Idrar Haberleri

Sabahları böyle uyanıyorsanız hemen doktora koşun! Bu belirti hayati önem taşıyor

Böbrekler sağlığımız için çok önemli bir yere sahip. Vücudumuzun sağlıklı çalışması adına böbrek sağlığına dikkat etmemiz gerekiyor. Sabahları yaşanan bazı problemler böbrek yetmezliği hakkında uyarıcı işaretler verebiliyor. Eğer ki aşağıda bulunan belirtileri sıklıkla görüyorsanız mutlaka doktora başvurmanız gerekiyor.

Haber 29-09-22 10:11

Uzmanlar açıkladı: Seks sırasında boşalma sandığınız sıvının idrar olduğu ortaya çıktı

Cinsel birliktelik sırasında gelen boşalma miktarı ve yapısı kişiden kişiye göre değişebiliyor. Sık yaşanan cinsel sorunlar arasında boşalma problemleri de yer alıyor. Özellikle kadınlar erkeklere göre çok daha zor boşalıyor. Kadınlardan gelen boşalma sanılan sıvı ise tahmininizden farklı olabiliyor. Uzmanlar bu sıvının idrar olabileceğini belirtiyor.

Haber 21-09-22 18:41

Arkadaşlarının yaptığı deney yüzünden başına gelenler korkuttu: Ağrıyla hastaneye koştu

Dünyada oldukça ilginç ameliyatlar meydana geliyor. Bu ameliyatlar arasında en ilgi çekici ve korkutucu olanlar arasında cinsel organa sıkışan yabancı maddeler yer alıyor. 38 yaşındaki bir adam cinsel organına sıkışan metal yüzük yüzünden korku dolu anlar yaşadı.

Haber 18-09-22 13:43

İdrar şikayetlerine dikkat: Prostat kanseri için önceden uyarı veriyor!

Prostat kanseri erkeklerin en sık yaşadığı kanser türleri arasında bulunuyor. Prostat kanseri özellikle belirli bir yaşın üzerindeki erkekler için büyük risk oluşturuyor. Prostat kanserini erken teşhis etmek hayatınızı kurtarabiliyor. İdrar şikayetleri prostat kanseri için önceden uyarıcı olabiliyor.

Haber 15-09-22 10:48

Sepsisin ilk belirtilerine dikkat! İhmal etmek ölüme yol açabilir

Hastalıkların daha fazla ilerlemesini ve geri dönülmez sonuçlara yol açmasını önlemek için ilk gösterdiği belirtilere dikkat etmek gerekiyor. Sepsis hastalığı da çok ciddi sonuçlara yol açabilen hastalıklar arasında bulunuyor. Sepsisin belirtileri diğer hastalıklar ile kolayca karıştırılabiliyor.

Haber 14-09-22 09:41

En sık yaşanan ölüm nedenleri arasında: Çok fazla yanlış bilgi içeriyor! Bunları yapmanıza gerek yok

Kanser çağımızın tehlikeli hastalıkları arasına bulunuyor. Ölümcül sonuçlara neden olabilen kanserin çok tehlikeli çeşitleri bulunuyor. Erkeklerde sıklıkla görülen prostat kanseri de kansere bağlı ölümlerde ikinci sırada yer alıyor. Toplumda prostat kanseri ile ilgili yanlış bilinen çok sayıda bilgi var. İşte o yanlış bilgiler...

Haber 13-09-22 11:12

Yol kenarına idrarını yapan baba ve oğlu dehşeti yaşadı! Önce uyardılar, sonra...

Esenyurt’ta dehşete düşüren bir bıçaklı saldırı olayı yaşandı. Yol kenarında alkol alan ve idararını yapan baba Uğur Y. ve oğlu Barış Y.'yi Ümit Y., Kaan Y. ve Ali K.Y. uyardı. Uyarılara aldırmayan baba ve oğlu ile 3 kişi arasında tartışma çıktı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesiyle saldırganlardan biri, darp ettikleri baba ve oğlunu bıçakladı. İşte olayın detayları...

