Halk Eğitim Merkezi Haberleri

Zonguldak'ta halk eğitim merkezi müdür yardımcısı hakkında aşağılama suçundan dava açıldı

Zonguldak'ta, market çalışanını aşağıladığı gerekçesiyle görevinden uzaklaştırılan Kozlu Halk Eğitimi Merkezi Müdür Yardımcısı O.D. hakkında 6 aydan 1 yıla kadar hapis cezası istemiyle hazırlanan iddianame kabul edildi.

Yurthaber

Halk eğitim merkezinde taciz skandalı: Müdür açığa alındı! Engelli personeli 3 ay boyunca...

Mardin’de Halk Eğitim Merkezi Müdürü M.E.D. (62), usta öğretici olarak görev yapan bedensel engelli kadın E.S.’yi (33) taciz ettiği iddiasıyla açığa alınıp soruşturma başlatıldı. E.S., evli ve 2 çocuk babası kurum müdürü M.E.D.’nin kendisini 3 ay boyunca taciz ettiğini iddia etti.

Haber

Zonguldak'ta hakaret iddiasıyla gözaltına alınan halk eğitimi merkezi müdür yardımcısına uzaklaştırma

Zonguldak'ın Kozlu ilçesinde, market çalışanıyla tartışması sırasında polise mukavemet ve hakaret iddiasıyla gözaltına alındıktan sonra salıverilen halk eğitimi merkezi müdür yardımcısı görevinden uzaklaştırıldı.

Yurthaber

Başımıza ne geldiyse bu kapalılardan geldi diyen müdür yardımcısı gözaltına alındıktan sonra özür diledi

Zonguldak'ta gittiği markette alışveriş yapan K.D. ödeme sırasında kasiyerle tartışmaya başladı. K.D. daha sonra Kozlu Halk Eğitim'deki müdür yardımcısı oğlu Onur D.’yi aradı. Olay yerine gelen Onur D. polislere “Kimi aldığınıza dikkat edin, hepinizi Hakkari’ye sürdürürüm” dedi ardından da kasiyeri kastederek, "Başımıza ne geldiyse bu kapalılardan geldi" ifadelerini kullandı. Gözaltına alınan şahıs şeker hastası olduğunu belirterek özür diledikten sonra serbest bırakıldı.

Haber

Halk Eğitim Merkezi

Halk Eğitim Merkezi Hakkındaki Haberler Mynet'te. Halk Eğitim Merkezi Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Çorlu'da halk eğitim merkezi kursiyerleri Gazze için battaniye dikiyor

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde halk eğitim merkezi kursiyerleri Filistinliler için battaniye üretiyor.

Yurthaber

Yozgat'ta afetzede kadınlar depremin izlerini devam ettikleri kurslarla silmeye çalışıyor

Yozgat'ta yurt ve misafirhanelere yerleştirilen depremzede kadınlar, filografi, örgü ve ahşap yakma kurslarına katılıyor.

Yurthaber

Çadır kentin kadın kuaförü depremzedelere meslek öğretiyor

Hatay'ın Arsuz ilçesinde depremde evleri yıkılan veya ağır hasar gören depremzedelerin kaldığı çadır kente açılan kuaförde hem saç kesim hizmeti veriliyor hem de meslek öğretiliyor.

Yurthaber

Diyarbakır'da usta öğreticiler afetzedelere terzilik hizmeti veriyor

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'ta meydana gelen depremlerden etkilenen Diyarbakır'da çadır kentte kalan depremzedeler için Halk Eğitimi Merkezi (HEM) bünyesinde 3 usta öğretici terzilik yapıyor.

Yurthaber

Erzincan'da gönüllülerin ürettiği uyku tulumları depremzedelere gönderiliyor

Erzincan Halk Eğitimi Merkezi ve Erzincan Kız Meslek Lisesi atölyelerinde gönüllü öğretmen, öğrenci ve kursiyerler tarafından depremzedelere ulaştırılmak üzere uyku tulumu üretiliyor.

Yurthaber

Geri dönüşüm farkındalığı için medikal maskelerden gelinlik tasarladı

Kırıkkale Halk Eğitim Merkezi Moda Tasarım Öğretmeni Şerife Timurlenk: - "Gelinliğimizin tamamına yakını üretim hatası maskelerden oluşuyor. El çiçeği, gelinliğin üzerindeki süslerin hepsi atık maskelerden yapıldı"

Yurthaber

Emine Erdoğan, Türkiye'de yetişkin engellilere hizmet veren ilk halk eğitim merkezinin açılışını yaptı

Merkezde yiyecek-içecek, tarım, spor ve fiziksel aktivite atölyelerini ziyaret eden Erdoğan, özel eğitime ihtiyacı olan öğrencilerle yakından ilgilendi - Özel eğitim müzik akademisi kursiyerleriyle de bir araya gelen Erdoğan için öğrenciler, öğretmenleriyle besteledikleri "Özel Yürekler" parçasını enstrümanlar eşliğinde seslendirdi - Ziyaretinde Erdoğan'a eşlik eden Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer: - "İnşallah 2022'nin sonuna kadar 81 ilde en az bir tane olacak şekilde tüm yetişkin engelli kardeşlerimizi halk eğitim merkezleriyle buluşturmayı hedefliyoruz"

