Sgk Haberleri Ve Son Dakika Sgk Haberleri

Sgk Haberleri Ve Son Dakika Sgk Haberleri

Sosyal Güvenlik Kurumu’nun kısaltması olan SGK, herhangi bir risk hali sebebiyle geliri azalan vatandaşların ihtiyaçlarını gidermek amacıyla kurulmuştur. Bu durumun yanı sıra, SGK sistemi sayesinde sosyal riskler sonucunda oluşan zarar da devlet bünyesinden karşılanır. SGK sistemi ile hastalık ya da kaza gibi beklenmedik durumlarda hastanelerden destek alabilir ve çalışma sürecinizi tamamladığınızda emekli maaşı alabilirsiniz. Sosyal güvenlik sistemi kısa vadeli sigorta ve uzun vadeli sigorta olarak ikiye ayrılır. Kısa vadeli sigorta, iş kazası, meslek hastalığı, annelik ve hastalıkları kapsar. Uzun vadeli sigorta ise ölüm, yaşlılık ve malullük alanlarını kapsar. Bu sistem ve ikili ayrım sayesinde hak sahipleri haklarına daha hızlı bir şekilde ulaşırlar.

Sgk Haberleri

SGK başkanlığı görevinden alınan Cevdet Ceylan kimdir? Cevdet Ceylan nereli ve kaç yaşında?

SGK Başkanlığı görevini vekaleten yürüten Cevdet Ceylan görevden alındığı ve yerine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda Müsteşar Yardımcısı olan Kürşad Arat getirildiği öğrenildi. Bu gelişme sonrası çok sayıda vatandaş konuya ilişkin arama motorlarında sorgulama yapmaya başladı. Peki SGK başkanlığı görevinden alınan Cevdet Ceylan kimdir? Cevdet Ceylan nereli ve kaç yaşında? İşte merak edilen soruların yanıtı...

Haber 10-08-22 08:30

SGK Başkanı Kürşad Arat kimdir? Kürşad Arat nereli ve kaç yaşında, ne mezunu, hangi görevlerde bulundu?

SGK Başkanlığı görevini vekaleten yürüten Cevdet Ceylan görevden alındığı ve yerine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda Müsteşar Yardımcısı olan Kürşad Arat getirildiği öğrenildi. Bu gelişme sonrası çok sayıda vatandaş konuya ilişkin arama motorlarında sorgulama yapmaya başladı. Peki SGK Başkanı Kürşad Arat kimdir? Kürşad Arat nereli ve kaç yaşında, hangi görevlerde bulundu? İşte merak edilen soruların yanıtı...

Haber 10-08-22 06:40

Cevdet Ceylan görevden alındı! SGK Başkanlığına Kürşad Arat getirildi

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanlığı görevini vekaleten yürüten Cevdet Ceylan görevden alındı. Ceylan'ın yerine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda Müsteşar Yardımcısı olan Kürşad Arat'ın getirildiği öğrenildi.

Haber 10-08-22 06:23
sgk

SGK harekete geçti! Aylık 5 bin 150 TL hibe desteği... İşte başvuru şartları

SGK, kadın istihdamının desteklenmesi projelerine devam ediyor. Samsun SGK İl Müdürü Ünal Kaya, Samsun’da da uygulanan Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi (Women-Up) kapsamında, şartları taşıyan kadın işverenlere bu yıl için aylık 5 bin 150 TL hibe desteği sağlanacağını bildirdi. İşte Kayıtlı Kadın istihdamının Desteklenmesi Projesi'nin detayları...

Finans 25-07-22 14:05

SGK 4B nedir? SGK 4B işçi kadrosu kimleri kapsıyor?

Yaptığımız mesleğin bize güvence sağlaması hepimiz için önemlidir. SGK’ya bağlı farklı güvence sistemleri bulunmaktadır. Bu sistemlerden biri olan 4B kadro nedir? Bu kadro kimleri kapsar?

