Boşanma Haberleri

Boşanma aşamasındaki eşi, hayatını zindana çevirdi! 'Sokaklarda kalmak istemiyorum'

Adana’da Ö.F.D. (39) boşanma aşamasındaki eşi Deniz D.'nin (41) hayatını zindana çevirdi. Deniz D., daha önce oğluyla yaşadığı evin elektrik, su ve doğal gazını kestirdiğini iddia ettiği Ö.F.D.’nin bu kez de kendilerini evden atmak için tahliye davası açtığını söyledi. Deniz D., "Evimizi ağabeyinin üzerine devredip elektrik ve suyumuzu kestirmişti. Şimdi ağabeyi ile kira sözleşmesi imzalayıp evi boşaltmam için tahliye davası açmış. Oğlumla sokaklarda kalmak istemiyorum” diyerek yardım istedi.

Haber 22-09-22 14:45

Türkiye'de boşanmış kadınlar marjinalleştirme ve yalnızlaştırma tehlikesiyle karşı karşıya

İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Zehra Zeynep Sadıkoğlu: - "Birçok bölgede 'bu evden gelinlikle çıktın, kefenle girersin' algısı hala var. 'Namus meselesi' olarak görülmese bile çocuğu olan kadınlar 'senin çocukların var, çocukların için bunu yapmak zorundasın' gerekçesiyle devam etmek istemediği bir evliliğe mahkum ediliyor" - Avukat Fatma Bakırcı: - "Kadın güçlüyse, kendi ayakları üstünde durabiliyorsa boşanmak isteyen taraf olma ihtimali var. Ama güçsüz, ekonomik olarak eşine bağımlı kadınlar şiddet görseler, kötü muamele görseler dahi boşanmıyor çünkü başka seçenekleri yok"

Yurthaber 22-09-22 11:32

Yargıtay'dan emsal karar! 'Boşanma manevi tazminat gerektirmez'

Yargıtay, bir boşanma davası için emsal nitelikte bir karara imza attı. Yargıtay Hukuk Genel Kurulu, salt boşanmış olmanın ya da bunun sebebiyet verdiği üzüntünün manevi tazminatı gerektirmeyeceğine hükmetti. İşte Yargıtay'ın emsal nitelikteki o kararının detayları...

Haber 18-09-22 09:53

Siz normal görüyor olabilirsiniz ama bu 4 davranış boşanacağınızın işareti olabilir!

Evlilik ve yuva kurma fikri kulağa oldukça hoş gelse de bu fikri pratiğe dökünce çeşitli sorunlar ortaya çıkabiliyor. Birçok çift ilişki sorunları nedeniyle boşanıyor. Ancak bazı kişiler boşanma aşamasına gelene kadar bu durumu fark etmiyor. Oysa ki ilişkideki davranışlara dikkat ederek ilişkinizi kurtarmak mümkün olabilir. Psikolog Dr Kathy Nickerson boşanma aşamasında olduğunuzu gösteren 4 davranışı belirtti.

Kadin 13-09-22 10:36

Ünlülerin dramatik boşanma hikayeleri! 5 ay süren de var 19 yıl da!

Ünlü oyuncu, şarkıcı ve pek çok ismin hem evlilik hem de boşanma haberleri gündeme geliyor. Önce aşk ardından evlilik hatta bazen çocuk haberini de aldığımız bazı ünlüler boşanma kararlarıyla şaşırtabiliyorlar. Özellikle evlendikten çok kısa süre sonra veya uzun yıllar evli kaldıktan sonra boşanan çiftler gündemde konuşuluyor. Geçmişten bugüne, boşanmasıyla gündeme gelen ünlü çiftleri haberimizde derledik...

