Dicle Üniversitesi Haberleri

Üniversitede dehşet: Eski kız öğrencisi, dekan yardımcısını bıçakladı! Sebebi 'pes' dedirtti

Dicle Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Yunus Yılmaz, odasında B.Y. adlı (24) eski kız öğrencisinin bıçaklı saldırısında yaralandı. B.Y. gözaltına alınırken, Yılmaz tedavisinin ardından taburcu edildi. B.Y. ifadesinde, Yılmaz'ın kendisine sürekli ‘geri zekalı’ diye hitap ettiğini, arkadaşlarının kendisine böyle hitap etmeye başladığını, onun yüzünden disiplin cezası aldığını ve psikolojisinin bozulduğunu ileri sürdü. İşte detaylar...

Haber 18-09-23 15:30

Dicle Üniversitesi rektörlük binası boşaltıldı

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen 11 ilden biri olan Diyarbakır’da, Dicle Üniversitesi rektörlük binası hasar tespit edilmesi nedeniyle boşaltıldı.

Haber 19-02-23 09:15

Dicle Üniversitesi kampüsünde görüntülendi! Nesli tehlike altında...

Dicle Üniversitesi Zooloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ali Satar, eğitim kampüsü içerisinde nesli tehlike altında olan yaban kedisini görüntüledi. Satar, "Daha önce de belki gelmiş ve alışmıştır ama biz ilk kez bunu görüyoruz." dedi.

Haber 01-12-22 17:04

Siirt'te oyun oynarken gözüne bıçak saplanan 3 yaşındaki çocuk yaralandı

Siirt'te oyun oynarken gözüne meyve bıçağı saplanan 3 yaşındaki kız çocuğu yaralandı.

Yurthaber 10-11-22 07:43

Dicle Üniversitesi

Dicle Üniversitesi Hakkındaki Haberler Mynet'te. Dicle Üniversitesi Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

İtalyan mandasından Anadolu mandasına nakledilen embriyoyla ilk yavru elde edildi

Diyarbakır'da Dicle Üniversitesince yürütülen projeyle İtalyan mandasından alınan embriyonun Anadolu mandasına nakledilmesiyle doğan ilk yavruya "Dicle" ismi verildi - Veteriner Fakültesi Dekanı ve Proje Koordinatörü Prof. Dr. Aydın Vural: - "Anadolu mandasını taşıyıcı anne gibi kullandık. Doğan yavru, bu taşıyıcı annelik sayesinde Anadolu mandalarının iklime uyumu, hastalıklara direnci, İtalyan mandalarının da et ve süt verimi gibi iyi özelliklerini taşımış oldu"

Yurthaber 20-10-22 11:01

Diyarbakır'da Uluslararası El Cezeri Çalışmaları ve Günümüze Yansımaları Sempozyumu

Diyarbakır'da "Uluslararası El Cezeri Çalışmaları ve Günümüze Yansımaları Sempozyumu"

Yurthaber 06-10-22 13:59

Diyarbakır'da 2. Doğu Pediatri Kongresi başladı

Doğu Pediatri Derneği Genel Sekreteri Doç. Dr. Muhammet Asena: - "Burada çok seçkin hocalarımız var. Bilimsel açıdan çocuk sağlığı ve hastalıkları her yönüyle masaya yatırılıyor"

Yurthaber 30-09-22 13:32

Dicle Üniversitesi taban puanları! Dicle Üniversitesi (DÜ) 4 ve 2 yıllık 2022 taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları için liste yayınlandı mı?

Dicle Üniversitesi 4 ve 2 yıllık taban puanları ve başarı sıralaması, YKS sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte sorgulanmaya başladı. Milyonlarca öğrencinin dört gözle beklediği sonuçların açıklanmasının ardından kafalarındaki üniversitelerle ilgili tercih sıralaması oluşturan öğrenciler, Dicle Üniversitesinin 4 yıllık ve 2 yıllık 2022 üniversite taban puanlarını merak ediyor. İşte Dicle Üniversitesi (DÜ) 4 ve 2 yıllık 2022 taban puanları ve başarı sıralaması.

