Balkanlar Haberleri

Trakya Üniversitesine 93 ülkeden 4 bin 628 uluslararası öğrenci başvurdu

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, yeni akademik yıl için 93 ülkeden 4 bin 628 uluslararası öğrencinin üniversitelerinde öğrenim görmek için başvuruda bulunduğunu belirtti.

Yurthaber

Trakya'da kar yağışı başladı

Kırklareli ve Tekirdağ'ın yüksek kesimlerine kar yağdı.

Yurthaber

Kırklareli asırlık camilere ev sahipliği yapıyor

Balkanların ilk camisi Hızırbey, "Selimiye Camisi'nin minyatürü" olarak nitelenen Cedid Ali Paşa Camisi ile 1569-1570 yıllarında ibadete açılan Sokullu Mehmet Paşa Camisi gibi eserler İslam mimarisinin özelliklerini yansıtıyor - İl Müftüsü Yusuf Eviş: - "Camilerimiz şehrin tapusudur. İslam medeniyetinin olduğunun en büyük göstergesidir"

Yurthaber

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Balkanlar turuna ilişkin paylaşım

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bosna Hersek, Sırbistan ve Hırvatistan'ı kapsayan 3 günlük Balkan turunu tamamlayarak yurda döndüğünü belirterek, "Balkanlar'daki kardeşlerimizin her zaman yanındayız." ifadesini kullandı.

Haber

Balkanlar

Balkanlar Hakkındaki Haberler Mynet'te. Balkanlar Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan doğal gaz sorusuna çarpıcı yanıt! Bütün silahları kullanıyor

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 6-8 Eylül tarihlerinde gerçekleştireceği Balkanlar turu öncesinde kameralar karşısına geçerek basın toplantısı düzenledi. Buradaki konuşmasında 'Balkanlar'da istikrar' vurgusu yapan Erdoğan ayrıca Yunanistan'a yönelik "Bir gece ansızın gelebiliriz" söylemini hatırlatarak mesaj verdi. Öte yandan Rusya'nın Avrupa'ya doğal gaz sevkiyatını kesmesiyle ilgili soruya Erdoğan "Putin elindeki bütün silahlarını kullanmaktadır" yanıtını verdi.

Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Balkan turu yarın başlıyor! 3 ülkeyi ziyaret edecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 6-8 Eylül'de Bosna- Hersek, Sırbistan ve Hırvatistan'a resmi ziyaretlerde bulunacak.

Haber

12 yaşındaki judocu Eyüp, Balkan Şampiyonasına hazırlanıyor

Spor Toto Minikler Türkiye Judo Şampiyonası'nda birinci olan Eyüp Alka: - "Judo bana güç kattı ve daha enerjik oldum. Artık nefesimi daha iyi koruyabiliyorum, iyi koşabiliyorum"

Yurthaber

TRT Balkan Dijital Haber Platformu, yayına başladı

Yeni dijital haber platformu TRT Balkan, Makedonca, Arnavutça, Boşnakça, Hırvatça ve Sırpça dillerinde yayın yapacak - TRT Balkan, bölgesel dilleri konuşan 30 milyonu aşkın kitleye hitap edecek

Yurthaber

YTB Başkanı Eren, Edirne'de Batı Trakyalı öğrencilerle iftarda buluştu:

"Balkanlar'dan büyük bir göç dalgası var. Bizler Balkanları boş bırakmayacağız. Oradaki nüfusumuzu azaltmayacağız. Sizler Balkanlar'ın geleceğisiniz. Sizlerin yaptığı çalışmalar iki ülke arasındaki ilişkilere de katkı sağlayacak"

Yurthaber

Şehit atalarını Çanakkale'de anmak için bisikletle Balkanlar'dan Edirne'ye geldiler

Üsküp'ten gelen Sami Emin: - "Yanımızda ülkelerimizin topraklarını getirdik. Okunan hatmi şerifleri ve dualarımızı getirdik. Çanakkale'de hayatını kaybeden atalarımızın anısını yaşatmak istiyoruz"

Yurthaber

Sanatçı Arif Şentürk 81 yaşında vefat etti

Şentürk’ün cenazesi yarın ikindi namazının ardından defnedilecek

Yurthaber

Karadeniz'de düşmeyen deniz suyu sıcaklığı avcılığı olumsuz etkiliyor

Samsun Su Ürünleri Kooperatifleri Birliği Başkanı Atıf Malkoç: - "Geçen sene avlanan hamsi 400 bin tondu. Bu yıl 200-250 bin ton civarında. Karadeniz'de balık sorunu yok, Karadeniz'deki sorun iklim sorunu" - "Deniz suyu sıcaklığı 8 derece olması gerekirken 14 derece. Balık çok çabuk denizlerimizi terk ediyor" - Sinop Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Levent Bat: - "Denizler yavaş soğuyor veya ısınıyor. Denizlerin soğuması gecikti. Soğumadığı için denizde yaşayan canlılar adaptasyon sorunu yaşıyor. Ya adapte olacaklar bu sıcaklığa ya da göç edecekler"

