Elon Musk Haberleri Ve Son Dakika Elon Musk Haberleri

Elon Musk Haberleri Ve Son Dakika Elon Musk Haberleri

Dünyanın en zengin insanı olan Elon Musk, Kanadalı bir anneyle Güney Afrikalı bir babanın çocuğu olarak 28 Haziran 1971 tarihinde dünyaya geldi. Güney Afrika'da büyüyen Musk, üniversite eğitimi için buradan ayrıldı. Kısa bir süre Pretoria Üniversitesi'nde okuyan Elon Musk, eğitimine Pennsylvania Üniversitesi'nde devam etti. Ekonomi alanında lisans yapan Musk, doktora derecesi için Kaliforniya Stanford Üniversitesi'ni tercih etti. Uygulamalı fizik ve malzeme bilimleri alanında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Akademik kariyerine devam etmek yerine web yazılım şirketi kurarak iş hayatına atılmıştır. 2002 yılında uzay taşımacılığı ve havacılık teknolojisi hizmeti vermek amacıyla SpaceX'i hayata geçirdi. Ayrıca elektrikli araç üretiminin de mimarı oldu. Küçük yaştan itibaren yazılım programlarına ilgisi olan Musk, Tesla'nın da CEO'sudur. Bu alanda dünyanın önde gelen isimlerinin başında yer almıştır.

Elon Musk Haberleri

Elon Musk kendi 'seks kasetini' paylaştı! Sosyal medya şoke oldu

Sık sık manşetlerde yer edinen ünlü iş insanı Elon Musk, Twitter’da yaptığı 'seks kaseti' paylaşımı ile gündem oldu. Dünyanın en zengin insanları arasında yer alan Musk'ın gönderisi herkesi şoke etti ve sosyal medyada büyük tepki uyandırdı.

Trend 12-08-22 16:47

Elon Musk 6,9 milyar dolar değerinde Tesla hissesi sattı

Elon Musk 6,9 milyar dolar değerinde Tesla hissesi sattı

Yurthaber 10-08-22 11:35

Elon Musk'ın babası Errol Musk yalanladı! ''Öyle bir şey söylemedim''

Ünlü milyarder Elon Musk'ın özel hayatı ve açıklamalarıyla sık sık gündeme gelen babası Errol Musk, yine gündem oldu. Oğlu Elon ile aralarının iyi olmadığı dedikoduları sık sık gündeme gelen Errol Musk'ın oğluyla gurur duymadığını söylediği iddia edilmişti. Ancak baba Musk, bu iddiaları yalanladı.

Trend 10-08-22 10:50

Elon Musk durmuyor! Bu kez Twitter CEO'sunu tartışmaya davet etti

Elon Musk, Twitter'ı satın almak için 44 milyar dolarlık anlaşmadan vazgeçmesinden sonra yine durmadı. Tesla'nın CEO'su olan dünyaca ünlü milyarder, bu kez de Twitter CEO'sunu kamuoyunun gözü önünde tartışmaya davet etti. Ayrıca Twitter hesabından bir anket de düzenledi. Anketin sonucu ortaya çıkınca "Twitter konuştu" dedi.

Haber 08-08-22 12:20

Türk firmasının geliştirdiği yüzey teknolojisi Elon Musk'ın Hyperloop projesinde kullanılacak

Tünel kazma makinesi ve ulaşım aracında parçaların yapıştırılmasında kullanılacak teknolojiyle parçaların daha uzun ömürlü olması hedefleniyor - Gebze TÜBİTAK Marmara Teknokent'te faaliyet gösteren firmanın genel müdürü Talat Buğur: - "Diş implantlarında kullandığımız teknolojiyle Elon Musk'ın fonladığı projede iş birliği içerisinde bulunuyoruz"

Yurthaber 06-08-22 11:03

İnsansı robot Tesla Optimus'ta yeni gelişme! Görüntü paylaşıldı

Elon Musk'ın üst yöneticisi (CEO) olduğu Tesla, Optimus insansı robot prototipinin, 30 Eylül'de yapılması planlanan tanıtımı öncesinde yeni bir görüntü paylaştı. Görüntü, gerçek Tesla Optimus prototipinin robotik ellerini içeriyor gibi görünüyor.

