Cilt Kanseri Haberleri Ve Son Dakika Cilt Kanseri Haberleri

Cilt Kanseri Haberleri Ve Son Dakika Cilt Kanseri Haberleri

Cilt kanseri her an güneşe maruz kalan cilt yüzeyinde meydana gelen bir hastalıktır. Bu kanser türünün 3 farklı çeşidi bulunmaktadır. Cilt kanseri riskini azaltmak için en temel anlamda UV ışınlarından korunmak gerekir. Özellikle deri, kulak, yüz, dudak, göğüs, kol, bacak ve ellerde belirti göstermesi muhtemeldir. Cilt kanseri, deriye sahip olduğu rengi veren melanin adlı pigment üretici hücrelerin anormal şekilde çoğalması ile meydana gelir. Kanserli hücreler çok hızlı büyür ve çok hızlı yayılır. Bu nedenle ten rengi fark etmeksizin her insanda meydana gelebilecek, tehlikeli cilt kanseri türünde erken tanı hayati anlamda çok büyük önem taşır. Buna bağlı olarak da her birey cildinde meydana gelen değişiklikleri takip etmeli, bir değişiklik söz konusu olduğunda doktora başvurmalıdır.

Cilt Kanseri Haberleri

Dünyada bir ilk! Cilt kanseri için çığır açacak tedavi yöntemi onaylandı: Hasta başı 515 bin dolar

Tüm dünyayı heyecanlandıran haber ABD'den geldi. Cilt kanseri için bu zamana kadar atılmamış derecede önemli bir adım atıldı. Üstelik bu adım tarihe de geçebilir. Klinik bir araştırmaya göre TIL yöntemi tedavisi, tedavi seçeneği tükenen hastalarda başarılı sonuç gösterdi. Tedavinin uygulandığı hastalardan neredeyse üçte birinde tümörler küçüldü. İşte detaylar...

Haber 19-02-2024 09:48

Yüzü eriyen adamın yardım çığlığı: Suratım mum gibi eriyor, gözüm akıyor

Sinop'un Boyabat'ta yaşayan 65 yaşındaki Şaban Kılıç, cilt kanseriyle mücadele ediyor. Yüzünün sağ tarafının tamamen eridiğini ifade eden Kılıç, "Durumum çok kötü. Çok ızdırap çekiyorum. Suratım mum gibi eriyor. Gözüm akıyor. Yaram gittikçe büyüyor" dedi. Maddi çok zor günler yaşadığını belirten Kılıç, sadece bandaj için her ay bin TL ödediğini belirtirken kimsesi ve parası olmadığı için hastane koridorlarında ve kantin bahçesinde yattığını söyledi.

Haber 04-02-2024 07:56

Cilt (Deri) kanseri nedir? Cilt kanseri olduğumu nasıl anlarım?

Cilt kanseri günümüzde giderek artan bir sağlık sorunu haline gelmiştir. Cilt kanseri genellikle güneşin zararlı UV ışınlarına maruz kalma ile ilişkilidir. Cilt kanseri cilt hücrelerinin kontrolsüz bir şekilde büyümesi sonucu ortaya çıkan bir tümörle karakterizedir. Güneş ışınlarına maruz kalma, yanıklar, güneşe uzun süreli maruz kalma gibi faktörler cilt kanseri riskini artırabilir.

Haber 16-11-2023 00:07

'Hayatlarında bir kez bile olsa...' Türkiye genelinde o uygulama başlıyor! Ücretsiz olacak '20'nin üzerindeyse...'

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bengü Nisa Akay, Türkiye'de görülme sıklığı artan cilt kanserinin erken dönemde tespiti ve insanları bu konuda bilgilendirmek için 17 il ve 41 merkezde ücretsiz "ben" taramalarının başlatılacağını bildirdi. Benlerin büyüyüp büyümediğinin takip edilmesi gerektiğini vurgulayan Akay, vücutta 50'nin üzerindeki, kollarda 20'nin üzerindeki benin melanom kanseri gelişimi açısından risk faktörü olduğunu söyledi.

