Doğa Koleji Haberleri Ve Son Dakika Doğa Koleji Haberleri

Doğa Koleji Haberleri Ve Son Dakika Doğa Koleji Haberleri

Fethi Şimşek tarafından 2002 yılında kuruldu. Kısa sürede büyüyen Doğa Okulları, 106 kampüsü, 70 bin öğrencisi, 8 bin çalışanıyla Türkiye'nin en büyük özel okullları arasında yer aldı. 2016 yılında ise okulların kurucusu Fethi Şimşek hisselerinin tamamını Ömer Saçaklıoğlu’na satıldığını duyurdu. 2020 yılına gelindiğinde ekonomik zorluklar yaşamaya başlayan ve öğretmen maaşlarını ödeyememesiyle uzun süre gündemde yer alan Doğa okulları İTÜ Vakfı'na satıldı ve bugün İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji olarak faaliyetlerini sürdürüyor.

Doğa Koleji Haberleri

Doğalı öğrencilere Arizona State Üniversitesi iş birliği ile çift diploma imkanı

Doğa Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Can: - "Yeni yapılanmada BİLGİ'nin akademik iş birliği kurduğu Arizona State Üniversitesinin k12 eğitim modelinden yararlanılacak"

Yurthaber 29-07-22 10:38

“Doğa”lı öğrencilere Arizona State Üniversitesi iş birliği ile çift diploma olanağı

Güçlü bir kurumsal altyapı ile 20. yılında okul öncesinden doktora eğitimine uzanan uluslararası ve yenilikçi bir eğitim modelinin hayata geçirilmesini öncelikli olarak hedefleyen Doğa Kolejinde, ABD’nin önde gelen üniversitelerinden Arizona State Üniversitesinin (ASU) k12 eğitim modelinden yararlanılacak ve öğrencilere çift diploma imkânı sağlanacak.

Egitim 29-07-22 10:36

Doğa Koleji'nden LGS tercih dönemine yönelik tavsiyeler

Doğa Koleji Ortaokul Rehberlik Bölüm Başkanı Gülşen Aksu: - "Tercih işlemleri öğrencilerin kişilik özellikleri, ilgi alanları, kariyer hedefleri dikkate alınarak mutlaka bu alanda uzman kişilerle yapılmalıdır"

Yurthaber 03-07-22 11:46

Doğa Koleji'nden LGS 2022'de 7 Türkiye birinciliği

Doğa Koleji Genel Müdürü Enis Eryaman: - "Başarılarından dolayı öğrencilerimizi tebrik eder, bu başarıda emeği geçen öğretmenlerimize ve velilerimize teşekkür ederiz"

Yurthaber 02-07-22 11:43

Doğa Koleji

Doğa Koleji Hakkındaki Haberler Mynet'te. Doğa Koleji Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Doğa Koleji Lise Bölüm Başkanları, YKS'nin ikinci aşaması AYT'yi değerlendirdi

Doğa Koleji Lise Rehberlik Bölümü Başkanı Işıl Can: - "Yapılan değişiklikler ile bu yıl daha çok öğrenci tercih yapma hakkına sahip olacakken bazı programlardaki başarı sıralaması koşulu devam edecek"

Yurthaber 19-06-22 17:35

Doğa Koleji 20 yaşında

Eğitimde fark yaratan içerikleriyle kuruluşundan bu yana Türkiye’de eğitime yön vererek sektöründe lider kurum olmayı başaran Doğa Koleji, 20’nci yaşını kutluyor.

