazı bölümlerini temizlemeyi atlayabiliyoruz. TikTok'ta bilgilendirici videolar paylaşan bir doktor 'Beyler, iğrençleşiyor' diyerek vücutta yıkamadığımız alanları açıkladı.

Haber 03-01-23 09:57

Sonunda bu da oldu! Parmak kısaltma ameliyatı oldu... Tepkilerin hedefine yerleşti

İsmi “Athena” olarak açıklanan bir sosyal medya kullanıcısı ‘ayak parmağı kısaltma’ prodesürünü uygulayarak tepkilerin odağına yerleşti. Ameliyatın öncesinde ve sonrasındaki ayak parmaklarının görüntüsünü paylaşan Athena’ya sosyal medya kullanıcılarından yorum yağdı.

Trend 27-12-22 12:02

Korelilerin büyük iyileşme sırrı! Baş parmağınıza sarımsak sarıp bekleyin... Olacaklara inanamayacaksınız

Bağışıklık düştüğü için kışın sık sık hastalanıyor ve kolayca iyileşemiyor musunuz? Bunun çözümü basit! 'Öksürük nasıl geçer?' diye araştırmalar yapıyorsanız Korelilerin sağlık tüyosunu uygulayabilirsiniz. İşte Korelilerin uyguladığı sarımsak yöntemi...

Haber 02-12-22 11:51

Güvenlik görevlisinin parmağını ısırarak kopartan kadından şaşırtan savunma! 'Ağzım kan olurdu'

Beyoğlu'nda geçen yıl eğlence mekanında tartıştığı güvenlik görevlisinin parmağını ısırarak kopardığı iddiasıyla yargılanan Kazakistan uyruklu Uluossyn Malgazhdarova, 5 ay 25 gün hapis cezasına çarptırıldı. Malgazhdarova savunmasında, "Bilerek yapmadım. İnanamadım, ağzım kan olurdu bir şey olurdu hiçbir şey yoktu. Bir anda oldu ama fotoğraf gösterdikten sonra inandım. Ama hala parmağın nasıl koptuğunu görmedim" dedi. İşte olayın detayları...

Haber 10-11-22 15:12

Tüyler ürperten iş kazası! Elini makineye kaptırdı, parmakları koptu

Bursa'da mobilya atölyesindeki tüyler ürperten kazada bir işçi, çalıştığı sırada kolunu makineye kaptırdı. Sağ elinin 3 parmağı kopan yaralı, kopan parmaklarıyla birlikte hastaneye kaldırıldı.

Haber 03-11-22 13:36

Yıllardır yanlış biliyormuşuz! Penis boyu ayaktan değil ellerden anlaşılıyormuş

Penis boyu erkeklerin en rahatsız olduğu fakat konuştuğu konular arasında bulunuyor. Birçok erkek penis boyunun kısa olduğunu düşünerek öz güven problemleri yaşıyor. Penis boyunun ayaklardan, burundan anlaşılacağı düşünülüyor. Ancak TikTok hesabı üzerinden paylaşım yapan doktor bunların yanlış olduğunu belirterek asıl bakmanız gereken bölgeyi açıkladı.

Haber 19-10-22 08:47

Kan donduran olay! Konuşmak için çağırdığı eşini önce darbetti sonra parmağını kesmeye çalıştı

Korkunç olay Kocaeli'de meydana geldi. 41 yaşındaki L.Ü., bir süredir ayrı yaşadığı eşi Esra Ü.'yü konuşmak için evine çağırdı. Çıkan tartışma sonrası talihsiz kadını feci şekilde döven L.Ü., parmağını kesmeye çalışıp dişlerini kırdı. Esra Ü.'nün çığlıklarını duyan komşuları ekiplere haber verdi. İçeri giren polis ekipleri şüpheli L.Ü.'yü gözaltına aldı.