Haber 12-09-22 11:55

Duşta bu hareketi kimler yapıyor? Zararını bilseniz bir daha yapmazsınız

Sosyal medya hesabından paylaştığı videolarla tanınan Fizik tedavi uzmanı Dr. Alicia Jeffrey-Thomas, dikkat çeken bir videoya imza attı. Kadınlara seslenen Dr. Thomas, kadınların duşta asla idrarlarını yapmamaları gerektiğini açıkladı. Tek nedeni hareketin iğrenç olması değil...

Haber 19-08-22 14:41

Böbrek yetmezliğinin habercisi olabilir! Böbrek yetmezliği belirtileri nelerdir? Böbrek sağlığını korumak için ne yapılmalıdır?

Böbrek tüm vücudu etkileyen organlar arasında yer alıyor. Sağlık için böbreklere zarar verecek alışkanlıklardan uzak durmak gerekiyor. Böbrek yetmezliği toplumda sıkça görülen ciddi hastalıklardan. Böbrek yetmezliğinin gösterdiği belirtilere dikkat ederek hastalığınızı erken teşhis etmeniz mümkün.

Haber 17-08-22 17:04

İdrar renginiz sağlık sorunlarınızı belli ediyor! İdrar rengi nasıl olmalı?

İdrar, vücudun içerisinde bulunan sıvıların dışarı atılmasıdır. Her sağlıklı insan günde 4-8 kez arasında idrar yapmaktadır. İdrarın rengi, kokusu sağlık hakkında çok önemli bilgiler vermektedir. Alışılmışın dışındaki idrar görüntüleri sağlığınız hakkında uyarıcı olabilmektedir.

Haber 12-08-22 09:52

Sifonu çekmeden önce mutlaka kontrol edin! Doktora gitmeniz gerekebilir

İdrar rengi ve kokusu sağlığınız hakkında siz fark etmiyor olsanız bile önemli ipuçları veriyor olabilir. Sifonu çekmeden önce klozeti kontrol etmekte fayda var. Genellikle fark edilmeyen veya normalmiş gibi görünen idrar rengi ve kokusu aslında sağlığınızla ilgili önemli ipuçları veriyor. Sağlığınız yerindeyse, düzenli besleniyorsanız, yeterince su içtiyseniz idrar rengi limonata sarısına benzer ve kokmaz. İdrar rengi değişmeye başladıysa ve koku geliyorsa doktora gitme zamanı geldi demek.

Haber 13-07-22 11:15

En ölümcül kanserlerdendi! Bu belirtiye dikkat

Kanser en ölümcül hastalıklar arasında yer alıyor. Ancak kansere karşı bilinçli olmak ve erken teşhis tedavi sürecini önemli ölçüde etkiliyor. Erken teşhis ve doğru tedavi ile kanseri yenmek çok daha kolay hale geliyor. En riskli kanser türleri arasında bulunan mesane kanserinde belirtilere dikkat etmek hayat kurtarıyor.

Haber 04-07-22 12:11

Doktorun sosyal medya çıkışı gündem yarattı! “Yanlış pozisyonda idrarınızı yapıyorsunuz”

Kendisini bir vajinakolog ilan eden Amerikalı Dr. Teresa Irwin, sosyal medyadan yaptığı paylaşımla herkesi şaşırtmayı başardı. İnsanların kendi bedeni tanıması için bilgilendirme yaptığını dile getiren Irwin, kadınların yanlış pozisyonda idrarlarını yaptığını söyledi. Irwin’in paylaşımı kısa sürede TikTok’ta popüler olurken kullanıcılar şaşkınlıklarını gizleyemedi.

Trend 28-06-22 17:24

Ayakta tuvaletini yapan erkekleri bekleyen en büyük tehlike

Erkekler idrarını yaparken cinsel organlarının verdiği avantajı kullanarak, ayakta yapmayı tercih eder. Ancak idrar ayakta yapmak maalesef birçok sağlık sorununa davetiye çıkarır. Uzmanlar, idrarını ayakta yapan erkeklerin çoğunun prostata bağlı sağlık sorunları yaşayacağına neredeyse kesin gözüyle bakılıyor. Prostata bağlı sağlık sorunları yaşamamak için ayakta yapmak yerine, oturarak yapılması gerekiyor.

