Keçi Haberleri

Kayseri'de uçurumda mahsur kalan keçi kurtarıldı

Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri, Develi ilçesinde dağlık arazide 250 metrelik uçurumda mahsur kalan keçiyi 3 saat süren çalışmayla kurtardı.

Yurthaber 30-11-22 10:23

Görenler gözlerine inanamadı! Birbirine yapışık iki gözle doğan keçi herkesi şaşkına çevirdi... “Noel Baba’ya benziyor”

Hindistan’ın Madhya Paradesh kentine bağlı Sironj köyünde doğan bir keçi herkesi şaşkına çevirdi. İnsan yüzünü anımsatan bir yüzle, gözleri birbine yapışık ve çevresinde kalın bir halkayla dünyaya gelen keçi sahibi büyük ilgi gördü. Yerel halk keçiyi görmek için köye akın ederken paylaşılan görüntü sosyal medyada ilgi çekti. Sosyal medya kullanıcıları hayvanı Noel Baba’ya benzetti.

Trend 14-11-22 15:01

Birbirine yapışık iki gözle doğan keçi görenleri şaşkına çevirdi! Bir gören bir daha baktı... Sahibi bile ne olduğunu anlayamadı

Hindistan’da birbirine yapışık iki gözle dünyaya gelen bir keçi herkesi şaşkına çevirdi. Görenlerin anlam veremediği siyah keçi alnın hemen alnına yapışık halde bulunan iki gözle dünyaya geldi. Sosyal medyada görüntü paylaşıldıktan kısa süre sonra gündem olmayı başardı.

Trend 12-11-22 10:21

Adıyaman'da yıldırım isabet eden 78 küçükbaş hayvan telef oldu

Adıyaman'da yıldırım isabet eden 78 küçükbaş hayvan telef oldu

Yurthaber 17-10-22 15:23

Konya'da dik kayalıklarda mahsur kalan keçileri AFAD'ın özel dağcı ekibi kurtardı

Konya'da dik kayalıklarda mahsur kalan keçileri AFAD'ın özel dağcı ekibi kurtardı

Yurthaber 09-10-22 22:41

Hakkari'de Zap Suyu'nu salla geçen köylüler için asma köprü yapılıyor

Hakkari'de Zap Suyu'nu salla geçen köylüler için asma köprü yapılıyor

Yurthaber 03-10-22 12:23

Kahramanmaraş'ta bataklığa saplanan keçi yavrusunu itfaiye kurtardı

Kahramanmaraş'ta bataklığa saplanan keçi yavrusunu itfaiye kurtardı

Yurthaber 22-09-22 19:59

Bebek hasreti dinen çift, oğullarını keçileri Periyle buluşturdu

Yaklaşık 23 yıllık tedavi sürecinin ardından bebek sahibi olan Fatma Coşkun: - "Peri hamile kaldı, şu an çocuğu 4 aylık. Onun da oğlu oldu, benim de oğlum oldu. İkimiz de anne olduk"

Yurthaber 07-09-22 11:25

Sivas'ta inşaat iskelesine çıkan keçiyi işçiler kurtardı

Sivas'ta inşaat iskelesine çıkan keçiyi işçiler kurtardı

Yurthaber 06-09-22 15:54

Mersin'de kayalıklarda 3 gün mahsur kalan keçiyi itfaiye kurtardı

Mersin'de kayalıklarda 3 gün mahsur kalan keçiyi itfaiye kurtardı

Yurthaber 22-08-22 15:18

Mersin'de obruğa düşen keçiyi itfaiye kurtardı

Mersin'de obruğa düşen keçiyi itfaiye kurtardı

Yurthaber 23-07-22 11:02

Denizli yöresindeki Manavlı keçisi bilimsel araştırmaya konu oldu

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinden öğretim üyeleri, yörede "Manavlı keçisi" olarak tanınan keçilerin özelliklerinin belirlenmesi için çalışıyor - Doç. Dr. Aykut Asım Akbaş: - "Halen halk elinde keşfedilmeye bekleyen ve önemli bir potansiyele sahip olduğunu düşündüğümüz yerli gen kaynağımız var. Bunları keşfetmek bizlerin sorumluluğu"

Yurthaber 13-07-22 13:06

Kaçıp denize atlamış ve 600 metre yüzmüştü! Haluk Levent gündem olan kurbanlık keçi için harekete geçti... 'Ferdinand'a arkadaş olacak

Mersin’de kaçıp denize atlayan ve 600 metre yüzen kurbanlık keçinin görüntüleri kısa sürede sosyal medyada gündem olmuştu. Tam boğulacağı sırada vatandaşlar tarafından kurtarılıp jandarma aracılığıyla sahibine teslim edilen keçiyle ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Herkesin konuştuğu o keçiyi ünlü sanatçı ve AHBAP Derneği Başkanı Haluk Levent satın aldı. Keçinin, 2018’de kurtarılan ‘Ferdinand’ adlı dananın kaldığı İzmir’deki çiftliğe gönderileceği öğrenildi.