Egitim 18-06-22 10:22

Doğa Koleji 20 yaşında

Doğa Koleji CEO'su Dr. İsmail Kızılbay: - "2002 yılında özgün ve yenilikçi müfredatıyla eğitim hayatına başlayan Doğa Koleji, 20 yılda geleceğimizi aydınlatacak yüz binlerce öğrenciyi hayata hazırladı"

Yurthaber 17-06-22 14:34

Doğa Koleji'nden TYT ve AYT öncesi son uyarı ve tavsiyeler

Doğa Koleji Lise Rehberlik Bölüm Başkanı Işıl Can: -"TYT ve AYT'lerden önce sınav sabahı okulu bulmada ve okula ulaşmada sıkıntı yaşamamak için sınava girilecek okulların mutlaka öncesinde gidip görülmesi önemlidir"

Yurthaber 11-06-22 15:06

Uluslararası Doğa BAP Öğrenci Konferansı'nın ilk oturumu gerçekleştirildi

Doğa Koleji Genel Müdürü Enis Eryaman: - "Gelecek seneden itibaren ders programımıza haftada iki saat olacak şekilde bilimsel proje üretme dersleri de ekleyeceğiz ve öğrencilerimizin projelerini hayata geçirmeleri için onları en yüksek seviyede destekleyeceğiz"

Yurthaber 10-05-22 12:07

Anaokulu ve ilkokul eğitimi çocukların yeteneklerini keşfetmesine yardımcı oluyor

Geleceğe bugünden hazırlanan Doğa Koleji anaokulu ve ilkokul öğrencileri, birçok ayrıcalıklı eğitim içeriği ile donanımlı bireyler olarak yetişmeye devam ediyor

Yurthaber 09-05-22 10:09

İlham veren konular ve konunun uzmanı konuşmacılarla “DOĞA TALKS” başlıyor

Doğa Koleji Genel Müdürü Enis Eryaman: - "DOĞA TALKS ile birbirinden önemli konukları kampüslerimizde ağırlayacağız. Uzman konuşmacıların tecrübe, hikâye ve ilham veren konuşmaları vizyoner bakış açısına sahip Doğa Ailesine yeni fikirler katacaktır"

Yurthaber 12-03-22 09:18

Doğa Koleji'nde anaokulundan doktoraya yeni bir eğitim ekolü hazırlanıyor

Doğa Koleji öğrencileri, Arizona State Üniversitesi ile yapılacak iş birliği kapsamında uluslararası akreditasyona sahip öğrenci değişimli eğitim modeli ile tanışacak

Yurthaber 10-03-22 13:39

Simit Sarayı kurucusu, Doğa Koleji öğrencileri ile buluştu

Simit Sarayı Kurucusu Haluk Okutur: -"Başarının anahtarı sürekli öğrenmeye açık olmaktan ve sınırlarını zorlamaktan geçiyor"

Yurthaber 09-03-22 14:46

Doğa Koleji'nde hedef 150 kampüste 150 bin öğrenciye ulaşmak

Doğa Koleji CEO'su İsmail Kızılbay: - "Doğa Koleji, İstanbul Bilgi Üniversitesi iş birliği ile finansal altyapısını ve akademik kadrosunu güçlendirerek uluslararası ve yenilikçi bir eğitim modeli ile eğitim yolculuğuna devam edecek"

Yurthaber 08-03-22 14:44

Doğa Koleji, İstanbul Bilgi Üniversitesi bünyesine katıldı

İstanbul Bilgi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M.N. Alpaslan Parlakçı: - “Bu birliktelik İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin ‘yaşam boyu eğitim’ felsefesini tamamlayacak bir adımdır. Oluşturulan güçlü finansal ve kurumsal altyapı ile yeni kampüslerin açılması, mevcutların daha da güçlendirilmesi sağlanacaktır. Üniversitemizin yetkin akademik ve idari kadrosunun önderliğinde Doğa Koleji’nde kuracağımız yeni eğitim modeli üzerine çalışmalarımıza hızla başlayacağız”

Yurthaber 08-02-22 18:57

Son dakika: Doğa Koleji, Can Eğitim Grubu’na katıldı

Son dakika haberi: İstanbul Teknik Üniversitesi ETA Vakfı bünyesindeki Doğa Koleji, vakıf üniversitelerinden İstanbul Bilgi Üniversitesi'nin de içinde yer aldığı Can Eğitim Grubu’na katıldı.

