Sinüzit Haberleri Ve Son Dakika Sinüzit Haberleri

Sinüzit Haberleri Ve Son Dakika Sinüzit Haberleri

Her yaştan kişide oluşabilecek sinüzit rahatsızlığı üst solunum yollarında meydana gelen tıkanıklık durumunda ortaya çıkar. Kronikleşen vakaların kalıcı bir tedavi şekli için uzman hekimler cerrahi yöntemlere başvurmaktadır. Sinüzit bazı dönemlerde ortaya çıkara kişinin yaşam kalitesini olumsuz yönde etkileyebilir. Alerjik durumlara karşı daha hassas bünyelerde göz ve burun çevresinde şiddetli ağrılar oluşturabilir. Burun tıkanıklığı sarı ve yeşil renkli mukoza oluşumu yaratan sinüzit bazen hafif ateş, öksürük, ağız kokusu ve yüzde basınç etkisi yaratabilir. Baş ve elmacık kemiklerde baskı hissederek şiddetli ağrı sorunu yaşayanların uzman bir kulak burun boğaz uzmanına görünmesi gerekir. Sinüzit için doğal yöntemlere başvurmadan önce mutlaka uzman hekimden onay alması önemlidir.

Sinüzit Haberleri

Kış ayları için 7 altın öneri! Satın almak yerine evde yapılabiliyor... 1 litre ılık suya ekleyin

Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Dr. Murat Arslanhan, Kış aylarında Türkiye’de her yıl yaklaşık 15 milyon kişinin sinüzitten etkilendiğine dikkat çekerek, eğer sorun kronikleşirse ameliyat seçeneğinin gündeme gelebileceğini belirtti.

Kadin 15-02-2024 14:46

Sinüzit nasıl boşaltılır? Bitkisel tedavi ile sinüzit iltihabı nasıl akıtılır?

Sinüzitin etkili bir şekilde tedavi edilebilmesi için sinüs boşaltımının düzgün bir şekilde gerçekleşmesi önemlidir. Sinüslerin doğru şekilde boşaltılması iltihaplanmanın azalmasına, semptomların hafiflemesine ve iyileşmenin hızlanmasına yardımcı olur. Sinüzitin nasıl boşaltılacağına dair çeşitli yöntemler bulunur. Bu yöntemler sinüslerin tıkanıklığını açar, iltihabı azaltır ve sinüzit semptomlarının hafifletilmesine yardımcı olur.

Haber 30-06-2023 01:20

Sinüzit bulaşıcı mı? Sinüzit geçici bir hastalık mı, neden olur?

Sinüzit burun ve sinüs boşluklarının iltihaplanması sonucunda ortaya çıkan bir sağlık sorunudur. Bu durum burun tıkanıklığı, yüz ağrısı, baş ağrısı ve burun akıntısı gibi semptomlarla kendini gösterir. Birçok insan hayatlarının bir noktasında sinüzit ile karşılaşırken bu durumun bulaşıcı olup olmadığı konusu önemli bir sorudur. Sinüzitin bulaşıcı olup olmadığı konusunda genel bir kanıya varmak için sinüzitin kökeni, nedenleri ve yayılma mekanizmalarını anlamak önemlidir.

Haber 30-06-2023 01:10

Sinüzit baş ağrısı, ateş, baş dönmesi yapar mı? Sinüzit nerelere vurur?

Sinüzit sinüs adı verilen hava dolu boşlukların iltihaplanması sonucu ortaya çıkan bir sağlık sorunudur. Sinüsler burun boşluğunda bulunan kemiklerde yer alan ve burun ile bağlantılı olan boşluklardır. Sinüzit genellikle burun tıkanıklığı, yüz ağrısı, baş ağrısı, burun akıntısı ve genel olarak halsizlik gibi belirtilerle kendini gösterir. Sinüzit tedavi edilmediği takdirde kronikleşebilir ve yaşam kalitesini olumsuz etkileyebilir.

Haber 30-06-2023 00:35

Sinüzit nasıl geçer, sinüzit ağrısına ne iyi gelir? Sinüzit belirtileri ve tedavisi nedir?