Magazin 13-09-22 08:58

Bartın'da boşanma aşamasındaki eşi tarafından bıçakla öldürülen kadının cenazesi defnedildi

Bartın'da boşanma aşamasındaki eşi tarafından bıçakla öldürülen kadının cenazesi defnedildi

Yurthaber 10-09-22 14:32

Bartın'da boşanma aşamasındaki kocasının bıçakladığı kadın öldü

Bartın'da boşanma aşamasındaki kocasının bıçakladığı kadın öldü

Yurthaber 09-09-22 10:27

Sakarya'da boşanma davalarının olduğu gün eşi tarafından bıçaklanan kadın ağır yaralandı

Sakarya'da boşanma davalarının olduğu gün eşi tarafından bıçaklanan kadın ağır yaralandı

Yurthaber 07-09-22 11:43

Özel güvenlik görevlisine hakaret kamu görevlisine karşı hakaret sayıldı

Boşanma aşamasında olduğu eşinin yaşadığı siteye, hakkında koruma kararı bulunduğu gerekçesiyle alınmaması üzerine özel güvenlik görevlileri ile tartışan Y.G. hakkında, "kamu görevlisine karşı hakaret" ve tehdit suçlarından 8 bin 440 lira adli para ve 5 ay hapis cezası verildi - Mahkeme, Y. G'nin güvenlik görevlisine 5 bin lira manevi tazminat ödemesine hükmetti

Yurthaber 06-09-22 11:02

Boşanma aşamasındaki eşi evini yaktı! 'Polis memurlarından şikayetçiyim' dedi...

Iğdır'da Kader Bekirke (25) isimli kadın, boşanma aşamasındaki eşi Osman Bekirke'nin (35) evine özel eşyalarını alacağını söyleyerek girdi. Kader Bekirke girdiği evi ateşe verdi. Ev kullanılmaz hale gelirken, Osman Bekirke şikayetçi olacağını söyledi.

Haber 31-08-22 20:17

Eşiyle boşanma aşamasındaki koca sinir krizi geçirdi! 6 saat boyunca ikna edilmeye çalışıldı

Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde eşi G.K. ile boşanma aşamasında olan M.K. dehşet saçtı. Evde yalnız olduğu sırada sinir krizi geçiren koca, eşyaları kırarak çevreye zarar verdi. Komşuların ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda polis, itfaiye ve sağlık ekibi geldi. Polislere 6 saat direnen M.K., apartmanda korku dolu anlar yaşanmasına neden oldu. Sonunda ise polisin biber gazıyla yaptığı müdahaleye etkisiz hale getirilerek yakalandı.

Haber 23-08-22 02:35

İlişki danışmanı paylaştı: Bunları asla söylemeyin, evliliğiniz bitebilir!

Evlilikte sevdiğiniz kişiyle aynı evi paylaşmak fikri oldukça güzel olsa da ortak noktada, fikirlerde anlaşmak oldukça zorlayıcı olabiliyor. Evlilik hayatında özellikle kadınlara büyük sorumluluklar yükleniyor. Kadınlar eşleriyle ilgili sık sık sorunlar yaşayabiliyorlar. İlişki danışmanı kadınların eşleriyle sağlıklı iletişime geçmesi için asla söylememeleri gerekenleri belirtti

Kadin 21-08-22 16:40

Boşanma aşamasındaki eşini konuşma bahanesiyle çağırdı! Sonrası korkunç...

Kan donduran olay Antalya'nın Döşemaaltı ilçesinde yaşandı. Serkan A. (42), mahalledeki bir düğünde boşanma aşamasındaki eşi Şenay A.'yı (37) konuşma bahanesiyle yanına çağırdı. Serkan A. çıkan tartışma sonucu Şenay A.'yı tabancayla başından vurup kaçtı. Olay sonrası Şenay A.'nın hayatını kaybettiği belirlendi.

Haber 14-08-22 00:51

İzlediği erotik filmdeki kadının sesini karısına benzetince olanlar oldu! Yargıtaydan flaş karar

Adana'da bir adam, izlediği erotik filmdeki kadının sesini, karısına benzetti. Bunun üzerine de kadın, kocasına sinirlenip yatakları ayırdı ve boşanma davası açtı. Bölge mahkemesi, iki tarafın da eşit kusurlu olduğuna karar vererek çifti boşadı. Yaşanan süreç sonrası kadın Yargıtaya başvururken yüksek mahkeme, verilen kararı bozdu ve dikkat çeken bir karara imza attı.

Haber 12-08-22 08:24

Boşanma partisi için ayarladığı üstsüz garsondan ertesi gün mesaj alınca...

29 yaşındaki Gabriella Landolfi, boşanma partisi için tuttuğu üstsüz bir garsona aşık oldu. Değil evlilik, herhangi bir ilişki yaşamayı bile beklemediklerini söyleyen ikili şimdi körkütük aşıklar ve 2021'de dünyaya gelen erkek bebekleriyle kurdukları mutlu ailenin tadını çıkarıyorlar.