Yurthaber

Osmanlı mirası kültür merkezinde Balkanlar'da çekilen fotoğraflar sergileniyor

Osmanlı mirası kültür merkezinde Balkanlar'da çekilen fotoğraflar sergileniyor

Yurthaber

Trakya'da hava sıcaklıklarının düşmesi bekleniyor

Trakya'da hava sıcaklıklarının düşmesi bekleniyor

Yurthaber

Prof. Dr. İlber Ortaylı 2. Uluslararası Osmanlı İzleri Sempozyumunda konuştu:

"Bulgaristan'dan gelen Türkler, yani Tuna boyu Türkleri memleketimize yeni bir hava getirdiler. Ziraat ve sanayide bunu gördük. Aynı zamanda Türklerin oradaki varlığı da çok iyi hissedilmektedir"

Yurthaber

Edirne'de Kuzey Makedonya Türkçe Eğitim Bayramı kutlandı

Edirne'de Kuzey Makedonya Türkçe Eğitim Bayramı kutlandı

Yurthaber

Kırklareli'nin yüksek kesimlerine mevsimin ilk karı yağdı

Bulgaristan'a ulaşımın sağlandığı Dereköy Sınır Kapısı ile Kofçaz ilçesi beyaza bürüdü

Yurthaber

Papanaşi nasıl yapılır? İşte papanaşi tarifi ve malzemeleri

Romen mutfağına ait geleneksel bir tatlı olan papanaşi kızartılarak veya haşlanarak hazırlanan meyveli bir tatlıdır. Romanya'nın meşhur tatlısını evde kolaylıkla hazırlayabilirsiniz. Papanaşi hazırlarken kullandığınız yumurtaların oda sıcaklığında olmasına dikkat edin. Yumurta sarısını ve beyazını ayrı ayrı ekleyin. Önce beyazını çırparsanız çörekler daha hafif olur. İşte papanaşi tarifi ve malzemeleri...

Yemek

Balkanlar'da yaşayan öğrencilerin çoğu Trakya Üniversitesi'ni tercih ediyor

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu: - "Türkiye’de, en çok Balkanlı öğrenciye ev sahipliği yapan üniversiteyiz"

Yurthaber

Cumhurbaşkanı Erdoğan: FETÖ'yü Balkanlardan da söküp atacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "El birliği içerisinde çalışarak FETÖ ihanet çetesini Balkanlardan da söküp atacağız. Balkan coğrafyasındaki Sırp, Hırvat, Boşnak, Arnavut ve diğer tüm kesimleri asırlarca birlikte yaşadığımız, gelecekte de yine her alanda iş birliği içinde olacağımız dostlarımız olarak biliyoruz" dedi.

Haber

Böyle yarışma görülmedi! Ülke 'en tembel vatandaş'ını seçti

Balkan ülkesi Karadağ'ın Niksic şehri yakınlarında bulunan Brezna etno-köyünde bu yıl onuncusu düzenlenen Tembellik Yarışması'nın kazananı 117 saat yatarak yeni rekora imza attı. Yarışmanın kazananı hiçbir şey yapmayarak 300 avro değerindeki ödülün ve 'en tembel vatandaş' unvanının sahibi oldu.

Haber

Sinop’tan yola çıktı, otostopla Balkanları bedava gezdi

Sinop’tan nisan ayında otostopla yola çıkan 28 yaşındaki üniversite öğrencisi Sıla Yakamoz, herkesi imrendirecek bir maceraya imza attı. Üniversite öğrencisi pandemiye inat 1 aydır Balkanları otostopla geziyor.

Trend

Balkanlarda sınırlar değiştirilirse ortalık kan gölü olur

Kuzey Makedonya Cumhurbaşkanı Pendarovski, Balkanlar'daki sınır değişikliğiyle ilgili fikirleri "son derece tehlikeli" olarak değerlendirdi.

Haber

Vakıflar Genel Müdürlüğünün yardım tırları Balkanlar'a doğru yola çıktı

Vakıflar Genel Müdürlüğünün yardım tırları Balkanlar'a doğru yola çıktı

Yurthaber

Kırklareli'nde kar etkisini sürdürüyor

Kırklareli'nde kar etkisini sürdürüyor

Yurthaber