Sinüzit burun ve yüz kemiklerinin arkasında yer alan sinüs adı verilen hava dolu boşlukların iltihaplanması sonucu ortaya çıkan yaygın bir sağlık sorunudur. Sinüzit genellikle bir soğuk algınlığı veya alerji sonrasında gelişen enfeksiyonlar nedeniyle ortaya çıkar. Bu durum sinüslerin enfeksiyona karşı koruyucu olan mukus (balgam) tabakasının inflamasyon ve tıkanma sonucu bakteri ve virüslerin üremesiyle meydana gelir. Peki, sinüzit nedir ve nasıl geçer?

Haber 14-06-2023 16:29

Hava kalitesini iyileştiriyor, hastalıkları önlüyor, küfleri, virüsleri ve bakterileri azaltıyor

Hastalıkların en yoğun görüldüğü dönemlerden geçiyoruz. Her iki kişiden grip olduğu bu aylarda bağışıklığımızı güçlendirmeli, dengeli beslenmeli ve kendimizi korumalıyız. Uzmanlar, soğuk algınlığı ve gripten korunmanın yanı sıra bulunduğu ortamda adeta hava filtresi yaparak iyileştirici özelliği olan bitkileri sıraladı. Aralarında bazı bitkiler sadece gripten korumakla kalmıyor aynı zamanda sinüzitin etkilerini de hafifletiyor.

Haber 30-11-2022 10:22

KBB Uzmanı Dr. Aydoğan: Burun tıkanıklığı olanlar sinüzite yakalanabilir

Kulak Burun Boğaz (KBB) Uzmanı Dr. Feyha Kahya Aydoğan, sinüziti olan kişilerin sigara içilen alanda durmaması gerektiğini belirterek, “Alerjik kişiler veya burun tıkanıklığı olan herkes sinüzite yakalanabilir” dedi.

Haber 03-11-2022 13:36

Sinüzite ne iyi gelir? Sinüzit belirtileri nelerdir, evde doğal tedavi ile nasıl geçer?

Kafa kemikleri içerisinde bulunan boşluklara sinüs adı verilir. Sinüsler; ses tınısını belirler, solunan havanın temizlenmesini ve nemlendirilmesini sağlar, kafanın ağırlığını azaltırlar. Konumları ve işlevleri sebebiyle üst solunum yolu sisteminin birer parçası olarak değerlendirilirler. Vücudun her parçası gibi sinüslerin de hastalanması söz konusu olabilir. Katlanılmaz ağrı ve nefes alamama sorununu ortaya çıkaran sinüzite ne iyi gelir? Sinüzit tedavisi evde doğal yöntemlerle yapılabilir mi?

Haber 13-05-2022 11:28

Sinüzite ne iyi gelir? Sinüzit evde bitkisel ve doğal tedavi yöntemleri ile nasıl geçer?

Sinüzit, kışın ve geçiş mevsimlerinde artış gösteren bir rahatsızlıktır. Pek çok kişi için büyük bir eziyet olan sinüzit ağrıları, dayanılmaz boyuta ulaştığından doğal tedavi yöntemleri araştırılır. Ağrılardan kurtulmak için evde de uygulanabilecek bazı yöntemler vardır. Sinüzite ne iyi gelir sorusuna cevap veren evde uygulanabilecek doğal tedavi yöntemleri...

Haber 06-05-2022 15:16

Nezle ya da sinüzit sandığınız aslında...

Bahar mevsimi ile güneşin yüzünü göstermesi ve doğanın canlanarak çiçeklerin açması, pek çok kişi için olumlu etkileri beraberinde getirirken, kimileri için kabusa dönüşebiliyor! Uzmanı, bahar alerjisi ile karışabilen hastalıkları anlattı, baharı rahat geçirebilmek, polenlerin olumsuzluklarına maruz kalmamak için alınabilecek basit ama etkili önlemler konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

Haber 04-05-2022 10:43

Ölecekti! Sinüs enfeksiyonu genç kadını kafatasının bir kısmından etti

ABD'nin Kaliforniya eyaletinde yaşayan 25 yaşındaki Natasha Gunther, kafatasının yarısını kaybetmesine neden olan ölümcül bir sinüs enfeksiyonu geçirdi. Eğer doktora gitmemiş olsaydı genç kadının "bir hafta içinde öleceği" söylendi. Dövüş sanatları eğitmeni olan Gunther, sinüs enfeksiyonlarının ne kadar ciddi olabileceği konusunda geçirdiği bu rahatsızlığın ardından farkındalık yaratmak istediği söyledi.