Egitim 19-07-22 10:25

Diyarbakır Bismil lavanta kokuyor

İlçede 50 dönüme ekilen lavantanın ilk hasadı yapıldı - Dicle Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hayrullah Akyıldız: - "Asıl amacımız istihdam yaratmak ve onun yanında da Bismil ve Diyarbakır bölgesini yeni bir turizm cazibesi haline getirmek"

Yurthaber 12-07-22 13:31

Diyarbakır'da akademisyenler kırsalda resim yeteneği olan çocukları keşfediyor

DÜ Sanat ve Tasarım Fakültesi tarafından hayata geçirilen "Geleceğin Sanatçılarını Keşfediyoruz" projesi kapsamında akademisyenler Sur ilçesinde resme kabiliyetli öğrencileri belirlemeye başladı - DÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakoç: - "Temel amaç, öğrencilerimizin içlerinde gizli kalmış sanat yeteneklerini keşfederek ileriki hayatlarında uygun okullara yönlendirilmelerini sağlamak"

Yurthaber 23-05-22 11:38

Diyarbakır'da dünya mutfağını öğrenerek iş hayatına hazırlanıyorlar

Dicle Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Aşçılık Bölümü Gastronomi Laboratuvarı'nda öğrenciler, yöre yemeklerinin yanı sıra dünya mutfağını uygulamalı olarak öğreniyor - Aşçılık Bölümü Öğretim Görevlisi Cüneyt Ateş: - "Öğrenci buradan mezun olduğu zaman bir usta kıvamında hem Diyarbakır'da hem de turistik bölgelerde rahat bir şekilde iş bulabiliyor"

Yurthaber 15-05-22 11:26

10 yıldır Anneler Günü'nü yoğun bakımdaki evladı için hastanede geçiriyor

Diyarbakır'da 6 çocuk annesi Fatma Erdemes, doğduktan 17 gün sonra kas hastalığı teşhisi koyulan kızı Elif Nur'u 10 yıldır tedavi gördüğü hastanede yoğun bakım ünitesinin kapısında bekliyor - Erdemes: - "Beni hissetmesi için elimden geleni yapıyorum"

Yurthaber 08-05-22 19:44

Diyarbakır'da yaralı yaban hayvanlarına şifa veriyorlar

Dicle Yaban Hayvanı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi görevlileri, iyileştirdikleri yüzlerce yaban hayvanının yeniden doğal yaşama dönmesini sağladı - Merkez Müdürü Doç. Dr. Semih Altan: - "Merkeze gelen hayvanların yaklaşık yüzde 94'ü yaban kuşlarından oluşuyor" - "Silah ve tuzaklarla bu hayvanlar yakalanıyor. Çok şükür ki duyarlı vatandaşlarımız var, bildiriyorlar, biz de tedavi edip doğaya salabiliyoruz"

Yurthaber 10-04-22 11:01

Çocuk Üniversitesinde geleceğin üniversite öğrencilerini yetiştiriyorlar

Diyarbakır DÜ Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesindeki Çocuk Üniversitesinde bilim, teknoloji, sanat, kültür ve spor alanlarında 30 atölye çalışmasıyla öğrencilere yaşam becerilerini geliştirme ve hayallerindeki meslekleri öğrenme fırsatı sunuluyor - Dicle Çocuk Üniversitesi Müdürü Pelin Karatay Gögül: - "Neredeyse bütün fakülteleri kullanıyoruz. Robotik kodlama, canlıların serüveni, kimya atölyesi, seramik atölyesi gibi atölyeler var. Böylece bilim, sanat ve kültür alanında öğrenciler kendilerini yetiştiriyor"

Yurthaber 27-03-22 11:11

Diyarbakır'da Ofis Cephe Tasarım Çalıştayı düzenlendi

DÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Tanyıldız: - "Binalar da insanlar gibi büyür, yaşar ve ölür. Binaların tekrar gençleştirilmesi adına yapılacak olan faaliyetlerde emeği geçen herkesi tebrik ediyoruz"

