Seçim Haberleri Ve Son Dakika Seçim Haberleri

Seçim Haberleri Ve Son Dakika Seçim Haberleri

Temel anlamda siyasi olarak seçim, kendilerine yönetim yetkisi verilecek kişilerin seçilmesidir. Türkiye Cumhuriyeti’nde bu seçim halk tarafından yapılmakta, halk genel seçimlerde kendilerine temsil hakkı verecekleri milletvekillerini, belediye seçimlerinde de bulundukları yerleşim birimini yönetecek kişiyi seçmektedirler. Seçimlerde çoğunluk kararı esastır bu mutlak, nispi veya belli yüzde çoğunluğu olabilir. Türkiye’de yapılan genel seçimlerde seçmenler oy kullanarak TBMM’de görev alacak milletvekillerini seçmektedirler. 2017’de yapılan referandum ile geçilen başkanlık sistemi ile seçmenler milletvekillerinin yanında ülkeyi yönetecek Cumhurbaşkanı’nı da seçmektedir. Türkiye Cumhuriyeti’nin yönetimi ile ilgili seçimler ile yerel yönetim seçimlerine ek olarak ülke çapında yapılan referandumlar da vatandaşların ülkenin geleceğini ilgilendiren önemli konularda tercihte bulunmasını sağlamaktadır. Bu seçimlerin düzenlenmesi ve idaresi YSK yani Yüksek Seçim Kurulu’nun sorumluluğundadır.

Seçim Haberleri

2018'de Vallahi 155'i ararım demişti, bu kez başkasını aradı... O dayı seçim öncesi yine ortaya çıktı: 'Sahtekar, gel karakola gidiyoruz'

2018 yılında bir sokak röportajında bir vatandaşla tartıştığı anlar sosyal medyada viral olan kişinin yeni bir videosu daha ortaya çıktı. 2018'deki tartışmada "bak vallahi 155'i ararım" sözleriyle damga vuran kişinin bu sefer de tartıştığı kişiyi karakola götürmeye çalıştığı anlar büyük beğeni topladı.

Haber 29-02-2024 10:14

Turgut Altınok gündem olan iddiayı yalanladı! Seçmenin Mansur Yavaş'ı örnek göstererek sorduğu soruya bakın ne cevap verdi

Cumhur İttifakı'nın Ankara adayı Turgut Altınok, ziyaretleri sırasında artık basın mensuplarının kabul edilmeyeceği yönündeki iddiayı yaptığı açıklamayla yalanladı. Altınok'a esnaf ziyaretleri sırasında bir seçmen "Mansur Yavaş gibi şeffaf olacak mısınız?" sorusunu yöneltti. İşte Altınok'un verdiği cevap...

Haber 28-02-2024 20:33

Rusya sandık başında: Putin'le devam mı tamam mı? İşte Rus liderin rakipleri

Rusya'da devlet başkanlığı seçiminin erken oylama aşaması başladı. 37 bölgede kurulan seçim sandıklarında belirli meslek grupları oylarını kullanıyor. Devlet Başkanı Vladimir Putin'e rakip olarak 3 aday sahneye çıktı. Adaylar, ilk turda yüzde 50'yi geçmeyi hedefliyor.

Haber 25-02-2024 12:41

Girdiği hiçbir seçimi kazanamadı ama pes etmedi! Bu kez hem muhtarlığa hem de belediye başkanlığına aday oldu

Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde yaşayan Menderes Koçak (62), 1994 yılından bu yana bağımsız belediye başkanlığı, milletvekilliği ve muhtarlık olmak üzere 19 kez aday oldu. Koçak, önümüzdeki seçimlerde ise hem köy muhtarlığı hem de belediye başkanlığına aday oldu. Henüz hiçbir seçimi kazanamayan Koçak, bu seçimde ise liste başı olduğunu iddia ederek, hem köy muhtarlığını hem de belediye başkanlığı seçimini kazanacağını söyledi.