Haber 28-06-22 10:05

Kulağa iğrenç gelse de onlar insan idrarı kullanıyor! Kokusu kötü ama verim yüzde 30 arttı

Nijer'de ölmekte olan bitkileri canlandırmak için bilim insanları ilginç bir yönteme başvurdu. Ülkede mineral açısından zengin, düşük maliyetli ve kolay erişilebilir bir gübre olan insan idrarını kullanılmaya başlandı. Oga olarak adlandırılan insan idrarlı karışım, 2014'ten 2016'ya kadar yapılan testler sonucu mahsullerde idrarla gübreleme yapmayan çiftliklere kıyasla yüzde 30’luk bir artış yaşandı. Çiftçilere göre yeni gübrenin tek dezavantajı kokusu.

Haber 24-06-22 17:34

İdrarınızın rengi sağlığınız hakkında önemli ipucu veriyor: Yardıma ihtiyacınız olabilir!

Tuvalete her çıktığınızda idrar rengi farklı olabilir. İdrar rengi dikkat etmeseniz de sağlığınız hakkında önemli ipuçları verebilir. En sağlıklı idrar rengi soluk saman renginde olanıdır. Eğer bir hastalığınız varsa veya vücudunuzu susuz bıraktıysanız idrar renginden durumu anlayarak müdahale edebilirsiniz.

Haber 22-06-22 10:39

Ebeveynler dikkat! Geri dönüşü olmayan sonuçlar yaratıyor, tüm hayatı etkiliyor

Çocukların ve bebeklerin sağlığına oldukça dikkat etmek gerekiyor. Bu yaşlarda yapılan hatalar veya alınmayan önlemler tüm hayatı etkileyebiliyor. Erkek çocuklara yapılan sünnet operasyonlarının doğru hekimlerin ve hijyenik koşulların altında yapılması gerekiyor. Sünnet sırasında yapılan yanlışlar ileride sorunlara yol açabiliyor.

Haber 20-06-22 11:06

Fark etmeden yanlış yapıyor olabilirsiniz! Tüm sağlığınızı etkiliyor

Gün içerisinde sıklıkla idrar yapılıyor. Sağlığı korumak adına idrara çıkmak önem taşıyor. Ancak uzmanlar genellikle yanlış bir şekilde işendiğini belirtti. Doktor sosyal medyada yaptığı paylaşımda işemenin doğru yolunu anlattı. Oldukça etkileşim alan paylaşım birçok izleyicinin şaşırmasına neden oldu.

Kadin 20-06-22 09:58

Acı verici, korkunç gerçek! Fermuarı kapatmadan önce yapılan ölümcül hata

Erkekleri pisuvarda idrar yaptıktan sonra bekleyen birçok risk var. Özellikle kişisel hijyenine önem vermeyenler daha büyük tehlike altında. İdrar yaptıktan sonra pantolon fermuarını kapatmadan önce son idrar damlalarının penisinizden damlamasına izin vermek için birkaç saniye daha ayırmak sizi bazı çok kötü enfeksiyonlara yakalanmaktan kurtarabilir.

Haber 18-06-22 09:03

Faydalarını duyunca her gün içmek isteyeceksiniz

Daha sağlıklı olmak için beslenmemize dikkat etmemiz gerekiyor. Beslenme düzeninde meyve ve sebzelere ağırlık vermek çok daha zinde ve sağlıklı olmamızı sağlıyor. En faydalı meyveler arasında bulunan narın da sağlığa karşı öyle etkileri var ki duyanları şaşırtıyor. Günde sadece bir bardak nar suyu içmenin faydaları saymakla bitmiyor.

Yemek 16-06-22 10:12

Göz ardı etmeyin! Hasta olduğunuzu belirten işaretler

Vücudumuz çeşitli nedenlere bağlı olarak hastalanabiliyor. Bu hastalıklara karşı bilinçli olmak ve erken teşhis etmek tedavi sürecini önemli ölçüde etkiliyor. Vücut hasta olduğuna dair bazı belirtiler gösterebiliyor. Ancak bu belirtilerin görmezden gelinmesi hastalık sürecine olumsuz şekilde yansıyor.

Haber 13-06-22 11:40

Evde uyguladığı yöntem şaşırttı! Cinsel organına soktuğu tel yüzünden…

64 yaşındaki Pakistanlı bir adam 2 aydır idrara çıkmakta zorluk çekiyordu. Bu sorununu evde çözeceğini düşünen adam penisine 18 cm’lik tel soktu. Soktuğu tel nedeniyle hastanelik olan adam uzun uğraşlar sonucunda sağlığına kavuştu.

