Akdeniz Haberleri Ve Son Dakika Akdeniz Haberleri

Akdeniz Haberleri Ve Son Dakika Akdeniz Haberleri

Akdeniz, Atlas Okyanusu’na bağlı Avrupa, Afrika ve Asya kıtaları ile çevrili bir denizdir. Atlas Okyanusu’na Cebelitarık Boğazı ile, Süveş Kanalı ile de Kızıldeniz’e bağlıdır. 2.5 milyon km²’lik bir alanı kaplayan Akdeniz’in tuzluluk oranı binde 38’dir ki bu oran ile tuzluluk oranı yüksek denizler kategorisindedir. İngilizcede Mediterranean Sea, Yunancada Mesogeios adı verilmektedir. Farsça'da Akdeniz için kullanılan Bahr-i Sefid ismi Osmanlı dönemi haritalarında da gözükmektedir. Dünyanın en büyük iç denizi olan Akdeniz’in doğusu batısından çok daha derindir. Alboran Denizi, Balear Denizi, Ligurya Denizi, Tiren Denizi, Adriyatik Denizi, İyon Denizi, Libya Denizi, Ege Denizi, Girit Denizi, Trakya Denizi, Mirtoan Denizi, Marmara Denizi, Kilikya Denizi Akdeniz’in alt denizleri olarak geçmektedir.

Akdeniz Haberleri

12 Ağustos hava durumu nasıl? Bugün hava nasıl? 12-16 Ağustos 5 günlük İstanbul, Ankara, İzmir il il hava durumu!

Hava durumu ile ilgili Meteoroloji'den yapılan son dakika açıklamasının detayları vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. İstanbul başta olmak üzere pek çok ilde sağanak yağışlar etkili oldu. Peki 12 Ağustos hava nasıl olacak? İşte İstanbul, Ankara, İzmir il il hava durumu...

Haber 12-08-22 08:49

Abdülhamid Han Sondaj Gemisine eşlik ediyorlar! Gemilere verilen isimler dikkat çekti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı törenle Mersin'den uğurlanan Akdeniz’de, doğal gaz ve petrol arayacak olan Abdülhamid Han Sondaj Gemisine 3 ikmal gemisi eşlik ediyor. Gemiler, Kıbrıs’taki Rumların gerçekleştirdiği katliamda anneleri ile birlikte küvette şehit edilen Kutsi, Murat ve Hakan İlhan kardeşlerin ismini taşıyor.

Haber 11-08-22 08:12

Meteoroloji'den önemli uyarı! Tarih verdi Mecbur kalmadıkça dışarı çıkmayın

Sıcak havalar yurdun farklı noktalarında vatandaşları etkilemeye devam ediyor. Bu doğrultuda Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan uyarılar ve gelen tahminler dikkatle takip ediliyor. Son olarak Meteoroloji 4. Bölge Müdürü Latif Gültekin, Batı Akdeniz’in iç kesimlerinde nem oranın düşük, sıcaklığın ise 5-6 derece mevsim normallerinin üzerinde seyredeceğini belirterek "Çok dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor" uyarısında bulundu. Bölgede yüksek sıcaklığın salı gününe dek süreceği aktarıldı.

Haber 27-07-22 17:10

Kıyılardaki çöplerin yolculuğunu akıntı yönleri belirliyor

Dokuz Eylül Üniversitesi Deniz Bilimleri Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Şükrü Turan Beşiktepe: - "Tuna, Dinyester ve Dinyeper nehirlerini dikkate alırsanız potansiyel olarak Avrupa'nın çöpünün Karadeniz'e gelme ihtimali var. Almanya'dan bir çöpü attığınızda barajlarda tutulmuyorsa Karadeniz'e gelip kıyılarımızda karaya vurabilir" - Çukurova Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sedat Gündoğdu: - "Kıyılarımızda Mısır'dan, Libya'dan, Suriye'den, Güney Kıbrıs'tan çöpleri görebiliyoruz. Kuzeydoğu Akdeniz kıyılarımıza kilometreye günde 30 kilogramdan fazla plastik vuruyor"

