Türkiye İş Bankası

Türkiye İş Bankası

Türkiye İş Bankası 1924 yılında Mustafa Kemal Atatürk’ün yönergesi ile kurulmuştur ve Cumhuriyet döneminin ilk ulusal bankasıdır. 2019’da ana sermayeye göre dünyanın en büyük 122. bankası konumunda olan Türkiye İş Bankası, milli bir banka oluşturma çabasının ürünüdür. İzmir Birinci İktisat Kongresi’nde alınan karar ile Celal Bayar’ın önderliğinde Ankara’da 10 personel ile açılmıştır. 1 milyon sermaye ile açılan Türkiye İş bankası’nda Mustafa Kemal Atatürk’ün de %28,09 hissesi bulunmaktadır. 1982 yılında ATM’leri Türkiye’ye gelmesini sağlayan banka bu cihazları Türkiye’de bankamatik adıyla kurmuştur ve bu ad tüm ATM’ler için kullanılır olmuştur. İş Bnakası ayrıca bankacılıkta ilk internet şubesinin kurulmasında da öncelik etmiştir.

İş Bankası Haberleri

Sivas'ta satranç heyecanı yaşanıyor

Okul Sporları Satranç Türkiye Birinciliği'nde mücadele eden sporculardan Yusuf Batın Yağcı: "Gayet güzel bir organizasyon ve ortam mükemmel"

Yurthaber 29-04-2022 11:33

İş Sanat yeni sergisini Metaverse’te açıyor

İş Bankası Kurumsal İletişim Müdürü Gül Meltem Atılgan: - "Bankamızın sanat ve müzecilik çalışmalarını sürdüren İş Sanat ile teknoloji ekiplerimizin iş birliğinde oluşturulan NFT sergisini Metaverse’te hayata geçiriyoruz" - Serginin küratörü Prof. Dr. Gül İrepoğlu: - "Tarih boyunca büyüleyici güzelliğiyle hayranlık uyandıran İstanbul’un ve bu güzelliğin zirvesi olan Boğaziçi’nden Türkiye İş Bankası Resim Koleksiyonu’ndaki usta ressamların peşine takılıp, onların gözüyle, onların izlenimleriyle eski Boğaziçi görünümlerine bakarak, bir sanal vapurda kıyı kıyı birlikte yol alacağımız bir sergi hazırladık"

Yurthaber 01-04-2022 16:30

İş Bankası'nın üst yönetimine atamalar

İş Bankası'nın üst yönetimine atamalar gerçekleşti. Suat E. Sözen, İzlem Erdem ve Tufan Kurbanoğlu'nun, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'na gerekli bildirimlerin yapılması ve izinlerin alınmasını takiben bankanın genel müdür yardımcılığı görevlerine atanmasına karar verildi.

Finans 25-03-2022 17:37

Visa ve İş Bankası iş birliğinde Maximiles Black sahipleri İstanbul'da FIFA Dünya Kupası ile buluştu

Visa ve İş Bankası iş birliğinde Maximiles Black sahipleri İstanbul'da FIFA Dünya Kupası ile buluştu

Yurthaber 23-02-2022 12:28

İş Bankası’ndan Rusya açıklaması

Türkiye İş Bankası, İngiltere’nin yaptırım uygulayacağı 5 Rus bankası arasında bulunan IS Bank ile herhangi ilişkisi olmadığını açıkladı.

Finans 23-02-2022 09:41

İş Bankası'ndan Dijital İşim Hesabı

Mesleğini dijital mecralar üzerinden yapan Banka müşterileri, 193 sayılı Gelir Vergisi Kanunu'nda yapılan değişiklik kapsamında Dijital İşim Hesabı üzerinden vergi istisnasından yararlanabiliyor

Yurthaber 21-02-2022 15:43

MOKA'ya elektronik para ihraç izni

MOKA Genel Müdürü Halim Memiş: - "Müşteri deneyimini ana odağına alan çözümlerle finansal hizmetler sektörüne katkı sağlamak ve bu alanda müşterilerine yenilikçi ürünler sunmak amacıyla çalışmalar sürdürüyoruz"