Trend 01-08-22 16:34

Selin Ciğerci ile Gökhan Çıra ikinci kez boşanıyor! İşte ilk açıklama

İkinci kez evlenen Selin Ciğerci ve Gökhan Çıra çifti ilişkileriyle magazin gündemini en çok meşgul eden çiftler arasında yer alıyor. Geçtiğimiz mayıs ayında ikinci defa nikah masasına oturan çiftten flaş bir ayrılık açıklaması geldi. Buna göre Selin Ciğerci ve Gökhan Çıran ikinci kez boşanıyor. Boşanmayla ilgili ilk açıklama ise Selin Ciğerci'den geldi. Ciğerci Instagram hesabından yaptığı paylaşımla boşanmaya dair resmi işlemlerin eylülde son bulacağını duyurdu.

Magazin 27-07-22 18:06

Eskişehir'de boşanma aşamasındaki eşinin bıçakladığı kadın yaralandı

Eskişehir'de boşanma aşamasındaki eşinin bıçakladığı kadın yaralandı

Yurthaber 27-07-22 15:23

Yargıtay'dan dikkat çeken karar: On tane karı bulurum, bir ana bulamam sözü boşanma sebebi!

Yargıtay 2. Hukuk Dairesi, bir boşanma davasının temyiz müracaatını değerlendirerek dikkat çeken bir karara imza attı. Yargıtay, "On tane karı bulurum ama bir tane ana bulamam" sözünü boşanma sebebi saydı. Yüksek Mahkeme; bu söze maruz kalan kadının manevi tazminat almasının önünü açtı. İşte Yargıtay'ın emsal nitelikte kararına konu olan boşanma davasının detayları!

Haber 25-07-22 11:55

Nikah şahidi olan Gonca Vuslateri'den 'boşanma' şakası! Adeta kırdı geçirdi...

Güzel oyuncu Gonca Vuslateri bir arkadaşının nikah törenine katıldı. Saba Tümer ile nikah şahitliği yapan Gonca Vuslateri, nikah şahitliği için imza atacağı esnada 'boşanma' şakasıyla herkesi kırdı geçirdi. Deftere imzaladığı esnadaki sözleriyle herkesi güldüren Vuslateri'nin paylaşımı olay oldu.

Magazin 21-07-22 10:28

Zeynep Bastık'ın eşi Tolga Akış 'boşanma' paylaşımı yaptı!

Şarkıcı Ezhel'in 'Felaket' parçasıyla müzik kariyerinde başarılı çıkış yapan Zeynep Bastık geçtiğimiz yıl menajer Tolga Akış ile hayatını birleştirmişti. Çok geçmeden yollarını ayırma kararı alan ikili, boşanma mevzusu ile gündeme geldi.

Magazin 19-07-22 19:04

Canına tak etti! Kocasından intikam almak için yaptığı şey sosyal medyayı ikiye böldü

İsmini açıklamayan bir kadın TikTok üzerinden yaptığı paylaşımda kocasının dağınıklığı ve ev işlerine yardım etmemesi nedeniyle intikam almak için evi temizlemeyi bıraktığını belirtti. Bu paylaşım sosyal medyada büyük tepki aldı. Kullanıcılar kadının bu adamdan boşanması gerektiğini söylediler.

Kadin 07-07-22 10:33

Beylikdüzü'ndeki silahlı kavgada 1 kişi öldü, 2 kişi yaralandı

Olaya karıştığı iddiasıyla 4 kişi gözaltına alındı

Yurthaber 12-06-22 23:47

İsyan ettiren olay! Eşi tarafından 7 kez bıçaklandı, bir türlü boşanamadı

Adana’da isyan ettiren bir olay yaşandı. Eşi tarafından 7 yerinden bıçaklanan ve 1 ay boyunca tedavi görerek hayata tutunan Dilek hemşire, kendisine bunları yaşatan eşinden bir türlü boşanamadı. Kendisini bıçaklayan eşi de serbest kalan kadın, korkusundan çantasında biber gazıyla dolaşıyor. Dilek hemşire eşinden bir an önce boşanmak isterken, “Kadınlar seslerini tam olarak duyuramıyor. Zulme bu kadar karşı bir ülkeyken kadınlara ve çocuklara yapılan bu zulmün duyulmasını istiyorum” dedi.

