Sünnet Haberleri

Aydın'da polis ve jandarma, sünnet olan şehit çocuğunun araç konvoyuna katıldı

Aydın'da polis ve jandarma, sünnet olan şehit çocuğunun araç konvoyuna katıldı

Yurthaber 25-09-22 13:52

Hatalı sünnete taksirle yaralamadan dava açıldı

Eyüpsultan'da özel bir klinikte sünnet edilen çocuk, uzun süre çişini yapmakta zorlanınca başka bir hastanede ameliyat edildi - İkinci ameliyatta çocukta "hipospadias" tespit edilmesi üzerine ailenin sünnet yapan cerrah hakkında suç duyurusunda bulunması nedeniyle dava açıldı

Yurthaber 21-09-22 11:01

Yanlış sünnet sonucu ailenin hayatı karardı! 1,5 ay sonra içine kaçtığını gördük

Otizm hastası 8 yaşındaki A.İ. ve ailesinin hayatı özel bir hastanede yapılan yanlış sünnet sonrası karardı. Küçük çocuk Ankara, Sincan’da yapılan hatalı sünnet işleminin ardından tuvaletini yapamaz hale geldi. Aile, çocuklarında kalıcı hasar olmasından korkarken gece gündüz nöbetleşerek çocuğun başında bekliyor. Yüzde 90 engelli küçük çocuğun babası ise yaşananları anlattı ve işlemden 1,5 ay sonra çocuğunun penisinin deri tarafından kapatıldığını ve içine kaçtığını gördüklerini söyledi.

Haber 06-09-22 23:24

AK Parti Genel Başkanvekili Yıldırım, Kirvem AK Parti programında konuştu:

"2023 Cumhuriyetimizin 100. yılı, 100 yılı geride bıraktık. Bu pırıl pırıl evlatlarımız Cumhuriyetimizin yüzüncü yılı, ikinci yüzyılın büyükleri olacak, gençleri olacak ve ülkemize büyük hizmetler yapacak"

Yurthaber 04-09-22 20:23

Chanel Ayan 5 yaşındayken kadın sünnetine maruz kaldığını paylaştı

Dünya Sağlık Örgütü'nün verilerine göre, 200 milyondan fazla kadın ve kız çocuğu hayatlarının bir evresinde sünnete maruz kaldı. Real Housewives of Dubai yıldızı Chanel Ayan da 5 yaşındayken kadın sünnetine maruz kaldığını paylaştı.

Magazin 25-08-22 15:04

Bilecik'te Osmanlı geleneği sünnet hamamı yaşatılıyor

Gülümbe Köy Muhtarı Cenkiz: - "Köyümüz merkeze çok yakın ama burada hem geçmişten gelen gelenek ve göreneklerimizi yaşatıyoruz hem de şehir kültürüne uyumlu yaşıyoruz"

Yurthaber 28-07-22 11:06

Yanlış sünnet 5 yaşındaki çocuğun hayatını kararttı! 'İdrarından kan akıyor, tuvalete gitmeye korkuyor'

Ankara'da özel bir hastanede yanlış sünnet edilen 5 yaşındaki Y.Ç.'nin hayatı kabusa döndü. Anne Pelin Torun, çocuğunun yaşadığı travmadan dolayı 21 gündür su içmek istemediğini söyledi. Torun, ''Tuvalete gitmeye korkuyor. Tuvaleti gelince ağlamaya başlıyor. Çünkü idrarını yapamıyor hiçbir şekilde. Zaten kanlı idrar yapıyor çocuğum'' dedi. Dehşeti yaşayan çocuk, korktuğu için kimseyi kendine dokundurmazken, iltihaptan dolayı kalıcı bir hasar kalıp kalmayacağı konusunda bir teşhis konulamadı.