Haber 25-02-2024 11:41

AK Parti'den YRP'ye geçmişti! Başkan adayı Hasan Togar'ın seçim kampanyasına saldırı

Samsun’un Tekkeköy İlçe Belediye Başkanı ve Adayı Hasan Togar’ın bulunduğu araca saldırı düzenlendi. Aracın camı kırıldı, seçim pankartı kurşunlandı. Togar, “Bu ilçeyi kimsenin geçmişe döndürmesine izin vermeyeceğiz” dedi.

Haber 24-02-2024 18:35

CHP listeleri geç vermişti! O partiden seçime girecekler

CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in memleketi Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde CHP'nin Belediye Başkanı ve Başkan adayı Zeki Bilgin ile meclis üyeleri aday listesi, süresi içinde teslim edilmediği gerekçesiyle İlçe Seçim Kurulu tarafından kabul edilmedi. Saruhanlı'da seçime giremeyecek olan CHP, uzun saatler yapılan görüşmede Saadet Partisi ile anlaştı. CHP'nin belediye başkan adayı Zeki Bilgin ve bazı meclis üyesi adayları, seçime Saadet Partisi'nin logosu altında girecek.

Haber 21-02-2024 19:26

Kebapçıyı şaşırtan telefon! Bu kez sipariş değil adaylık teklifi geldi 'Aslında inanmadım, ne yalan söyleyeyim' Ama gerçek çıktı

Hatay’da kebapçılık yapan 3 üniversite mezunu Fehim Bayır, Bağımsız Türkiye Partisi Antakya Belediye başkan adayı oldu. Adaylık teklifini telefonla aldığını söyleyen Bayır, ilk arandığında kendisinin bile aday olacağına inanmadığını belirtip şaşkınlık yaşadığını söyledi. Bayır "Genelde zengin insanlara gider bu tür teklifler. İlk defa böyle bir teklif aldım, şaşırdım. Sonra da sevindim" dedi. Babası da "İşin gerçeği şaşırdık, sonra da baktık doğru. Rabbim yolunu açık etsin" ifadelerini kullandı.

Haber 18-02-2024 09:35

CHP'nin o ilçesinde aday değişikliği! O isim adaylıktan çekildi

CHP'de 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimler için çalışmalar devam ediyor. Parti, İstanbul 39 ilçesinin belediye başkan adaylarını belirledi. Esenyurt ilçesinde başkan adayı olarak Ali Gökmen ilan edilmişti. İddialara göre CHP İstanbul Esenyurt Belediye Başkan Adayı Ali Gökmen, daha önce konuşulup anlaşıldığı üzere adaylıktan çekildi. İşte CHP'nin yeni adayı...

Haber 16-02-2024 20:10

Özgür Demirtaş, Hazır olun diyerek uyardı: Kusmuk olarak çıkacak, dayanın dedi, enflasyonun ineceği tarihi açıkladı!

Sabancı Üniversitesi Finans Kürsüsü Başkanı Prof. Dr. Özgür Demirtaş, seçim sonrası için öngörülerde bulundu. “Seçim sonrası ekonomi kerpeten gibi sıkacak, hazır olun” diyen Demirtaş, enflasyonda düşüş için de tarih verdi.

Finans 15-02-2024 15:50

Türkiye'de başka örneği yok, dünyada da olmayabilir! Bu ilçeyi 150 yıldır aynı aile yönetiyor, adaylardan sadece birinin soyadı farklı

Her seçim gibi 31 Mart seçimleri de tarihi bir önem taşıyor. Yerel seçimlere adım adım giderken ilginç detaylarda ortaya çıkıyor. Bunların içinde en dikkat çekeni Trabzon'un Of ilçesinden geldi. Fıkralarıyla bilinen ilçeyi 150 yıldır aynı aile yönetiyor. Geleneğin 31 Mart seçimlerinde devam etme ihtimali de var. Çünkü adaylar içinden sadece birinin soyadı farklı. İşte ilginç olayın detayları...

Haber 15-02-2024 10:01

SON SEÇİM ANKETİ | Siyasette dengeler değişiyor: %1.2 puan ile önde! Bir devir kapanıyor mu?

