YPG Haberleri

ABD'den Suriye'de tansiyonu tırmandıracak hamle
ABD güçleri, Suriye'nin Deyrizor ilinde terör örgütü YPG/PKK işgali altındaki doğal gaz sahası yakınlarına alçak irtifa hava savunma füze sistemi konuşlandırdı.
Yayın Tarihi: 27-05-2020 21:41
ABD'den YPG'ye sağlık yardımı iddiası! AK Parti'den açıklama
Son dakika haberine göre AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, ABD'den YPG'ye sağlık yardımı iddiasıyla ilgili "Teyit yok ama herkes tıynetindekini ortaya koyar" dedi.
Yayın Tarihi: 02-05-2020 21:54
Rusya'dan Türkiye'ye göndermeli ABD mesajı!
Rusya Büyükelçiliği, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımla ABD'nin YPG'ye yaptığı yardıma gönderme yaparak "Takdiri size bırakıyoruz" dedi.
Yayın Tarihi: 13-02-2020 15:38
Türkiye'den AP'deki skandala sert tepki: Şiddetle lanetliyoruz
Dışişleri Bakanlığı, Avrupa Parlamentosu'nda PKK, YPG/PYD yöneticilerinin de katılımıyla sözde Kürt konferansı düzenlenmesini şiddetle lanetledi.
Yayın Tarihi: 06-02-2020 00:18
Isparta'da sosyal medyadan terör propagandasına 8 gözaltı
Isparta'da sosyal medyadan terör propagandasına 8 gözaltı
Yayın Tarihi: 23-01-2020 19:39
PKK'lı teröristler, kamptan kaçan DEAŞ'lı kadınları pazarlamış
PKK/YPG'li teröristlerin, El-Hol kampından kaçmalarını sağladıkları çoğu Rusya uyruklu DEAŞ mensubu kadınları para karşılığı fuhuş için pazarladığı belirtildi.
Yayın Tarihi: 18-01-2020 12:05
Batman'da jandarmanın ikna ettiği terörist teslim oldu
Kentte 12 günde teslim olan terörist sayısı 4'e yükseldi
Yayın Tarihi: 14-01-2020 14:21
MHP Genel Başkanı Bahçeli gündemi değerlendirdi: (2)
"Türk milleti emperyalizme direnecek, bekasını tehdit eden hiçbir eylem ve teşebbüse göz yummayacaktır" - "DEAŞ liderini öldürenler, buyursunlar PKK'nın, YPG'nin ileri gelenlerini de öldürsünler ya da aradan ve önümüzden çekilip kahraman bir Türk evladının neleri yapacağını dikkatle izleyip ders alıp takip etsinler" - "Emperyalizmin komplolarını etkisizleştirmek, provokasyonlarla tetiklenen büyük ve yıkıcı bir savaşa engel olmak her ülkenin ortak görevidir. Aksi halde bölgesel ve küresel hercümercin içinde herkes bedel ödeyecektir"
Yayın Tarihi: 12-01-2020 14:31
'YPG, 400 IŞİD'liyi serbest bıraktı'
Terör örgütü YPG, Suriye'nin kuzeydoğusunda yer alan Hol Kampı'nda tuttuğu IŞİD'li teröristler ve ailelerinden oluşan yüzlerce kişiyi serbest bıraktı.
Yayın Tarihi: 06-01-2020 14:45
Kritik isim nokta operasyon ile etkisiz hale getirildi
Kırmızı kategoride aranan YPG/PKK'nın sözde istihbarat sorumlusu Metin Arslan, MİT'in Irak'ın kuzeyindeki nokta operasyonuyla etkisiz hale getirildi.
Yayın Tarihi: 03-01-2020 12:18
Bakanlık duyurdu: 5 terörist teslim oldu!
Milli Savunma Bakanlığı, 4 PKK'lı ve 1 PKK/YPG'li teröristin teslim olduğunu duyurdu.