Trend 30-03-2022 12:50

Tuzlu sudan daha etkili... Sinüsleri anında açar tek yapmanız gereken koklamak!

Sinüs, nefes almayı sağlayan burun çevresinde yer alan kemiklerin içinde yer alan hava boşluklarıdır. Burun kanallarında bulunan sinüsler enfeksiyon ve iltihap birikmesi sonucu tıkandığında şiddetli yüz ve baş ağrısına neden olur. Özellikle kış aylarında hayatı zindana çeviren ağrılar, rahat nefes alamama gibi sorunlara yol açan sinüslerin açılması için harika bir önerimiz var.

Haber 19-03-2022 11:45

Sinüzitten kurtulmak aslında çok kolaymış! Sinüzite iyi gelen bu doğal yöntemleri uyguladığınızda...

Sinüzit, kafatası ve yüz kemiklerindeki sinüsleri örten tabakanın iltihaplanması sonucu ortaya çıkan bir hastalık. Üstelik bu enfeksiyon, korkunç bir baş ağrısına ve hiç durmayan bir burun akıntısına sebep olur. Neyse ki bazı yöntemler, ağrılarınızın azalmasına ve semptomlarınızın hafiflemesine katkıda bulunur. Peki, o yöntemler neler?

Kadin 07-02-2022 13:08

Geçmeyen baş ağrınızın sebebi kıyafet seçiminiz olabilir! Sinüzite karşı 6 kurala dikkat

Sinüzit özellikle kış mevsiminde ortaya çıkan bir rahatsızlıktır. Ancak sinüzite karşı 6 kritik kuralla adeta işkenceye dönüşen baş ağrılarından kurtulmak mümkün. Peki bu kurallar neler? Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Arzu Tatlıpınar'ın anlatımıyla sinüzitin belirtileri ve önlemenin yolları...

Haber 26-12-2021 16:10

Sinüzit belirtileri nedir, tedavisi nasıl olur? Baş ağrısı nedenler arasında yer alıyor

Sinüzit baş ağrısı nedenleri denilince ilk akla gelen rahatsızlık oluyor. Ancak yapılan araştırmalar bunun aksini ortaya koyuyor. Elde edilen verilere göre baş ağrılarının yüzde 5 ile 10’unu sinüzit oluşturuyor. Bu durumda sinüzit belirtileri hakkında bilgi sahibi olmak baş ağrısı tedavisinde, sinüzit tedavisinin etkili olup olmayacağı ile ilgili de ipucu görevi görecektir.

Haber 03-10-2021 10:22

Bu belirtiler sinüzit olduğunuzu gösteriyor

Toplumda baş ağrısı deyince akla ilk gelen sinüzit oluyor. Fakat yapılan çalışmalar bunun aksine baş ağrılarının yüzde 5 ile 10’unu sinüzitin oluşturduğunu gösteriyor. Doç. Dr. Ethem Şahin, sinüzit belirti ve tedavi yöntemleri hakkında detaylı açıklamalarda bulundu.

Haber 01-10-2021 15:45

Sinüzit tedavisinde akupunktur yöntemi hangi durumda tercih ediliyor?

Pek çok hastalığın destekleyicisi olan akupunktur sinüzit tedavisi için de etkileri ile yüz güldürüyor. Özellikle ilaçların yetersiz kaldığı sinüzit hastalarında önemli bir rol üstlenen akupunktur tedavisi, hastaların ağrılarından kurtulmasını sağlıyor. Konu ile ilgili bilgi veren Anatomi Uzmanı ve Akupunkturist Prof. Dr. Kaya Özkuş, sinüzitte akupunktur tedavisinin kimlere uygulandığını ve hangi durumlarda devreye girdiğini anlattı.

Haber 14-06-2021 10:29

Uzman isim açıkladı: Koku ve tat kaybının nedeni koronavirüs olmayabilir

Opr. Dr. Cüneyt Altunay, koronavirüsün önemli belirtilerinden biri olarak gündemimize giren 'koku ve tat kaybı' durumunun başka nedenlerden de kaynaklanabildiğini söyledi. Bu iki duyu bozukluğunun birbiriyle yakın ilişkisinin olduğunu belirten Opr. Dr. Altunay, “Korona dışındaki nedenlerle ortaya çıkan bu sorun yaşam kalitesi ve can güvenliği açısından çok önemli. Bu duyu hastalıklarının nedeni belirlenip tedavi edilmesi gerekir” dedi.

