Yök Haberleri

Heyelan nedeniyle kapanan Zonguldak-Karadeniz Ereğli kara yolu açıldı

Zonguldak'ta, sağanağın ardından yaşanan toprak kaymaları nedeniyle kapanan Zonguldak-Karadeniz Ereğli kara yolunda ulaşım normale döndü.

Yurthaber 20-11-23 07:23

Deprem bölgesindeki üniversiteler için 'uzaktan eğitim' kararı! 4 ildeki öğrencilere de ayrıcalık tanındı

Deprem bölgesindeki üniversiteler ve öğrencileriyle ilgili yeni kararlar alındı. 4 ildeki üniversitelere uzaktan eğitim yetkisi verildi. Ayrıca deprem bölgesindeki üniversite öğrencileri başka illerde eğitim görebilecek.

Egitim 22-09-23 15:46

YÖK'ten vakıf üniversitelerine uyarı! 'Yıllık değil sadece...'

Yükseköğretim Kurulu'ndan (YÖK) vakıf üniversitelerine uyarı geldi. Yapılan açıklamada normal eğitim süresinde mezun olamayarak okulu uzatan öğrencilerden eğitim öğretim ücretinin, yıllık değil sadece tekrar gerektiren ders veya dönem başına alınacağını bildirildi.

Egitim 19-09-23 11:02

Üniversiteler online mı? 2023-2024 üniversiteler uzaktan eğitim mi olacak, yüz yüze mi? YÖK'ten o okullar için uzaktan eğitim kararı!

Üniversiteler online mı? Sorunun yanıtı Eylül ayının sonu yaklaşırken birçok öğrenci tarafından merak konusu oldu. YÖK tarafından yapılan açıklamada 7 üniversite için bazı bölümleri kapsayacak şekilde uzaktan eğitim kararı alınabileceği belirtildi. Şimdi birçok öğrenci arama motorlarında, "Üniversiteler online mı?" sorusuna yanıt arıyor. Peki, 2023-2024 üniversiteler uzaktan eğitim mi olacak, yüz yüze mi?

Egitim 19-09-23 09:49

YÖK'ten depremden en çok etkilenen 4 ildeki üniversite öğrencilerine ilişkin kararlar

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) 6 Şubat'taki Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya'daki üniversitelerde öğrenim gören öğrencilere, talepleri halinde kayıtlı oldukları programla eşdeğer ve öğretim dili aynı olan diğer devlet üniversitelerindeki programlarda özel öğrencilik hakkı verilmesini kararlaştırdı.

Yurthaber 08-09-23 07:20

Üniversite kayıtları ne zaman bitiyor, hangi tarihte? 2023-2024 eğitim dönemi üniversite kayıtları son gün tarihi

Üniversite kayıtları ne zaman biteceği merak konusu oldu. YKS tercih sonuçlarına göre bir üniversiteye yerleşen kişiler için 28 Ağustos'ta başlayan süreç devam ediyor. Peki, 2023-2024 eğitim öğretim dönemi için üniversite kayıtları ne zaman bitiyor? Üniversite e-kayıt nasıl yapılır?

Egitim 30-08-23 16:49

ÜNİVERSİTE KAYITLARI 2023 başladı mı, ne zaman başlayacak? YÖK 2023-2024 Üniversite kayıt tarihleri

Üniversite kayıt tarihlerine ilişkin araştırmalar yoğun bir şekilde devam ediyor. ÖSYM'nin 19 Ağustos tarihinde açıkladığı YSK tercih sonuçlarına göre üniversiteye yerleşen adaylar kayıt günlerini bekliyorlar. Peki, Üniversite kayıtları ne zaman başlayacak ve bitecek? Üniversite kayıtları kaç gün sürecek? İşte detaylar...