Finans 13-07-22 17:46
sgk

Hasta bezi için nakit ödeme dönemi başladı

Vatandaşlar, daha önce sadece sözleşmeli satış merkezleri ve eczanelerden temin ettikleri hasta bezlerinin bedelini, aylık nakdi olarak alabilmek için bugün itibarıyla başvuruda bulunabilecek - Yeni uygulama sayesinde, GSS'lilerin medikal ve eczaneler dışında, market ve internet sitelerinden de hasta alt bezi satın alabilmelerine imkan sağlandı

Yurthaber 01-07-22 15:41
sgk

SGK'yı milyonlarca lira zarara uğrattılar! Çok sayıda gözaltı var

Samsun merkezli 6 ilde eş zamanlı düzenlenen operasyonda, Sosyal Güvenlik Kurumu'nu (SGK) 23 milyon 901 bin 297 TL zarara uğrattıkları belirlenen çete üyesi 51 şüpheli gözaltına alındı. Çetenin, evrakta sahtecilik yaparak vatandaşları emekli ettikleri ve SGK'dan usulsüz ödeme aldıkları belirlendi.

Haber 21-06-22 19:56

SGK tarafından özel haklar sağlanıyor! En düşük 1,668, en fazla 12 bin 516 TL…

Tarımda çalışan yüzbinlerce kişi için SGK tarafından sağlanan özel haklar bulunuyor. Normal şartlarda isteğe bağlı prim ödemeleri BAĞ-KUR’a sayılırken, Ek Madde 5 formülü ile ödenen primler SSK’ya sayılıyor. Bu yıl için ödenecek en az prim tutarı 1.668 lira olurken, en fazla prim tutarı da 12 bin 516 lira olarak belirlendi. İşte merak edilen tüm detaylar...

Finans 21-06-22 07:48

SGK'dan bu ödemeyi faiziyle alabilirsiniz! Mahkemeden 'ilaç parası' kararı

Mahkeme'den akciğer kanserine yakalanan doktorun kanser ilacı parasını karşılamayan SGK'nın parayı yasal faiziyle geri ödemesine karar verdi.

Finans 14-06-22 15:56

Son dakika: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı duyurdu! 83 ilaç daha geri ödeme listesine alındı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Sağlık Uygulama Tebliği (SUT) düzenlemesi olmaksızın 3’ü kanser, 1’i demans, 1’i multiple skleroz, 1’i pulmoner hipertansiyon ve 1’i acil serviste hipertansif kriz ilacı olmak üzere 83 ilacı daha geri ödeme listesine aldığını duyurdu.

Finans 10-06-22 10:23

İŞKUR ve SGK ödüyor! 1668 TL destek… Bakan Yanık tek tek duyurdu

İş arayanlar için çeşitli destekler sağlanıyor. SGK ve İŞKUR iş arayana 425, iş bulana ise 1668 lira destekte bulunuyor. Yapılan İşe Yönlendirme Yardımı kapsamında ayda 1, yıl içerisinde de en fazla 3 defa destek veriliyor. Konuya ilişkin konuşan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Derya Yanık, “ Bu doğrultuda bugüne kadar 1,3 milyon TL tutarında destek verdik” dedi.

Finans 31-05-22 10:48

SGK'dan herkesi ilgilendiren açıklama: Vatandaşları mağdur ettiği için değiştirildi

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), bazı özel hastanelerin kurumla sadece belli branşlarda yaptığı anlaşmaların kaldırılmasına ilişkin düzenlemeyle tüm vatandaşların tüm sözleşmeli hastanelerden tüm branşlarda eşit bir şekilde hizmet almasının sağlandığını bildirdi. Kısmi branş anlaşması bulunan hastanelerin belirli branşlarında sunulan tedavilerin vatandaşları mağdur ettiği için yeni düzenlemeye gidildiği vurgulandı.

Haber 28-05-22 22:34

SGK duyurdu! Reçetesiz ilaç temini 1 Haziran'da sona eriyor

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından Covid-19 pandemisi tedbirleri bağlamında “Kronik Hastalıklarda İlaçların Reçete Olmaksızın Temin Edilmesi Uygulaması” 1 Haziran'da sona eriyor.