Haber 19-09-22 23:33

Basit tırnak testi ile kanseri önceden teşhis etmeniz mümkün! Akciğer kanseri için önemli bir adım

Kanser çağımızın en risk taşıyan hastalığı haline geldi. Kanser vakalarında gün geçtikçe artış meydana geliyor. Bu sebeple kanseri önceden teşhis etmek ve uygun tedaviyi izlemek önem taşıyor. Akciğer kanserini tırnak testi ile anlamak mümkün olabiliyor. Bu kolay test hayatınızı kurtarabilir.

Haber 12-09-22 12:58

Bu şekilde görünmüyorsa sorun olabilir! Parmak testi ölüm riskiniz hakkında uyarı veriyor

Hastalıkların tehlikeli etkilerinden korunmak ve ölüm riskini düşürmek için vücudun göstermiş olduğu belirtilere, değişikliklere dikkat etmek gerekiyor. Hiç aklımıza gelmeyecek olan ufak testler hastalıklar hakkında uyarıcı olabiliyor. Evde uygulayacağınız parmak testi ile ölüm riskinizi öğrenebilirsiniz.

Haber 07-09-22 11:43

Seks uzmanı paylaştı: Yatakta nasıl olduğunu bu alışkanlıklara bakarak öğrenebilirsiniz

Cinsellik toplumda konuşulmayan konular arasında bulunuyor. Oysa ki hayatın bir parçası olan cinsellik konusunda bilinçli olmak oldukça önem taşıyor. Partnerinizle seks yapmadan cinsel performansını öğrenmek istiyorsanız onun hareketlerini gözlemlemeniz yeterli. İşte erkeklerin nasıl seviştiklerini gösteren o işaretler…

Kadin 02-09-22 12:11

Aydın'ın minik bebekleri sağlığına kavuştu

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesinde 595 gram doğan Pera 2 kilo 380 grama, 780 gram doğan Orkun Alp ise 3,3 kilograma ulaştı - Neonatoloji Uzmanı Doç. Dr. Ayşe Anık: - "Bebeklerin ikisi de parmak bebeklerdi, çok küçüklerdi. Ciddi tıbbi desteğe ihtiyaçları vardı. Dört ay burada yoğun bakımda kaldılar. Şimdi ikisi de taburcu oldular"

Yurthaber 26-08-22 11:06

Bursa'da bir işçinin kopan parmakları 10 saatlik operasyonla yerine dikildi

Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Ana Bilim Dalı Dr. Öğretim Üyesi Gökay Eken: - "Operasyonla her üç parmağını yerine replante ettik mikrocerrahi tekniğini kullanarak, damarlarını, sinirlerini onardık. Bu şekilde başarılı bir operasyonla ameliyatı tamamladık. Hastamız şu an ameliyat sonrası beşinci gününde, takipleri iyi. Parmakları yaşıyor"

Yurthaber 16-08-22 13:47

Yer: Sakarya! Kazada parmağı koptu, vatandaşlar seferber oldu

Sakarya'da kontrolden çıkan bir araç park halindeki kamyonete çarptı. Meydana gelen kazada araç içinde sıkışan kadının parmağının koptuğu fark edildi. Yaralı kadın hastaneye kaldırılırken vatandaşlar kopan parmağı bulmak için seferber oldu.

Haber 15-08-22 17:31

Şaşkına çeviren olay! Şikayet üzerine bölgeye gelen polisin parmağını ısırdı: Önüne gelene sataşıyor, bıçaklarla, silahlarla, tüfeklerle geziyor

Sakarya’nın Adapazarı ilçesinde madde bağımlısı olduğu öne sürülen şahsın yaptığına kimse inanamadı. Çevresindekilere rahatsızlık vermeye başlayan şahıs, şikayet üzerine bölgeye gelen polis memurunun parmağını ısırıp yaralayarak herkesi şaşkına döndürdü. Şahıs, gözaltına alınırken, yaralı polis ambulansla hastaneye kaldırıldı. Olayı anlatan mahalle sakini polisin parmağını ısıran şahıs hakkında “Madde bağımlısı kendisi önüne gelene sataşıyor, bıçaklarla, silahlarla, tüfeklerle geziyor." dedi.