Haber 08-02-22 17:43

Doğa öğrencileri İTÜ'de düzenlenen festivale katıldı

İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Yönetim Kurulu Üyesi ve Kurucu Temsilcisi Serhat Özeren: - "Öğrencilerimiz; bilim, teknoloji ve sanattaki uzmanlığı ve yaratıcılığı ile 250 yıllık geçmişe sahip İstanbul Teknik Üniversitesinin farklılıklarından ve imkânlarından yararlanmaya devam edecek"

Yurthaber 28-10-21 11:08

Doğa harikaları TÜBİTAK ödülleri ile buluştu

"Doğa harikaları" TÜBİTAK ödülleri ile buluştu

Yurthaber 21-10-21 13:21

Hacettepe Üniversitesini kazandı! Otizmli Nâzım azmiyle herkesi duygulandırdı

9 yıl önce İTÜ ETA Vakfı Doğa Kolejinde ortaokul eğitim hayatına başlayan ve bu yıl Beyoğlu Kampüsünden mezun olarak Hacettepe Üniversitesini kazanan otizmli Nâzım Özgün İpek, okul bulma ve eğitim sürecinde yaşadığı zorlukları sosyal medyada dile getirdi.

Haber 02-09-21 14:50

İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji'nden LGS başarısına %100’e varan burs imkânı

İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji LGS başarısına %100’’e varan burs imkânı sağlıyor. İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Anadolu Liseleri ve Fen&Tek Liseleri, sunduğu %100'e varan LGS bursuyla başarıyı ödüllendiriyor, eğitime destek veriyor. Kampüs ve kontenjana göre değişen yüksek burs oranlarının yanı sıra kitap ve kıyafet desteği de sağlıyor.

Haber 13-08-21 17:14

İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Vortex Takımı

İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Samsun Kampüsü Fen ve Teknoloji Lisesi robotik takımı VORTEX, FIRST LEGO League Challenge Türkiye Ulusal Turnuvasında 3.'lük kazanarak Yunanistan’ın ev sahipliği yapacağı çevrim içi uluslararası turnuvada yarışmaya hak kazandı. VORTEX, 26 Haziran’da dünyanın dört bir yanından 200 takımın katılım sağlayacağı uluslararası çevrim içi turnuvada ülkemizi temsil edecek.

Haber 22-06-21 14:45

19. Altın Örümcek'te halkın favorisi İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji oldu

Türkiye'nin ilk ve tek bağımsız web ödülleri organizasyonu Altın Örümcek Ödülleri bu yıl da sahiplerini buldu.

Haber 22-06-21 14:39

Prof. Dr. İsmail Koyuncu: Motivasyonumuz çocuklarımız, çocuklarımız yarınımızdır

İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Koyuncu, İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Genel Merkezini ziyaret ederek yeni yönetim kurulu ile bir araya geldi.

Haber 18-05-21 18:07

Dünyanın en etkin Almanca eğitim platformu Minticity'den Doğa Koleji'ne ödül

İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji, "Minticity Almanca Online Eğitim Platformunu Lise Kategorisinde En Etkin Ve Çok Yönlü Kullanan Okul" ödülünü alırken, Ankara Çukurambar Kampüsü Almanca Öğretmeni Nuray Aslan, "Minticity Almanca Online Eğitim Platformunu En İyi Kullanan Öğretmen" ödülüne layık görüldü

Yurthaber 04-05-21 12:04

İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji, Dünya Dans Günü'nde öğrencilerini dansın büyük ustalarıyla buluşturdu

İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji, Dünya Dans Günü'nde öğrencilerini dansın büyük ustalarıyla buluşturdu

Yurthaber 03-05-21 13:23

DC ödülü İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji'ne verildi!

