Sağlık Çalışanları Haberleri

Bakan Koca'nın 'para sayma' işareti tepki toplamıştı! Tartışma yaratan görüntüleri böyle savundu: 'Özür dilemem gereken bir durum yok'

Sık sık şiddet olaylarıyla gündeme gelen ve maaş yetersizliğinden yakınan sağlık çalışanları çalışmak için yurt dışını yeğliyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bu tercihin gerekçesini açıklarken 'para' işareti yapmış, o görüntüler tartışmaları beraberinde getirmişti. Koca o işaretine açıklık getirip yanlış anlaşıldığını savundu.

Haber 17-12-2023 11:57

Kocaeli'de sağlık çalışanları, İsrail'in Gazze'ye saldırılarını protesto etti

Kocaeli'de sağlık çalışanları, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını protesto etti.

Yurthaber 17-11-2023 13:52

Alanya'da doktorun, eşi tarafından öldürülmesi protesto edildi

Antalya'nın Alanya ilçesinde doktorun, çalıştığı aile sağlığı merkezinde eşi tarafından bıçakla öldürülmesi protesto edildi.

Yurthaber 15-06-2023 15:38

UMKE gönüllüsü kızına verdiği kız çocuğu kurtaracağım sözünü tuttu

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından arama kurtarma çalışmalarına katılan Ağrı'nın Eleşkirt ilçesinde görevli sağlık personeli Selçuk Kahriman, kızına verdiği "gidip senin yaşında küçük bir kızı kurtaracağım" sözünü yerine getirdi.

Yurthaber 24-02-2023 14:36

İzmir'den gönüllü 50 sağlık çalışanı, Hatay'a uğurlandı

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Araştırma ve Uygulama Hastanesinden gönüllü 50 sağlık çalışanı, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Hatay'a gitmek üzere yola çıktı.

Yurthaber 09-02-2023 10:11

Sağlık çalışanları iş bırakıyor! Genel Sağlık-İş Sendikası aldıkları kararı duyurdu

Genel Sağlık-İş Sendikası, memur maaşlarına yapılan yüzde 30'luk zamma tepki olarak bir günlük iş bırakma kararı aldı.

Finans 09-01-2023 14:46

Trabzon'da, sağlık çalışanlarının çektiği fotoğraflardan oluşan sergi açıldı

Trabzon Sağlık Müdürlüğünce düzenlenen "Doğumdan Yaşama İnsanımız" adlı fotoğraf sergisinin açılışı gerçekleşti.

Yurthaber 05-01-2023 07:48

Sağlık çalışanlarına teşvik müjdesi! Sağlık çalışanları ne zaman ek ödeme alacak? Bakan Koca duyurdu

Sağlık çalışanları ek ödemeleri gündemde yer alıyor. Sağlık çalışanları beyaz reform çerçevesinde yapılacak olan teşvik ödemeleri hakkındaki açıklamaları yakından takip ediyorlar. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca konu hakkında açıklama yaptı. Peki, Sağlık çalışanları ne zaman ek teşvik alacak?

Finans 08-11-2022 17:03

Hasta almaya giden ambulanstaki sağlık çalışanlarına saldırdılar! Dehşet anları kamerada

Avcılar’da dehşete düşüren bir olay yaşandı. Kalp hastasını almaya giden ambulanstaki sağlık çalışanlarına, ambulansın otomobillerine çarptığını öne süren bina sakinleri sopayla saldırdı. Saldırı sonrası bina sakinleri ve sağlık çalışanlarının kavgası güvenlik kamerasına yansıdı. Gece yoğun bakıma alınan ve bugün imza atarak hastaneden ayrılan kalp hastası Fabri Aybakan ise olayla ilgili, "Ben saldırıya uğrayan görevlileri görünce acımı unuttum" dedi. İşte olayın detayları...

Haber 07-11-2022 14:59

Yargıtay'dan emsal olacak mesai kararı : İcap nöbetinin 1/8'i çalışma süresi sayılacak

Yargıtay'dan sağlık çalışanlarını ilgilendiren emsal nitelikli karar geldi. Yargıtay, icap nöbetinde geçen sürenin tamamının mesai sayılmayacağına hükmetti. İşte milyonlarca kişiyi kapsayan karara ilişkin detaylar…

Finans 24-10-2022 09:41

Yemeği beğenmeyip boykot ettiler! Silahını sağlık çalışanlarına doğrultup...