Haber 13-06-2021 09:44

Çocuklarda ağız kokusuna dikkat! Çocuklardaki ağız kokusu işaret olabilir

Erişkinlerde çok iyi bilinen ‘‘Sinüzit’’ hastalığı çocuklarda da sık rastlanan önemli bir hastalıktır. Ancak çoğu zaman anne ve babalar bu detayı gözden kaçırarak ihmal edebiliyorlar.

Kadin 07-05-2021 18:04

Covid-19'u bahar hastalıkları ile karıştırmayın! İşte baharı sağlıklı geçirmenin püf noktaları

Covid-19 pandemisinin devam ettiği bahar aylarında yeni hastalıklar kapıyı çalmaya hazırlanıyor. Ani ısı değişimlerine yağmur, rüzgar, polen gibi faktörlerin de eklenmesiyle vücut direncinin azaldığı bahar aylarında bağışıklık sistemi zayıflıyor. Bu da özellikle çocuklarda üst solunum yolu enfeksiyonlarından alerjik astıma kadar pek çok hastalığı tetikliyor.

Haber 22-03-2021 12:30

Sinüzit uyarısı: Belirtiler 3 haftadan uzun sürüyorsa...

3 haftadan uzun süren sinüzit belirtilerinin tedavisi gerçekleştirilmezse kronikleşmeye başlayacağını söyleyen Kulak, Burun ve Boğaz (KBB) Uzmanı Op. Dr. Zafer Tezel, sinüzit tedavisinden önce alerji rahatsızlıklarına da bakılması gerektiğini söyledi.

Haber 21-02-2021 15:44

Sinüzit, tedaviye uyulmadığında yaşam kalitesini zorlaştırıyor

Medicana Çamlıca Hastanesi Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op. Dr. Ertan Yıldırım: - "Sinüzit, tedavi prosedürlerine ve kurallara uyulmadığında yaşam kalitesini oldukça zorlayıcı bir hastalıktır. Baş ağrısı, burun akıntısı, burun tıkanıklığı gibi tablolar yaşam kalitesini oldukça düşürebilir" - "Sinüzitin tanısında kulak burun boğaz muayenesi, endoskopik muayene, grafi ve tomografi yöntemlerini kullanıyoruz. İlk evre olan akut sinüzit yaklaşık 4 hafta sürebilir ve ilaç tedavisi ile geçer"

Yurthaber 02-02-2021 14:25

Doğanın insanlara sunduğu mucizevi yöntem: Oil pulling

İnsanların hayatta kalmalarını sağlayan en önemli keşif kuşkusuz yiyeceklerdir. Yiyecekleri pişirerek tüketmek ve onların çeşitli hastalıkları iyileştirdiğini fark etmeleri ise binlerce yıldır süregelen bir şifalanma sağlamıştır. Yağ çekme (oil pulling) işlemi ise sıkça duyduğumuz ancak tekniklerden biridir. Son dönemde sıklıkla araştırılan oil pulling ne demek sorusunun cevabını sizler için derledik...

Haber 31-12-2020 14:02

Sinüzite ne iyi gelir, sinüzit nasıl geçer?

Bir kulak burun boğaz hastalığı olan sinüzit, insanlara zor anlar yaşatan ve günlük hayatlarını olumsuz yönde etkileyen bir rahatsızlıktır. Bu hastalığın oluşumu ve tedavi süreci hakkında merak ettiklerinizi bu yazıda bulabilirsiniz.

Haber 16-11-2020 11:05

Şifa bulmak için acı kavun yiyorlar ancak öyle bir yan etkisi var ki...

Fındıkzade Medipol Üniversitesi Hastanesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Bölümünden Op. Dr. Tolga Celal Şahiner, toplumda sıkça karşılaşılan sinüzite karşı önemli açıklamalarda bulundu.

Haber 11-11-2020 11:27

Bu yöntem sayesinde 20 saniyede sinüzit ağrısından kurtulacaksınız

Hayat kalitesini bir hayli düşüren sinüzit, geniz yollarının iltihaplanması sonucu oluşan bir çeşit rahatsızlıktır. Özellikle bahar aylarında yaşattığı ağrı ve sızılar yüzünden birçok kişiye rahatsızlık yaşatıyor. Bu yöntem sayesinde sinüslerinizi 20 saniyede boşaltacak ve rahat bir nefes alacaksınız.