Siyasette dengeler birer birer değişiyor! Yeniden Refah Partisi'nin haricinde İYİ Parti, Zafer Partisi ve DEM Parti de yerel seçimlerde İstanbul için aday çıkardı. Yarışın Murat Kurum ve Ekrem İmamoğlu arasında geçmesi ise kesin. ORC'nin son anketine göre Murat Kurum önde.

Haber 13-02-2024 14:24

Bu sonuçlar Bahçeli ve Özgür Özel'i kızdıracak! İYİ Parti ve DEM atak yaptı %10'u geçtiler

31 Mart yerel seçimleri öncesi sonucu en çok merak edilen şehir kuşkusuz İstanbul! Anket firmaları da tek tek anketlerini açıklamaya başladı. Metropoll firmasının yaptığı son ankette DEM Parti ve İYİ Parti'nin oy oranı şaşırttı! Bu ankete göre Akşener'in liderliğindeki İYİ Parti, Bahçeli liderliğindeki MHP'yi geride bırakıyor. Bu sonuç İstanbul ve Ankara için de oldukça kritik.

Finans 12-02-2024 13:06

Seçim öncesi kulisler hareketlendi: Emeklilere seyyanen zam mı geliyor? En düşük emekli maaşı için 12 bin TL iddiası…

Milyonlarca emekli maaş zammı açıklamalarını merakla takip ediyor. Emeklilerin ek zam farkları hafta başında hesaplara geçerken seçim öncesi seyyanen zam iddiaları yeniden gündeme geldi.

Finans 11-02-2024 15:06

500 TL ve 1000 TL'lik banknot mu geliyor? 'Hazır olun' dedi, Atatürk ve Anıtkabir çıkışı gündem oldu: Yeni paralara fotoğraflarını sakın koymayın

Yeni banknotlar mı geliyor? Özgür Demirtaş 'Seçimden sonra mecbursunuz' demiş, Cem Küçük ise Bakan Mehmet Şimşek'i etiketleyerek çağrı yapmıştı. Merkez Bankası Başkanı Fatih Karahan'ın açıklamaları sonrası ise Ersan Şen'den çok konuşulacak bir çıkış geldi. Yeni banknotlar için 'Hazır olun' diyen Şen'in basılacağı iddia edilen paralarla ilgili Atatürk ve Anıtkabir çıkışı gündem oldu. Şen, 'Bana bunu açıkla' diyerek TCMB Başkanı Karahan'a yüklenirken, kredi kartları ve dolarla ilgili tarih verdi.

Finans 09-02-2024 08:19

Özgür Demirtaş'tan 'banknot' çıkışı! Seçim sonrası zaten...

Sabancı Üniversitesi Finans Kürsüsü Başkanı Prof. Dr. Özgür Demirtaş, 500 ve 1000 TL banknotlarının basılması için çağrı yaptı. Daha önce de benzer bir çağrı yapan Demirtaş hükümete, "Seçim sonrası zaten mecbur yapacaksınız. Neyi bekliyorsunuz?" sorusunu yöneltti.

Finans 07-02-2024 17:01

Dillerinden düşürmediği vaatler yerine geliyor mu? Tevfik Göksu, Kemal Deniz Bozkurt... AK Parti ve CHP'li belediyelerde ilginç tablo

Son günlerde siyasetin gündeminden vaatler düşmüyor! Adaylığı açıklanıp oy istemek için meydanlara inen belediye başkan adaylarının yanı sıra mevcut belediye başkanları da seçim dönemleri boyunca çokça vaat sıraladı. Vaatlerin ne kadarının yerine getirildiği ise merak konusuydu. 4 farklı belediyedeki AK Partili ve CHP'li belediye başkanlarının tablosu ortaya çıktı.

Haber 07-02-2024 14:08

Senegal’de cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ertelenmesi sokakları karıştırdı!