Magazin 08-07-22 21:30

Kurbanlık keçi denize atladı, yüzerek kaçmaya çalıştı: Ben böyle şey hayatta görmedim

Mersin'de kaçan kurbanlık keçi denize atlayarak yaklaşık 600 metre yüzdü. Tam boğulacakken çevredeki vatandaşlar hayvanı kurtarıp jandarma aracılığıyla sahibine teslim etti. Keçinin kurtarılmasına tanık olan mahalle sakinlerinden Bekir Özsu, Ben böyle bir keçinin yüzdüğünü hayatta görmedim. 500-600 metre civarında yüzdü. Keçiyi 5-6 kişi zor zapt etmiş'' dedi. Sahile çıkarılan keçiyi jandarmaya teslim ettiklerini aktaran Özsu, ekiplerin küpe numarasından hayvan sahibini bulduğunu kaydetti.

Haber 08-07-22 17:39

Pakistan: Uzun kulaklı keçi sosyal medya yıldızı oldu

Pakistan'ın Karaçi kentinde yaşayan keçi Simba, her biri 54 santimetreyi bulan kulaklarının uzunluğuyla meşhur oldu.

Haber 08-07-22 01:32

Böylesi milyonda bir oluyor! Adıyaman'da yaşandı: Hamileyken tekrar hamile kaldı

Adıyaman'da milyonda bir görülen olay yaşandı. Kurbanda kesmek için 2 ay önce 1,5 aylık yavrusuyla birlikte satın alınan keçi, gebelik süresinin tıbben 5 ay olmasına rağmen 3,5 ayda yeniden hamile kaldı. Veteriner ve keçi sahibi dahil herkesi şaşkına çeviren gebeliğin milyonda bir görüldüğü belirtildi.

Haber 07-07-22 11:00

Konya'da kayalıklarda mahsur kalan keçiler, AFAD ekiplerince kurtarıldı

Konya'da kayalıklarda mahsur kalan keçiler, AFAD ekiplerince kurtarıldı

Yurthaber 06-07-22 12:19

Sosyal medyadan tanıştıkları kişinin keçilerini satan 2 kişi yakalandı

Sosyal medyadan tanıştıkları kişinin keçilerini satan 2 kişi yakalandı

Yurthaber 03-07-22 14:15

Dağ keçileri cep telefonuyla görüntülendi: Bölge için çok güzel bir gelişme

Hakkari’nin Çukurca ilçesinin Irak sınırında bulunan Işıklı bölgesinde sürü halinde dağ keçileri görüntülendi. Çukurca Belediye Başkanı Ensar Dündar, "Bu bizim bölge için çok güzel bir gelişme" diyerek açıkladı ve çağrıda bulundu.

Haber 27-06-22 09:05

'Kiev'in keçisi' sosyal medyayı salladı! Rus ordusuyla 'tek başına savaşıyor': 40 askeri yaraladı

Rusya-Ukrayna savaşında 4 ay geride kalırken eşi benzerine pek rastlanmayacak türden bir olay yaşandı. Savaşlar tarihine geçmesi muhtemel olayda bir keçi onlarca Rus askerini yaraladı. Sosyal medyada 'Kiev'in keçisi' olarak efsaneleşen keçinin Rus askerlerini yaralayışı ise akla hayale gelmeyecek bir şekilde gerçekleşti.

Haber 25-06-22 11:39

Polis her yerde onu arıyor! Evcil keçiyi kaçırdı, banyoda tecavüz etti

Avustralya’nın Tazmanya kentinde yaşanan bir olay ülke gündemindeki yerini aldı. Branxholm bölgesinde meydana gelen bir olayda kimliği tespit edilemeyen bir kişi tarafından evcil bir keçi çalınarak tecavüze uğradı. Keçiden alınan sperm örnekleri DNA analizi için laboratuvara gönderilirken polis her yerde suçluyu arıyor.

