Doğalgaz Haberleri

Çok gelmesin diye yapıyoruz ama doğal gaz faturasını ikiye katlıyoruz: Doğal gaz faturasını düşürmenin basit yolları

Doğal gaz faturaları havaların soğumaya başlamasıyla şimdiden kara kara düşündürmeye başladı. Kış aylarının korkulanı doğal gaz faturası her sene tedirginlik yaşanmasına neden oluyor. Birçok insan doğal gaz faturasının daha geç gelmesi için kombiyi açmayı erteliyor. Ancak artan soğuklar ile birlikte açılan kombilerin bakımına dikkat etmek ve doğal gaz faturasını düşürmek için uygun yolları izlemek faturalarınızın çok daha düşük gelmesini sağlayabilir.

Kadin 19-11-22 08:38

Faturalar kara kara düşündürüyordu! Havalar soğudu, doğal gaz destek ödemeleri başladı: 900 TL- 2500 TL arasında değişiyor...

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ihtiyaç sahibi hanelere yönelik hayata geçirilen Doğal Gaz Tüketim Desteği ile ilgili son dakika ödeme müjdesi yaptı. İhtiyacı olan vatandaşlara 2 bin 500 TL'ye kadar doğal gaz desteği verilecek. Doğal gaz desteğinden yararlanmak isteyen haneler, e-Devlet üzerinden başvuru yapabiliyor. İşte son dakika haberinin ayrıntıları...

Finans 18-11-22 10:54

Doğalgaz faturalarınızı düşürecek yeni taktik! Çocuğu kişinin haberi bile olmayan pencere taktiği ile evinizi sıcacık tutun

Artan doğalgaz faturası kış aylarının başlamasıyla tüketicileri düşündürmeye başladı. Doğalgaz faturalarının düşük gelmesinin yolu kombiyi kısmak ya da kapatmak olarak düşünülüyor. Ancak birçok farklı yol ile doğalgaz faturasını hafifletmek mümkün. Üstelik bu yollar birçok tüketici tarafından bilinmiyor. İşte doğalgaz faturasını düşürmenin yolları...

Kadin 17-11-22 11:40

Fatih'te patlama neden oldu? Fatih doğal gaz patlaması son dakika haberleri

İstanbul'un Fatih ilçesindeki bir binanın doğal gaz kutusunda patlama meydana geldi. Patlama sonucu çıkan yangınla beraber 5 vatandaşın yaralandığı öğrenildi.

Haber 17-11-22 11:38

Avrupalılar doğal gaz krizi için çareyi Türkiye'de buldu! O ürünlere rağbet yağıyor

Rusya’nın doğal gaz kısıtlamasıyla Avrupa ülkeleri çareyi Batman'ın tiftik ürünlerinde buldular. Hasankeyf’te el işçiliği ile üretilen tiftik halı ve battaniyelere adeta rağbet yağıyor.

Finans 15-11-22 17:09

Doğalgaz yardımı ne zaman yatacak? 2022 doğal gaz fatura destek yardımı ne kadar? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Doğalgaz yardımı ile elektrik yardımının ne zaman yatırılacağı ihtiyaç sahipleri tarafından sıklıkla aratılan konular arasında bulunuyordu. 7 Kasım Pazartesi günü Kabine toplantısı sonrası konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan doğal gaz yardımları ne zaman verilecek sorusunu açıkladı.

Finans 08-11-22 09:35

Iğdır’da yoldan kaynaklı doğalgazdan faydalanamayan vatandaşların çilesine son verildi

İçişleri Bakanlığınca görevlendirme yapılan Iğdır Belediyesi, Karaağaç Mahallesi’nde yıllardır açılmayan yoldan kaynaklı doğalgazdan faydalanamayan vatandaşların çilesine son verdi.

Yurthaber 04-11-22 13:06

Doğal gaz yardımı başvuru şartları neler? Doğal gaz yardımı ne kadar, nasıl alınır? Dört milyon haneye destek

Doğal gaz yardım başvuruları kapsamında dört milyon haneye destek veriliyor. Doğal gaz yardımından faydalanmak isteyen vatandaşlar doğal gaz yardımı başvuru şartlarını, nasıl başvurulduğunu ve yardım miktarını sorguluyorlar. Hükümetin bütçeye koyduğu 3 milyar ile 4 milyon haneye nakit doğal gaz desteği yapılacağı belirtilmişti. Peki, Doğal gaz yardımı başvuru şartları neler? Doğal gaz yardımı ne kadar, nasıl alınır?

