Sakarya Üniversitesi Haberleri Ve Son Dakika Sakarya Üniversitesi Haberleri

Sakarya Üniversitesi Haberleri Ve Son Dakika Sakarya Üniversitesi Haberleri

Türkiye’de Sakarya ilinde bulunan kısa adı ile SAÜ olan üniversite 1970 yılında kurulmuştur. İlk olarak Mühendislik ve Mimarlık Yüksekokulu olarak eğitime başlayan Sakarya Üniversitesi 1971 yılında Mimarlık ve Mühendislik Akademisine dönüştürülmüştür. Daha sonra birçok öğrencinin ilgi odağı haline gelerek başaralı mimar ve mühendisler yetiştirmeye başlamıştır. 1982 ile 1992 yılları arasında İstanbul Teknik Üniversitesi’ne bağlı bir fakülte konumuna getirilerek öğrencilerin ve öğretim görevlilerinin daha çok ilgisini çekmiştir. Kampüs yerleşkesinde Sapanca Gölü manzarası güzelliği ile ön plana çıkarak adından sıkça söz ettirir. Akademik altyapısı ve idari birimleri ISO-2002 Kalite Belgesi alan SAÜ, devlet üniversiteleri arasında laboratuvar ve sosyal hizmet anlamında büyük bir alt yapıya sahiptir.

Sakarya Üniversitesi Haberleri

Skandal iddia! Üniversiteden profesörlük kadrosu için adrese teslim şart

Sakarya Üniversitesi'nin akademik personel alımları için ilana çıkılan kadrolarda skandal bir durum yaşandı. Başvuru tarihi dün sona eren ilanlarda adrese teslim şart ihtiva ettiği gerekçesiyle şikayet edilen iki ilanın iptal edildiği ve diğer ilanlarda da benzer şartların olduğu ancak iptal edilmediği görüldü. Eski Türk Dili Anabilim Dalı Profesörlük kadrosu için 'geleneksel Türk okçuluğu alanında çalışmalara sahip olmak' şartı istendi.

Haber 13-01-2024 18:26

Üniversitede korkutan anlar! Tenis kortunun direğine asılı halde bulundu

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) öğrencisi olan 20 yaşındaki Suriyeli uyruklu Türk vatandaşı, kampüsün tenis kortu direğinde asılı halde bulundu. Çevredeki öğrenciler tarafından indirilen genç, hastaneye kaldırıldı. Diğer öğrenciler ise dehşet verici olayı korku dolu gözlerle izledi. İşte detaylar...

Haber 12-10-2023 12:59

Düzce Üniversitesi tatil mi verdi? Deprem sonrası üniversiteler tatil mi? Bolu, Düzce, Sakarya

Düzce Üniversitesinde (DÜ), Gölyaka ilçesinde meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki deprem nedeniyle eğitim öğretime ara verdiğini duyurdu. Yaşanan hasardan dolayı bölgede önemler alınmaya devam ediyor. Deprem sonrası hangi üniversitelerin tatil olduğu merak edildi. Peki, Düzce Üniversitesi kaç gün tatil? Deprem sonrası üniversiteler tatil mi? Bolu, Düzce, Sakarya...

Egitim 23-11-2022 19:40

Sakarya Üniversitesinde ortak vize sınavları ertelendi

Sakarya Üniversitesinde (SAÜ) ortak zorunlu ve seçmeli derslerin vize sınavları ertelendi.

Yurthaber 23-11-2022 10:14

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Sakarya'da sempozyum açılışında konuştu:

"Bugün 208 camia var Türkiye'de, istiyoruz ki her üniversitede bir cami olsun"

Yurthaber 07-10-2022 18:55

Sakarya Üniversitesi astronot yiyeceği spirulina üretip pazarlıyor

Havuzda elde edilen yüksek besin değerine sahip spirulina yosunu, özel kağıtlarda kurutularak toz haline getirilip bir firma aracılığıyla yurt içi ve yurt dışı pazarına sunuluyor - Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tuba Ongun Sevindik: - "İklim değişikliğiyle tarım arazilerinde meydana gelebilecek verimsizlik ve insan popülasyonunun artması sonucu ileride yetiştiriciliği kolay ve ucuz şekilde elde edilebilen bir besin ihtiyacı oluşmaktadır. Spirulinanın da bu ihtiyacı karşılayacağı düşünülmektedir"

