Rahim Ağzı Haberleri

HPV aşısı ile rahim ağzı kanserini önleyebilirsiniz! 500 kız çocuğuna ücretsiz HPV aşısı yapılacak

Kanser hayatımızda büyük risk oluşturan hastalıklar arasında bulunuyor. Her yıl milyonlarca insanın ölümüne neden olan kanserden korunmak için önlem almak önem taşıyor. Kadınlarda en sık görülen kanser türlerinden olan rahim ağzı kanserini HPV aşısı ile önlemek mümkün olabiliyor. Yapılan projeye göre 500 kız çocuğuna ücretsiz HPV aşısı yapılacak.

Haber 05-10-22 10:14

Koku varsa dikkat! Kanser olma riski ile karşı karşıyasınız

Kadın hastalıkları arasında bulunan rahim ağzı kanseri sağlığı oldukça tehdit ediyor. Oldukça sık rastlanan rahim ağzı kanseri sinsice ilerliyor. Rahim ağzı kanserinin erken teşhis edilmesi hayat kurtarıyor. Aşağıda bulunan belirtilerden birkaçına sahipseniz doktora başvurabilirsiniz

Haber 28-06-22 12:04

Cinsel ilişki sırasında acı çekiyorsanız dikkat! Prezervatif ve kayganlaştırıcılar...

Rahim ağzı yaraları hayatı olumsuz yönde etkileyerek, yaşam kalitesini düşüren ve çok dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Cinsel ilişkide keyif almak yerine acı çekiyorsanız mutlaka doktora görünmelisiniz. Kayganlaştırıcı krem, prezervatif ve doğum kontrol haplarını kullananlarda sık görülmektedir. Aktif bir cinsel hayatınız varsa rutin doktor kontrolüne gitmelisiniz. Peki, Rahim ağzı yarası nedir? Belirtileri nelerdir? Rahim ağzı yaraları neden olur? Rahim ağzı yaraları nasıl tedavi edilir?

Haber 06-04-22 09:08

İngiltere’de rahim ağzı kanseri testleri evlere dağıtılacak

İngiltere'deki Ulusal Sağlık Sistemi, evde yapılabilen rahim ağzı kanseri testlerini postayla göndermeye hazırlanıyor.

Haber 24-02-21 05:50

Rahim Ağzı

Rahim Ağzı Hakkındaki Haberler Mynet'te. Rahim Ağzı Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Vajinal akıntı için ilaç kullanmak gerekir mi? Vajinal akıntı tedavisini renkler belirliyor

Vajinal akıntı farklı nedenlerden dolayı oluşabilir. Altında yatan nedenleri anlamak için akıntının rengi dikkate alınır. Birçok renkte olabilen vajinal akıntının yalnızca birkaçı sağlık bir vücudu işaret eder. Vajinal akıntı tedavisi içinse rengine göre karar verilir. Konu ile ilgili bilgi veren Dr. Sinan Akkurt, vajinal akıntı ve renkleri ile ilgili bilinmesi gerekenleri anlattı.

Kadin 15-02-21 17:48

Denizli'de doğuştan cinsel organı olmayan 3 kadın ameliyatla sağlığına kavuştu

Denizli'de doğuştan cinsel organı olmayan 3 kadın ameliyatla sağlığına kavuştu

Yurthaber 07-08-20 22:07

Kansızlık yaratacak kadar kanamalar oluyorsa dikkat! İşte rahim kanserinin belirtileri

Rahim ağzının aslında rahmin vajen içine doğru devam eden bir parçası olduğunu belirten Anadolu Sağlık Merkezi Kadın Hastalıkları ve Doğum ve Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Murat Dede, “Doğurgan çağda özellikle menopoz öncesi dönemde daha belirgin olmak üzere adet süre ve miktarında bozukluk ve hatta anemi (kansızlık) yaratacak kadar adet kanaması vepostmenopozal (adetten kesildikten sonra) kanaması oluyorsa mutlaka doktora başvurulmalı” açıklamasında bulundu.

Kadin 20-02-19 13:41

Rahim ağzı kanserini çok erken yakalamak mümkün

Geçmişte kadınlarda genellikle 40’lı yaşlardan sonra tanı konulan rahim ağzı kanserinin öncül lezyonlarını artık 20’li yaşlardan itibaren görmek mümkün olabiliyor. Acıbadem Taksim Hastanesi Kadın Hastalıkları, Doğum ve Jinekolojik Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. İlkkan Dünder, özellikle son yıllarda öncül lezyonların genç yaşlarda gözlenmesine paralel olarak, rahim ağzı kanserinin de daha erken yaşlarda ortaya çıkmaya başladığına dikkat çekiyor.

Kadin 12-01-18 14:27

Spiral rahim ağzı kanserini önlüyor

Servikal (rahim ağzı) kanseri, kadınlarda en sık görülen üçüncü kanser türü. 2030 yılına kadar senede 710 bin kadın servikal kanserine yakalanacak ve yılda 383 bin kadın ölecek! Kansere yakalanma sıklığını azaltmak için pek çok tarama programları geliştirilse de gittikçe zorlaşan hayat koşulları ve ülkeler arasındaki ekonomik uçurumların gittikçe artması ne yazık ki kanserin yayılımını önleyemiyor.

Haber 19-12-17 11:47

Rahim ağzı kanseri aşısı erkeklerde

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. Faruk Buyru, rahim ağzı kanserinin virüslerle ilişkisinin kanıtlandığını belirtti.

Haber 13-02-10 12:11