Yurthaber 16-02-2022 11:46

İş Bankası’ndan 2021'de 13,5 milyar TL net kâr

İş Bankası Genel Müdürü Hakan Aran: - “Paylaşılabilir ve sürdürülebilir değer üretme gayesiyle, ülke ekonomisinin ihtiyaçları doğrultusunda reel sektöre ve hanehalkına finansman desteği sağlamaya devam ettik. Köklü ve güçlü iş modelimiz ile kaynaklarımızı en doğru alanlara yönlendirmeye, tüm paydaşlarımız için katma değer yaratacak şekilde kullanmaya özen gösterdik”

Yurthaber 08-02-2022 19:52

İş Bankası çalışanlarının maaşlarına yüzde 51 zam

İş Bankası çalışanlarının ortalama maaş artış oranı yüzde 51 olarak gerçekleşti. Yapılan açıklamada en düşük ücret alan çalışanların maaşında da yüzde 68 oranında artış saplandığı belirtildi.

Finans 24-01-2022 20:35

İş Bankası çalışanlarının maaşlarına yüzde 51 zam yapıldı

İş Bankası çalışanlarının maaşlarına yüzde 51 zam yapıldı

Yurthaber 24-01-2022 20:30

İş Bankası ve TÜRİB lisanslı depoculuğun geliştirilmesine destek oluyor

Türkiye İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Şahismail Şimşek: - "TÜRİB ile olan iş birliğimiz sayesinde üreticilere, çiftçilere elektronik ürün senetlerine dayalı kredi imkânı sunuyoruz. Böylece üretici ve tüccarlar, kendilerine ait ELÜS’leri bankalara teminat olarak göstererek rahatlıkla finansman imkânına kavuşabiliyor" - TÜRİB Genel Müdürü Ali Kırali: - "Çiftçimizin finansmana erişiminde bankacılık sektörü ile ihtiyaçların belirlenmesi, süreçlerin iyileştirmesi çerçevesinden iş birliğine önem veriyoruz"

Yurthaber 21-01-2022 14:34

Son dakika haberi: Emeklilere maaş zammı sonrası ek gelir imkanı! Milyonları ilgilendiriyor son güne dikkat

Emekli ve memur zamlarının belli olmasından sonra yeni yılda emeklileri yakından ilgilendiren gelişmeler de yaşanıyor. Son dakika bilgisine göre milyonlarca emekli, yetim ve dulu yakından ilgilendiren promosyon kampanyası başladı. Yeni yılda emekli promosyon ücretleri 3 bin liraya kadar çıktı. Bankaların tamamı promosyon ücretlerini güncelledi. İşte son dakika haberinin ayrıntıları...

Finans 09-01-2022 10:07

3. Marmara Denizi Sempozyumu 8-9 Ocak'ta gerçekleştirilecek

3. Marmara Denizi Sempozyumu 8-9 Ocak'ta gerçekleştirilecek

Yurthaber 04-01-2022 12:45

İş Bankası yeni uçuş kartı Maximiles Black'i hizmete sunuyor

İş Bankası Ödeme Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı Sezgin Lüle: - "Maximiles uçuş programımızın en yeni üyesi Maximiles Black’i benzerlerinden ayıran en önemli özelliği, alışverişlerde daha yüksek mil kazandırması ve böylece Maximiles Black sahiplerinin bedava uçak bileti ile seyahat etmek istedikleri yere daha hızlı ulaşabilmeleri" - Visa Türkiye Genel Müdürü Merve Tezel: - "İş Bankası iş birliğiyle Visa’nın Avrupa’daki ilk 'signature' kartını Türkiye’de hayata geçirmekten ve seyahat severleri kendilerine özel tasarlanmış faydalarla buluşturmaktan memnuniyet duyuyoruz"

Yurthaber 30-12-2021 13:19

İş Bankası'ndan çiftçilere sulama desteği

İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Şahismail Şimşek: - "BASUSAD ile gerçekleştirdiğimiz iş birliğiyle, doğru ve yerinde kaynak kullanımıyla üretimdeki verimlilik ve kalitesini artırmak, enerji maliyetlerini düşürmek isteyenlere hitap ediyoruz"