Egitim 24-08-23 16:31

Üniversite kayıtları ne zaman başlayacak? ÖSYM açıkladı! YÖK 2023-2024 üniversite kayıt tarihleri

Üniversite kayıt tarihleri gündemde yerini aldı. 17 Haziran'da TYT ve 18 Haziran'da AYT ve YDT oturumlarının ardından heyecanla beklenen YKS sınavı sonuçları adayların erişimine açıldı. 27 Temmuz-8 Ağustos tarihlerinde alınan YKS tercihleri 19 Ağustos'ta adayların erişimine açıldı. Üniversiteye yerleşen öğrenciler kayıt tarihlerini merak ediyorlar. Peki, Üniversite kayıtları ne zaman başlayacak ve bitecek? Üniversite kayıtları kaç gün sürecek? İşte detaylar...

Egitim 21-08-23 07:53

ÜNİVERSİTE KAYIT TARİHLERİ 2023: YÖK 2023-2024 Üniversite kayıtları ne zaman başlıyor ve bitiyor? ÖSYM duyurdu!

Üniversite kayıt tarihleri merak ediliyor. İki oturumda gerçekleşen YKS sınavı sonuçları 20 Temmuz Perşembe günü adayların erişimine açıldı. YKS tercih dönemi 27 Temmuz tarihinde başladı. Tercih süreci 8 Ağustos'ta sona erecek. YKS tercihlerini tamamlayan adayların gözü kulağı üniversite kayıt tarihlerine çevrildi. Peki, Üniversite kayıtları ne zaman başlayacak ve bitecek? Üniversite kayıtları kaç gün sürecek?

Egitim 11-08-23 10:39

YÖK Tez tarama sorgulama: YÖK Tez tarama merkezi ile sorgulama nasıl yapılır?

Yükseköğretim kurumlarına ait planlamaları yapmak, düzenlemek denetlemek ve yönetmek gibi işlemleri üstlenen Yüksek Öğretim Kurulu anlamına gelen YÖK, bünyesinde yer alan Ulusal Tez Merkezi hizmetlerinden de sorumludur. Tez sahibi olan kişiler tezlerinin süreçlerini veri tabanında arşivlenen bilgiler arasından ve online olarak takip edebilir.

Haber 15-07-23 16:07

SON DAKİKA | YÖK'ten azami süre kararı: Artık o öğrenciler de sınav hakkından yararlanabilecek

Son dakika haberine göre, azami öğrenim süresi dolan önlisans ve lisans düzeyindeki tüm yükseköğretim programlarında kayıtlı öğrenciler, hiç almadıkları veya devam şartını sağlamayarak başarısız oldukları dersler için de sınav hakkından yararlanabilecek.

Haber 07-07-23 19:01

Üniversite sınavları kaldırılacak mı? Bahçeli'nin 'çok uzak değil' çıkışı sonrası YÖK Başkanı Özvar'dan açıklama geldi

Üniversite sınavları kaldırılacak mı? MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "Çok uzak değil" çıkışı bir anda gündem yaratırken; konuyla ilgili Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar'dan açıklama geldi. Özvar, "Sayın Cumhurbaşkanı'mızın bizlere bir talimatı olursa, biz bu konuda çalışabiliriz" ifadelerini kullandı.

Egitim 21-06-23 22:42

Gelen şikayetler sonrası harekete geçildi! YÖK'ten vakıf üniversitelerine 'zam' uyarısı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), bazı vakıf yükseköğretim kurumlarının eğitim ve öğretim ücretlerine enflasyon oranının üzerinde zam yaptıklarına ilişkin şikayetler üzerine harekete geçti. YÖK, vakıf yükseköğretim kurumlarını eğitim öğretim ücretlerine enflasyon oranının üstünde zam yapmamaları konusunda uyardı.

Egitim 27-05-23 13:29

Üniversite final sınavları ne zaman yapılacak? Üniversite sınavları online mı, yüz yüze mi? YÖK açıkladı

Üniversite sınavlarının ne zaman yapılacağı merak ediliyor. Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimleri 2023 yılında 14 Mayıs tarihinde yapıldı. Cumhurbaşkanı seçiminin 2. tura kalmasının ardından gözler üniversite sınavlarına çevrilmişti. Peki, üniversite final sınavları ne zaman yapılacak? Üniversite sınavları online mı, yüz yüze mi?

