Elon Musk Haberleri Ve Son Dakika Elon Musk Haberleri

Elon Musk Haberleri Ve Son Dakika Elon Musk Haberleri

Dünyanın en zengin insanı olan Elon Musk, Kanadalı bir anneyle Güney Afrikalı bir babanın çocuğu olarak 28 Haziran 1971 tarihinde dünyaya geldi. Güney Afrika'da büyüyen Musk, üniversite eğitimi için buradan ayrıldı. Kısa bir süre Pretoria Üniversitesi'nde okuyan Elon Musk, eğitimine Pennsylvania Üniversitesi'nde devam etti. Ekonomi alanında lisans yapan Musk, doktora derecesi için Kaliforniya Stanford Üniversitesi'ni tercih etti. Uygulamalı fizik ve malzeme bilimleri alanında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Akademik kariyerine devam etmek yerine web yazılım şirketi kurarak iş hayatına atılmıştır. 2002 yılında uzay taşımacılığı ve havacılık teknolojisi hizmeti vermek amacıyla SpaceX'i hayata geçirdi. Ayrıca elektrikli araç üretiminin de mimarı oldu. Küçük yaştan itibaren yazılım programlarına ilgisi olan Musk, Tesla'nın da CEO'sudur. Bu alanda dünyanın önde gelen isimlerinin başında yer almıştır.

Elon Musk Haberleri

Beyin çipi projesinde önemli bir adım daha: Elon Musk'ın firması Neuralink için beklenen onay çıktı!

ABD'li iş insanı Elon Musk'un sahibi olduğu Neuralink firması, beyin çipi projesinin insanlar üzerinde denenmesine başlanması için ABD Gıda ve İlaç İdaresinden (FDA) onay aldığını açıkladı. söz konusu projeyle, beyne mikroçipler yerleştirilecek. Mikroçipler sayesinde felç ve körlük gibi nörolojik rahatsızlıkları tedavi etmek ve engelli kişilerin hayat kalitesini artırmak hedefleniyor.

Haber 26-05-23 13:26

Çok konuşulacak açıklamalar! Merak edilen sırrını verdi

Elon Musk üretkenliğinin merak edilen sırrını paylaştı. Twitter'ın sahibi, Tesla ve SpaceX'in CEO'su Musk, verdiği bir röportajda genellikle haftada yedi gün çalıştığını ve yılda yalnızca "iki ya da üç" gün gerçekten çalışmadan tatil yaptığını açıkladı. Musk, çalışanlarının bu davranışı model almasını beklemediğini de söyledi.

Haber 22-05-23 15:31

Twitter'ın yeni CEO'su Linda Yaccarino: Heyecanlıyım

Twitter'ın yeni CEO'su Linda Yaccarino oldu. Medya ve reklamcılık sektöründe tanınmış bir iş kadını olan Linda Yaccarino, şirketi dönüştürmek ve Elon Musk'ın platforma ilişkin vizyonunu gerçekleştirmek için heyecanlı olduğunu söyledi.

Haber 15-05-23 11:33

Elon Musk açıkladı! Twitter'in yeni CEO'su Linda Yaccarino oldu

Sosyal medya platformu Twitter’ın sahibi Elon Musk, Twitter’ın yeni CEO’sunun medya ve reklamcılık sektöründe tanınan Linda Yaccarino olduğunu açıkladı. Yaccarino'nun Twitter'daki görevine 6 hafta içinde başlayacağı belirtildi.

Haber 12-05-23 20:21

Elon Musk

Elon Musk Hakkındaki Haberler Mynet'te. Elon Musk Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Ve Elon Musk bırakıyor! Yeni ismi sonunda buldu... 'Duyurmaktan heyecan duyuyorum' diyerek açıkladı

Twitter Üst Yöneticisi (CEO) Elon Musk, Twitter CEO'luğunu bırakıyor. Musk, şirket için yeni bir CEO'yu işe aldığını duyurdu. Yeni Üst Yönetici'nin 6 hafta içinde işe başlayacağını söyleyen Musk, yeni CEO'nun ardından şirketteki görevinin ne olacağını da açıkladı.

Haber 12-05-23 09:09

Elon Musk, Twitter CEO'luğunu bırakma kararı aldı

Elon Musk, Twitter CEO'luğunu bırakıyor. Musk, yeni Üst Yönetici'nin 6 hafta içinde işe başlayacağını duyurdu. Öte yandan bazı Tesla hissedarları, Twitter nedeniyle Musk'ın Tesla'daki görevlerine odaklanamadığından endişe duyuyordu.