Trend 25-06-22 09:43

Aydın'da sahipleri tarafından başıboş bırakılan keçiler toplatıldı

Aydın'da sahipleri tarafından başıboş bırakılan keçiler toplatıldı

Yurthaber 20-06-22 18:35

Adıyaman'da kuyuya düşen keçiyi AFAD kurtardı

Adıyaman'da kuyuya düşen keçiyi AFAD kurtardı

Yurthaber 01-06-22 22:10

Mersin'de kayalıklarda mahsur kalan keçi kurtarıldı

Mersin'de kayalıklarda mahsur kalan keçi kurtarıldı

Yurthaber 15-05-22 20:49

Arazide zifte yapışan keçi Karacanın çobanı doğaya bırakılan atıklardan şikayetçi

Bursalı çoban Salih Toygar, sürüsündeki keçilerden birine yapışan zifti temizlemeye çalışırken gözyaşlarına hakim olamadı - Toygar: - "Her taraf cam kırığı, dağlarda adım atamıyoruz. Su çekildiği zaman kırılan oltalar dışarıda kalıyor. Oltalar yüzünden geçen sene 6-7 hayvanımızı kaybettik. Bir hayvan plastik atık yemiş, bağırsakları tıkanmış"

Yurthaber 11-05-22 11:30

Bursa'da zifte yapışan keçiyi itfaiye ekibi kurtardı

Bursa'da zifte yapışan keçiyi itfaiye ekibi kurtardı

Yurthaber 10-05-22 12:14

Yolda yürürken neye uğradığını şaşırdı, gerçek sonra anlaşıldı! 'Yanmış haldeydi, neye benzediğini bilemedim'

Mersin'de yoldan geçen bir vatandaş yol kenarında bulduğu şeyle şaşkına döndü. 60 santimetre boyu 4 ayağı kocaman kafası olduğu tespit edilen hayvanın yanmış keçi ölüsü olduğu netlik kazanırken, görenler korku dolu bakışlarla hayvanı inceledi. Keçiyi gören İsmail Varol, ''Önce korktum. Sonra incelemeye başladım. Ancak bir türlü hayvanın neye benzediğini bilemedim” dedi.

Haber 01-05-22 16:50

Şanslı oğlak çay ocağının neşesi oldu

Isparta'da çay ocağında bakılan sevimli oğlak, çay dağıtmaya çıkan sahibinin yanından ayrılmıyor - Oğlağın sahibi Fatma Akın: - "Şanslı ile arkadaş olduk, gündüzleri sürekli birlikteyiz, ben ona o da bana alıştı"

Yurthaber 11-04-22 15:09

Hasta yaban keçisini sırtına alıp 3 kilometre taşıdı! Fahri av müfettişinden alkışlanacak hareket

Kahramanmaraş'ın Nurhak ilçesinde 50 yaşındaki fahri av müfettişi Nuri Çadır, Nurhak Dağı'nda hasta bir yaban keçisiyle karşılaştı. Bunun üzerine yaban keçisini sırtına alarak 3 kilometre boyunca taşıdı. Çadır, "Sarp ve kayalık olduğu için biraz zor oldu ama tekrar sağlığına kavuşacağını bildiğim için yorulduğuma değdi." dedi.

Haber 10-04-22 13:18

Alnının ortasında... Bu keçiyi görenler gözlerine inanamadı! İlk defa böyle bir şeye şahit oldum

Elazığ’da yeni doğan bir keçiyi görenleri hayrete düşürdü. Hayvancılıkla uğraşan Sadi Ateş’in beslediği keçinin doğurduğu tüysüz ve alnında tek gözü bulunan yavrusu herkese büyük şaşkınlık yaşattı. Keçinin yaklaşık 2-3 saat yaşayabildiğini belirten Ateş, ilk defa böyle bir şeye şahit olduğunu belirtti.

Haber 09-04-22 21:35

'Hastalarına ve zevk adamlarına cüce keçi' yazdı, adı hayvan tacizcisine çıktı!

Antalya'da hobi amaçlı baktığı cüce keçileri, aşırı hareketli ve gürültülü olmaları nedeniyle satmak isteyen Bilal Demir, yayınladığı ilanla tepki çekti. Demir, yeğeni aracılığıyla yayınladığı internet ilanında 'Hastalarına ve zevk adamlarına cüce keçi ve tekesi' ifadesini kullandı. Demir'in ahırındaki keçiler incelenirken, istismar bulgusuna rastlanmadığına dair tutanak hazırlandı. Demir, "Bizi tanımayan insanlar tarafından resmen hayvan tacizcisi durumuna düşürüldüm'' ifadesini kullandı.