Finans 26-05-22 16:48

SGK harekete geçti! Emekli maaşlarına kesinti uyarısı

SGK emekli maaşı alıp yurt dışında yaşamaya başlayanlar için harekete geçti. SGK emekli maaşlarıyla ilgili yazısında 'kasıtlı ve kusurlu davranışta' bulunanların maaşlarının kesileceği bildirildi. Öte yandan SGK'dan yurt dışında yaşayan Türkiye’den emekli olan vatandaşların emekli aylığı ile ilgili durum değişikliklerini 1 ay içinde kuruma bildirmeleri uyarısı geldi.

Finans 25-05-22 09:18

Emeklilik yaşınızı EYT olmadan düşürebilirsiniz! SGK tek tek açıkladı! Erken emeklilikte…

SGK'dan erken emeklilik bekleyen milyonlarca çalışan için hizmet borçlanması ile erken emekli olabilmelerinin önü açılıyor. 2008 yılında yapılan değişiklik ve yürürlüğe giren yeni mevzuat ile birlikte bazı kişiler borçlanma süreleri netleştirilmişti. Peki erken emeklilik için kimler hizmet borçlanmasından yararlanabilecek? Hangi süreler borçlanılabilir? İşte erken emeklilik ile ilgili son dakika haberinin detayları…

Finans 24-05-22 08:03

Erken emeklilikte 41. Madde detayı! SGK’ya başvuran erken emekli oluyor…

Emeklilik için Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) sigorta koluna, sigorta başlangıç gününe, doğum tarihine ve ödenen prim gün sayısına bakıyor. Ancak bazı durumlarda erkenden emekli olmak mümkün. Vatandaşlar “Nasıl daha erken emekli olabilirim?” sorusunu araştırırken, milyonları ilgilendiren 41. madde detayı ortaya çıktı. Bu madde borçlanma ve emeklilik yolunu açacak formülü barındırıyor. İşte erken emeklilikte son dakika haberinin detayları…

Finans 18-05-22 16:26

SGK verileri ortaya çıktı: Enflasyona sadece o meslek grubu dayanabildi

Enflasyon rakamları yüzde 70 sınırına dayanırken asgari ücrete ilişkin Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) verileri dikkat çeken detayları gözler önüne serdi. Bu kapsamda SGK verilerine göre en çok çalışanın yer aldığı 11 sektörden sadece birinde çalışan ücretleri enflasyon rakamlarının üzerinde kaldı. İşte haberin detayları…

Finans 17-05-22 15:40

SGK duyurdu! İsteğe bağlı sigorta primi ile emeklilik mümkün mü? İşte detaylar...

SGK’dan isteğe bağlı prim ödemesi yaparak çalışmadan emekli olmak mümkün mü? Bu sorunun cevabını merak eden milyonlarca insan var. Çalışmayan kişiler de emekli olabilir. Bu hak ise isteğe bağlı sigortalılık yöntemiyle sağlanabiliyor. Peki bu haktan kimler faydalanabilir? Ne yapmak gerekiyor? İşte isteğe bağlı sigorta primi ödeyerek emekli olmanın yolları…

Finans 17-05-22 07:26

SGK'dan flaş açıklama! Yüzde 99,5’e yükseldi

Sosyal Güvenlik Kurumu İstanbul İl Müdürü Tuncay Cevheroğlu, Sosyal Güvenlik Haftası nedeniyle yaptığı açıklamada 2002 yılında yüzde 70 olan genel sağlık sigortasından yararlanma oranının 2022 yılı itibarıyla yüzde 99,5’e yükseldiğini kaydetti.

Finans 16-05-22 15:26

SGK'dan önemli duyuru! Fatura ve reçete teslim süresi uzatıldı

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) sözleşmeli tüm sağlık hizmeti sunucularının Nisan 2022 dönemine ait fatura ve reçetelerin teslim tarihini 18 Mayıs 2022’ye uzattı.

Finans 15-05-22 09:44

SGK'dan önemli uyarı! Bunu yapanların maaşı kesiliyor

8 ilin SGK Müdürlerinin katılımı ile Niğde’de 2022 yılı Sosyal Güvenlik Kurumu SGK Koordinasyon Toplantısı gerçekleştirildi. Önemli açıklamalarda bulunan SGK İstihdam Teşvikleri Daire Başkanı Ahmet Yetim, “Anlaşmalı boşanma adı altında evliliği sonlandırıp maaş alma konusunda ise mevzuatımızda boşanan bireylerin, boşandığı eşleriyle birlikte yaşamaya devam etmesi sonrasında maaşları kesilmekte” dedi.