Senegal’de 25 Şubat'taki cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ertelenmesini protesto etmek amacıyla sokağa inen göstericilere polis müdahale etti. Çıkan olaylarda Cumhurbaşkanı Adayı Anta Babacar Ngom gözaltına alındı.

Haber 04-02-2024 21:50

Putin'in başkanlık seçimi öncesinde mal varlığı açıklandı!

Rusya Merkez Seçim Komisyonu, martta yapılacak devlet başkanlığı seçiminde bağımsız aday olan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in mal varlığını yayımladı.

Haber 30-01-2024 19:51

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti'nin seçim beyannamesini açıkladı! Seçim sloganı belli oldu

Yerel seçim çalışmalarını hızlandıran AK Parti'de kritik gün! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Kongre Merkezi'nde 31 Mart seçimleri için parti vaatlerini açıkladı. 8 bölümden oluşan beyannameyi tek tek duyuran Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim sloganlarının da 'Gerçek belediyecilik' olduğunu ifade etti. Erdoğan ayrıca, "Engellendik diyenler AK Parti belediyelerinin aldığı paraların fazlasını aldılar almaya devam ediyorlar." dedi.

Haber 30-01-2024 12:20

Canlı yayında Murat Kurum'u işaret edip Matematik ortada dedi: Fatih Portakal'dan 'İmamoğlu' çıkışı! 2 partiye dikkat çekti

31 Mart'ta İstanbul Büyükşehir Belediyesi için yarışacak adaylar büyük oranda belli oldu. 5 aday netleşti, DEM Parti ve Memleket Partisi'nin verecekleri kararlar da merak konusu. Gazeteci Fatih Portakal, rekabetin her geçen gün kızıştığı yarışla ilgili "Matematik ortada" diyerek kazanacağını düşündüğü ismi dile getirdi. Canlı yayındaki o anlar ses getirdi.

Haber 30-01-2024 08:42

MHP seçim çalışmalarına Mersin'de başladı! Bahçeli: Güçlü yasama, kararlı yürütme, uyumlu belediye...

Seçimlere neredeyse 2 ay kalmışken partiler adaylarını birer birer açıklamaya devam ediyor. Seçim hazırlıklarını başlatan MHP, bugün Mersin'de ilk mitingini yaptı. Bahçeli Mersin'de CHP'ye sert sözlerle yüklendi.

Haber 28-01-2024 14:52

Kulisler hareketlendi, seçim öncesi yeni zam iddiası: En düşük emekli maaşı 17 bin TL'ye çıkabilir

Milyonlarca emeklinin beklediği ek zam Meclis'ten geçti, Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından maaşlara yansıması bekleniyor. Emekliler ek zamma kavuşmadan yeni bir ek zam geleceği iddiaları da devam ediyor. Kısa Dalga yazarı Mehmet Çetigüleç Ankara kulis bilgilerini aktardı. Çetigüleç, en düşük emekli maaşının 14-17 bin TL arasına çıkarılacağını iddia etti.

Finans 28-01-2024 10:45

Gündemdeki yerini koruyor: SGK uzmanından kademeli emeklilik için 'seçim öncesi' sinyali

Kademeli emeklilik ne zaman çıkacak? sorusuna milyonlarca kişi yanıt ararken Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, kademeli emeklilikle ilgili şu anda bir çalışmaları olmadığını söylemişti. Yılmaz'ın açık kapı bıraktığı kademeli emeklilik gündemdeki yerini korumaya devam ediyor.

Finans 21-01-2024 14:13

Kulisler hareketlendi: Herkes bunu konuşuyor, yerel seçim öncesi emeklilere ilave ek zam iddiası

TÜİK'in aralık ayı enflasyon verilerini açıklamasının ardından memur ve emeklilerin de zam oranları belli oldu. Memur ve SSK-Bağkur emeklilerinin zam oranlarındaki makas açılınca hükümetten ek zam kararı geldi. 31 Mart yerel seçimleri yaklaşırken kulisler de hareketlendi. Seçimler öncesinde emeklilere bir ek zam daha mı geliyor?