Haber 06-06-22 10:10

Yargıtay'dan emsal karar! 'Çay ısmarlamıyorsun' deyip evi terk etmek boşanma sebebi

Yargıtay 2. Hukuk Dairesi, bir boşanma davasının temyiz müracaatını değerlendirdiği davada dikkat çeken bir karara imza attı. Yargıtay, ’Seni boşarım ulan, bana beş kuruşluk çay içirmiyorsun’ diyerek evi terk eden kadını kusurlu buldu. İşte Yargıtay'ın emsal nitelikte kararına konu olan boşanma davasının detayları!

Haber 05-06-22 10:12

Bursa'da boşanma aşamasındaki eşten korkunç plan! Tüm apartman sokağa döküldü... Evi havaya uçuracaktı

Bursa'da boşanma aşamasındaki karısını öldürmek için plan yapan adam ve oğlu gözaltına alındı. Doğal gazı açıp evi havaya uçurmak için düzenek kurduğu iddia edilen M.T. adlı adamın korkunç planı hayata geçmeden önlenirken, eve giren ekipler evin kapısının arkasına elektrik fişine takılı şekilde kablolu düzenek kurularak doğal gaz vanalarının açık bırakıldığını tespit etti. Söz konusu durum ise gaz kokusunu fark eden komşuların ekiplere haber vermesiyle önlendi.

Haber 26-05-22 10:14

SGK'dan önemli uyarı! Bunu yapanların maaşı kesiliyor

8 ilin SGK Müdürlerinin katılımı ile Niğde’de 2022 yılı Sosyal Güvenlik Kurumu SGK Koordinasyon Toplantısı gerçekleştirildi. Önemli açıklamalarda bulunan SGK İstihdam Teşvikleri Daire Başkanı Ahmet Yetim, “Anlaşmalı boşanma adı altında evliliği sonlandırıp maaş alma konusunda ise mevzuatımızda boşanan bireylerin, boşandığı eşleriyle birlikte yaşamaya devam etmesi sonrasında maaşları kesilmekte” dedi.

Finans 14-05-22 19:26

Yer: Avcılar! Gören önce gelin arabası sandı, yazıyı okuyunca gerçek ortaya çıktı: Allah herkese nasip etsin

Boşanma davasına aracını süsleyerek giden Özgür Ağaoğlu, "Görenler şaşırıyor, ilk başta gelin arabası zannediyor, yazıyı görünce gülüp geçiyorlar bundan sonra asla evlenmeyi düşünmüyorum" dedi. Eşiyle problem yaşayan Ağaoğlu, sözlerine, ''Ben aracımı bu şekilde süsletip adliyeye gittim sabah. Allah herkese nasip etsin. Bekarlık sultanlıkmış gerçekten. Avcılar’da başladım yolculuğuma her yeri dolaştım şimdi de Tekirdağ’a gideceğim” şeklinde devam etti.

Haber 14-05-22 11:27

Eşinin maaşına el koyunca mahkemelik oldu! 'Tüm itirazları yersizdir'

Bursa'da bir çiftin yaşadığı geçimsizlik mahkemeye taşındı. İddiaya göre, erkek, karısının maaşına el koydu. Mahkeme bu durumu boşanma sebebi saydı. Ayrıca kadın için nafaka verilmesine hükmetti. Mahkeme kararı emsal niteliği taşıdığı şeklinde değerlendirilirken, kararda erkeğin tüm temyiz itirazlarının da yersiz olduğu belirtildi.

Haber 14-05-22 09:45

Evli çiftin cinsel birliktelik yaşamaması, boşanma sebebi sayıldı! 3 yılda bir kez bile ilişkiye girmediler...

Gaziantep'te, 30 yaşındaki H.K. isimli öğretmen, aynı zamanda meslektaşı olan D.N.K. (28) ile 2018 yılında hayatını birleştirdi. Ancak geçen 3 yılda hiç cinsel birliktelik yaşayamadıklarını söyleyen H.K., boşanma davası açtı. Çiftin, balayında dahi birlikte olmadıklarını öğrenilirken, mahkeme heyeti, kadının cinsel birliktelik yaşamamasını kusur kabul ederek çifti boşadı.