Yurthaber 25-07-22 11:01

Volkan Konak Hatay'da konser verdi

Volkan Konak Hatay'da konser verdi

Yurthaber 24-07-22 00:38

Mersin'de diş hekimini darbeden zanlı tutuklandı

Olay anı, polikliniğin güvenlik kamerasına yansıdı

Yurthaber 21-07-22 11:36

Mersin'de kaçak akaryakıt operasyonunda 5 şüpheli yakalandı

Mersin'de kaçak akaryakıt operasyonunda 5 şüpheli yakalandı

Yurthaber 21-07-22 10:34

Mersin'de silahlı saldırıya uğrayan çay ocağı çalışanı yaralandı

Mersin'de silahlı saldırıya uğrayan çay ocağı çalışanı yaralandı

Yurthaber 19-07-22 11:35

Mersin'de kadının çantasının kapkaç yöntemiyle çalınması kamerada

Mersin'de kadının çantasının kapkaç yöntemiyle çalınması kamerada

Yurthaber 07-07-22 09:40

Mavi yüzgeçli orkinoslar çiple uydudan takip ediliyor

Antalya'nın Kemer ilçesi açıklarında havuzlarda muhafaza altına alınan 13 orkinosa, vinçler yardımıyla çıkartıldıkları gemi güvertesinde etik kurallara uygun olarak çip takıldı - Akdeniz Su Ürünleri Araştırma, Üretme ve Eğitim Enstitüsü Müdürü Serkan Erkan: - "Proje sayesinde orkinosun göç davranışını, üreme alanlarını, hangi dönemlerde nerede yumurta bıraktığını takip ediyoruz, kısacası bu balığın biyolojisini bilirsek bu canlıyı koruyabiliriz, bizim öncelikli hedefimiz bu canlıyı korumak"

Yurthaber 06-07-22 12:03

Doğu Akdeniz'de gönüllü dalgıçlar, su altını atıklardan arındırıyor

Dalış eğitmeni Ertuğrul Çete: - "Özellikle pet şişeler, teneke kutular ve hayalet ağlar o kadar tehlikeli durumlar yaratıyor ki canlılara zarar verir hale geldi" - Özgün Çağlayan Köse: - "Bazı canlılar, pet şişeleri kendilerine yuva yapıyorlar ve bir süre sonra içerisinden çıkamayarak hayatlarını kaybediyorlar"

Yurthaber 06-07-22 11:05

Akdeniz Oyunları'nda temsilcilerimize madalya yağdı

19. Akdeniz Oyunları'nda Türkiye'yi temsil eden sporcularımız adeta madalya topladı. Cezayir'de düzenlenen 19. Akdeniz Oyunları kıyasıya heyecana sahne oldu. İşte madalya toplayan bazı isimlerimiz...

Spor 02-07-22 23:03

TÜDAV, BM Okyanus Konferansı'nda Akdeniz'deki yabancı türleri ele aldı

TÜDAV Başkanı Prof. Dr. Bayram Öztürk: - "Akdeniz'e Süveyş Kanalı yoluyla şimdiye dek 1000 türe yakın yabancı deniz canlısı girdi"

Yurthaber 29-06-22 16:14

Mersin'de evlerinde uyuşturucu ürettikleri iddia edilen çifte gözaltı

Mersin'de evlerinde uyuşturucu ürettikleri iddia edilen çifte gözaltı

Yurthaber 17-06-22 09:21

Mersin'de otomobilin çocuğa çarpması güvenlik kamerasında

Mersin'de otomobilin çocuğa çarpması güvenlik kamerasında

Yurthaber 10-06-22 12:38

Karadeniz, Akdeniz, İç Anadolu ve Doğu Anadolu'da yarın gök gürültülü sağanak bekleniyor

Karadeniz, Akdeniz, İç Anadolu ve Doğu Anadolu'da yarın gök gürültülü sağanak bekleniyor

Yurthaber 07-06-22 23:43

Mersin'de duruşma çıkışı silahlı kavgada bir kişi yaralandı

Olaydan sonra kaçan 3 zanlı gözaltına aldı

Yurthaber 24-05-22 12:43

Bu illerde yaşayanlar dikkat! Meteoroloji uyardı: Kuvvetli olacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden Doğu Akdeniz için önemli bir uyarı geldi. Meteoroloji'den Osmaniye, Hatay, Adana ve Kahramanmaraş için kuvvetli gök gürültülü sağanak uyarısı yapıldı. Uyarıda su baskını, yıldırım, yerel dolu ve yağış esnasında kuvvetli rüzgarla ulaşımda aksama gibi çeşitli olumsuzluklara karşı da dikkatli olunması gerektiği belirtildi.