Haber 18-05-2023 16:35

Göz renginize dikkat! Hangi hastalığa yatkın olduğunuzu belirliyor

Kan grubumuz, doğuştan gelen fiziksel özelliklerimiz gibi değiştiremediğimiz birçok etken hastalık risklerimizi belirleyebiliyor. Yapılan araştırmalar değiştiremeyeceğimiz göz renklerimizin birçok hastalığa olan yatkınlığımızı gösterdiğini tespit etti. İşte göz renginize göre yakalanma riskiniz olan hastalıklar...

Haber 02-02-2023 09:37

Yaptırmadan önce bir kere daha düşünün! DNA'yı bozuyor kansere neden oluyor

Kadınlar içni tırnaklarının görünümü oldukça önem taşıyor. Daha bakımlı bir görünüm için özellikle son yıllarda artan kalıcı oje uygulamaları pratik olarak görülüyor. Ancak kalıcı ojeler sağlığı büyük ölçüde tehlikeye atıyor. Uzmanlar kalıcı ojeler hakkında çarpıcı uyarılarda bulunuyor.

Haber 31-01-2023 14:25

Geçer diyerek geçiştirmeyin! Bu kokuyu alıyorsanız doktora koşun...

Vücudumuzda zaman zaman değişimler yaşanabiliyor. Yediklerimiz, giydiklerimiz ve hava koşulları gibi etkenler vücut kokularına neden olabiliyor. Bu kokuların uzun süredir devam etmesi kanser hakkında uyarıyor. Uzmanlar dikkat etmeniz gereken kokuları belirterek vücudunuzdaki bazı kokuların oldukça tehlikeli olduğunu paylaştı.

Haber 23-01-2023 09:14

Bayern Münih kalecisi Manuel Neuer kimdir, kaç yaşında? Cilt kanseri olan Manuel Neuer son durumu nasıl? 3 kez ameliyat geçirdi!

Bayern Münih kalecisi Manuel Neuer dikkat çeken bir itirafta bulundu. Bir süredir cilt kanseriyle mücadele ettiğini belirten yıldız futbolcu bu sebeple tam 3 kez ameliyat geçirdiğini belirtti. Omzundan sakatlanan ve Bayrn Münih'in son maçlarında oynamayan başarılı file bekçisi, bu açıklaması sonrası vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Peki, Bayern Münih kalecisi Manuel Neuer kimdir, kaç yaşında? Cilt kanseri olan Manuel Neuer son durumu nasıl?

Spor 02-11-2022 14:25

Egzama düşündüğünüz kadar kötü olmayabilir! Ölümcül hastalığa karşı koruyabilir

Egzama, yönetilmesi zor ve bazen hoş olmayan bir durumdur, ancak beklenmeyen bir tarafı olabileceği ortaya çıktı. Egzama, cilt iltihaplandığında ortaya çıkarak tahrişe ve kaşıntıya neden olur. Egzama tahrişe ve kaşıntıya neden olsa da kişileri cilt kanserinden koruyabileceği ortaya çıktı.

Haber 28-10-2022 19:16

Bu akımın etkileri şaşırtıcı: Perine güneşlendirilmesinin faydaları ve zararları

Dünya üzerinde her geçen gün şaşırtan trendler ortaya çıkıyor. Bu yıl en popüler ve şaşırtıcı olan akım cinsel organ güneşlendirilmesi anlamına gelen Perine güneşlenmesi olarak görülüyor. TikTok'ta hızla yayılan bu akım hakkında uzmanlar ikiye bölünüyor. Bazı uzmanlar perine güneşlenmesinin cilt kanserine neden olduğunu savunurken bazıları bu güneşlenmenin birçok cinsel soruna iyi geldiğini belirtiyor. İşte perine güneşlenmesi faydaları ve zararları...

Haber 07-10-2022 07:37

Her şey küçük bir çizgiyle başladı! Alnında çıkan iz nedeniyle kanser olduğunu öğrendi

Kanser oldukça tehlikeli sonuçlara yol açabiliyor. Sinsice ilerleyen kanser türlerini erken teşhis etmek zor olsa da bazı kanser türleri önceden belirti veriyor. Cilt kanseri de en çok belirti gösteren kanser türleri arasında bulunuyor. Rachel Collett isimli bir kadın alnında çıkan önemsiz gördüğü izin cilt kanseri belirtisi olduğunu öğrenerek herkesi uyardı.

Haber 09-09-2022 10:49

Sakın yapmayın: Akdeniz güneşinden 10-15 kat daha yüksek

Yaz aylarının sonuna geldik. Güneşin altında yakalanan bronzlaşmanın uzun süre devam etmesi için bazıları solaryuma girmeyi tercih ediyor. Uzmanlar ise ciddi uyarılarda bulunuyor. Her ne pahasına olursa olsun solaryuma girilmemesi gerektiğini söylüyorlar. Uzmanlar yaydığı zararlı UV ışınlarının cilt kanserine yakalanma riskini 'büyük ölçüde' artırabileceği konusunda uyardı ve 'her ne pahasına olursa olsun bunlardan kaçınmayı' tavsiye etti.

Haber 07-09-2022 10:44

Bu şekilde uyuyorsanız sorun büyük: Horlamak hem çevrenizi hem de sağlığınızı tehdit ediyor! Kanser riski ile önemli bağlantısı bulunuyor

Horlamak horlayan kişiden çok çevresini rahatsız ediyor. Ancak horlayarak uyuyan birçok kişi yetersiz solunum gibi nedenlerle uykularından yorgun bir şekilde uyanıyor. Yapılan araştırmalar genellikle önemsiz görülen horlama sorununun çok çeşitli kanser türleri ile bağlantısı olduğunu buldu.

Haber 06-09-2022 09:53

Aradaki fark dudak uçuklattı! Doktorlar 'sakın unutmayın' diyerek bu kareyi paylaştı

Cilt kanserinin bir numaralı nedeni güneşin neden olduğu zararlı ışınlardır. Doktorlar güneşin tepede olduğu saatlerde dışarı çıkılmaması gerektiğini, eğer çıkmak zorundaysanız bile güneş koruyu krem ve uzun kollu, ince kıyafetler giyilmesi gerektiğini belirtiyor. Journal of the European Academy of Dermatology and Venereology'de yayınlanan bir fotoğraf güneş koruyucu krem kullanmanın ne kadar önemli olduğunu gözler önüne serdi.

Haber 06-09-2022 08:11

Böylesi görülmedi! Sadece bronzlaşmak istemişti ama…

Bronzluk birçok kişi için büyük önem taşıyor. Tatile gidemeyenler veya daha hızlı yanmak isteyenler güneşlenmek yerine solaryumu tercih ediyorlar. Solaryuma giden bir kadın başına gelenleri TikTok hesabından paylaşarak herkesi uyardı.

Haber 04-09-2022 17:19

Güneş koruyucunun etkileri şaşırttı! Neden düzenli olarak güneş kremi sürmeliyim diyorsanız…

Güneş koruyucu sürmenin cilt için ne kadar önemli olduğu yıllardır belirtiliyor. Özellikle son yıllarda sosyal medyada güneş koruyucularının önemini vurgulayan paylaşımlar yapılıyor. 92 yaşındaki bir kadının sosyal medya üzerinden yayılarak şaşkınlığa yol açtı. Yüzünde düzeni olarak güneş koruyucu kullanan kadının boynuyla yüzü arasındaki fark herkesi şaşırttı.

Haber 04-09-2022 16:12

Uzmanları çıldırtan TikTok akımı: Çırılçıplak soyunup cinsel organları...

Geçtiğimiz yıllarda ilk kez ortaya çıkan perine güneşlenmesi TikTok platformunda akım haline geldi. Çırılçıplak soyunup özel bölgelerin güneş almasını sağlayan bu akım uzmanları çıldırttı. İnsanların özel bölgelerini güneşe çevirmemeleri gerektiğini vurgulayan bazı doktorlar, cilt kanseri ile ilgili önemli uyarılarda bulundu. Ancak, bu yeni akımla ilgili paylaşılan her video milyonlarca izlenmeye devam ediyor.

Haber 03-09-2022 15:51

Bronzlaşmak isteyenlere deri kanseri hatırlatması

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Deri ve Zührevi Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zekayi Kutlubay: - "Deri kanserlerinin sebebi yüzde 90 güneş ışığıdır. Geri kalan tüm faktörler, örneğin virüsler, çevresel faktörler, radyasyon, çevre kirliliği gibi sebepler sadece yüzde 10'unu oluşturuyor" - "Son yıllarda deri kanseri görülme oranı 50 kat artmış durumda. Çünkü insanların yaşam süresi uzadı"

Yurthaber 23-08-2022 11:07

Hayatınızı kurtarın! 8 ölümcül kanserin en yaygın belirtileri

Kanser çağımızın ölümcül hastalıklarından. Kanser korkutucu olsa da önceden teşhis ve yeni tedavi yöntemleri ile tedavi sürecini çok daha iyi geçirmek mümkün olabiliyor. Kanseri erken teşhis etmek hayati önem taşıyor. Uzmanlar 8 ölümcül kanserin en yaygın belirtilerini söyleyerek bilinçli olmanız hakkında uyarılarda bulunuyor.

Haber 22-08-2022 09:10

Fotoyaşlanma, melazma, cilt kanseri... Vaka sayıları patladı!

Güneş ışınlarının cilt üzerindeki yıkıcı etkileri uzun süredir bilinen konulardan. Zararlı ışınlar ciddi cilt sorunlarına neden oluyor. Cilt sorunları uzun ya da kısa vadede istenmeyen sonuçlara sebep olabilir. Son yıllarda artan güneş ışınlarına bağlı cilt sorunlarına karşı uzmanlar herkesi tedbir almaları konusunda uyarılarda bulunuyor.

Haber 18-08-2022 11:22

Cilt kanseri olmak istemiyorsanız...

Güneşin tüm cömertliğini sergilediği yaz aylarında gerek ruhsal gerekse fiziksel açıdan en yüksek faydayı sağlayabilmek için doğru zamana ve doğru doza çok dikkat etmek gerekiyor. Aksi taktirde zararlı ışınlar fayda yerine sağlığa ciddi şekilde zarar veriyor!

Haber 03-08-2022 11:08

Kafasında delikle yaşıyor! Ne olduğu anlaşıldığında ise...

20’li yaşlarında bronzlaşma takıntısı olan İngiliz kadın Nickie Murtagh, kafasında delik olduğunu fark edince doktora koştu. Doktorlar, kullandığı kozmetik ürünler yüzünden kafasındaki deliğin oluştuğunu söyledi. Uzun süre bu yüzden yeniden doktora gitmeyen Murtagh, tekrar kontrole gittiğinde ise korkunç gerçekle yüzleşti.

Haber 29-07-2022 09:12

Her şey küçük bir sivilceyle başladı! “Burnumun ucunda çıktı, hayatımı kabusa çevirdi”

40 yaşındaki Melissa Fife, burnunun ucunda çıkan küçük bir sivilcenin hayatının tamamen değiştirdiğini anlattı. Sivilcenin yara izine dönüşmesiyle beraber bir doktora gittiğini ifade eden Fife, cilt kanseri olduğunu öğrendi. 7 saatlik operasyonun sonunda kanserli dokudan kurtulduğunu söyleyen Fife, uzun bir süre boyunca burnun ucunda bir açık yarayla yaşamak zorunda kaldı.

Kadin 25-07-2022 17:09

SON DAKİKA: ABD Başkanı Biden 'kanserim' dedi! Beyaz Saray'dan jet açıklama geldi: Anlatmak istediği...

Son dakika haberi: ABD Başkanı Joe Biden'ın konuşması sırasında kullandığı "Ben ve birçok insan kansere sahibiz" cümlesi dünya kamuoyunda ses getirdi. Biden'ın açıklamalarının ardından Beyaz Saray Basın Sekreter Yardımcısı Andrew Bates tartışmalara açıklık getirdi. İşte Biden'la ilgili son gelişmeler...

Haber 20-07-2022 23:55

Uzmanlar uyarıyor: Benlerinizin görünümüne dikkat!

Cilt sağlığı adına benlerin kontrolünü aksatmamak gerekiyor. Uzmanlar benlerinizin görünümü hakkında bilinçli olmanız ve değişim gösteren benleriniz olduğunda mutlaka doktora görünmeniz hakkında uyarılarda bulunuyor.

Haber 04-07-2022 16:47

Severek yiyorsunuz ama cilt kanseri riskinizi arttırabilir

Balık pek çok kişi tarafından sevilerek tüketiliyor. Sağlığa oldukça faydası olduğu bilinen balığı haftada iki kez yemenin cilt kanseri ile bağlantılı olabileceği iddia edildi. Bilim insanları yenen balıkların sağlık üzerindeki etkileri hakkında araştırmalar yaptı.

Haber 30-06-2022 15:26

Yanlış yapıyorsunuz: Cilt lekelerinden uzak durmak için uyguladığınız güneş kremi miktarına dikkat!

Yaz aylarında güneş ışınlarına bağlı olarak ciltte görülen lekelerde artış meydana geliyor. Cilt lekelerini ortadan kaldırmak ve önlemek adına güneşe çıkarken sürülen güneş kremi miktarına dikkat etmek gerekiyor. Yazın sürülen güneş kremlerini yanlış miktarda uyguluyor olabilirsiniz. Uzmanlar güneş kremleri hakkında uyarıyor.

Kadin 17-06-2022 14:58

Küçük bir lekeyle başladı! Vücudunda ben olduğunu düşündüğü noktadan cilt kanseri olduğunu öğrendi: Ölmek istemiyorum

Wollongong'da yaşayan Avustralyalı fenomen Oceana Strachan’ın hayatı görünüşte zararsız bir çilin, gençliğinin çoğunu güneşte geçirmesine bağlı olarak, yaşamı tehdit eden bir cilt kanserine dönüşmesiyle alt üst oldu. Ameliyat ve tedavi sürecinin sonrasında Strachan iyileşmeyi başardığını söyledi. 173 bin sosyal medya takipçisiyle hastalık sürecini paylaşan Strachan, tıbbi kontrollerin aksatılmaması gerektiğini hatırlattı.

Trend 18-05-2022 15:32

Güneş kremi hakkında hemen inanmayı bırakmanız gereken efsaneler

Güneş kremi hakkında aslında asla doğru olmayan kaç şey "biliyorsun"? Küresel ısınma ile birlikte artan yüksek UV ışınlarından kaçınmanın en iyi yollarından biri de güneş kremi kullanmaktır. Cilt kanseri riskini en aza indirmek için de güneş kremi kullanmalısınız. Ancak güneş kremleri hakkında yanlış bildiğini şeyler var!

Haber 14-05-2022 16:00

Yaz aylarında cilt kanseri riski nasıl azaltılır? Cilt kanseri belirtileri nelerdir?

Kanser sinsi bir hastalıktır. Sinsi bir şekilde kademeli olarak ilerleyen kanser zamanında tespit edilemediğinde yıkıcı sonuçlar doğurabilir. Cilt kanseri de olmak üzere tüm kanser türleri erken teşhis edildiğinde hayatta kalma şansı, geç yakalanmasına göre daha yüksektir. Yaz aylarında cilt kanseri, dikkat edilmesi gereken önemli bir kanser türü olarak yüzeye çıkar. Peki, cilt kanserinden nasıl korunulur ve cilt kanseri belirtileri nelerdir?

Haber 12-05-2022 07:13

Herkesi açık açık uyardı: Asit saldırısı kurbanı gibiyim

Kanadalı bir anne sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla herkesi güneş kremi kullanmanın ne kadar önemli olduğu konusunda uyardı. Yıllarca güneş kremi kullanmadığı için cilt kanseri olduğunu söyleyen talihsiz kadın, kemoterapi tedavisine başladıktan sonra vücudunun daha çok reaksiyon gösterdiğini dile getirdi. İhmalkarlığının onu bu hale getirdiğini söyleyen kadın, herkesin mutlaka güneş kremi kullanması gerektiğini vurguladı.

Haber 11-05-2022 09:39

Dikkat! Makyajınızda bunları yapmanız cilt kanserine neden oluyor

Makyaj daha canlı ve sağlıklı görünmemize yardımcı oluyor. Fakat yeterli temizlenmemesi gibi etkenler cilt problemleri yaratıyor. Makyaj yaparken, ürün seçerken ve temizlerken çok dikkatli olmak gerekiyor. Yapılan hatalar cilt kanserine dahi yol açabiliyor. Sıklıkla yapılan bu hataları öğrenip bilinçli olunması gerekiyor.

Kadin 22-04-2022 14:32

Şoke edici görüntü! Bu detay kanser habercisi

Cilt kanseri nispeten erken ve agresif bir şekilde metastaz yapma eğilimi gösteren, dolayısıyla vücudun diğer bölgelerine yayılan oldukça agresif bir kanserdir. Bu kanserler erken bulunmaz ve tedavi edilmezse ölümcül olabilir. Sık görülen kanser türlerinden biri olan cilt kanserini gözünüzdeki belirtilerden tespit edebilirsiniz.

Haber 23-03-2022 10:07

Her şey bir sivilceyle başladı! Burnu milim milim eridi... Yardım bekliyorlar

59 yaşındaki Kazım Öztaş için sıkıntılı süreçler burnunda çıkan bir sivilceyle başladı. Sakarya’nın Sapanca ilçesinde yaşayan Öztaş’a sivilce sonrası cilt kanseri teşhisi konuldu. Öztaş’ın burnu her gün milim milim eridi. 31 defa ameliyat geçiren Öztaş, tedavisinin devam edebilmesi için yardım istedi. Öztaş’ın oğlu Erdem Öztaş, “ Ameliyatı devlet karşılıyor fakat yüzündeki maskeyi karşılamıyor ve maske baya bir maliyetli. Biz bu konuda bilgisi olan, destek olacak insanları arıyoruz.” dedi.

Haber 11-02-2022 23:33

Cildi gençleştiriyor! İşte yaşlanma karşıtı birbirinden faydalı 10 gıda!

Tüketilen yiyecekler yalnızca vücuttaki enerji ihtiyacını karşılamaz. Doğru gıdaların tüketilmesi güzel, ışıltılı bir cildi beraberinde getireceği gibi yaşlanmayı ve kırışmayı da önler. Peki bu gıdalar hangileri? Bu gıdalardan biri zeytinyağı. Günlük yiyeceklerine zeytinyağı ekleyenlerin yüzde 31'inin daha az yaşlandığı tespit edildi. İşte detaylar...

Haber 23-01-2022 11:12

Baş ağrısı geçmediği için kendi idrarını içen Carrie Steele’nin yöntemi pes dedirtti

Dünyanın her noktasında değişik bağımlılıkları bulunan insanlar dikkatleri çekiyor. Öyle ki bu bağımlılıkların bazıları mantık sınırlarını zorluyor. Sizlere Amerika Birleşik Devletleri’nin Colorado eyaletinde yaşayan Carrie Steele’in hikayesini anlatacağız. Steele, kendi idrarını içerek baş ağrısını yendiğini iddia ediyor.

Trend 16-09-2021 10:08

Güneşlenme uyarısı: Kanser riskini arttırıyor! Su toplanması görülüyorsa...

Deri kanseri nedenleri arasında çocuklukta birden fazla geçirilen güneş yanıklarının da olduğunu söyleyen Dermatoloji Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Sıla Kılıç Sayar, su toplamaların da görüldüğü 5'ten fazla yaşanan güneş yanıklarında tehlikeli bir kanser türü olan melanom tipi deri kanserinin gelişme riskinin yaklaşık 2 kat arttığını söyledi.

Haber 29-07-2021 10:11

Cilt kanseri (deri kanseri) hakkında doğru bildiğiniz 10 yanlış! Çocukluğumdan beri var diyorsanız dikkat

Dünyada en çok görülen kanser türleri arasında ilk sıralarda yer alan deri kanserinden korunmak için güneşin zararlı ışınlarına karşı önlem almak ilk yapılması gerekendir. Erken tanının hayat kurtardığı cilt kanserinin geç fark edilmesi can kayıplarını da beraberinde getirmektedir. Peki yaz aylarında cilt kanserinden korunmak için neler yapmak gerekir? Güneş ışınlarıyla vücudumuzun ihtiyacı olan d vitamini takviyesini alırken kendimizi nasıl korumamız gerekir? İşte tüm detaylar...

Haber 22-06-2021 15:06

Cilt kanserinden yüzünü kaybeden baba: Kızımı öpmeyi çok özledim

Konya'da burnunda çıkan bir siğilin, zamanla yüzünde çoğalıp, yara oluşturmasının ardından cilt kanseri olduğu anlaşılan Bahattin Yılmaz (43), dudağı, burnu, damağı ve gözlerini kaybetti. "Hastalığımla yüzümü kaybettim. Yüzüm olmadığı için insanlar benden korkup, çekiniyor." diyen Yılmaz, kızını öpmeyi çok özlediğini ifade etti.

Haber 10-04-2021 16:04

Çocukluğundan beri 28 kez cilt kanseriyle savaştı! ''Normal insan gibi yaşamak çok isterdim''

Çocukluğundan beri 28 kez cilt kanseriyle savaşan genç kadın, milyonda bir görülen durumundan dolayı 'vampir' gibi yaşamak zorunda. Andrea Ivonne Monroy, ''Milyonda bir görülen hastalığım normal insan gibi yaşamama engel oluyor. Gündüz dışarı çıkmak, dolaşabilmek çok isterdim'' diyor.

Haber 08-04-2021 10:50

Elona Tula kimdir, kaç yaşında ve aslen nerelidir? İşte uzmanlık alanı…

Deri ve Cildiye Uzmanı Dr. Elona Tula, yaptığı açıklamalarla gündeme geliyor. Cilt kanserinin en çok rastlanılan kanser türü olduğunu vurgulayan Uzm. Dr. Elona Tula, bu hastalıktan korunulması hususunda gerekli bilgileri paylaştı.

Haber 06-04-2021 15:19

Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Başkanı Vargel'den güneş uyarısı:

"Yaz mevsiminde, özellikle 11.00-16.00 saatleri arasında korunmasız olarak güneşe çıkmak deri kanserine davetiye çıkarır. Deri kanserlerinin yüzde 90'ına yakını, güneşten gelen zararlı UV ışınlarından kaynaklanır" - "Özellikle çocukluk döneminde ortaya çıkan güneş yanıklarının, ilerleyen yaşlarda deri kanseri için risk faktörü olduğu unutulmamalıdır"

Yurthaber 04-04-2021 12:52

Cilt kanserinde tamamen iyileşme mümkün! İşte cerrrahi tedavinin detayları

Cilt kanseri tanısı konan kişilerin 30 yılda 2 kat arttığını söyleyen Dr. Öğrt. Üyesi Umut Zereyak, farklı türdeki cilt kanserlerinde ana tedavi yöntemi olarak cerrahi operasyonun benimsendiğini söyledi. Zereyak, ayrıca erken teşhis sonrası kanserin erken evrede belirlenebildiğini, sonrasında uygulanan cerrahi tedavi yönteminin ise hastaları tamamen iyileştirdiğin söyledi.

Haber 25-11-2020 16:36

Gün ışığına çıkamayan 8 yaşındaki Salih'ten güzel haber

Erzurum'da yaşayan ve cilt kanseri nedeniyle gün ışığına çıkamayan 8 yaşındaki Salih İğneci'nin uzanan yardım eliyle tedavisine başlandı. Tedaviye olumlu yanıt veren Salih'in boynundaki yara ameliyatsız iyileşirken, yüzündeki yaralar ise kabuk bağlamaya başladı. Artık gün ışığına çıkabilen küçük Salih, "Kendimi çok iyi hissediyorum. Artık dışarıya çıkabiliyorum. Çok mutluyum" dedi.

Haber 11-10-2020 09:42

Uzmanlar açıkladı! Dövme mürekkebinin içerisindeki titanyum...

Dövme yaptırmakla ilgili farklı fikirler var. Kimi uzmanlar ciltte herhangi bir sorun oluşturmadığını söylüyor. Bazılarıysa uzun vadede kanser gibi rahatsızlıklara temel hazırladığını öne sürüyor. Peki, bu durumlardan hangisi gerçek? Dövme gerçekten kansere sebep oluyor mu? Detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Haber 20-08-2020 15:44

Güneşlenenler için önemli uyarı! Cilt kanseri riski...

Güneşe yaşam kaynağımız desek yanlış bir tanım yapmış olmayız. Dünyada yaşamın oluşması ve devam etmesi için güneşe muhtacız. Ancak güneşin olumsuz etkileri de bulunmuyor değil. Güneş altında kalan eşyalarınızın solduğunu fark etmişsinizdir. Aynı şekilde yaşlandırıcı etkisini de duymuşsunuzdur. Tüm bunlardan daha korkunç bir senaryo olan cilt kanseriyle fazla güneşlenmenin bağlantısı var mı? Gelin, birlikte inceleyelim.

Haber 20-08-2020 11:01

Cilt kanseri 8 yaşındaki Salih'in tedavisi Ankara'da başladı

Erzurum'da yaşayan ve cilt kanseri hastalığı nedeniyle gün ışığına çıkamayan Salih İğneci'nin (8) tedavisine Ankara'da başlandı. Salih’in babası İdris İğneci, "İyileşme oranıyla ilgili hocalarımız umutlu bakıyor. İlaç sorunu kökten hallederse, sonraki günlerde yüz nakli ve göz nakli olabileceği düşünülüyor" dedi.

Haber 18-08-2020 09:37

Cilt kanseri 8 yaşındaki Salih, gün ışığına çıkamıyor! Baba İğneci'den yetkililere çağrı

Erzurum'da 2 yaşındayken cilt kanseri teşhisi konan 8 yaşındaki Salih İğneci, hastalığı nedeniyle dışarı çıkamıyor. Annesinin perdelerle kapattığı dört duvar arasında yaşayan İğneci'nin tek isteği, çocukluğunu akranları gibi sokakta geçirmek. Oğlunun ilaç masraflarını karşılamak için baba İdris İğneci, mesleği olan aşçılığı bırakıp, çobanlık yapmaya başlarken "Devlet yetkililerinden oğlumun ilacını karşılamalarını ve daha iyi doktorların görmesi için bize yardım etmelerini istiyorum." dedi.

Haber 11-08-2020 09:30

O grup da risk altında! En sık görülen kanser türlerine göre...

Artan sigara tüketimi, kötü beslenme alışkanlıkları, hava ve toprak kirliliği gibi faktörler, günümüzde kanseri daha sık görülen bir hastalık haline getiriyor. Erken teşhis edilmediğinde tedavi süreci oldukça zorlaşan ve bazı durumlarda ölüme yol açan bu korkutucu hastalık, bazı türleriyle daha çok tehlike arz ediyor. Peki, en sık görülen kanser türleri neler?

Haber 23-07-2020 13:58