Haber 26-07-22 14:26

Tokat Valiliğinin makam aracı şehit oğlunun sünnet aracı oldu

Tokat Valiliğinin makam aracı şehit oğlunun sünnet aracı oldu

Yurthaber 16-07-22 15:43

Yer: Şanlıurfa! Sünnet çocuğu kaçtı, onlar kovaladı

Şanlıurfa’da yüzlerce çocuğun sünnet edildiği toplu sünnet töreninde sünnet sırası gelen bir çocuk sünnetten firar etti. Sünnet olmamak için salondan kaçan çocuğun gülümseten anları amatör bir cep telefonu kamerasına yansırken kaçan çocuğu yakalamak için yakınları seferber oldu. kendisini yakalamaya çalışanları bir bir atlatan çocuğun görüntüleri izleyenleri gülümsetti.

Haber 26-06-22 12:47

Sünnet için 1 ila 6 yaş arası ideal dönem olarak görülüyor

Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Murat Koca: - "Sünnet her yaşta olabilmekle beraber en ideali 1 ila 6 ay arasıdır. Çünkü bu dönemde yara iyileşme en hızlıdır. Çocuk 2 yaşına gelene kadar lokal anesteziyle sünnet yapılabilir"

Yurthaber 23-06-22 16:47

Ebeveynler dikkat! Geri dönüşü olmayan sonuçlar yaratıyor, tüm hayatı etkiliyor

Çocukların ve bebeklerin sağlığına oldukça dikkat etmek gerekiyor. Bu yaşlarda yapılan hatalar veya alınmayan önlemler tüm hayatı etkileyebiliyor. Erkek çocuklara yapılan sünnet operasyonlarının doğru hekimlerin ve hijyenik koşulların altında yapılması gerekiyor. Sünnet sırasında yapılan yanlışlar ileride sorunlara yol açabiliyor.

Haber 20-06-22 11:06

Çocuklar sanal gerçeklik gözlüğüyle film izleyerek sünnet oldular

Çocuklar sanal gerçeklik gözlüğüyle film izleyerek sünnet oldular

Yurthaber 14-06-22 17:18

Sünnet facia ile bitti! 4 yaşındaki çocuğun cinsel organı kesildi…

Kahramanmaraş'ta akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. 4 yaşındayken sünnet olan çocuğun hayatı cinsel organının kesilmesi ile kabusa döndü, İstanbul'a sevk edilen küçük çocuk hakkında bilgi veren Doç. Dr. Çelebi “Penisinin duvarından tama yakın kesilmiş, tabi ki bunun etkisi olacak. Dudak iç duvarından bir doku alarak penis dokusu elde ettik" dedi.

Haber 23-05-22 09:45

Giresun'da yanlış sünnet iddiası aileleri ayağa kaldırdı! 'Sünnetinde farklılıklar gördüm'

Giresun'da toplu sünnet töreninde sünnet edilen 31 çocuktan 6'sının ailesi, evlatlarının yanlış sünnet edildiği iddiasıyla belediyeye başvurdu. Sağlık İl Müdürlüğü konuyla ilgili inceleme başlatırken, çocuğunun yanlış sünnet edildiğinin iddia eden Emine K., “Çocuğumu sünnet ettirdikten birkaç gün sonra sünnetinde farklılıklar görünce doktoru aradım. Beni özel bir hastaneye yönlendirdiler. Benim gibi birçok aile var'' dedi. Olay hakkında İl Sağlık Müdürlüğü inceleme başlattı.

Haber 11-05-22 17:26

Çocuğunuzu sünnet ettirmeden önce bunları bilmeniz gerekiyor

Erkeklerin sağlığı için çocukken sünnet edilmeleri önem taşıyor. Fakat yanlış yapılan sünnet uygulamaları ve çeşitli etkenler geri dönülmez ciddi sonuçlara yol açabiliyor. Ebeveynlerin çocuklarını sünnet ettirmeden önce bilinçli olmaları ve doğru hekimi seçmeleri gerekiyor. Sünnet sonrası bakım da iyileşme sürecinde çok etkili.

