Kekik Haberleri

İbn-i Sina'dan bu yana el üstünde tutuluyor! Saç dökülmesini şıp diye kesiyor, saçları güçlendiriyor... Her derde deva

Bitkilerin ve doğal besinlerin vücuda sayısız faydası ve çeşitli rahatsızlıkları önlemede yararı bulunduğu biliniyor. Dünyanın en büyük hekimlerinden ve modern tıbbın temel taşlarını koyan İbn-i Sina'dan beri el üstünde tutulan bitkilerden bir tanesi de kekik. Kekiğin insan sağlığı için çok çeşitli faydaları var. Özellikle adet sancıları, öksürük ve saç dökülmesi gibi problemlerde kekik kullanılabilir.

Kadin 29-02-2024 12:40

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarifi verdi: Mide ağrısını anında kesiyor

Mide ağrısı, hayat kalitesini olumsuz yönde etkileyen rahatsız edici bir durumdur ve anında rahatlama sağlayacak etkili çözümler aranır. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, uzmanlığıyla tanınan bir isim olarak, mide ağrısını hafifletmek için etkili bir tarif sundu. Bu tarif, doğal ve kolay bulunabilir malzemelerle hazırlanır ve mide ağrısını anında kesmeye yardımcı olabilir.

Kadin 17-02-2024 11:48

İştahı anında kesen mucizevi kür! Yemekten yarım saat önce bir bardak tüketmek yetiyor

İştah kontrolü sağlamak, kilo yönetimi ve sağlıklı beslenme için önemlidir. Yemekten önce tüketilen bir bardak mucizevi kür, iştahı anında keserek kontrollü bir şekilde yeme alışkanlıklarını destekler. Bu mucizevi kürü yemeklerden yarım saat önce tüketmek, iştahı bastırır ve fazla yeme eğilimini azaltır. Sağlıklı bir diyet ve aktif bir yaşam tarzıyla birlikte düzenli olarak kullanıldığında, bu kür kilo kontrolüne katkıda bulunabilir ve daha sağlıklı bir yaşam tarzını destekleyebilir.

Kadin 12-02-2024 15:55

Limon ve sarımsaktan 30 kat daha güçlü! Dünyadaki en etkili doğal antibiyotik olarak biliniyor

Doğanın bize sunduğu mucizeler arasında yer alan bitkiler, yıllardır sağlık için kullanılmaktadır. Bu bitkilerden biri de kekiktir. Kekik sadece yemeklere lezzet katmakla kalmaz aynı zamanda doğal bir antibiyotik olarak da bilinir. Hatta bazı araştırmalara göre, limon ve sarımsaktan 30 kat daha güçlü olduğu iddia edilmektedir.

Haber 30-01-2024 07:38

Kekik

Kekik Hakkındaki Haberler Mynet'te. Kekik Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Kekik balı nedir? Kekik balı nasıl üretilir?

Bal, dünyadaki en faydalı olduğu kabul edilmiş olan besinler arasında yer alır. Ülkemiz, dünya çapında gerçekleştirilen arıcılık faaliyetlerinde ikinci sırada olduğu için en kaliteli bal türleri Türkiye’de üretilir. Arılar farklı bitkilerin çiçeklerinden topladıkları nektarlar sayesinde bal yaparlar. Üretilen balın kıvamı, rengi, lezzeti gibi özellikleri toplanan nektara bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.

Haber 19-11-2023 22:00

Günde bir fincan yeterli! Cayır cayır yağ yakıyor, vücuttaki zararlı toksinleri atıyor

Kekik çayı, tıbbi ve aromatik bir bitki olan kekiğin yapraklarından veya çiçeklerinden hazırlanan bir bitki çayıdır. Yüzyıllardır geleneksel olarak kullanılan kekik çayı, kendine özgü tadı ve kokusuyla tanınır. Bu bitki, Akdeniz bölgesi başta olmak üzere dünyanın dört bir yanında yetiştirilir. Kekik çayının tıbbi amaçla kullanılmasının yanı sıra, yemeklerde lezzet katmak ve çeşni vermek için de kullanılır. Ancak, en çok bilinen özelliği sağlık yararlarıdır. Kekik çayının faydaları haberimizde.

Haber 13-10-2023 17:17

Uşak'ta traktörün römorkundan düşen kadın öldü

Uşak'ın Ulubey ilçesinde traktörün römorkundan düşen kadın hayatını kaybetti.