Yurthaber 27-09-2022 12:03

Rusya-Ukrayna savaşının ele alındığı Sakarya Diplomasi Akademisi başladı

Sakarya Üniversitesi Ortadoğu Enstitüsü Müdürü Tuncay Kardaş: - "Türkiye, tüm dünyanın takdirini kazanmış bir arabuluculuk rolünü üstlendi. Biz bu toplantıda Türkiye'nin problem çözücü, süreci kolaylaştırıcı rollerini tartışmaya, konuşmaya ve tanıtmaya gayret ediyoruz"

Yurthaber 26-09-2022 18:02

TOGG Üst Yöneticisi Karakaş, SAÜ mezuniyet töreninde konuştu:

"29 Ekim'de Gemlik'teki tesisimiz seri üretime hazır hale gelecek. Seri üretimden üretilen araçlarımız sertifikasyon testlerine tabi tutulacak ve inşallah martta trafiğe çıkmış olacak"

Yurthaber 31-08-2022 14:51

SAÜ deprem izleme ve afet yönetimi merkezleriyle belediyelere ve kamu kurumlarına destek veriyor

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) bünyesinde bulunan Deprem İzleme ve Araştırma ile Afet Yönetim Uygulama ve Araştırma merkezlerinde bilimsel çalışmaların yanı sıra hazırlanan rapor ve analizlerle ilgili kurumlara bilgi akışı ve destek sağlanıyor - Afet Yönetim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Osman Sönmez: - "Amacımız, afet öncesi aşamada, oluşabilecek zararları en aza indirebilmek için çalışmalar ve projeler yürütmek. Bu konuda kamu kurumlarına, belediyelere destek olmak ve önleyici projeler üretmektir"

Yurthaber 17-08-2022 12:58

Sakarya Üniversitesi kritik altyapıları koruyacak siber güvenlik uzmanları yetiştiriyor

Sakarya Üniversitesi kritik altyapıları koruyacak siber güvenlik uzmanları yetiştiriyor

Yurthaber 05-08-2022 11:19

Sakarya Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Hamza Al göreve başladı

Sakarya Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Hamza Al göreve başladı

Yurthaber 16-07-2022 13:20

Afrikalı gazeteci medyadaki yabancı düşmanlığı ile mücadele ediyor

Sierra Leone'da 1991-2001 yılları arasındaki iç savaş nedeniyle Avrupa ülkelerine sığınan ve yıllar sonra ülkesine dönen gazeteci İbrahim Seaga Shaw, akademik çalışmaları ve yurt dışındaki sunumlarıyla kitle iletişim araçlarındaki yabancılarla ilgili olumsuz algının düzeltilmesine katkı sağlıyor - Sakarya Üniversitesinde düzenlenen programa katılan Shaw: - "Bütün çabamız, sağduyu, hoşgörü ve insan hakları gazeteciliğinin oluşmasına katkıda bulunmak"

Yurthaber 23-06-2022 15:05

Afetlerde görev alacak uzman kadroları yetiştiriyorlar

Adapazarı Meslek Yüksekokulunda uzaktan eğitimle ve yeni başlatılan uygulamalı programlarla afet anı ve sonrasında sahada görev alabilecek uzman kadrolar yetiştirilip arama kurtarma ekiplerinin iş yükünün azaltması hedefleniyor

Yurthaber 22-06-2022 10:12

Sakarya'da üniversiteliler arası sıfır atık yarışmasının ödülleri sahiplerini buldu

Öğrencilerin podcast, fotoğraf ve sanatsal tasarım kategorilerinde ödül aldığı etkinlikte ayrıca "Sıfır Atık Farkındalık Paneli" düzenlendi

Yurthaber 08-06-2022 17:18

Sakarya'da Güvenli Su Sağlıklı Yaşam konulu konferans düzenlendi

Sakarya'da "Güvenli Su Sağlıklı Yaşam" konulu konferans düzenlendi

Yurthaber 30-03-2022 13:13

Sakarya Üniversitesi dünyanın en iyi genç üniversiteleri arasında gösterildi

Sakarya Üniversitesi "dünyanın en iyi genç üniversiteleri" arasında gösterildi

Yurthaber 17-02-2022 16:07

Sakarya Üniversitesi doktorlarının yeni ameliyat yöntemi ödüle layık görüldü

Sakarya Üniversitesi doktorlarının yeni ameliyat yöntemi ödüle layık görüldü

Yurthaber 17-02-2022 15:30

SAÜ'den Balıkesir'deki depremin ardından hazırlığı arttırma ve önlem alma çağrısı