Haber 14-09-2020 15:29

Sinüzit: Nedenleri, belirtileri, tedavisi

Kafa kemiklerinin içerisine yerleşmiş olan ve kanallar aracılığıyla burnun içerisine açılan, içi hava dolu şekilde işlevini sürdüren kemik boşluklarına sinüs adını veriyoruz. Sinüslerde meydana gelen iltihaplanma neticesinde ise sinüzit ortaya çıkıyor.

Haber 24-06-2020 10:27

Sinüzit tedavi edilmezse akciğer ve beyni etkileyebiliyor!

Sinüzit havaların soğumasıyla daha çok ortaya çıkıyor. Sinüzit tedavisi gerçekleştirilmediğinde enfeksiyonun kronikleşmesine neden olacağından kronik bronşit, amfizem, pnömoni gibi akciğer hastalıkları ya da çok nadir de olsa menenjit, beyin apsesi, kronik farenjit gibi hastalıklara yol açabilir.

Haber 04-03-2020 10:43

Tedavi edilmeyen sinüzit ciddi enfeksiyonlara yol açabilir

Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op. Dr. Mehmet Türkay, tedavi edilmeyen sinüzitlerin yaşam kalitesini düşürmesinin yanı sıra zamanla ilerleyerek göz ve kafa içinde enfeksiyonlara yol açabileceğine vurgu yaptı.

Trend 13-12-2019 09:27

Şemdinli'de ilk kez sinüzit ameliyatı gerçekleştirildi! Artık hastalar başka kentlere gitmek zorunda kalmayacak

Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki Devlet Hastanesi’nde, ilk defa sinüzit ameliyatı gerçekleştirildi. Hastanenin Başhekimi Genel Cerrahi uzmanı Op. Dr. Onur Sakallı, artık hastaların başka kentlere gitmek zorunda olmadıklarını belirtti.

Trend 10-10-2019 14:34

Sinüs cerrahisinde teknolojik yenilikler! Sinüs ameliyatı nasıl yapılır?

Son yıllarda yeni teknolojik gelişmelerle beraber sinüs cerrahisi alanında önemli ölçüde ilerlemeler kaydedildi. Kulak, Burun, Boğaz Uzmanı Doç. Dr. Mehmet Emre Dinç, söz konusu teknolojik yenilikler hakkında oldukça faydalı açıklamalarda bulundu.

Trend 01-10-2019 14:38

Sinüzitten korunmak için kapalı ortamlardan uzak durulmalı

Esenler Medipol Üniversitesi Hastanesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Enes Bozkurt: - "Sinüzitler sıklıkla soğuk algınlığı ve nezle sonrası burun akıntısında renk değişikliği, yüzde ve baş çevresinde ağrılar şeklinde ortaya çıkar. Sinüzitler genellikle damlacık yoluyla ve kapalı ortamlarda yakın temas ile geçer. Bu yüzden kapalı alanlardan mümkün olduğunca uzak durmak gerekir" - "Sinüzit hem yetişkinlerde hem de çocuklarda görülebilir. Burun tıkanıklığı şikayeti olan kişiler sinüzite daha kolay yakalanıyor. Burun kemiği eğriliği, burun eti büyüklüğü ve alerjik nedenler erişkin dönemde sinüzite yakalanmayı kolaylaştırıyor"

Yurthaber 30-09-2019 16:24

Sinüzitten korunmak için kapalı ortamlardan uzak durulmalı

Esenler Medipol Üniversitesi Hastanesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Enes Bozkurt: - "Sinüzitler sıklıkla soğuk algınlığı ve nezle sonrası burun akıntısında renk değişikliği, yüzde ve baş çevresinde ağrılar şeklinde ortaya çıkar. Sinüzitler genellikle damlacık yoluyla ve kapalı ortamlarda yakın temas ile geçer. Bu yüzden kapalı alanlardan mümkün olduğunca uzak durmak gerekir" - "Sinüzit hem yetişkinlerde hem de çocuklarda görülebilir. Burun tıkanıklığı şikayeti olan kişiler sinüzite daha kolay yakalanıyor. Burun kemiği eğriliği, burun eti büyüklüğü ve alerjik nedenler erişkin dönemde sinüzite yakalanmayı kolaylaştırıyor"