Haber 22-05-22 18:55

Mersin'de deniz kaplumbağalarının yaşam alanı temizlendi

Mersin'de deniz kaplumbağalarının yaşam alanı temizlendi

Yurthaber 20-05-22 19:42

Son Dakika: AFAD duyurdu! Akdeniz'de 4.1 büyüklüğünde deprem

Son dakika haberi: AFAD verilerine göre Akdeniz’de, Muğla'nın Datça ilçesi açıklarında, Richter ölçeğine göre, 4.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Haber 13-05-22 11:38

Türkiye’nin dört bir yanından vatandaşlar tatil yörelerine akın etti! Bayramın tercihleri belli oldu

Bu yıl Ramazan Bayramı tatiliyle birlikte Türkiye'nin dört bir yanından vatandaşlar, Ege ve Akdeniz’deki tatil yörelerini tercih etti. 30 Nisan Cumartesi günü başlayan bayram tatiliyle Ege ve Akdeniz'deki otellerde doluluk oranları destinasyon ve otele göre değişmekle birlikte yüzde 80'den başlayıp yüzde 100'ü buluyor.

Trend 30-04-22 17:58

Akdeniz'de 4,6 büyüklüğünde deprem!

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), yaptığı son dakika açıklamasıyla Kıbrıs açıklarında deprem meydana geldiğini bildirdi. 22.11'de meydana gelen deprem 4.6 büyüklüğünde ölçüldü ve Hatay'dan da hissedildi.

Haber 26-04-22 22:53

AFAD duyurdu! Akdeniz'de 4,1 büyüklüğünde deprem

AFAD verilerine göre Akdeniz'de 4,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Haber 14-04-22 17:37

Akdeniz'de 4,5 büyüklüğünde deprem

Akdeniz'de 4,5 büyüklüğünde deprem

Yurthaber 13-04-22 22:56

Akdeniz'de 200'den fazla göçmen kurtarıldı

Alman yardım örgütü Sea-Watch, Akdeniz'de 200'den fazla göçmenin kurtarıldığını açıkladı.

Haber 10-04-22 14:17

Akdeniz'de denizanası kabusu! Tehlike büyüyor... Onlarcası kıyıya vurdu

Son günlerde Akdeniz'de yoğun şekilde ortaya çıkan denizanaları, kıyıya kadar geldi. Özellikle balıkçılar için büyük tehdit oluşturan denizanalarının sayısı Doğu Akdeniz'de de çoğaldı ve Mersin'in Kızkalesi sahiline vurdu.

Haber 31-03-22 13:35

Akdeniz'deki en büyük 4'üncü ada! Macron'dan çağrı... Fransız hükümeti harekete geçti

Akdeniz'in yüzölçümü bakımından en büyük dördüncü adası Korsika'da şiddet olayları ihtimali Fransız hükümetini harekete geçirdi. Fransa'ya bağlı adada, bağımsızlık yanlısı aktivist Yvan Colonna'nın hapiste ölmesi sonrası gösteriler başlamıştı. Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron Korsika Adası'nda olası şiddet olaylarına karşı sükunet çağrısı yaptı.

Haber 22-03-22 22:08

Deprem mi oldu? 22 Mart Salı nerede deprem oldu? Kandilli ve AFAD son depremler listesi 22 Mart 2022 Salı

Deprem mi oldu? 22 Mart Salı deprem listesi haftanın ikinci gününde bulundukları şehirlerde sarsıntı hisseden vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. Akdeniz'in yanı sıra Erzurum ve Muğla gibi bazı illerimizde sarsıntı gerçekleşti. Peki 22 Mart Salı nerede deprem oldu? 22 Mart Salı günü gerçekleşen depremlerin şiddetine haberimizde ayrıntılı olarak yer verdik. İşte Kandilli Rasathanesi'nden yapılan açıklama...

Haber 22-03-22 07:47

Akdeniz'de düzensiz göçmen faciası! Cesetlerine ulaşıldı

Avrupa'ya ulaşmak için Afrika'dan Akdeniz'e açılan düzensiz göçmenlere ait bir tekne Tunus açıklarında alabora oldu. Teknenin batması sonucu ilk belirlemelere göre 20 düzensiz göçmen hayatını kaybetti.