Finans 12-05-23 01:02

Elon Musk paylaştı! İşte Twitter'ın yeni özellikleri

Twitter Üst Yöneticisi (CEO) Elon Musk, sosyal medya platformunun şifreli mesajlaşma ile sesli ve görüntülü sohbet imkanı gibi yeni özelliklerini açıkladı.

Haber 10-05-23 18:35

Twitter'da yeni dönem! Elon Musk detayları böyle duyurdu: Dünyanın herhangi bir yerindeki insanlarla...

Twitter'a gelecek özellikler kullanıcılar tarafından merak ediliyor. Ancak Elon Musk'ın sahibi olduğu sosyal medya platformu yeni bir dönemin kapısını aralıyor gibi görünüyor. Yeni dönemle ilgili detayları bizzat Elon Musk duyurdu. Musk, sunulacak özelliği dile getirerek, "böylece dünyanın herhangi bir yerindeki insanlarla telefon numaranızı vermeden konuşabilirsiniz." dedi. İşte Twitter'da yeni dönem ile ilgili bilinmesi gereken detaylar...

Haber 10-05-23 13:34

Elon Musk'tan çok konuşulacak WhatsApp çıkışı: 'Güvenilemez' dedi, sosyal medyada olay yarattı!

Twitter'ın sahibi ünlü milyarder Elon Musk, WhatsApp'ın kendisi uyurken telefonunun arka planda mikrofonu kullandığını iddia eden bir Twitter kullanıcısına yanıt verirken, çok konuşulacak bir iddiada bulundu. Musk, kullanıcının tweet'ini alıntılayarak 'WhatsApp'a güvenilemeyeceğini' iddia etti. Ünlü milyarderin WhatsApp iddiası, sosyal medyada gündem oldu.

Haber 10-05-23 10:10

Yerin altında... Elon Musk'ın şirketinin 'çılgın projesi' genişliyor!

Elon Musk'ın sahibi olduğu altyapı ve tünel inşaat şirketi The Boring Company'nin 'çılgın projesi' Vegas Loop genişliyor. Şirket, yolcuları Tesla araçlarıyla taşıyan yer altı tünel sistemi "Vegas Loop"u genişletmek için onay aldı. The Boring Company şirketi, onay almasının ardından sosyal medyadan ise Las Vegas'ın altındaki tünel ağını 40 kilometre genişleteceğini ve orijinal planına 18 yeni istasyon ekleyeceğini duyurdu.

Haber 04-05-23 18:50

Çok sayıda kişi merak ediyordu! Elon Musk'tan sürpriz paylaşım... Bilinmesi gerekenleri böyle açıkladı

Twitter'ın sahibi Elon Musk, paylaşımlarına devam ediyor. Musk, sosyal medya platformunu 44 milyar dolara satın almıştı. Çok sayıda kişi ise Twitter'da öne çıkmanın yöntemini merak ediyor, "Twitter'da nasıl öne çıkılır?" sorusunun cevabını arıyordu. Musk ise bir tweet paylaşarak Twitter'da öne çıkmayla ilgili bilinmesi gerekenleri anlattı.

Haber 03-05-23 13:41

Elon Musk ile ilgili çılgın söylenti! Sosyal medyada gündem oldu

Twitter'ın sahibi ünlü milyarder Elon Musk ile ilgili birçok söylenti gündem oldu, daha birçok söylenti de çıkmaya devam ediyor. Geçmişe bakıldığında, Musk için çıkan söylentiler arasında uzaylı olabileceği kadar fantastik söylentilerin dahi yer aldığı görülüyor. Ancak şimdi Elon Musk ile ilgili bir başka çılgın söylenti daha ortaya çıktı. Sosyal medyada da gündem olan bu 'çılgın söylenti' oldukça dikkat çekti.

Haber 26-04-23 16:39

Elon Musk'ın 'incisi' Twitter kafaları karıştırdı! Önce aldı, sonra geri verdi

Elon Musk'ın sahibi olduğu Twitter, geçtiğimiz günlerde binlerce hesabın mavi tiklerini kaldırmaya başlamıştı. Beyonce ve Cristiano Ronaldo gibi ünlü isimlerin mavi tiklerini kaybettikleri görülmüştü. Sosyal medya, olay yaratan bu durum sonrası yeni bir gelişmeyle karıştı. Uluslararası basında yer alan haberlere göre, Twitter U dönüşü yaparak sosyal ağın ünlü kullanıcılarına ücretsiz olarak "mavi tik "i ücretsiz olarak geri verdi.

Haber 24-04-23 14:22

Binaya elinde lavaboyla girmişti! Elon Musk sonrası Twitter'da neler yaşandı, neler değişti?

Tesla ve SpaceX'in Üst Yöneticisi Elon Musk'ın, 44 milyar dolarlık satın alma anlaşmasında uzlaşı sağlanmasının ardından Twitter'ın merkezine girerken elinde bir mutfak lavabosu taşıdığı görülmüştü. Bu, ilginç görüntünün kameralara yansımasından bu yana aylar geçti... Peki aradan geçen onca zamanda, Twitter'da Elon Musk neleri değiştirdi? İşte cevaplar...

Haber 24-04-23 12:40

Demet Akalın'dan Elon Musk'a sert çıkış! Sen yokken biz vardık

Ünlü şarkıcı Demet Akalın sosyal medya hesabından Elon Musk’a isyan etti. Twitter’ı satın aldıktan sonra mavi tik’i ücretli hale getiren Musk’ın istediği rakamı ödemeyen Akalın’ın mavi tik’i geri alındı. Bu duruma kayıtsız kalamayan ünlü şarkıcının yorumu sosyal medyada gündem oldu.

Magazin 21-04-23 01:52

İşte Elon Musk'ın şimdiye kadarki en tuhaf icadı: Görenleri şaşkına uğrattı! Fiyatı ise...

3 milyar dolarlık Starship roketini fırlatamayan Elon Musk'ın şirketi SpaceX, bu hayal kırıklığını şaşırtıcı bir yeni ürünle telafi etti. Ön satışı duyurulan yeni ürün, roket şeklinde bir tür ışın kılıcıvari pürmüz oldu. Ürün, peynir eritmek ve mum yakmak gibi çok sayıda amaç için tasarlandı. Ürünün fiyatı da ortaya çıktı.

Haber 19-04-23 17:08

Twitter kullanıcılarını sarsan iddia! Elon Musk: Bunu öğrendiğimde şok geçirdim

Twitter Üst Yöneticisi (CEO) Elon Musk, ABD hükümetinin Twitter kullanıcılarının direkt mesajlarına tam erişim hakkına sahip olduğunu iddia ederek bunu öğrendiğinde "aklının başından gittiğini", "şok geçirdiğini" belirtti.

Haber 17-04-23 17:06

Elon Musk duyurdu: Twitter'dan dikkat çeken özellik!

Twitter'ın sahibi Elon Musk Twitter'dan yeni bir paylaşım yaptı. Musk, paylaşımında, sosyal medya platformunda içerik üreticilerine abone olma özelliğinin sunulacağını bildirdi.

Haber 14-04-23 09:17

Market alışverişi yapar gibi Tesla aldı! O anları sosyal medyadan paylaşınca gündem yarattı

Elon Musk’ın CEO’su olduğu Tesla’nın kısa bir süre önce Türkiye’de araç satışlarına başladığının açıklanmasından sonra ön siparişler yapıldı. Sosyal medyada Fatih Aydın isimli bir kişinin sadece internet üzerinden sipariş verilen Tesla marka otomobili aldığı anları paylaşması gündem yarattı.

Trend 07-04-23 10:00

Twitter logosu değişti mi? Twitter logosu neden Dogecoin oldu, köpeğin anlamı ne? Elon Musk'tan flaş hamle: Kuş gitti köpek geldi

Twitter logosu mavi kuş yerine kripto para birimi Dogecoin simgesi olan köpeği gören binlerce sosyal medya kullanıcısı, bu guruma anlam veremediği için arama motorlarında araştırma yapmaya başladı. . Değişikliğin ardından Dogecoin'de yaşanan hareketlilik ise dikkat çekerken Elon Musk'ın neden böyle bir karar aldığını öğrenmek isteyenler konuya ilişkin yapılan paylaşımları incelemeye başladı. Peki, Twitter logosu değişti mi? Twitter logosu neden Dogecoin oldu, köpeğin anlamı ne?