Yurthaber 19-07-2023 08:10

Samsun'da geçen yıl 1265 ton tıbbi aromatik bitki üretildi

Samsun'da geçen yıl 1265 ton tıbbi aromatik bitki üretildiği bildirildi.

Yurthaber 31-05-2023 14:00

Saçları yağlandıran en büyük hata! Saçların günlerce yağlanmaması için...

Saçların temiz ve sağlıklı olması tüm görünümü değiştirebiliyor. Kuru saçlar gibi yağlı saçlar da istenmeyen durumlar arasında yer alıyor. Kısa süre içerisinde yağlanan saçlar için etkili çözümler aranıyor. Saçın uzun süre yağlanmaması için sıklıkla yapılan bir hatadan uzaklaşmak gerekiyor. Evde uygulanan yağlanma karşıtı bakım ile saçınızı günlerce yağlanmadan kullanabilirsiniz.

Kadin 22-04-2023 12:05

Kekik suyu faydaları nelerdir, zayıflatır mı? Kekik suyu nasıl yapılır, neye iyi gelir?

Anadolu’yla birlikte dünyanın birçok yerindeki yemeklere lezzet vermesi için kullanılan kekik, kendine has kokusuyla ön plana çıkan bir Akdeniz bitkisidir. Nane familyasının bir üyesi olan kekik, fesleğen ve nane gibi şifalı bitkilerin yakın akrabasıdır. Şifalı olduğu için yüzyıllar boyunca alternatif tedavi yöntemlerinde kullanılmıştır. Özellikle kekik suyu, keskin kokusuna rağmen aromatik tadıyla hastalıklardan korunmak için sıkça tüketilir.

Haber 07-04-2023 16:13

Kuru fasulye yaparken bu hatadan uzak durun! Tadını ve sağlığımızı mahvediyor

Kuru fasulye en sevilen bakliyatlar arasında bulunuyor. Lokanta usulü kuru fasulye yapmanın zor olduğu düşünülüyor. Ancak doğru adımlar uygulandığında ve kuru fasulye yaparken sıklıkla uygulanan o hatadan uzak durulduğunda enfes kuru fasulye yemeğinizi kolayca hazırlayabilirsiniz.

Yemek 16-01-2023 09:53

Hayat iksiri olarak görülüyor! Kötü huylu tümörleri %85 oranında küçültüyor

Kanser günümüzde en sık karşılaşılan hastalıklar arasında bulunuyor. Kanser üzerine yapılan araştırmalar bu hastalıkla savaşan gıdaları açıklıyor. Bir araştırmanın sonucuna göre yol kenarında bile yetişen iki bitkinin kötü huylu tümörleri %85 oranında küçülttüğü ve kanseri önlediği öğrenildi. Bu bitki eski Mısır'da da hayat iksiri olarak görülüyordu. İşte her mutfakta bulunması gereken o bitki...

Haber 28-12-2022 11:50

Geçmeyen rahatsızlıklarınız son bulacak! Öksürükten doğal olarak kurtulmak için yapacağınız ev ilaçları

Kış aylarında hastalıklardan kurtulsak bile öksürük uzun süre devam edebiliyor. Uzun süren öksürükler oldukça can sıkıcı durumlar yaratabiliyor. Birçok insan öksürüğü geçirmek için çeşitli yöntemler aranıyor. Öksürüğü geçirmek için kimyasal yollar yerine doğal yolları tercih etmek istiyorsanız evde yapacağınız çok etkili yöntemler bulunuyor.

Haber 24-11-2022 15:23

Yol kenarında bile yetişiyor! Kanserin en çetin savaşçısı, en kuvvetli mikrop öldürücü

Doğada saklı binlerce hatta milyonlarca bitki, insan sağlığına faydalarıyla ön plana çıkmak için zamanını bekliyor. Yanından fark etmeden geçip gittiğimiz bir baharat olarak da kullanılan bir bitki, özellikleriyle şaşırtıyor. İçeriğindeki timol ve karvakrol gibi maddeler sayesinde adeta bir mucizeye imza atıyor. Kanser hücrelerinin üremesini durduruyor, mikropları öldürüyor, antioksidan özelliği sayesinde vücudu yeniliyor.

Haber 23-11-2022 07:00

Kekik nasıl tüketilir, kuru kekik nasıl kullanılır? Kekik kaynatıp içmek neye iyi gelir?

