Devalüasyon Haberleri

Devalüasyon nedir? Devalüasyon olursa ne olur?

Sabit kur sisteminde hükümet tarafından alınan bir karar doğrultusunda oluşturulan devalüasyon; ülkenin para biriminin, diğer bir ulusal para birimi karşısında değerinin düşürülmesidir. İhracatın daha ucuza gelmesi gibi hedeflerle gerçekleştirilen devalüasyonun negatif etkileri de oluşabilir. Devalüasyon ne demek, etkileri nelerdir?

Finans 17-08-22 14:25

Devalüasyon nedir, neden yapılır? Devalüasyon ne demek?

Ülkelerin para birimleri bozulan ekonomi doğrultusunda değer kaybedebilir. Bu durumlarda hükümetlerin aldıkları kararlar doğrultusunda bazı işlemler uygulanır. Devalüasyon da bu uygulamalardan biridir. Söz konusu ülkenin ticaret açığını kapatmak için devalüasyon yapılır. Devalüasyon nedir, neden yapılır?

Finans 20-07-22 20:26

Revalüasyon nedir? Revalüasyon neden yapılır?

Ülkelerin ekonomik durumlarında dalgalanmalar yaşanabilir. Bu dalgalanmalar sonucunda ülkelerin para birimlerinin değerlerinde düşüşler ya da artışlar görülür. Para birimi değerini kaybetmeye başlar. Revalüasyon böyle durumlarda uygulanan bir yöntemdir.

Finans 20-07-22 19:58

Paraya zam gelmeye devam ediyor! 50 kuruşun maliyeti 83 kuruş oldu

Döviz kurundaki hızlı artış birçok ürünün maliyet fiyatlarını artırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde 50 kuruş olan madeni paranın 66 kuruşa üretildiğini ve maliyetinin değerinin önüne geçtiğini açıklamıştık. Yeni gelen zamlarla birlikte artık 50 kuruş değerindeki madeni para 83 kuruşa üretiliyor.

Finans 19-11-21 16:00

Devalüasyon

Devalüasyon Hakkındaki Haberler Mynet'te. Devalüasyon Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Trump'tan Çin ve Rusya'ya devalüasyon oyunu eleştirisi

ABD Başkanı Trump: - "ABD faizleri artırırken, Rusya ve Çin para birimleriyle devalüasyon oyunu oynuyor. Bu kabul edilemez"

Haber 16-04-18 19:23