Haber 11-04-22 14:34

Dikkat! Bebeklerde fimozis organ kayıplarına neden olabilir

Bebeklerde penis başının kapalı olması sorunu oldukça sık yaşanıyor. Bebekler bu sorun nedeniyle idrar yapma da zorluk yaşıyorlar. Bu konuda anne ve babaların bilinçli olması ciddi sorunlar yaşanmasını önlüyor. Bilinçsiz müdahaleler sebebiyle organ kayıpları gerçekleşebiliyor.

Kadin 16-03-22 16:39

Erkek çocukları ne zaman sünnet olmalı?

Bebeklik döneminde sünnet hangi ay olursa olsun, ileriki yaşlara göre daha avantajlıdır. Ancak, ilk 6 ayın büyük avantajları vardır. Sünnetin çok kısa sürmesi nedeniyle, bebek kaç aylık olursa olsun, hareketleri sünneti engellemez. Sünnet sırasında bacaklarının kısa süreyle tutulması yeterlidir. Vücudun hareketleri sıkıntı yaratmaz. Hareket durumu, sünnet sonrasında da sakınca yaratmamaktadır. Kısacası, bebeğin hareketli olması sünnette zorluk oluşturmaz.

Haber 08-03-22 15:51

Sünnet için ilk 6 ay çok önemli!

Sünnet erkeklerin tüm hayatını etkileyen operasyon. Sünnetin hangi yaşta ve nasıl yapılacağı tartışmalara neden olan konular arasında. Sünnet yaptırırken doğru yaşı ve cerrahı seçmek büyük önem taşıyor. Sünnetin sağlık için bir sürü faydası bulunuyor ancak yaptırılırken çok dikkatli seçim yapılması gerekiyor.

Haber 02-03-22 17:37

Sünnet düğününde birden fenalaşarak hayatını kaybetmişti! Ölüm nedeni belli oldu

Dün akşam saatlerinde meydana gelen kahreden olayla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Tunceli’nin Pertek ilçesinde, sünnet düğününde arkadaşlarıyla oyun oynarken birden fenalaşarak hayatını kaybeden 9 yaşındaki Muhammed Ali Arslan’ın ölüm nedeni belli oldu. Arslan'ın boğazına şeker kaçtığı belirlendi.

Haber 19-02-22 19:22

Kahreden ölüm! Sünnet düğününde arkadaşlarıyla oynarken birden fenalaştı

Akşam saatlerinde Tunceli’de kahreden bir olay meydana geldi. Pertel ilçesinde sünnet yemeği verilen 9 yaşındaki Muhammed Ali Arslan, arkadaşlarıyla bahçede oyun oynarken birden fenalaştı. Ailesi tarafından hemen hastaneye kaldırılan çocuğun hayatını kaybettiği belirlendi. Arslan’ın kesin ölüm nedeni, otopsinin ardından belirlenecek.

Haber 18-02-22 23:49

Kadın ve Kızlarda Sünnet Riski Artıyor

Birleşmiş Milletler, 2030 yılına kadar 68 milyon kadın ve kızın sünnet edilme riski taşıdığını, bu insanlık suçuna karşı uluslararası toplumun ortak mücadele etmesi gerektiğinin altını çiziyor

Haber 10-02-22 19:38

Thonga kabilesinin erkekliğe kabul için gerçekleştirdiği ayinler tüyler ürpertiyor

Dünya genelinde yaşayan milyarlarca insan bağlı bulundukları milletlerin kültürlerine göre hareket ediyor. Kültürel değişiklikler yıllar içinde farklılaşsa da insanlar temelde yüzyıllardır devam eden ritüelleri uyguluyor. Modern dünyanın getirdiği teknolojik gelişmelerden uzakta yaşayan ve izole bir hayat süren Thonga kabilesinin erkekliğe geçiş törenleri şaşkınlık yaratıyor.

Trend 29-09-21 13:56

Bursa'da görenleri şaşırtan traktörlü sünnet konvoyu

Bursa'nın İnegöl ilçesi kırsal Kulaca mahallesinde ikamet eden çiftçi Mustafa Kamar'ın oğlu İsmail Efe Kamar(7) için düzenlediği traktörlerden oluşan sünnet konvoyu dikkat çekti.