Finans 02-11-22 20:44

Doğalgaz faturasından tasarruf etmek için kışa girmeden hemen yapın! Faturayı yüzde 25 azaltır

Kış aylarında artan elektrik ve doğalgaz faturaları oldukça cep yakıyor. Birçok kişi faturaları düşürmek için evde tasarruf nasıl yapılır? diye araştırmalarda bulunuyor. Uzmanlar faturanızı yüzde 25 azaltacak olan yöntemi uygulayarak kış mevsimini çok daha sıcak geçirebileceğinizi vurguluyor.

Kadin 01-11-22 14:32

Bu özelliği bilinmiyor: Doğalgaz faturasını katlıyor! Evi daha sıcak tutmak için kontrol edin

Sonbahar aylarının sonlarına yaklaşırken havalar oldukça üşütmeye başladı. Birçok kişi kaloriferlerini yakmaya başladı bile. Kışın gelen yüksek doğalgaz faturalarından şikayet edenler bu sene faturalara yansıyacak fiyatları tedirginlikle bekliyor. Birçok kişi doğalgaz faturasını düşürmenin yollarını arıyor. Ev ekonomisine katkı sağlamak için doğru yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Kadin 24-10-22 09:48

Kışın doğalgaz faturanızı daha az getirecek yöntem! Evinizi sıcacık yapacak

Kış ayları yaklaşırken ev bütçesini düşünenler faturalar konusunda tedirginlik yaşıyor. Her sene artış görülen fatura fiyatları ev ekonomisine zarar veriyor. Birçok insan doğalgazı fazla yakmadan ısınmanın yöntemlerini arıyor. Uzmanlar doğalgaz faturanızdan tasarruf yapmanızı sağlayacak o basit yöntemi paylaştı.

Kadin 19-10-22 07:55

KEFEK Başkanı Aksal, Türkiye'nin dünyadaki enerji sorununun çözümünde anahtar olacağını belirtti:

"Türkiye, tahıl krizinde Ukrayna’ya çözüm bularak, tahılın dünya piyasalarına ulaşımını sağlamıştı şimdi de enerji üssü oluyor" - "Cumhurbaşkanımız Erdoğan, kurulması planlanan enerji merkezi konusunda Trakya'yı işaret etti, Tekirdağ da olabilir, Kırklareli de olabilir ama Edirne en iyi adaylardan biridir. Edirne Avrupa’ya geçiş güzergahıdır"

Yurthaber 18-10-22 15:59

Doğalgaz destek ödemeleri ne zaman? Doğalgaz destek ödemeleri tarihi belli mi? e-Devlet başvuru sayfası

Doğalgaz desteği ihtiyaç sahibi vatandaşlara sağlanacak. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, doğalgaz ödemeleriyle alakalı önemli açıklamalarda bulundu. Başvurular e-Devlet üzerinden alınıyor. Peki doğalgaz destek ödemeleri ne zaman? Doğalgaz destek ödemeleri tarihi belli mi? İşte detaylar...

Finans 13-10-22 16:56

Çalışanlara 1000 TL doğalgaz desteği ne zaman ödenecek? Çalışanlara 1000 TL doğalgaz desteği başvurusu nasıl ve nereden yapılacak?

Kabine Toplantısından sonra doğalgaz desteği konusu yeniden gündeme geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan doğalgaz desteği hakkında, " 3 milyar liralık doğalgaz desteği vererek vatandaşlarımızı karda, kışta sıcak bir yuvaya kavuşturmakta kararlıyız." dedi. Peki çalışanlara 1000 TL doğalgaz desteği ne zaman ödenecek? Çalışanlara 1000 TL doğalgaz desteği başvurusu nasıl ve nereden yapılacak? İşte merak edilenler...

Finans 12-10-22 10:53

Denizli'de doğal gaz kaynaklı patlamada 2 kişi yaralandı

Denizli'de doğal gaz kaynaklı patlamada 2 kişi yaralandı

Yurthaber 08-10-22 16:40

Doğalgaz faturanızı bu yöntemle düşürün! Soğuk havaların evinize girmesini engelliyor

Sonbahar yüzünü göstermeye başladı. Yazlıkların yerini kışlıklar aldı. Hal böyle iken bu kış doğalgazdan tasarruf yolları da sıkça araştırılan konular arasında yer aldı. Evin ısısını artıracak bu yöntemi çoğu kişi bilmiyor! PVC pencere ayarı, ısı tasarrufu konusunda önemli bir fark oluşturuyor.

