Açlık Otu Haberleri

Faydaları saymakla bitmiyor! Duyan aktara koşuyor! Hem tansiyon dengeleyici hem de zahmetsizce zayıflatıyor

Diyet yapan birçok kişi ya hiç kilo veremediklerini ya da verdikleri kiloları geri aldıklarını ifade ediyor. Fazla kilolar yalnızca görüntü açısından değil sağlık açısından da sıkıntı oluşturabiliyor. Doğal ilaçlardan biri olan açlık otunun faydalarını duyanlar ise deyim yerindeyse aktara koşuyor. Bağırsakların rahat çalışmasını sağlayan açlık otu bitkisi zayıflamaya da yardımcı oluyor.

Haber 20-11-2023 09:34

Açlık otu nasıl kullanılır? Açlık otu zayıflatır mı?

Açlık otu Cassia senna cinsine ait bir bitkidir. Afrika, Asya ve Orta Doğu'da yetişir. Yaprakları laksatif etkisi için kullanılır. Açlık otu içeriğindeki senna glikozitleri nedeniyle laksatif etki gösterir. Bu glikozitler bağırsak kaslarını uyararak bağırsak hareketlerini hızlandırır. Bu da kabızlık tedavisinde faydalıdır. Peki, açlık otu nedir ve nasıl kullanılır?

Haber 29-08-2023 18:51

Mucize etkili doğal ilaç: Kolayca zayıflatıyor, tansiyonu dengeliyor! Hazımsızlığa son

Açlık otu Osmanlı'dan günümüze gelen ve genellikle çay olarak kullanılan bir tür bitkidir. Özellikle kilo verme problemine yardımcı olan açlık otu ayrıca sindirim sistemine de iyi gelir. Açlık otunun metabolizmayı çalıştırarak tok tutma özelliği bilinir. Zahmetsizce zayıflatması ve kabızlık gibi bağırsak sorunlarına olan desteği ile oldukça sevilen bir bitkidir.

Haber 07-08-2023 22:03

Yağ yakımına destek: Metabolizmayı hızlandırır, tokluk hissi verir! Bu otun faydaları saymakla bitmiyor

Açlık otu Osmanlı'dan günümüze gelen ve genellikle çay olarak kullanılan bir tür bitkidir. Özellikle kilo verme problemine yardımcı olan açlık otu ayrıca sindirim sistemine de iyi gelir. Açlık otunun metabolizmayı çalıştırarak tok tutma özelliği bilinir. Zahmetsizce zayıflatması ve kabızlık gibi bağırsak sorunlarına olan desteği ile oldukça sevilen bu bitkinin faydaları saymaklar bitmiyor.

Haber 22-05-2023 21:00

Açlık Otu

Açlık Otu Hakkındaki Haberler Mynet'te. Açlık Otu Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Faydalarını duyan aktara koşuyor! Bu ot zahmetsizce zayıflatıyor! Tansiyon dengeleyici özelliğe sahip

Doğal ilaçlardan biri olan açlık otunun faydalarını duyan aktara koşuyor. Doğal müshil olarak da bilinen açlık otu kabızlık sorununa oldukça yararlı. Bağırsakların rahat çalışmasını sağlayan açlık otu bitkisinin saymakla bitmeyen faydaları ve daha fazlasını sizler için haberimizde derledik.

Haber 04-01-2023 20:39

Açlık otu çayı faydaları nelerdir, neye iyi gelir? Açlık otu çayı nasıl yapılır ve demlenir?

Günümüzde ilaç sektörü çok fazla ilerlemiştir. Bununla beraber alternatif tıptan alınan destek de hafife alınmayacak ölçüdedir. Doğal ürünlerin doğru tüketildiğinde verdikleri şifadan faydalanmak isteyen bireyler bu besinlerin faydalarını ve tüketim şekillerini araştırır. Açlık otu son dönemlerin sıklıkla tercih edilen doğal ürünü hâline gelmiştir. Aktarlarda rahatlıkla bulunabilen açlık otu pek çok faydaya sahiptir. Peki, açlık otu çayı neye iyi gelir ve nasıl demlenir?

Haber 30-12-2022 16:53

Uzman isim uyardı! Zayıflamak için 'açlık otu' tüketenler dikkat

Son zamanlarda pek çok vatandaşın zayıflamak için açlık otu tüketmeye başladığını hatırlatan uzmanlar, açlık otunun sağlığa pek çok faydası olduğunu ancak tüketiminde son derece dikkatli olunması gerektiğini söyledi.

Haber 07-06-2021 13:07

Açlık otu: Faydaları nelerdir, nasıl tüketilir?

Besin maddesi olarak en önemli ve zengin kaynağımız olan bitkilerin tedavi edici gücü, atalarımızın dünya üzerinde yaşamaya başladığı ilk günlerden beri biliniyor. İnsanoğlu hangi çağda ve hangi toplumda yaşarsa yaşasın, hastalıkları önlemek, iyileştirmek, daha güçlü, daha akıllı ya da daha güzel olmak için bitkilerden faydalanmıştır.

Haber 24-06-2020 10:57