Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Haberleri

Bilecik'teki üniversite laboratuvarında insan sağlığı için mikroplastik analizleri yapılıyor

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi (BŞEÜ) Merkezi Araştırma Laboratuvarı Uygulama ve Araştırma Merkezi (BARUM), besinler ve solunum yoluyla geçerek insan sağlığını olumsuz etkileyen, bazı hastalıklara yol açan mikroplastiklerin analizlerini yaparak firmalara, üniversitelere ve araştırmacılara yol gösteriyor.

Yurthaber 23-02-2024 13:39

Bilecik'te doğal taş testlerinin yapıldığı merkez uluslararası standartlarda hizmet veriyor

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi (BŞEÜ) bünyesinde 3 yıldır doğal taş sektöründeki firmalara analiz ve test hizmeti veren Doğal Taş Teknolojileri Uygulama ve Araştırma Merkezi'ne (DAUM), Türk Akreditasyon Kurumunca (TÜRKAK) "Uluslararası Akreditasyon Sertifikası" verildi.

Yurthaber 16-01-2024 14:04

Bilecik'te araştırmacılar kas erimesi hastaları için yeni bir tedavi üzerinde çalışıyor

BŞEÜ Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ali Taghizade: - "Eğer istediğimiz sonuçları elde edersek ve başarılı olursak 3 sene sonra klinik araştırmalar aşamasına gelip Faz-1 ve Faz-2 çalışmalarına dahil olmak istiyoruz"

Yurthaber 22-09-2022 13:23

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesinde mezuniyet töreni düzenlendi

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesinde mezuniyet töreni düzenlendi

Yurthaber 24-06-2022 21:03

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Hakkındaki Haberler Mynet'te. Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Sıfır atık uygulamalarıyla Yeşil Kampüs Platformu'na girmek için başvuruda bulundular

Sürdürülebilir ve yeşil kampüs olma yolunda yapılan çalışmalarla "Temel Seviye Sıfır Atık Belgesi" alan Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi, küresel farkındalık oluşturmayı amaçlayan platforma üye olmayı hedefliyor - Rektör Prof. Dr. Şükrü Beydemir: - "Green Metric olarak ifade edilen bin üniversite arasına girmek istiyoruz. Bununla ilgili çalışmalarımızı, müracaatlarımızı yaptık. Yakın zamanda sonuç elde etmeyi bekliyoruz"

Yurthaber 18-12-2021 11:39

Kuruluşun toprağı Bilecik'in uluslararası öğrenci sayısı Türk dizileriyle artıyor

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şükrü Beydemir: - "Ülke televizyonlarımızın hazırlayıp bizlere sundukları dizilerle Orta Doğu'dan, Orta Asya'dan hatta Afrika'dan ciddi anlamda Türkiye'ye yöneliş olduğunu görüyoruz. Bilecik'i ciddi anlamda merak ettiklerini biliyoruz. Bu durum dizilerin aslında bize katkısıdır" - "1360 civarında uluslararası öğrencimiz üniversitemizde bulunuyor. İki yıl önce 26 ülkeden öğrenci alırken şu anda 52 ülkeye ulaşarak ülke sayısı yüzde 100 arttı"

Yurthaber 15-12-2021 11:25

BŞEÜ akademisyenleri dünyanın en etkili bilim insanları listesinde yer aldı

BŞEÜ akademisyenleri dünyanın en etkili bilim insanları listesinde yer aldı

Yurthaber 26-10-2021 12:21

Arkeolojik veriler ışığında ok ve yay yapımını öğretiyorlar

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Deneysel Arkeoloji Uygulama ve Araştırma Merkezinde, arkeolojik kazılarda ele geçirilen malzemeler örnek alınarak tarih öncesi toplumların kullandığı ok ve yayların benzerleri üretildi - Araştırma merkezinin müdürü Doç. Dr. Deniz Sarı: - "Tarih öncesi dönemlerde Anadolu'da kullanılmış arkeolojik kazılarda ele geçirilmiş ok uçlarını örnek alarak bunları canlandırma çalışmaları yaptık" - Arkeolog ve okçuluk antrenörü Burcu Saygılı: - "Fındık ve ceviz ağaçlarını kullanarak yay ve ok yapımına başladık"

Yurthaber 07-03-2020 11:25

Uluslararası öğrenciler AA'nın Yılın Fotoğrafları oylamasına katıldı

Uluslararası öğrenciler AA'nın "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı

Haber 11-12-2019 10:58

Bilecik'te özel çocuklar havuzda özgürlüğün tadını çıkarıyor

Engellilerin yaşamlarına dokunabilmek ve onları hayata hazırlamak amacıyla Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesince yürütülen "Yüz Yüze 2 Projesi" kapsamında haftada iki gün yüzme eğitimi alan 30 çocuk, kelimelerle ifade edemedikleri diyalogları yüz yüze, göz göze temasla kuruyor - Üniversitenin Beden Eğitimi ve Spor Bölüm Başkanı Dr. Raif Zileli: - "Özel çocuklar havuzda çalışırken de aileler ayrı bir sınıfta psikolog ve sosyal çalışmacı eşliğinde eğitime tabi tutuluyor. Çocuklardaki somut gelişimler kaydediliyor, motivasyonumuz artıyor ve projeler birbirini izliyor"

Haber 02-12-2019 11:03

İHA yük taşıma kapasitesini artırmak için motor prototipi üretildi

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesinin üç mühendislik bölümünden öğrenciler ile akademisyenlerden oluşan 8 kişilik proje ekibi, yük taşıma kapasitesi yüksek insansız hava aracı motoru üretebilmek amacıyla prototip hazırladı - Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümünden Dr. Öğr. Üyesi Burak Öztürk: "Motorumuz şu an 15 kilogram taşıma kapasitesine sahip, biz bunun aynı yakıt performansı ile taşınan ağırlığını 20-22 kilograma çıkarmayı hedefliyoruz"

Yurthaber 14-11-2019 11:07

Bayrağımızı Doğu Akdeniz'in her bir karışında dalgalandırıyoruz

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez: - "Bugün 4 gemiyle ay yıldızlı bayrağımızı Doğu Akdeniz'in her bir karışında dalgalandırıyoruz. Milletimize müjdeli haberler vermek için ekiplerimiz gece gündüz büyük bir özveriyle çalışıyor" - "Yavuz önümüzdeki günlerde yeni lokasyonunda sondajına başlayacak. Oruç Reis de Antalya'nın güneyinde kendi lokasyonundaki işin yüzde 30'luk kısmını tamamladı. Fatih de şu an 4 bin metrenin altına indi" - "Yerin altına vurduğumuz her matkap Türkiye'nin aydınlık geleceğine attığımız imzadır. Bu imzanın altında 82 milyonun emeği, azmi ve inancı var"

Yurthaber 30-09-2019 11:57

Bayrağımızı Doğu Akdeniz'in her bir karışında dalgalandırıyoruz

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez: - "Bugün 4 gemiyle ay yıldızlı bayrağımızı Doğu Akdeniz'in her bir karışında dalgalandırıyoruz. Milletimize müjdeli haberler vermek için ekiplerimiz gece gündüz büyük bir özveriyle çalışıyor" - "Yavuz önümüzdeki günlerde yeni lokasyonunda sondajına başlayacak. Oruç Reis de Antalya'nın güneyinde kendi lokasyonundaki işin yüzde 30'luk kısmını tamamladı. Fatih de şu an 4 bin metrenin altına indi" - "Yerin altına vurduğumuz her matkap Türkiye'nin aydınlık geleceğine attığımız imzadır. Bu imzanın altında 82 milyonun emeği, azmi ve inancı var"

Finans 30-09-2019 11:57

Cumhurbaşkanı kararıyla yeni fakülteler kuruldu

Bayburt Üniversitesi ile Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesine bağlı enstitü ve fakültelere ilişkin yeni düzenlemeler yapıldı.

Haber 05-07-2019 10:06

Enerji gelecek dönemde Türkiye'nin parlayan yıldızı olacak

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez: - "Enerji sektörünü yüksek katma değerli teknolojilerin üretildiği, bilgi ve tecrübeyi değere dönüştürebilen bir alan haline getirmek için gerekli alt yapıyı hazırladık. Enerji, gelecek dönemde Türkiye'nin parlayan yıldızı olacak. Bu alanda yüz binleri bulan istihdam olanakları sağlanacak" - "Yakında rüzgar enerjisinde de inşallah yerli üretim yapan bir fabrikamız devreye girecek. Amacımız sadece Türkiye'nin ihtiyacını karşılamak değil bölgemizdeki yüksek potansiyeli de göz önüne alarak geniş bir coğrafyanın enerji teknolojilerinde üretim üssü olmak. Artık hedeflerimiz, hayallerimiz sadece Türkiye ile sınırlı değil"

Finans 01-10-2018 12:21

Akademisyenler ile girişimcileri teknoparkta buluşturacaklar

BŞEÜ Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Harun Mindivan: - "Araştırma sonuçlarını, üniversite raflarındaki akademik birikimlerini ticari ürüne dönüştürmek isteyen akademisyenlerimiz, girişimcilerimiz, iş fikri olan sanayicilerimiz, büyümek istiyorlarsa fikirleri varsa teknopark çatısı altında yer alabilecekler"

Haber 29-08-2018 12:42

Rektör Taş, Küllüoba Kazısını İnceledi

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Taş, Arkeoloji Bölümü tarafından gerçekleştirilen Küllüoba Kazısı’nı...