Haber 22-09-21 09:59

Böyle düğün konvoyu görülmedi! 300 yıllık çanlar şaşkına çevirdi

Bursa’nın Keles ilçesine bağlı Dedeler köyünde bir sünnet konvoyundaki çanlarla süslü otomobil görenleri şaşkına çevirdi. Sünnet cemiyeti yapan Abidin Demir'in arkadaşları sünnet arabasını asırlık koyun zilleriyle süsleyip sürpriz yaptı.

Haber 07-09-21 10:50

Sünnet düğününde halay çekerken kalp krizi geçirip öldü

Iğdırlı iş insanı Mikail Göleli (68), Tekirdağ’da, arkadaşının oğlunun sünnet düğününde halay çekerken kalp krizi geçirip yaşamını yitirdi. O anlar, cep telefonu kameralarına yansıdı.

Haber 06-09-21 15:06

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım İzmir'de

Yıldırım, partisinin Ödemiş İlçe Başkan Yardımcısı Halil Güler'in torununun sünnet törenine katıldı

Yurthaber 22-08-21 03:33

Bahşiş almak isterken sünnet çocuğunu öldürüyorlardı!

Erzurum'da sünnet çocuğu, hayatının şokunu yaşadı. Yapılan konvoyla şehir turu atarken arabanın açılır tavanından dışarıya bakan sünnet çocuğu, konvoyun önünü keserek bahşiş isteyen çocukların uzattıkları ipin yüzüne gelmesi sonucu yaralandı.

Haber 17-08-21 12:21

Mahkemeden emsal para iadesi kararı! Asıl bedelin yüzde 20 fazlası ödenecek

Balıkesir'de yaşayan Emre Erden, tarihi önceden planlı olan oğullarının sünnet düğününü, pandemi sürecine rast gelmesinden dolayı ileri bir tarihe aldırmak istedi. Anlaşıp kaporasını verdiği düğün salonunun sahibi 10 bin TL ilave para isteyince Erden, anlaşmayı iptal ettirip, kapora iadesi istedi. Kaporasını alamayan Erden, avukatı Fırat Karayaka aracılığıyla konuyu yargıya taşıdı. Tüketici Mahkemesi, asıl alacağına ilave, yüzde 20'si kadarını Erden'e ödenmesine karar verdi.

Finans 14-07-21 15:32

Sünnet düğününde dehşet saçmıştı! Neden yaptın? sorusuna kan donduran yanıt

Balıkesir'in merkez Altıeylül ilçesinde bir kişinin, sünnet düğününe katılanlara silahla ateş etmesi sonucu 2 kişi öldü, 8 kişi de yaralandı. Olayın yakalanan ve çıkarıldığı hakimlikçe tutuklanan S.A, adliye çıkışında gazetecilerin "Neden yaptın?" sorusuna, "Abimin intikamını aldım, abimi 30 kişi birden dövdü." dedi.

Haber 12-07-21 21:57

Sünnet düğününde dehşet saçtı: 2 ölü, 8 yaralı

Balıkesir’de bir sünnet düğününde alkollü olduğu iddia edilen bir kişinin rastgele ateş açması sonucu 3 yaşında bir kız çocuğu ile 31 yaşında bir kadın hayatını kaybederken, 8 kişi ise yaralandı.

Haber 12-07-21 01:26

Bursa'da sünnetten kaçan çocuğun görüntüleri izleyenleri güldürdü

Bursa'da sünnetten kaçan çocuğun görüntüleri komedi filmlerini aratmadı. Çocuğun sünnet kıyafetleri ile yakınlarından kaçtığı anlar sosyal medyada tıklama rekoru kırdı.