Haber 18-05-23 12:46

SON DAKİKA | YÖK'ten yeni karar! Üniversitelerde bahar dönemi sınavları... Tarih verildi

Son dakika haberi: YÖK'ten üniversitelerdeki bahar dönemi sınavlarıyla ilgili önemli bir karar geldi. Buna göre; üniversitelerde bahar dönemi sınavlarının hazirandan itibaren yapılmasına karar verildi.

Haber 18-05-23 12:35

Siber saldırılara karşı uzman yetiştirecek 4 yeni meslek yüksekokulu açılıyor

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) ile Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi arasında imzalanan protokolle Ankara, Ege, Gebze Teknik ve İstanbul Teknik üniversiteleri bünyesinde 4 yeni siber güvenlik meslek yüksekokulu açılacak.

Yurthaber 16-05-23 11:37

SON DAKİKA | YÖK'ten yeni karar! Yüzde 25 ek depremzede kontenjanı...

Son dakika haberi: Yükseköğretim Kurulu (YÖK), depremden etkilenen illerde ikamet eden adaylara kendi illerindeki üniversitelere yerleşirken genel kontenjanda herhangi bir eksiltmeye gitmeden yüzde 25 ek kontenjan ayrılmasını kararlaştırdı.

Haber 10-05-23 09:42

YÖK'ten 2022-2023 öğretim yılına dair paylaşım: Öğrenci ve öğretim elemanı istatistikleri açıklandı

Yükseköğretim Kurulu'ndan yapılan açıklamada Türkiye'deki 208 yükseköğretim kurumuna dair öğrenci ve öğretim elemanı bilgileri paylaşıldı.

Egitim 30-04-23 12:41

Burs parası ne kadar oldu? Lisans ve doktora bursu kaç TL? YÖK burs miktarlarını artırdı!

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), öncelikli alanlarda ve belirli programlarda lisans ve lisansüstü öğrenim gören öğrencileri desteklemek amacıyla bazı burslar veriyor. Bu burslardan biri olan doktora bursunda miktarlar artırıldı. Peki, Burs parası ne kadar oldu? Lisans ve doktora bursu kaç TL? İşte tüm merak edilenler...

Finans 04-04-23 12:56

SON DAKİKA | YÖK duyurdu: Lisans ve lisansüstü burs miktarları arttı! İşte yeni rakamlar

Son dakika haberi: Yükseköğretim Kurulunca lisans ve lisansüstü öğrencilerine verilen burs miktarları farklı miktarlarda artırıldı. 100/2000 Doktora Bursu çalışan öğrenciler için 910 TL’den 2500 TL’ye, çalışmayan öğrenciler için ise 3825 TL’den 7500 TL’ye yükseltildi. Lisans Destek Bursu 1000 TL’den 1875 TL’ye çıkarıldı.

Haber 04-04-23 12:46

Üniversitelerde yeni dönem! 'Hibrit eğitim' yarın başlıyor

Yükseköğretim Kurulunca (YÖK), üniversitelerde uzaktan eğitimin yanı sıra isteyen öğrencilere devam şartı olmadan yüz yüze eğitim imkanının sunulacağı "hibrit eğitim", yarından itibaren farklı modellerle hayata geçirilmeye başlanacak.

Egitim 02-04-23 11:57

Üniversiteler hibrit mi olacak? 3 Nisan'da üniversiteler açılacak mı? YÖK'ten son dakika açıklaması

Üniversiteler hibrit mi olacak, ne zaman açılacak sorularının yanıtları tüm öğrenciler tarafından yoğun bir şekilde araştırılmaya başlandı. YÖK Başkanı Erol Özvar, üniversitelerde 2022-2023 eğitim öğretim yılı bahar dönemine ilişkin merak edilen kararları açıkladı. Bu kapsamda üniversitelerin son durumu belli oldu. Peki, Üniversiteler hibrit sistem mi olacak? 3 Nisan'da üniversiteler açılacak mı? İşte son dakika açıklaması...