Haber 09-04-22 11:10

Bodrum'un teknolojik çobanı sürüsünü GPS cihazıyla izliyor

"Teknolojik çoban" dürbün, motosiklet ve drondan sonra lider keçilerden birine taktığı GPS cihazı ile sürünün nerede olduğunu anlık takip ediyor - Teknoloji tutkunu Cemil Çoban: - "Cihazı denedim ve güzel verim aldım. Hayvanlarımın nerede olduğunu, hangi istikamette gezdiğini telefonuma indirdiğim uygulama sayesinde takip edebiliyorum. Büyük bir kolaylık oldu"

Yurthaber 09-04-22 11:05

Tüysüz doğan oğlak, dünyayı da şaşırttı! İngiliz basınında haber oldu

Geçtiğimiz günlerde Mersin'de tamamen tüysüz olarak dünyaya gelen oğlak, herkesi şaşkına çevirmişti. Veteriner tarafından yapılan kontrolde, tüy kökü olmadan doğan keçi yavrusunun hayatı boyunca öyle kalacağını belirtilmişti. Bölge sakinlerinin yanı sıra Türkiye'de de gündem olan oğlağın ünü sınırları aştı ve yabancı basında da yer buldu.

Haber 06-04-22 13:39

Tüysüz doğan oğlaktan yeni haber! Veteriner açıkladı: Hayatı boyunca böyle kalacak

Mersin'de, tüysüz olarak doğan ve herkesi şaşkına çeviren keçi yavrusunu muayene eden veteriner hekim Arif Aksay açıklama yaptı. Oğlağın derisinde kıl kökü olmadığı için hayatı boyunca böyle kalacağını söyleyen Aksoy, kapalı mekanda, oda sıcaklığında ve insan kıyafeti giydirilerek bakılması gerektiğini söyledi.

Haber 05-04-22 10:23

Mersin'de tüysüz doğan oğlak şaşkına çevirdi! 'Çift başlısını gördük, böylesini görmedik'

Mersin'de hayvancılıkla uğraşan Tosun ailesinin keçilerinden biri ikiz doğum yaptı, dünyaya gelen oğlaklardan biri ölürken, diğerinin tamamen tüysüz olması şaşkınlığa neden oldu. Sahiplerinin önce şaşırdığı ardından da torunlarının kıyafetini giydirerek özenle baktığı oğlağı merak edip gelenler bile olmaya başladı. Hüseyin Tosun, ''Aynı bebeğe bakar gibi bakıyoruz. Torunumun elbiselerini üşümesin diye giydiriyorum çünkü derisi aynı insan derisi gibi. Allah'ın hikmeti'' açıklamasında bulundu.

Haber 04-04-22 12:27

Kayseri'de itfaiye ekipleri uçuruma düşen keçiyi 6 saatte kurtardı

Kayseri'de itfaiye ekipleri uçuruma düşen keçiyi 6 saatte kurtardı

Yurthaber 14-03-22 15:47

Donmasınlar diye eve aldıkları üçüz oğlaklara çocukları gibi bakıyorlar

Donmasınlar diye eve aldıkları üçüz oğlaklara çocukları gibi bakıyorlar

Yurthaber 13-03-22 09:58

Adıyaman'da kayalıklarda mahsur kalan keçi AFAD ekiplerince kurtarıldı

Adıyaman'da kayalıklarda mahsur kalan keçi AFAD ekiplerince kurtarıldı

Yurthaber 07-03-22 21:23

Bu oğlak, görenleri hayrete düşürüyor! 3 bacaklı olarak dünyaya geldi

Şırnak'ın Uludere ilçesine Bağlı Gülyazı köyünde 3 bacaklı olarak dünyaya gelen keçi yavrusunu görenler şaşırıyor. Organ yetmezliğinden dolayı oğlağın 3 bacaklı olarak dünyaya geldiğini belirten Veteriner Hekim Şerif Tadik, “2 gün önce keçimiz 3 bacaklı yavru doğurdu. Bu anomali vakasıdır. Genelde genetik deformasyona bağlı olarak şekillenen ve arka bacakta organ yetmezliği meydana geliyor" dedi. Keçinin sahibi ise, hem şaşkın olduğunu hem de bunu Allah'ın bir nişanı olarak gördüğünü ifade etti.