Haber 19-03-22 23:58

16 Mart Çarşamba deprem mi oldu? Bugün nerede deprem oldu? AFAD ve Kandilli Rasathanesi son depremler listesi!

16 Mart Çarşamba deprem listesi haftanın üçüncü gününde yaşadıkları illerde sarsıntı hisseden vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. İzmir ve Muğla'nın yanı sıra Akdeniz'de sarsıntı gerçekleşti. 16 Mart Çarşamba günü gerçekleşen depremlerin şiddetine haberimizde ayrıntılı olarak yer verdik. İşte 16 Mart 2022 Çarşamba AFAD ve Kandilli Rasathanesi son depremler listesi...

Haber 16-03-22 09:52

11 Mart Cuma Akdeniz'de deprem mi oldu? Akdeniz son dakika deprem açıklaması! 11 Mart 2022 Cuma son depremler AFAD, Kandilli Rasathanesi

11 Mart Cuma günü Akdeniz'de deprem olduğu yönünde Twitter kullanıcıları tarafından yapılan son dakika paylaşımlarının ardından T.C. İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'ndan açıklama geldi. Bu kapsamda 11 Mart Cuma Akdeniz'de deprem mi oldu? sorusunun yanıtı merak konusu oldu. İşte Akdeniz son dakika deprem açıklaması ile AFAD ve Kandilli Rasathanesi son depremler listesi...

Haber 11-03-22 11:12

Mersin'de usulsüz satılan 33 bin 200 litre akaryakıt ele geçirildi

Mersin'de usulsüz satılan 33 bin 200 litre akaryakıt ele geçirildi

Yurthaber 22-02-22 11:01

2022 yazında hava nasıl olacak? Uzmanlar endişelendirdi: Daha sıcak bir yaza hazır olun! 5-6 derece daha yüksek olacak

Yaz ayı için korkutan uyarı geldi. İklim krizinin etkileri tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de olumsuz bir tablo çiziyor. Bu yaz ülkemizde sıcaklıkların geçtiğimiz yıllara oranla 5-6 derece daha yüksek olması bekleniyor. Uzmanlar, özellikle Ege, Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde yaşayanları aşırı ve bunaltıcı sıcaklara karşı uyarıyor.

Haber 16-02-22 13:50

Mersin'de bir evden 2 kamyon çöp çıkarıldı

Mersin'de bir evden 2 kamyon çöp çıkarıldı

Yurthaber 09-02-22 12:48

Mersin'deki uyuşturucu operasyonunda yakalanan 4 şüpheliden 3'ü tutuklandı

Mersin'deki uyuşturucu operasyonunda yakalanan 4 şüpheliden 3'ü tutuklandı

Yurthaber 08-02-22 17:49

Mersin'de öğrencilere taşımalı kar sürprizi

Mersin'de öğrencilere taşımalı kar sürprizi

Yurthaber 08-02-22 11:30

Mersin'de uyuşturucu operasyonunda 4 şüpheli yakalandı

Mersin'de uyuşturucu operasyonunda 4 şüpheli yakalandı

Yurthaber 04-02-22 10:23

Denizkestanesine dikkat! Kayaların arasında dikenleri kopmuş durumda bulunuyor

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Gökoğlu, küresel ısınma ve Süveyş Kanalı’nın derinleşmesi nedeniyle Akdeniz’i istila eden balık türlerinin kıyıları terk ederek daha derinlere çekildiğini bildirdi. Canlı denizkestanelerinin kıyılarda bulunduğunu belirten Gökoğlu, ''Kayaların arasında dikenleri kopmuş durumda bulunuyor. Yani insanlarımız için daha az bir risk oluşturuyor'' açıklamasında bulundu.

Haber 01-02-22 09:20

Akdeniz'deki 6.4'lük depremin sesi dehşete düşürdü! AFAD Antalya Elmalı istasyonu kaydetti

Türkiye güne Akdeniz'den gelen deprem haberiyle uyandı. 6.4 büyüklüğündeki deprem özellikle Kıbrıs, Antalya ve Mersin'de net bir şekilde hissedildi. Bölgede yaşayan vatandaşlar uykularından sarsıntıyla uyanırken, can ya da mal kaybı yaşanmadı. AFAD ise Akdeniz'de gerçekleşen 6.4'lük depremin sesini paylaştı.