SAÜ Afet Yönetim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Utkucu: - "Deprem bilim çalışmalarında ortak görüş olarak ifade edilen, beklenen büyük İstanbul depremi gibi afetleri en az zararla atlatmak için bu türden görece küçük depremler fırsat olabilir" - "Özellikle fay hatlarının geçtiği yerlerde belli bir mesafeye kadar yapılaşmadan kaçınılmalıdır. Planlı imarlaşma ve buna uygun şehircilik uygulamasıyla depremin etkilerinden büyük oranda korunabiliriz"

Yurthaber 23-01-2022 21:42

SAÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kemal İnat, Rusya-Ukrayna gerilimini değerlendirdi:

"Moskova, Ukrayna'da hata yaptıkça Kiev yönetimini kendisinden daha fazla uzaklaştırıyor ve Rusya'ya karşı Ukrayna milliyetçiliğini körüklüyor" - "Ukrayna, Gürcistan gibi küçük bir ülke değil, 45 milyona yakın nüfusu var ve askeri güçle boyun eğdirilmesi ve kontrol edilmesi, Rusya için bile çok zor olur"

Yurthaber 05-01-2022 16:19

Sakarya'da üniversite öğrencilerinin propan gazı kullanarak geliştirdiği silahlar test edildi

SAÜ Mühendislik Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Yılmazçoban: - "Buradaki amacımız, farklı namlu uzunluklarında atışlar yapıp bu silahların menzillerini tespit etmek. Verilerimizi analitik hesaplamalarda da kullanarak, algoritma geliştirme ve kodlama gibi durumlara aktarmak için altyapımızı oluşturacağız"

Yurthaber 22-12-2021 17:21

Elektrikli araçların arızalarını anında tespit edebilecek cihaz geliştirildi

Sakarya Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hakan Serhat Soyhan ve ekibince tasarlanan, KOSGEB destekli cihazla elektrikli araçların satış sonrası servis ihtiyacına yönelik hizmet verilmesi hedefleniyor - Prof. Dr. Hakan Serhat Soyhan: - "Motokont sayesinde, araçta meydana gelebilecek arızaları online olarak anında ve konum belirterek tespit etmek mümkün olacak. Bunu kullanabilecek kişileri de eğiterek istihdama da katkıda bulunmasını hedefliyoruz"

Yurthaber 10-12-2021 11:22

SAÜ'lü 13 akademisyen Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları Listesinde yer aldı

SAÜ'lü 13 akademisyen "Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları Listesi"nde yer aldı

Yurthaber 03-11-2021 17:50

İslam ekonomisi ve finansı Sakarya'da düzenlenen kongrede ele alınıyor

Sakarya Üniversitesinin ev sahipliğinde 20 ülkeden 200'den fazla akademisyenin katılımcıyla gerçekleştirilen Uluslararası İslam Ekonomisi ve Finansı Kongresi 4 gün sürecek - Rektör Prof. Dr. Fatih Savaşan: - "Bu tip kongrelerin, Türkiye'deki ve dünyadaki insanların finans ihtiyaçlarına İslami perspektiften destek olabilecek bir sistemin gelişmesi, olgunlaşması için önemli olduğunu düşüyoruz"

Yurthaber 21-09-2021 13:37

Sakarya Üniversitesinde 7. Uluslararası Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi Kongresi yapıldı

Sakarya Üniversitesinde "7. Uluslararası Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi Kongresi" yapıldı

Yurthaber 13-09-2021 15:14

Sakarya'da geliştirilen hızlı soğutma özellikli yangın söndürücü madde testlerden başarıyla geçti