Haber 30-09-2019 16:23

Sinüzit nedir? Sinüzit belirtileri nelerdir? Sinüzit tedavisi nasıl olur? Sinüzitle ilgili doğru bilinen yanlışlar

Yaşam kalitesini düşüren önemli sağlık sorunlarından biri olan sinüzit, burun tıkanıklığı, burun akıntısı, baş ağrısı ve akut dönemde ateş ile kendini gösteren yüz bölgesinde bulunan hava boşluklarının iltihaplanması sonucu oluşuyor. Genelde immün sistemi zayıflayan, ani hava değişimlerine maruz kalan, yeteri kadar dinlenemeyen ya da burun içinde et büyümesi, deviasyon gibi darlık yapan sorunları olan kişilerde daha fazla görülüyor.

Trend 12-09-2019 10:15

Polenler sinüziti tetikler mi? Sinüzitten korunmanın yolları nelerdir?

Bahar ayları bazılarının hevesle beklediği bir zaman dilimi olmayabiliyor. Özellikle de alerjisi olanlar bahar döneminde gün boyu ellerinde mendil, gözleri akar vaziyette dolaşanlar için… Zira, havadaki polenler, alerjik bünyeyi etkiliyor. Ama alerjik kişilerin riskleri bunlarla da sınırlı değil. Polen alerjisi olanlarda gelişen iltihap, sinüzite de davetiye çıkarıyor.

Trend 24-04-2019 11:00

Burun kemiğindeki eğrilik sinüziti tetikliyor

KBB ve Yüz Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Gürkan Kayabaşoğlu "sinüzit" hakkında detaylı bilgiler verdi. Sinüzit; yüz kemikleri arasında bulunan havalı boşlukların yani sinüslerin iltihaplanması sonucu meydana gelen enfeksiyon kaynaklı sağlık problemidir.

Kadin 08-04-2019 16:23

Sinüzit nedir? Sinüzit belirtileri ve tedavisi nasıl yapılır?

Sinüs boşluklarının havalanmasını sağlayan kanalların tıkanması ve bazı mikropların sinüs boşluğuna yerleşmesi ile ortaya çıkan sinüzit, genellikle baş ağrısı ile özdeşleştiriliyor hatta bazen ilk belirti baş ağrısı olabiliyor. Ancak her baş ağrısı sinüzit varlığını ortaya koymuyor. Bu yüzden hastanın KBB uzmanına başvurması ve hastalığın durumuna göre tedavi seçenekleri belirlenmesi gerekiyor.

Trend 12-03-2019 11:40

Burun akıntısıyla başladı, az daha gözünü kaybediyordu!

Burun akıntısı ve yüksek ateş şikayeti bulunan 13 yaşındaki Aybüke Aygün'ün sağ gözünde sinüzite bağlı gelişen komplikasyon sonucu görme kaybı oluştu. Ailesi tarafından hemen hastaneye götürülen ve ameliyata alınan küçük kızın gözü, gerçekleştirilen operasyonla yeniden görmeye başladı.

Trend 31-01-2019 15:14

Çocuklarda sinüzit belirtisine dikkat! Çocuklarda sinüzit tedavisinde ameliyat gerekli mi?

Çocuklarda sinüzit belirtilerinin sanıldığından daha ciddi olduğunun altını çizen Memorial Diyarbakır Hastanesi Kulak Burun Boğaz Bölümü’nden Doç. Dr. Mehmet Akdağ, sinüzit hakkında bilgi verdi. Akut sinüzit ve kronik sinüzit belirtileri üzerinde de duran Doç. Dr. Mehmet Akdağ, ikisinin arasında farkın nasıl anlaşılacağını anlattı. Sinüzit tedavisinde doğru teşhisin önemine vurgu yapan Doç. Dr. Akdağ, çocuklarda sinüzit tedavisinde ameliyat gerekebileceğini söyledi.

Haber 01-11-2018 09:30

Sinüzit ve polip ameliyatlarında üç boyutlu cerrahi

KBB uzmanı Prof. Dr. Metin Önerci başkanlığındaki ekip tarafından, sinüzit tedavisinde daha önce kadavra üzerinde gerçekleştirilen "Üç boyutlu endoskopik sinüs cerrahisi" ilk kez canlı yayında bir hasta üzerinde yapıldı - HÜ Tıp Fakültesi KBB Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Metin Önerci: - "Mevcut uygulamada derinlik olmadığından beyne bile yanlışlıkla girilebilir, göz siniri kesilebilir, körlük, şah damarının patlaması gibi komplikasyonlar ortaya çıkabilir. Bu komplikasyonlar üç boyutlu cerrahi ve navigasyonla azalıyor"

Haber 08-10-2018 23:57

Sinüzit belirtileri nelerdir, sinüzit tedavisi nasıl olur?