Haber 05-08-22 11:28

Elon Musk'a baba şoku! Küçük kardeşini övüp, Elon için 'sütçüden' şakası yaptı

Elon Musk'ın 76 yaşındaki babası Errol Musk, 35 yaşındaki üvey kızından ikinci çocuğu olduğunu açıkladıktan sonra yaptığı açıklamalarla gündemde. Bir radyo programına katılan Errol Musk, dünyaca ünlü milyarder oğlu Elon Musk için sert eleştirilerde bulundu.

Magazin 01-08-22 15:02

Starlink: Elon Musk neden uzaya binlerce uydu fırlatıyor?

Elon Musk'ın SpaceX şirketi yörüngeye binlerce uydu fırlatıyor. Birçok insan onları gökyüzünde gördüğünü söylüyor. Onlar, uzaydan dünyadaki ücra bölgelere yüksek hızlı internet hizmeti sağlamayı amaçlayan Starlink projesinin bir parçası.

Haber 01-08-22 07:01

Elon Musk, bunu da yapar denilen bir şeyi daha yapmak üzere! Kendisine özel olacak

Gündemin üst sıralarında yer almayan devam eden Elon Musk, iddialara göre kendi havalimanını inşa etmeyi planlıyor. Yerel bir haber kaynağına konuşan birçok kişi, Elon Musk'ın Teksas'ta kendisine özel havaalanı inşa etmeyi planladığını söyledi. Musk, Giga Texas'ı açtıktan sonra yaptığı konuşmada, tesisin Austin-Bergstrom Uluslararası Havalimanı'na arabayla 10 dakikalık mesafede olmasıyla övünmüştü.

Haber 31-07-22 15:44

Elon Musk gibi milyarderleri yeme imkanı! İşte zenginleri yiyelim dondurmaları

“Eat The Rich” (Zenginleri yiyelim) adlı gezici bir sanat deneyi, müşterilerine en sevdikleri veya en çok yerdikleri milyarderleri dondurma formunda tüketme şansı veriyor. Bu sayede Jeff Bezos'u ısırabilir, Elon Musk'ı yiyebilir, Mark Zuckerberg'i çiğneyebilir, Jack'i yiyebilir ve Gates'i yutabilirsiniz. Birçok kişiyi şaşırtan Musk, Bezos, Zuckerberg ve Gates dondurmaları sosyal medyada ise büyük ilgi gördü.

Yemek 27-07-22 09:33

Elon Musk yine skandala karıştı! Google'ın kurucusunun eşiyle...

Dünyaca ünlü milyarder Elon Musk'ın, Google'ın kurucu ortağı Sergey Brin'in eşi Nicole Shanahan ile kısa süreli bir ilişki yaşadığı, bu ilişkinin hem Brin ve Shanahan'ın evliliğini, hem de iki girişimcinin arkadaşlığını bitirdiği iddia edildi. Ancak Elon Musk, bu iddiaları yalanladı.

Trend 25-07-22 11:24

Türkiye semalarında görülmüş, heyecana yol açmıştı! Açıklama geldi

Yurt genelinde gökyüzünde görülen ve sıra sıra hareket eden ışıklar dün gece sosyal medyanın gündemi haline gelmişti. Kiminin gizemli bulduğu, kiminin de kuyruklu yıldıza benzettiği ışıkların Elon Musk'ın Starlink uydularının zincir şeklindeki geçişi olduğu ortaya çıkmıştı. İstanbul, Gaziantep ve Eskişehir gibi illerde birçok kişinin görüntülediği Starlink uydularına ilişkin Türkiye Uzay Ajansı (TUA), sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı.

