Egzama Haberleri Ve Son Dakika Egzama Haberleri

Egzama Haberleri Ve Son Dakika Egzama Haberleri

Çeşitli nedenlerden dolay meydana gelen Egzama, bir deri hastalığıdır. Vücudun çeşitli yerlerinde ortaya çıkabilir. Belirtileri kaşıntı, deride kızarıklık, veziküller ve şişmedir. Yaş, kuru, kronik ve akut gibi farklı çeşitleri vardır. Egzama, en sık rastlanan deri hastalığıdır. Farklı nedenlerden dolayı meydana gelebilir. El ve avuç bölgelerinde ortaya çıkan egzamalar genellikler kurudur. Çamaşır suyu ve deterjanların içerisinde yer alan potasyum hastalığı tetikler. Kükürt, penisilin, merhem ve cıva içeren ilaçlar da Egzama hastalığına neden olabilir. Kauçuk ve sentetik içeren kumaşlardan üretilen giysiler sırt ve boyun bölgesinde, ya da göğüs uçlarında Egzama görülmesine sebep olur. Egzama, psikolojik etkilere bağlı olarak da meydana gelebilir. Aşırı stres saç diplerinde yaş egzama ortaya çıkarabilir. Uyku düzeninize dikkat edip, stresten uzak durarak Egzamadan korunabilirsiniz.

Egzama Haberleri

Egzama belirtileri nelerdir? Egzama olduğumu nasıl anlarım?

Egzama, tıbbi olarak atopik dermatit olarak bilinen, ciltte kaşıntı, kızarıklık ve iltihaplanmaya yol açan kronik bir cilt rahatsızlığıdır. Egzama, genellikle çocukluk döneminde başlar, ancak yetişkinlerde de görülebilir. Bu durum, bağışıklık sisteminin aşırı tepki vermesiyle ilişkilidir ve genetik, çevresel ve immünolojik faktörlerin bir kombinasyonundan kaynaklanır.

Haber

Geceleri artan kaşıntılarınız varsa bu hastalığa dikkat! Dünyada 300 milyon kişiyi etkisi altına alıyor

Dünyada 300 milyon kişinin uyuz hastalığına yakalandığını belirten Prof. Dr. Filiz Topaloğlu Demir “Soğuk ortamda uyuz parazitinin daha uzun süre hayatta kalabilmesi ve yazın terdeki antimikrobiyal peptidlere duyarlı olmaları sebebiyle sonbahar ve kış aylarında görülme sıklığı artar. Uyuz hastalığı kişiden kişiye 15-20 dakika arasında uzun temaslarda bulaşır. Şikâyetler genelde el parmak araları, el bileğinin iç kısmı, koltuk altları, bel, kalça, ayak ve ayak bileğinde daha şiddetlidir." dedi.

Haber

Yol kenarlarında ve boş arazilerde var: Ama kullanırken dikkat! Faydaları saymakla bitmiyor... Siğil ve egzamayı yok ediyor

Bitkilerin profesörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, Kırlangıç otunun göz ağrısı, uçuklara sinüzit ve boğaz ağrısına iyi geldiğini açıkladı. Karabulut, siğil ve egzama gibi deri sorunlarının tedavisinde kırlangıç otuna sıkça başvurulduğunu söyledi.

Kadin

Egzama belirtileri nelerdir? Egzama bulaşıcı mı?

Stres, kimyasal kozmetik ürünleri, alerjik durumlar gibi farklı sebeplere bağlı olarak görülebilen egzama hastalığının birden fazla türü vardır. Her egzama türü neden ortaya çıktığına da bağlı bir şekilde kendini farklı belirtiler ile gösterebilir. Bir belirti fark edildiğinde vakit kaybetmeden uzman bir doktora başvurulması önemlidir. Aynı zamanda doktorun verdiği tedavi sürecinin aksatılmaması da bu noktada gereklidir. Peki, egzama belirtileri nelerdir? Egzama bulaşıcı mı?

Haber

Egzama

Egzama Hakkındaki Haberler Mynet'te. Egzama Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Egzama nasıl geçer, tedavisi nasıl yapılır? Egzama kremi ve şampuanları

Egzama hastalığı, deride kuruluğa, döküntülere, kaşıntıya veya lekelere neden olan bulaşıcı olmayan ancak yaygın bir rahatsızlıktır. Daha çok küçük çocuklarda görülür, farklı türleri vardır. Derideki farklı bölgelerde ve değişik biçimlerle kendini gösteren egzamanın türüne göre belirtileri farklılık gösterebilir. Peki egzama nasıl geçer, tedavisi nasıl yapılır?