Yurthaber 09-03-22 13:48

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde Tüp Bebek Merkezi açıldı

Vali Münir Karaloğlu: - "Yapımına başlanan bin yataklı şehir hastanemiz de inşallah ikinci tüp bebek merkezimiz olacak. Diyarbakır, önümüzdeki dönem sağlık alt yapısı bakımından bugünden daha güçlü bir şehir olacak"

Yurthaber 13-12-21 11:05

Türkiye'de ve Özbekistan'da merak konusuydu! Celaleddin Harzemşah'ın mezar yeri tespit edildi

Dicle Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Başkanı Doç. Dr. Oktay Bozan, Türkiye'de ve Özbekistan'da merak konusu olan Celaleddin Harzemşah'ın mezar yerinin belirlenmesinden sonra öldürüldüğü yerin de tespit edildiğini söyledi. Harzemşah'ın öldürülüp kuyuya atılmadan önce Ayn Dar denilen bir köye geldiğinin tarihçilerin eserlerinde geçtiğini ifade eden Bozan, 1842 tarihli bir nüfus defterinde Silvan'ın kuzeyindeki dağlık bölgede bu isimde bir köyün varlığını ortaya koyduklarını ifade ett

Haber 11-12-21 09:56

Diyarbakır'da 1. Doğu Pediatri Kongresi düzenlendi

Doğu Pediatri Derneği Genel Sekreteri Doç. Dr. Muhammet Asena: - "Kongrede çocuk sağlığı ve hastalıkları her yönüyle ele alınacak"

Yurthaber 19-11-21 14:49

Kök hücre tedavisiyle şifa bulmak için Almanya'dan Diyarbakır'a geldiler

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesine başvuran 2 hastaya kök hücre tedavisi uygulandı - Prof. Dr. Haktan Karaman: - "Kök hücre tedavisi konusunda marka olduk. Bunu bütün gururumla söyleyebilirim" - Hasta Hakan Altun: - "Diyarbakır'da kök hücre tedavisi olduğunu öğrendim ve ilk fırsata gelmek istedim" - Hastalardan Ayşe Kezer: - "Hocanın, ameliyat ettiği ve iyileştirdiği hastaları gördüm. Kendimi Türk hekimlerine emanet etmeye geldim, onlara çok güveniyorum"

Yurthaber 18-06-21 13:24

Dicle Üniversitesinde kurulan merkezde Şafiî mezhebi ile ilgili bilimsel çalışmalar yapılacak

Rektör Prof. Dr. Mehmet Karakoç: - "Amacımız uluslararası ölçekte araştırmalar yapmak, üniversitelerdeki lisans, yüksek lisans ve doktora çalışmalarına zemin hazırlamak, geniş bir kütüphanenin oluşmasını sağlamak" - İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. İhsan Akay: - "Öğrenciler daha rahat bir ortamda, talep ettikleri bilgilere daha kısa zamanda ve doğru yolla ulaşmış olacak"

Yurthaber 01-05-21 11:11

Diyarbakır'da geliştirilen Empire buğday ile daha fazla verim alınması hedefleniyor

Dicle Teknokent'te sürdürülen Ar-Ge çalışmalarına verilen destekle geliştirilen ve tescil işlemleri süren "Empire" ekmeklik buğdayı sayesinde, üreticinin dekar başına 1 tona varan ürün alabileceği belirtildi - Prof. Dr. Mehmet Yıldırım: - "Milli ekonomimize katkı yapacağını düşünüyoruz. Yüksek verim nedeniyle toplam verimimiz artacak ve ithalata ihtiyacımız kalmayacak"

Yurthaber 26-11-20 11:12

Epilepsi hastaları için akıllı bileklik geliştirildi

Diyarbakır Dicle Üniversitesi TEKNOKENT, IOT teknolojisi kullanarak epilepsi hastalarını nöbet öncesi uyaran akıllı bileklik geliştirdi - Doç. Dr. Eşref Akıl: "Bu bilekliğin hem ekonomiye hem de hasta sağlığına büyük katkı yapacağını düşünüyoruz"