Haber 04-04-23 07:31

Vedat Milor, Muharrem İnce'yi engelledi: Herkesin iyiliği için zorunlu bir şeydi

Gastronomi yazarı Vedat Milor, Twitter hesabında Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'ye ilişkin dikkat çeken bir ekran görüntüsü paylaştı. Milor, Muharrem İnce'yi engellediğini belirterek "Herkesin iyiliği için zorunlu bir şeydi" ifadesine yer verdi.

Magazin 03-04-23 07:06

LeBron James'ten Twitter'ın sahibi Elon Musk'a tokat gibi yanıt! 1 milyar dolarlık servetin sahibi ünlü basketçi rest çekti

NBA takımlarından Los Angeles Lakers'ta oynayan ünlü basketbolcu LeBron James, Twitter'a ilişkin dikkat çeken bir paylaşımda bulundu. 1 milyar dolarlık servetin sahibi olan ünlü basketbolcu yaptığı paylaşımda mavi tik için Twitter'a para ödemeyeceğini belirtti. Basında yer alan haberlerin ardından Twitter'ın sahibi Elon Musk'tan mavi tık onay işareti için para ödemeyeceğini aktaran LeBron James'e ne yanıt geleceği merak konusu oldu.

Spor 02-04-23 10:19

Sert sözlerle yüklendi! Elon Musk için O bir pislik dedi

Yapay zekalı sohbet robotu ChatGPT, yeni GPT-4 ve GPT-5'in ChatGPT'yi bir insandan ayırt edilemez hale getirebileceği konuşuluyorken, Tesla CEO'su Musk'ın sert eleştirileri gündem oldu. ChatGPT'nin arkasındaki şirket olan OpenAI'nin CEO'su Sam Altman ise konuk olduğu bir podcast'te Musk'ın sert eleştirilerine karşı kurumunu savunurken, Musk için "O bir pislik" dedi. İşte detaylar...

Haber 31-03-23 11:39

Elon Musk duyurdu! Dikkat... Twitter'daki anketlerde büyük değişiklik

Twitter Üst Yöneticisi Elon Musk, onaylı hesap olarak bilinen "mavi tik" onay sisteminin kapsamını değiştireceğini duyurdu. Yapılacak değişiklikten Twitter'daki anketler de nasibini alacak. Değişiklik kapsamında, anketlerde yine yalnızca onaylı hesapların oy kullanmasına izin verilecek.

Haber 29-03-23 09:16

44 milyar dolara satın almıştı! Elon Musk, Twitter'ın şu anki değerini açıkladı

Elon Musk, radikal değişiklikler yaptığı ve aylık 8 dolar karşılığında mavi tikli Twitter Blue aboneliği hizmeti sunduğu sosyal medya platformu Twitter'ı 44 milyar dolara satın almıştı. ABD basınının iddiasına göre, Elon Musk çalışanlarına gönderdiği bir e-postada Twitter'ın şu anki değerini açıkladı. Görünüşü göre önemli bir düşüş söz konusu.

Haber 27-03-23 09:31

Twitter kullanıcıları dikkat! '1 Nisan'da' diyerek resmen duyurdular

Twitter, 1 Nisan'da, eski mavi onay işaretli doğrulama programını sonlandırmaya, eski mavi onay işaretlerini (mavi tik) ise kaldırmaya başlayacaklarını duyurdu. Twitter'ın eski mavi onay işaretlerini platformdan kaldırmaya başlamak için 1 Nisan Şaka Günü'nü seçmesi ise soru işareti yarattı.

Haber 24-03-23 09:29

Elon Musk paylaşım yaparak açıkladı: Twitter, 31 Mart'ta...

Twitter'ın sahibi olan ünlü milyarder Elon Musk, kişisel Twitter hesabı üzerinden dikkat çeken bir paylaşım yaptı. Twitter'da 130 milyonu aşkın takipçisi bulunan Elon Musk, çok sayıda kişinin ilgisini toplayan o paylaşımında ise 31 Mart'ı işaret etti. İşte Elon Musk'ın o dikkat çeken paylaşımı...

Haber 19-03-23 10:27

Ahu Aysal Elon Musk ile davalık oldu! '100 bin dolarım gitti'

Cemiyet hayatının ünlü ismi Ahu Aysal şaşırtan açıklamalar yaptı. Yıllar önce uzaya gidebilmek için anlaştığı şirketin Elon Musk’a satılması üzerine hayallerinin suya düştüğünü söyleyen Ahu Aysal, “100 bin dolarım gitti. Paramla rezil oldum. Musk’ın şirketine dava açtım. Ya paramı versinler ya da beni uzaya göndersinler” dedi.

