Dış Kulak Iltihabı Haberleri

Uzmanı uyardı! Yazın çocuklarda sıklıkla görülen hastalıklar...

Yazın çocuklarda sıklıkla görülen hastalıklar olabiliyor. Özellikle bunaltıcı sıcakların etkisini gösterdiği bu dönemde çocuklar serinlemek için havuza veya denize giriyor. Ancak dikkati elden bırakmamak şart. Çünkü bazı durumlarda çocuklarda idrar yolu enfeksiyonları veya kulak iltihabı görülebiliyor. Ayrıca, ishal, sıcak çarpması ve döküntülere karşı da ailelerin dikkatli olması gerekiyor.

Haber 24-07-2022 17:12

Dış kulak iltihabı nasıl oluşur, belirtileri nelerdir? İşitme kaybı yaşıyorsanız...

Ağrı ve işitme kaybı ile belirti veren dış kulak iltihabı, egzama, sert cisimle dış kulak yolunu kaşıma, nemli kalma gibi nedenlerle ortaya çıkıyor. Dış kulak iltihabı belirtileri arasında kulağa baskı uygulandığı anda daha şiddetli bir ağrıyla karşılaşmak da yer alıyor. Bu tür durumlarda dış kulak iltihabı tedavisi ile kısa sürede iyileşme sağlanabiliyor.

Haber 03-06-2021 09:49

Kulak hastalıkları belirtilerini görmezden gelmeyin!

Covid-19 pandemisi nedeniyle ertelenen hastane kontrollerinin ciddi sağlık sorunlarına yol açabileceğini söyleyen uzmanlar, kulak hastalıklarının ertelemeye gelmeyeceğine dikkat çekiyor. İşitme ile ilgili sıkıntılara yol açabilecek kulak hastalıkları konusunda uyarılarda bulunan Doç. Dr. Deniz Tuna Edizer, kulakta en sık görülen 5 hastalığı ve etkilerini anlattı.

Haber 02-03-2021 11:25

Dış kulak iltihabı neden olur? Başınıza çok geliyorsa...

Dış kulak iltihabı serinlemek için havuz ve denizde zaman geçiren kişilerin en büyük düşmanı olabiliyor. Kulak ağrısı ve kulak tıkanması nedenlerinin dış kulak iltihabından kaynaklanabileceğine dikkat çeken uzmanlar, Dış kulak iltihabı tedavisinde sirkenin önemli rol oynadığının altını çizdi. Dış kulak iltihabı tedavisinin aksatılmasının duyma kaybına bile yol açabileceğini söyleyen uzmanlar, dış kulak iltihabı nedenleri arasında en önemlisinin bakteriler olduğunu anlattı.

Haber 07-09-2020 11:50

Dış kulak iltihabıdan korunmanın yolları nelerdir? Dış kulak iltihabı nedir ve belirtileri nelerdir?

Kulaklarımız bizim dış dünyayı algılamamızı sağlayan alıcılardır. Kulak sağlığı ihmal edilmemesi gereken önemli bir husustur. Kulak ağrısı da diş ağrısı kadar dayanılmaz ve şiddetli bir rahatsızlıktır. Peki, sık rastlanan dış kulak iltihabından korunmak için neler yapılmalı ve dış kulak iltihabı belirtileri nelerdir? Gelin bu detayların hepsine birlikte bakalım.

Trend 17-10-2019 11:28

Dış kulak iltihabı tatilinizi yarım bırakmasın

Kurban Bayramı yaklaşırken pek çok insan tatil planları yapıyor. Ancak kulak sağlığına dikkat edilmemesi ve gerekli önlemlerin alınmaması durumunda dış kulak yolu enfeksiyonunda artış yaşanıyor ve tatil keyfi yarım kalıyor. Dış kulak yolu iltihabında erken tanı konulamaması hayatı etkileyebilecek boyutlarda enfeksiyonlara da yol açabiliyor.

Trend 07-08-2019 12:14

Dış kulak iltihabında çocuklar ve diyabet hastaları risk altında

Kirli havuz sularının yanı sıra kulağı çubukla veya kirli havluyla temizlemeye çalışmak dış kulak iltihabına neden olabilir. Dış kulak iltihabı, kendini korumada yetersiz olan çocuklarda ve diyabet hastalarında daha sık görülür

Trend 29-07-2019 09:08

Dış kulak iltihabı tatilinizi zehir etmesin

Uzmanlar, yaz aylarında en çok karşılaştıkları durumlardan birinin ‘yüzücü kulağı’ olarak da bilinen dış kulak yolu iltihabı olduğunu söyleyerek, tatilin kabusa dönüşmemesi için dikkat edilmesi gereken noktaları paylaştı.

Trend 11-07-2019 09:23

Yüksek nem kulaktan vuruyor

Yüksek nemin yol açtığı terlemenin, gerekli duyarlılık gösterilmeyip, önlem alınmadığı takdirde kulak hastalıklarını tetikleyerek işitme kayıplarına neden olabileceği bildirildi.

Haber 07-08-2007 12:03

Orta kulak iltihabında işitme kaybı riski

Küçük yaşta ortaya çıkan ve tedavi edilmeyen orta kulak iltihabının tedavi edilmezse bir süre sonra kalıcı işitme kaybına neden olabileceği bildirildi. Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kulak Burun Boğaz (KKB) Kliniği uzmanlarından Prof. Dr. Murat Karaşen, orta kulak iltihabının, çocuklarda en sık görülen hastalıklardan biri olduğunu söyledi.

Haber 17-07-2007 10:22

Yaz mevsimi ve dış kulak yolu iltihapları

Kocaeli'nin Gebze İlçesi'nde bulunan Anadolu Sağlık Merkezi (ASM) Kulak Burun Boğaz (KBB) Uzmanı Dr. Murat Şirin, dış kulakta cilt problemi olanların yada dış kulak yolu enfeksiyonları bulunanların, tatillerinin burunlarından gelmemesi için, yüzme sırasında kulaklarına çok dikkat etmeleri gerektiğini söyledi.

Haber 20-07-2006 00:10