Finans 21-01-2024 09:25

Yeniden Refah Partisi-AK Parti görüşmeleri kesildi, İstanbul'da hesaplar değişti! Yüzde 4'lük oy için pazarlık iddiası: AK Parti teslim olacaktır

AK Parti ile işbirliği yapıp yapmayacağı merak edilen Yeniden Refah Partisi'nin son açıklaması İstanbul'da hesapları değiştirdi. Heyetler arası görüşmeler kesilirken, gazeteci Fatih Altaylı'dan çok konuşulacak sözler geldi. Pazarlığın yüzde 4'lük oy için seçim sabahına kadar süreceğini iddia eden Altaylı, "AK Parti teslim olacaktır sonunda. Ama bu teslim olmak işe yarar mı emin değilim" diye konuştu.

Haber 17-01-2024 08:25

SGK uzmanı seçim öncesine işaret etti: Ek zam sonrası seyyanen artış mı gelecek? En düşük emekli maaşında Cumhurbaşkanı detayı, 12 bin TL olur mu?

Milyonlarca emekli maaş zammı açıklamalarını merakla takip ediyor. TÜİK'in aralık ayı enflasyon verilerinin açıklamasının ardından belli olan emekli zamlarında makas açıldı. Kabine toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunulacak ek zam oranının ne kadar olacağı merak konusu. SGK uzmanı Özgür Erdursun en düşük emekli maaşının 11 bin TL bandında olmasının beklendiğini söyledi. Erdursun, "Cumhurbaşkanı inisiyatif kullanıp 12 bin liraya çıkarabilecek mi? Pazartesi öğreneceğiz." dedi.

Finans 14-01-2024 11:03

Adaylığı açıklanmayınca istifa etti: Duyduklarımızdan fazlası da varmış... Akşener'in fotoğrafını söktürürken söylediği sözler dikkat çekti

Antalya'nın Kemer ilçesinde İYİ Parti'den belediye başkan adaylığı açıklanmayan eski Tekirova Belediye Başkanı Yusuf Üras, seçim ofisinde Genel Başkan Meral Akşener'e ait fotoğrafları kaldırtarak istifa ettiklerini açıkladı. Yusuf Üras'ın seçim ofisindeki fotoğrafların sökümüne Akşener'in gözlerinden başlandı. Bunun üzerine Yusuf Üras, "Gözlerine inanmıştım, gözlerine dokunmasa iyiydi" dedi.

Haber 11-01-2024 17:27

Murat Kurum sonrası ilk yerel seçim anketi! Gözler yüzde 9,7'de: İstanbul'da seçimin kilidi onların elinde

AK Parti'nin belediye başkanı Murat Kurum olarak açıklandıktan sonra ilk yerel seçim anketi de geldi. İYİ Parti ve DEM Parti'nin henüz açıklanmayan adaylarının da sonuçlara etki edeceği tabloda Ekrem İmamoğlu ile Murat Kurum arasındaki fark dikkat çekti. Öte yandan kararsızların oranı da ankette öne çıkan detaylar arasında.

Haber 10-01-2024 17:08

İstanbul'da Ekrem İmamoğlu mu? Murat Kurum mu? Muharrem İnce'den çok konuşulacak iddia: İYİ Parti iyi kaybettirecek!

Türkiye yerel seçim için geri sayım geçerken, İstanbul'da rekabet tam anlamıyla dün başladı. AK Parti Ekrem İmamoğlu'nun karşısına Murat Kurum'u aday olarak çıkardı. İBB Başkanlığı için Kurum kolları sıvarken, muhalefet cephesinden ise dikkat çeken bir açıklama geldi. Memleket Partisi lideri Muharrem İnce, bu seçimlere AK Parti'nin çok iyi hazırlandığını belirtirken, "İYİ Parti iyi bir kaybettiren olacak" diye konuştu.