Haber 24-07-22 17:40

İstanbul semalarında görülen ışık hüzmesi sosyal medyada gündem oldu

İstanbul semalarında görülen ışık hüzmesi sosyal medyada gündem oldu

Yurthaber 23-07-22 23:59

Görenler telefonlarına sarıldı! İstanbul'da şaşkınlık yaratan görüntü... Sosyal medyada gündem oldu

Sosyal medya ülke genelinde gökyüzünde görülen ve sıra sıra hareket eden ışıkları konuşuyor. Görenlerin kısa süreli şaşkınlık yaşadığı ve o anları kaydetmek için telefonlarına sarıldığı olayın Elon Musk’a ait Starlink uydularının zincir şeklindeki geçişi olduğu öğrenildi. Heyecana yol açan Starlink uyduları İstanbul semalarında da görüntülendi. İşte vatandaşların gökyüzünde gördüğü sıralı parlak cisimler ve Starlink uyduları ile ilgili detaylar...

Haber 23-07-22 23:29

Errol Musk şimdi de spermleriyle gündemde!

Ünlü milyarder Elon Musk'ın babası Errol Musk, son zamanlarda sık sık özel hayatıyla gündemdeydi. Yakın zamanda 4 yaşından beri büyüttüğü üvey kızı Jana Bezuidenhout'tan bir çocuğu daha olduğunu açıklayan Errol Musk, şimdi de Kolombiya'daki bir şirketin kendisinden spermlerini bağışlamasını istediklerini söyledi.

Trend 23-07-22 10:54

ABD basını: Twitter, Elon Musk olmasaydı daha fazla para kazanabilirdi

Twitter, 2022'nin ikinci çeyreğine ilişkin mali sonuçlarını açıkladı. Sosyal ağ gelirinin yıldan yıla 1.19 milyar dolardan 1.18 milyar dolara düştüğünü söyledi. Şirket, 44 milyar dolarlık satın alma anlaşmasını fesheden Elon Musk'a ise ayrı bir parantez açtı. ABD teknoloji basınında ise Elon Musk'ın işin içinde olmadığı takdirde Twitter'ın son birkaç ay içinde daha fazla para kazanabileceği dile getirildi.

Haber 22-07-22 16:35

Elon Musk tarih vererek açıkladı! Tesla Cybertruck...

Tesla Cybertruck, Elon Musk'ın üst yöneticisi olduğu Tesla'nın elektrikli kamyoneti olacak. Tesla henüz üretime başlamadı ancak CEO Elon Musk, Tesla'nın Cybertruck teslimatlarına başlayabileceği tarihi açıkladı.

Haber 21-07-22 09:35

Karar verildi! Twitter-Musk davası için kritik tarih belli oldu

Sosyal medya şirketi Twitter'ın yaklaşık 44 milyar dolarlık satın alma anlaşmasını feshettiği için Tesla ve SpaceX'in Üst Yöneticisi Elon Musk'a açtığı davanın ekim ayında görülmesi kararlaştırıldı.

Haber 19-07-22 22:53

Elon Musk'tan 'zihnini buluta yükleseydi ne olacağı' sorusuna çok konuşulacak cevap!

Tesla ve SpaceX'in Üst Yöneticisi Elon Musk, Kripto para birimi Dogecoin'in kurucusu Billy Markus'un kendisine yönelttiği bir soruya çok konuşulacak bir cevap verdi.

Haber 19-07-22 20:35

Tesla CEO'su Elon Musk müjdeyi verdi! Steam...

Tesla, otomobillerine Steam'i ekleyerek araba içi oyun deneyimini artırmak istiyor. Tesla CEO'su Elon Musk, bir tweet'e verdiği yanıtta müjdeyi verdi. Musk, şirketin Steam entegrasyonunda ilerleme kaydettiğini ve muhtemelen önümüzdeki ay bir demo gösterimi olabileceğini söyledi.

Haber 18-07-22 10:24

Elon Musk'ın babası Errol Musk'tan şok açıklama! Kendisinden 41 yaş küçük üvey kızından ikinci çocuğu oldu

Ünlü milyarder Elon Musk'ın ayrı yaşadığı ve görüşmeyi tercih etmediği babası Errol Musk, 4 yaşından beri büyüttüğü kendi üvey kızı Jana Bezuidenhout'tan bir çocuğu daha olduğunu ancak bebeğin 'planlı olmadığını' açıkladı. Musk'ın Bezuidenhout'tan bir çocuğu daha olduğu biliniyor.