Bilgi teknolojisi, telekomünikasyon ve tüketici teknolojisi için pazar bilgisi, danışmanlık hizmetleri ve etkinliklerin önde gelen küresel sağlayıcısı, dünya çapında 110'dan fazla ülkede teknoloji ve uzmanlık sunan, dünyanın en büyük uluslararası veri şirketlerinden IDC tarafından organize edilen IDC CIO Ödülleri 2021 sonuçlandı.

Haber 12-04-21 15:53

İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji, CIO Ödülleri'nde zirvede

Kurumlarının teknoloji ve dijitalleşme ile daha çevik bir organizasyona dönüşümüne önderlik eden CIO’ların ödüllendirildiği organizasyonda, İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji’nin online eğitimdeki önderliği ve başarısı tescillendi. İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji ‘Doğa’m Evimde’ uygulamasıyla CIO Ödülleri’ne layık görüldü.

Haber 01-04-21 14:46

İTÜ'nün 248 yıllık birikimi, Doğa Koleji'ne taşındı

İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Serhat Özeren, İTÜ ETA Vakfı ile bu büyük eğitim geleneğini, Doğa Koleji'ne taşıdıklarını, İTÜ'nün 248 yıllık birikiminin, Doğa Koleji'nin en büyük zenginliğine dönüştüğünü söyledi. Serhat Özeren, İTÜ ETA Vakfı'nın Doğa Koleji'ne akademik katkılarını, İTÜ kültürünün öğrenci ve velilere nasıl yansıdığını, özel okulların eğitim sistemindeki yerini, online eğitimin pandemi sürecinde neleri mümkün kıldığını, AA muhabirine anlattı.

Haber 05-03-21 09:40

İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji bursluluk takvimini açıkladı

Covid 19 salgını sürüyor. Dünyada tüm yaşam, bu gerçeğe göre şekilleniyor. Bir yandan eğitimde, online/yüz yüze/hibrit modeller koşullara göre uygulanırken bir yandan mutasyonlu virüs türlerinin yayılımı ile aşı çalışmaları eş zamanlı yürüyor.

Haber 26-02-21 17:16

İTÜ Rektörü Karaca'dan 'Doğa Koleji' açıklaması

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Rektörü Prof.Dr. Mehmet Karaca, "Doğa Koleji sadece bu bölgede değil, dünyanın farklı noktalarında temayüz etmiş, öne çıkmış bir kurum haline gelecektir." dedi. Karaca, "Üniversitenin birçok imkanını da Doğa Koleji öğrencilerine açacağız. Özellikle yapay zeka, veri mühendisliği konusunda burada bir üs oluşturacağız. Üniversitelerde böyle bölümler var ama bunu sağlayacak öğrenci desteğini liseden, ortaokuldan alabiliriz." ifadelerini kullandı.

Haber 16-06-20 20:03

Son dakika: Doğa Koleji'nden yeni açıklama!

Son dakika haberine göre Doğa Koleji içeride biriken maaşları önümüzdeki hafta ödeyeceğini açıkladı. Bundan sonra maaşların her ayın beşinde yatacağı bildirildi.

Haber 01-02-20 17:25

Son dakika! Doğa Koleji'nin devir işlemleri tamamlandı, maaş krizi çözüldü

İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca, Doğa Koleji ile ilgili devir işlemlerinin tamamlandığını, öğretmenlerin maaş ödemelerinin yapıldığını bildirdi.

Haber 17-01-20 17:43

Son dakika! Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan Doğa Koleji açıklaması

Son dakika haberine göre Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Doğa Koleji'nde öğretmenlere maaş ödenmediği iddiasıyla ilgili yaptığı açıklamada, "Bunlar, Milli Eğitim Bakanlığı'nın dışındaki bazı işlemler. Ama biz görevimiz gereği takip ediyoruz. O konuyla ilgili çözüm süreci çok hızlı bir şekilde yürüyor." dedi.

Haber 17-01-20 11:27

Doğa Koleji resmen İTÜ'ye devredildi

Doğa Koleji'nin İTÜ Vakfı'na devredilmesiyle ilgili yeni bir gelişme yaşandı. İstanbul Ticaret Odası kayıtlarına göre kolejin devri dün gerçekleşti, bugün de tescillendi.