Haber 08-01-2024 06:37

Murat Kurum'un ilk ve en önemli seçim vaadi! Ekrem İmamoğlu'na rakip oldu... Yerel seçim için AK Parti'de İstanbul hazırlığı

Murat Kurum, AK Parti'nin İstanbul adayı oldu. Bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Kurum'un İstanbul adaylığı saatler öncesinde kulislere sızmıştı. Adaylığının kendisine tebliğ edilmesinden sonra eski Çevre, İklim ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'dan ilk açıklama geldi. İBB Başkanlığı için yerel seçimlerde Ekrem İmamoğlu'nun rakibi olan Kurum'un İstanbul için ilk seçim vaadi de ortaya çıktı. İşte o görüntüler...

Finans 07-01-2024 10:03

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan seçim mesajı! 'İstanbul'u tekrar ayağa kaldıracağız'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk Havalimanı'nda 6992 polisin göreve başlaması ve 1573 yeni aracın hizmete alım töreninde konuştu. Erdoğan, "31 Mart'ta İstanbullunun emaneti yeniden bize vermesiyle şehri tekrar ayağa kaldıracağız. İstanbul'a aşık olmak her yiğidin karı değildir. Biz İstanbul'a hakim olmadık, hadim olduk" dedi.

Haber 05-01-2024 17:25

Aliyev'in cumhurbaşkanlığı adaylığı resmen onaylandı

Azerbaycan Merkezi Seçim Komisyonu (MSK) Azerbaycan'ın mevcut cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in adaylığını onayladı. Aliyev, 7 Aralık'ta erken seçim yapılmasına ilişkin kararnameyi imzalamıştı.

Haber 30-12-2023 17:34

AK Parti bir şehir için daha kararını verdi! O ilde MHP'nin adayı desteklenecek

AK Parti Bartın Milletvekili Yusuf Ziya Aldatmaz, 31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimlere Bartın’da Cumhur İttifakı çatısı altında belirlenecek tek adayla gireceklerini ve MHP’nin belediye başkan adayını destekleyeceklerini açıkladı.

Haber 28-12-2023 19:17

AK Parti'yle görüşme öncesi oy oranları çantada! Cumhur İttifakı'nda yerel seçim mesaisi: Gözler Yeniden Refah'ın İstanbul, İzmir ve Ankara kararında

AK Parti'nin yerel seçim mesaisinde Yeniden Refah Partisi ile süren peş peşe temaslar dikkat çekiyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile YRP lideri Fatih Erbakan'ın görüşmesinden sonra Van ve Konya iddiaları gündeme gelmişti. Önümüzdeki hafta da YRP ile temaslar sürecek. Gözler Yeniden Refah'ın İstanbul, İzmir ve Ankara kararına çevrildi.

Haber 24-12-2023 13:25

Cumhur İttifakı’nda gündem Yeniden Refah Partisi! Fatih Erbakan AK Parti’den hangi ili istedi? İşte kulislerde konuşulanlar…

İktidarın iki büyük ortağı AK Parti ile MHP arasında yerel seçimler için nasıl bir işbirliği yapılacağı genel hatlarıyla artık belli olsa da iktidarı destekleyen Yeniden Refah Partisi, HÜDA PAR ve DSP ile görüşmeler devam ediyor. Kulislerde Yeniden Refah Partisi için Van, DSP için de Edremit belediye başkanlıklarının adı geçiyor.

Haber 22-12-2023 14:23

Yüksek Seçim Kurulu'ndan yeni genelge: Siyasi partiler de aynı anda izleyecek! 'Ön seçim' şartı için süre verildi

Yeni yılın ilk günü itibarıyla Mart 2024 yerel seçimi için takvim resmen işlemeye başlıyor. Bu sırada Yüksek Seçim Kurulu'ndan (YSK) bir genelge geldi. Yeni genelgeye göre siyasi partiler verilerini YSK ile eş zamanlı olarak izleyecek.

Haber 22-12-2023 09:01

Son anket paylaşıldı! Dikkat çeken sonuçlar, işte ankette ilk sırada yer alan parti

Türkiye adım adım yerel seçimlere gidiyor. Anket firmaları seçimlerle ilgili anketlerini yayınlarken çıkan sonuçlar yakından takip ediliyor. Metropol Araştırma, son kamuoyu yoklamasının sonuçlarını paylaştı. "Bu pazar bir milletvekili seçimi olsa hangi partiye oy verirsiniz?" sorusu yönetilen ankette sonuçlar dikkat çekti.