Haber 27-02-22 10:35

Küçükbaş hayvan yetiştiricileri çoban sorununa çözüm arıyor

Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği Genel Başkanı Nihat Çelik: - "Hayvancılığa ilgi var fakat çoban sıkıntısı çok fazla. İŞKUR tarafından her sene personel alımı oluyor, buna yüzde 25 çoban kontenjanı eklenmesini istiyoruz" - "Hayvan sayımızı hedeflediğimiz sayıya ulaştırma noktasında çoban olmazsa olmazımız çünkü sürülerimiz arttıkça çoban ihtiyacımız da artacaktır"

Yurthaber 15-02-22 11:14

Üçüz doğuran keçinin iki oğlağı ve bir kuzusu oldu haberine yalanlama

Bursa Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi, Dölerme ve Suni Tohumlama Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sağırkaya: - "Keçinin aynı dönemde hem teke hem de koç ile çiftleşmesi gerekmektedir. Böylece iki oğlak tekeden, melez yavru ise koçtan olma olabilir. Ancak, böylesi bir birleşmeden doğan melez yavrular, tek başına kuzu veya oğlak görünümünden farklı bir görünüm sergilemektedir"

Yurthaber 09-02-22 14:41

Keçiyle yaşayan yaşlı adamdan ilginç sözler: Onun için kiracımı çıkardım

Kocaeli'nin Derince ilçesinde yaşayan 74 yaşındaki Aydın Erol, 8 ay önce aldığı keçisine gözü gibi bakıyor. 'Nazlı' ismini verdiği keçisiyle sokak sokak gezen Erol, keçisine hava aldırmak için sahile götürdüğünü, onun için evden kiracısını çıkarttığını belirtiyor. Erol, ''Evde beraber yaşıyoruz, onun için kiracıyı çıkardım. Kiracı olsa geçinemezdik. 'Evde keçi beslenir mi?' diye soruyorlar. Bende, ‘Evde köpek besliyorlar, niye keçi beslemeyeyim?’ diyorum. Bakımı zor değil'' şeklinde konuşuyor.

Haber 08-02-22 11:07

Aydın'da şaşkına çeviren olay! Üçüz doğuran keçinin bir yavrusu kuzu olarak doğdu

Son zamanların en ilginç olaylarından biri Aydın'da yaşandı. Kuyucak ilçesinde bir keçi, üçüz doğurdu. Buraya kadar her şey normal ancak yavrulardan birinin kuzu olması herkesi şaşırttı. Gördükleri karşısında hayrete düşen keçi sahipleri durumu veterinere haber verdi. Veteriner hekim yaptığı incelemede, kuzunun da keçiden doğduğunu onayladı. Tüm hayvanların sağlıklı olduğu belirtilirken, veteriner, 26 yıllık meslek hayatında ilk kez böyle bir şey gördüğünü söyledi.

Haber 07-02-22 15:33

Muğla'da beton büzün içinde sıkışan keçi kurtarıldı

Muğla'da beton büzün içinde sıkışan keçi kurtarıldı

Yurthaber 05-02-22 23:37

Kilis'te bir keçinin kulağında boynuz çıktı

Kilis'te bir keçinin kulağında boynuz çıktı

Yurthaber 14-01-22 13:32

Bu görüntüler sosyal medyada gündem oldu! Artvin'de, keçilere 'dik oyna' komutu verip horon oynattılar

Artvin’de bir köyde eğlenmek amaçlı horon oynayan vatandaşlara eşlik eden keçiler, ilginç görüntülerin yaşanmasına neden oldu. Artvin’de bir köyde eğlenmek amaçlı horon oynayan vatandaşlara eşlik eden keçiler, ilginç görüntülerin yaşanmasına neden oldu. ‘Herkes horona’, ‘dik oyna’ komutları eşliğinde keçilerle doyasıya eğlenen vatandaşların görüntüleri sosyal medyada gündem oldu.

Haber 12-01-22 12:58

Mersin'de kayalıklarda mahsur kalan 4 küçükbaş hayvanı AKUT ekipleri kurtardı

Mersin'de kayalıklarda mahsur kalan 4 küçükbaş hayvanı AKUT ekipleri kurtardı

Yurthaber 10-01-22 12:21

Hindistan’da dünyaya gelen insan yüzlü keçi görenleri hayrete düşürdü

Hindistan’da yaşayan Shankar Das isimli çiftçi, ahıra girdiğinde doğum yapan keçisinin yavrusunu görünce büyük bir şaşkınlık yaşadı. Hamile olan keçisi insan yüzlü bir oğlak dünyaya getirdi. Çiftçi, köy halkının küçük keçiyi görmek için evlerine akın ettiğini dile getirdi.

Trend 29-12-21 11:35

Siirt'te kayalıklarda mahsur kalan 16 keçi kurtarıldı

Siirt'te kayalıklarda mahsur kalan 16 keçi kurtarıldı

Yurthaber 27-12-21 15:09