Haber

Egzama nedir? Egzama neden olur?

Vücuttaki bazı değişiklikler ciddi hastalıkların habercisi olabilir. Özellikle ciltte görülen lekeler, kızarıklıklar, kaşınma hissi ya da değişik belirtiler farklı organlara bağlı rahatsızlıkların belirtisi olabileceği gibi, deri ile ilgili bir hastalık da olabilir. Ciltte herhangi bir değişiklik ya da anormal bir durum görüldüğünde vakit kaybetmeden uzman bir doktora danışmak önemlidir. Peki egzama nedir, egzama neden olur?

Haber

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu'ndan akut egzamayı yatıştıran kür! Kuruluk ve tahrişten eser kalmayacak

Bitki ve meyvelerin sağlık üzerindeki etkileri yadsınamaz bir gerçek. Yaptığı açıklamalar ile sık sık gündem olan İbrahim Saraçoğlu egzamaya iyi gelen kürü duyurdu.

Haber

Saç egzaması neden olur, nasıl geçer? Saç egzamasına ne iyi gelir?

Egzama derinin iltihaplanmasıyla karakterize edilen kronik bir cilt rahatsızlığıdır. Bu durum ciltte kızarıklık, kaşıntı, kabarcıklar, kuruluk ve pullanma gibi belirtilerle kendini gösterir. Egzama genellikle genetik faktörler, cilt kuruluğu, bağışıklık sistemi sorunları veya çevresel etmenler nedeniyle ortaya çıkabilir. Egzama cildin doğal bariyerini etkileyerek ciltte su kaybına neden olabilir ve bu da kaşıntı ve tahrişin artmasına yol açabilir.

Haber

Tatil planı yapanlar dikkat! Havuza girmeden önce bir daha düşünün, çocuklar risk altında

Ağustos ayının sonu yaklaşırken tatil planı yapan kişiler otel rezervasyonu için incelemelere başladı. Hem havuzu olan hem de denize yakın oteller ön plana çıkıyor. Öte yandan uzmanlar, ebeveynleri havuz konusunda dikkatli olmaları yönünde uyarıyor. Bilhassa çocuklar risk altında. İşte detaylar...

Haber

Egzama nasıl geçer, yüzde egzama neden olur? Egzama neden olur, belirtileri nelerdir?

Egzama deride ortaya çıkan yaygın bir cilt rahatsızlığıdır. Derinin en dış tabakası olan epidermisin tahriş olması sonucu ortaya çıkan bu kronik inflamatuar hastalık, kaşıntı, kızarıklık, kabarcıklar ve kuru, pullu deri lezyonlarıyla kendini gösterir. Egzama çocukluk çağında yaygın olarak görülse de yetişkinlerde de görülebilir ve yaşam boyu devam edebilir. Peki, egzamaya ne iyi gelir?

Haber

Bebeklerde egzama neden olur, nasıl geçer? Bebeklerde egzama belirtileri nelerdir?

Bebeklerin derisi fazlasıyla hassas olduğu için pek çok cilt problemlerine daha yatkın olurlar. Egzama hastalığı da bunlardan biridir. Bebeklerde egzama çok yaygın görülen bir cilt sorunudur. Yalnızca bebeklerde değil her yaştan insanda görülme olasılığı vardır. Bebeklerde görülen egzama sorunu çoğunlukla ciddi bir hastalığa işaret etmez. Peki, bebeklerde egzama neden olur, nasıl geçer?

Kadin

Egzamaya ne iyi gelir, nasıl geçer? Egzamaya iyi gelen doğal yöntemler nedir, bitkisel tedavi önerileri

Deride kuruluk yapan ve kaşıntıya, kabarcıklara neden olan egzama, halk arasında oldukça yaygın görülür. Farklı tipte egzama çeşitleri olduğu gibi bu hastalığın nedeni farklı faktörlere dayanabilir. Genel olarak alerji ve stres ile tetiklenen egzama, görüntü açısından rahatsız edici olabilir. Ayrıca sürekli kaşıntı hissi yaratabilir. Evde basit yöntemlerle ya da doktor önerisi ile egzamayı dindirmek mümkündür. Peki, egzamaya iyi gelen doğal yöntemler nelerdir?