Sinüzit baş ağrısı ve burun tıkanıklığı gibi belirtilerin ardından şüphelenilmeye başlanan bir hastalıktır. Peki sinüzit belirtileri nelerdir, sinüzit nasıl tedavi edilir ve sinüzit neden oluşur? İşte sinüzit ile ilgili merak ettiğiniz tüm detaylar...

Haber 01-06-2018 12:05

Şikayetleriniz 2 haftadır geçmediyse dikkat! Sebebi nezle olmayabilir!

Hapşırma nöbetleri, burun akıntısı, gözlerde kızarma ve sulanma… Halk arasında “saman nezlesi” olarak bilinen alerjik nezle yaşam kalitesini ciddi boyutlarda etkileyebilecek kadar şiddetli olabiliyor. Üstelik ortak belirtileri nedeniyle ‘soğuk algınlığı’ ve “grip” ile karıştırılıp, ‘nasıl olsa geçer’ düşüncesiyle ihmal edilebiliyor. Tedavide geç kalındığında da alerjik astım veya sinüzite dönüşebiliyor!

Haber 06-04-2018 17:11

Reflü hastalarına 10 öneri!

Reflü mide içeriğinin kişiyi rahatsız edici bir biçimde yemek borusuna doğru kaçarak şikayetlere neden olmasıdır. Göğüs orta bölgede yanma ve ağza gıda parçacıkları ile birlikte acı su gelmesi reflü hastalığı ile ilişkili tipik şikayetler olup tekrarlayan farenjit, larenjit, sinüzit, kronik öksürük, astım ve diş çürükleri de atipik şikayetler olarak ortaya çıkabilir.

Haber 05-03-2018 17:12

Üst dişlerdeki enfeksiyonlar sinüzite neden olabilir

Toplumda sık görülen hastalıklardan biri olan sinüzit hastaların yaşam kalitesini belirgin olarak düşürmektedir. Okan Üniversitesi Diş Hastanesi Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Merve Şakır sinüzit belirtileri ve komşu dişler ile olası ilişkinin önemini anlattı.

Haber 12-01-2018 18:17

Dikkat! Sinüzit deyip geçmeyin

Günümüzde “sinüzit” yerine “rinosinüzit” olarak da tanımlanan rahatsızlığın gelişmesi enfeksiyonlar dışında oldukça nadir. Uzun süreli ilaç tedavisine yanıt vermeyen hastalarda ya da uygun tedaviye rağmen sık tekrarlayan enfeksiyon ataklarında ameliyat düşünülebiliyor.

Haber 04-01-2018 14:18

Lodos, migren ve sinüzit ağrılarını tetikliyor

Lodoslu havalar, özellikle migren ve sinüzit rahatsızlığı olan kişilerde baş ağrılarını tetikliyor. Lodoslu havalarda migren hastalarının mutlaka ilaçlarını yanında bulundurması gerektiğini belirten uzmanlar, “Islak saç ile dışarı çıkmayın. Dışarıya çıkarken şapka veya bere kullanmayı ihmal etmeyin” uyarısında bulunuyor.

Haber 25-12-2017 15:26

Islak saçla dışarı çıkmak sinüzite neden olur mu?

Sinüzit nedir? Sinüzitin nedenleri nelerdir? Sinüzit hastalığında bilinen yanlışlar nelerdir?

Haber 21-12-2017 09:22

Sinüzit mevsimi geldi

Burnun her iki tarafında ve arkasında olan sinüs boşluklarının iltihabı olarak tanımlanan sinüzit, kasım ayından itibaren kış mevsimi boyunca birçok kişinin hayatını olumsuz etkiliyor.

Haber 09-11-2017 10:01

Bu öneriler sinüzitten koruyor!

Genelde göz çevresinde oluşan şiddetli baş ağrısı, yüzde dolgunluk ve ağırlık, burun ile geniz akıntısı, kuru öksürük, burun tıkanıklığı…

Haber 07-02-2017 11:37