Karanfil Haberleri

Aşık Veysel vefatının 50. yılında Sivas'ta mezarı başında anıldı

Halk ozanı Aşık Veysel Şatıroğlu'nun vefatının 50. yılında, doğum yeri Sivas'ın Şarkışla ilçesine bağlı Sivrialan köyündeki mezarı başında anma programı düzenlendi.

Yurthaber 21-03-23 13:23

Karanfil çiçeği kaç günde bir sulanır, suyu sever mi? Karanfil nasıl ortam sever, nasıl canlandırılır?

Güzel kokusu ve hoş görüntüsü ile evleri ve bahçeleri süsleyen karanfil, bakımı oldukça kolay bir çiçektir. Canlı rengi ile bulunduğu ortama hareket katan bu çiçek, ince saçaklı taç yaprakları ile oldukça zarif görünür. Farklı renkleri farklı anlamlara gelen karanfil, özel günlerin vazgeçilmez çiçeklerinden biridir. Peki, karanfil çiçeğinin bakımı nasıl olmalıdır, nasıl canlandırılır?

Kadin 07-03-23 17:22

Düzce'de derste fenalaşması üzerine kaldırıldığı hastanede ölen öğrenci okulunda anıldı

Düzce'de beden eğitimi dersinde fenalaşması üzerine kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden öğrenciyi, okul arkadaşları ve öğretmenleri unutmadı.

Yurthaber 19-12-22 10:56

Karanfil nasıl tüketilir, çiğnemek ne işe yarar? Karanfil yutulur mu, faydaları nedir?

Karanfil güzel kokusu ile yemekten sonra kullanılan baharatlardan birisidir. Birçok yemeklerin içerisin de kullanılabilen karanfil hem lezzet bakımından hem de yararları sayesinde sıkça önerilir. Baharat olarak da kullanılır ve sağlık açısından önemli bir yere sahiptir. Karanfil, karanfil ağacının çiçek tomurcuklarından elde edilir. Odunumsu yağısının yanı sıra siyah renklidir ve cezbedici bir kokuya sahiptir. Peki, karanfil nasıl çiğnenir ve yutulur?

Haber 16-12-22 16:10

Saç dökülmesi tarih olacak! Tek malzemeyle saçlarınızı gürleştirin

Saç dökülmesi hem kadınların hem de erkeklerin ortak problemleri arasında bulunuyor. Saç tüm görünümün değişmesine sebep oluyor. Bu nedenle saç bakımı büyük önem taşıyor. Saçların dökülmemesi ve gürleşmesi için çeşitli bakım ürünleri kullanılıyor. Ancak çeşitli bakım ürünleri yerine her mutfakta bulunan tek malzemeyi kullanarak saçlarınızı hiç olmadığı kadar gürleştirebilirsiniz.

Kadin 11-12-22 15:32

Terör saldırısının yaşandığı İstiklal Caddesi'nde hüzün hakim

İstiklal Caddesi'ndeki terör saldırısında hayatını kaybedenler, olayın yaşandığı alana karanfiller bırakılarak anılıyor.

Yurthaber 15-11-22 13:55

Hemen deneyin: Yatak odanıza koyacağınız soğan ile fark yaratın! Etkileri şaşırtacak

Soğan doğal antibiyotik olarak görülüyor. Her yemeğin olmazsa olmazı olan soğan vücuda kuvvet sağlıyor, bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Soğanın faydasını duyanlar oldukça şaşırıyor. Özellikle kışın görülen hastalıklar için soğan vazgeçilmez nimetler arasında bulunuyor. Yatak odasında baş ucunuza koyacağınız soğanın etkileri ise fark yaratıyor.

Haber 09-11-22 15:19

Kars'ta sağlıkçılardan diyaliz hastalarına karanfilli moral ziyareti

Sarıkamış ilçesinde sağlıkçılar, diyaliz hastalarına moral ziyaretinde bulunarak karanfil dağıttı.

Yurthaber 08-11-22 15:38

Rus turistler, patlamada hayatını kaybeden madencileri andı

Rusya'dan kruvaziyer gemisiyle Amasra'ya gelen turistler ve gemi personeli, Madenci Heykeline çelenk ve karanfil bıraktı

Yurthaber 19-10-22 11:45

Tüketimine dikkat! Fazla miktarda yemek cinsel hayatınızı bitirir, mideyi yakar

Baharatlar yemeğe koku ve tat katan oldukça önemli katkılar arasında bulunuyor. Bazı ülkeler baharat kullanımını fazla fazla yapabiliyor. Türkiye'de baharatı sıklıkla kullanan ülkeler arasında bulunuyor. Ancak bazı baharatlar var ki fazla tüketimi sağlık için risk oluşturabiliyor. Riskli baharatları kullanılırken aşırıya kaçmaktan uzak durmak gerekiyor.