Haber

Türkiye'de bir ilk: Birçok hastalığa deva olacağını iddia ediyor! Tıp fakültesi öğrencisinin ürettiği sabun talep patlaması yaşıyor

Cilt problemlerini geçirmek için çeşitli uygulamalar yapılıyor. Egzama, sedef, mantar hastalıklarının geçmesi için doğal ürünler aranıyor. Tıp fakültesi öğrencisi Semih Gürel'in yaptığı fındık sabunu cilt problemleri yaşayan kişiler tarafından talep patlaması yaşıyor.

Haber

İbrahim Saraçoğlu’nun tarifi: Vücuttaki iltihabı söküp atıyor! Egzamanın kökünü kurutuyor

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu'nun doğal bitkilerle verdiği kür tarifleri birçok kişi tarafından uygulanıyor. Hastalıkların tedavilerinde doğal gıdaların şifalarından yararlanmak isteyenler çeşitli karışımlar deniyor. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu vücuttaki iltihabı temizleyen, egzamayı kurutan karışımın tarifini verdi.

Haber

Egzama düşündüğünüz kadar kötü olmayabilir! Ölümcül hastalığa karşı koruyabilir

Egzama, yönetilmesi zor ve bazen hoş olmayan bir durumdur, ancak beklenmeyen bir tarafı olabileceği ortaya çıktı. Egzama, cilt iltihaplandığında ortaya çıkarak tahrişe ve kaşıntıya neden olur. Egzama tahrişe ve kaşıntıya neden olsa da kişileri cilt kanserinden koruyabileceği ortaya çıktı.

Haber

Her gün bir avuç yemek şifa dağıtıyor: İyi gelmediği hastalık yok! Kolesterolü düşürüyor, kalp hastalıklarını önlüyor

Sağlıklı beslenme denildiğinde ilk akla gelenler sebze ve meyveler olsa da kuruyemiş ve kuru meyveler de sağlık için etkili sonuçlar sağlıyor. Birçok hastalığın oluşmasını önlüyor, vücudu koruyor. Her gün bir avuç yenilen dut kurusunun faydaları duyanları şaşırtıyor. Özellikle kış aylarında düşen vücut direnciniz için yarattığı etki hiç bilinmiyor.

Haber

Yapmamaya çalışın: Egzamayı inanılmaz tetikliyor!

Egzama, en sık rastlanan deri hastalıklarından biridir. Egzama, bazen kızarıklık olarak görülebilen kuru, pul pul cilt ile eş anlamlı bir durumdur. Sağlık uzmanları hem stres hem de kaygının güçlü bir şekilde egzama ile bağlantılı olabileceği konusunda uyarıyor.

Haber

Zararı saymakla bitmiyor: Kaçmak imkânsız, her yerdeler! Ölümcül darbe vuruyor

Evlerde, iş yerlerinde kısaca her yerde kullanılan ve sağlığı tehdit eden uçucu organik bileşikler, kolayca solunabilir. Başta astım ve egzama gibi hastalıklara neden olan uçucu organik bileşikler özellikle evde kullanılan temizlik ürünlerinin içeriğinde bulunuyor. Uzmanlar, sağlığımızı olumsuz yönde etkileyen uçucu organik bileşiklere karşı önemli uyarılarda bulundu.

Haber

İlaçlara para vermeyin! Ne kaşıntı kalır ne leke: Egzamaya kökten çözüm!

Egzama, milyonlarca kişiyi etkileyen cilt hastalıklarının başında geliyor. Egzama kaşıntılı, kuru ve cilt lekelerine neden oluyor. Egzamanın neden olduğu cilt sorunlarıyla mücadele ediyorsanız şimdiye kadar birçok ürün veya ilaç denediğinize eminiz. Egzamanın neden olduğu semptomları rahatlamak için deneyebileceğiniz bazı doğal yöntemler var.

