Sıcaklık Haberleri

Eylül ortasında yanacağız... Meteoroloji uyardı! Havalar ısınıyor, çöl sıcakları başlıyor

Türkiye genelini etkisi altına alması beklenen çöl sıcakları başlıyor. Meteorolojiden yapılan açıklamada ülke genelinde hava sıcaklıklarının mevsim normalleri üzerinde olacağı ve artmaya devam edeceği belirtildi. Öte yandan sıcaklıkların İstanbul'da 32 derece olması bekleniyor. İşte 17 Eylül Cumartesi günü beklenen hava durumu...

Haber 17-09-22 09:09

Rize'de bir ilk! Konserler ertelendi: Sebebini duyan herkes şaşırdı

Yağmurun en çok yağdığı illerden biri olan Rize'de bir ilk yaşandı. Aşırı sıcakların vatandaşlara zor anlar yaşatmasından dolayı konserler ertelendi. Rize'de ilk kez yağmurlardan dolayı değil de sıcaklardan dolayı etkinliklerin ertelenmesi duyanları şaşırttı. Kavurucu sıcaklardan dolayı vatandaşlar kendilerini gölge alanlara attı.

Haber 28-08-22 16:57

İstanbullular pazara kadar nemden bunalacak

Meteoroloji Uzmanı Dr. Öğretim Üyesi Güven Özdemir: - "Betonlaşmanın ve nüfusun fazla olduğu yerlerde nem oranı yüzde 80-90'lara çıkıyor. Bu durumda hava sıcaklığı betonlaşmanın ve nüfusun yoğun olduğu yerlerde nemle birlikte 5 ile 10 derece fazla hissediliyor" - "Kentte bugünlerde nem oranı yüksek. Nemle hissedilen sıcaklık artıyor ve 32 derecelik sıcaklıkta hissedilen sıcaklık 44 dereceye kadar çıkıyor"

Yurthaber 24-08-22 11:11

Temmuzda en yüksek sıcaklık Cizre'de, en düşük sıcaklık Kangal'da kaydedildi

Türkiye'de 1991-2020 yılları arasında 25 derece ölçülen temmuz ayı ortalama sıcaklığı, bu yılın temmuz ayında da değişmedi

Yurthaber 10-08-22 11:09

Sıcaklık

Sıcaklık Hakkındaki Haberler Mynet'te. Sıcaklık Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Türkiye'nin sıcaktan kavrulduğu hafta Ardahan eksiyi gördü

Haziran-temmuz döneminde en yüksek sıcaklığın görüldüğü 24-31 Temmuz haftasında en düşük sıcaklık sıfırında 0,8 derece ile Ardahan Göle'de, en yüksek sıcaklık ise 46,2 derece ile Şırnak'ın Cizre ile Silopi ilçe merkezlerinde ölçüldü - Kışın sıcaklığın sıfırın altında 40 dereceye kadar düştüğü 2038 rakımlı Göle'de bazı yerlerde yaz aylarında bile sobalar kaldırılmıyor - İlçede çay ocağı işleten Yakup Ertan: - "Sadece bu yıl değil, her sene yazın dahi olsa sobalarımız aktif olarak duruyor"

Yurthaber 05-08-22 11:02

Iğdır'da hava durumu görenleri şaşkına çevirdi! 40 derece sıcaklık vardı, aniden yağmur bastırdı

Iğdır’da ilginç bir hava olayı yaşandı. Kentte hava sıcaklığı 40 dereceye dayanmışken aniden yağmur bastırdı. Dolu yağışına da yakalanan sürücüler zor anlar yaşadı. Gökyüzünde oluşan bulutları görenler de şaşkına döndü.

Haber 30-07-22 21:08

Güneydoğu Anadolu'da sıcak hava bunaltıyor

Güneydoğu Anadolu'da sıcak hava bunaltıyor

Yurthaber 30-07-22 14:38

Dikkat! Türkiye'yi etkisi altına alacak: Eyyam-ı bahur sıcakları geliyor... Uzmanlar uyardı

Yaz aylarının en sıcak ve boğucu günleri için kullanılan "eyyam-ı bahur" kapıya dayandı. Her yıl temmuz ayının sonu ile ağustosun başına denk gelen günler için uyarılar da yapılıyor. Günümüzde yerini "çöl, cehennem, Afrika sıcakları" gibi terimlerle kullanılan bunaltıcı sıcak havalarla ilgili konuşan uzmanlar, güney illerde sıcaklıkların 40 dereceyi geçeceğini belirterek dikkatli olunması konusunun altını çizdi.

Haber 29-07-22 11:37

Yurt geneli eyyam-ı bahur sıcaklıklarının etkisi altına giriyor

İTÜ Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Toros: - "Güneyde hava sıcaklıkları yer yer 40 derecenin üzerinde olacak. İstanbul'da sıcaklıkların ortalama 32 dereceye kadar çıkması bekleniyor" - "Mümkün mertebe yorucu işleri günün daha serin saatlerinde yapmalı, çalışmak zorunda isek daha sık ​​mola vermeliyiz. Sıcak çarpması belirtilerinden birisi görülürse hemen sağlık kuruluşuna başvurmalıyız"

Yurthaber 29-07-22 11:02

SON DAKİKA | Hava durumu uyarıları peş peşe geldi! Cehennem sıcakları yolda, 50 dereceye çıkacak

Hava durumuyla ilgili son dakika uyarıları geldi. Meteorolojiden yapılan açıklamada sıcaklıkların bazı bölgelerde artışa devam edeceği belirtildi. Son günlerde bunaltmaya başlayan hava sıcaklıklarının önümüzdeki günlerde daha da artacağı aktarıldı. Öte yandan uzman isimler de ağustos ayını işaret ederek "cehennem sıcaklarının" yolda olduğunu belirtti. İşte hava durumuyla ilgili son gelişmeler...

Haber 28-07-22 08:22

Meteoroloji'den önemli uyarı! Tarih verdi Mecbur kalmadıkça dışarı çıkmayın

Sıcak havalar yurdun farklı noktalarında vatandaşları etkilemeye devam ediyor. Bu doğrultuda Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan uyarılar ve gelen tahminler dikkatle takip ediliyor. Son olarak Meteoroloji 4. Bölge Müdürü Latif Gültekin, Batı Akdeniz’in iç kesimlerinde nem oranın düşük, sıcaklığın ise 5-6 derece mevsim normallerinin üzerinde seyredeceğini belirterek "Çok dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor" uyarısında bulundu. Bölgede yüksek sıcaklığın salı gününe dek süreceği aktarıldı.

Haber 27-07-22 17:10

Ormanlar emdikleri karbonu yangında atmosfere geri salıyor

İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Orman Fakültesi Orman Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yusuf Serengil: -"Bir ağaç yandığında kendi kütlesinin yaklaşık dörtte biri kadar karbonu atmosfere salar. Odundaki karbon, orman yangını esnasında sadece sera gazları değil, hava kirletici gazlar şeklinde de atmosfere salınır" - Boğaziçi Üniversitesi İklim Değişikliği ve Politikaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Levent Kurnaz: - "Yetişkin bir ağaç yılda 20-25 kilo arasında karbondioksit emer. 30 senelik ağaçlardan oluşan bir ormanda yangın olduğunda bir çam ağacı 600 kiloya yakın karbondioksit salımına neden olur"

Yurthaber 27-07-22 11:00