Haber 11-06-22 12:43

Uzmanlar uyarıyor! Sıklıkla yapıyorsunuz ama sağlığınızı mahvediyor

Her insanın duş alma alışkanlıkları farklılık gösteriyor. Birçok kişi duşta işemenin normal olduğunu düşünse de bunu yapmak sağlığınızı oldukça olumsuz etkiliyor. Uzmanlar duşta idrar yapmak hakkında uyarılarda bulunuyor.

Kadin 07-06-22 11:18

Aniden geliyorsa, tutmakta zorluk yaşanıyorsa ve bazen kaçıyorsa… Aşırı aktif mesane nedir?

Aniden geldiği ve ertelemekte güçlük çektiğiniz için genellikle tuvalete koşma ihtiyacı mı hissediyorsunuz? Gündüz 8-10 kez idrar ihtiyacınızı gidermek zorunda mı kalıyorsunuz? Geceleri sık sık idrar yapma ihtiyacıyla uyanıyor musunuz? Sıvı tüketmek bir kabusa mı dönüştü? Bazen sıkışma hissinin ardından idrar kaçırma sorunu yaşıyor musunuz? Bu şikayetler size tanıdık geliyorsa, dikkat! Nedeni iş ve sosyal hayatta oldukça zor durumlar yaşatabilen ‘aşırı aktif mesane’ hastalığı olabilir!

Haber 13-05-22 11:33

İngiltere'de araştırma: İdrardaki bazı bakteriler agresif prostat kanserinin belirtisi olabilir

İngiliz bilim insanları, agresif prostat kanseri ile bağlantılı idrar bakterilerini belirlediklerini açıkladı. Uzmanlar, keşfin bu tehlikeli tümörleri tespit etme ve önlemede yeni yöntemler sağlayabilmesini umuyor.

Haber 12-05-22 12:54

Bu belirtilere dikkat! Eğer varsa mutlaka doktora başvurun

Hastalıkları erken teşhis etmek tedavi sürecini oldukça olumlu yönde etkiliyor. Erken teşhis etmek için vücutta görülen rahatsızlıklara dikkat etmek gerekiyor. Fark edilen rahatsızlıklar birçok hastalığın belirtisi olarak ortaya çıkıyor. Uzmanlar diyabet için görülen belirtiler hakkında uyarılarda bulunuyor.

Haber 09-05-22 11:44

Sosyal medyada gündem yarattı! Sağlığın ve ebedi gençliğin sırrının kendi idrarını içmek olduğunu söyledi

Harry Matadeen isimli 34 yaşındaki bir adam sosyal medyadan yaptığı açıklamayla herkesi şaşırttı. Sağlıklı olmasını ve ebedi gençliğinin sırrını kendi idrarına borçlu olduğunu söyleyen Matadeen, 2016 yılından beri idrarını içtiğini belirtti. Matadeen o zamandan beri sosyal kaygı sorunları da dahil olmak üzere vücudunun tamamen iyileştiğini anlattı.

Trend 29-04-22 14:51

İdrar yaparken bu hataları yapmamaya dikkat edin! Hayati tehlikesi var

İster inanın ister inanmayın, mesanenizi boşaltmanın doğru ve yanlış yolları vardır. Kadınlar tuvaletini yaparken bu kurallara dikkat ederek yaparlarsa sağlıklarını kontrol altına almış olurlar. Doğru yapılmadığı takdirde en iyi ihtimalle gün boyu tuvalete gitmek zorunda kalırsınız. En kötü ihtimal ise bazı hayati tehlikelere neden olacak enfeksiyonların oluşumudur!

Haber 31-03-22 06:59

Dikkat! Bebeklerde fimozis organ kayıplarına neden olabilir

Bebeklerde penis başının kapalı olması sorunu oldukça sık yaşanıyor. Bebekler bu sorun nedeniyle idrar yapma da zorluk yaşıyorlar. Bu konuda anne ve babaların bilinçli olması ciddi sorunlar yaşanmasını önlüyor. Bilinçsiz müdahaleler sebebiyle organ kayıpları gerçekleşebiliyor.