Haber

Kaşıntılı egzamalarınız son bulacak! Sorunlarınızı bıçak gibi kesecek 5 öneri

Egzama ciltte oldukça rahatsız edici durumlara sebep oluyor. Kaşıntı ve kızarıklığa neden olan egzamadan kurtulmak için çeşitli çözümler aranıyor. İnternet üzerinden en çok aratılan cilt rahatsızlıkları arasında bulunan egzamanın evde nasıl geçeceği merak ediliyor. Egzama nasıl geçer? merak ediyorsanız 5 adet kolay çözüm yaşadığınız kaşıntı ve kızarıklıkları geçiriyor.

Haber

Giderek artıyor! Egzama olmamak için ona yol açan davranışları önlemek gerekiyor

Egzama büyük problemlere yol açan cilt hastalıkları arasında bulunuyor. Sonbahar dönemiyle artış gösteren egzama hakkında bilinçli olmak gerekiyor. Fark etmeden yapılan davranışlar egzamaya neden olabilir ve şiddetini artırabiliyor. İşte egzamaya yol açan davranışlar...

Haber

Kimse bu etkilerini bilmiyor! Doğal ağrı kesici olan defne tohumunun faydaları saymakla bitmiyor

Sağlık sorunları için bitkisel ürünleri kullananların sayısı gün geçtikçe artıyor. Ancak birçok bitkinin faydaları bilinmiyor. Defne tohumu da oldukça faydalı olmasına rağmen etkileri bilinmeyen bitkiler arasında yer alıyor. Defne tohumu birçok sağlık sorununa karşı etkili çözümler sağlıyor.

Haber

Yüzyıllardır şifa kaynağı! Egzamanın kökünü kurutur, iltihabın ve kanserin düşmanı, antioksidan kaynağı

Yaz kış demeden sevilerek tüketilen dut kurusu, sağlığa olan faydalarıyla ön plana çıkıyor. Kan yapıcı özelliklere sahip olan dut kurusu tam bir antioksidan deposu. Günde bir avuç dut kurusu sayesinde vücutta oluşan iltihabı kurutabilirsiniz. Tazesi ayrı kurusu ayrı faydalı olan dut kurusu aynı zamanda tam bir kanser düşmanı. İşte dut kurusu faydaları...

Haber

Egzama ve sivilcenin kökünü kurutur! Kozmetik ürünlerin içindeki malzeme

Egzama ve sivilce ülkemizde en sık rastlanan şikayetlerin başında geliyor. Başta saç dipleri olmak üzere vücudun çeşitli yerlerinde çıkan egzama, ağrılı kaşıntıya neden olurken, sivilce ise genellikle yüzde çıkarak istenmeyen görünüme neden olur. Saçtaki egzama ve sivilce sorunu için kozmetik ürünlerde bile kullanılan bir bitki, bu sorunu kökten çözüyor.

Haber

Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu önerdi: Egzamayı geçirecek tarif, Egzama nedir, Nasıl geçer?

Egzama birçok kişide görülen deri hastalığıdır. Her yaştan kişide görülebilen egzamanın tedavisinin aksatılmaması gerekmektedir. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu egzama tedavisi için yapılabilecek doğal kürlerin tarifini verdi. Eğer geçmeyen egzama şikayetiniz varsa doktora başvurabilirsiniz.

Haber

Egzaması olanları uyardılar! Büyük risk altındalar

Milyonlarca egzamalı insan risk altında. Küresel kriz haline dönüşen maymun çiçeği virüsünün egzaması olanlara daha hızlı bulaştığı öne sürüldü. ABD’li bilim insanlarından gelen bu uyarı, endişeye neden oldu. İngiltere’de her 10 yetişkinden birinde ve her beş çocuktan birinin egzama şikâyeti var. Egzamayla yaşayanların sayısının ülkemizde, İngiltere’dekinden daha fazla olduğu tahmin ediliyor.

Haber

Yaz aylarının favori yiyeceği egzamayı azdırıyor

Egzama ile mücadele eden insanlar çok iyi biliyor ki, yaz ayları onlar için çok zor geçiyor. Genellikle sıcak hava ve sıcak havadan kaynaklı terleme olduğu sanılsa da, aslında gerçek çok farklı. Çünkü yaz aylarında egzamayı azdıran en büyük nedenlerden biri dondurma keyfi. Egzama, vücudun iltihaplı olduğunun işaretidir. Egzama ile mücadele ediyorsanız, sorunuz 'vücudumun iltihaplanmasına neden olan nedir?' sorusunun cevabı muhtemelen yedikleriniz olabilir.

