Bacak Haberleri

Görmezden gelmeyin: Tehlikeli hastalığın ilk belirtilerinden! Uzuv kaybına neden olabilir

Tırnaklarda görülen değişikler sessiz katil olarak tanımlanan hastalığın belirtisi olabilir. Alt uzuvlarda biriken yağlar tırnaklarda değişim yaratabilmektedir. Uzmanlar periferik arter hastalığının belirtileri hakkında uyarılarda bulunuyor. Tedavi edilmeyen hastalığın uzuv kaybı riskini artırdığını belirtiyorlar.

Haber 11-11-22 15:33

Sessiz Katilin ilk belirtisi yürürken ortaya çıkıyor! Tedavi edilmezse felç ve kalp krizi riski yüksek

Vücudumuzda gelişen birçok hastalığın farkında olmayabiliyoruz. Sessizce ilerleyen hastalıklar biz teşhis edene kadar çok ciddi sonuçların gelişmesine neden olabiliyor. Kolesterol sessizce ilerleyen ve hayati riskleri bulunan bir hastalık olduğu için 'Sessiz Katil' olarak biliniyor. Yüksek kolesterolün ilk belirtisi yürüyüşte fark edilebiliyor.

Haber 10-11-22 09:20

Çilek bacak/Tavuk derisi bacak görünümüne veda! İşte en etkili yöntemlerle pürüzsüz bacaklara kavuşun

Çilek bacak görünümü, derinin altında keratinin çok fazla birikip kıl köklerini tıkaması ve haliyle yüzeyde noktalar halinde hoş durmayan bir görüntü oluşmasıyla ortaya çıkıyor. Genel olarak kol ve bacaklarda oluşabilen bu durumdan kurtulmak mümkün. Çilek bacak/Tavuk derisi bacak görünümüne veda etmek için en etkili yöntemleri haberimizde derledik.

Kadin 24-09-22 13:33

Önemsiz gördüğü ufak kesik nedeniyle hayatını kaybetti! Et yiyen bakterinin etkileri korkutucu

Dünya üzerinde nadir görülen oldukça kötü sonuçlara yol açabilen çeşitli hastalıklar bulunuyor. Bu hastalıklar arasında yer alan et yiyen bakterisi duyan herkesi şaşırtıyor. Et yiyen bakterisi olan insanların hayatta kalma ihtimali çok düşük oluyor. 54 yaşındaki David Hemmings ufak bir sıyrıkla kesilen bacağı nedeniyle hayatını kaybetti.

Haber 23-09-22 12:10

Otomobilin çarpmasıyla bir bacağını kaybeden köpeğe sevgiyle bakıyor

Yavru köpeği tedavi ettirerek bakımını üstlenen Düzce Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Dursun Altıntaş: - "Keşke iki bacağını da kurtarabilseydik ama olmadı. Şu anda 3 bacağıyla her yere gidebiliyor ve koşturabiliyor"

Yurthaber 21-09-22 11:51

Yaptırmadan önce bir kez daha düşünün! Dövme sildirmenin bilinmeyen yüzü

Dövme oldukça estetik bir görünüm kazanmanızı sağlayabiliyorlar. İnsanlar farklı farklı dövmeler yaptırıyor. Dövmelerin başarısız yapımından veya anlamından dolayı yıllar sonra pişman olan kişiler dövmelerini sildirmek istiyor. Ancak dövme sildirme işlemi oldukça zorlu olabiliyor.

Haber 13-09-22 14:53

Önceden önleminizi alın: Bu kişiler risk altında! Lenfödem hastalığında dikkat edilmesi gerekenler

Halk arasında fil hastalığı olarak bilinen lenfödem hastalığı son yıllarda görülme sıklığı artan hastalıklar arasında bulunmaktadır. Yaşamı oldukça etkileyen bu hastalığı önceden teşhis etmek önemlidir. Vücudun belirli yerlerinde bulunan şişkinliklere dikkat ederek fil hastalığını erken teşhis edip doğru tedavi yöntemini uygulayabilirsiniz.

Haber 25-08-22 15:27

Bacaklarınız pürüzsüz olacak! At kılı fırçası kullanarak batık, selülit sorunuzu çözebilirsiniz, at kılı fırçası faydaları nelerdir? Nasıl kullanılır?

Genellikle bacaklarda ve kalçalarda görülen batık ve selülit sorunu oldukça rahatsız edici olabiliyor. Kadınlar bu sorunlara çözüm önerileri arıyor. Son yıllarda popüler olan at kılı fırçasıyla kuru fırçalama yapmak bacaklarınızı pürüzsüz hale getirebilir. Batık nasıl düzelir? Selülit nasıl giderilir? Gibi soruları merak ediyorsanız at kılı fırçası tam size göre bir tercih olacak!

Kadin 18-08-22 09:55

Adanalı 8 yaşındaki Muhammed protez bacakla yürüyecek

Hayırseverlerin desteğiyle protez bacağa kavuşmayı bekleyen Muhammed Erol: - "Protez bacaklarıma kavuştuğumda futbol oynayacağım. Yardım eden herkese çok teşekkür ederim"

Yurthaber 15-08-22 19:38