YURTHABER

Yabancı öğrenciler Çanakkale şehitleri için klip hazırladı

Yabancı öğrenciler Çanakkale şehitleri için klip hazırladı

Sakarya Üniversitesi Türk Dili Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÖMER) uluslararası öğrencileri, Çanakkale Zaferi'nin 106. yıl dönümü dolayısıyla hazırladığı klipte "Eledim Eledim" adlı ağıtı seslendirdi.

Üniversiteden yapılan açıklamada, dünyanın dört bir yanından Türkiye'ye eğitim için gelen ve Sakarya Üniversitesinde öğrenim gören öğrencilerin, Çanakkale için söyledikleri "Eledim Eledim" adlı ağıtla savaşın acıları ve o kutlu zaferin geliş hikayesini yüreklere kazıdığı belirtildi.

Kliple zaferin ruhuna uygun bir anma gerçekleştirildiği aktarılan açıklamada, uluslararası öğrencilerle gerçekleştirilen "Türkçe İçin Söyle" projesi kapsamında daha önce de farklı türkülerin seslendirildiği, bu projenin dördüncüsünün Çanakkale Zaferi'ne ithaf edildiği kaydedildi.

Sosyal medyada da paylaşılan klip, beğeni topladı.

Anadolu Ajansı ve İHA tarafından yayınlanan yurt haberleri Mynet.com editörlerinin hiçbir müdahalesi olmadan, sözkonusu ajansların yayınladığı şekliyle mynet sayfalarında yer almaktadır. Yazım hatası, hatalı bilgi ve örtülü reklam yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haberi servis eden ajanslardır. Haberle ilgili şikayetleriniz için bize ulaşabilirsiniz

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler