Cilt Kanseri Haberleri Ve Son Dakika Cilt Kanseri Haberleri

Cilt Kanseri Haberleri Ve Son Dakika Cilt Kanseri Haberleri

Cilt kanseri her an güneşe maruz kalan cilt yüzeyinde meydana gelen bir hastalıktır. Bu kanser türünün 3 farklı çeşidi bulunmaktadır. Cilt kanseri riskini azaltmak için en temel anlamda UV ışınlarından korunmak gerekir. Özellikle deri, kulak, yüz, dudak, göğüs, kol, bacak ve ellerde belirti göstermesi muhtemeldir. Cilt kanseri, deriye sahip olduğu rengi veren melanin adlı pigment üretici hücrelerin anormal şekilde çoğalması ile meydana gelir. Kanserli hücreler çok hızlı büyür ve çok hızlı yayılır. Bu nedenle ten rengi fark etmeksizin her insanda meydana gelebilecek, tehlikeli cilt kanseri türünde erken tanı hayati anlamda çok büyük önem taşır. Buna bağlı olarak da her birey cildinde meydana gelen değişiklikleri takip etmeli, bir değişiklik söz konusu olduğunda doktora başvurmalıdır.

cilt kanseri Haberleri

Uzmanlar uyarıyor: Benlerinizin görünümüne dikkat!

Cilt sağlığı adına benlerin kontrolünü aksatmamak gerekiyor. Uzmanlar benlerinizin görünümü hakkında bilinçli olmanız ve değişim gösteren benleriniz olduğunda mutlaka doktora görünmeniz hakkında uyarılarda bulunuyor.

Haber 04-07-2022 16:47

Severek yiyorsunuz ama cilt kanseri riskinizi arttırabilir

Balık pek çok kişi tarafından sevilerek tüketiliyor. Sağlığa oldukça faydası olduğu bilinen balığı haftada iki kez yemenin cilt kanseri ile bağlantılı olabileceği iddia edildi. Bilim insanları yenen balıkların sağlık üzerindeki etkileri hakkında araştırmalar yaptı.

Haber 30-06-2022 15:26

Yanlış yapıyorsunuz: Cilt lekelerinden uzak durmak için uyguladığınız güneş kremi miktarına dikkat!

Yaz aylarında güneş ışınlarına bağlı olarak ciltte görülen lekelerde artış meydana geliyor. Cilt lekelerini ortadan kaldırmak ve önlemek adına güneşe çıkarken sürülen güneş kremi miktarına dikkat etmek gerekiyor. Yazın sürülen güneş kremlerini yanlış miktarda uyguluyor olabilirsiniz. Uzmanlar güneş kremleri hakkında uyarıyor.

Kadin 17-06-2022 14:58

Küçük bir lekeyle başladı! Vücudunda ben olduğunu düşündüğü noktadan cilt kanseri olduğunu öğrendi: Ölmek istemiyorum

Wollongong'da yaşayan Avustralyalı fenomen Oceana Strachan’ın hayatı görünüşte zararsız bir çilin, gençliğinin çoğunu güneşte geçirmesine bağlı olarak, yaşamı tehdit eden bir cilt kanserine dönüşmesiyle alt üst oldu. Ameliyat ve tedavi sürecinin sonrasında Strachan iyileşmeyi başardığını söyledi. 173 bin sosyal medya takipçisiyle hastalık sürecini paylaşan Strachan, tıbbi kontrollerin aksatılmaması gerektiğini hatırlattı.

Trend 18-05-2022 15:32

cilt kanseri

Cilt Kanseri Hakkındaki Haberler Mynet'te. Cilt Kanseri Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Güneş kremi hakkında hemen inanmayı bırakmanız gereken efsaneler

Güneş kremi hakkında aslında asla doğru olmayan kaç şey "biliyorsun"? Küresel ısınma ile birlikte artan yüksek UV ışınlarından kaçınmanın en iyi yollarından biri de güneş kremi kullanmaktır. Cilt kanseri riskini en aza indirmek için de güneş kremi kullanmalısınız. Ancak güneş kremleri hakkında yanlış bildiğini şeyler var!

Haber 14-05-2022 16:00

Yaz aylarında cilt kanseri riski nasıl azaltılır? Cilt kanseri belirtileri nelerdir?

Kanser sinsi bir hastalıktır. Sinsi bir şekilde kademeli olarak ilerleyen kanser zamanında tespit edilemediğinde yıkıcı sonuçlar doğurabilir. Cilt kanseri de olmak üzere tüm kanser türleri erken teşhis edildiğinde hayatta kalma şansı, geç yakalanmasına göre daha yüksektir. Yaz aylarında cilt kanseri, dikkat edilmesi gereken önemli bir kanser türü olarak yüzeye çıkar. Peki, cilt kanserinden nasıl korunulur ve cilt kanseri belirtileri nelerdir?

Haber 12-05-2022 07:13

Herkesi açık açık uyardı: Asit saldırısı kurbanı gibiyim

Kanadalı bir anne sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla herkesi güneş kremi kullanmanın ne kadar önemli olduğu konusunda uyardı. Yıllarca güneş kremi kullanmadığı için cilt kanseri olduğunu söyleyen talihsiz kadın, kemoterapi tedavisine başladıktan sonra vücudunun daha çok reaksiyon gösterdiğini dile getirdi. İhmalkarlığının onu bu hale getirdiğini söyleyen kadın, herkesin mutlaka güneş kremi kullanması gerektiğini vurguladı.

Haber 11-05-2022 09:39

Dikkat! Makyajınızda bunları yapmanız cilt kanserine neden oluyor

Makyaj daha canlı ve sağlıklı görünmemize yardımcı oluyor. Fakat yeterli temizlenmemesi gibi etkenler cilt problemleri yaratıyor. Makyaj yaparken, ürün seçerken ve temizlerken çok dikkatli olmak gerekiyor. Yapılan hatalar cilt kanserine dahi yol açabiliyor. Sıklıkla yapılan bu hataları öğrenip bilinçli olunması gerekiyor.

Kadin 22-04-2022 14:32

Şoke edici görüntü! Bu detay kanser habercisi

Cilt kanseri nispeten erken ve agresif bir şekilde metastaz yapma eğilimi gösteren, dolayısıyla vücudun diğer bölgelerine yayılan oldukça agresif bir kanserdir. Bu kanserler erken bulunmaz ve tedavi edilmezse ölümcül olabilir. Sık görülen kanser türlerinden biri olan cilt kanserini gözünüzdeki belirtilerden tespit edebilirsiniz.

Haber 23-03-2022 10:07

Her şey bir sivilceyle başladı! Burnu milim milim eridi... Yardım bekliyorlar

59 yaşındaki Kazım Öztaş için sıkıntılı süreçler burnunda çıkan bir sivilceyle başladı. Sakarya’nın Sapanca ilçesinde yaşayan Öztaş’a sivilce sonrası cilt kanseri teşhisi konuldu. Öztaş’ın burnu her gün milim milim eridi. 31 defa ameliyat geçiren Öztaş, tedavisinin devam edebilmesi için yardım istedi. Öztaş’ın oğlu Erdem Öztaş, “ Ameliyatı devlet karşılıyor fakat yüzündeki maskeyi karşılamıyor ve maske baya bir maliyetli. Biz bu konuda bilgisi olan, destek olacak insanları arıyoruz.” dedi.

Haber 11-02-2022 23:33

Cildi gençleştiriyor! İşte yaşlanma karşıtı birbirinden faydalı 10 gıda!

Tüketilen yiyecekler yalnızca vücuttaki enerji ihtiyacını karşılamaz. Doğru gıdaların tüketilmesi güzel, ışıltılı bir cildi beraberinde getireceği gibi yaşlanmayı ve kırışmayı da önler. Peki bu gıdalar hangileri? Bu gıdalardan biri zeytinyağı. Günlük yiyeceklerine zeytinyağı ekleyenlerin yüzde 31'inin daha az yaşlandığı tespit edildi. İşte detaylar...

Haber 23-01-2022 11:12

Baş ağrısı geçmediği için kendi idrarını içen Carrie Steele’nin yöntemi pes dedirtti

Dünyanın her noktasında değişik bağımlılıkları bulunan insanlar dikkatleri çekiyor. Öyle ki bu bağımlılıkların bazıları mantık sınırlarını zorluyor. Sizlere Amerika Birleşik Devletleri’nin Colorado eyaletinde yaşayan Carrie Steele’in hikayesini anlatacağız. Steele, kendi idrarını içerek baş ağrısını yendiğini iddia ediyor.

Trend 16-09-2021 10:08

Güneşlenme uyarısı: Kanser riskini arttırıyor! Su toplanması görülüyorsa...

Deri kanseri nedenleri arasında çocuklukta birden fazla geçirilen güneş yanıklarının da olduğunu söyleyen Dermatoloji Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Sıla Kılıç Sayar, su toplamaların da görüldüğü 5'ten fazla yaşanan güneş yanıklarında tehlikeli bir kanser türü olan melanom tipi deri kanserinin gelişme riskinin yaklaşık 2 kat arttığını söyledi.

Haber 29-07-2021 10:11

Cilt kanseri (deri kanseri) hakkında doğru bildiğiniz 10 yanlış! "Çocukluğumdan beri var" diyorsanız dikkat

Dünyada en çok görülen kanser türleri arasında ilk sıralarda yer alan deri kanserinden korunmak için güneşin zararlı ışınlarına karşı önlem almak ilk yapılması gerekendir. Erken tanının hayat kurtardığı cilt kanserinin geç fark edilmesi can kayıplarını da beraberinde getirmektedir. Peki yaz aylarında cilt kanserinden korunmak için neler yapmak gerekir? Güneş ışınlarıyla vücudumuzun ihtiyacı olan d vitamini takviyesini alırken kendimizi nasıl korumamız gerekir? İşte tüm detaylar...

Haber 22-06-2021 15:06

Cilt kanserinden yüzünü kaybeden baba: Kızımı öpmeyi çok özledim

Konya'da burnunda çıkan bir siğilin, zamanla yüzünde çoğalıp, yara oluşturmasının ardından cilt kanseri olduğu anlaşılan Bahattin Yılmaz (43), dudağı, burnu, damağı ve gözlerini kaybetti. "Hastalığımla yüzümü kaybettim. Yüzüm olmadığı için insanlar benden korkup, çekiniyor." diyen Yılmaz, kızını öpmeyi çok özlediğini ifade etti.

Haber 10-04-2021 16:04

Çocukluğundan beri 28 kez cilt kanseriyle savaştı! ''Normal insan gibi yaşamak çok isterdim''

Çocukluğundan beri 28 kez cilt kanseriyle savaşan genç kadın, milyonda bir görülen durumundan dolayı 'vampir' gibi yaşamak zorunda. Andrea Ivonne Monroy, ''Milyonda bir görülen hastalığım normal insan gibi yaşamama engel oluyor. Gündüz dışarı çıkmak, dolaşabilmek çok isterdim'' diyor.

Haber 08-04-2021 10:50

Elona Tula kimdir, kaç yaşında ve aslen nerelidir? İşte uzmanlık alanı…

Deri ve Cildiye Uzmanı Dr. Elona Tula, yaptığı açıklamalarla gündeme geliyor. Cilt kanserinin en çok rastlanılan kanser türü olduğunu vurgulayan Uzm. Dr. Elona Tula, bu hastalıktan korunulması hususunda gerekli bilgileri paylaştı.

Haber 06-04-2021 15:19

Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Başkanı Vargel'den "güneş" uyarısı:

"Yaz mevsiminde, özellikle 11.00-16.00 saatleri arasında korunmasız olarak güneşe çıkmak deri kanserine davetiye çıkarır. Deri kanserlerinin yüzde 90'ına yakını, güneşten gelen zararlı UV ışınlarından kaynaklanır" - "Özellikle çocukluk döneminde ortaya çıkan güneş yanıklarının, ilerleyen yaşlarda deri kanseri için risk faktörü olduğu unutulmamalıdır"

Yurthaber 04-04-2021 12:52

Cilt kanserinde tamamen iyileşme mümkün! İşte cerrrahi tedavinin detayları

Cilt kanseri tanısı konan kişilerin 30 yılda 2 kat arttığını söyleyen Dr. Öğrt. Üyesi Umut Zereyak, farklı türdeki cilt kanserlerinde ana tedavi yöntemi olarak cerrahi operasyonun benimsendiğini söyledi. Zereyak, ayrıca erken teşhis sonrası kanserin erken evrede belirlenebildiğini, sonrasında uygulanan cerrahi tedavi yönteminin ise hastaları tamamen iyileştirdiğin söyledi.

Haber 25-11-2020 16:36

Gün ışığına çıkamayan 8 yaşındaki Salih'ten güzel haber

Erzurum'da yaşayan ve cilt kanseri nedeniyle gün ışığına çıkamayan 8 yaşındaki Salih İğneci'nin uzanan yardım eliyle tedavisine başlandı. Tedaviye olumlu yanıt veren Salih'in boynundaki yara ameliyatsız iyileşirken, yüzündeki yaralar ise kabuk bağlamaya başladı. Artık gün ışığına çıkabilen küçük Salih, "Kendimi çok iyi hissediyorum. Artık dışarıya çıkabiliyorum. Çok mutluyum" dedi.

Haber 11-10-2020 09:42

Uzmanlar açıkladı! Dövme mürekkebinin içerisindeki titanyum...

Dövme yaptırmakla ilgili farklı fikirler var. Kimi uzmanlar ciltte herhangi bir sorun oluşturmadığını söylüyor. Bazılarıysa uzun vadede kanser gibi rahatsızlıklara temel hazırladığını öne sürüyor. Peki, bu durumlardan hangisi gerçek? Dövme gerçekten kansere sebep oluyor mu? Detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Haber 20-08-2020 15:44

Güneşlenenler için önemli uyarı! Cilt kanseri riski...

Güneşe yaşam kaynağımız desek yanlış bir tanım yapmış olmayız. Dünyada yaşamın oluşması ve devam etmesi için güneşe muhtacız. Ancak güneşin olumsuz etkileri de bulunmuyor değil. Güneş altında kalan eşyalarınızın solduğunu fark etmişsinizdir. Aynı şekilde yaşlandırıcı etkisini de duymuşsunuzdur. Tüm bunlardan daha korkunç bir senaryo olan cilt kanseriyle fazla güneşlenmenin bağlantısı var mı? Gelin, birlikte inceleyelim.

Haber 20-08-2020 11:01

Cilt kanseri 8 yaşındaki Salih'in tedavisi Ankara'da başladı

Erzurum'da yaşayan ve cilt kanseri hastalığı nedeniyle gün ışığına çıkamayan Salih İğneci'nin (8) tedavisine Ankara'da başlandı. Salih’in babası İdris İğneci, "İyileşme oranıyla ilgili hocalarımız umutlu bakıyor. İlaç sorunu kökten hallederse, sonraki günlerde yüz nakli ve göz nakli olabileceği düşünülüyor" dedi.

Haber 18-08-2020 09:37

Cilt kanseri 8 yaşındaki Salih, gün ışığına çıkamıyor! Baba İğneci'den yetkililere çağrı

Erzurum'da 2 yaşındayken cilt kanseri teşhisi konan 8 yaşındaki Salih İğneci, hastalığı nedeniyle dışarı çıkamıyor. Annesinin perdelerle kapattığı dört duvar arasında yaşayan İğneci'nin tek isteği, çocukluğunu akranları gibi sokakta geçirmek. Oğlunun ilaç masraflarını karşılamak için baba İdris İğneci, mesleği olan aşçılığı bırakıp, çobanlık yapmaya başlarken "Devlet yetkililerinden oğlumun ilacını karşılamalarını ve daha iyi doktorların görmesi için bize yardım etmelerini istiyorum." dedi.

Haber 11-08-2020 09:30

O grup da risk altında! En sık görülen kanser türlerine göre...

Artan sigara tüketimi, kötü beslenme alışkanlıkları, hava ve toprak kirliliği gibi faktörler, günümüzde kanseri daha sık görülen bir hastalık haline getiriyor. Erken teşhis edilmediğinde tedavi süreci oldukça zorlaşan ve bazı durumlarda ölüme yol açan bu korkutucu hastalık, bazı türleriyle daha çok tehlike arz ediyor. Peki, en sık görülen kanser türleri neler?

Haber 23-07-2020 13:58

Korona değil güneş eve hapsetti! Organlarını tek tek kaybediyor

Güneşe maruz kaldıkça vücudu mutasyon geçirerek kanser hücreleri hızla yayılan 45 yaşındaki Sibel Oflas, uzuvlarını tek tek kaybediyor. Son olarak sağ kolu omuz bölgesinden kesilecek olan Oflas, hızla vücudunu ele geçiren kanserin organlarında katlanılmaz bir acı oluşturduğunu söyledi.

Haber 01-05-2020 13:47

Cilt kanseri belirtilerine dikkat! Herkes bu 10 noktayı kontrol etmeyi unutuyor

Cilt kanseri en yaygın kanser türlerinden biridir. Erken teşhis edildiğinde etkili bir şekilde tedavi edilebilen cilt kanserinin belirtilerini bilmek bu yüzden oldukça önemlidir. Peki cildinizdeki lekeleri ve benleri kontrol ederken hangi noktalara dikkat etmelisiniz? İşte vücudunuzda kontrol etmeniz gereken 10 yer.

Kadin 27-02-2020 10:23

Cilt kanseri belirtileri nelerdir? Cilt kanseri tanısında lekelerin önemi

Cilt kanseri vakaları sanayinin hızla gelişmesine bağlı olarak sera gazındaki yükseliş ve ozon tabakasının tahrip olması nedeniyle gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Günümüzde kanser vakalarının neredeyse yarısını cilt kanseri oluşturuyor. Konuyla ilgili bilgi veren Op. Dr. Evrim Uçkunkaya, erken tanının önemine vurgu yaptı.

Haber 04-02-2020 14:43

Dermatolog Dr. Sibel Duysak'tan 'ben' uyarısı!

Özellikle 35 yaşından sonra yeni oluşan benlere dikkat edilmesi gerektiğini kaydeden Dermatolog Dr. Sibel Duysak, “Eğer benlerinizde birdenbire sayıca artış ve büyüme varsa, mevcut benlerde renk ve boyut değişimi gelişti ise benler üzerinde kaşınma, ağrı, kanama ve yara oluşumu varsa bir hekime görünmenizde fayda var” dedi.

Trend 11-10-2019 10:17

Hababam Sınıfı oyuncusu Faruk Şavlı hayatını kaybetti

"Hababam Sınıfı"nın oyuncusu Faruk Şavlı tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti

Haber 24-08-2019 22:46

Hababam Sınıfı oyuncusu Faruk Şavlı hayatını kaybetti

"Hababam Sınıfı"nın oyuncusu Faruk Şavlı tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti

Yurthaber 24-08-2019 22:46

Yazın 'melanom' riskine dikkat!

Yaz mevsimine girdiğimiz bu günlerde uzmanlar, güneş ışınlarının zararlı etkilerine doğrudan maruz kalmanın, en agresif cilt kanseri olarak tanımlanan 'melanom' riskini artırdığına dikkat çekiyor.

Trend 17-06-2019 15:28

Kadınlar arasında bir güzellik sembolü oldu ama benler kanser habercisi olabilir! Bunlara dikkat

Nasıl ki elle meme muayenesi yapıyorsak ‘ben’ muayenesi de yapmalıyız. Çünkü farkında bile olmadığımız o küçücük benler, aslında cilt kanserinin habercisi olabilir. Özellikle el içi, parmak uçları, ayak tabanındaki benler; travmalar nedeniyle malignleşebileceği için daha dikkatli takip edilmeli ve gerekirse cerrahi işlem ile erken dönemde çıkartılmalı.

Kadin 08-05-2019 10:39

Deri kanserinin erken tanısında dermatoskopik incelemenin önemi

Nevüsler, halk arasında bilinen adıyla ‘benler’, deriye rengini veren pigment hücrelerinden köken alırlar. Benlerin bir kısmı doğumda mevcutken; çoğunluğu ilerleyen yıllarda oluşur. Ergenlik dönemi, hamilelik dönemi yeni ben çıkışının yoğun olduğu dönemlerdir. Benlerin renkleri açık kahverengi, koyu kahverengi, siyah gibi değişik tonlarda olabilmektedir. Benler deri seviyesinde olabileceği gibi deriden kabarık kubbe şeklinde de olabilir.

Trend 04-04-2019 14:48

Yanlış teşhis küçük çocuğu bu hale getirdi!

İngiltere'de yaşanan bir yanlış teşhis vakası akıllara durgunluk verecek cinsten!Ailesi, küçük oğulları Zayn Chowdhury'nin kulağının arkasında küçük bir kızarıklık görüp, onu doktora götürdü. Doktorlar yaptıkları tetkikler sonucu, bunun bir doğum lekesi olduğunu söyleyerek eve gönderdi. Ancak gerçek bir yıl sonra ortaya çıktı. Küçük çocuk nadir bulunan bir cins cilt kanseriydi ve tedavisi artık çok zordu.

Haber 13-11-2018 12:32

Çenesinde çıkan sivilceyi önemsemedi, hayatı karardı

Antalya’da, 3 ay önce çenesinde çıkıp gün geçtikçe büyüyen sivilceyi önemsemeyen 4 çocuk annesi kadının hayatı, aylar sonra gelen haberle karardı. Cilt kanserine yakalanan kadının yüzünden parça alınmasının ardından kalçasından çenesine doku nakledildi. Yüzündeki değişiklikler sonrası ailesi ve komşuları tarafından dışlandığını belirten Kuru, "'Kokuyorsun, gelme evime tiksiniyorum senden’ deyip kapıları kapattılar. İnsanların beni dışlamasın. Dışlanmak çok zor" dedi.

Haber 03-10-2018 16:53

Cilt kanserine yakalanmak sandığınızdan çok daha basit! Cilt kanseri belirtileri nelerdir?

Cilt kanseri sandığınızdan çok daha basit yollarla yakalanacağınız bir hastalık olabilir. Bu sebeple cilt kanseri konusunda uzmanların görüşlerine kulak vermeniz oldukça önem taşıyor. Cilt kanseri bazen ben bazen de aşırı güneşe maruz kalma sebebiyle olabilir. İşte cilt kanserine yol açan sebepler ve cilt kanseri belirtileri ile ilgili merak edilenlerin cevabı...

Haber 23-07-2018 16:01

Güzelleşme hevesiniz cilt kanserine yol açabilir

Vücudun koruyucu örtüsü olan cilt üzerinde bazen sivilce, ben, yara, kabarıklık, kızarıklık gibi değişik oluşumlar görülebiliyor ve bunlar kimi zaman cilt kanserinin öncüsü olabiliyor. Cildi temizlemek için sert hareketlerde bulunmak, aşırı kozmetik kullanımı, kolonya, parfüm gibi kimyasallarla sık temas ve solaryuma girmek de hayati tehlike oluşturan cilt kanserlerine sebebiyet verebiliyor. Bu noktada cildin doğal yapısını bozmamak kanser açısından önleyici oluyor. Memorial Şişli Hastanesi Derm

Kadin 18-07-2018 13:52

Bende değişiklik hangi hastalığın habercisi?

Birçok kişide oluşan irili ufaklı benlerin çoğu zararsız olsa da, bazıları erken müdahale edilmediğinde yaşamı tehdit eden cilt kanserine dönüşebildiğini belirten Dermatoloji Uzmanı Dr. Ata Nejat Ertek, "Dünya genelinde görülme sıklığı hızla artan kanser türlerinden biri Malign Melanom’dur. Lezyonlarının yüzde 70’i cilt üzerinde gelişirken yüzde 30’u da bir ben üzerinde oluşuyor. Bu kanser türü hızla bölgesel lenf düğümlerine, ardından tüm vücuda yayılıyor" dedi.

Haber 21-06-2018 16:37

Benlerinizi izleyin ve bu uyarıları dikkate alın! İşte Melanom riskleri ve nedenleri

Melanom, vücudunuzun diğer bölgelerine yayılabilen (metastaz) ciddi bir cilt kanseri türüdür. Melanom genellikle deri yüzeyinde başladığı için erken dönemde saptanma şansı çok yüksek kanserlerden biridir. Melanomun kaynağı; melanosit adı verilen hücrelerdir. Melanositler, derimize rengini veren ve bronzlaşmamızı sağlayan melanin pigmentini üretiyor. Melanom, melanositlerin anormalleşerek aşırı ve kontrolsüz çoğalmaları sonucu oluşuyor ve başka organlara yayılma potansiyeli taşıyor.

Kadin 30-05-2018 08:46

Siğille başlayan hastalığı vücudunu sardı

Antalya'da, 8 yaşında yüzünde çıkan siğille başlayan hastalığı ilerleyen dönemde kansere dönüşen Sibel Oflas, vücudunu saran yaralardan kurtulmak istiyor - Oflas: - "Mecbur kalmadıkça evden çıkmıyorum. Hastaneye gittiğimde 'Yüzünüze kezzap mı attılar, yandınız mı?' diye soruyorlar. Bu durum bizi çok üzüyor" - Akdeniz Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yılmaz: - "Hastaya kanser gelişimini engellemek veya oluşan kanseri almak dışında bir şey yapamıyoruz. Dünyada bir tedavisi yok"

Haber 21-02-2018 15:44

Talihsiz kadın evden dışarı çıkamıyor! 'Hep o soruyu soruyorlar. Bana deney yapılsın'

Antalya’da, çok nadir görülen bir tür cilt kanserine yakalanan Sibel Oflas (43), yüzündeki yaralar nedeniyle sorulara maruz kalmaktan bıktığı için sadece hastaneye giderken dışarı çıkıyor. Oflas, 'Otobüse biniyorum. Arkadan gelip, merakını gidermek için beni dürtüp, 'Yüzünüze kezzap mı attılar?' diye soruyorlar. Soru sormasınlar diye kimseyle göz teması kurmamaya çalışıyorum' dedi. Oflas yüzündeki yaraların tedavisi için risksiz deneylere katılmak istediğini belirtti.

Haber 21-02-2018 14:13

13 yaşındaki genç kızın feryadı: Kurtarın beni

Kars'ta 13 yıl önce anne ve babasının ayrılmasının ardından yurda verilen genç kız, 11 yıl sonra annesine kavuştu.

Haber 13-02-2015 08:53

Kahve, cilt kanseri riskini azaltabilir

Kahvenin, cilt kanseri riskini azaltabileceği belirlendi.

Haber 21-01-2015 14:02

Cilt kanseri tedavisinde 'ümit veren' aşama

Cilt kanseri tedavisi üzerine yürütülen iki uluslararası araştırmadan 'Çarpıcı ve ümit verici' sonuçlar çıktığı belirtildi. İlaçlar, kanserli hücrelerin bağışıklık sisteminden saklanmasını önlüyor ve tümörün küçülmesine yardımcı oluyor.

Haber 03-06-2014 13:30

'Baz istasyonu kanser nedeni değilmiş'!

Yargıtay 14. Hukuk Dairesi, cilt kanserine yakalanan kişinin evinin yakınındaki baz istasyonunun kaldırılması talebini reddeden yerel mahkeme kararını onadı.

Haber 13-12-2013 12:23

Cilt kanserini ‘2 ilaçla’ yendiler

Bilim adamları, cilt kanserini tedavi ederek tıpta çığır açan bir ilaç geliştirdi.

Haber 30-09-2013 10:40

Erkekler cilt kanserine karşı daha hassas

İngiltere'de yapılan bir araştırma, birbirine yakın oranda erkek ve kadının cilt kanserine yakalanmasına karşın erkeklerde ölüm oranının daha yüksek olduğunu ortaya koydu.

Haber 21-08-2013 14:59

Deri kanseri görülme sıklığı

Deri kanseri tüm kanserler içinde en sık görülenidir. Her on yılda bir deri kanseri görülme sıklığı %2 oranında artmaktadır.

Haber 29-07-2013 14:17