Haber 30-03-23 16:32

SON DAKİKA: Üniversiteler açılacak mı? Yüz yüze eğitim için YÖK Başkanı Özvar'dan kritik açıklama...

Son dakika haberi: YÖK Başkanı Erol Özvar, üniversitelerde 2022-2023 eğitim öğretim yılı bahar dönemine ilişkin merak edilen kararı açıkladı. 6 Şubat'taki depremin ardından uzaktan eğitim kararı verilmişti. Özvar, "3 Nisan 2023 itibarıyla bahar dönemi itibarıyla uzaktan eğitimle birlikte devam şartı aranmaksızın yüz yüze eğitim verilmesini kararlaştırdık." ifadelerini kullandı.

Haber 30-03-23 16:10

Üniversiteler Nisan’da açılacak mı? Üniversiteler ne zaman açılacak? YÖK’ten yüz yüze eğitim açıklaması

Üniversitelerin ne zaman açılacağı, yüz yüze eğitime ne zaman başlanacağı tüm öğrenciler tarafından merak ediliyor. Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası uzaktan eğitim kararı alınan üniversitelerle ilgili dikkat çeken açıklama geldi. Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvar, yüz yüze eğitime geçmek için hazırlıkların tamamlandığını belirtti. Peki, Üniversiteler Nisan ayında açılacak mı? İşte YÖK’ten yüz yüze eğitim açıklaması...

Haber 13-03-23 16:55

Üniversitelerle ilgili yüz yüze eğitim açıklaması! YÖK Başkanı tarih vererek duyurdu: Hazırlıklar tamamlandı

Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası uzaktan eğitim kararı alınan üniversitelerle ilgili dikkat çeken bir açıklama geldi. Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvar, yüz yüze eğitime geçmek için hazırlıkların tamamlandığını belirtirken "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimat vermesi halinde önümüzdeki ay üniversitelerde yüz yüze ve hibrit eğitime geçilebilir" diye konuştu.

Egitim 13-03-23 14:41

YKS 2. dönem konuları sınava dahil mi, soru dağılımı nasıl olacak? YÖK'ten '2023 YKS'de 12. sınıf ikinci dönem müfredatı' açıklaması

YKS ile ilgili Yükseköğretim Kurulu'ndan (YÖK) son dakika açıklamasında bulunuldu. Açıklamada, 17-18 Haziran 2023’de yapılacak sınavda 12. sınıf 2. dönem konularının yer alıp almayacağı ile ilgili detaya yer verildi. Peki, YKS 2. dönem konuları sınava dahil mi? 2023 YKS soru dağılımı nasıl olacak?

Egitim 09-03-23 13:09

SON DAKİKA | YÖK duyurdu! Üniversite adayları YKS’de 12. sınıf ikinci dönem müfredatından muaf

Son dakika haberi: YÖK tarafından alınan karara göre üniversite adayları YKS’de 12. sınıf ikinci dönem müfredatından muaf tutulacak. YÖK'ten yapılan açıklamada alınan kararın ÖSYM'ye bildirilerek uygulamaya konulduğu ifade edildi. İşte son dakika haberinin tüm detayları...

Egitim 09-03-23 13:07

SON DAKİKA | YÖK Başkanı duyurdu! Depremden etkilenen öğrenciler için karar: Katkı payı ve öğrenim ücreti alınmayacak

Son dakika haberi: YÖK'ten depremden etkilenen öğrenciler için yeni bir karar geldi. Buna göre; olağanüstü hal (OHAL) kapsamında yükseköğretim alanında tedbirler getiren Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile depremden etkilenen öğrencilerden katkı payı ve öğrenim ücreti ödemeleri alınmayacak. İşte son dakika haberinin detayları...