Magazin 18-03-23 09:28

Muharrem İnce'den dikkat çeken tweet! Paylaşımında etiketleyip... Elon Musk'a seslendi: Gerçeğin ne olduğunu açıklayabilir misin?

Türkiye 14 Mayıs'ta gerçekleşecek olan seçimlere adım adım yaklaşırken siyaset gündeminde hareketlilik devam ediyor. Sosyal medyada da siyasi tartışmalara ek olarak bot hesaplarla ilgili tartışmalar da yaşanıyordu. Son olarak Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce'nin Twitter'da Elon Musk'ı etiketleyip yaptığı paylaşım dikkat çekti. İnce, Musk'a seslenerek bot hesaplarla ilgili gerçeğin ne olduğunu açıklamasını istedi.

Haber 15-03-23 17:12

Trabzonspor YouTube kanalı hacklendi mi? Trabzonspor YouTube kanalı kurtarıldı mı? Bordo-Mavili kulüpten flaş açıklama

Trabzonspor YouTube kanalının hacklendi. 301 bin abonesi OLAN Bordo Mavili kulübün Youtube kanalına girenler Elon Musk’ın, Tesla’nın yeni aracını tanıttığı canlı yayın ile karşı karşıya kaldı. Kanalın ismi ve logosu da Elon Musk’ın şirketi olan Tesla ile değiştirildi. Bu durum sonrası yeni bir gelişme yaşandı. Birçok kişi internette "Trabzonspor YouTube kanalı hacklendi mi? Trabzonspor YouTube kanalı kurtarıldı mı?" sorularını araştırıyor. İşte Bordo-Mavili kulüpten yapılan flaş açıklama...

Spor 11-03-23 16:23

Trabzonspor'dan resmi açıklama geldi! Hacklenen Youtube hesabı geri alındı

Süper Lig takımlarından Trabzonspor'un Youtube kanalı hacklendi. 301 bin abonesi bulunan Youtube kanalı yaklaşık 4 saat boyunca internet korsanlarının elinde kaldı. Bordo-mavili kulüpten bu konuyla ilgili yeni açıklama geldi.

Spor 11-03-23 15:38

Trabzonspor'un Youtube kanalını hackledi! Elon Musk'un sahibi olduğu Tesla'nın canlı yayınları yapılıyor

Süper Lig takımlarından Trabzonspor'un Youtube kanalı hacklendi. 301 bin abonesi bulunan Youtube kanalı ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapmadı.

Spor 11-03-23 11:32

Kendi şehrini inşa etmeyi planlayan 'çılgın' milyarder! 'Pes' dedirtti...

ABD'li çılgın milyarder Elon Musk bu kez kendi şehrini inşa etmeyi planladığı haberiyle gündemde. SpaceX ve Twitter'ın sahibi olan Musk'ın, ABD'nin Teksas eyaleti yakınlarındaki bölgeye kendi şehrini inşa etmeyi planladığı bildirildi. Musk'ın şirketlerindeki çalışanların piyasanın altında kira ücretleriyle yeni evlere taşınmasına imkan sunacağı da iddia ediliyor. İşte detaylar...

Haber 10-03-23 12:26

Dünya onu ofiste uyuduğu fotoğraf ile tanıdı... Paylaşımı sosyal medyada gündem oldu: Zalimlik en kötüsüdür

Twitter binasında uyurken çekilen fotoğrafından sonra hayatı değişti... Yükselişi görenleri şaşırttı... Kısa sürede Twitter'ın en dikkat çeken isimlerinden biri oldu... Evet, geçen ay işten çıkarılmadan önce Elon Musk'ın en sadık çalışanlarından biri olarak görülen Twitter yöneticisi Esther Crawford'tan bahsediyoruz. Sosyal medya şimdi ise Crawford'un "zalimlik en kötüsüdür" şeklindeki tweet'ini konuşuyor. Gündem olan bu tweet'in kime gönderme olduğuyla ilgili ise çok çarpıcı iddialar var.

Haber 09-03-23 18:24

Tesla hakkında skandal iddia! Sürüş esnasında direksiyonunun yerinden çıktığı şikayetleri üzerine inceleme başlatıldı

ABD Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi (NHTSA), elektrikli otomobil üreticisi Tesla'nın bir SUV modeli hakkında gelen şikayetler üzerine soruşturma başlattı. İddiaya göre sürüş sırasında direksiyonun yerinden çıktığına dair iki şikayet alındı.