Trend 15-07-22 10:14

Gerginlik büyüyor! Donald Trump'ın Elon Musk için söyledikleri olay oldu: Ona 'Diz çök ve yalvar' diyebilirdim

ABD'nin eski Başkanı Donald Trump, Tesla CEO'su ünlü milyarder Elon Musk ile arasındaki gerginliği tırmandıracak açıklamalarda bulundu. Kendi sosyal medyasından gönderi paylaşan Trump, "Beyaz Saray'a gelip benden yardım istediğinde ona 'Diz çök ve yalvar' diyebilirdim ve o da bunu yapardı" dedi. İkili arasındaki gerginlik, Trump'ın Alaska'daki miting konuşmasında Musk'ın kendisine oy verdiğini iddia etmesine ve Musk'ın ise "Doğru değil" demesine dayanıyor.

Haber 14-07-22 14:15

Twitter, 44 milyar dolarlık satın alma anlaşmasını feshettiği için Tesla ve SpaceX'in Üst Yöneticisi Elon Musk'a dava açtı

Sosyal medya şirketi Twitter, yaklaşık 44 milyar dolarlık satın alma anlaşmasını feshettiği için Tesla ve SpaceX'in Üst Yöneticisi Elon Musk'ı dava ettiklerini duyurdu. Şikayet dilekçesinde Musk'ın anlaşmayı feshetmeye yönelik iddialarının hiçbir dayanağı olmadığı kaydedildi.

Haber 13-07-22 01:06

Dudak uçuklatan anlaşma feshedildi, Twitter hisseleri çakıldı!

Twitter hisseleri Elon Musk'ın satın alma anlaşmasını feshetmesinin ardından düştü. Söz konusu düşüşle Twitter'ın hisse değerinin, Musk'ın nisanda yaptığı teklifin altına indiği dikkati çekti. İşte haberin detayları...

Finans 11-07-22 19:14

Twitter'dan Elon Musk'a üstü kapalı mesaj: Mahkemede görüşürüz

Elon Musk, Twitter'ı 44 milyar dolara satın almaktan vazgeçti. Twitter ise 44 milyar dolarlık satın alma anlaşmasından vazgeçtiği için Elon Musk'a dava açacağını kaydetti. Twitter Yönetim Kurulu Başkanı Bret Taylor, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada sosyal ağın yasal yollara başvurmayı planladığını belirtti. Twitter'ın yaptığı açıklamalar, Elon Musk'a üstü kapalı bir şekilde "mahkemede görüşürüz" mesajı gönderildiği yönünde değerlendirildi.

Haber 10-07-22 16:52

İş insanı Elon Musk 44 milyar dolarlık Twitter anlaşmasını sonlandırdı

SpaceX ve Tesla şirketlerinin sahibi Elon Musk bilindiği üzere 44 milyar dolara Twitter'ı satın almıştı. Yaşanan çarpıcı bir gelişme sonrasında iş insanı Elon Musk'un, 44 milyar dolarlık Twitter anlaşmasını feshettiği duyuruldu.

Haber 09-07-22 00:51

Elon Musk'tan flaş Twitter kararı! Anlaşmayı feshetti

Tesla ve SpaceX'in Üst Yöneticisi Elon Musk, 44 milyar dolarlık Twitter anlaşmasını sonlandırdığını söyledi. Öte yandan söz konusu fesih kararı sonrası Twitter'dan ilk tepki geldi. Twitter'ın, Elon Musk'ın feshettiği anlaşma için yasal işlem başlatmayı planladığı bildirildi.

Haber 09-07-22 00:39

Elon Musk, Twitter'ı satın almaktan vazgeçebilir! 44 milyar dolarlık anlaşma tehlikede

Tesla ve SpaceX CEO'su Elon Musk, sosyal ağ Twitter'ı satın alabilmek için 44 milyar dolarlık bir devralma anlaşmasına imza atmıştı. Ancak dünyanın konuştuğu bu anlaşmanın tekrar gerçekleşmeme ihtimali doğdu. ABD basınına göre Elon Musk'ın Twitter'ı satın almak için yaptığı 44 milyar dolarlık anlaşma tehlikede.

Haber 08-07-22 09:43

Elon Musk'ın milyarlarını emanet ettiği gizemli adam! Kim bu Jared Birchall?