Diyarbakır’daki Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde korkunç bir olay meydana geldi. Yemeği beğenmeyen bazı sağlık çalışanlarının boykotunun ardından yemek firması çalışanlarıyla tartışma yaşandı. Tartışmada yemek firmasından 1 kişi tabancasını önce sağlıkçılara doğrulttu, ardından yere ateş etti. Olayda kimse yaralanmazken hastaneye polis girdi ve 1 kişi gözaltına alındı. Bir grup sağlık çalışanı ise hastane önünde oturma eylemi yaptı.

Haber 03-10-2022 17:05

Doktorlar özlük haklarını da kapsayan düzenlemeler için Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür etti

Doktorlar özlük haklarını da kapsayan düzenlemeler için Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür etti

Yurthaber 25-09-2022 23:48

Sağlık çalışanları halk sağlığına dikkati çekmek için trampet takımı kurdu

Samsun'da daha önce hiç enstrüman kullanmayan sağlık çalışanları, kurdukları trampet takımıyla kanser ve kronik rahatsızlıklara dikkati çekerek bilinç oluşturmaya çalışıyor - Trampet takımında bulunan Dr. Elif Özkaya: - "Halkı bilinçlendirici stantlar kuruyoruz, broşürler dağıtıyoruz, eğitimler veriyoruz ama müzik bambaşka. Müzik olunca herkes bir anda aynı yerde buluşuyor"

Yurthaber 17-09-2022 11:07

Beyaz Reform ile aynı işi yapan hekimler arasındaki ücret adaletsizliği sona erdi

Ankara Şehir Hastanesi Acil Tıp Kliniği Eğitim Görevlisi Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz: - "Sağlık çalışanlarının maaşları, memur maaşı, sabit ödeme ve taban ödeme olarak 3 grupta, tek kalemde sınıflandırıldı. Böylelikle hastane gelirine bağlı ödeme farkı ortadan kaldırıldı" - "Yeni düzenlemeler bizler için birçok önemli kazanımı getirdiği gibi sahadaki adaletsizlikleri ortadan kaldırmanın da önünü açtı, düzenlemelerin sağlık çalışanlarının ve hastaların da memnuniyetini artıracağını düşünüyorum"

Yurthaber 18-08-2022 11:04

400 TL'den başlıyor, 8 bin TL'ye çıkacak! Sağlık çalışanlarını yakından ilgilendiriyor: Mesai ile birlikte...

Sağlık çalışanlarının özlük haklarıyla ilgili ek ödeme yönetmeliğinin ardından ödemelerin ne kadar olacağı merak konusu oldu. Performans ödemeleri sisteminin teşvik sistemine dönüşmesiyle sağlık çalışanlarına ödenecek teşvik tutarları da değişti. Buna göre, teşvik ödemelerinin tutarları 400 TL'den başlayıp 8 bin TL'ye kadar çıkıyor.

Haber 15-08-2022 17:17

SON DAKİKA: Canlı yayında açıklandı... 7.500 - 10.000 bin TL arası ek ödeme müjdesi! Kimler yararlanabilecek?

Son dakika haberi: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün gece sosyal medya hesabından paylaştığı bir mesajda 'müjde' göndermesi yapmıştı. Sağlık çalışanları hakkındaki düzenlemenin detayları belli oldu. Resmi Gazete'de yayımlanan düzenlemenin ardından bazı hekimler 10 bin TL bazıları 7.500 TL bazıları da 5.000 TL ek ödeme alacak! İşte son dakika haberinin ayrıntıları...