Haber 08-03-23 17:56

SON DAKİKA | Rekabet Kurulu'ndan Elon Musk'a Twitter cezası!

Son dakika haberi... Rekabet Kurulu'nun yaptığı açıklamaya göre, Elon R. Musk tarafından Twitter'ın tek kontrolünün devralınmasına yönelik inceleme sonuçlandı. Elon R. Musk tarafından Twitter'ın tek kontrolünün devralınmasına yönelik işlemin 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 11. maddesi uyarınca resen incelenmesi sonucunda, Elon R. Musk’a 2022 yılına ait Türkiye’de elde edilen gayri safi gelirinin binde biri oranında olmak üzere idari para cezası uygulanmasına karar verildi.

Finans 06-03-23 11:15

Dünya devi için flaş iddia: 200 çalışanı daha işten çıkardı

Elon Musk'ın sahibi olduğu Twitter'da işten çıkarmalar devam mı ediyor? Çünkü, şirkette yeni bir işten çıkarma dalgasının başladığı iddia edildi. İddiaya göre sosyal medya devi Twitter, personel sayısını yaklaşık yüzde 75 oranında azalttıktan sonra 200 kadar çalışanını daha işten çıkardı. Bu çalışanlar arasında, Twitter binasında uyurken çekilen fotoğrafından sonra hayatı değişen Esther Crawford'un da olduğu iddiası var.

Haber 27-02-23 13:11

Elon Musk'ın Twitter'ının izinden gidiyor: Meta Verified ile Facebook ve Instagram'da yeni dönem!

Ücretli mavi tik Twitter'ın sınırlarını da aşıyor. Meta CEO'su Mark Zuckerberg, Instagram ve Facebook'ta mavi tikli abonelik paketi Meta Verified'ı bu hafta test etmeye başlayacaklarını duyurdu. Buna göre, Twitter'dakine benzer bir şekilde Instagram ve Facebook kullanıcıları ücretli abonelik sistemine katılarak mavi tik sahibi olabilecek. Meta Verified'ın fiyatı da açıklandı.

Haber 20-02-23 10:54

Çarpıcı karar: Otomobil devi, 363 bine yakın aracını geri çağırdı

ABD'li elektrikli otomobil üreticisi Tesla, yazılım güncellemesi yapmak üzere 362 bin 758 aracını geri çağırma kararı aldı. ABD Ulusal Kara Yolu Trafik Güvenliği İdaresinden (NHTSA) yapılan açıklamada hangi araçların geri çağrıldığı bilgisi verildi. Tesla'nın Üst Yöneticisi Elon Musk'tan ise "geri çağırma" kelimesinin kullanılmasına tepki geldi.

Finans 17-02-23 12:32

Elon Musk'tan dikkat çeken açıklamalar! Herkesin merak ettiği konuya değindi: Yaklaşık bir yıl daha...

Elon Musk'ın Twitter CEO'luğunu bırakıp bırakmayacağı, bırakacaksa da ne zaman bırakacağı herkes tarafından merak ediliyor. Ünlü milyarder, bu konuyla yakından alakalı yeni ve önemli açıklamalarda bulundu. Buna göre Musk, yaklaşık olarak 1 yıl daha Twitter'ı yönetebilir.

Haber 16-02-23 09:59

Starlink ne demek? Starlink uydusu nedir, ne işe yarar?

Starlink uydusunun ne olduğu ve ne işe yaradığı araştırılıyor. Elon Musk Starlink Uydusu Türkiye için, ''Starlink henüz Türk hükümeti tarafından onaylanmadı. SpaceX onaylanır onaylanmaz gönderebiliriz.'' demişti. Peki Starlink ne demek? Starlink uydusu nedir, ne işe yarar? İşte detaylar...

Haber 09-02-23 15:06

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun, Elon Musk'ın tweet'ini alıntılayarak paylaştı: Twitter'ın işbirliği için minnettarız

Twitter'da dün erişim sıkıntısı yaşanmıştı. Sonra Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan'ın bazı Twitter yetkilileriyle bir toplantı gerçekleştirdiği toplantıda, Twitter’ın dezenformasyonla mücadele konusunda Türkiye ile daha fazla işbirliği içerisinde olma taahhüdü verdiği öğrenilmişti. Elon Musk da bazı açıklamalar yapmıştı. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ise Musk'ın bir tweet'ini alıntılayarak önemli paylaşımlar yaptı. Altun deprem çalışmalarıyla ilgili açıklamalarda da bulundu.