Yurthaber 08-10-20 13:18

Bağ Köşkü etnografya müzesine dönüştürülüyor

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde bulunan ve yıkılmaya yüz tuttuğu için 27 yıl önce Dicle Üniversitesi yerleşkesine taşınan Bağ Köşkü'nün müzeye dönüştürülmesi için çalışmalar yapılıyor - DÜ Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Aytaç Coşkun: - "Diyarbakırlıların geleneksel, Osmanlı ve erken Cumhuriyet dönemi yaşantısını tematik olarak burada anlatacağız. Hem öğrenciler, yerli ve yabancı misafirler müzeyi ziyaret edebilecek hem de üniversite öğrencileri ve öğretim üyeleri eserler üzerinde çalışma yürütebilecek"

Yurthaber 18-09-20 11:12

DOKTORLAR KOVİD-19'LA SAVAŞI ANLATIYOR - İnsanlar hastamızın çırpınışını görebilseler maskelerini çıkarmazlar

Diyarbakır'da pandemi hastanesinde görev yapan DÜ Anestezi ve Reanimasyon Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mahir Kuyumcu, Kovid-19 nedeniyle solunum sıkıntısı çeken hastaların yaşadığı zorlukları anlattı - Kuyumcu: - "Koronavirüs hastaları gerçekten nefes alamıyorlar ya da aldıkları nefes onlara yetmiyor. İnsanlar bir hastamızın solunum sıkıntısı çekerken o çırpınışını görebilseler gerçekten maskelerini çıkarmazlar" - "Bir nefes için, sağlığı için ya da hayata tekrar tutunmak için bütün varlığımı vereceğim diyen insanlar var"

Yurthaber 10-09-20 11:01

Kaliteli hizmetle binlerce hayvanı sağlığına kavuşturuyorlar

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerine hizmet veren Diyarbakır Dicle Üniversitesi Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi, yılda 5 bin 500 hayvana müdahale ederek şifa dağıtıyor - Başhekim Prof. Dr. Hasan İçen: - "Hastanemize, derdi olanın derman bulduğu yer, diyebiliriz. Çünkü hayvanların dili yok. Biz de o dilsiz canlılara iyi bir yaklaşımla müdahale ediyoruz"

Yurthaber 19-08-20 11:12

DÜ, Erasmus projeleriyle 5 kıtaya açılacak

DÜ Dış İlişkiler Ofisi Başkanı Doç. Dr. Faruk Gökçe: - "Arjantin, Peru, ABD, Endonezya, Vietnam, Tunus, Cezayir, Fas, Karadağ ve Ukrayna gibi dünyanın birçok ülkesinden proje kazandık. Bu projeler önümüzdeki 3 yılda şehrimize ve üniversitemize çok büyük vizyon katacak"

Yurthaber 14-08-20 11:26

Kovid-19 ile mücadelede kök hücre tedavisi umut veriyor

Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talip Gül: - "Pandemi sürecinin başından itibaren plazma tedavisi veren ilk merkezlerden biriyiz. Kısa zaman önce kök hücre tedavisi de yapmaya başladık. Kök hücre tedavisi umut veriyor" - "Bugüne kadar 17 bin hastaya PCR testi yapıldı, 222 hasta yoğun bakımda tedavi edildi. Ölüm oranımız ise 1,2'dir. Bu çok başarılı bir sonuç. Üniversite olarak TÜBİTAK grubunda aşı çalışması yapan üniversitelerden biriyiz"

Yurthaber 22-07-20 11:16

Dicle Üniversitesi 2 bin 200 litre dezenfektan üretti

Dicle Üniversitesi 2 bin 200 litre dezenfektan üretti

Yurthaber 31-03-20 13:46

Dicle Üniversitesinden koronavirüsten ölüm iddiasına yalanlama:

"Tamamen başka sebeplerden dolayı vefat eden hastanın ön tanı görseli paylaşılarak sanki Kovid-19 nedeniyle vefat ettiği algısı oluşturulduğu görülmüş ve paylaşımın yapılmasına sebep olanlarla ilgili idari soruşturma başlatılmıştır"