Haber 12-08-2022 16:49

Sağlık Bakanlığı Ek Ödeme Yönetmeliği Resmi Gazete'de

Düzenlemeyle sağlık çalışanlarına ek ödemeler, temel ve teşvik ek ödemesinden oluşacak, temel ek ödeme, "sabit ödeme" ve personelin ödüllendirilerek motivasyonun artırılması amacıyla getirilen "taban ödeme"nin toplamıyla belirlenecek - Teşvik ek ödemesi ise personelin görev yaptığı sağlık tesisinde hizmete katkısı ve verimliliği, hizmetin kalitesi, çalışan ve hasta memnuniyeti gibi kriterler göz önüne alınarak mesai içi ve dışı çalışmalarına karşılık döner sermayeden yapılan ödemeyi içine alıyor

Yurthaber 12-08-2022 12:05

SON DAKİKA | 'Sağlık Bakanlığı Ek Ödeme Yönetmeliği' Resmi Gazete'de yayımlandı! Bakan Koca 'Hayırlı olsun' diyerek duyurdu

Son dakika: Sağlık çalışanlarının özlük haklarına ilişkin hazırlanan 'Sağlık Bakanlığı Ek Ödeme Yönetmeliği' Resmi Gazete'de yayımlandı. 'Yönetmelik dili hepimiz için açık olmayabilir. Günlük hayata tercüme, her ayın 15’inde yapılacak. Hayırlı olsun' diyen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 'Türkiye’de doktor olmanın anlamı değişti' dedi.

Haber 12-08-2022 06:29

Doktor, sağlık çalışanlarına 'beyaz kod' verdiler diye fırça attı! Tepki çeken sözler: 'Kafanıza göre polis çağırıyorsunuz...'

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde bulunan özel bir hastanede tepki çeken bir olay yaşandı. Sağlık çalışanları, hasta ile aralarında çıkan tartışmadan sonra beyaz kod verdi. Doktor, beyaz kod veren görevlileri azarladı. Amatör kamera tarafından kaydedilen görüntülerde doktor, "Kime sordunuz da beyaz kod veriyorsunuz? Bir daha böyle bir şey kabul etmiyorum. Kafanıza göre polis çağırıyorsunuz, mahkemelerde sürünen biz oluyoruz" dedi. İşte tepki çeken o görüntüler!

Haber 26-07-2022 17:36

Kocaeli'de sağlık çalışanlarına çiçekli teşekkür

Kocaeli'de sağlık çalışanlarına çiçekli teşekkür

Yurthaber 21-07-2022 12:52

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medyadan paylaştı! 'Ülke geneline yayılacak sistemle şiddete bir engel koyuyoruz'

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda hastanelerde uygulamaya konulan "Kapı Güvenlik Sistemleri" ile "şiddete bir engel koyulduğunu" bildirdi.

Haber 16-07-2022 23:35

Batman'da sağlık çalışanlarına bıçaklı saldırı girişiminde bulunmuştu! Olayla ilgili kritik gelişme

Batman'da Beşiri Devlet Hastanesi'nin acil servisinde sağlık çalışanlarına bıçaklı saldırı girişiminde bulunduğu gerekçesiyle gözaltına alınan zanlı tutuklandı. Zanlının dört suç kaydının bulunduğu öğrenildi.

Haber 15-07-2022 20:38

Sağlık çalışanlarının eyleminde polise tokat atan kişi gözaltına alındı

Sağlık çalışanlarının eyleminde polise tokat atan kişi gözaltına alındı

Yurthaber 08-07-2022 08:44

Sağlık çalışanlarından Dr. Karakaya'nın öldürülmesine tepki

Sağlık çalışanlarından Dr. Karakaya'nın öldürülmesine tepki

Yurthaber 07-07-2022 17:29

Doktor Ekrem Karakaya'nın öldürülmesi sonrası harekete geçtiler! Sağlık çalışanlarından birçok ilde şiddet protestosu

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Konya Şehir Hastanesi'nde görevli Kardiyoloji Uzmanı Doktor Ekrem Karakaya'nın öldürülmesinin ardından 7-8 Temmuz’da grev kararı aldı. Karakaya'nın öldürülmesine tepki olarak sağlık çalışanları bugün birçok şehirde şiddet protestosu düzenledi. Eylemde ayrıca, sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin son bulması talebiyle bugün ve yarın, Türkiye genelinde iş bırakma eylemi yapılacağı, acil servis dışında hasta bakılmayacağı duyuruldu. Eylemlerde gergin anlar da yaşandı.