Haber 02-07-21 11:08

İlginç festival! Erkek çocuklarının ergenliğe girişini seromoniyle kutlayan kabile: Masailer

Dünyanın pek çok bölgesinde hala keşfedilmeyi bekleyen topluluklar yaşıyor. Modern hayatın getirdiği teknolojik nimetlerden uzakta tamamen izole bir yaşam süren bu kabilelerin ilginç ritüelleri merak uyandırmaya devam ediyor. Kenya’da varlığını devam ettiren Masai kabilesi, erkek çocuklarının ergenliğe girişi için oldukça ilginç bir festival düzenliyor.

Trend 29-06-21 14:00

Sünnet, nişan ve kına yapılıyor mu? Sünnet, nişan ve kına yapmak yasak mı?

Temmuz ayına ilişkin kuralları kapsayan beklenen genelge İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlandı. Haziran ayı vaka sayıları göz önünde bulundurulmuş ve Kabine Toplantısı'nda buna göre kararlar verilmişti. Temmuz ayında uygulanacak kurallar genelge ile kamuoyuna paylaşıldı. Peki Sünnet, nişan ve kına yapılıyor mu? Sünnet, nişan ve kına yapmak yasak mı? İşte ayrıntılar...

Haber 28-06-21 09:43

Cem Yılmaz'dan sünnet fotoğrafına yorum: Hayırdır inşallah?

Ünlü komedyen Cem Yılmaz, bir kültür-sanat sayfasının kendisinin ve ağabeyinin sünnet fotoğrafını paylaşmasına kayıtsız kalmadı. Yılmaz, paylaşım yapan sayfaya, "Hayır inşallah?" yorumunu yaptı.

Magazin 28-04-21 16:23

Sünnet penis kanserinden koruyor

ASM Çocuk Cerrahisi Uzmanı Dr. A. Nadir Tosyalı: “Penis kanseri riskini ve partnerlerin rahim ağzı kanseri riskini azaltan sünnet, ciddiye alınması gereken önemli bir cerrahi işlemdir.”

Haber 20-05-10 16:57

Uzman isim uyardı: Sünneti mutlaka cerrahi yöntemlerle yaptırın

Kırıkkale Özel Hayat Polikliniği doktorlarından Yaşar Peker, çocuğunu sünnet ettireceklere bazı tavsiyelerde bulundu.

Haber 15-08-05 19:17

Uzman isim açıkladı: 2 yaşından itibaren sünnet uygundur

Yaz mevsimiyle birlikte, erkekliğe ilk adım olarak bilinen ve birçok çocuğun korkulu rüyası sünnet kampanyaları birbirini izliyor.

Haber 12-08-05 14:41

Uzmanlardan sünnet uyarısı: Ortamın hijyenik olmasına dikkat edin

Uzmanlar, sünnet çağına gelen çocukların, hijyenik ortamda sünnet edilmeleri gerektiği konusunda aileleri uyardı.

Haber 30-07-05 13:00

Kadın sünneti kısırlığa yol açıyor! Sünnet olan kadınların kısır olma oranı artıyor

İsveçli araştırmacılar, kadın sünnetinin kısırlığa yol açabildiğini saptadılar. Sünnet uygulamasının yaygın olduğu Sudan'daki yaklaşık 300 kadın arasında yapılan araştırmada, sünnet geçiren kadınların kısır olma olasılıklarının 5-6 kat daha fazla olduğu belirlendi.

Haber 29-07-05 14:13

Ehliyetsiz sünnetçilere dikkat! Hala ilkel yöntemler kullanılıyor

Özelikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde hala ilkel yöntemlerle yapılan sünnetler, risk oluşturuyor. Diyarbakır Devlet Hastanesi Üroloji Doktoru Vehbi Kılıç, hala sünnetleri jilet, tütün ve sigara külü kullanarak yapanlar olduğuna dikkat çekerek, ebeveynleri uyardı.

Haber 29-07-05 10:14

Sünnet, AIDS'e yakalanma riskini azaltıyor

Sünnetin, AIDS virüsüne yakalanma riskini azaltabileceği ve AIDS ile mücadelede önemli bir araç olarak kullanılabileceği bildirildi.