Haber 15-06-22 14:15

Bu basit test ile kanser riskinizi öğrenebilirsiniz

Akciğer kanseri oldukça ciddi sonuçlara neden olabilen kanser türleri arasında üst sıralarda yer alıyor. Her yıl binlerce insan akciğer kanserine yakalanıyor. Tüm kanser türlerinde olduğu gibi akciğer kanserinde de erken teşhis oldukça önem taşıyor. Yapılan araştırmalara göre evde yapacağınız çok kolay test ile akciğer kanserine yakalanma riskinizi öğrenebilirsiniz.

Haber 23-05-22 15:20

İleride sağlık sorunlarına neden oluyor! Engellemek için…

Bebekler bilinçsiz olarak birçok davranış yapıyor. Bu davranışların uygun bir şekilde engellenmemesi ileride alışkanlık haline gelebiliyor veya sağlık sorunlarına neden olabiliyor. Bebeklerin süt emmeyi parmak emme olarak devam ettirmesi ileride ağız ve diş sağlığını etkiliyor. Sizin bebeğinizde de parmak emme alışkanlığı varsa bu haberi okuyarak bu alışkanlıktan bilinçli bir şekilde uzaklaşmasını sağlayabilirsiniz.

Kadin 10-05-22 16:59

Parmaklarınız kilitleniyorsa bu hastalığa sahip olabilirsiniz

Parmaklarınızı hareket ettirirken ses çıkıyorsa ve kilitlenme ile hareket zorlaşması yaşıyorsanız tetik parmak hastalığınız olabilir. Parmaklarda ağrıya neden olan tetik parmak hastalığından kısa bir operasyonla kurtulabilirsiniz.

Haber 18-04-22 14:12

Kocaeli'de parmağı mama sandalyesine sıkışan küçük kızın yardımına itfaiye yetişti

Kocaeli'de parmağı mama sandalyesine sıkışan küçük kızın yardımına itfaiye yetişti

Yurthaber 08-04-22 10:20

Parmak çıtlatmak hakkında bildiğiniz her şeyi unutun! Tehlikeli olması için...

Parmak çıtlatmak kimi zaman stresten kimi zaman can sıkıntısından sık yapılan bir alışkanlıktır. Uzmanlar genel düşüncenin aksine eklemlerde aşınma (kireçlenmeye) neden olmayacağını söyleyerek ancak çıtlatma ile beraber ağrı oluyorsa ve çarpma vurma gibi bir yaralanma sonrası geliştiyse mutlaka bir uzmana başvurmak gerektiğini hatırlattı.

Haber 09-02-22 14:56

Kırıkkale'de eli otomobilin kapısına sıkışan sürücünün parmağı koptu

Kırıkkale'de eli otomobilin kapısına sıkışan sürücünün parmağı koptu

Yurthaber 15-11-21 18:41

Eğlence mekanında parmak koparmıştı! İşte istenen ceza

Beyoğlu'nda iki ay önce bir eğlence mekanında tartıştığı güvenlik görevlisinin parmağını ısırarak kopardığı iddiasıyla tutuklanan Kazakistan uyruklu Uluossyn Malgazhdarova hakkındaki soruşturma tamamlandı. Savcılık tarafından hazırlanan iddianamede, şüpheli Malgazhdarova'nın "Kasten yaralama" suçundan 4 yıl 6 aya kadar hapsi istendi.

Haber 29-09-21 17:23

Bolu'da parmak ucu kopan inşaat işçisi hastaneye kaldırıldı

İşçinin eldiven içerisinde bulunan parmağının ucu, cerrahi operasyonla yerine dikilecek

Yurthaber 28-09-21 11:09

Bolivya'da bir kadının hamburgerinden insan parmağı çıktı

Bolivya'nın Santa Cruz de la Sierra şehrinde, bir kadının yediği hamburgerden insan parmağı çıktı. Ülke basınında çıkan habere göre, Bolivyalı Estefany Benitez, yiyeceğinden insan parmağı çıkması üzerine, işletmeye şikayette bulunduğunu, ancak kendisiyle ilgilenilmediğini sosyal medya hesabından açıkladı.