Haber 13-10-22 07:56

Acısını çeken biliyor! Diş ağrılarını kökten geçirecek çözüm

Toplumda birçok kişi diş ağrılarının önemsiz olduğunu düşünüyor ancak yanılıyor. Diş ağrıları bazı durumlarda o kadar şiddetli oluyor ki en basit hareketleri yaparken, su içerken bile zorlanmalara sebep oluyor. Diş ağrısını geçirmek için internet üzerinden diş ağrısı nasıl geçer? diye aramalar yapılıyor. Doğal ürünler diş ağrıları için oldukça yardımcı olabiliyor.

Haber 12-10-22 10:27

Deregümü köyü geçimini karanfil ve domatesten sağlıyor

Isparta'nın 2 bin nüfuslu köyünde 1850 dekar alanda karanfil, 750 dekar arazide domates üretiliyor - Üretilen karanfil ve domatesler, iç ve dış piyasaya pazarlanıyor

Yurthaber 21-09-22 12:31

Kraliçe Elizabeth'in cenazesi için iki ilde karanfil mesaisi! En az 1,5 milyon dalı bulacak: Çalışma saatleri ve işçi sayıları artırıldı

İngiltere Kraliçesi 2'nci Elizabeth'in ölümü sonrası Antalya ve Isparta'daki kesme çiçek sektöründe büyük bir hareketlilik başladı. Elizabeth'in yas ve cenaze programında kullanılmak üzere Antalya ve Isparta'dan çiçek talebi yüzde 90 arttı. Cenaze için gönderilecek karanfil sayısı toplamda en az 1,5 milyon dalı bulacak. TIR yerine uçakla sevkiyata dönülürken, günlük çalışma saatleri 2'şer saat, işçi sayıları ise yüzde 50 artırıldı. 11 ve 18 Eylül Pazar günleri ise mesai var.

Haber 11-09-22 12:10

En ufacık ağrıda hemen üzerine bastırın! Anında dindirir

Diş üzerinde veya çevresinde hissedilen rahatsızlık diş ağrısı olarak tanımlanıyor. Diş veya diş eti probleminin habercisi olabileceği için bilinçli olunması çok önemli. Diş ağrısının birçok nedeni olabilir. Hafif düzeydeki diş ağrısında tuzlu su gargarası gibi basit önlemler ağrıyı ortadan kaldırabiliyorken ciddi hastalıklara bağlı diş ağrısında mutlaka bir diş hekimine başvurulmalı. İşte basit diş ağrılarından kurtulmanın yolları...

Haber 27-08-22 12:13

Isparta'da Domates ve Karanfil Festivali başladı

Isparta'da "Domates ve Karanfil Festivali" başladı

Yurthaber 26-08-22 21:43

Isparta'da 300 milyon dal karanfil rekoltesi bekleniyor

Isparta'da 300 milyon dal karanfil rekoltesi bekleniyor

Yurthaber 18-08-22 11:32

Sivas olaylarında hayatını kaybedenler anılıyor

Vali Yılmaz Şimşek ve beraberindekiler, olaylarda yaşamını yitirenler için eski Madımak Oteli binasında oluşturulan anı köşesine karanfil bıraktı - Şimşek: - "Sivas gibi Cumhuriyet'in temellerinin atıldığı, Anadolu'nun birlik, beraberlik, hoşgörü diyarı bir ilde böyle acı bir olayın olması hepimiz için üzüntü verici"

Yurthaber 02-07-22 10:14

Yağları cayır cayır yakıyor! İşte yağ düşmanı karanfil çayı tarifi...

Fazla kilolar birçok kişinin ortak problemi haline geldi. Çoğu zaman spor ve düzenli beslenme bir arada yürütülerek kilo problemleri aşılabiliyor. Bu noktada metabolizmayı uyaran çaylar da ön plana çıkıyor. Bunlardan biri de karanfil çayıdır.

Haber 19-04-22 22:48

Rahatsız edici ağız kokusunu önlemek için etkili öneriler

Ağız kokusu her kesimden insanın yaşadığı sorunlar arasında yer alıyor. Hem ağzı kokan kişinin hem de çevresindekilerin hayatını olumsuz etkileyen bu durum özellikle Ramazan ayında oldukça artan ağız kokusunu önlemek için doğal yöntemlere başvurabilirsiniz.

Kadin 08-04-22 14:06

Sadece eşsiz kokusu rahatlatır sanıyorduk! Cinsel gücü de artırıyor: Uyumadan 2 saat önce...

Eşsiz tadı ve kokusuyla herkesin gönlünde ayrı bir yeri olan karanfil, aynı zamanda sağlığa olan faydalarıyla bir kez daha gönlünüzü kazanacak. Mutfaklarda özellikle şerbetli tatlıların şerbeti için kullanılan karanfil tam bir şifa deposu. Karanfil yağı ise neredeyse herkesin şikayetçi olduğu birçok hastalığa çok iyi geliyor. Başta cinsel gücü artırmak üzere ağrıları dindirir, enfeksiyon ve iltihaplara karşı da çok etkilidir. İşte karanfil ve karanfil yağının faydaları...