Sakarya Üniversitesi Yangın Uygulama ve Araştırma Merkezi laboratuvarında yapılan testlerde bir süre yanan odunların üzerine uygulanan "kimyasal formül" alevleri hızlıca söndürdü - Merkezin Müdürü Prof. Dr. Hakan Serhad Soyhan: - "Geliştirdiğimiz prototipin özelliği, boşaltıldığı yerde hızlı soğutma gerçekleştirerek bir daha yangın çıkmamasını sağlaması. Bunu da içinde barındırdığı kimyasal formülün etkin soğutma hızıyla sağlıyoruz. Yangın söndükten hemen sonra elinizle dokunabiliyorsunuz, o derece hızlı soğutuyor ve uzun süre de o bölgede yangının yeniden başlamasını engelliyor"

Yurthaber 17-08-2021 12:50

Sakarya'da Filistinli öğrenciler, İsrail'in Mescid-i Aksa'ya saldırılarını protesto etti

Sakarya'da Filistinli öğrenciler, İsrail'in Mescid-i Aksa'ya saldırılarını protesto etti

Yurthaber 12-05-2021 19:29

Ömer Döngeloğlu kimdir, neden ve ne zaman öldü? Koronavirüs sebebi ile hayatını kaybeden Ömer Döngeloğlu kimdir?

Ömer Döngeloğlu'nun hayatına dair detaylar merak ediliyor. Kanal 7 ekranından sahur programları sunan ve bu programlar ile adından söz ettiren Ömer Döngeloğlu aynı zamanda hayvanlara olan sevgisi ile de tanınıyordu. Ömer Döngeloğlu, dini konuları anlatış şekli ve hüzün dolu sesi sebebi ile geniş hayran kitlelerine ulaşmıştı. Ömer Döngeloğlu, geçtiğimiz sene koronavirüs sebebi ile hayatını kaybetti. Peki, Ömer Döngeloğlu kimdir, neden ve ne zaman öldü?

Haber 03-05-2021 10:34

İbn Haldun Üniversitesi’ne yeni rektör! | Atilla Arkan kimdir? Atilla Arkan kaç yaşında? İşte Atilla Arkan'ın biyografisi

Atilla Arkan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan Cumhurbaşkanı Kararnamesi ile İbn Haldun Üniversitesi rektörlüğüne atandı. Alınan bu karar Resmi Gazete’de yayınlandı. Atilla Arkan, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ni bitirdikten sonra yine aynı üniversitede Sosyal Bilimler Enstitüsü Felsefe ve Din Bilimleri programında yüksek lisansını tamamladı. 2008 yılında Doçent olan Atilla Arkan, bir dönem Sakarya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı olarak görev aldı

Haber 21-04-2021 09:19

Sakarya Üniversitesinde kurulan test yatağı merkezi siber saldırılara kalkan oluşturacak

STM Savunma Teknolojileri Mühendislik ve Ticaret AŞ. ile Savuma Sanayii Başkanlığı iş birliğinde hayata geçirilen merkez, "kritik" altyapılarının güvenliğini sağlayacak çalışmalara ev sahipliği yapacak - Merkezin koordinatörü Prof. Dr. İbrahim Özçelik: - "Türkiye'de siber savunma noktasında yerli ve milli ürünleri üretebilmek için bu test yatağı merkezini kullanarak olası siber saldırılara karşı ürünler geliştirmek istiyoruz" - "Siber savunma çözümleri geliştirebilmek için, bu sistemleri yöneten ve bu saldırıları gerçekleştiren kişilere karşı farkındalık oluşturabilmek adına Türkiye'de bir ilk olan bu merkezi kurduk"

Yurthaber 17-04-2021 11:12

Bitkilerin bilinçsiz kullanımı ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir

SAÜ Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Sağıroğlu: - "Bitkilerdeki kimyasallar, bulunduğu yere, iklim şartlarına, toprak yapısına göre çok değişken. Dolayısıyla bilinçsiz şekilde bitkileri kullanmak, insanlarda toplu halde fizyolojik bozukluklara, doku yetmezliğinden organ yetmezliğine kadar varabilecek sonuçlara götürebilir" - "Bitkiler, herhangi bir hastalığın tedavisinde kullanılırken kesinlikle doktor onayı alındıktan sonra kullanılmalı"