Yurthaber

Samsunlu sanayi esnafı 53 yaşında lise diplomasına kavuştu

Samsunlu sanayi esnafı 53 yaşında lise diplomasına kavuştu

Yurthaber

Milli Eğitim Bakanı Özer, Hayat Boyu Öğrenme Haftası'nın açılış programında konuştu:

"(Halk eğitim merkezi kursları) 2021 yılında 5 milyon vatandaşımıza kurs hizmeti sunarken, 2022 yılında 5 ayı tamamlamadan 5 milyon 225 bin vatandaşımızı bu hizmetlerden yararlandırdık" - "İstanbul, Ankara ve İzmir'de ilkini yapmak üzere, sadece engelli vatandaşlarımıza hizmet veren halk eğitim merkezlerini kuracağız. İki hafta içerisinde tüm süreç tamamlanacak"

Yurthaber

Özel gençlerin atıklardan yaptığı oyuncaklar çocuklara hediye edilecek

Çorum'da Sungurlu HEM'de açılan kursta özel gereksinimli 8 kursiyer, eski çoraplardan bebek, plastik şişeden robot ve ahşap atıklardan model uçak gibi oyuncaklar yaptı - Sungurlu HEM Müdürü Ertuğrul Bostancı: - "Gençlerimize atık malzemeleri nasıl geri kazanacaklarını öğretiyoruz"

Yurthaber

Bayburt'ta atık malzemelerle Sıfır Atık Kütüphanesi kuruldu

Bayburt'ta atık malzemelerle "Sıfır Atık Kütüphanesi" kuruldu

Yurthaber

Geri dönüşümle Sıfır Atık temalı kütüphane ve dinlenme salonu oluşturdular

Geri dönüşümle "Sıfır Atık" temalı kütüphane ve dinlenme salonu oluşturdular

Yurthaber

Atık malzeme ve çöpler Erzurumlu kadınların elinde süs eşyasına dönüştü

Palandöken Halk Eğitim Merkezi Müdürü Erdal Yavilioğlu: - "Market önlerindeki çöpte ne varsa onları topladık ve geri dönüşüme kazandırdık. Çok güzel aksesuarlar ortaya çıktı"

Yurthaber

Manavgat'ta yerleşik yabancılar kurslara katılarak Türkçe öğreniyor

Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Hasan Kırteke: - "2010'dan buyana açtığımız A1 ve A2 seviye 50 kursumuzdan yaklaşık bin yerleşik yabancı Türkçe öğrenerek mezun oldu" - Kursiyerlerden İngiliz Joanne Güven: - "Türkçe zor bir dil, gramerini öğrenmek oldukça güç. Bu yüzden zorlanıyorum"

Yurthaber

Atık malzemeler özel öğrencilerin elinde sanat eserine dönüşüyor

Karaman Halk Eğitim Merkezi el sanatları öğretmeni Ayşe Uçkaç: - "Kursumuzda genelde geri dönüşebilen artık malzemeleri kullanıyoruz. Atık ipler, kumaşlar, boncuklar, kavanozlar, plastik şişeler, aklınıza ne gelirse ağaç dalları dahil, bunları birleştirerek bir ürün elde ediyoruz. Ürün tamamlandığı zaman çok mutlu oluyorlar" - "Burada daha önce kalem tutmasını bile bilmeyen bir öğrencimiz şimdi boya yapabiliyor. Bugüne kadar gittiği kurumlarda hiçbir şey yapmayan, öğrenmeyen bazı kursiyerlerimiz burada artık severek çalışıyor. İş yapıyorlar, yeni şeyler öğreniyorlar. Severek geliyorlar"

Yurthaber

Sivas Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü geçen yıl 953 bin lira ciro elde etti

Sivas Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü geçen yıl 953 bin lira ciro elde etti

Yurthaber

Taraklı Bezi dokumacılığı usta ellerde geleceğe taşınıyor

"Taraklı Bezi" dokumacılığı usta ellerde geleceğe taşınıyor

Yurthaber

Halk eğitim merkezi kurs sertifikalarına e-Devlet'ten ulaşılacak!

e-Devlet'e bir hizmet daha eklendi. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in duyurduğu yeniliğe göre halk eğitim merkezlerinde düzenlenen kurslara ait tüm sertifikalar artık e-Devlet üzerinden erişme açılacak.

Haber

Hatay'da mısır yaprakları, kadınların elinde çanta, ekmek sepeti ve nihaleye dönüşüyor

Arsuz Halk Eğitim Merkezi kurs eğitmeni Azize Alay: - "Bitkisel örücülük kursuyla kadınlar, çöpe gidecek atıkları ekonomiye kazandırıyor"

Yurthaber