Haber

Pürüzsüz cildin sırrı bu maskeden geçiyor! Tamamen evdeki malzemelerle istediğiniz cildi elde edebilirsiniz

Herkes daha sağlıklı ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak istiyor. Bunun için çeşitli bakım ürünleri uygulanıyor. Ancak bu bakım ürünleri her zaman istediğiniz sonucu elde etmenizi sağlayamıyor. Sağlıklı ve pürüzsüz bir cilt için her evde bulunan kuru mayanın etkilerini biliyor musunuz? Kuru mayanın cilt için olan inanılmaz etkilerini bu haberde öğrenebilirsiniz.

Kadin

Siğili olan herkes bu hatayı mutlaka yaptı! Uzmanlardan incir egzaması uyarısı

Ham incir veya incir yapraklarının sütü ile temas eden bazı kişilerin derisinde görülen incir egzaması (dermatiti) hakkında uzmanlardan uyarı üzerine uyarıda bulundu. Genellikle bahar ve yaz aylarında sıklıkla karşılaşılan incir egzaması, incirle, incir ağacının dalları ile veya incir sütü ile temas edilen bölgelerde ortaya çıkıyor. Sızlanma, yanık ve ağrıya neden olan incir egzaması kaşıntıya da neden olabilir.

Haber

Severek yiyorsunuz ama egzamaya yol açabilir

Yaz aylarında sevilerek tüketilen meyveler arasında bulunan incirin birçok faydası bulunuyor. Ancak incir yerken yenilen miktara ve incirden gelen süte dikkat etmek gerekiyor. Uzmanlar incir sütleri hakkında uyarılarda bulunuyor.

Haber

Egzama, besin alerjisi ile bağlantılı olabilir tespiti

Medical Park Gaziantep Hastanesi Çocuk Alerji ve İmmunoloji hekimi Uzm. Dr Elif Şenbaba: -"Atopik dermatiti olan çocukların yarısına yakınında besin alerjileri görülebilir. Bu hastaların mutlaka besin alerjisi yönünden Çocuk Alerji ve İmmünoloji Uzmanı tarafından değerlendirilmesi gerektiği unutulmamalıdır"

Yurthaber

Egzamayı tetikler, cildi kurutur ve tahriş eder... Cildinize verdiği zararı bir bilseniz

Haftada kaç kez duş alınmalı? Sorusu birçok kişinin aklını kurcalıyor. Özellikle yaz aylarında çok aktifseniz günde bir veya birden çok duş alıyor olabilirsiniz. Ancak duş almak düşündüğümüz kadar iyi olmayabilir. Yıkanmak iyi hissetmenize neden olabilir ama çok sık yıkanmak ise cildinize ciddi zararlar verebilir. Eğer cildiniz yatkınsa egzamayı tetikleyebilir. Cildi kurutur ve tahriş eder... Peki ne sıklıkla yıkanmalısınız?

Kadin

Kavun kabuklarını sakın atmayın, bu şekilde değerlendirin! Şaşırtıcı faydaları: Sedef, egzama, saç dökülmesi...

Yaz geldi... Yaz meyvelerinden biri olan kavun tezgahlarda yerini aldı. Hem lezzetli hem de faydalı olan kavunun kabuklarının da en az kavun kadar faydalı olduğunu biliyor musunuz? Çok az kişinin bildiği kavun kabuklarının faydalarını öğrendikçe çok şaşıracaksınız. İbn-i Sina’nın bile önerdiği kavun kabuğunu cilt bakımı rutininize eklemenin zamanı geldi de geçiyor bile...

Kadin

Bu ellerin sahibini gören gözlerine inanamıyor!

Lauren Bell adlı İngiliz kadının ellerini gören gözlerine inanamıyor. 28 yaşında olmasına rağmen yaşlı bir kadınınmış gibi görünen elleri yüzünden yıllardır alay konusu olduğunu söylüyor. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan genç kadının cildinin yaşlı görünmesinin altında ciddi bir neden var. Şimdiye kadar başkaları da aynı dertten ötürü bu sorunu yaşadı...

