Aselsan Haberleri Ve Son Dakika Aselsan Haberleri

Aselsan Haberleri Ve Son Dakika Aselsan Haberleri

Askeri Elektronik Sanayii veya kısa adıyla ASELSAN, merkezi Ankara'da bulunan bir Türk savunma şirketidir. Ana faaliyet alanı hava, kara ve deniz kuvvetlerine yöneliktir ve gelişmiş askeri ürünlerin araştırılması, geliştirilmesi ve üretilmesi sürecini kapsar. Türk Silahlı Kuvvetlerinin önemli ortaklarından biri olan ASELSAN, Defence News dergisi tarafından gelir bazında en büyük 48. savunma şirketi seçilmesiyle ön plana çıkmıştır. Ayrıca Türk Ordusu Vakfı kurucusu ve ana hissedarı olan şirket, yurtiçi/yurtdışında askeri ve endüstriyel müşterileri için modern elektronik sistemleriyle bilinmektedir. ASELSAN'ın tüm iş sektörlerinde, askeri standartlara ve ISO 9001'e uygun metodolojiler, bilgisayar destekli tasarım (CAD), bilgisayar destekli mühendislik (CAE) ve bilgisayar destekli üretim (CAM) teknolojileri kullanılır.

Aselsan Haberleri

TEKNOFEST KARADENİZ Trabzon yarışmaları başladı

TEKNOFEST KARADENİZ Trabzon yarışmaları başladı

Yurthaber 05-08-22 14:02

ASELSAN, mühendis ve çalışanlarını kendi lisesinde yetiştiriyor

MEB iş birliğinde 2019'da kurulan ASELSAN Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin öğrencileri, kurumda hem staj hem de görev yapma imkanı buluyor - Okulda son teknolojiyle donatılmış atölye ve laboratuvarlarda eğitim gören öğrencilerin, elektrik-elektronik ile makine ve tasarım alanlarında erkenden uzmanlaşma sürecine girmesi ve böylece nitelikli iş gücünün milli savunma sanayine kazandırılması hedefleniyor

Yurthaber 15-06-22 11:03

Türk donanması milli gözlerle görüyor

ASELSAN, Denizgözü Ürün Ailesi kapsamında geliştirdiği milli elektro-optik sistemlerle yurt dışı bağımlılığı sonlandırarak, yüksek performanslı teknolojilerle Türkiye'nin "denizdeki muhafızlarının" yeteneklerini artırdı - Son dönemde sayıları hızla artan silahlı/silahsız insansız deniz araçlarını dikkate alan ASELSAN, bu araçların ihtiyaçlarını karşılayacak yeni milli çözümler geliştiriyor

Yurthaber 13-06-22 11:02

F-16 Özgür modernizasyonunda seri üretime geçildi

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı Uçak Daire Başkanı Abdurrahman Şeref Can, F-16 uçaklarının yerli aviyoniklerle modernize edilmesine yönelik Özgür Projesi'nde seri üretime geçildiğini bildirdi - Can, Milli Muharip Uçak'ta kullanılacak motorun geldiğini, alt sistemlerin tasarım ve üretimlerinin büyük ölçüde tamamlandığını belirtti

Yurthaber 02-06-22 14:08

Trakya Üniversitesi RoboTrak yarışmasında birbirinden farklı projeler ilgi gördü

Trakya Üniversitesi "RoboTrak" yarışmasında birbirinden farklı projeler ilgi gördü

Yurthaber 25-05-22 17:30

ASELSAN harekete geçti! Kamu bankalarına 10 bin ATM üretecek

ASELSAN finans alanındaki ihtiyaçları karşılamak için de çalışmalara başladı. Türkiye'nin lider teknoloji şirketi ASELSAN, finansal teknolojiler alanındaki ilk sözleşmesini 7 kamu bankası ve Bileşim AŞ ile imzaladı. Sözleşme kapsamında 10 bin ATM temin edilecek.

Finans 17-05-22 12:27

T-70 Kara Şahin Helikopteri, ASELSAN ve TUSAŞ'a ödül getirdi

ASELSAN, TUSAŞ ve Sikorsy tarafından yürütülen Türk Genel Maksat Helikopter Programı, helikopter teknolojilerinden uluslararası bir ödüle değer bulundu - İlk uçuşu Eylül 2021'de gerçekleşen helikopterin teslimatlarına yıl sonunda başlanması hedefleniyor

Yurthaber 05-05-22 11:01

ASELSAN geliştirdi! GÖKDENİZ hedefleri başarıyla imha etti…

Türkiye savunma sanayinde yaptığı atılımlarla dikkat çekerken önemli bir gelişme daha yaşandı. ASELSAN tarafından geliştirilen GÖKDENİZ hava savunma sistemi yetenekleri ile hayran bırakırken hedefi tam 12’den vurmayı başardı. İşte son dakika haberinin detayları...