Yurthaber 07-08-2018 16:44

Şeyh Edebali Üniversitesi Yüksek Lisans Programı Başvuruları Başladı

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü, bu yıl ilk kez Sağlık Yönetimi Tezsiz Yüksek...

Yurthaber 26-07-2018 12:06

Şeyh Edebali Üniversitesi Teknoparkı İlk Girişimcisine Kavuştu

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi bünyesinde kısa süre önce kurulan teknoparkın ilk iştirakçisi özel bir firma...

Yurthaber 26-07-2018 12:03

Şeyh Edebali Üniversitesi İsrail Parlamentosunu Kınadı

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörlüğü, İsrail Parlamentosunu kınadı.Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim...

Yurthaber 25-07-2018 12:27

Yüksek Lisans Ve Doktora Başvuruları Başlıyor

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde yüksek lisans ve doktora başvuruları başlıyor.2018-2019 Eğitim Öğretim...

Yurthaber 18-07-2018 14:50

Vezirhan, Satranç Turnuvasına Hazırlanıyor

Bilecik İl Satranç Temsilcisi Cumhur Babaoğlu, Vezirhan Belde Belediye Başkanı Mehmet Duymuş ile bir araya...

Yurthaber 17-07-2018 13:09

İl Genel Meclisi Temmuz Ayı İkinci Birleşimi Yapıldı

Bilecik İl Genel Meclisi Temmuz ayı ikinci birleşiminde görüşülen tek gündem maddesi oy birliği ile...

Yurthaber 03-07-2018 13:36

Üniversiyeyi Bitirdiği Bilecik’te Korku Filmi Çekmeye Karar Verdi

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi’nden mezun olan bir takım genç girişimci, Bilecik’te korku filmi çekmeye karar...

Yurthaber 23-06-2018 13:46

Osmanlıca Yazılmış Mezar Taşları Koruma Altına Alındı

Bilecik’in Söğüt ilçesi ve ilçeye bağlı köylerde azalan Osmanlıca mezar taşları koruma altına alındı.Osmanlı Devleti’nin...

Yurthaber 19-06-2018 16:34

Yabancı Öğrenci Sınavı Azerbaycan’da Yapıldı

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Yabancı Öğrenci Sınavı (BİL-YÖS) Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de yer alan Bakü Türk...

Yurthaber 19-06-2018 11:55

Başkan Yalçın, Osmanlı Otağı Çalışmalarını Yerinde İnceledi

Bilecik’in Pazaryeri İlçe Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın, ilçede bulunan Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Pazaryeri Meslek...

Yurthaber 19-06-2018 10:59

İl Genel Meclisi Tolantısı

Bilecik İl Genel Meclisi Haziran ayı dördüncü birleşiminde görüşülen üç gündem maddesi oy birliği ile...

Yurthaber 07-06-2018 14:56

23 Öğrenci Erasmus+ İle Avrupa’da Staj İmkanı Yakaladı

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi’nde öğrenim gören 23 öğrenci, Erasmus+ Staj hareketliliği kapsamında Avrupa’nın İtalya, Almanya,...

Yurthaber 07-06-2018 14:55

Her Şeyin Minyatürü Yaptılar

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi öğrencileri, oturma grubundan beyaz eşyaya kadar birçok ev araç gerecinin minyatürünü...

Yurthaber 07-06-2018 11:51

Anaokulu Öğrencilerden Arkeolojik Kazı

Bilecik’te anaokulu öğrencileri Deneysel Arkeoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde arkeolojik kazı yaparken, buldukları materyaller sonrası...

Yurthaber 23-05-2018 12:55

Edmem’den Başarılı Öğrencilerin Mesleki Yeterliliklerine Ücretsiz Destek

Endüstriye Dayalı Mesleki Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (EDMEM) yönetimi, başarılı öğrencilerin mesleki yeterliliklerine ücretsiz...

Yurthaber 19-05-2018 14:47

Teknopark İçin Çalışmalar Başlıyor

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi bünyesinde kurulacak olan teknopark için çalışmalar başlıyor.Teknoloji Geliştirme Bölgesi-Teknopark; belirlediği amaç...