Doğada bulunan birçok bitkinin insan sağlığına faydalı çeşitli özellikler vardır. Bu bitkilerden biri olan kekik genelde yemeklerde baharat olarak kullanılsa da kaynatıldığında da şifa deposuna dönüşür. Kuru ya da taze olarak tüketilebilen kekik birçok vitamin ve mineral içerir. İnsan sağlığına en faydalı olan besinler arasında yer alır. Birçok vitamin ve mineral barındıran kekik bitkisi nasıl tüketilir?

Haber 04-11-2022 18:33

En ufacık ağrıda hemen üzerine bastırın! Anında dindirir

Diş üzerinde veya çevresinde hissedilen rahatsızlık diş ağrısı olarak tanımlanıyor. Diş veya diş eti probleminin habercisi olabileceği için bilinçli olunması çok önemli. Diş ağrısının birçok nedeni olabilir. Hafif düzeydeki diş ağrısında tuzlu su gargarası gibi basit önlemler ağrıyı ortadan kaldırabiliyorken ciddi hastalıklara bağlı diş ağrısında mutlaka bir diş hekimine başvurulmalı. İşte basit diş ağrılarından kurtulmanın yolları...

Haber 27-08-2022 12:13

Günde bir fincan yeterli! Kilo verdiriyor, kabızlığı önlüyor

Kekik yemeklerin içerisinde sıklıkla kullanılan baharatlardan. Mis gibi kokusuyla yemeklere nefis bir tat katan kekiğin sağlık için birçok faydası bulunuyor. Vücuttaki ödemi atarak kilo vermenize yardımcı olacak kekik çayının faydaları saymakla bitmiyor.

Haber 22-08-2022 10:03

Kalp çarpıntısı için doğal çözümler! Belirtileri nelerdir, neden olur, nasıl geçer?

Kalp sağlığı yaşam için oldukça önem taşımaktadır. Kalp sağlığını korumak ve düzenli olarak doktora görünmek gerekir. En sık rastlanan kalp rahatsızlıklarından olan kalp çarpıntısına iyi gelecek doğal çözümler için bu haberi okuyabilirsiniz.

Haber 10-08-2022 14:28

Muğla'da hasat edilen kekik, adaçayı ve harnup ihaleyle satıldı

Muğla'da hasat edilen kekik, adaçayı ve harnup ihaleyle satıldı

Yurthaber 08-08-2022 16:43

Kendiliğinden yetişiyor! Pandemiyle birlikte altın gibi kıymetlendi! Litresi 3 bin 500 TL...

Kısa süre öncesine kadar hiçbir ekonomik değeri olmayan ve Aydın dağlarında kendiliğinden yetişen ve kullanılmadığı için de daha sonra kuruyan kekikler bölge insanı için iş tüketenler için pandemi ile birlikte kıymete bindi. Kekik yağcılığı yapan Bekir Özkul, pandemiden sonra üretim kapasitesini yüzde 100 arttırdıklarını ve ürettikleri kekik yağının litresini 3 bin 500 TL’ye sattıklarını ve siparişlere yetişemediklerini belirtti.

Finans 02-08-2022 14:49

Kekik çayı nasıl yapılır,ne işe yarar? Hamileler kekik çayı içebilir mi?

Kekik çayı kekik bitkisinin yapraklarıyla demlenerek elde edilir. Aromatik yeşil-gri renkteki çalı türü bir bitki olan kekiğin yaprakları taze veya kuru olarak tüketilir. Kekik çayı faydalarından ötürü en çok tercih edilen çaylar arasında geliyor. Kekik çayının yapımını ve ne işe yaradığını merak eden kişiler internette sorgulamalarını sürdürüyor. İşte kekik çayı tarifi ve faydaları...

Yemek 28-07-2022 00:41

Pürüzsüz bir cilt için 2 bardak yeterli! İşte kekik çayının mucizevi faydaları

Senelerdir hastalıkların tedavilerinde antioksidan ve anti-viral özellikleri nedeniyle tüketilen kekik, mükemmel bir doğal sakinleştirici olarak bilinmekte. Çay olarak tüketilebilen kekik hafızayı canlandırma, baş ağrısı ve kas gerginliğini hafifletme gibi pek çok farklı yarar sağlarken, pürüzsüz bir cilt için de büyük katkı sağlıyor. İşte kekik çayının mucizevi faydaları...

