Tasarruf Haberleri

'Kum saati' detayı gündem oldu! Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın tasarruf tedbir kitapçığı dikkat çekti

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından tasarruf tedbir kitapçığı yayımlandı. Kitapçıkta yer alan tasarrufla ilgili öneriler gündem oldu. Kitapçıktaki banyoya kum saati konulması ve duş saati süresiyle ilgili detay dikkat çekti. İşte o kitapçıkta yer alan bazı maddeler...

Haber 27-09-22 21:46

Elektrik faturasını düşürmek için sadece bir kaşık dökmeniz yeterli! Faturayı yarı yarıya indirecek

Faturalar ev bütçesini oldukça sarsabiliyor. Özellikle bir ay boyunca kullanılan ev aletlerinin elektrik faturalarına yansıması dehşete düşürebiliyor. Ev ekonomisine katkı sağlamak isteyenler faturayı düşürecek tasarruf yöntemleri arıyor. Elektrik faturanızı düşürmek için yapmanız gereken çok çeşitli tasarruf yöntemleri bulunuyor. Oldukça şaşırtıcı olan tasarruf yöntemleri faturanızın çok daha düşük gelmesini sağlayabiliyor.

Kadin 18-09-22 07:44

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, AK Parti Muğla İl Başkanlığında konuştu:

"Kısalan yollar sayesinde her yıl tam 1 milyar litre akaryakıttan tasarruf sağlıyoruz" - "Bölünmüş yollar sayesinde trafik kazalarında yüzde 82 azalma sağladık"

Yurthaber 17-09-22 17:32

Tasarruf edeyim derken sağlığınızdan olmayın! Buzdolabına sakın bunu yapmayın

Tasarruf yapmak için birbirinden ilginç yöntemler deneniyor. Elektrik, doğal gaz ve su faturasını düşürmek için uzmanların çeşitli önerilerini neredeyse herkes deniyor. Sosyal medyada bazı kullanıcıların denediklerini iddia ettikleri yöntemle ilgili önemli uyarı geldi. Elektrik faturasından tasarruf etmek için insanlar buzdolaplarının fişini çektiğini iddia ediyor. Uzmanlar bu hareketin elektrik faturasını düşürmekten çok yükselteceğini söylüyor. Bu hareket sağlığı da tehlikeye atıyor.

Haber 10-09-22 09:13

Tasarruf

Tasarruf Hakkındaki Haberler Mynet'te. Tasarruf Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Edirne'de uygulanan beton yol, asfalta kıyasla yüzde 40 tasarruf sağlıyor

Edirne Valisi Kırbıyık: - "Baktığınızda beton yolun, sathi kaplama asfalta göre daha uzun ömürlü, dayanıklı ve yaklaşık yüzde 40'lara varan az maliyete sahip olması oldukça önemli kriterlerdir"

Yurthaber 07-09-22 10:57

Diyarbakır'da 1,2 milyon dekar arazide modern sulama sistemi kullanılıyor

DSİ'nin sulama projeleri ve vatandaşların kendi imkanlarıyla kurduğu sistemlerle bugüne kadar yaklaşık 1,5 milyon dekar tarım arazisinin suya kavuştuğu Diyarbakır'da 1 milyon 200 bin dekar arazi basınçlı sistemlerle sulanıyor - Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Ertan Atalar: - "Bu sistemlerle Diyarbakır'da yaklaşık 1 milyar 300 milyon metreküp su tasarrufu sağlamış oluyoruz"

Yurthaber 05-09-22 13:03

Temizliği yanlış yapıyorsunuz! Bu yöntem tasarruf etmenizi sağlayacak

Sağlıklı ve hijyenik koşullarda yaşayabilmek için temizliğe dikkat etmek gerekiyor. Temizlik malzemeleri ve su faturaları her geçen gün artıyor. Bu artan fiyatlar nedeniyle tasarruf yöntemleri aranıyor. Ev ekonomisinde tasarruf sağlamak için kullanılan temizlik malzemesini daha az miktarda kullanarak temizlikte daha etkili sonuçlar almanız mümkün.

Kadin 09-08-22 13:24

Her arabada bulunuyor! Sosyal medyadan paylaştı viral oldu: Tek bir tuşla yakıt ve para tasarrufu sağlayın

TikTok fenomeni Megan’s Bubble’ın paylaştığı yaşam tüyosu gönderisi kısa sürede viral olmayı başardı. Sosyal medya kullanıcıları basit bir düğmeye basarak yakıttan tasarruf etmelerine yardımcı olan tüyoya büyük ilgi gösterdi.

Trend 05-08-22 10:07