Haber 07-07-2022 12:28

Baba ve iki oğlu kimliksiz ilaç yazdırmak istedi! Sağlık çalışanları korku dolu anlar yaşadı

Diyarbakır’da ismi öğrenilemeyen kişi, tıbbi sekretere kimliksiz ilaç yazdırmak istediğini söyledi. Sözlü tartışmanın ardından kişinin dışarıda bekleyen iki oğlu tıbbi sekreter ve doktora saldırdı, kapıyı tekmeledi. O anlar ise güvenlik kamerasına yansıdı.

Haber 27-06-2022 19:20

Yangından kaçan yavru kuş ve köpeği alanda görevli sağlık ekipleri kurtardı

UMKE ekibinde görevli paramedik Mehmet Tufan Aydın: - "Yuvasının yanmış olabileceğini düşündüğümüz kuş yavrusunu alarak su verdik. Sonrasında gölgede beklettik. Bir süre sonra kuş yavrusu kendine geldi" - Muğla İl Sağlık Müdürlüğü Afetler ve Sağlık Hizmetleri Birim Sorumlusu Oktay Yaşar: -"Elbette önceliğimiz insan sağlığı ama yangın bölgesindeki tüm canlıların da sağlığı için de çaba gösterdik. Bu kapsamda ekipleriniz hayvanlara da müdahale etti"

Yurthaber 25-06-2022 15:12

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın 58 hekimle buluştuğu toplantının detayları belli oldu: Türkiye'de hekimlik yeni bir döneme girdi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 58 hekimle bir araya geldiği toplantıda, sağlık çalışanlarına yönelik yeni düzenlemeler hakkında bilgi verdi. Hekimlerin ekonomik şartlarının iyileştirilmesine yönelik yasanın uygulama yönetmeliği çıktığında sonuçların beklentileri aşacağını düşündüklerini belirten Fahrettin Koca, "Türkiye'de hekimliğin yeni bir döneme girdiği" mesajını paylaştı.

Haber 24-06-2022 14:41

Sağlık çalışanlarının mali haklarının iyileştirilmesini içeren kanun Resmi Gazete'de

Sağlık Bakanlığı personelinin merkezi yönetim bütçesinden ek ödeme alması sağlanacak - Personele dağıtılabilecek ek ödeme tutarı belirlenirken, sağlık kurum ve kuruluşlarının tek tek tahakkukları ya da gelirleri yerine Sağlık Bakanlığının toplam gelirleri ve nakit imkanları esas alınarak personele ek ödeme yapılabilecek

Yurthaber 23-06-2022 00:30

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan sürpriz görüşme! Hekimlerle bir araya gelecek

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın karamsar, endişeli ve çekinceleri olan hekimlerle bir araya geleceği öğrenildi. Ankara'daki sürpriz görüşmede sağlık çalışanlarının özlük hakları ve çalışma koşulları başta olmak üzere yapılan düzenlemeler ve iyileştirmelerin ele alınacağı belirtildi.

Haber 21-06-2022 12:57

Veteriner hekimler özlük hakları bakımından sağlık çalışanı kabul edilmek istiyor

Veteriner hekimler özlük hakları bakımından sağlık çalışanı kabul edilmek istiyor

Yurthaber 17-06-2022 14:45

Son dakika: Sağlık çalışanlarının mali haklarını iyileştirecek kanun TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi

Son dakika haberi... AK Parti, sağlık çalışanlarının özlük haklarının düzenlenmesine ilişkin yasa teklifini TBMM Başkanlığı'na sunmuştu. Sağlık çalışanlarının mali haklarının iyileştirilmesini de içeren kanun teklifi, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi.

Haber 16-06-2022 21:30

Safranbolu Devlet Hastanesinde darp iddiası

Safranbolu Devlet Hastanesinde darp iddiası

Yurthaber 11-06-2022 21:14

‘Çok yakın’ diyerek duyurdu: Bakan Koca’dan sağlık çalışanlarını ilgilendiren flaş açıklama

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sağlıkla ilgili bazı kanunlarla 375 sayılı kanun hükmünde kararnamede değişiklik yapılmasına dair kanun teklifinin TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'ndan geçtiğini duyurdu. Sosyal medyada üzerinden paylaşım yapan Bakan Koca, "Sözleşmeli ve kadrolu hekimlerle sağlık çalışanlarının mali ve özlük haklarında önemli iyileştirmeler çok yakın" dedi.