Haber 11-05-22 09:59

Eski eşini işten çıkarmayan fabrikaya milyonluk zarar verdi! Bahanesi 'kuşum kaçtı' oldu

Aydın'da yaşanan olay akıllara durgunluk verdi. Aziz Başak, geçen yıl boşandığı eşinin çalıştığı fabrika sahiplerinden eski eşini işten çıkarmalarını istedi. Fabrika sahibi bu teklifi reddince Başak, 'kuşum kaçtı' bahanesiyle fabrikaya girerek 3 ayrı noktada yangın çıkardı. Yangın sonucunda fabrikada 7 milyon liraya yakın zarar oluştu. Olaydan sonra kayıplara karışan Aziz Başak ise 14 gün sonra yakalandı.

Haber 10-05-22 22:07
Yurthaber 01-05-22 21:08

Düzce'de bir kişi eşini silahla öldürdü, çocuğunu yaraladı

Düzce'de bir kişi eşini silahla öldürdü, çocuğunu yaraladı

Yurthaber 01-05-22 18:49

Boşanmak isteyen eşine hayatı zehir etti! Kan donduran tehditler: Azrail’inle dans ediyorsun

Kahramanmaraş'ta M.E. (46) adlı kadın, 10 ay önce Muharrem E. (40) ile evlendi. Muharrem E.'nin sürekli şiddet uygulaması üzerine M. E. boşanmak istedi. Ancak Muharrem E., eşinin peşini bırakmadı ve tehditler yağdırdı. M. E. 36 kez uzaklaştırma kararı alsa da Muharrem E. korkunç ölüm tehditlerine devam etti: “Cezaevinde olsam bile başkaları bu işi yapar. Unutma, bir an gelecek ve o beynin dağılacak.”

Haber 24-04-22 10:12

Şile'de korkunç kadın cinayeti! Jandarmayı arayıp her şeyi itiraf etti

Şile'de öğle saatlerinde korkunç bir kadın cinayeti meydana geldi. Gözde Çelen boşanma aşamasında olduğu eşi Mustafa Çelen tarafından 9 yerinden bıçaklanarak katledildi. Mustafa Çelen'in eşini konuşmak için kiraladığı otomobille Şile'ye getirdiği ve burada bıçaklayarak öldürdüğü öğrenildi. Olay sonrası Çelen, jandarmayı arayıp cinayeti itiraf etti.

Haber 07-04-22 19:44

Akılalmaz olay! Eski eşine ve onun kocasına maket bıçağıyla dehşeti yaşattı

Antalya’da 11 ay önce boşandığı eşinin yanına çocuklarını görmeye gelen eski eş dehşet saçtı. Öfkeli eski koca tartıştığı eski eşini ve kocasını maket bıçağı ile vücudunun birçok yerinden bıçakladı. Ağır yaralanan karı koca hastaneye kaldırılırken, şahıs polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Haber 06-04-22 22:19

Aydın'da eşinin pompalı tüfekle vurduğu kadın ağır yaralandı

Aydın'da eşinin pompalı tüfekle vurduğu kadın ağır yaralandı

Yurthaber 05-04-22 18:05

Eşinin hayatını kâbusa çevirdi! 'Sabah 5'lere kadar kapımda adam tutuyor'

İstanbul'un Ümraniye semtinde 16 katlı bir binada çıkan yangının perde arkası ortaya çıktı. Olayın kundaklama olduğu bildirilirken yangını çıkardığı belirtilen Orhan Yeşilyurt'un boşanmak isteyen eşi Güneş Yeşilyurt, eşinin kendisine korkunç sıkıntılar yaşattığını anlattı.

Haber 04-04-22 16:11

Son dakika: İcradan çocuk teslimi bitiyor! Yeni uygulama bugün 11 ilde başladı

Son dakika haberi: Ailesi boşanan ve boşanma aşamasındaki çocuklarla ilgili çok önemli bir gelişme yaşandı. 90 yıldır devam eden icradan çocuk teslimi dönemi sona eriyor. 11 ilde bugün başlayacak olan 'Özel teslim merkezleri’ uygulaması yıl sonuna kadar yaygınlaşacak.