Haber

Dikkat! Bunları yemek egzamayı tetikleyebilir

Yediğimiz yiyecekler sağlığımızı birçok açıdan etki altına alıyor. Sağlığımız için meyve ve sebze ağırlıklı beslenmek gerekiyor. Zararlı yiyecekler birçok hastalığa neden olurken bazı yiyecekler egzamanın tetiklenmesine sebep oluyor. Egzamanın tetiklenmesini önlemek, belirtilerini azaltmak için bu gıdalardan uzak durulması gerekiyor.

Haber

Bitleri yok ediyor, egzamayı bitiriyor! İşte tesbih ağacı yağı tarifi...

Gerçek adı neem ağacı olan tesbih ağacı, tesbihlerin yapılışında kullanılır. Ayrıca tesbih ağacının yağından üretilen esans yağda güzellik alanında kullanılmaya başlandı. Bu yağ bazı kozmetik ürünlerinin içinde kullanılabildiği gibi saça da mucizevi etkileri bulunyor.

Haber

Her derde deva gül suyunun bu faydalarını hiç duymamıştınız!

Cilt problemlerinin önüne geçmek için ilk olarak cilt temizliğinin yeterli ve iyi düzeyde yapılması gerekiyor. Cildi temizlerken bitkisel ve doğal ürünler kullanmak çok daha etkili, sağlıklı sonuçlar doğuruyor. Cilt bakımında sıklıkla kullanılan gül suyu aklınıza gelebilecek her türlü cilt problemine karşı iyi geliyor. Sağlıklı ve canlı bir cilde sahip olmak için cilt bakım rutininize gül suyunu ekleyebilirsiniz.

Kadin

Bunu yapmak erken yaşlanmaya ve egzamaya sebep oluyor

Stres hem psikolojiyi hem de sağlığı oldukça etkiliyor. Uzmanlar her seferinde sağlığınız için stresten uzak durmanız gerektiğini belirtiyorlar. Birçok hastalığa neden olan stres cilt sağlığını da olumsuz etkiliyor. Erken yaşlanma gibi durumlara sebep oluyor.

Kadin

Sağlıklı beslenme ve diyet listelerinin yıldızı yulaf ezmesi: Egzamayı iyileştirir, kabızlığı giderir...

Yulaf ve yulaf ezmesi sağlıklı beslenmeyi kendine kural edinmiş kişilerin ve kilo vermek isteyenlerin vazgeçilmezleri arasında. Dünyadaki en sağlıklı tahıllar arasında yer alan yulaf, önemli vitaminler, mineraller, lifler ve antioksidanlar içerir. Yulafla ilgili yapılan araştırmalar sonucu sağlığa inanılmaz faydaları olduğu ortaya çıkmıştır. İşte yulaf ve yulaf ezmesinin sağlığa faydaları...

Haber

Vitamin deposu çiriş otu saç dökülmesini önler! Suyu ne sivilce bırakır ne egzama

Mevsimi gelen Çiriş otunun bağışıklığı güçlendirmesinden saç dökülmesine, cilt sorunlarından enfeksiyonların iyileşmesine kadar etkili olduğu biliniyor. Uzmanlar özellikle bu otun, C vitamini açısından zengin olması nedeniyle bağışıklık sistemini güçlendirdiğini, idrar yolu enfeksiyonlarının hızla iyileşmesini sağladığını, sivilce, egzama gibi cildiye rahatsızlıklarının iyileşme sürecine önemli katkılar sunduğunu aktarıyor.

Haber

Etkisi kanıtlı, doğal çare: Egzama, sedef, sivilce gibi cilt hastalıklarını söküp atar!

Güçlü tıbbi özellikleriyle bilinen çörek otu yağı, doğal çare olarak ön plana çıkıyor. Egzama ve sedefin yanı sıra baş ağrısı, eklem ve sırt ağrılarına karşı etkili olan çörek otu yağı enfeksiyon ve iltihaplara karşı da çok etkili. Antioksidan, antienflamatuar, antibakteriyel ve antikanserojen etkili çinko, kalsiyum, demir, selenyum, magnezyum ve amino asitler gibi birçok önemli mineralin yanı sıra A vitamini, C vitamini, B1, B6, biotin, niasin ve folik asit gibi vitaminleri de içerir.