Finans 14-05-22 19:26

SGK'dan flaş açıklama! 18 milyar liralık ödeme yapıldı

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı Cevdet Ceylan, Covid-19 döneminde SGK’nin bütün imkanlarını Türkiye’deki kurumların hizmetine sunduklarını belirterek, “Bu Covid-19 dönemindeki sağlık harcamalarından dolayı 18 milyar liralık bir ödeme yaptık. Covid-19 testi, tedavi-bakım hizmetleri noktasında gerçekleştirdik“ dedi.

Finans 13-05-22 12:12
sgk

Kıdem tazminatı için emekliliği beklemeye gerek var mı? SGK duyurdu...

Milyonlarca çalışanın merak ettiği soru ile ilgili SGK’dan açıklama geldi. SGK’dan yapılan son dakika açıklamasına göre 1 Mayıs 2008 ve sonrası sigortalı olanlar kademeli olarak 4600 gün ile 5400 prim günü koşullarını sağlayarak kıdem tazminatı alabilecek. İşte kıdem tazminatı ile ilgili son dakika haberinin detayları…

Finans 10-05-22 07:15

SGK'dan sıfır faizli konut kredisi fırsatı! Ev almak isteyenleri ilgilendiriyor

Ev almak isteyen vatandaşlar kredi fırsatlarını yakından takip ediyor. Özellikle ekonomisi yeterli gelmeyen ve konut sahibi olmak isteyen kişiler SGK'dan sıfır faizli konut kredisi alabiliyor. Ziraat Bankası ve Halkbank'tan alınabilen bu konut kredisi avantajını kaçırmak istemeyenler şartları araştırmaya koyuldu. İşte SGK'dan sıfır faizli konut kredisi alma fırsatı ve detaylar...

Finans 09-05-22 14:55

Sıfır faizli konut kredisi desteği! SGK’nın verdiği bu krediyi kimler alabilir?

Artan kira ve ev fiyatlarının ardından zor günler geçirilirken SGK tarafından faizsiz konut kredisi desteği verildiği öğrenildi. Peki faizsiz konut kredisi desteğinden kimler hangi durumda yararlanabilir? Kimler kira yardımı alabilir? İşte herkesin merak ettiği o soruların cevabı…

Finans 04-05-22 08:18

SGK’ya 1 gün prim yatırsanız bile o parayı alabilirsiniz! İşte tazminat hakkı ile ilgili bilinmeyen detaylar…

Milyonlarca SGK’ya bağlı çalışan için işten ayrılırken dikkat etmesi gereken bazı konular var. Bunlardan en önemlisi ise kıdem ve ihbar tazminatı. Çünkü haklarınızı bilmek zarara uğramanızın önüne geçebilir. Tazminat için çalışan ve işverenin yerine getirmesi gereken bazı kritik noktalar var. Peki kimler tazminat alabilir? İşten ayrılırken dikkat edilmesi gereken hususlar neler? İşte haberin detayları…

Finans 30-04-22 08:09

SGK’dan işverenler için dev adım: Yeni uygulama hayata geçiyor

SGK ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı işverenler için yeni bir uygulamayı hayata geçirdiğini duyurdu. SGK İşveren Temsilcisi uygulaması ile çok sayıda işçi istihdam eden işverenlerin ve işyerlerinin başvuruları en kısa süre içerisinde alınarak takibi yapılacak ve sorunlar hızlı bir şekilde çözülecek. Uygulama ilk olarak Gaziantep ve İzmir’de başlayacak.

Finans 26-04-22 11:50
sgk

Resmi Gazete'de yayımlandı! 6 ilaç daha geri ödeme listesinde

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre 6 ilaç daha geri ödeme listesine eklendi.

Finans 22-04-22 14:48

SGK Resmi Gazete'den duyurdu! Koronavirüs hastaları artık hastanelerde...