Haber 04-04-22 10:05

SON DAKİKA | Yarın 11 ilde başlıyor! 90 yıllık uygulama resmen sona eriyor

Son dakika haberi: Boşanan ve boşanma aşamasındaki çocukların durumuyla ilgili yeni uygulama yarın resmen başlıyor. Adalet Bakanlığının 11 ilde başlatacağı uygulamayla çocuk teslimine ilişkin işlemler artık uzmanlar eşliğinde, çocuklar yararına dizayn edilen ve hazırlanan çocuk teslim merkezlerinde yerine getirilecek. Çocuk teslimine ilişkin işlemler bugüne kadar icra müdürlükleri aracılığıyla yapılıyordu.

Haber 03-04-22 14:06

Boşanmak için servet harcayan bir çift, 2 yıl sonra yeniden birlikte olduğunu açıkladı! Sosyal medyada gündem yarattılar

Wyland ve şu andaki sevgilisi Brittany Jade, TikTok’ta yaptıkları bir paylaşımla herkesi şaşkına çevirdi. Boşanmak için 76 bin sterlin (yaklaşık 1 milyon 463 bin TL) harcayan bir çift, iki yıl sonra yeniden bir araya geldiklerini söyleyerek sosyal medya kullanıcılarını hayrete düşürdü.

Trend 02-04-22 17:24

İzmirli siyasetçi boşanmasını lokma dökerek kutladı: Ne çektiğimi Allah biliyor

İzmirli siyasetçi Orkide Peksev, 2 yıllık evliliğinin bitmesini lokma dökerek kutladı. Lokma arabasının önünde poz veren Peksev, bir karton üzerine ''Ne çektiğimi bir ben bir Allah biliyor! Boşandım kurtuldum'' şeklinde yazı yazdı.

Haber 01-04-22 09:31

Mahkemeden emsal karar! 'Çimdikleme' boşanma nedeni sayıldı

Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde, ilginç bir boşanma olayı yaşandı. 'Delil yetersizliği' nedeniyle reddedilen boşanma davası, İstinaf Mahkemesi'ne taşındı. Eşe uygulanan ve 'çimdikleme' olarak bilinen eylem, üst mahkemece boşanma nedeni sayıldı. İşte şaşırtan kararla ilgili olayın detayları!

Haber 29-03-22 23:20

Afyonkarahisar'da yerel mahkemenin boşanmasınlar kararı istinaftan döndü

Afyonkarahisar'da yerel mahkemenin "boşanmasınlar" kararı istinaftan döndü

Yurthaber 29-03-22 16:47

Kars'ta boşandığı eşini evde rehin alarak silahla yaralayan zanlı yakalandı

Yaralı kadın ile kafasını kapıya vurarak yaralanan eski eşi hastaneye kaldırıldı

Yurthaber 28-03-22 14:28

Boşanma sürecinde bu adımlara dikkat edin! Travma yaratabilir...

Boşanma kararının doğuşu çoğunlukla iki taraflı değildir. Eşlerden biri bu kararı verir, ve dile getirir. Öfke, kalp kırıklığıyla dolu olan bu süreçte bilinmesi gereken kritik detaylar vardır.

Haber 21-03-22 00:15

Eşini sokak ortasında öldürdü, kendini böyle savundu: Gururuma dokundu

Adıyaman’da Zeynal Yücel (50), boşanma aşamasında olduğu eşi Remziye Yücel'i (46) sokak ortasında av tüfeğiyle başından vurup öldürdü. Zeynal Yücel, emniyetteki sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi. Yücel'in, ifadesinde, "Eşim bana boşanma davası açınca gururuma dokundu. Boşanmak istemiyordum. Amacım, vurmak değildi; yaralamak, sadece korkutmaktı" dediği öğrenildi. İşte kan donduran olayın detayları!

Haber 08-03-22 10:28

Denizli'de karısının otomobilini kundakladığı öne sürülen şüpheli yakalandı

Denizli'de karısının otomobilini kundakladığı öne sürülen şüpheli yakalandı

Yurthaber 03-03-22 18:36

Yargıtay duyurdu! Kaynananın parasını gizlice alan gelin yandı

Bir boşanma davasının temyiz müracaatını değerlendiren Yargıtay 2. Hukuk Dairesi; kayınvalidesinin cüzdanından para alan gelini, eşini evden kovarak evin kilidini değiştiren damada göre daha ağır kusurlu saydı. Buna göre kaynanadan para aşırmak boşanma sebebi sayılacak.

Haber 26-02-22 14:51