Egitim 03-03-23 13:10

YÖK merak edilenleri yanıtladı! Bahar yarıyılı eğitim ve öğretim süreci nasıl işleyecek?

YÖK, bahar yarıyılı eğitim ve öğretimine ilişkin yeni soruları yanıtladı. YÖK'ün internet sitesinden, "özel öğrencilik", "Öğretmenlik Uygulaması II" dersi," lisansüstü programlardaki teorik dersler", "derslerin laboratuvar ve uygulama kısımları" ve "yüz yüze eğitimin kapsamı" gibi konularda 9 yeni soruya açıklık getirildi.

Egitim 22-02-23 19:01

YÖK merak edilen soruları yanıtladı! Uzaktan eğitim kararı sonrası üniversitelerde bahar yarıyılı ne zaman başlayacak?

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), deprem felaketi sonrası üniversitelerde 2022-2023 bahar yarıyılı eğitim ve öğretimine ilişkin sıkça sorulan 16 soruyu yanıtladı. YÖK'ün internet sitesinde, "Bahar yarıyılı ne zaman başlayacak?", "Uzaktan öğretim tüm bahar yarıyılında mı uygulanacak?", "Deprem nedeniyle sınavlara katılamamış öğrencilerin durumu ne olacak?", "Hangi öğrenciler özel öğrencilik statüsünden faydalanabilir?" gibi soruların yanıtları yer aldı. İşte merak edilen o soruların yanıtları...

Haber 19-02-23 11:56

Üniversiteler ne zaman açılacak 2023? Üniversiteler açılacak mı, tatil mi, online-uzaktan eğitim mi? YÖK Başkanı Özvar ayrıntıları duyurdu

Üniversitelerin ne zaman açılacağı öğrenciler tarafından merak konusu olurken YÖK'ten son dakika açıklamasında bulunuldu. Deprem sonrası ve eğitim-öğretime verilen ara sonrası 'Üniversiteler ne zaman açılacak 2023? Üniversiteler açılacak mı, tatil mi, online-uzaktan eğitim mi?' soruları yanıt buldu. Yükseköğretim Kurulu Başkanı Erol Özvar, 2022-2023 akademik yılı bahar dönemine ilişkin yaptığı açıklamada alınan yeni kararları duyurdu. İşte konuya dair ayrıntılar...

Egitim 18-02-23 09:11

Üniversiteler ne zaman açılacak? Sınavlar online mı yoksa yüz yüze mi yapılacak? YÖK’ten üniversiteler için son dakika kararı!

Üniversitelerin ne zaman açılacağı 10 ilde büyük yıkıma neden olan Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremler sonrası alınan karar sebebiyle merak konusu oldu. Birçok kişi son durumu öğrenmek için internette konuya dair araştırma yapıyor. Peki, üniversiteler ne zaman açılacak? Üniversitelerde sınavlar online mı yoksa yüz yüze mi yapılacak?

Egitim 15-02-23 09:54

Üniversiteler online (uzaktan) eğitime mi geçti? 2023 üniversiteler tatil mi, ne zaman açılacak?

Üniversitelerin online (uzaktan) eğitime geçip geçmediği merak ediliyor. Merkez üssü Kahramanmaraş olan iki büyük yıkıcı deprem 6 Şubat 2023 tarihinde gerçekleşti. Deprem sonrası ilkokul, ortaokul ve liseler eğitim öğretime ara verdi. YÖK de üniversitelerin tatil olma durumu hakkında kararını açıklamıştı. Peki, Üniversiteler online (uzaktan) eğitime mi geçti? 2023 üniversiteler tatil mi, ne zaman, hangi tarihte açılacak?