Sosyal güvenlik Kurumu (SGK) hastanelere ödediği ücretlerde koronavirüs hastası ayrımını kaldırdı. Karar Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yer aldı. Bundan sonraki süreçte hastanelere yatan koronavirüs hastaları da diğer hastalarla aynı ücretlendirmeye tabi tutulacak. Kararın alınmasında ise vaka sayılarındaki düşüş etkili oldu.

Finans 21-04-22 14:19

Emekli maaşını artırmak için 8 püf noktası! 1261 gün detayına dikkat! Çalışırken kazancı yükseltebilirsiniz!

Ülkemizde milyonlarca çalışan emeklilik için gün sayıyor. Farklı sigorta türüne rağmen gün sayısını ve yaş şartını dolduran kişiler emekli olmaya hak kazanıyor. Emeklilikteki kazancı ise çalışırken yaptıklarınız belirliyor. Pek fazla bilinmese de, bazı detaylara dikkat eden çalışanlar emeklilikte fazla maaş alabiliyor. Bağ-Kur yerine SSK’dan emekli olmak en büyük avantaj. Hangi kurumda çalışırsanız çalışın, son 1261 günde SSK’dan emekli olursanız maaşınız yükselmiş olacak.

Finans 21-04-22 11:11

2 bin 354 liraya kadar nakit destek! 18 yaş üzerine veriliyor! SGK'dan düzenli maaş hesaplara yatıyor!

Her yıl SGK’dan milyonlarca kişiye para desteği sağlanıyor. Sosyal devlet gereğince milyonlarca kişiye ödeme veriliyor. Verilen ödemelerin miktarları 2.354 TL’ye kadar ulaşılıyor. Bazı ödemeler bir sefere mahsus verilirken bazı ödemeler her ay düzenli olarak sağlanıyor. Çalışmayan, engelli, yaşlı, bakıma muhtaç kişilere yönelik verilen bu ödemelere E-Devlet üzerinden başvurulabiliyor. İşte; SGK’dan 1.084 – 1.298- 2.354 TL para yardımı alma şartları!

Finans 21-04-22 09:07
sgk

SGK'ya dilekçe vermek yetiyor! Prim şartını taşıyanlara 3 maaş ödeme! Hemen bağlanıyor

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) üzerinden sağlanan haklar çok bilinmese de bazı kişilerin 3 maaş alma hakkı bulunuyor. 1800 gün prim şartını taşıyanlara 3 maaş ödeme yapılıyor. Maaşlar hemen bağlanıyor. Özel haklar arasında bulunan bu hakta 2 veya 3 maaş alabiliyorsunuz. SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı fark etmeden 3 maaş alma yolları...

Finans 20-04-22 10:05
sgk

SGK harekete geçti! Bunu yapanın hem emekli maaşı kesiliyor, hem de icralık oluyor

İş kazası, meslek hastalığı veya hastalık sebebiyle çalışma gücünün yüzde 60’ını kaybedenler malûlen emekli olup, emekli aylığı bağlandıktan sonra çalıştıkları tespit edilen kişiler için SGK harekete geçti. Çalıştığı tespit edilenlerin aylıkları kesildiği gibi ödenmiş aylıklar da faiziyle geri alınıyor.

Finans 19-04-22 14:35

Eczacılardan uyarı: Cebinizden aylık 1000 lira fark çıkabilir

Eczacılar son dönemde bazı ilaç firmaları SGK’nın belirlediği kamu kurum iskontoları uygulamadığını belirterek aradaki fiyat farkını hastaların ödemek zorunda kalacağını açıkladı.

Finans 18-04-22 17:29
sgk

Bir ayda 3 maaş birden hesaba yatacak! Cüzdanınız boş kalmayacak!

Milyonlarca kişi çalışma hayatında yer alıyor ve maaş alarak hayatlarını geçirmeye devam ediyor. Bunun yanı sıra devletten emekli, yetim, dul maaşı gibi ödemeler de yapılıyor. Ancak çoğu kişinin bilmediği bir haber var. Birden fazla maaş alarak cebinizi para doldurabilirsiniz. Çift maaşın yanı sıra 3 maaş birden de alabilirsiniz.