Haber 01-04-22 07:04

Karanfil suyu sayesinde doğurganlığı arttırmak mümkün

Karanfil baskın bir tada sahip baharatlardan. Koku ve lezzeti nedeniyle sıklıkla kullanılan karanfilin birçok faydası bulunuyor. Karanfil kadınların üreme sağlığını da olumlu etkileyerek doğurganlığın artmasında yardımcı oluyor. Doğurganlığı arttıracak karanfil suyu tarifini düzenli kullanmak gerekiyor.

Kadin 28-03-22 15:20

Samsun'da şehitliklere 1915 adet karanfil dikildi

Samsun'da şehitliklere "1915" adet karanfil dikildi

Yurthaber 17-03-22 17:42

Nevşehir'de sağlık çalışanını tehdit eden kişi, karanfil dağıtarak cezadan kurtuldu

Nevşehir'de sağlık çalışanını tehdit eden kişi, karanfil dağıtarak cezadan kurtuldu

Yurthaber 14-03-22 14:29

Polisler, kadın sürücülerle meslektaşlarının Dünya Kadınlar Günü'nü kutladı

Polisler, kadın sürücülerle meslektaşlarının Dünya Kadınlar Günü'nü kutladı

Yurthaber 08-03-22 13:57

Memleket Partisi Genel Başkanı İnce, kadınlara karanfil dağıttı

Memleket Partisi Genel Başkanı İnce, kadınlara karanfil dağıttı

Yurthaber 08-03-22 13:39

Karanfilin mucizevi etkileri şaşırtıyor

Karanfil daha çok ağız kokusunu gidermesi ve yemeklere aromatik tat vermesiyle bilinen bir baharat. Oldukça keskin ve güzel kokusu bulunan karanfilin hiç bilinmeyen birçok faydası bulunuyor. Hastalığa göre kullanım şekli değişim gösteren karanfilin faydalarını öğrenmek için bu haberi okuyabilirsiniz

Haber 23-02-22 16:00

Karanfil deyip geçmeyin! Karanfilin faydalarını duyunca inanamayacaksınız…

Stres çağımızın en büyük sıkıntılarından biri. Bunun önüne geçmek için en basit yol ise herkesin evinde bulunan karanfil bitkisi. Karanfil geçmişten günümüze tıp alanında da kullanılıyor. Diş ağrılarını gidermesi, iç hastalıklarda ve dermatolojik alanlarda tedaviye katkı sağlaması da karanfilin faydaları arasında bulunuyor. Gelin karanfilin diğer bilinmeyen inanılmaz faydalarına birlikte bakalım!

Kadin 22-02-22 10:40

Türkiye'den 24 ülkeye Sevgililer Günü çiçeği

Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı İsmail Yılmaz: - "Avrupa'ya 65 milyon dallık çiçek gönderimi yaptık, bunun da parasal karşılığı 9 milyon dolarlık ihracat ki üreticilerimiz için sevindirici rakam" - "En önemli kalemimiz karanfil, bu dönemde de en fazla kırmızı karanfil ihraç ettik"

Yurthaber 11-02-22 11:08

Sadece iki malzemeye ihtiyacınız var! Hastalıklara ilaç gibi geliyor

Kış mevsiminin zorlu geçmesine neden olan soğuk algınlığı, halsizlik, grip ve burun tıkanıklığı gibi rahatsızlıkları doğal yöntemlerle geçirebilirsiniz. Beslenmenize dikkat eder, sağlıklı yaşamaya özen göstererek bağışıklığınızı yükseltebileceğiniz gibi her evde bulunan doğal malzemelerle hastalıklara karşı kendinizi koruma altına alabilirsiniz. Sadece soğana 5-6 tane karanfil saplayarak bir mucizenin ortaya çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Haber 18-01-22 07:31

Gülden daha pahalı! Adedi 10 lirayı buldu: Artık bize de gelmiyor

Üretilen karanfil çiçeklerinin ihracat edilmesi sonucu iç piyasada karanfil bulmak zorlaştı. Balıkesirli çiçekçiler satacak karanfil bulamazken, ellerinde az sayıda karanfil olan çiçek dükkanları karanfilin tanesini 10 liradan satmaya başladı. Çiçekçi Merve Filiz, ''Karanfil yurt dışına ihracat edildiği için bulmak da artık zorlaştı. Zaten karanfil bize yaklaşık 1 aydır da gelmiyor. İnsanlar başka çiçeklere yöneliyorlar. 10 Kasım’da vatandaşlarımız çoğunlukla kasımpatı çiçeğini aldı'' dedi.

Haber 13-11-21 07:29

Mutfakta bir mucize saklıyormuşuz! İşte karanfilin hayatımızı kolaylaştıracak ilginç kullanım alanları

Karanfil, kolaylıkla ulaşabileceğimiz ve faydaları saymakla bitmeyen bir baharat çeşidi. Çoğumuz sıklıkla karanfili çayların, yemeklerin veya tatlıların lezzetini arttırmak için tariflere ekleyerek kullanmaya alışkınız. Ancak karanfilin yemek tarifleri dışında da hayatımızı kolaylaştıracak birçok kullanım alanı bulunur.

Haber 12-11-21 14:56