Elon Musk, 224 milyar dolarlık bir servete sahip ve bu servet onun dünyanın en zengin insanı unvanını korumasına yardımcı oluyor. Peki Elon Musk, milyarlarını yönetmek için kime veya kimlere güveniyor? Bu soru sizin de aklınızı kurcalıyorsa, Elon Musk'ın milyarlarını emanet ettiği gizemli adam Jared Birchall ile tanışmanızın vakti gelmiş demektir. İşte dünyanın en zengin adamının merak konusu olan sağ kolu.

Haber 07-07-22 10:17

İngiliz ordusu hacker'ların kurbanı oldu! Dikkat çeken Elon Musk detayı

İngiliz ordusunun Twitter ve Youtube hesaplarından yapılan şüpheli paylaşımlar yapılmıştı. Nitekim ordunun Twitter ve Youtube hesaplarının hacklendiği ortaya çıktı. Elon Musk'ın görüntülerini kullanan kripto para ile ilgili videolar İngiltere ordusunun YouTube kanalında yer aldı.

Haber 04-07-22 11:44

Elon Musk azaltması gerektiğini söylemişti! Tesla'dan şok karar

Tesla, çalışanlarının şirketin sürücü yardım sistemlerini geliştirmek için çalıştığı Kaliforniya’daki ofisini kapatıyor. Şirket, kapanışla birlikte yaklaşık 200 kişiyi de işten çıkarıyor. Tesla CEO'su Elon Musk, daha önce çalışanlarına gönderdiği bir elektronik postada ise ekonomi hakkında "süper kötü bir hissi" olduğunu ve elektrikli otomobil üreticisindeki işgücünü yaklaşık %10 oranında azaltması gerektiğini söylemişti.

Haber 29-06-22 09:37

En büyük risklerden biri demişti! Elon Musk'tan yine korkutan cümleler geldi: Böyle devam ederse...

Ünlü iş insanı Elon Musk'ın Japonya uyarısı endişelendirdi. Düşen doğum oranları ve hızla yaşlanan nüfus nedeniyle toplam nüfusu 600 binden fazla azalan Japonya'ya uyarıda bulunan Musk, "Böyle devam ederse Japonya ortadan kalkacak" diye konuştu. Musk, ABD'nin de Japonya'nınkine benzer bir kaderle karşı karşıya kalabileceği konusunda uyardı. Ünlü milyarder daha önce ise "Medeniyet için en büyük risklerden biri düşük doğum oranıdır" demişti.

Haber 27-06-22 14:35

Müjdeyi Elon Musk verdi! Bilim kurgu filmlerinden fırlamış gibi görünen Optimus 3 ay içinde hazır olacak

Tesla CEO'su Elon Musk, Tesla'nın insansı robotu "Optimus" için müjdeyi verdi. Katar Ekonomik Forumu'nda konuşan Elon Musk, bilim kurgu filmlerinden fırlamış gibi görünen "Optimus" robotunun bir prototipinin 30 Eylül'deki Tesla AI Day etkinliğinde gösterileceğini söyledi.

Haber 26-06-22 11:16

Tüm dünya bunu konuşuyor! Dudak uçuklatan satışta yeni gelişme: Twitter'dan Elon Musk'a onay çıktı

Tesla ve SpaceX'in Üst Yöneticisi Elon Musk tarafından satın alınacak olan sosyal medya platformu Twitter ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Twitter Yönetim Kurulu, Elon Musk'ın Twitter'ı satın alma anlaşmasına onay verdi.

Haber 21-06-22 17:53

Elon Musk ile oğlu arasında soğuk rüzgar! Cinsiyetini ve adını değiştiriyor: Hiçbir bağım kalmasını istemiyorum

Elon Musk sık sık teknoloji alanında imza attığı yenilikler veya devasa servetiyle gündeme gelse de pek bilinmeyen bir yönü de oğlu Xavier Alexander Musk ile arasındaki gerginlik. Gerginlik yeni bir boyut kazandı ve Xavier Alexander Musk, hem cinsiyetinin hem de adının değiştirilmesi için yasal talepte bulundu ve "Artık biyolojik babamla yaşamıyorum ve onunla hiçbir bağım kalmasını istemiyorum" dedi.