Finans 11-06-2022 11:50

Son Dakika: Bakan Koca duyurmuştu! AK Parti sağlık çalışanlarıyla ilgili yasa teklifini TBMM'ye sundu

Son dakika haberi: AK Parti, sağlık çalışanlarının özlük haklarının düzenlenmesine ilişkin 14 maddelik yasa teklifini TBMM Başkanlığı'na sundu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sağlık çalışanlarının özlük haklarına ilişkin düzenlemeyle ilgili, "Sözleşmeli ve kadrolu hekimlerle sağlık çalışanlarının mali ve özlük haklarında önemli iyileştirmelerle sonuçlanacak ilk büyük adım atıldı" açıklamasında bulundu. İşte merakla beklenen yasa tasarısının detayları!

Haber 07-06-2022 15:42

Sağlıkçılar için ücretsiz ulaşım uzatıldı mı? Sağlıkçılara toplu taşıma bedava mı, süre uzatılacak mı?

Sağlıkçılar için ücretsiz ulaşımın uzatılıp uzatılmadığı İstanbul, Ankara gibi şehirlerde yaşayan sağlık personeli tarafından merak konusu oldu. Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sebebiyle bu sektörde çalışan birçok kişi toplu taşımayı ücretsiz olarak kullanıyor. Peki sağlıkçılar için ücretsiz ulaşım uzatıldı mı? İşte detaylar...

Haber 05-06-2022 21:51

Sağlık çalışanları tahta parçasından saat, kola kutusundan ev maketi yaptı

Sağlık çalışanları tahta parçasından saat, kola kutusundan ev maketi yaptı

Yurthaber 03-06-2022 13:38

Sağlık çalışanlarını darp etmişlerdi! Cezaları belli oldu

Ankara'da bir hastanede sağlık çalışanlarını darp ve tehdit eden sanıklarla ilgili cezalar belli oldu. Ankara 36'ncı Asliye Ceza Mahkemesi’nde süren davada 4 sanıktan birine 9 ay 10 gün, üçüne ise 8 ay 10'ar gün hapis ve adli para cezası verildi. Öte yandan hükmün açıklanması ise geri bırakıldı. İşte haberin detayları...

Haber 26-05-2022 17:51

Son dakika: AK Parti'den sağlık çalışanlarıyla ilgili yasal düzenleme açıklaması! 3600 ek gösterge kapsamına alınacak

Son dakika haberi: AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, sağlık çalışanlarıyla ilgili yasal düzenlemelere ilişkin açıklamada bulundu. Mustafa Elitaş, yasal düzenlemelerin mayısta TBMM'nin gündemine getirileceğini söyledi. Söz konusu yasal düzenlemeler arasında hemşireler ile diğer sağlık bilimi lisansiyerlerinin de 3600 ek gösterge kapsamına alınacağı bilgisi yer alıyor.

Haber 05-05-2022 17:11

Diyarbakır'da sağlık çalışanlarına saldırıda yeni gelişme! Bakan Koca duyurdu: Yargıya teşekkür ediyoruz

Diyarbakır Lice'de kaza sonrası hayatını kaybeden hasta yakınları sağlık çalışanlarına saldırmış ve hastane savaş alanına dönmüştü. Polis memurunun da silahını alan saldırganların ateş ettiği olayda, sağlık çalışanları ise sedyeler ve oksijen tüpleriyle barikat kurarak kendilerini korumaya çalışmıştı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca hastanede yaşanan saldırının ardından yeni gelişmeyi duyurdu. Koca, şiddete başvuran kişinin tutuklandığını belirterek yargıya teşekkür etti.

Haber 25-04-2022 21:54

Diyarbakır'da sağlık çalışanlarına saldırı! Sedyeyle barikat yaptılar! Bakan Koca'dan açıklama geldi

Sağlık çalışanlarına şiddet olaylarına bir yenisi daha eklendi. Diyarbakır'ın Lice ilçesinde elektrik çarpması nedeniyle vefat eden hastanın yakınları, hastaneye gelerek sağlık çalışanlarına saldırdı. Kalabalık gruptan bir kişi, polisin belinden silahını almaya çalıştı. Ateş alan silahtan çıkan kurşun duvarı deldi. Sağlık çalışanları ise kapı önüne koydukları sedyeyle barikat yaparak saldırıdan kendilerini korumaya çalıştı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da olayla ilgili açıklama yaptı.