Haber 16-01-20 11:12

Son dakika! Doğa Koleji'nin yeni sahibi belli oldu! Doğa Koleji'ni İTÜ aldı

Son dakika haberine göre, Doğa Koleji devir işlemlerinde sona gelindi. Öğretmen maaşlarının ödenememesiyle peş peşe istifaların yaşandığı ve protestoların yaşandığı Doğa Koleji devrine ilişkin son dakika açıklaması geldi. Son dakika gelişmesine göre İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ), Doğa Koleji’nin borçlarının yapılandırılması ve kolejin tamamen İTÜ’ye geçmesi konularındaki görüşmelerin uzlaşmayla sonuçlandığını açıkladı.

Haber 30-12-19 16:46

Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan son dakika 'Doğa Koleji' açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Doğa Koleji ile ilgili CNN TÜRK canlı yayınında açıklamalarda bulundu. Selçuk, "MEB'in yetkisi görevi nedir? Ben de göreve geldim. Görevim belli, kuralların 3 kez ihlali durumunda kurumun kapatılması söz konusu. Yani öğretimin sonlandırılması Biz eğitimciyiz, bir yeri kapatmayı öncelikli olarak almayız." dedi.

Haber 20-12-19 21:58

Son dakika Doğa Koleji satıldı iddiası! Doğa Koleji'nin yeni sahibi İTÜ Vakfı mı oldu?

Doğa Koleji'nin satışıyla ilgili gelen son dakika haberine göre, İTÜ Vakfı ile günlerdir süren görüşmeler sonuçlandı. Çeşitli medya organlarında çıkan haberlerde tarafların anlaşmaya vardığını ve atılan imzaların ardından Doğa Koleji'nin İTÜ Vakfı'na satışının tamamlandığı iddia edildi. Söz konusu iddiaların ardından İTÜ'den yeni bir açıklama geldi.

Haber 19-12-19 13:19

Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan son dakika Doğa Koleji açıklaması

Doğa Koleji'nde kriz devam ediyor. Öğretmenlerin, maaşlarını alamadıkları için derslere girmemesiyle başlayan krizde son dakika gelişmesi yaşandı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Doğa Koleji ile ilgili bugün içinde açıklama yapacağını söyledi. Bu açıklamanın ardından Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yeni bir açıklama daha geldi.

Haber 18-12-19 12:38

Doğa Koleji için 600 milyon TL'lik teklif (Doğa Koleji kime satılacak?)

Doğa Koleji’nin Uluer Grup'un da dahil olduğu 49 lisanslı kurucusu tarafından satın alınması için teklif yapıldığı belirtildi. Satın alma için yönetime yapılan teklifin 600 milyon TL olduğu ve teklifte geçmişe dönük öğretmen maaşlarını ödeme maddesinin de yer aldığı belirtiliyor.

Haber 18-12-19 09:01

Doğa Koleji'nde son durum! 'Doğa Koleji'nin yeni sahibi kim olacak?' diye merak ediliyordu... Yeni gelişme

Öğretmenlerin maaş ödemelerinde sorunlar olduğu için eğitimin aksadığı Doğa Koleji'nde yeni gelişmeler yaşanıyor. Dün yapılan duyurunun ardından herkes, 'Doğa Koleji'ni kim satın alacak?' sorusuna yanıt ararken, Doğa Koleji'nin yeni sahibinin bugün açıklanması bekleniyor. Öğretmen ve veliler gelecek açıklamaya kilitlenirken Doğa Kolejinde çalışan bazı öğretmenler de bugün maaşlarının ödenmemesini gerekçe göstererek iş bıraktı.

Haber 16-12-19 15:03

Son dakika: Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan 'Doğa Koleji' açıklaması!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Doğa Koleji'ne ilişkin yaptığı açıklamada "Mevzuat gereği üzerimize düşen tedbiri yerine getirmek söz konusuysa biz buna yarın için hazırız. Her türlü senaryoya, duruma karşı bütün tedbirleri almış durumdayız" dedi.