Haber 21-06-22 16:26

Elon Musk'ın 1453 paylaşımı ortalığı karıştırdı! Prof. Dr. Şahin: 'Komik ve tarihi bilmemekten kaynaklı'

SpaceX ve Tesla'nın kurucusu Elon Musk neredeyse her söylemiyle dünyanın gündeminde yer edinmeye devam ediyor. Ünlü iş insanı Musk, bu kez de Türkiye'nin dikkatini özellikle çeken bir sosyal medya paylaşımı ile tartışmaların fitilini ateşledi. Musk'ın Twitter'dan paylaştığı, 1453 tarihinde İstanbul'un fethi ile ilgili karikatür hakkında konuşan tarihçi Prof. Dr. Haşim Şahin konuyla ilgili çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

Haber 19-06-22 10:09

SpaceX yine görevde! Falcon 9 roketini bu kez Alman keşif uydusu için havalandırdı

Elon Musk'ın üst yöneticisi olduğu ABD merkezli uzay taşımacılığı şirketi SpaceX, Falcon 9 roketini bu kez Alman uydusu için uzaya gönderdi. Şirket, Kaliforniya'dan Alman ordusunun ihtiyaçları için bir keşif uydusu fırlattı. Alman ordusu için Airbus tarafından geliştirilen SARah-1 uydusunun fırlatılışı SpaceX'in internet sitesinden yayınlandı.

Haber 19-06-22 09:54

Elon Musk neden gündem oldu? Elon Musk'ın 1453 paylaşımı ne anlatıyor?

Dünyaca ünlü iş adamı Elon Musk, İstanbul’u fethi hakkında attığı bir tweetle gündem oldu. Musk’ın Konstantinapolis ve 1453 kelimelerinin geçtiği tweeti neden paylaştığı merak edilirken, atılan tweetin alay mı veya bir özeleştiri mi olduğu pek çok kullanıcı tarafından sorgulanmaya başlandı. Peki Elon Musk neden gündem oldu? Elon Musk'ın 1453 paylaşımı ne anlatıyor? İşte merak edilenler...

Haber 18-06-22 21:44

Elon Musk’tan 1453 İstanbul'un Fethi paylaşımı! Sosyal medyada gündem yarattı

Elon Musk’ın 1453 İstanbul'un Fethi'yle ilgili yaptığı paylaşım olay yarattı. Tesla ve SpaceX CEO’su Musk, sosyal medya hesabından '1453' paylaşımı yaptı. Musk, paylaştığı görsele "Did I lock the gate?" (Kapıyı kilitledim mi?) diye yazdığı görülürken, sosyal medyada gündem oldu.

Haber 18-06-22 08:32

Elon Musk'ın Twitter hedefi: 1 milyar kullanıcı

Tesla'nın CEO'su Elon Musk Twitter çalışanları ile yaptığı ilk toplantıda hedefinin kullanıcı sayısını en az 1 milyara yükseltmek olduğunu söyledi.

Haber 17-06-22 10:09

Elon Musk, merak edilen her şeyi açıkladı! Ne yaptı ne etti konuyu uzaylılara bile getirdi: Yine şaşırttı

Elon Musk, Twitter çalışanlarıyla toplantı yaptı. 44 milyar dolara Twitter'ı satın almaya hazırlanan ünlü milyarder, Twitter'ın 1 milyar kullanıcıya ulaşması için gereken vizyonu ortaya koydu. Bunun yanı sıra SpaceX gibi ünlü bir uzay şirketinin başında olan Musk, Twitter toplantısında bile konuyu uzaylılara getirdi. Oldukça çarpıcı bir açıklamaya imza attı.

Haber 17-06-22 09:54

Elon Musk'ın Dogecoin nedeniyle başı dertte! Piramit şeması iddiası ve 258 milyar dolarlık tazminat...