Haber 11-01-22 14:04

Son dakika: Türkiye bu sabaha depremle uyandı! Antalya ve Mersin'deki deprem sonrası tsunami uyarısı (Son depremler)

Akdeniz'deki korkutan depremden son dakika haberleri peş peşe geliyor. Sabaha karşı özellikle Antalya ve Mersin'de net şekilde hissedilen depremin ardından bölgede yaşayan vatandaşlar paniğe kapıldı. Deprem Kıbrıs'ta da hissedildi. Kandilli Rasathanesi ve AFAD depremle ilgili son durumu paylaştı. Hatay, Adana gibi şehirlerde de hissedilen deprem sonrası artçı sarsıntılar devam ediyor. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 11-01-22 08:13

Son dakika… Deprem sonrası tsunami korkusu! Uzmanlar açıkladı! Antalya, Mersin, Hatay tehlikede mi?

Akdeniz’de olan 6.4 büyüklüğündeki deprem Antalya’nın Alanya ilçesi, Mersin, Hatay, Adana, Konya gibi illerde yoğun bir şekilde hissedildi. Uzmanlar depremin şiddetinin yüksek olduğuna dikkat çekerken tsnami olasılığı hakkında da son dakika açıklamasında bulundular. Prof. Dr. Ersoy, ‘Tsunami olasılığı var. 6'yı geçen depremlerden sonra büyük dalgalar oluşabilir’ dedi. İşte son dakika haberinin detayları…

Haber 11-01-22 06:58

Akdeniz'de Kıbrıs açıklarında 6,4 büyüklüğünde deprem

Akdeniz'de Kıbrıs açıklarında 6,4 büyüklüğünde deprem

Yurthaber 11-01-22 04:40

AFAD, Akdeniz'de Kıbrıs açıklarında saat 04.07'de 6,4 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini bildirdi.

AFAD, Akdeniz'de Kıbrıs açıklarında saat 04.07'de 6,4 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini bildirdi.

Yurthaber 11-01-22 04:27

SON DAKİKA: Akdeniz'de 4.3 büyüklüğünde deprem

Son dakika haberine göre Akdeniz'de 4.3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. AFAD'ın duyurduğuna göre depremin derinliği 15.00 km olduğu, saat 15.08'de gerçekleştiği kaydedildi.

Haber 08-01-22 15:32

GÜNCELLEME 2 - Antalya'nın Alanya ilçesi açıklarında 5,3 büyüklüğünde deprem

Alanya Kaymakamı Fatih Ürkmezer: - "Ekiplerimiz sahada araştırma yapıyor, şu ana kadar ulaşan olumsuz bir durum yok" - Belediye Başkanı Adem Murat Yücel: - "Kısa üreli panik yaşayan halkımıza belediye hoparlöründen sakin olmalarını, paniğe gerek olmadığını duyurduk" RÖPORTAJLAR EKLENDİ

Yurthaber 05-01-22 13:11

Karadeniz'de düşmeyen deniz suyu sıcaklığı avcılığı olumsuz etkiliyor

Samsun Su Ürünleri Kooperatifleri Birliği Başkanı Atıf Malkoç: - "Geçen sene avlanan hamsi 400 bin tondu. Bu yıl 200-250 bin ton civarında. Karadeniz'de balık sorunu yok, Karadeniz'deki sorun iklim sorunu" - "Deniz suyu sıcaklığı 8 derece olması gerekirken 14 derece. Balık çok çabuk denizlerimizi terk ediyor" - Sinop Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Levent Bat: - "Denizler yavaş soğuyor veya ısınıyor. Denizlerin soğuması gecikti. Soğumadığı için denizde yaşayan canlılar adaptasyon sorunu yaşıyor. Ya adapte olacaklar bu sıcaklığa ya da göç edecekler"

Yurthaber 30-12-21 11:17

Son dakika: Akdeniz'de bir korkutan deprem daha

Son dakika haberine göre, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), merkez üssü Akdeniz olan 5.1 büyüklüğünde bir depremin meydana geldiğini duyurdu.

Haber 29-12-21 20:10

Bu yöntem dünyada ilk! Mağarada dünyaya gelen Akdeniz Foku sürekli takip edilecek

Akdeniz Koruma Derneği'nce Muğla'nın Gökova Körfezi'nde 5 yıl önce hayata geçirilen 'İzleme' projesi kapsamında, bir mağarada dünyaya gelen Akdeniz foku yavrusu görüntülendi. Bugüne kadar dünyada Akdeniz fokları için denenmeyen bu yöntem, ilk olma özelliği taşıyor. Uygulama sayesinde nesli tehdit altındaki tür için potansiyel üreme ve dinlenme mağarası özellikleri taşıyan kıyı mağaralarının sayısı 4'ten 5'e yükseltilmiş oldu.

Haber 29-12-21 17:16