Haber 25-04-2022 01:02

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sağlık çalışanlarıyla iftarda bir araya geldi:

"Sağlık çalışanları dışında da önemli bir kesimi ilgilendiren 3600 ek gösterge meselesini yıl bitmeden neticelendirmekte kararlı olduğumuzun altını burada bir kez daha çizmek istiyorum" - "İlk müjdemiz, sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin, bu tür suçların katalog suç kapsamına alınarak önüne geçilmesine yönelik bir yasal düzenlemeydi. Komisyon aşaması biten bu teklif inşallah bayramdan sonra Genel Kurula gelerek, milletvekillerimizin takdiriyle kanunlaşacaktır" -"Bilim insanları mevcut tablonun pandemiden ziyade bir endemi olarak tanımlanmasının daha uygun olacağını ifade ediyor. İnşallah önümüzdeki günlerde bu gerçekler temelinde kapsamlı bir durum değerlendirmesi yapacak, Bilim Kurulumuzun da tavsiyeleri doğrultusunda alınan kararları milletimizle paylaşacağız"

Yurthaber 21-04-2022 21:54

Son Dakika: Canlı yayında açıkladı! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 3600 ek gösterge mesajı

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sağlık çalışanlarıyla bir araya geldiği iftar programında konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında 3600 ek gösterge meselesini yıl bitmeden neticelendirmekte kararlı olduklarını belirtti. Sağlıkta şiddetin önüne geçilmesine yönelik yasanın bayramdan sonra Genel Kurula gelerek milletvekillerinin takdiriyle kanunlaşacağını da ifade eden Erdoğan, Bilim Kurulunun tavsiyeleriyle alınacak kararların önümüzdeki günlerde paylaşılacağını söyledi.

Haber 21-04-2022 20:36

Kayseri'de akılalmaz olay! 68 yaşındaki kadın, sağlık çalışanını darbetti

Sağlık çalışanlarına şiddet olaylarına bir yenisi daha eklendi. Aşı olmak için Mustafa Kızıklı Aile Sağlığı Merkezi'ne gelen 68 yaşındaki L.S. aile hekimine hakaretler etti ve ardından yanındaki sağlık çalışanı Fatma Bozbıyık'ı darbetti. Gözaltına alınan L.S. emniyetteki işlemlerinin ardından serbest bırakıldı. Aile Hekimleri Derneği Başkanı Ümit Işıldak yaşanan olaya tepki göstererek, "Aile sağlığı çalışanımıza yapılan şiddeti kabul etmiyoruz ve şiddetle kınıyoruz." ifadelerini kullandı.

Haber 21-04-2022 19:51

Kovid-19'dan vefat eden Cemil Taşcıoğlu ve sağlık çalışanları anıldı

Kovid-19'dan vefat eden Cemil Taşcıoğlu ve sağlık çalışanları anıldı

Yurthaber 01-04-2022 15:08

Kırşehir'de doktor ve sağlık çalışanlarını darbeden 2 zanlı tutuklandı

Kırşehir'de doktor ve sağlık çalışanlarını darbeden 2 zanlı tutuklandı

Yurthaber 30-03-2022 18:46

Sağlıkçılara şiddet polemiği sürüyor! Bakan Koca'dan 12 dakikalık video: Müsterih olun

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca son günlerde yine gündemde olan sağlıkçılara yönelik şiddet polemikleriyle ilgili sosyal medya hesabından 12 dakikalık bir video paylaştı. Doktorlara seslenen Koca, "Teşhis hekimin ise hüküm de hakimindir. Bu sebeple, bilhassa hekim arkadaşlarımızdan, tüm camiamızdan rica ediyorum. Adalete güvenin. Yapılacak yeni yasal düzenlemeler sizleri şimdiden müsterih etsin." ifadelerini kullandı.

Haber 22-03-2022 19:56

Kilis'te sağlık çalışanlarına moral gecesi

Kilis'te sağlık çalışanlarına moral gecesi

Yurthaber 14-03-2022 23:05