Yurthaber 08-12-2021 13:21

Garanti, Yapı Kredi ve Akbank mobil uygulamaya neden girilmiyor? Banka uygulamalarında erişim problemi

Türkiye’de faaliyet gösteren Garanti BBVA bankasının mobil uygulamasında erişim sorunu yaşanıyor. Aynı sorunun Yapı Kredi, Akbank ve İş Bankası'nda da olduğu belirtiliyor. Garanti, Yapı Kredi, Akbank, İş Bankası ve diğer banka müşterileri, mobil cihazlarından uygulamalara girişte problem yaşıyor.

Finans 23-11-2021 16:02

İş Bankası Genel Müdürü'nden 'faiz' yorumu

İş Bankası Genel Müdürü Hakan Aran, Merkez Bankası'nın perşembe günü vereceği faiz kararı hakkında açıklamalarda bulundu. Aran Merkez Bankası’ndan faiz değişikliği beklemediğini, faizi indirmenin kuru ve enflasyonu ‘başıboş’ bırakmak anlamına geleceğini belirtti.

Finans 16-11-2021 14:21

İş Bankası'na 832 milyon dolarlık sürdürülebilirlik bağlantılı sendikasyon kredisi

İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Gamze Yalçın: - "İş Bankası reel sektörde faaliyet gösteren firmaların dış ticaret işlemlerinin finansmanına destek vererek ülke ekonomisinin gelişimine katkı sağlamaya devam edecektir"

Yurthaber 11-11-2021 15:17

Emekliler dikkat! Bunu yapana İş Bankası 2 bin TL veriyor!

İş Bankası tarafından düzenlenen yeni kampanya ile birlikte 8 Kasım-31 Aralık tarihlerinde SGK emekli maaşını taşıyarak 3 sene boyunca İş Bankası aracılığıyla almak üzere taahhüt eden emeklilere 2 bin Türk lirasına varan promosyon alma imkânı sunuluyor.

Finans 08-11-2021 15:58

İş Bankası'ndan emeklilere 2 bin liraya varan promosyon

İş Bankası'ndan emeklilere 2 bin liraya varan promosyon

Yurthaber 08-11-2021 14:16

İş Bankası’ndan ticari hayatı kolaylaştıran çözüm DijiKolay

İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Şahismail Şimşek: -"E-belgeden ön muhasebeye, pazaryeri çözümlerinden tüm banka kartlarından ödeme alabilecek sanal POS uygulamalarına kadar farklı ihtiyaçları karşılayacak şekilde müşterilerimizin dijital yeteneklerini artıracak yeni bir süreci başlatıyoruz"

Yurthaber 22-10-2021 11:55

Workup Girişimcilik Programı 8. dönem mezunlarını verdi

İş Bankası Genel Müdürü Hakan Aran: - "Farklı şube tasarımı ve özelleştirilmiş hizmet modeli ile geleneksel banka şubesinden ayrışıp, sadece startup’lara ve girişimcilik ekosistemine hizmet verecek Girişimcilik Şubesini bu yıl hayata geçireceğiz" - "Bankamız çalışanlarının girişimci gibi hareket etme yetkinliklerinin güçlendirilmesi ve yenilikçi iş fikirlerinin ortaya çıkmasının teşvik edilmesi amacıyla Kurum İçi Girişimcilik Programımızı başlattık"

Yurthaber 02-10-2021 10:22

İş Bankası üst yönetiminde değişiklik! Yeni Genel Müdür Yardımcısı Can Yücel kimdir?

İş Bankası genel müdür yardımcılığı görevine, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'na gerekli bildirimlerin yapılması ve izinlerin alınmasını takiben Can Yücel'in atanmasına karar verildiği duyuruldu.