Kadin 16-03-22 16:39

Fark ettiğiniz an harekete geçin! Kontrol altına almazsanız...

Sindirim sisteminin doğal akışından biri olan tuvalete çıkmak, sağlığınız hakkında birçok ipucu veriyor. Bu ipuçlarını kaçırmamak için tuvalet rutininizle ilgili her şeye dikkat etmeniz gerekmektedir. Günlük hayatın bir parçası olan tuvalete gittiğinizde idrar kokusuyla ilgili farklılıklara özellikle dikkat etmelisiniz. Sağlığınızla ilgili risk altına olabileceğinizin ilk sinyalleri idrar kokusuyla ortaya çıkabilir.

Haber 09-03-22 09:25

30 yaş altı kadınlar ve 50 yaş üstü erkekler dikkat: Bu durumu sık sık yaşıyorsanız tehlike altındasınız!

Geceleri çok sık tuvalete kalkamaya başlamış olabilir misiniz? Bunun rutin ve gün içinde çok fazla sıvı tükettiğiniz için yaşadığınızı düşünerek geçiştirebilirsiniz. Ancak, doktorlar öyle demiyor! Geceleri çok fazla tuvalete gitmeye başlamanız sağlığınız hakkında önemli bir belirti.

Haber 19-02-22 10:56

İdrar rengi hastalıklar hakkında uyarıyor

İdrar, vücudun atık ürünlerini içeriyor. İdrarın rengine ve kokusuna dikkat edilerek pek çok hastalık teşhis edilebiliyor. Normalde açık sarı renkte olması gereken idrarın rengi vücuda alınan sıvı miktarına bağlı olarak değişebiliyor. Vücuda bol su alındığında bile değişik renklerde olan hangi idrarın hangi hastalığın habercisi olduğunu öğrenmek için bu haberi okuyabilirsiniz.

Haber 17-02-22 13:57

İdrar söktürmek için doğal çözüm

İdrar söktürmek için doğal çözümler bulunabiliyor. Sumak kullanmayı alışkanlık haline getirmek birçok hastalığa iyi geldiği gibi idrar söktürmek içinde etkili bir çözüm sunuyor. Sumağın faydalarını ve nasıl kullanıldığını öğrenmek için…

Haber 03-02-22 11:22

Formda kalmasının sırrını paylaştı! Su gibi her gün kendi idrarını içiyor

Eskiden model olarak çalışan Troy Casey, her gün kendi idrarını içtiği için 55 yaşında hala formda olduğunu iddia ediyor. Yaklaşık yirmi yıldır ise cildinin daha güzel ve pürüzsüz olabilmesi adına haftalık olarak idrar sürmeyi tercih ediyor.

Trend 22-12-21 10:38

Yenilenebilir enerji çözümleri fazlasıyla şaşırtıyor

Birleşik Krallık’taki bilim insanları, insan atıklarını elektriğe dönüştürebilen yeni bir temiz enerji yakıt hücresini ortaya çıkardı.

Haber 04-11-21 11:13

“Bu da mı varmış?” dedirtti! İdrar temasından hatta tadına bakmaktan cinsel anlamda zevk alma durumu: Ürofili

Cinsellik her toplumda farklı biçimlerde kodlandırılır. Ancak cinselliğin temelinde iki kişi ve oldukça özel bir durum söz konusudur. Bu nedenle ikili ilişkiler içinde yaşanan her şeyin karşılıklı rıza ve onaydan geçtikten sonra kabul görür. Cinsellik denildiğinde kimi insanlar yaratıcılık sınırlarını zorlayabiliyor.

Trend 08-10-21 14:08

Baş ağrısı geçmediği için kendi idrarını içen Carrie Steele’nin yöntemi pes dedirtti

Dünyanın her noktasında değişik bağımlılıkları bulunan insanlar dikkatleri çekiyor. Öyle ki bu bağımlılıkların bazıları mantık sınırlarını zorluyor. Sizlere Amerika Birleşik Devletleri’nin Colorado eyaletinde yaşayan Carrie Steele’in hikayesini anlatacağız. Steele, kendi idrarını içerek baş ağrısını yendiğini iddia ediyor.