Haber 09-02-23 11:26

Starlink nedir, ne işe yarar? Starlink uyduları ne için kullanılır? Elon Musk'tan deprem paylaşımı

Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7.7 büyüklüğünde yıkıcı depremin ardından birçok ilden daha deprem haberi geldi. Türkiye depremlerin ardından Türkiye uluslararası yardım çağrısında bulundu. Tesla'nın CEO'su Elon Musk, Türkiye'den onay gelir gelmez Starlink uydusu gönderebileceklerini söyledi. Peki Starlink nedir, ne işe yarar? Starlink uyduları ne için kullanılır? İşte detaylar...

Haber 06-02-23 13:57

Elon Musk'tan Kahramanmaraş depremi açıklaması! Starlink mi gönderecek?

Tesla ve SpaceX'in CEO'su Elon Musk, Kahramanmaraş'ta meydana gelen 7,7 büyüklüğündeki depremin ardından açıklamada bulundu. Bir kullanıcının sorusunu yanıtlayan Musk, "Türk hükümeti onay verir vermez, SpaceX Türkiye'ye Starlink uyduları gönderebilir" ifadelerini kullandı.

Haber 06-02-23 07:26

Elon Musk hakkında çok çarpıcı iddia! Tepkisi merak ediliyordu, yanıt gecikmedi

Elon Musk'ın ekibinin Twitter'ın satın alınması kapsamında aldığı 13 milyar dolarlık borcun bir kısmını geri ödemek için yatırımcılarla 3 milyar dolar toplamak üzere görüşmelerde bulunduğu iddia edildi. Elon Musk'tan ise bu iddiaya yanıt gecikmedi.

Haber 27-01-23 08:01

Sürpriz değişiklik! Elon Musk, Mr. Tweet oldu... Ama şimdi de geri dönemiyor

Elon Musk'ı tanımayan neredeyse yok. Son olarak sosyal medya platformu Twitter'ın yeni patronu oluşuyla gündeme damgasını vuran Elon Musk, şimdi de Mr. Tweet oldu. Çünkü Elon Musk, Twitter kullanıcı adını "Mr. Tweet" olarak değiştirdi. Bu değişikliğin arkasından ise çarpıcı bir hikaye çıktı. Ancak görüşüne bakılırsa Musk, adını "Mr. Tweet" yaptıktan sonra kendi adına dönemiyor.

Haber 26-01-23 16:32

Twitter binasında uyurken çekilen fotoğraftan sonra hayatı değişti! Musk'ın gözüne giren Esther Crawford'un yükselişi görenleri şaşırttı

Uyku tulumuna sarılmış, göz bandı takmış bir şekilde fotoğraflanmıştı! Twitter binasında yerde uyurken çekilmiş o fotoğrafını paylaşıp dünya çapında viral olan bir gönderiye imza atan Esther Crawford'un hayatı adeta bir anda değişti. Sosyal medya şirketinin yeni sahibi Elon Musk'ın gözüne giren Esther Crawford, görenleri şaşırtan bir yükseliş yaşadı.

Haber 25-01-23 12:39

Elon Musk açıkladı! Daha yüksek fiyatlı hali gelecek

Twitter'da yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Son olarak bunlara bir yenisi daha eklendi. Twitter'ın sahibi Elon Musk Twitter'ın yeni abonelik seçeneğini açıkladı. Musk, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, tamamen reklamsız bir abonelik seçeneğinin sunulacağını duyurdu. Musk'ın açıklamalarından anlaşıldığı kadarıyla bu seçeneğe abone olanlar Twitter'da hiç reklam görmeyecek.

Haber 23-01-23 09:22

Twitter'da ortalık karıştı! Elon Musk ise sessiz...

Birçok üçüncü parti Twitter uygulaması, geçtiğimiz günlerde sorun yaşanmaya başlamıştı. Twitter'ın üçüncü taraf uygulama geliştiricilerini devre dışı bırakma, üçüncü parti uygulamaları yasaklama niyetiyle ilgili şüpheler de oluşmaya başlamıştı. Ancak bu konuda önemli bir gelişme yaşandı.

Haber 20-01-23 10:59