Yurthaber 16-04-2021 11:40

Öğrenciler KOSGEB destekli SET projesi ile derslerini spor yaparak tekrar ediyor

SAÜ Fen-Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Fatih Döker: - "İçerisinde geliştirdiğimiz oyunlarla sadece beden eğitimi derslerinde değil, tüm derslerde öğrendikleri konuları spor yaparken pekiştirdikleri bir platform ortaya çıkardık" - Uygulamayı kullanan öğrencilerden Mert Dağ: - "Sürekli hareket halindeyiz. Bilişim, matematik, din, inkılap gibi bütün dersler var. Tekrar yapıp aynı zamanda spor yapıyoruz"

Yurthaber 31-03-2021 11:13

Yabancı öğrenciler Çanakkale şehitleri için klip hazırladı

Yabancı öğrenciler Çanakkale şehitleri için klip hazırladı

Yurthaber 18-03-2021 13:45

Üniversiteler için 'fuhuş evleri' diyen Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu hakkında dava

Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu hakkında üniversiteler için 'Neredeyse fuhuş evleri' açıklamaları nedeniyle "Halkın bir kesimini aşağılamak" suçlamasıyla dava açıldı. Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı'nda yürütülen soruşturma kapsamında, Sakarya'da talimatla ifadesi alınan Sofuoğlu, 6 aydan 1 yıla hapis cezası istemiyle yargılanacak.

Haber 09-02-2021 14:10

Sakarya Üniversitesinde Kritik Altyapılar Ulusal Test Yatağı Merkezi açıldı

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan: - "Siber güvenlik alanındaki çalışmaların etkisini uluslararası endekslere baktığımızda görebiliyoruz. Bir önceki yıl ülkemiz dünya sıralamasında 23 sıra birden yükselerek dünyada 20'nci, Avrupa'da ise 11'inci sıraya geldi" - "Sayın Cumhurbaşkanımızın başlattığı Milli Teknoloji Hamlesi doğrultusunda bilgi ve iletişim teknolojileri alanında sürdürülebilir yerli ve milli ekosistemin geliştirilmesini stratejik hedef olarak gördük ve bu alanda yapılan çalışmaları önemsiyoruz"

Yurthaber 02-02-2021 18:28

Bolu Aladağlar'da yeni bir bitki türü keşfedildi

Sakarya ile Bolu Abant İzzet Baysal üniversitelerinden 2 akademisyenin, Bolu'nun Aladağlar bölgesindeki çalışmalarında keşfedilen, süsengiller familyasından bitkiye "Aladağ kılıçotu" adı verildi - SAÜ Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Sağıroğlu: - "Bu bitkinin, dünyadaki diğer örneklerinden birçok yönüyle farklı olduğunu, bilimsel çalışmalarla ortaya koyduk. Daha sonra bu çalışmalarımızı bir araya getirerek bilimsel dergide de yayınladık"

Yurthaber 24-01-2021 11:22

Sakarya Üniversitesi yönetimi farkındalık için kan bağışında bulundu

Rektör Prof. Dr. Fatih Savaşan: - "Sosyal medya aracılığıyla da Türkiye'nin her tarafındaki öğrencilerimize bu kampanyaya katılmaları için duyuru yapacağız"

Yurthaber 30-12-2020 13:00

SAÜ Rektörü Fatih Savaşan, AA'nın Yılın Fotoğrafları oylamasına katıldı

SAÜ Rektörü Fatih Savaşan, AA'nın "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı

Yurthaber 30-12-2020 12:48

Üniversiteler için 'fuhuş evleri' diyen Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu: Cümleyi bana gösteremeyeceksiniz, kullanmadım çünkü

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, söylemlerinin kamuoyu nezdinde yanlış anlaşıldığını belirterek, “Üniversiteler fuhuş yuvası, nerede dedim, bana cümlesini gösterin, ben bunu nerede söyledim. Cümleyi siz bana gösteremeyeceksiniz, kullanmadım çünkü” dedi.

Haber 17-12-2020 19:37

Üniversiteler için 'fuhuş evleri' diyen Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu hakkında soruşturma

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu’nun ulusal bir kanalda yapmış olduğu açıklamalara tepkiler çığ gibi büyüdü. SAÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, açıklamaların kabul edilmesi ve hoş görülmesinin hiçbir şekilde mümkün olmadığını dile getirerek, söz konusu konuşma ile ilgili gerekli işlemlerin yapılacağını söyledi. Öte yandan Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı Sofuoğlu hakkında soruşturma başlattı.