Haber 15-12-19 20:47

Doğa Koleji'nde son durum! Doğa Koleji'nin yeni sahibi kim olacak? Doğa Koleji'nden son dakika açıklaması

Öğretmenlerine maaş ödemelerinde sorunlar olduğu için eğitimin aksadığı Doğa Koleji'nin yeni sahibinin cumartesi günü açıklanması bekleniyordu. Doğa Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Saçaklıoğlu, cuma günü yaptığı açıklamada satış görüşmelerinin tamamlandığını duyurmuştu. Fakat gelen son bilgilere göre açıklama pazartesi gününe ertelendi. Velilerin ve öğretmenlerin merakla beklediği Doğa Koleji'nde son durum pazartesi belli olacak.

Haber 14-12-19 22:46

Doğa Koleji'nde son durum! Doğa Koleji'ni kim satın alacak? (Doğa Koleji'nin yeni sahibi)

Öğretmenlerine maaş ödemelerinde sorunlar olduğu için eğitimin aksadığı ve öğretmenlere destek için velilerin günlerdir eylem yaptığı Doğa Koleji'nde düğüm bugün çözülüyor. Herkes 'Doğa Koleji'ni kim satın alacak?' sorusuna yanıt ararken, Doğa Koleji'nin yeni sahibi bugün açıklanması bekleniyor.

Haber 14-12-19 11:34

Doğa Koleji’nden açıklama

Doğa Koleji’nden yapılan açıklamada, alıcı kurumla görüşmelerin devam ettiği, devrin gerçekleşmesiyle birlikte öncelikle çalışanlarının geciken ödemelerinin yapılacağı belirtildi.Doğa Koleji’nden yapılan açıklamada, “Büyük Doğa Ailesinin son günlerde yaşadığı olaylar hepimizi derinden üzmüştür.

Haber 08-12-19 23:34

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan Doğa Koleji açıklaması! Soruşturma başlatıldı

Milli Eğitim Bakanlığı, Doğa Koleji'nde yaşanan maaş krizi hakkında soruşturma başlattığını açıkladı. Bakanlık, "Olası bir durumda öğrencilerin resmi ve özel okullara nakli için planlamalar yapıldı" ifadesini kullandı.

Haber 07-12-19 16:14

Doğa Koleji'ndeki kriz büyüyor! Veliler akın etti

İstanbul Ataşehir'deki Doğa Koleji genel müdürlük binası önünde toplanan veliler, okulda görevli öğretmenlerin 3 aydır maaş alamadıkları için derslere girmediklerini belirterek, protesto eylemi yaptılar.

Haber 05-12-19 16:21

Doğa Koleji'nde ne oldu? Öğretmenler neden iş bıraktı? (Doğa Koleji satılıyor mu?)

Doğa Koleji'nde maaş alamayan öğretmenler İstanbul ve Ankara'daki kampüslerinde derslere girmeme kararı aldı. Sosyal medyadan seslerini duyurmaya çalışan öğretmenlere velilerden de destek geldi. Sosyal medyada konunun gündem olmasının ardından ise Doğa Koleji'nde öğretmenler neden mağdur oldu, Doğa Koleji'nde ne oldu sorularının google'da trend oldu. Doğa Koleji iflas mı etti, satıldı mı sorusu ise en çok merak edilen soruların başında geliyor.

Haber 04-12-19 12:55

Doğa Koleji öğrencileri YKS’de ilk 10’da

Doğa Koleji’nin üç öğrencisi, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) yerleştirme sonuçları kapsamında Türkiye genelindeki sıralamaya göre ilk 10’da yer aldı.2018-2019 eğitim-öğretim yılında, Doğa Kolejinin Türkiye genelindeki tüm kampüslerinden 4 bin 385 öğrenci mezun oldu.

Haber 29-08-19 12:07