Haber 26-07-2022 13:46

Tescilli Denizli kekiğinde hasat sürüyor

Denizli Ziraat Odası Başkanı Hamdi Gemici: - "Denizli'de yaklaşık 180 bin dekarlık alanda kekik sahası var. Bunların 160 bin dekarında verimli kekik olduğunu düşünürsek, yıl iyi gittiğinde 20 bin ton civarında rekoltenin gerçekleşeceği tahmin ediliyor"

Yurthaber 14-07-2022 11:22

Eski Mısır ve Romalıların sağlık sırrı! Her hali şifa dağıtıyor

Mutfakların sevilen baharatı kekik, faydalarıyla şaşırtıyor. Lezzetli bir baharat olmasının yanında alternatif tıpta sıklıkla kullanılan kekik faydaları arasında ise yok yok! Başta kanser olmak üzere birçok hastalığa karşı etkili olan kekik, aynı zamanda sivilceleri yok eder. Evde saksı da bile kolaylıkla yetiştirebileceğiniz kekik enfeksiyon, mantar, bakteri ve aklınıza gelebilecek birçok rahatsızlığa iyi geliyor.

Haber 01-06-2022 11:06

Olağanüstü koruculuğa sahip! Vücutta ilaç etkisi yaratıyor

Bazı bahatlar zeytinyağıyla birleştirildiğinde insan vücudunda sihir etkisi yapıyor. Ayrıca sindirimden beyne kadar çoğu organı etkiliyor.

Haber 22-05-2022 17:17

Patatese çok yakışıyor! Evde kajun baharatı nasıl yapılır?

Yemeklerin içerisine katılan baharatlar yemeklerin lezzetlerini çok daha üst boyuta çıkarıyor. Her yemeğe uygun bir baharat mutlaka bulunuyor. Mutfakta genellikle tuz, karabiber gibi baharatlar kullanılsa da kajun baharatını da kesinlikle denemeniz gerekiyor. Patatesin lezzetine lezzet katan kajun baharatını evde kolayca yapabilirsiniz.

Yemek 17-05-2022 15:56

Doğada yetişen kekik Mardinli kadınlara gelir oldu

Mardin'in Yeşilli ilçesinde kırlarda yetişen ve kırsal mahallelerdeki kadınlar tarafından toplanan kekik, kooperatif aracılığıyla satılıyor - Kadın Emeğinin Kalkınması ve İyileştirilmesi Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyesi Rengin Yavuz: - "Bu sene yaklaşık 5 ton toplamayı düşünüyoruz. Geçen sene 1 ton üretmemize rağmen 1-2 ayda tükendi. Türkiye'nin her ilinden sipariş alıyoruz"

Yurthaber 16-05-2022 12:27

Bakanlık baharatlar için harekete geçti! Kekik'in tanımı değişti

Tarım ve Orman Bakanlığı, Türk Gıda Kodeksi Baharat Tebliği'nde yaptığı düzenlemeyle "kekik" tanımını genişleterek, Origanum, Coridothymus ve Satureja cinsleri tanım içine ekledi. Diğer baharatlar için de çeşitli düzenleme yapan Bakanlık, bu özelliklere uymayan baharat ürünlerinin piyasada satılamayacağını belirtti.

Haber 20-04-2022 14:31

Eski uygarlıklardan günümüze... Hem sinir hem de bağışıklık sistemini güçlendiriyor

Kekik kendine özgü koku ve aromasıyla hepimiz tanıdığı, eski uygarlıklarda mumyalama, tütsüleme ve çeşitli cilt problemlerini tedavi etmede ün kazanmış bir baharat çeşididir. Kekiğin yemeklere lezzet vermek dışında birçok faydası bulunmaktadır. En şaşırtıcı ve bilinmeyen faydası olarak kekik yağının yiyecekleri korumak, bakteri ve mantarlarla savaşma yeteneğini sayabiliriz.

Haber 13-04-2022 14:21

Yaraları iyileştirir, kanseri durdurur, nefes almayı rahatlatır... Kekik yağı nedir, kekik yağının faydaları nelerdir?

Bilinen bir baharat olan kekik, genellikle yiyeceklerde ve kozmetik malzemelerinde koruyucu olarak kullanılır. Ayrıca ağız gargaralarında da bir bileşen olarak bulunabilir. Diğer faydalarının yanı sıra kekik esansiyel yağının gıda kaynaklı bakterileri azaltma veya yok etme, kalp sağlığını destekleme ve vücuttaki iltihabı hafifletme yeteneğini destekleyen birkaç çalışma var. Kekik yağı bilinen en güçlü antioksidanlardan biridir ve eski çağlardan beri şifalı bitki olarak kullanılmıştır.