Yurthaber 17-05-2018 14:17

Şeyh Edebali Üniversitesi Uluslararsı Matematik Çalıştay’ına Ev Sahipliği Yaptı

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi "International Workshop on Elliptic Curves, Modular Forms and Langlands Functoriality" isimli...

Yurthaber 17-05-2018 14:09

Bilsem 4006 Tübitak Fuarı Göz Doldurdu

Bilecik Bilim ve Sanat Merkezi 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı büyük ilgi gördü.Bilecik Bilim ve Sanat...

Yurthaber 16-05-2018 17:04

Şeyh Edebali Üniversitesi 23’üncü Etak Toplantısına Ev Sahipliği Yaptı

Endüstri ürünleri tasarımı üzerine lisans ve lisansüstü eğitim veren üniversitelerin ilgili bölümleri arasında iletişim, iş...

Yurthaber 15-05-2018 15:30

Türkiye 2’ncilerinden Rektör Taş’a Ziyaret

Okçular Vakfı’nın düzenlediği 2. Üniversitelerarası Ruz-i Hızır Türk Okçuluğu Müsabakası’nın Bilgi Yarışması bölümünde 2’nci olma...

Yurthaber 15-05-2018 15:29

Şeyh Edebali Üniversitesi Senatosu’ndan Abd Ve İsrail’e Kınama Mesajı

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Senatosu, Amerika Birleşik Devletleri’nin İsrail Büyükelçiliğini Kudüs’e taşımasının ardından, Filistin halkının...

Yurthaber 15-05-2018 15:29

Tübitak Bilim Fuarı Açılışı Gerçekleştirildi

Bilecik Refik Arslan Öztürk Fen Lisesi’nde TÜBİTAK Bilim Fuarı Açılışı gerçekleştirildi.Açılışa; Bilecik Refik Arslan Öztürk...

Yurthaber 12-05-2018 14:46

Osmanlı Otağı Çalışmaları Devam Ediyor

Bilecik’in Pazaryeri ilçesinde Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Pazaryeri Meslek Yüksek Okulu bahçesinde Osmanlı Otağı çalışmaları...

Yurthaber 12-05-2018 11:57

Şeyh Edebali Üniversitesi Tasarımla Ülke Sınırlarını Aşıyor

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü öğrencileri, tasarımlarıyla...

Yurthaber 10-05-2018 16:47

Bilecik’te “çalışkan Kadın Ve Kelebek Etkisi” Konferansı

Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi ve İdealist Türk Kadınları Kulübü tarafından “Çalışkan Kadın ve...

Yurthaber 10-05-2018 15:01

Prof. Dr. Nadir Engin Uzun’dan Türkoloji Ve Dilbilim İlişkileri Konferansı

Okan Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nadir Engin Uzun, Türk Dili...

Yurthaber 09-05-2018 13:08

Bilecik’te Mehmet Erdem Konseri

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi 2018 Bahar ve Spor Şenlikleri kapsamında düzenlenen Mehmet Erdem konserinde, alanı...

Yurthaber 03-05-2018 12:51

Satranç Turnuvası’na Yoğun İlgi

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Bahar Şenlikleri kapsamında düzenlenen satranç turnuvasına üniversite öğrencileri yoğun ilgi gösterirken,...

Yurthaber 30-04-2018 17:32

Adım Üniversiteleri Birliği Üyeleri Bilecik’in Tarihi Yerleri Gezdi

14 üniversiteden oluşan ADIM Üniversiteleri Birliği’nin toplantısı için Bilecik’te bulunan birlik üyeleri, Bilecik’in tarihi yerleri...

Yurthaber 28-04-2018 14:35

Üniversite Öğrencileri Omurilik Felcine Dikkat Çekmek İçin Koştu

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi’ndeni 40 öğrenci, omurilik felcine dikkat çekmek için bir koştu etkinliği düzenlediler.Bilecik...

Yurthaber 27-04-2018 16:36

Üniversite Öğrencilerinin Oyunu Kıbrıs’ta Sahnelendi

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Tiyatro ve Sahne Sanatları Kulübü tarafından hazırlanan “Sessiz Çığlık” oyunu, Kuzey...

Yurthaber 26-04-2018 14:45

Bahar Şenlikleri Başlıyor

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Bahar Şenlikleri bu yıl 2-6 Mayıs tarihleri arasında kutlanacak.Ünlü sanatçıların konserleriyle...

Yurthaber 25-04-2018 12:28