Yurthaber 21-03-20 18:37

Diyarbakır'da 11. Uluslararası Arkeoloji Öğrencileri Sempozyumu başladı

Diyarbakır'da "11. Uluslararası Arkeoloji Öğrencileri Sempozyumu" başladı

Yurthaber 11-03-20 17:55

Dicle Üniversitesi çocuk sahibi olamayan dar gelirli ailelere umut olacak

Diyarbakır'da Dicle Üniversitesi (DÜ) Tıp Fakültesi Hastanesinde bu ay hizmete açılacak tüp bebek merkezi, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde dar gelirli ailelerin çocuk hasretini sona erdirmeyi hedefliyor - Rektör Prof. Dr. Talip Gül: - "Maddi durumu iyi olanlar özel merkezlere gidebiliyor ama maddi durumu iyi olmayanlar bu tedaviden bugüne kadar yararlanamıyordu. İsteyen her çift, evlilik cüzdanı ile merkezimize başvuru yapabilecek"

Haber 06-12-19 10:44

Dicle Elektrik genç mühendisler ile buluştu

Dicle Elektrik "genç mühendisler" ile buluştu

Finans 05-12-19 16:50

Üniversiteliler Diyarbakır ve Trabzon'un 100 yıl sonraki halini tasarladı

Dicle ve Karadeniz Teknik üniversiteleri öğrencileri, "Gelecek ve Kent" konulu workshop çalışmasında fikir yürüterek, iki şehrin 100 yıl sonraki yaşam alanları ile mekansal ihtiyaçlarını planladı - DÜ Mimarlık Fakültesinde Dr. Öğretim Üyesi Berivan Özbudak Akça: - "Geleceği hiçbirimiz öngöremeyiz ama geleceğin tasarımlarını oluşturma adına belki de çarkın ilk dişlisi, bu atölyemizden çıkacak fikir olacaktır" - KTÜ Mimarlık Fakültesinde Dr. Öğretim Üyesi Aysun Aydın Öksüz: - "Bu tarz projelerin kurgulanmasının, halkın kentlerin geleceğine dair daha planlı olmasını sağlayacağına inanıyorum"

Haber 02-12-19 11:50

Türkçe öğrenen 50 yabancı öğrenciye sertifika

Diyarbakır DÜ Türkçe Öğretim Merkezinde eğitimlerini tamamlayarak Türkçe öğrenen 50 yabancı öğrenciye sertifikaları verildi - DÜ Rektörü Prof. Dr. Talip Gül: - "Suriye, Irak, İran, Yemen, Kazakistan, Kırgızistan, Güney Kore, Ukrayna, Brundi, Fransa, Tanzanya ve Rusya gibi birçok ülkeden gelip Türkçe öğrenen öğrencilerimiz var"

Yurthaber 15-06-19 15:00

Türkçe öğrenen 50 yabancı öğrenciye sertifika

Diyarbakır DÜ Türkçe Öğretim Merkezinde eğitimlerini tamamlayarak Türkçe öğrenen 50 yabancı öğrenciye sertifikaları verildi - DÜ Rektörü Prof. Dr. Talip Gül: - "Suriye, Irak, İran, Yemen, Kazakistan, Kırgızistan, Güney Kore, Ukrayna, Brundi, Fransa, Tanzanya ve Rusya gibi birçok ülkeden gelip Türkçe öğrenen öğrencilerimiz var"

Haber 15-06-19 14:58

Diyarbakır'da 12. Uluslararası Öğrenci Buluşması

DÜ'de, UDEF tarafından bu yıl 51 ülke 91 şehirde "Doğudan Batıya Adil Bir Dünyaya" sloganıyla gerçekleştirilen 12. Uluslararası Öğrenci Buluşması düzenlendi - UDEF Başkanı Mehmet Ali Bolat : - "Ülkemizde 150 bin uluslararası öğrenci var. Uluslararası öğrenciler son 10 yılda ülkemizi tercih etmeye başladı. 2023'te ülkemizdeki uluslararası öğrenci sayısının 350 bin olması hedefleniyor"

Yurthaber 16-04-19 18:56

Diyarbakır'da 12. Uluslararası Öğrenci Buluşması

DÜ'de, UDEF tarafından bu yıl 51 ülke 91 şehirde "Doğudan Batıya Adil Bir Dünyaya" sloganıyla gerçekleştirilen 12. Uluslararası Öğrenci Buluşması düzenlendi - UDEF Başkanı Mehmet Ali Bolat : - "Ülkemizde 150 bin uluslararası öğrenci var. Uluslararası öğrenciler son 10 yılda ülkemizi tercih etmeye başladı. 2023'te ülkemizdeki uluslararası öğrenci sayısının 350 bin olması hedefleniyor"

