Misafir Haberleri

Bolu'nun milli ve tabiat parkları ara tatilde ziyaretçilerin gözdesi oldu

Bolu'nun doğal güzellikleriyle ünlü milli ve tabiat parkları, ara tatilde 93 bin 138 misafiri ağırladı.

Yurthaber 22-11-22 14:32

Yemek yaparken kullandığı yöntem görenlerin içini kaldırdı! Evinde asla yemek yemem

Yemek yaparken herkesin uyguladığı yöntem farklılık gösteriyor. Bazıları yemeğin içerisine kattığı her malzeme için farklı mutfak malzemesi kullansa da bazıları aynı aletlerle çok çeşitli yiyecekler yapabiliyor. Dışarıda yemeklerin hangi koşullarda yapıldığı içimize kuşku düşürüyor. TikTok'ta yemek yaparken kullandığı yöntemi paylaşan bir kadın görenleri şoka uğrattı.

Kadin 16-11-22 15:03

Zuhal Topal'la Yemekteyiz Göçmen usulü şekerpare tarifi! Has şekerpare nasıl yapılır?

Zuhal Topal'la Yemekteyiz haftanın finalinde tatlı olarak Göçmen usulü şekerpare tarifi yapıldı. Göçmen usulü şekerparenin ağır olduğu belirtilse de göçmenler bu lezzete bayılıyor. Misafir sofralarının baş tacı olan nar gibi kızaran şekerpare tarifi ve nasıl yapıldığını merak ediyor.

Yemek 11-11-22 14:53

Karasu Nehri doğa tutkunları ve maceraseverlerin uğrak yeri olacak

Erzincan'da nehrin kenarında yapılacak macera parkında, zipline, dev salıncak, insan sapanı, ağ trambolin, survivor parkuru ve tırmanma duvarı yer alacak.

Yurthaber 10-11-22 12:48

Misafir eş anlamlısı nedir? Misafir kelimesinin eş anlamlıları ile örnek cümleler

Türk toplulukları göçebe yaşam tarzı nedeniyle yüzyıllarca farklı milletlerle iç içe olmuştur. Bu nedenle dilimize yabancı kökenli birçok kelime girmiştir. Ayrıca eski zamanlardan beri var olan Türkçe kelimeler de canlandırılarak yeniden kullanılmaya başlanmıştır. Bu tür sözcüklerin Türkçede karşılıkları ve yazılışları farklı olsa da benzer veya aynı anlamı taşıyan anlamdaşları bulunabilir. Eş anlamlısı bulunan kelimelerden biriside misafirdir. Peki, misafir eş anlamlısı nedir?

Egitim 22-10-22 12:28

Gölcük Tabiat Parkı, misafirlerini sonbahar renkleriyle karşılıyor

Gölcük Tabiat Parkı, misafirlerini sonbahar renkleriyle karşılıyor

Yurthaber 20-10-22 13:14

Yediden yetmişe herkesin favorisi: Leziz ağlayan pasta tarifi! Ağlayan pasta nasıl yapılır?

Kek, kremşanti ve çikolatalı sosun birleşiminden ortaya çıkan ağlayan pasta lezzet patlaması yaşattırıyor. Ağlayan pastayı yiyenler bir dilim daha istiyor. Misafirlere çıkarılacak tatlılar denilince ilk akla bu tatlı geliyor. Ağlayan pasta nasıl yapılır? merak ediyorsanız bu tarifi deneyebilirsiniz.

Yemek 14-10-22 16:59

Daha önce bu kadar yumuşağını yemediniz! Pamuk gibi poğaça tarifi! Puf puf poğaça nasıl yapılır?

Poğaçalar hem kahvaltılarda hem de gün içerisindeki öğünlerde sıklıkla tüketiliyor. Eve gelen misafire çıkartılacak tuzlu ikramlar denildiğinde ilk akla poğaça geliyor. Ancak poğaçaların tarifinin tutturulamaması sert olmalarına neden olabiliyor. Sert poğaçalar yerine puf puf olan yumuşacık poğaçaları seviyorsanız bu tarif tam size göre! Yumuşak poğaça nasıl yapılır? merak ediyorsanız aşağıya göz atabilirsiniz.

Yemek 13-10-22 09:14

Isparta ve Burdur'un mor bahçelerinde hasat telaşı

Kuyucak köyü muhtarı Gürol Yılmaz: - "Köyümüzde lavantadan bu sene 7-8 ton civarında yağ elde etmeyi bekliyoruz. Tabii sadece yağ olarak kalmıyor, tohumunu, demetini her şekilde değerlendiriyoruz"

Yurthaber 23-08-22 16:02

Yeşilin tonları arasındaki Döngel Şelalesi ziyaretçilerini serinletiyor

Kahramanmaraş merkezine 30 kilometre uzaklıktaki şelale, yaz aylarında sıcaktan bunalanların serinlemek için tercih ettiği yerlerin başında geliyor - İşletmeci Mehmet Küpeli: - "Genellikle Kahramanmaraş, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Osmaniye Adana ve Kayseri illerinden ziyaretçilerimiz geliyor. Sezon boyunca 20 bin kişinin ziyaret ettiğini biliyoruz"

Yurthaber 19-08-22 11:13