Haber 03-05-22 15:53

ASELSAN lazer silahını güçlendiriyor

ASELSAN, lazer silah sistemi geliştirme çalışmaları kapsamında İhtar Anti-Drone Sistemi ile tespit edilen mini ve mikro İHA'lara karşı 750 metre mesafeye kadar etkinlik sağladı - Bu yılın ilk yarısında tamamlanacak ikinci aşamada, kamyon üzerinde güç seviyesi artırılan fiber lazer kaynağı ile etkinlik seviyesi daha yüksek bir silah sistemine ulaşılacak

Yurthaber 23-04-22 13:26

ASELSAN Genel Müdür Yardımcısı Karataş: Tasarlayamayacağımız hiçbir şey yok

"İhtiyacımız varsa ve hayatiyse kesinlikle kendimiz yapıyoruz" - "Sadece Türk Silahlı Kuvvetlerinin değil, tüm dost ülkelerin ihtiyacını karşılayabilecek hem bilgi birikimimiz hem kapasitemiz hem de üretimimiz var"

Yurthaber 31-03-22 22:29

Erzincan'da AR-GE İnovasyon ve Kariyer Günleri düzenlendi

ASELSAN Güdüm ve İnsansız Sistemleri Program Direktörü Demet Balioğlu: - "46 yaşımıza gelmemize rağmen hala ambargo yeriz ve ambargo yediğimiz her sefer yeni bir şey geliştiririz. Ambargo yapanlara buradan çok teşekkür ederiz"

Yurthaber 16-03-22 15:50

Küresel gelişmeler savunma sanayisi ihracatının önünü açıyor

STM'nin düzenlediği toplantıda, Ukrayna’daki gelişmelerle ısınan dış politikanın, savunma sanayisine yansımaları değerlendirildi - Uzmanlar, dış politikadaki gelişmelerin, Türk savunma sanayisinin ihracatına yansıyacağını vurguladı

Yurthaber 10-03-22 10:18

ASELSAN'ın Suyun Yarını yarışmasında finalistler belli oldu

ASELSAN'ın "Suyun Yarını" yarışmasında finalistler belli oldu

Yurthaber 20-12-21 10:57

Son Dakika: Sosyal medyada gündem oldu! Prof. Dr. Haluk Görgün'den ASELSAN iddialarına yanıt

Son dakika haberine göre ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün, "şirketin Katarlı olduğu" öne sürülerek yayımlanan haberlere ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yaptı, iddialara yanıt verdi. Görgün, haberlerin aldatıcı ve gerçeği yansıtmadığını savunarak, gerçek dışı iddialara ve bu iddiaları kaynak göstererek yapılan haber ve paylaşımlara karşı tüm hukuki süreçleri başlattıklarını belirtti.

Haber 18-12-21 14:59

Kırıkkale'de Akıllı kavşak uygulaması çevre kirliliğini azaltıp yakıt tasarrufu sağlıyor

Belediye Başkanı Mehmet Saygılı: - "Uygulamayla zaman ve yakıt tasarrufunun yanında en önemli konu ise karbon salınımı. Emisyonla ilgili ciddi bir çevre kirliliği önleniyor" - "Yapay zeka, araçların yoğun olduğu kısımları tespit ederek o tarafa yol veriyor. Vatandaşlarımız bu anlamda memnuniyetlerini her ortamda dile getiriyor"

Yurthaber 14-12-21 11:32

Akşener'den ASELSAN ve ROKETSAN iddialarına ilişkin açıklama

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Manisa ziyaretinin ikinci durağı olan Şehzadeler ilçesinde yaptığı konuşmada Aselsan ve Roketsan’ın, Katar’a satılacağı yönündeki iddialara dair açıklama yaptı.