Haber 19-03-2022 09:42

Sabahları aç karnına kahve yerine için: Libidoyu yükseltir, kanser, vücut ağrıları ve kramplara karşı korur

Sabah uyanır uyanmaz genellikle büyük çoğunluk kahve içiyor. Bu alışkanlığı kekik çayı ile değiştirdiğinizde olacaklara inanamayacaksınız. Aromatik tadı ve faydalarıyla ön plana çıkan kekik, kaynatılarak tüketildiğinde şifasına şifa katıyor. Sabahları içilen kekik çayının faydaları ise adeta mucize gibi...

Haber 11-03-2022 07:23

Kanserden yorgunluğa her derde deva! İşte mutfağınızda saklı o mucizevi şifa kaynağı...

Faydaları saymakla bitmeyen kekiğin âdeta doğal bir şifa kaynağı olduğunu biliyor muydunuz? Kekiği daha çok baharat olarak tüketiyoruz ama aslında bitkisel tedavilerde de sıkça kullanılıyor. Özellikle kekik yağının kullanım amaçları oldukça çeşitli. Bu yazımızda sizler için kekik yağının faydalarını derledik.

Kadin 28-02-2022 15:47

Faydaları sayarak bitmeyen en iyi kekik yağı markaları

Çorak topraklarda yetişen kekik bitkisi ile şifa bulmaya ne dersiniz? Ballıbabagiller familyasından olan keskin kokulu kekik, çeşitli yöntemlerden geçerek kekik yağına dönüşüyor. Bu yağ antiseptik, antibakteriyel ve sakinleştirici özelliklere sahip. Düzenli olarak kekik yağı kullanımı birçok hastalığın iyileşmesine de yardımcı oluyor. Peki, en iyi kekik yağı markası hangisi? Gelin hep birlikte keşfedelim.

Yemek 23-02-2022 10:23

Türkiye geçen yıl baharat ihracatından 212 milyon dolarlık gelir elde etti

Kekik, toplam baharat ihracatında yüzde 30’luk paya sahip oldu - Ege Mobilya Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Başkanı Cahit Doğan Yağcı: - "212 milyon doların 2-3 sene içinde 250 milyon dolara gideceğini rahatlıkla söyleyebiliriz"

Yurthaber 20-01-2022 11:08

Soğuktan kurtarılan kedi Bilgi Evi'nin maskotu oldu

Soğuktan kurtarılan kedi Bilgi Evi'nin maskotu oldu

Yurthaber 19-01-2022 11:55

Aydın dağlarından toplanıyor! Yarım çay bardağı içildiğinde o hastalığa şifa oluyor

Aydın’ın dağ köylerinde yaşayan vatandaşlar tarafından toplanan kekiklerin, asırlardır devam eden yöntemlerle suyu çıkarılıyor. 42 yıldır pazarcılıkla uğraşan Duran Doğan “Aydın’ın dağlarından toplanan kekiklerden elde edilen kekik suyu, ağız ve mide yarası, hazımsızlık gibi bütün hastalıklara şifa oluyor. Koronaya da iyi geliyor. Hazımsızlık yaşadığında yarım çay bardağı içtiğin zaman sindirir. Miden bulandığı zaman iç, bulantısını durdurur'' şeklinde konuşuyor.

Haber 05-01-2022 11:45

Bitki çayını hiç düşünmeden şifalı diye tüketiyoruz! Uzmanından ezber bozan açıklama

Kış aylarında grip ve soğuk algınlığı gibi hastalıklarından korunmanın doğal yöntemi olan bitki çayları doğru bir şekilde tüketilmediğinde faydadan çok zarar verebiliyor. Prof. Dr. Fulya İlhan, hem doğru bilinen yanlışlara hem de ürünlerin doğru tüketilmemesinin ciddi derecede risk oluşturduğunu belirtti. İlhan, adaçayının fazla tüketildiğinde tansiyon yükselttiğini, bazı bitkilerin zehir düzeyinde olduğunu, kekiğin ise hamilelerde düşük yapabileceğine dikkat çekti.