Haber 16-04-19 18:55

İnme Timi ile ömür boyu felçli kalmaktan kurtuluyorlar

Diyarbakır'da DÜ Tıp Fakültesi Nöroloji Ana Bilim Dalı bünyesinde kurulan "İnme Timi" beyin damarlarının tıkanması sonucu kısmi felç geçiren ve hastaneye başvuran hastalara acil müdahale ederek ömür boyu felçli kalmalarının önüne geçiyor - Doç. Dr. Eşref Akıl: - "İnme geçiren hastaların bize çok hızlı gelmesi gerekiyor çünkü ilk altı saatte yapılan müdahalelerin sonucu çok başarılı oluyor" - "Merkezimiz geçen yıl aralık ayında hizmet vermeye başladı. Şimdiye kadar 30 yakın acil hasta aldık. Çok şükür gayet iyi sonuçlarımız var" - Hastalardan İdris Polat: - "Evde sağ tarafım uyuştu. Hastaneye geldik. Elim ve ayağım hareket etmiyordu. Gözlerimi açtığımda hastanedeydim, şimdi yürüyebiliyorum"

Haber 06-04-19 12:06

TRT'den Akademi Eğitim Kampı Projesi

TRT Medya Eğitim Koordinatörü Müdürü ve TRT Akademi Editör Yardımcısı Ekrem Özdemir: "Yaz mevsiminde 'TRT Akademi Eğitim Kampı Projesi' yapacağız. Her iletişim fakültesinden bir öğrenciden oluşan 60 öğrenciyi Ankara'da TRT'nin Genel Müdürlüğünde misafir edeceğiz"

Yurthaber 02-04-19 14:06

TRT'den Akademi Eğitim Kampı Projesi

TRT Medya Eğitim Koordinatörü Müdürü ve TRT Akademi Editör Yardımcısı Ekrem Özdemir: "Yaz mevsiminde 'TRT Akademi Eğitim Kampı Projesi' yapacağız. Her iletişim fakültesinden bir öğrenciden oluşan 60 öğrenciyi Ankara'da TRT'nin Genel Müdürlüğünde misafir edeceğiz"

Haber 02-04-19 14:05

DÜ'de 2 yılda 2 milyon hastaya hizmet

Diyarbakır DÜ Tıp Fakültesi Hastanelerine son 2 yılda yurt dışından ve Türkiye'nin farklı illerinden gelenlerin de bulunduğu 2 milyon hasta başvurdu - DÜ Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. Ali Kemal Kadiroğlu: - "Bölgemizde tesis edilen güven ve huzur ortamıyla hastanelerimize ulaşım rahatlamıştır. Hasta sayılarımız da önemli oranda artışlar söz konusu oldu" - Bingöl'den gelen hasta Şahin Oral: - "Buradaki doktorlar çok iyi. Çok memnunuz"

Haber 28-03-19 11:49

DÜ'de 2 yılda 2 milyon hastaya hizmet

Diyarbakır DÜ Tıp Fakültesi Hastanelerine son 2 yılda yurt dışından ve Türkiye'nin farklı illerinden gelenlerin de bulunduğu 2 milyon hasta başvurdu - DÜ Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. Ali Kemal Kadiroğlu: - "Bölgemizde tesis edilen güven ve huzur ortamıyla hastanelerimize ulaşım rahatlamıştır. Hasta sayılarımız da önemli oranda artışlar söz konusu oldu" - Bingöl'den gelen hasta Şahin Oral: - "Buradaki doktorlar çok iyi. Çok memnunuz"

Yurthaber 28-03-19 11:49

İstiklal Marşı'nın kabulünün 98. yılı

Diyarbakır'da hastane çalışanlarının, İstiklal Marşı'nın 10 kıtasını seslendirdiği klip beğeni topladı