Finans 26-08-2021 17:13

İş Bankası üst yönetiminde değişiklik

İş Bankası üst yönetiminde değişiklik

Yurthaber 26-08-2021 17:04

Evinde el emeği ile üretim yapanlara İş Bankası'ndan özel "İlk Ticarim Hesabı"

Evinde el emeği ile üretim yapanlara İş Bankası'ndan özel "İlk Ticarim Hesabı"

Yurthaber 19-08-2021 11:57

Türkiye İş Bankası'nda son durum nedir, arıza sorunu giderildi mi? Bankadan açıklama geldi

Türkiye İş Bankası müşterileri, sosyal medya üzerinden yaptıkları paylaşımlarda, bankanın hizmetlerine erişemediklerini belirtti. Bankadan yapılan açıklamada sorunun kısa bir süre sonra giderildiği belirtildi. İşte Türkiye İş Bankası'nda son durum...

Finans 18-08-2021 08:26

En uygun ihtiyaç kredisi veren bankalar! Akbank, Garanti, ING, Ziraat, İş Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranları

Pandemi sonrası birçok vatandaş, geçim sıkıntısı ile karşı karşıya kaldı. Pek çok kişi yeni bir iş bulana kadar ihtiyaç kredisi çekerek geçinmeye çalışıyor. Sizler için bankaların kredi faiz oranları ve ödeme planlarını araştırdık.

Finans 09-08-2021 17:30

Emekliye 2000 TL promosyon! Halkbank, Akbank, Garanti, İş Bankası, TEB ne kadar promosyon veriyor?

Temmuz ayında enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından emekli maaşlarına zam yapıldı. Yapılan zammın ardından bankalar müşterilerine yüksek promosyonlar sunarak emekliliğe ek gelir imkanı tanıdı.

Finans 03-08-2021 13:00

Milyonlara müjde! Zam geldi, 1.750 TL...

Milyonların beklediği müjde belli oldu. Emekli, dul ve yetim aylıklarına zam yapıldı, ödemeler bin 750 liraya yükseldi. Fırsattan, yeni emekli olan vatandaşlar da yararlanabiliyor. Bankaların SGK ile yaptığı anlaşma kapsamında milyonlarca kişi, maaşlarını istedikleri bankalara taşıtabiliyor. Bankalar ise emeklilerin hesaplarını kendilerine taşıması için çeşitli promosyonlar düzenleyerek birbiriyle yarıştı.

Finans 30-07-2021 10:20

Yeni dijital platform "Pazarama" Maximum Mobil'de

İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı ve Topkapı Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Sezen: - "Pazarama ile herkes, tek uygulama üzerinden hem ürün ve hizmet satın alabilecek hem de bu işlemleri kolaylaştıran ödeme ve finansman imkanlarına başka bir uygulamaya gerek kalmadan ulaşabilecek"

Yurthaber 28-06-2021 13:29

İş Bankası, arkeolojik çalışmalara desteğini sürdürüyor

Banka, antik dönemin yanı sıra Osmanlı Cumhuriyet dönemlerinin yapı ve kent dokusunun bir arada olduğu Muğla'daki Stratonikeia Antik Kenti'ndeki kazı çalışmalarına destek veriyor - İş Sanat Genel Müdürü Zuhal Üreten: - "Arkeolojik çalışmalara uzun soluklu ve sürdürülebilir bir şekilde destek olmaya çaba gösteriyoruz"

Yurthaber 27-06-2021 12:05

Türkiye'nin en güçlü markası Türkiye İş Bankası oldu

Brand Finance’in yayımladığı “Brand Finance Turkey 100 – 2021” raporunda, Türkiye’nin en güçlü markası Türkiye İş Bankası oldu.

Finans 13-06-2021 12:45

12, 18, 24 ve 36 ay taksitle düşük faizli ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır? İşte ihtiyaç kredi faiz oranları ve ödeme planları!

Vatandaşlar düşük faizli ihtiyaç kredisi almanın yollarını arıyor. Peki hangi banka ne kadar faiz oranı ile kredi imkanı sağlıyor? 12, 18, 24 ve 36 ay taksitle düşük faizli ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır? İşte ihtiyaç kredi faiz oranları ve ödeme planları!