Haber 09-12-2023 14:26

Beşiktaş'ın yeni başkanı Hasan Arat'ın rakibi Serdal Adalı'nın ilginç seçim karnesi! Girdiği üç seçimi de kaybetti

Beşiktaş yeni başkanını seçti. Hasan Arat ile Serdal Adalı'nın girdiği başkanlık seçiminde oyların çoğunluğunu alan Arat, Siyah-Beyazlılar'ın 35. Başkanı oldu. Serdal Adalı ise girdiği üçüncü seçimden de mağlubiyetle ayrıldı. İşte Arat'ın seçim karnesi...

Spor 04-12-2023 07:40

Özgür Demirtaş'tan faiz artışıyla ilgili dikkat çeken açıklama: Zombi şirketler batacak

Prof. Dr. Özgür Demirtaş seçime aylar kala faiz artışıyla ilgili dikkat çeken bir yorumda bulundu. Faiz artırımlarının canımızı yakacağını söyleyen Demirtaş, "Zombi şirketler batacak. İşsizlik artacak. Para bulunamayacak." ifadelerini kullandı.

Finans 03-12-2023 22:29

Beşiktaş'ta olağanüstü seçimli genel kurulda oy sayımı tamamlandı! Beşiktaş'ın 35. Başkanı Hasan Arat oldu

Beşiktaş’ta yapılan Olağanüstü Seçimli Genel Kurul Toplantısı’nda Siyah-Beyazlı kulüp Ahmet Nur Çebi'nin ardından yeni başkanını seçti. Gerçekleştirilen oy sayımının ardından Hasan Arat, Serdal Adalı karşısında oyların çoğunluğunu almayı başarırken Beşiktaş'ın 35. Başkanı oldu. İşte detaylar...

Spor 03-12-2023 21:56

İBB'deki görevinden istifa etti, İzmir'e aday oluyor! Buğra Gökce için dikkat çeken yorum: 'İmamoğlu ekibi yurda dağılıyor'

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Buğra Gökce, İBB'deki görevinden istifa etti. Gökce'nin CHP'den İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olmak için istifa ettiği konuşulurken "İmamoğlu ekibi yurda dağılıyor" yorumu dikkat çekti.

Haber 01-12-2023 15:08

Resmi Gazete'de yayımlandı! İşte seçim takviminin başlatacağı tarih

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Genel Seçimlerine ilişkin seçim takvimi Resmi Gazete’de yayımlandı. Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Kararına göre seçim takviminin başlangıç tarihi 1 Ocak 2024 olarak belirlendi.

Haber 01-12-2023 06:25

Sosyal medyada dikkat çeken detay! İmamoğlu'na rakip olmaları bekleniyordu: AK Partili o iki isim...

Türkiye 14 ve 28 Mayıs'taki seçimlerin ardından yeniden seçim atmosferine girdi. Partilerin belediyeler için yarışacağı yerel seçimlere adım adım yaklaşılırken adaylar da merak konusu oldu. Özellikle İstanbul'da Ekrem İmamoğlu'nun karşısına AK Parti'den hangi adayın çıkacağı merak ediliyor. Bir yandan da AK Parti'de belediye başkan adaylarının belirlenmesine dair temayül yoklaması yapılırken İmamoğlu'na rakip olması beklenen 2 AK Partili ismin sosyal medyada TT olması dikkat çekti.

Haber 27-11-2023 10:01

Hollanda'da erken genel seçimin ilk sonuçları belli oldu! PVV açık farkla birinci sıraya yerleşti, Geert Wilders: 'Ülkeyi biz yöneteceğiz'

Hollanda'da erken genel seçimin ilk sonuçlarına göre İslam karşıtı ve aşırı sağcı Özgürlük Partisi (PVV) açık farkla ilk sıraya yerleşti. Partinin lideri Geert Wilders yaptığı açıklamada "Ülkeyi biz yöneteceğiz" dedi. PVV'yi eski AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Frans Timmermans liderliğindeki İşçi Partisi ve Yeşil Sol ittifakı 25 sandalyeyle takip etti.