Haber 11-12-2021 13:57

Vatandaş, şifayı gram gram alıyor! Litresi 2 bin 500 lira

Elde etmesi zahmetli olan tıbbî ve aromatik yağların litresi 2 bin 500 liradan satılıyor. ''Vatandaşlar fiyatı yüksek olan şifalı yağları gram gram alıyor'' diyen aktar İsmail Hakkı Ispartalı, "Saf yağların fiyatları yüksek. 1 ton kekik, nane ve lavanta otundan 1 kilo yağ çıkıyor'' ifadesini kullandı.

Haber 20-10-2021 10:48

Mucize bitki kekikten ekonomiye 1 milyar lira katkı

Orman Genel Müdürlüğü’nün (OGM) tıbbi ve aromatik bitki olarak üretimini desteklediği kekiğin 2020 yılı sonu itibariyle ülke ekonomisine katkısı yaklaşık 1 milyar lira olarak gerçekleştiği bildirildi.

Finans 29-09-2021 12:30

Dünyanın ihtiyacının yüzde 80'inini Türkiye karşılıyor!

Dünyada en çok talep gören tıbbi ve aromatik ürünler arasında yer alan ve pandemiyle birlikte önemi bir kez daha anlaşılan kekiğin dünya üretiminin yüzde 80’lik kısmını Türkiye karşılıyor. Kekik, güneşli iklime sahip yüksek rakımlı ve taşlı dağlarda yetişmesiyle biliniyor.

Finans 29-06-2021 11:23

Salgınla talebi artan kekikte 150 milyon dolar ihracat hedefi

Salgınla talebi artan kekikte 150 milyon dolar ihracat hedefi

Yurthaber 29-06-2021 11:23

Denizli'de tarlada çalışan 6 kişi yıldırım düşmesi sonucu yaralandı

Denizli'de tarlada çalışan 6 kişi yıldırım düşmesi sonucu yaralandı

Yurthaber 21-06-2021 16:08

Denizli Valisi Atik, mahallelinin kapatılmasını istediği taş ocağında incelemelerde bulundu

Denizli Valisi Atik, mahallelinin kapatılmasını istediği taş ocağında incelemelerde bulundu

Yurthaber 01-06-2021 16:07

Denizli Valisi Atik, mahallelerindeki taş ocağının kapatılması için eylem yapan grupla görüştü

Denizli Valisi Atik, mahallelerindeki taş ocağının kapatılması için eylem yapan grupla görüştü

Yurthaber 31-05-2021 18:23

Denizli'de taş ocağı gerginliği: Valiliğe girmeye çalıştılar

Denizli'nin Pamukkale ilçesinin Güzelpınar Mahallesi'nde açılan taş ocağının neden olduğu tozların tarlalarına zarar verdiğini ileri süren kekik üreticileri, tepki gösterdi. Taş ocağına gelip, faaliyetini durdurmak isteyen köylülere, barikat kuran jandarma ekipleri engel oldu. Valiliği giderek eylemine burada devam eden köylülerin içeri girmesini jandarma engelledi, arbede yaşandı. Vali Atik'in çalışmaların durdurulması talimatı sonrasında köylüler eylemlerine son verdi.

Haber 31-05-2021 18:14

Bir tutam kekikten daha fazlası! Kekiğin az bilinen faydaları

Kekiğin faydalarını öğrendikten sonra bu eşsiz baharatın yemek tariflerinde sıklıkla karşılaştığımız 'bir tutam kekik'ten daha fazlası olduğunu öğreneceksiniz. Yemeklere fark edilir bir şekilde tat katan bu baharat bakın nasıl faydalar sağlıyor.

Yemek 11-02-2021 15:25

Kekik'in mucizesini biliyor musunuz?

Türkiye'de yoğun olarak yetişen kekik çeşitlerinin, antioksidan, antikanserojen, antidiyabetik ve antikolestremik özelliği olduğu bildirildi.

Haber 22-05-2005 00:33

Kekik, binbir derde deva

Türkiye'de yoğun olarak yetişen kekik çeşitlerinin, antioksidan, antikanserojen, antidiyabetik ve antikolestremik özelliği olduğu bildirildi.

Haber 01-05-2005 10:21

Her derde deva kekik

Uzmanlar, kekik otunun yapısında bulunan minerallerinden dolayı birçok sağlık probleminin çözümünde etkili olduğunu belirtiyor. Kolesterol düşürülmesinden, sara krizini önlemeye ve ağrıların tedavisine kadar bir çok işe yarayan kekik, baharat özelliğiyle de yemeklerde kullanılıyor.

Haber 16-04-2005 11:38