Finans 17-04-22 09:43
sgk

SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı fark etmeden 4.473 TL'ye kadar yardım! SGK'dan tek seferde nakit desteği! Şartlar duyuruldu...

SGK'dan 4.473 liraya varan ödeme! Emzirme ve cenaze ödeneği, doğum ve askerlik borçlanması primleri, rapor parası ve yurt dışı borçlanma primleri gibi ödemelerde her yıl artış meydana geliyor. SGK tarafından verilen cenaze yardımı, ölen sigortalı kişinin ailesine bir sefere mahsus veriliyor. SSK, Bağ-Kur veya Emekli Sandığı statüsüne göre ödeme miktarları değişiyor.

Finans 12-04-22 09:08
sgk

SGK duyurdu! E-devlet'ten ücretsiz yapılıyor! SMS ile...

SGK'dan yeni duyuru geldi. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK),tarafından milyonlarca kişiyi ilgilendiren açıklama yapıldı. e-Devlet sistemi ile entegre çalışan SMS Bilgilendirme Sistemi'yle sağlık kuruluşlarındaki tedavi işlemleri ve eczanelere yapılan ilaç ödemeleri konusunda vatandaşlar SMS yoluyla bilgilendirilecek. Öte yandan SMS'teki bilgilerin kendilerine ait olmadığını fark ettiğinde "ALO 170" çağrı merkezini arayarak şikayette bulunması gerekiyor.

Finans 11-04-22 09:19

Kıdem tazminatında 3600, 4500 ve 7000 detayı! SGK’ya başvuru şartı var…

Kıdem tazminatı milyonlarca çalışanın en çok merak ettiği konuların başında geliyor. Çalışanlar ilk işe giriş tarihine göre belli prim ve sigortalılık süresini tamamladıklarında, istifa etseler dahi kıdem tazminatına hak kazanabiliyor. İkinci veya üçüncü tazminatın da önünde engel bulunmuyor. İşte kıdem tazminatında milyonlarca çalışanın merak ettiği son dakika haberinin detayları…

Finans 11-04-22 07:20

SGK'da 20 yılın zirvesi yakalandı! Gelir ve giderler...

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) gelir gider dengesinde 20 yılın zirvesini gördü. Buna göre 2021'de 633 milyar 207 milyon lira gelir elde eden kurumun 654 milyar 820 milyon lira da gideri oldu.

Finans 09-04-22 13:33
sgk

SGK'dan son dakika açıklaması! O belgeyi muhakkak gönderin! Aylıklar durdurulabilir

SGK yurt dışında yaşayan emekliler için önemli duyuruda bulundu. SGK, yurt dışı sürelerini borçlanarak aylık bağlananların "3201 sayılı Kanuna Göre Aylık Alanlara Mahsus Yoklama Belgesi'ni yurt dışında bulundukları altı aydan sonraki üç ay içerisinde, aylığı bağlamış olan sosyal güvenlik il müdürlüğü veya sosyal güvenlik merkezine göndermeleri gerektiği bildirildi. İstenen belgeleri göndermeyenlerin aylıklarının durulabileceğini de belirtti.

Finans 04-04-22 14:32

Staj sigortasında kapsam genişliyor! Erken emekliliğin önü açılacak…

Staj mağduru 1,5 milyon kişi staj sigortalarının emeklilik başlangıcı sayılmasını beklerken konuya ilişkin son dakika açıklaması geldi. Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Çetin Ali Dönmez staj sigortasının kapsamının genişletilmesi için adım atılacağının sinyalini verdi. Peki, hangi sektörde staj sigortası emeklilikte başlangıç sayılacak? İşte son dakika haberinin detayları…

Finans 31-03-22 07:10

SGK duyurdu! 2021'de kanser tedavisine 10 milyar lira harcadı

Hastaların kanser tedavisi ve ilaç giderlerini karşılayan Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), tüm bu kalemler için geçen sene yaklaşık 10 milyar lira harcadı. SGK, kanser nedeniyle önemli sağlık sorunlarıyla mücadele eden vatandaşların yanında olmaya devam ediyor.