Tesla ve SpaceX'in Üst Yöneticisi Elon Musk, dogecoin başta olmak üzere kripto para birimleri hakkında tweet'ler atarak takipçilerinin dikkatini çekiyordu. Sık sık piyasayı manipüle etmekle suçlanan Musk hakkında Keith Johnson isimli bir kişi şikayette bulundu. Johnson, kripto para birimi Dogecoin'i desteklemek için bir "piramit şeması" oluşturduğu suçlamasında bulunarak Elon Musk'tan davacı oldu. Davacı Johnson, zararına karşılık 86 milyar dolar ve 172 milyar dolarlık tazminat talep etti.

Haber 17-06-22 09:20

Elon Musk, Twitter çalışanlarıyla ilk toplantıyı yaptı! Twitter'in yeni hedefini açıkladı

Tesla ve SpaceX'in Üst Yöneticisi Elon Musk, talibi olduğu Twitter'ın çalışanlarıyla ilk defa sanal ortamda bir araya gelerek soruları cevapladı. Twitter için hedefini de açıklayan Musk, üye sayısını 4 kat arttırarak 1 milyar kullanıcıyı hedeflediklerini de açıkladı.

Haber 16-06-22 23:47

Bill Gates'in NFT yorumu olay yarattı! Öğrenenler şaşkınlığını gizleyemedi

Microsoft'un kurucu ortağı Bill Gates, kripto paraların veya NFT'lerin (Değiştirilemez Token) hayranı değil. Eğer bir yatırımdan bahsedilecekse de hükümetleri başka bir pandemiye karşı hazırlanmak için yatırım yapmaya çağırıyor. Ancak Gates iklim değişikliği konulu bir etkinlikte çok konuşulacak bir NFT yorumuna imza attı. kripto para birimlerinin ve NFT’lerin ”%100 büyük aptal kuramına dayalı” olduğunu düşündüğünü söyledi. Bu sözler NFT hayranlarını tam anlamıyla şoke etti.

Haber 15-06-22 17:31

Elon Musk: Twitter’ın yeni sahibinin altı tartışmalı tweeti

Twitter’ın Güney Afrikalı girişimci Elon Musk tarafından alınmasına farklı tepkiler var. Musk’ın bu platformda tartışma yaratan çok sayıda paylaşımı da olmuştu. İşte onlardan altı örnek.

Haber 14-06-22 10:33

Elon Musk Ukrayna’yı bir kez daha unutmadı! Daha önce 1 kamyon göndermişti: Şimdi ise...

Tesla ve SpaceX CEO'su Elon Musk, bir kez daha Ukrayna'yı unutmadı. Ünlü milyarder, internet erişimi sağlaması için geçtiğimiz aylarda Ukrayna'ya 1 kamyon dolusu Starlink uydu terminali göndermişti. Ukrayna Silahlı Kuvvetleri Elon Musk'ın Starlink uydu terminalleri konusunda yeni bir açıklama yaptı. Ülkenin silahlı kuvvetleri Tesla ve SpaceX CEO'su Elon Musk’ın yine Starlink uydu terminali grubu gönderdiğini açıkladı. Böylece Musk yine Ukrayna'ya olan desteğini göstermiş oldu.

Haber 13-06-22 16:36

Twitter'dan Elon Musk hamlesi: Eşi görülmemiş!

Twitter ile Elon Musk arasındaki 44 milyar dolarlık satın alma anlaşması dünyayı sallamıştı. Fakat anlaşmanın akıbeti belirsizliğini koruyor. Son bir rapora göre ise Twitter, endişelerini gidermek için Elon Musk'a eşi görülmemiş bir şekilde platform verilerine erişim yetkisi vermeye hazırlanıyor.

Haber 09-06-22 09:28

Uzayda et üretilebilir mi?

BBC Kuzey Amerika Teknoloji Muhabiri James Clayton, Uluslararası Uzay İstasyonu'nda tamamlanan yapay et üretimi deneyinin önemini ve bunun zorluklarını aktarıyor.

Haber 08-06-22 17:30

Elon Musk, Twitter'ın spam verileri hakkında bilgi almasını engellediğini söyledi

Elon Musk Twitter'ı, kullanıcı tabanı hakkında daha fazla bilgi edinme hakkını "engellemekle" suçladı. Şirketi 44 milyar dolarlık tekliften vazgeçmekle tehdit etti.

Haber 06-06-22 20:48