Haber 23-11-2023 07:29

Hollanda'da kritik seçim! Sandık çıkış anketine aşırı sağcı Geert Wilders liderliğindeki Özgürlük Partisi açık ara önde

Hollanda'da düzenlenen erken genel seçimde, sandık çıkış anketine göre Geert Wilders liderliğindeki aşırı sağcı Özgürlük Partisi açık farkla ilk sıraya yerleşti. Göçmen karşıtı politikaları savunan Wilders, ülkenin Avrupa Birliği'nden ayrılması için referandum düzenlemek istiyor. Dilan Yeşilgöz-Zegerius liderliğindeki Özgürlük ve Demokrasi için Halk Partisi (VVD) ise 24 sandalye ile üçüncü sıraya geriledi.

Haber 23-11-2023 00:09

Hollandalılar sandık başına gitti! Dilan Yeşilgöz ülkenin yeni başbakanı olabilir

Hollandalılar genel seçimler için sandık başına gitti. Ülkede yapılan seçim anketlerine göre 4 siyasi partinin seçimleri başa baş götürmesi ve haftalarca sürecek görüşmelerin ardından koalisyon hükümetinin kurulması bekleniyor. Mevcut Başbakan Mark Rutte'nin istifasının ardından Özgürlük ve Demokrasi için Halk Partisi'nin (VVD) genel başkanlığına seçilen Ankara doğumlu Dilan Yeşilgöz Zegerius ise ülkenin yeni başbakanı olabilir.

Haber 22-11-2023 21:28

Beşiktaş'ın başkan adayı Serdal Adalı'dan Anderson Talisca ve Quaresma cevabı! Gel oyna desek oynayacak vaziyette!

Beşiktaş'ta gözler 3 Aralık'ta gerçekleştirilecek olan başkanlık seçimine çevrildi. Siyah - beyazlılarda Hasan Arat'ın yanı sıra adaylığını açıklayan Serdal Adalı, yaptığı açıklamalarla dikkat çekti. Adalı; vaatlerini açıklarken, Anderson Talisca ve Ricardo Quaresma ile ilgili önemli ifadeler kullandı. İşte Serdar Adalı'nın Sky Spor'daki sözleri...

Spor 19-11-2023 23:11

Ekrem İmamoğlu'ndan dikkat çeken sözler! 'Bir iddiayı daha ortaya koyuyorum' diyerek duyurdu

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, yerel seçimlerle ilgili olarak "Bir iddiayı daha ortaya koyuyorum, yine Allah şahittir ki siyasi görüşü ne olursa olsun birini öbüründen ayırmadan 16 milyon insanımızın geçmişi, etnik kökeni, inancı ne olursa olsun her hususta duygularının karşılığını bulduğu, yaşamsal özgürlüklerinin onlara verildiği, hiçbirine sen şusun sen busun denilmediği bir kurum, bir şehir, bir kent yaşamı vadediyorum" dedi.

Haber 15-11-2023 13:45

İYİ Partili isimden çok konuşulacak ittifak çıkışı! '2028'i mi kaybedelim sizin güzel hatırınız için?'

İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, yerel seçimde ittifak ile ilgili dikkat çeken bir açıklamada bulundu. 2023 seçimini çok iyi şartlara rağmen bir ittifak kurarak kazanamadıklarını belirten Dervişoğlu, "Şimdi bize diyorlar ki, 2024'te de ittifak kuralım. Ne yapalım? 2028'i mi kaybedelim sizin güzel hatırınız için. İYİ Parti'nin 2028 yılındaki seçimlerindeki hedefi cumhurbaşkanlığını kazanmak ve bu ucube sisteme son vermek olacaktır" dedi.

Haber 12-11-2023 17:30