Finans 09-06-2021 14:22

Ziraat, Akbank, Denizbank gibi bankalardan emeklilere promosyon fırsatı! Başvurana 1750 TL…

Emekliler, temmuz ayında alacağı zam ve kurban bayramı ikramiyelerinin yanı sıra bankaların promosyon ödemelerinden de yararlanacak. Maaşlara göre en az 500, 625, 750 TL ödeme yapılırken, bazı bankalar bu ödemeleri 1750 TL’ye kadar yükseltti.

Finans 09-06-2021 13:49

Türkiye'nin en değerli markası THY bu yıl da tahtını korudu

Marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance'ın araştırmasına göre, 1 milyar 605 milyon dolarlık marka değeriyle Türk Hava Yolları 2021'de de "Türkiye'nin en değerli markası" oldu - Araştırmada ikinci sırayı marka değeri 1 milyar 585 milyon dolar olan Arçelik, üçüncülüğü 1 milyar 193 milyon dolarla İş Bankası aldı - Brand Finance Türkiye Direktörü Muhterem İlgüner: - "Ülkenin refah ve itibarını yakından ilgilendiren 'markalaşma'nın bir memleket meselesi olarak kabul edilip, iş dünyasının önde gelen kuruluşlarının gündeminde ilk sırayı işgal etmesi gerekmektedir"

Yurthaber 09-06-2021 11:13

İş Bankası’na yaklaşık 1 milyar dolar tutarında sendikasyon kredisi

Türkiye İş Bankası, 544,7 milyon euro ve 300 milyon dolar tutarında 367 gün vadeli sendikasyon kredisi anlaşmasını imzaladığını duyurdu.

Finans 28-05-2021 15:56

Blockchain teknolojisi ile dış ticarette ödeme garantisi

Türkiye İş Bankası’nın, blockchain teknolojisini kullanarak dış ticarete aracılık ettiği ve dış ticarette ödeme garantisi verdiği açıklandı.

Finans 27-05-2021 12:04

İş Bankası’ndan blockchain teknolojisi ile dış ticarette bir ilk daha

İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Şahismail Şimşek: -"Her alanda müşterilerimize inovatif ve katma değerli çözümler sunma anlayışımız çerçevesinde, blockchain teknolojisini dijitalleşme çalışmalarımızda özel olarak konumlandırıyoruz"

Yurthaber 27-05-2021 11:33

Hafta içi ve hafta sonu bankalar kaça kadar açık? İşte bankaların çalışma saatleri…

29 Nisan – 17 Mayıs tarihleri arasında geçerli olan tam kapanma, bugün itibariyle son buluyor. 17 Mayıs Pazartesi günü bir kabine toplantısının olacağı duyurulmuşken, dün aniden İçişleri Bakanlığı bir “kademeli normalleşme” genelgesi açıkladı. Buna göre tam kapanmadan önceki yasaklara oldukça yakın olan yeni kararlar dikkat çekti. Yayımlanan genelgede bankaların çalışma saatleri de yeniden düzenlendi.

Finans 17-05-2021 10:25

İş Bankası ilk çeyrekte 1,85 milyar TL net kar elde etti

Yılın ilk üç ayı itibarıyla, İş Bankası’nın nakdi kredi hacmi 384,3 milyar TL’ye, gayrinakdi kredi hacmi 135,6 milyar TL’ye ulaşırken ekonomiye sağlanan toplam kaynak tutarı 520 milyar TL düzeyinde gerçekleşti - İş Bankası Genel Müdürü Hakan Aran: - "Faaliyetlerimizi, çalışanlarımızın ve müşterilerimizin sağlığını, paydaşlarımızın ve ülkemizin menfaatlerini önceliklendirerek sürdürürken; yenilikçi anlayışımızla, istihdam ve yatırım sürekliliği sağlayacak nitelikteki projelere, ticarete ve sanayiye destek olmaya devam ediyoruz"

Yurthaber 07-05-2021 19:36

Reuters: Büyük Türk bankaları Kanal İstanbul projesini finanse etmeye sıcak bakmıyor

İngiltere merkezli Reuters haber ajansı, Haziran ayında ilk adımları atılması planlanan Kanal İstanbul projesinin finansman süreciyle ilgili haberinde, "Türkiye'nin en büyük bankalarından bazıları" diye tanımladığı bankalardan dört yetkilinin görüşlerine yer verdi.