Yurthaber 12-03-19 17:01

İstiklal Marşı'nın kabulünün 98. yılı

Diyarbakır'da hastane çalışanlarının, İstiklal Marşı'nın 10 kıtasını seslendirdiği klip beğeni topladı

Haber 12-03-19 16:58

DÜ'den hasta yakınlarına konaklama imkanı

Çevre illerden gelen çok sayıda vatandaşa da hizmet veren Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri, konaklama sorununu gidermek amacıyla 96 kişilik misafirhanede hasta yakınlarını ağırlıyor - DÜ Tıp Fakültesi Hastaneleri İdari ve Mali Hizmetler Müdürü Sıddık Teksin: - "Bizim konaklama ile ilgili hiçbir problemimiz yok. Büyükşehir Belediyemizin konukevi var. Hasta yakınlarına servis hizmeti sunuyoruz. Konukevine gitmek istemeyenler için 96 kişilik misafirhanemiz mevcut"

Yurthaber 27-02-19 16:15

DÜ'den hasta yakınlarına konaklama imkanı

Çevre illerden gelen çok sayıda vatandaşa da hizmet veren Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri, konaklama sorununu gidermek amacıyla 96 kişilik misafirhanede hasta yakınlarını ağırlıyor - DÜ Tıp Fakültesi Hastaneleri İdari ve Mali Hizmetler Müdürü Sıddık Teksin: - "Bizim konaklama ile ilgili hiçbir problemimiz yok. Büyükşehir Belediyemizin konukevi var. Hasta yakınlarına servis hizmeti sunuyoruz. Konukevine gitmek istemeyenler için 96 kişilik misafirhanemiz mevcut"

Haber 27-02-19 16:13

Yaşama tutunduğu futbolda engeline de gol atıyor

İzmir'de, henüz 13 günlükken geçirdiği menenjit nedeniyle konuşma ve algılama yetisini büyük oranda kaybeden 17 yaşındaki Serhat Bulut, kulüp başkanı olan fırıncı komşusunun desteğiyle futbolla hayata tutundu - Bir yıl önce forma giymeye başlayan Serhat Bulut, geçen haftaki şampiyonluk maçında gol atarak takımının bir üst lige yükselmesine katkı sağladı - Anne Ayten Bulut: "Oğlumla bütün engelleri beraber aştık. Eskisine göre çok iyi durumda. Eskiden hiç konuşamıyordu artık 1-2 tane de olsa kelime kullanmaya başladı. Bu durum beni çok mutlu ediyor. Oğlumu tribünden izleyince çok mutlu oluyorum" - Osmangazi Spor Kulübü Başkanı İdris Akıncı: "Serhat'ı kendimizden biri olarak gördük, içimize katarak hayata tutunmasını sağladık. Serhat'ın hayata tutunması bizim şampiyonluğumuzdan daha değerli"

Haber 15-02-19 11:32

Malezyalı öğrenciler Diyarbakır'a hayran kaldı

Dicle ile Malaya üniversiteleri arasındaki protokol kapsamında Malezya'dan gelen 29 öğrenci, tarihi Sur ilçesini gezdi - Öğrencilerden Sharifah Nurul Ain Aqilah: - "Diyarbakır'a gelmeden önce tarihi bir yer olduğunu düşünüyordum. Buraya geldiğimizde beklediğimizin ötesinde bir yerle karşılaştık. Hem tarihi hem de modern bir şehir" - Asyraf Fahmi bin Abdülaziz: - "Bütün Malezyalıların gelip burayı görmesi gerekiyor. Türkiye'nin daha önce büyük bir millet ve ulusa sahip olduğunu biliyordum ancak gördükten sonra daha büyük olduğunu fark ettim"

Haber 29-01-19 03:43

Vücudu yanan Erbilli çocuk, Türkiye'de şifa buldu

Erbil'de gaz sobasının patlaması sonucu vücudunun yüzde 15'i yanan 6 yaşındaki Saboor Fage Muhammet, Türkiye'de tedavi altına alındı - Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. Ali Kemal Kadiroğlu: - "Bu hasta, yanık merkezimize gelmemiş olsaydı gerek sıvı kaybından gerek enfeksiyondan kaybedilebilirdi"

Haber 27-12-18 12:16