Haber 16-09-21 09:04

Parmağına yüzük sıkıştı, soluğu itfaiyede aldı

Afyonkarahisar’da parmağına taktığı yüzüğü çıkaramayan kadın soluğu İtfaiye Müdürlüğünde aldı. Genç kadının uzun uğraşları sonucu çıkaramadığı yüzüğü itfaiye ekipleri yaklaşık 5 dakikalık bir müdahalenin ardından özel ekipmanlar kullanarak çıkardı.

Haber 13-09-21 15:21

Kol naklinden 29 gün sonra Canım acıyor dedi

Dinamit patlaması nedeniyle 9 yaşındayken kollarını kaybeden Yavuz Ayılmazdır, 29 gün önce gerçekleştirilen başarılı kol nakli ile 25 yıl sonra hayaline kavuştu. İyileşme süreci devam eden Ayılmazdır, ameliyattan 29 gün sonra parmaklarını oynatınca ilk kez "Canım acıyor" dedi.

Haber 27-07-21 15:05

6 parmaklı Dicle'ye başarılı operasyon!

Sağ ayağında doğuştan 6 parmağı bulunan 2 yaşındaki Dicle, Gaziantep Özel ANKA Hastanesi’nde yapılan başarılı ameliyatla fazla parmağından kurtularak, sağlıklı adımlar atmaya başladı.

Haber 14-06-21 10:07

Parmak şekliniz karakteriniz hakkında neler söylüyor?

Bir kişinin eline baktığınızda aslında hayatına dair pek çok ince detayı gözlemleyebilirsiniz. Hatta bu işi biraz daha ilginçleştirerek el falıyla hayatın şifrelerini çözdüğünü iddia edenler dahi vardır. Bilimsel olarak parmak şeklinizin karakteriniz hakkında bilgi verdiğini söylesek? Hazırsanız başlıyoruz.

Trend 10-06-21 12:17

Bolu'da iki aile arasında silahlı kavga! Dakikalarca kopan parmağı aradılar

Bolu'da komşu iki aile arasında çıkan bıçak ve tüfekli kavgada 4 kişi yaralandı. Kavgada bir kişinin parmağı koparken olaya müdahale eden polis memurunun ise yere düşmesi sonucu omzu çıktı.

Haber 08-06-21 07:22

Peltek konuşmanın nedeni parmak emme alışkanlığı olabilir!

Halk arasında peltek konuşma olarak bilinen problem, çocuklarda parmak emme davranışıyla ortaya çıkıyor. Emilen parmakların diş ve ağız yapısını bozması nedeniyle yaşanan peltek konuşma sorununun tedavisi için kritik dönemde harekete geçilmesi gerekiyor. Parmak emme alışkanlığının ilerleyen yaşlarda da devam etmesi durumunda problemler kalıcı hale geliyor.

Haber 06-06-21 13:44

Çocuklarda parmak emme alışkanlığı çene gelişiminin bozulmasına neden olabilir

Birçok çocukta görülen parmak emme alışkanlığı sonraki dönemde çene gelişimini etkiliyor. Çene gelişimini bozabileceğine dikkat çeken Ortodonti Uzmanı Dr. Şirin Hatipoğlu tedavi yöntemleri hakkında bilgi verdi. Diş çapraşıklığı ve çene bozukluğuna neden olan sebeplerin ikiye ayrıldığını belirten Hatipoğlu, “Parmak/ dudak emme, tırnak yeme, dil itimi gibi kötü alışkanlıklar sonucunda normal fonksiyonel yapı bozularak patolojik bir yapı ortaya çıkar” dedi.