Finans 27-04-2021 14:19

ING, İş Bankası, Deniz Bank açık mı, kapalı mı? İşte çalışma saatleri…

Tam kapanma kararı sonrası ING, İş Bankası, Denizbank gibi özel bankaların çalışma saatleri de yeniden gündeme geldi. Hafta sonu bankalar normalde olduğu gibi kapalı olacak.

Finans 27-04-2021 13:20

Bankaların çalışma saatlerinde yeni düzenleme | Halkbank, Ziraat ve Vakıfbank kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor? İşte bankaların çalışma saatleri

2020 Mart ayında başlaya pandemi yasaklarında, bankaların çalışma saatleri oldukça kısıtlanmıştı. Birçok işlemin şubeden yapılması yasaklanmış, vatandaşlar ATM’lere veye mobil bankacılığa yönlendirilmişti. Vaka sayılarının son zamanlarda günlük 60 binlere dayanmasının ardından ise bankalar çalışma saatlerinde değişikliğe gitti. Buna göre Halkbank, Ziraat, Vakıfbank kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor? İşte bankaların çalışma saatleri…

Haber 16-04-2021 09:26

Bankaların çalışma saatleri 2021... Bankalar saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor?

Koronavirüs salgınında son günlerdeki vaka sayısındaki artıştan dolayı 81 ilde yeni tedbirler alınmaya başlandı. Bu tedbirlerden birisi de bazı bankaların çalışma saatlerinin değişikliği oldu. 81 ilde bazı bankaların çalışma saatleri tüm şubelerini kapsayacak şekilde değiştirildi. İşte bankaların güncel çalışma saatleri...

Finans 12-04-2021 08:12

Bankalar saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor? İşte bankaların çalışma saatleri

Koronavirüs tedbirleri kapsamında bankaların çalışma saatleri değişti. Bazı bankalar 12 Nisan itibari ile yeni çalışma saatlerinde hizmet vermeye başlayacak. Peki, bankalar saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor? İşte bankaların çalışma saatleri...

Finans 09-04-2021 23:50

Bankaların çalışma saatleri 2021... Bankalar saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor?

Koronavirüs salgınında son günlerdeki vaka sayısındaki artıştan dolayı 81 ilde yeni tedbirler alınmaya başlandı. Bu tedbirlerden birisi de bazı bankaların çalışma saatlerinin değişikliği oldu. 81 ilde bazı bankaların çalışma saatleri tüm şubelerini kapsayacak şekilde değiştirildi. İşte bankaların güncel çalışma saatleri...

Finans 09-04-2021 16:44

Adnan Bali İş Bankası’nın Yönetim Kurulu Başkanı seçildi! Adnan Bali kimdir?

İş Bankası, Adnan Bali'nin Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçildiğini ve Hakan Aran'ın Genel Müdür olarak atandığını KAP'a bildirdi. İş Bankası'nda yeni dönem başlamış oldu.

Finans 02-04-2021 08:39

Hakan Aran kimdir, kaç yaşında ve nereli? İş Bankası Genel Müdürlüğü'ne getirili

Hakan Aran gündemde en çok aranan isimlerinden biri oldu. İş Bankası Genel Müdürlüğü'ne gelmesinin ardından merak edilen Hakan Aran hakkında pek çok kişi kaç yaşında ve nereli olduğu konusunu araştırıyor. İşte, ayrıntılar...

Finans 01-04-2021 19:39

KPSS şartı olmadan banka memuru alınacak | Başvuru şartları belli oldu

Bankalara memur alımı yapılmasına karar verildi. Geçtiğimiz günlerde yayımlandığı görülen Banka Personeli Alımı ilanına göre İş Bankası Lisans mezunu adaylar içerisinden banka memuru alımı yapacak. Bankalara yapılacak alımlarda ise KPSS şartı aranmayacak. Bu yönde İş Bankası İstanbul Genel Müdürlük bölümlerinde görevlendireceği Uzman Yardımcısı sınavı ile memur alacak.

Haber 31-03-2021 11:05