Trend 16-09-21 10:08

Kanada'da skandal! Maske takmadı, restoran tezgahına idrarını yaptı

Kanada'da fast food restoranı olan Dairy Queen'de skandal bir olay yaşandı. Maske takmadığı için hizmet verilemeyeceği söylenen müşteri, sinirlenerek tezgahın üzerine idrarını yaptı. Olay, başka bir müşteri tarafından cep telefonuyla görüntülendi.

Haber 02-09-21 07:58

Utanılacak bir şey yok... Kadınların duşta tuvalet ihtiyacını gidermemesini tavsiye eden doktor sosyal medyada gündem oldu

Duşta işemek, zaman zaman fazla düşünmeden yaptığınız bir şey olabilir. Bununla birlikte iyi olup olmadığını da merak edebilirsiniz. Peki, duşta işemenin bir sakıncası var mı? Bu soruya geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından yayınladığı videoyla cevap veren Doktor Alicia Jeffrey-Thomas’ın paylaşımı ses getirdi.

Trend 16-08-21 09:56

ABD'de mide bulandıran olay! Cadde ortasında önce idrarını yaptı, sonra mastürbasyon

New York'ta yaşanan olay mide bulandıran türdendi. Bir park görevlisi önce arabaların ve yayaların geçtiği cadde ortasında önce idrar, daha sonra mastürbasyon yaptı. Bu anlar saniye saniye kaydedilirken söz konusu adamın daha önce de kadınları taciz ettiği ve çeşitli suçlardan sabıka kaydı olduğu belirlendi.

Haber 13-07-21 08:27

Güne, bir bardak idrar içerek başlıyor! ''13 kilo verdim, cildimin güzelliğini buna borçluyum''

ABD'nin San Diego kentinde yaşayan Grace Jones, egzama rahatsızlığı için akılalmaz bir yöntem deniyor. İdrarını eline yüzüne süren hatta zaman zaman içen Grace, bu sayede sadece iki haftada 13 kilo verdiğini iddia ediyor.

Haber 21-05-21 09:12

Yeterli su içtiniz mi? Cevap için idrarınıza bakın!

Dünyanın her yerinde aynı rengin elde edilmesine yönelik renk referans sistemi sağlayan Pantone ile İskoç şişelenmiş su tedarikçisi Highland Spring, insanların genelde üstü kapalı konuştuğu vücudun sıvı alma ve boşaltma sisteminin iyi çalışıp çalışmadığını idrak etmeleri adına yeni bir idrar rengi skalası tanıttı.

Haber 28-04-21 08:02

Amazon'un 'şişeye idrar' skandalından haberdar olduğu ortaya çıktı

Amazon işçilerin yoğun çalışma temposundan dolayı şişelere tuvalet yaptıkları iddialarını reddediyordu. Ancak ulaşılan bir yazışma Amazon yönetiminin bu durumdan haberdar olduğunu ortaya koydu. İşçiler, çok yoğun çalıştıklarını söyledi.

Haber 26-03-21 15:17

ABD'de siyahi öğrenciye zorla idrar içirdiler!

Amerika Birleşik Devletleri'nde 13 yaşındaki siyahi öğrenci ırkçı saldırıya uğradığı arkadaşları tarafından idrar içmeye zorlandı. Irkçı saldırıya uğrayan çocuğun annesi o anlara ait videoyu paylaştı.

Haber 09-03-21 17:43

Yemek siparişinden bir şişe idrar çıktı

Bir müşteri, tecrit önlemleri sırasında yemek siparişi teslimatının parçası olarak bir şişe idrar aldıktan sonraki şaşkınlığını anlattı.

Haber 23-02-21 14:53

İdrarda kan görülmesi

Normalde bir insanın idrarında gerek gözle görülen, gerekse idrar tahlilinde mikroskopla belirlenen kanama olmaması gerekir. Cerrahpaşa Tıp Fak. Androloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Halim Hattat idrardan kan gelmesinin nedenlerini ve tedavi yöntemini Mynet okurları için yazdı.

Haber 31-08-05 01:13

Beş kadından biri idrar kaçırıyor

İdrar kaçırma her yaş grubundaki kadınlarda farklı nedenlere bağlı olarak gelişiyor. Fiziksel ve psikolojik olarak birçok etkisi olan idrar kaçırma sorununun çözümü aslında zor değil.

Haber 21-12-04 06:23