Kadin 24-05-21 10:44

Elini hızara kaptırdı: Ömür boyu bir elini kullanamama durumu var

Bayburt’ta odun doğrarken parmağını hızara kaptıran 17 yaşındaki genç kızın ameliyattan sonraki mutluluğu kısa sürdü. Ameliyatla kopan parmak yerine birleştirildi ancak bir süre sonra sinirlerden ötürü parmak eğri kaldı. Eğri parmakla elini tam kullanamayan ve maddi imkanları yeni bir ameliyata müsait olmayan genç kız, hayırsever ve devlet büyüklerinden yardım talebinde bulundu.

Haber 21-05-21 08:44

Kopan parmağını sırt çantasında Türkiye'ye taşıdı! 11 saatlik ameliyat literatüre girdi

Yurt dışında açık denizde görev yapan makine mühendisi Berk Altınelli'nin, geçirdiği kaza sonrası sağ işaret parmağı koptu. Orta eklemden kopan parmağının dikilemeyeceğini, çöpe atmasını söyleyen Malta'daki doktorların söylediklerine aldırmayan Altınelli,19 saati bulan yolculuk sonrası atmasını söyledikleri parmağıyla birlikte Türkiye'de hastaneye geldi. 11 saat süren ameliyatla yerine dikilen parmakla ilgili konuşan Prof. Dr. Mehmet Veli Karaaltın, bu ameliyatın literatüre de gireceğini söyledi

Haber 11-04-21 11:57

Başparmağın uzunluğu doktoru bile şaşkına çevirdi: ''İlk defa görüyorum''

İnanılmaz derecede uzun ayak parmağı olan kadın, doktoru bile şaşkına çevirdi. 'Bu kadar uzun ayak parmağı' olan bir hasta görmediğini söyleyen doktor, ''Bu son derece nadir görülen bir durum. Şu anda önümde sahip olduğum iş bu'' dedi.

Haber 06-04-21 08:38

Genç kadının devasa orta parmağı viral oldu!

Genç bir kadının diğerlerinden bir hayli uzun olan orta parmağı internette viral oldu.

Haber 17-03-21 16:53

Çocuğunuz parmak mı emiyor?

Parmak emme, normal çocuklarda herhangi bir psikopatolojik etken olmaksızın 3-4 yaşlarına kadar görülen bir olgu. Bebeklerin çoğu, başparmaklarını ya da diğer parmaklarını emer. Parmak emme alışkanlığı karşısında yine de endişelenen anne ve babaların göstereceği en sağlıklı yaklaşım nedir? Hangi durumlarda bu alışkanlıktan dolayı endişelenmek yerindedir?

Haber 01-01-06 12:16

Parmaklarınızda çomaklaşma var mı?

El ve ayak parmaklarının, uçlarındaki yumuşak dokunun şişip yuvarlaklaşması çomak parmak adıyla bilinir. İlk kez Hipokrat tarafından ampiyemli hastalarda tanımlanmış olduğundan "Hipokrat Parmağı" ismi de verilir. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta parmaklardaki çomaklaşmayı Mynet okurları için yazdı.

Haber 09-08-05 09:00

Parmak boyu saldırganlığı belirliyor

Kanadalı bilim adamları, erkeklerin ne kadar saldırgan olduklarını parmaklarının uzunluğuna bakarak belirlemenin mümkün olduğunu savunuyor.

Haber 07-03-05 05:15

Parmak boyu saldırganlığı belirliyor

Kanadalı bilim adamları, erkeklerin ne kadar saldırgan olduklarını parmaklarının uzunluğuna bakarak belirlemenin mümkün olduğunu savunuyor.

Haber 05-03-05 11:12

Bir yaşına kadar parmak emme normal

Çocuklarda 1 yaşına kadar parmak emmenin normal olduğunu belirten uzmanlar, 5-6 yaşından sonra bu durumun tehlikeli geleceğin habercisi olabileceğini kaydettiler.

Haber 22-10-04 14:40