Finans 24-03-22 12:10

İŞKUR'dan iş arayanlara müjde! İş bulana kadar sigorta ve aylık 4250 TL maaş... İşte başvuru şartları!

Özellikle pandemi sürecinde iş arayan pek çok vatandaş sigortalı olmanın hayalini kurarken; kısa çalışma ödeneği ile işsizlik maaşı ve ücretsiz izindeki çalışanlara önemli miktarda destek verilmektedir. İş bulana dek 9 ay süresince SGK sigortasına sahip olmanın yanında, aylık 4.250 TL maaş alabilmek de mümkün. Bu düzenlemenin yanında ücretsiz mesleki eğitim ve çeşitli meslek kursları da verilmekte. İşte başvuru şartları ve yöntemi....

Finans 23-03-22 10:48

SGK'dan son dakika kararı! 3 emekli maaşı almak mümkün...1 Ekim 2008 tarihine dikkat!

Sosyal Güvenlik Kurumu vefat eden sigortalıların geride kalanlarını da koruyacak önemli desteklere adım atıyor. Sosyal güvencesi olanlar da olmayanlar da yaralanabilecek. SGK bu doğrultuda sigortalının vefatının ardından geri kalanlara ödenen emekli aylıklarına ek olarak çift maaş alma hakkı tanıdı. Dul ve yetim maaşı alan kadınlar emekli maaşı alsa bile bu haktan yararlanabilecek. İşte son dakika haberinin detayı...

Finans 23-03-22 10:34

Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi İstanbul'da tanıtıldı

SGK Sigorta Primleri Genel Müdürü Savaş Alıç: - "İstanbul dışında Ankara, Samsun, Aydın, Denizli, Kahramanmaraş ve Şanlıurfa illerinde bu projeyi yürüteceğiz" - "Kadınlarımızın gerek kamuda gerek özelde yönetici pozisyonunda nitelikli işlerde çalışıyor olması, girişimci ruhuyla işveren konumunda iş yeri sahibi olmaları da ülkemizin ekonomisinin büyümesine katkı sağlayacaktır"

Yurthaber 21-03-22 15:44

SGK duyurdu! 3 bin 984 lira verilecek... Başvurular e-devletten yapılacak!

Son dakika: SGK kadın istihdamı için harekete geçti. Sosyal Güvenlik Kurumunca (SGK) yürütülen "Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi" (Women-Up) kapsamında, kadın işverene hibe desteği verilecek. Projenin uygulandığı illerdeki gerekli şartları taşıyan 4 bin kadın işveren mali destekten faydalanacak olup toplam da ise projenin mali destek hibe tutarı yaklaşık 29,5 milyon euro olacak. Proje kapsamında kadın işverenlere 3 bin 984 lira hibe verilecek. İşte proje ile ilgili tüm detaylar..

Finans 21-03-22 13:19

İzmir'de mahkeme, kanser ilacını SGK'nin karşılamasına hükmetti

İzmir'de mahkeme, kanser ilacını SGK'nin karşılamasına hükmetti

Yurthaber 19-03-22 15:44

SGK düğmeye bastı! Sigortaları iptal edilecek, paraları faiziyle geri alınacak...

Birçok çalışanın hayali vakti geldiğinde emekli olmak ve o yıllarını rahatça yaşamak. Bunun için yaş, prim gün sayısı ve sene dikkate alınan konulardan oluyor. SGK (Sosyal Güvenlik Kurumu) düğmeye bastı ve tek tek tespit edip hepsini iptal etti. Denetimler artırıldı. Bu kişilere ödenen paralar faiziyle beraber geri talep edilecek.

Finans 16-03-22 22:06

Emekli maaşı nasıl hesaplanır? Maaşın yüksek olması için...

Tüm çalışanların ortak hayali olan emeklilik konusunda ortak bir istek daha var, o da yüksek emeklilik geliri... Emekli maaşı belirli kriterlere göre belirleniyor ve bu kriterlerde prim ve çalışanın kazancı belirleyici oluyor. Ayrıca kişinin çalışma hayatında ek iş yapması da yüksek emeklilik maaşına neden oluyor.

Finans 15-03-22 00:11