Haber 08-12-21 22:36

Savunma Sanayi Başkanı Demir'den ASELSAN'ın yabancı yatırımcıya satılacağı iddialarına ilişkin açıklama:

"ASELSAN Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfının çoğunluk hissesine sahip olduğu, yüzde 25'i halka açık bir şirket. Büyük savunma sanayi şirketlerimiz ASELSAN, HAVELSAN ve ROKETSAN'ın büyük hisseleri Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfına ait. ASELSAN, TUSAŞ, HAVELSAN'ın ülkemizde ve çeşitli ülkelerde ortakları var, durum bu. Bu açıklamayı yapma gereği bile bana biraz tuhaf geldi"

Yurthaber 08-12-21 15:22

ASELSAN satılacak iddiası! Cumhurbaşkanlığından açıklama geldi

Son dakika haberine göre Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, "AELSAN satılacak" iddialarıyla ilgili açıklama yaptı.

Haber 08-12-21 14:49

ASELSAN'dan satış iddialarına ilişkin açıklama!

Bazı basın ve yayın organlarında yer alan satış haberlerine ilişkin ASELSAN'dan yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada, "Şirketin yurt dışı yatırımcılara satılacağı iddialarının hiçbir geçerlilik payı taşımamaktadır" denildi.

Finans 08-12-21 08:22

Muhalefet sert tepki göstermişti! ASELSAN'dan BAE iddialarına cevap

Türk savunma sanayii şirketi ASELSAN, Birleşik Arap Emirlikleri'ne satılacağı iddialarını yalanladı. Kurumdan yapılan açıklamada, "Şirketimiz hakkındaki bu iddiaların hiçbir gerçeklik payı taşımadığını belirtmek isteriz" ifadeleri kullanıldı.

Haber 07-12-21 23:26

Kılıçdaroğlu'ndan HAVELSAN, ROKETSAN ve ASELSAN çıkışı: Fitil fitil burnunuzdan getiririm

Birleşik Arap Emirlikleri veliaht prensi Muhammed bin Zayed'in Türkiye ziyaretiyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Buradan Erdoğan'a ve BAE veliaht prensine de söylüyorum. Ordunun HAVELSAN'ına, ROKETSAN'ına ASELSAN'ına el koyarsanız, satarsanız fitil fitil burnunuzdan getiririm" dedi.

Haber 01-12-21 09:22

ASELSAN'dan 66,8 milyon avroluk sözleşme

ASELSAN ile uluslararası bir müşterisi arasında radar, sınır güvenlik ve haberleşme sistemleri ihracatıyla ilgili 66 milyon 750 bin avro tutarında bir yurt dışı satış sözleşmesi imzalandı.

Finans 23-11-21 12:15

Milli artırılmış gerçeklik gözlüğü geliştirilecek

ASELSAN şirketleri BİTES ve ASELSAN SİVAS, milli artırılmış gerçeklik gözlüğü geliştirilmesine yönelik protokolü Defence Turkey Dergisi tarafından düzenlenen Uluslararası Geleceğin Askeri Konferansı etkinliğinde imzaladı.

Haber 20-10-21 15:58

Yerli test platformları savunma sanayisinde üretime hız kazandıracak

Konya'da InnoPark'ta faaliyetine başlayan şirketin savunma sanayisinde üretimde maliyeti azaltmak ve zamandan tasarruf sağlamak için imal ettiği test platformları, dost ve müttefik ülkelerden ilgi görüyor - Şirketin kurucu ortağı Selçuk Kükrek: - "Dünyada rakibi olmayan bir firma talep ettiğimiz ürünü vermediği için test platformlarını geliştirmeye karar verdik. ASELSAN bu konuda büyük bir irade gösterdi, 'Bu işi millileştirmeliyiz' dedi. Şu anda ASELSAN ve ASELSAN Konya fabrikalarında, üretim ve AR-GE sürecinde hareketli platformlarımız kullanılıyor"

Yurthaber 09-10-21 12:11

ASELSAN, çocukları ve gençleri TEKNOFEST'te Tekno Macera ile buluşturacak

ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün: - "Türkiye'nin lider savunma ve teknoloji şirketi ASELSAN'ımız, geleceğimize yön verecek gençlere ve çocuklara TEKNOFEST'te ulaşacak. Geleceğin teknolojilerinin temelini bugünün çocuklarıyla hep birlikte atacağız"

Yurthaber 13-09-21 11:25

'İnsansız muhafızlar' için geri sayım

Mavi Vatan'ın güvenliğinin sağlanmasına katkıda bulunulması amacıyla "Silahlı İnsansız Su Üstü Harbi Aracı" ve "İnsansız Denizaltı Savunma Harbi Aracı" geliştirilmesi ve üretiminde önemli aşama katedildi.

Finans 30-08-21 13:58

ASELSAN Konya fabrikasına 800 mühendis 400 teknisyen alacak!

TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanı Ziya Altunyaldız, ASELSAN Konya'nın üretime başladığını belirterek, fabrikada 800'ü mühendis ile birlikte 400 nitelikli teknisyen alınacağını bildirdi.

Finans 16-08-21 11:26

İlk kez vitrine çıkıyor! Özel operasyonlar için üretildi

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) ihtiyaçları için özgün olarak geliştirilen Pars IV 6x6 Özel Operasyonlar Aracı, 15’inci Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı'nda (IDEF 2021) ilk kez sergilenecek.

Haber 11-08-21 12:39

ASELSAN'ın 2021'in ilk yarısındaki cirosu 7 milyar liraya ulaştı

ASELSAN'ın yılın ilk 6 ayındaki cirosu, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 33 artarak 7 milyar lira oldu.

Finans 11-08-21 08:23

Son Dakika! Bakan Varank açıkladı: HGK-82’lerin ilk partisi tamamlandı

Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından başlatılan proje kapsamında ASELSAN tarafından Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na yönelik Hassas Güdüm Kiti HGK-82'nin ilk partisi tamamlandı.

Finans 24-06-21 10:36

İlk yerli otobüs Avenue EV, 15 dakikalık şarjla 80 km gidebiliyor!

TEMSA ile ASELSAN iş birliğiyle geliştirilen yüzde yüz yerli elektrikli araç Avenue EV, seri üretime hazır hale geldi.

Finans 15-06-21 14:37

TEMSA-ASELSAN ortak üretimi Türkiye’nin ilk yerli elektrikli otobüsü banttan indi

TEMSA Üst Yöneticisi (CEO) Tolga Kaan Doğancıoğlu: - "Bugün, ASELSAN’ın teknolojik bilgi birikimiyle TEMSA vizyonunun bileşeni olarak geliştirilen yüksek performanslı, verimli ve çevre dostu bir elektrikli otobüs olan Avenue EV’i seri üretime hazır hale getirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz" - ASELSAN Genel Müdür Yardımcısı Dr. İbrahim Bekar: - "Bu projeyle en büyük hedefimiz, yerli ve milli elektrifikasyon sistemlerinin yaygınlaşarak ülkemizde bu konuda bir ekosistemin oluşması"

Yurthaber 15-06-21 10:35

ASELSAN'ın pillerini üreteceği elektrikli otobüsler ulaşım maliyetini düşürürken konforu artıracak

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir: - "Türkiye'de lityum pilli otobüs ilk olacak. ASELSAN, lityum pil noktasında ciddi yatırımla dünyada ön plana çıkacak. Başka bir özelliği ise tamamen çevreye duyarlı" - "Fosil yakıta göre 6'da 1'e mal oluyor. Raylı sisteme göre 10'da 1 işletme maliyeti söz konusu"

Yurthaber 12-06-21 11:08

Aselsan 400 ürünü yerelleştirdi

Aselsan Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Görgün, bugüne kadar 750'nin üzerinde ürünü millileştirme başvurusuna açtıklarını belirterek, "Son üç yılda yaklaşık 400 ürünü tedarikçilerimizin gayretleriyle millileştirdik." dedi.

Finans 10-06-21 08:38

ASELSAN son 3 yılda 400 ürünü millileştirdi

ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Görgün: - "Bugüne kadar 750'nin üzerinde ürünü millileştirme başvurusuna açtık" - "Kendi göbeğimizi kendimizin kesmesi gerekliliği ile yurt içi alım oranımızı yüzde 70'lerin üzerine taşıdık ve daha da yukarıya taşıyacağız"

Yurthaber 09-06-21 16:38

ASELSAN'dan 35,5 milyon dolarlık sözleşme

ASELSAN'dan 35,5 milyon dolarlık sözleşme

Yurthaber 20-05-21 10:08

ASELSAN ve Turkcell'den güvenli iletişim için iş birliği

ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün: - "ASELSAN ile ilgili anlık iletişimimizde yerli ve milli bir çözümü kullanıyor olmayı çok önemli buluyoruz" - Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan: - "Bu iş birliği sayesinde yerli uygulamamız BiP'in uygulama geliştirme altyapısını kullanarak, ASELSAN'a özel güvenli iletişim platformu a-ileti'yi tasarladık"

Yurthaber 04-03-21 10:14

Türkiye Sigorta'dan ASELSAN çalışanları ve ailelerine Grup Sağlık Sigortası Poliçesi