Haber 27-07-05 10:24

Psikiyatrist gözüyle sünnet! Çocuklar kaç yaşında sünnet olmalı?

Sünnetin sağlık bakımından bir çok faydasının olduğu belirtilerek ailelerin çocuklarını her yaşta sünnet ettirebilecekleri bildirildi. Psikiyatri uzmanı Doç. Dr. Sefa Saygılı, Türkiye'de aileler için erkek çocukların sünnet olmasının çok büyük bir gurur olduğunu belirterek, "Akrabalar toplanır, eğlence ve törenler düzenlenir ve çocukların 'erkekliğe ilk adım' atmaları kutlanır" dedi.

Haber 20-07-05 13:18

Sünnet konusunda bilinmesi gerekenler! Sünnet nedir, nasıl yapılır?

Sünnet penisin uç kısmını saran, tıp dilinde prepisyum adı verilen sünnet derisinin belirli şekil ve uzunlukta cerrahi yolla kesilerek alınması ve penis uç kısmın açığa çıkarılması işlemidir.

Haber 22-06-05 03:40

Anne ve babalar dikkat! Sünnet için doğru yaşı seçin

Anne ve babalar, sünnet yaşı konusunda genellikle kararsız kalıyor. Son zamanlarda ise birçok aile, yeni doğan döneminde sünnet yaptırmayı tercih ediyor. Ancak, bu kadar erken yaşta sünnet yaptırmanın getirdiği olumlu ve olumsuz yönler var. Sünnetin sosyal boyutunu çocukların yaşayamaması ve operasyon sonrasında bölgenin bakımında titiz davranılmasının ihmal edilmesi gibi sakıncalar, erken yaşta sünnet yaptırmanın olumsuzlukları arasında yer alıyor.

Haber 31-05-05 09:43

Sünnette ideal yaş ilk 6 ay

Gaziantep Çocuk Hastanesi Başhekim Yardımcısı Çocuk Cerrahi Uzmanı Dr. Lütfi Dağdönderen, sünnetin her mevsimde yapılabileceği gibi en ideal yaşın 6 aya kadar olduğunu bildirdi.

Haber 21-04-05 12:00

Hatalı sünnet cinsel hayatı bitiriyor

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Çocuk Üroloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ümit Şimşek, hatalı sünnetin çocuğun ileri dönemlerindeki cinsel hayatını olumsuz yönde etkileyebileceğini söyledi.

Haber 03-07-02 17:54

Şiran'da 500 çocuk sünnet ettirildi

Gümüşhane'nin Şiran İlçesi'nde, 500 çocuk sünnet ettirildi. MHP Gümüşhane Milletvekili Bedri Yaşar'ın üstelendiği ve Sağlık Müdürlüğü'nün desteğiyle gerçekleştirilen şölende çocukların bir hayli heyecanlı oldukları görüldü.

Haber 29-06-02 12:08

İdeal sünnet yaşı kaç olmalı? Uzmanı açıkladı

Sağlık açısından faydalı bulunduğu için Amerika'da bile uygulanan sünnet için en ideal yaşın, yeni doğan çağı-2 yaş ve 6-10 yaş arası dönem olduğu belirtildi. İdeal sünnet yaşı kaç olmalı sorusunun yanıtını Çocuk Cerrahisi Uzmanı Dr. Fatih Akova Mynet için verdi.

Haber 30-11-99 00:00

Sünnet hakkında bilinmesi gerekenler

Yenidoğan bebeklerde sünnet ile ilgili merak edilen soruları yanıtlayan Üroloji uzmanı Uzm. Dr. Erdal Alkan sünnet ile ilgili dikkat edilmesi gerekenleri anlattı. Uzm. Dr. Alkan, sünnet ne zaman yapılmalı, nerede yapılmalı, riskler nedir sorularını ayrıntılarıyla yanıtladı.

Haber 30-11-99 00:00