Haber 17-12-2020 11:08

Sakarya Üniversitesi sanal turla gezilebilecek

Sakarya Üniversitesi sanal turla gezilebilecek

Yurthaber 04-12-2020 17:41

Jeofizik uzmanı Prof. Dr. Utkucu'dan Marmara'da beklenen büyük depremle ilgili önemli açıklama

Sakarya Üniversitesi Afet Yönetim Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Jeofizik Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat Utkucu, depremlerde devletin müdahalesinin hızlı ve belli bir seviyeye geldiğini, tek eksiğin yapı kalitesi ve şehirleşme olduğunu belirtti. Utkucu, deprem riskinin sadece İzmir için söz konusu olmayacağına, Marmara Bölgesi'nin de yüksek risk altında bulunduğuna dikkati çekerek önemli açıklamalarda bulundu.

Haber 03-11-2020 19:34

Sakarya'da Seracılık Mükemmeliyet Merkezi kurulacak

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce: - "Dünya standartlarının üzerinde bir proje. Bilimin, tekniğin ve gelişen teknolojinin son sınırlarına kadar uygulandığı bir proje"

Yurthaber 29-10-2020 19:25

TEKNOFEST'te birinci olan gençlerin hayali uçan arabalarını hayata geçirmek

Havacılık Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST kapsamında Uçan Araba Tasarım Yarışması'nda birinci seçilen 3'ü üniversite öğrencisi 2'si mezun 5 genç, "Turna" adını verdikleri tasarımlarını hayata geçirmeyi hedefliyor - Turna Teknik Takımı üyelerinden Bünyamin Aktaş: - "Tasarımımızda kişi araca geliyor, gitmek istediği konumun bilgisini giriyor, bunun arkasında algoritma var, ona göre bir plan çıkartılıyor, o kapsamda araç, sürücü müdahalesine gerek duymadan istenilen yere gidebiliyor"

Yurthaber 25-10-2020 11:24

Sakarya'da çevrimiçi yapay zeka yaz okulu düzenlenecek

İstanbul, Sakarya, Kocaeli ve Yalova üniversitelerinin iş birliğinde düzenlenecek eğitimler, 8-10 Eylül'de gerçekleştirilecek

Yurthaber 04-09-2020 17:20

Ebubekir Sofuoğlu'ndan tepki çeken Ayasofya sözleri: Camide fahişe olur mu?

Sakarya Üniversitesi'nde tarih profesörü olarak görev yapan Ebubekir Sofuoğlu, Ayasofya'daki mozaik ve ikonaların sökülmesini savundu. Sofuoğlu, "Camide fahişe olur mu?" ifadesini kullandı.

Haber 19-07-2020 21:22

Uluslararası Erasmus projesi evsizlerin hayatına dokunacak

SAÜ koordinatörlüğünde AİBÜ ile Avusturya, Macaristan ve İtalya'dan kuruluşların ortaklığıyla yürütülen "Erasmus KA204" projesiyle bu ülkelerdeki evsizlerin evlerine dönmeleri ve istihdam edilmeleri amaçlanıyor - Proje koordinatörü Prof. Dr. Yusuf Genç: - "Ana temamız bu insanları ya ailesiyle buluşturmak ya da bir aile olmasını sağlamak, sokaktan eve taşımak. İstihdam edilmeleri de bizim için önemli"

Yurthaber 03-07-2020 11:33

SAÜ'de Uluslararası İşgücü Piyasası e-Haritası hazırlandı

SAÜ'de "Uluslararası İşgücü Piyasası e-Haritası" hazırlandı

Yurthaber 02-07-2020 17:16

Türk profesör koronavirüs tedavisinde en iyi seçeneği açıkladı

Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Oğuz Karabay, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yönelik tedaviler içerisinde en iyi seçeneklerden birinin plazma tedavisi olduğunu söyledi.

Haber 30-04-2020 01:24

Sakarya'da yerli ve milli koronavirüs örnek alma seti geliştirildi

SAÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan: - "Bu ürün özellikle koronavirüs testlerinin başarılı bir şekilde yapılması için günümüzde hayati öneme sahiptir. Şu anda İtalya, Çin, Amerika'da üretilen bu ürün Türkiye'de ilk defa Sakarya Üniversitesi öncülüğünde Sakarya'da üretilmiş oluyor"

Yurthaber 13-04-2020 16:47