Haber

Cilt sorunlarınız bu nedenden dolayı kaynaklanıyor olabilir

Cilt problemlerinizden şikayetçi misiniz? Cildiniz neden problemli olduğunu tam olarak çözemiyor musunuz? Bunların nedeni stres olabilir. Stres birçok hastalığa neden olduğu gibi cilt bozuklarının nedenleri arasında da üst sıralarda yer alıyor. Çoğu hastalığı önlemek için stresten uzak durmak gerekiyor. İşte stresin neden olduğu cilt hastalıkları...

Haber

Bu önlemlere dikkat! Egzamadan korunabilirsiniz

Egzama, kaşıntıya ve kızarıklığa neden olan bir cilt hastalığıdır. Ciltte kuruluğun, kaşıntının ve kızarıklığın ilerlemesi daha büyük sorunlara neden olmaktadır. Egzamaya neden olan birçok sebep vardır. Egzamayı çözmek için neden olan faktörü öğrenmek, ona göre önlem almak gerekmektedir. Egzamadan korunmak için aşağıda yer alan 8 tavsiyeyi uygulayabilirsiniz…

Haber

İlaç kadar faydalı! Doktorlar bile öneriyor: Çiriş otu nedir, çiriş otunun faydaları nelerdir? Çiriş otu neye iyi gelir?

Çiriş otu, başta Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde yetişen faydalı bir bitkidir. Türkiye’nin neredeyse her yerinde yetişen şifa dolu bu bitki vücudu iyileştirirken çiriş otunun suyu sivilceleri yok ediyor. Çiriş otu; sarızambak, dağ pırasası, yabani pırasa, gülik, güllük, kirkiş otu, kirgiç ve çiviş olarak da bilinir.

Haber

Egzamadan korunmak için bunlara çok dikkat edin

Egzama, oldukça sık görülen bir hastalık. Egzamaya neden olan bir sürü etken bulunuyor. Bu etkenlerin arasında fazla soğuk havaya maruz kalmak da bulunuyor. Egzamadan korunmak için cildin nemini korumak gerekiyor. Soğuk hava bunu olumsuz etkiliyor.

Haber

Anında azalıyor! Bu görüntüye günler içinde veda edeceksiniz

Egzama, ciltte kaşıntı, tahriş ve lekelerle ortaya çıkan bir cilt hastalığı olarak biliniyor. Sebebi kesin bilinmemekle beraber strese, cilt yapısına ve genetik faktörlere bağlı olarak da oluştuğu düşünülen egzama, Türkiye'de 1,5 milyonun üzerinde insanı etkiliyor.

Haber

Ne yapsam bir türlü geçmiyor diyenler için egzamaya karşı etkili ve doğal çözüm önerileri!

Egzama, vücudun çeşitli yerlerinde ve saç derisinde görülen bir cilt hastalığı. Çoğu zaman ciltte pul pul döküntü, kızarıklık ve kaşıntı ile kendini belli eden egzama; tedavi edilmediğinde sizi rahatsız etmesinin yanı sıra başka sağlık sorunlarına da yol açabilir. Peki, egzamadan doğal yöntemler uygulayarak kurtulabileceğinizi biliyor muydunuz? İşte egzamanın doğal çözümleri...

Kadin

Önlem almazsanız egzamaya dönüşebilir! Cildiniz pul pul dökülüyorsa…

Cildinizde pullanma ve kepeklenme var mı? Banyo veya yüzme sonrasında cildiniz size gergin geliyor mu? Bu yakınmalarınıza ara ara kaşıntı mı eşlik ediyor? Cildiniz normalden daha cansız ve renksiz mi görünmeye başladı? Bu sorunlardan tümü veya bazıları size tanıdık geliyorsa, dikkat! Yakınmalarınızın nedeni, kış aylarında çoğumuzun ortak derdi olan ve önlem alınmadığında egzama ya da enfeksiyon gibi önemli sorunlara yol açabilen “ciltte kuruluk” olabilir!

Haber

Hastalığı derisinin dökülmesine neden oluyor! Egzamayla mücadele eden sosyal medyada ilham veriyor

32 yaşındaki Elise Loubatieres-Phan Ngoc, tüm yüzünü kaplayan egzama adı verilen bir cilt rahatsızlığıyla mücadele ediyor. Yıllardır saklanmaktan yorulduğunu dile getiren Ngoc, benzer cilt sorunlarıyla karşılaşan diğer kişiler için bir rol model olmak istiyor.

Trend