Haber 14-02-23 19:44

YÖK: Bahar döneminin uzaktan öğretimle tamamlanmasına karar verilmiştir

Yükseköğretim Kurulu'nca (YÖK) "Yükseköğretim Kurulu tarafından 2022-2023 eğitim ve öğretim yılı bahar döneminin uzaktan öğretim yoluyla tamamlanmasının uygun olduğuna karar verilmiştir" açıklaması yapıldı.

Egitim 11-02-23 19:18

Üniversiteler tatil mi? Üniversiteler ne zaman açılacak? YÖK'ten açıklama!

YÖK (Yükseköğretim Kurulu) ve MEB (Milli Eğitim Bakanlığı) Kahramanmaraş ve etkilenen diğer 10 ildeki yıkıcı deprem nedeniyle okulların tatillerinin uzayacağını duyurdu. Peki üniversiteler tatil mi? Üniversiteler ne zaman açılacak? YÖK, üniversitelerle ilgili merak edilen soruyu yanıtladı. İşte detaylar...

Egitim 10-02-23 13:25

LGS ertelendi mi? 2023 LGS ne zaman yapılacak? 2. dönem konuları olmayacak!

Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve çevre illeri etkileyen depremin yıkıcı etkileri devam ediyor. Depremin ardından OHAL, Milli Yas, memur maaş ödemelerinin erkene çekilmesi gibi birçok karar alınmışken, yeni kararlar eğitim alanında gelmeye devam ediyor. MEB bu defa, LGS ile ilgili güncel açıklamada bulundu. Peki LGS ertelendi mi? 2023 LGS ne zaman yapılacak? İşte detaylar...

Egitim 10-02-23 12:05

ÜNİVERSİTELER TATİL mi? Üniversiteler ne zamana kadar tatil? YÖK duyurdu!

Üniversitelere yönelik tatil açıklaması geçtiğimiz gün Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından yapıldı. Deprem bölgesindeki üniversitelerde bahar yarı yılı açılış tarihinde bir erteleme olup olmayacağı bilinmiyordu. YÖK tarafından yapılan açıklamanın detayları merak konusu oldu. Peki üniversiteler de tatil mi? Üniversiteler ne zamana kadar tatil? İşte ayrıntılar...

Finans 10-02-23 07:20

Merakla bekleniyordu! YÖK Kanunu kabul edildi

TBMM Genel Kurulu’nda görüşmekte olan Yükseköğretim Kanunu ile Bazı kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi kabul edildi. Şartları oluşan araştırma görevlileri, düzenlemenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren 6 ay içinde talep etmeleri halinde kadrolarının bulunduğu üniversite tarafından araştırma görevlisi kadrosuna atanacak.

Haber 02-02-23 22:03

SON DAKİKA | MİT akademisi kuruluyor! YÖK kanun teklifi Meclis'e sunuldu

Son dakika haberi: AK Parti, Yüksek Öğretim Kanunu'nda değişiklik içeren kanun teklifini Meclis Başkanlığına sundu. Söz konusu düzenlemeye göre, MİT bünyesinde Milli İstihbarat Akademisi kurulacak ve tıpta, diş hekimliğinde, eczacılıkta, veteriner hekimlikte uzmanlık eğitimi yapmakta olanlar yüksek lisans, doktorasına tamamlamış araştırma görevlileri talep etmeleri durumunda altı ay içinde bulunduğu üniversite tarafından ataması yapılacak.

Haber 19-01-23 14:42

Son dakika formasyon kararı! YÖK duyurdu: Bütün sınıflarda 'seçmeli ders' olarak alınabilecek

YÖK'ten son dakika formasyon açıklaması geldi. Alınan yeni karara göre pedagojik formasyon tüm sınıf düzeylerinde "seçmeli ders" oldu. YÖK Başkanı Özvar yaptığı açıklamada, "Pedagojik formasyon programının kararını aldık. Artık pedagojik formasyon dersleri birer seçmeli ders olarak bütün sınıflarda alınabilecek" dedi.

Egitim 30-12-22 10:59

YÖK üyeliklerine ilişkin atama kararları Resmi Gazete’de

Yükseköğretim Kurulu üyeliklerine ilişkin atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

Haber 24-12-22 07:13

Ali Babacan'dan çarpıcı paylaşım: Seçimden sonra YÖK’ü derhal kapatacağız

Millet İttifakı ortağı DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın sosyal medyada yaptığı paylaşım gündem oldu. Babacan yaptığı paylaşımda seçimden sonra Yükseköğretim Kurulu'nu (YÖK) derhal kapatacaklarını ifade etti.

Haber 07-11-22 07:18

YÖK Başkanı Özvar: Öncelikli alanlarda uzmanlaşan üniversiteleri destekleme kararı verdik

Kaan ULU- Muhammet BAYRAM/ ANKARA, (DHA)- YÜKSEKÖĞRETİM Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, "Üniversitelerin farklılaşması adına 'öncelikli alanlarda uzmanlaşan üniversiteler' biçiminde rekabet gücü yüksek, bilimsel çalışmalarda temayüz eden üniversiteleri, ayrı bir grup altında YÖK olarak desteklemeye karar verdik" dedi.

Haber 03-11-22 14:44

KPSS iptal edilmişti! YÖK Başkanı Özvar'dan açıklama geldi: ÖSYM'nin süreci yönetme şekliyle alakalı sıkıntılar var

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, KPSS soruşturmasıyla ilgili ön incelemenin tamamlandığını ve dosyanın savcılığa verildiğini belirterek, "Soru benzerliği konusu ortaya çıktıktan sonra ÖSYM yönetiminin süreci yönetme şekliyle alakalı bazı sıkıntılar var. Bundan sonrası savcılığın işi." dedi.

Haber 27-10-22 15:10

YÖK: Üniversitelerin eğitim-öğretim ve personel işlemleri dijital ortama taşınıyor

YÖK: Üniversitelerin eğitim-öğretim ve personel işlemleri dijital ortama taşınıyor

Yurthaber 18-10-22 10:49

Fen ve mühendislik öğrencilerine eğitim desteği

YÖK, 2021-2022 bahar dönemi için 31 devlet üniversitesinde öğrenim gören fen ve mühendislik alanındaki programlara kayıtlı 5 bin 447 öğrenciye toplam 26 milyon 785 bin lira uygulamalı iş yeri desteği eğitim ücreti aktardı

Yurthaber 13-10-22 10:34

Anayasa Mahkemesinden psikolojik taciz iddiasıyla yapılan başvuruda hak ihlali kararı

Anayasa Mahkemesinden psikolojik taciz iddiasıyla yapılan başvuruda hak ihlali kararı

Yurthaber 11-10-22 11:12

SON DAKİKA | YÖK'ten iptal edilen KPSS hakkında yeni açıklama!

Son dakika haberine göre, Türkiye'nin gündemine oturan iptal edilen KPSS ile ilgili YÖK Başkanı Erol Özvar'dan dikkat çeken bir açıklama geldi. Özvar yaptığı açıklamada, "Yükseköğretim Kurulu’nun ön inceleme yükümlülüğü var. Bu tamamlandı. Genel Kurul’da çalışmalar bitti. Gereğini yapacağımızı ifade edelim." ifadelerini kullandı.

Haber 04-10-22 16:38

SON DAKİKA | Benzer soru iddiaları gündem olmuştu! İptal edilen KPSS ile ilgili YÖK Başkanı Erol Özvar'dan açıklama

Son dakika: Bu sene yapılan KPSS, benzer soru iddialarının ardından yürütülen soruşturma kapsamında iptal edilmişti. İptal edilen KPSS ile ilgili olarak YÖK Başkanı Erol Özvar, ön incelemenin tamamlandığını belirterek, "Bugün Genel Kurul'da KPSS ön inceleme raporu değerlendirilecek sonra neticesi hakkında gerekli işlemler tesis edilecek." dedi.

Egitim 30-09-22 09:59