Yayın Tarihi: 30-12-2019 09:15
YPG'ye katılan İngiliz'in babası gözaltına alındı
YPG'ye katılan İngiliz'in babası gözaltına alındı
Yayın Tarihi: 27-12-2019 22:23
Rasulaynlılar YPG/PKK zulmünü anlattı
YPG/PKK'lı teröristler tarafından evi yakılan Suriyeli kadın, teröristlerin bir gece kendilerini döve döve evlerinden attığını söyledi
Yayın Tarihi: 21-12-2019 12:10
ABD'li emekli general Hodges, YPG/PKK'ya desteği eleştirdi:
"YPG, terör örgütü PKK’nın uzantısıdır. Bunları ayırma çabaları inandırıcı olamamıştır" 
- "Kısa dönemli, taktik çıkarlarımız için, DEAŞ ile mücadelede etkili oldukları için bu örgüte destek kararı aldık. Bizim için aslında çok daha önemli olan Türkiye ile stratejik ilişkilerimize büyük zarar verme pahasına bunu yaptık" 
- "Kürtler müttefikimiz değil. Müttefik demek, sadece duygusal değil, aynı zamanda hukuksal bir ilişki anlamına gelir, yükümlülükler içerir. Bizim hukuksal olarak yükümlülüklerimiz, 1952 yılından bu yana NATO müttefikimiz olan Türkiye içindir” 
- "Bakan Hulusi Akar’ı yıllardır tanıyorum, hayatım boyunca tanıdığım en iyi askerlerden. Eğer bir şey söylüyorsa, ben bu söylediklerine tümüyle güveniyorum ve ona saygı duyuyorum” 
- "İlişkilerimizin son 70 yılı, Türkiye-ABD 1.0 olarak tanımlanabilir. Bu versiyon artık güncelliğini kaybetti. Artık ilişkilerimizi Türkiye-ABD 2.0 versiyonuna yükseltmemiz gerekiyor, saygının geçerli olduğu, ABD’nin, Türkiye’nin karşı karşıya bulunduğu tüm farklı tehditleri dikkate aldığı bir ilişkiden söz ediyorum"
Yayın Tarihi: 17-12-2019 11:24
Suriye'de teröristlerin kullandığı okullar yeniden eğitime kazandırılıyor
Suriye'de teröristlerin kullandığı okullar yeniden eğitime kazandırılıyor
Yayın Tarihi: 16-12-2019 10:43
Bu 6 tanığa kulak verin
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, PKK/YPG'den kaçıp Türkiye’ye sığınan Kobanililerin (Ayn el-Araplılar) terör örgütünün zulümlerini anlattığı bir film hazırladı. Hazırlanan filmi İletişim Başkanı Fahrettin Altun da, “Terör örgütü PYD/YPG’nin gerçek yüzünü yakından bilen bu 6 tanığa kulak verin” mesajıyla paylaştı.
Yayın Tarihi: 13-12-2019 11:32
Çavuşoğlu gündemi değerlendirdi
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: (2) - "ABD'nin YPG'ye öyle veya böyle verdiği her yardım esasen bir suçtur. Bu terörizmin finansmanına girer. O nedenle ABD, YPG'nin PKK'nın Suriye kolu olduğunu kabul etmesine rağmen belgelerde yer almasına karşı çıkıyor" - (Libya'ya asker gönderilmesi) Böyle bir talep henüz Libya'dan gelmemiştir. Libya'dan gelirse tabii ki uluslararası hukuk ve Libya ile ikili anlaşmalarımız çerçevesinde, Türkiye bunu değerlendirebilir" - "(F35'lerin ABD'den alınamaması durumu) Rus pazarı olabilir, diğer alternatifler olabilir" - "Rusların, YPG'ye yönelik ortak operasyona gireceğini tahmin etmiyorum" - "Meis Adası'nın hemen karşısındaki Antalya ve Kaş'ın ya da Ege'deki küçük adaların Türkiye'yi o bölgeye hapsetmesine müsaade etmeyeceğimizi tarihten bu yana ortaya koyuyoruz. Yunanistan bizimle anlaşmaya varsa biz buna hazırız"
Yayın Tarihi: 11-12-2019 12:31
Milli Savunma Bakanı Akar, AA Editör Masası'na konuk oldu: (3)
"Barış Pınarı Harekatı'ndaki geldiğimiz nokta şu anda 145 kilometre genişliğinde, 30 kilometre derinliğinde bir alan büyük ölçüde bizim kontrolümüz altında" - "Hem doğu hem batı cephesindeki tacizlere karşı meşru müdafaa hakkımızı kullanıyoruz. Tacizlerin azaldığını görüyoruz" - "Gallup'un verilerine göre, Rakka ve Haseke'de yerel halkın Barış Pınarı Harekatı'nı destekleme oranı yüzde 57. Şu anda bunun giderek arttığını değerlendiriyoruz" - "Bizim tek hedefimiz teröristler. Bunlar, YPG, PKK ve DEAŞ. Bunlara karşı mücadele ediyoruz. Hiçbir şekilde YPG, Kürtlerin temsilcisi olamaz"
Yayın Tarihi: 09-12-2019 13:17
PKK/YPG Suriye'deki yeni planını devreye sokuyor!
Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, terör örgütü PKK/YPG, Barış Pınarı Harekatı ile Suriye kuzeyindeki Resulayn ve Tel Abyad’ı teröristlerden arındıran Türk Silahlı Kuvvetleri'ne yönelik yeni bir algı operasyonuna hazırlanıyor.
Yayın Tarihi: 06-12-2019 15:08
Cumhurbaşkanlığı'ndan NATO'yla ilgili çarpıcı açıklama!
İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Türkiye'nin sınırlarının NATO'nun da sınırları olduğunu belirterek, Türkiye'nin karşı karşıya olduğu terör tehditlerinin NATO için de tehdit olarak değerlendirilmesi gerektiğini bildirdi.
Yayın Tarihi: 05-12-2019 03:01