Türkiye Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Atilla Benli: - "2020 yılını sektör lideri unvanı ile kapatan Türkiye Sigorta, 2021 için daha güçlü ve iddialı hedeflerini gerçekleştirmek üzere çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor"

Yurthaber 26-02-21 12:02

ASELSAN geçen yıl 450 milyon doları aşkın ihracat sözleşmesi imzaladı

ASELSAN geçen yıl 450 milyon doları aşkın ihracat sözleşmesi imzaladı

Yurthaber 22-01-21 11:31

Türk savunma sanayisi ürünleri çocuklara ilham verdi

Keçiören Şehit Fatih Erdoğan İlkokulu 4-C sınıfı öğrencileri, Tutum, Yatırım ve Yerli Malları Haftası etkinliklerinde Türk savunma sanayisi ürünlerinin maketlerini yaptı - ASELSAN, öğrencilerin bu çabasını çeşitli hediyelerle ödüllendirdi

Yurthaber 27-12-20 11:21

Milli ve yerli hava savunma füze sistemi HİSAR-A+ envantere girmeye hazır

Önleme menzili 15 kilometre, önlem irtifası ise 8 kilometre olan "HİSAR-A+", 6 hedefe aynı anda angajman ve ateşleme yeteneğine de sahip bulunuyor - "HİSAR-A+" sabit ve döner kanatlı uçaklar, seyir füzeleri, insansız hava araçları ve havadan karaya atılan füzelere karşı etkin savunmanın yanı sıra sabit birliklerin ve hareketli zırhlı birliklerin korunmasını da sağlayabiliyor

Yurthaber 16-12-20 16:56

Aselsan Konya Silah Sistemleri fabrikası 17 Aralık'ta üretime geçiyor

Aselsan’ın Konya’da kurduğu Aselsan Silah Sistemleri Sanayi fabrikası 17 Aralık’ta üretime geçiyor. Fabrikanın 500 milyon liralık stratejik bir yatırım olduğunu söyleyen AK Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız, 'Fabrikada 820 mühendislik ve tasarım alanında görev yapan personel ve 400 teknisyenle birlikte bin 220 nitelikli personele istihdam sağlanacak. Fabrika, tasarım, üretim ve inovasyon merkezi olacak' dedi.

Finans 14-12-20 16:53

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aselsan Yeni Sistem Tanıtımları ve Tesis Açılışları'nda konuştu. Erdoğan, "Tamamen milli yaptığımız uydu fırlatma testleri başarıyla tamamlandı. Bu testlerde 4 kez uzaya ulaştık. Milletimizin karşısına her alanda yeni başarıların müjdeleriyle çıkmaya devam edeceğiz inşallah" dedi.

Haber 12-11-20 18:41

Minyatür Bomba Projesi kapsamında yapılan taarruz test atışı başarıyla tamamlandı

Minyatür Bomba Projesi kapsamında yapılan taarruz test atışı başarıyla tamamlandı

Yurthaber 21-10-20 12:17

ASELSAN Konya Silah Sistemleri Fabrikası 17 Aralık'ta üretime hazır olacak

AK Parti Konya Milletvekili Altunyaldız, "ASELSAN'ın desteğiyle güvenli bilişim teknolojileri alanında faaliyet göstermesi planlanan fabrika, 17 Aralık'ta Sayın Cumhurbaşkanımızın katılımlarıyla açılacak." dedi.

Finans 20-10-20 17:27

ASELSAN'dan 18,8 milyon dolarlık sözleşme

ASELSAN ile uluslararası bir müşterisi arasında bir tıbbi cihazın ihracatıyla ilgili 18 milyon 750 bin dolarlık sözleşme imzalandı.

Finans 26-08-20 12:02

ASELSAN 2020 yılının ilk yarısını yüksek kârlılıkla tamamladı

ASELSAN'dan yapılan açıklamaya göre, şirketin 2020 yılı ilk yarı finansal sonuçlarına bakıldığında, ASELSAN, 1,8 milyar TL ile tüm zamanların en yüksek ilk yarıyıl karını elde etti. Şirketin cirosu yüzde 13 oranında büyüyerek, 5,2 milyar TL olarak gerçekleşti.

Finans 19-08-20 09:50

'Savunmanın devleri' listesinde 7 Türk şirketi

Dünyanın en prestijli savunma sanayi listesi olarak kabul edilen "Defense News Top 100"de yer alan Türk şirketi sayısı 7'ye yükseldi.

Finans 17-08-20 09:34