Finans 29-09-22 20:06

Kocaeli'de paniğe neden olan doğal gaz kaçağı kontrol altına alındı

Kocaeli'de paniğe neden olan doğal gaz kaçağı kontrol altına alındı

Yurthaber 18-09-22 02:57

2022 Doğal gaz yardımı başvuru şartları! Doğal gaz desteği başvurusu nasıl yapılır? İşte e-Devlet başvuru yöntemi!

Doğal gaz yardımı başvuru şartları vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. Doğal gaz Tüketim Desteği, geçtiğimiz sene olduğu gibi bu sene de vatandaşlara sunulmaya devam edecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan, konu ile ilgili başvuru sürecinin de başladığını açıklamıştı. Peki 2022 doğalgaz yardımı başvurusu nasıl yapılır? İşte doğal gaz yardımı başvuru şartları...

Finans 07-09-22 08:49

Her karesi bir mesaj! Avrupa'ya doğalgazı kesen Rusya'dan sosyal medyayı sarsan 'kış' videosu

Geçtiğimiz günlerde Avrupa'ya Kuzey Akım-1 boru hattından Avrupa'ya doğal gaz sevkiyatının belirsiz süreliğine kesildiğini duyuran Rus enerji şirketi Gazprom tarafından paylaşılan bir video sosyal medyada geniş yankı uyandırdı. Dinleyenlerin çoğunun etkileyici bulduğu müzik, sözleri ve görselleriyle Avrupa'yı kışın soğuk geçeceğini şimdiden hazırlar nitelikte.

Haber 06-09-22 10:16

Avrupa'da doğal gaz krizi büyüyor! Antalya turizminde yüzde 20'lik artış beklentisi

Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş nedeniyle Avrupa büyük bir enerji sıkıntısı yaşanıyor. Özellikle kışın Almanya ve Fransa gibi ülkelerde doğal gaz sıkıntısı çekileceği düşünülüyor. Avrupa’da yaşanan doğal gaz sıkıntısının ardından kış aylarını Türkiye'de geçirmeye hazırlanan turistler sebebiyle Alanya’da yüzde 20'lik artış beklentisi oluştu.

Finans 05-09-22 15:16

Kayseri'den elektrikli ısıtıcı ihraç eden firma, Avrupa'dan gelecek talebe hazır

Fabrika müdürü Ahmet Haskara: - "Geçen yıl dünya geneline yaklaşık 2 milyon elektrikli ısıtıcı ihraç ettik. Bu yıl Avrupa'da bir talep artışı öngörüyoruz, bu fırsatı çok iyi değerlendirmemiz lazım" - "Geçtiğimiz yıllarda Avrupa'nın ısıtıcı ithalatının yüzde 85'ini Çin karşılıyordu. Şu anda bizim yakın olmamızdan kaynaklanan avantajımız var"

Yurthaber 04-09-22 11:01

Dar gelirliye destek paketi nedir, Dar gelirliye destek paketi için kimler başvurabilir, hangi borçları kapsıyor?

Dar gelirliye destek paketi yapılan açıklama sonrası vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Bilindiği üzere devlet icralık borçları tasfiye edecek Konuya ilişkin detayları öğrenmek isteyen kişiler internette araştırma yapmaya başladı. Peki dar gelirliye destek paketi nedir, Dar gelirliye destek paketi için kimler başvurabilir, hangi borçları kapsıyor? Ayrıntılar haberimizde...

Finans 25-08-22 12:33

Kağıthane'de çalışma sırasında delinen doğalgaz borusu korkuya neden oldu

Kağıthane'de çalışma sırasında delinen doğalgaz borusu korkuya neden oldu

Yurthaber 10-08-22 14:48

Doğal gazda ağustos tarifesi açıklandı: Konut ve sanayide zam yok! Elektrik santrallerinin ise...

BOTAŞ tarafından doğal gazda Ağustos tarifesi yayımlandı. Konut ve sanayi abonelerinin tarifelerinde değişikliğe gidilmezken, elektrik üretim amaçlı tarifede yüzde 10 artış gerçekleşti.

Finans 01-08-22 09:14