Hazine Haberleri

Hazine yarın iki ihale düzenleyecek

Hazine ve Maliye Bakanlığı, yarın devlet tahvili ve hazine bonosu ihaleleri gerçekleştirecek.

Finans

Hazine, gelecek hafta dört ihale birden düzenleyecek

Hazine, gelecek hafta dört ihale birden düzenleyecek. Hazine'nin Temmuz ayında 109 milyar 705 milyon TL piyasaya ve 6 milyar 903 milyon TL kamuya olmak üzere toplam 116 milyar 608 milyon TL iç borç ödemesi bulunuyor.

Finans

Hazine, altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikası ihraç etti

Hazine, altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikası ihraç etti. Ayrıca doğrudan satış yöntemi ile aynı valör ve itfa tarihli, 6 ayda bir yüzde 0,85 kira ödemeli, 6 bin 137 kilogram altın karşılığı altına dayalı kira sertifikası ihracı yapıldı.

Finans

O zamlarda güncellemeye devam! Boşa çıkan asgari ücret beklentisi, yeni vergi paketi... Tartışmalarını fitilini ateşleyecek uygulama

Milyonlarca çalışan 'Asgari ücrete zam gelecek mi?' sorusuyla beklenti içinde. Ancak AK Parti'den gelen son açıklamayla ara zam ihtimaline enflasyon gerekçe gösterilerek kapı kapandı. Bir yandan da yeni vergi paketi yolda. Ne var ki, Hazine garantili projelerdeki ödemelerde devam eden uygulama tartışmaların fitilini ateşleyecek cinsten...

Finans

Hazine

Hazine Hakkındaki Haberler Mynet'te. Hazine Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Hazine alacakları 28,3 milyar lira oldu

Hazine alacakları mayıs sonu itibarıyla 28,3 milyar lira oldu.

Finans

Hazine, altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikası ihraç etti

Hazine ve Maliye Bakanlığı, kurumsal yatırımcılara yönelik altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikası ihracı yaptı.

Finans

Hazine, 2 ihalede yaklaşık 57,9 milyar lira borçlandı

Hazine, 2 ihalede yaklaşık 57,9 milyar lira borçlandı. Nominal teklifin 19 milyar 250,3 milyon lirayı bulduğu ilk ihalede, nominal satış 13 milyar 940,2 milyon lira, net satış 14 milyar 226,9 milyon lira olarak gerçekleşti.

Finans

Hazine gelecek hafta 5 ihale gerçekleştirecek

Hazine gelecek hafta 5 ihale gerçekleştirecek Hazine ve Maliye Bakanlığı, gelecek hafta 5 ihaleye imza atacak.

Finans

Hazine, 2 ihalede yaklaşık 47,7 milyar lira borçlandı

Hazine, 2 ihalede yaklaşık 47,7 milyar lira borçlandı. İlk ihalede, 7 yıl (2506 gün) vadeli, 6 ayda bir kupon ödemeli, değişken faizli devlet tahvilinin yeniden ihracı yapıldı.

Finans

Hazine Euro cinsi tahvil ve kira sertifikası ihracı gerçekleştirdi

Hazine Euro cinsi tahvil ve kira sertifikası ihracı gerçekleştirdi. Bakanlığın sitesinden teklif miktarı duyuruldu.

Finans

Hazine 2 ihalede 46,3 milyar lira borçlandı

Hazine ve Maliye Bakanlığı, bugün gerçekleştirdiği 2 tahvil ihalesiyle 46 milyar 309,6 milyon lira borçlanmaya gitti. İlk ihalede basit faiz yüzde 29,76, bileşik faiz yüzde 31,97 oldu.

Finans

Hazine yarın iki ihale düzenleyecek

Hazine ve Maliye Bakanlığı, yarın bir tahvil ve bir hazine bonosu ihalesi gerçekleştirecek.

Finans

Bakan Özhaseki duyurdu: Gayrimenkul satış işlemlerinden hazineye 60 milyar TL!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, "Gayrimenkul satış işlemlerinden 2023 yılında Hazineye 60 milyar TL’nin üzerinde katkı sağlandı” açıklamasını yaptı. Tapu harçlarının yüzde 95’i satış işlemlerinden...

Finans

Hazine alacakları 28,4 milyar lira oldu

Hazine ve Maliye Bakanlığı verileri açıkladı. Hazine alacakları, şubat sonu itibarıyla 28,4 milyar lira olarak gerçekleşti.

Finans

Hazine 5 yıllık tahville 19,9 milyar TL borçlandı

Hazine ve Maliye Bakanlığı, bugün gerçekleştirdiği tahvil ihalesiyle 19 milyar 880,6 milyon lira borçlanmaya gitti.

Finans

Film gibi define avı! Deniz dibindeki 533 milyar TL’lik hazineyi robotlar çıkaracak

Yüzyıllardır deniz altında olan San José isimli İspanyol gemisinin içinde, 533 milyar TL değerinde hazine bulunduğu keşfedildi. Deniz dibindeki geminin enkazının yeri, korsanlar ve ganimet avcıları sebebiyle gizli tutuluyor. Filmleri andıran olayda, 300 yıllık bir kalyonun batık enkazında gömülü olan milyarlarca TL değerindeki hazineyi, robot dalgıçlar çıkarmaya çalışacak. İşte detaylar...

Haber

Hazine haftaya 4 tahvil ihalesi düzenleyecek

Hazine haftaya 4 tahvil ihalesi ve 2 kira sertifikası satışı gerçekleştirecek.

Finans

Hazine iki tahville 25,2 milyar TL borçlandı

Hazine ve Maliye Bakanlığı iki tahvil ihalesi gerçekleştirdi.

Finans

Hazine, 31,9 milyar lira borçlandı

Hazine, böylece iki ihalede 31 milyar 925,5 milyon lira borçlandı. İhalede basit faiz yüzde 42,89, bileşik faiz ise yüzde 50,3 oldu.

Finans

Hazine iki tahvil ihalesinde 33,8 milyar lira borçlandı

Hazine ve Maliye Bakanlığı, bugün düzenlediği iki tahvil ihalesiyle, 33 milyar 818,4 milyon lira borçlanmaya gitti.

Finans

Rüyasında mutfak zeminde altın gömülü olduğunu gördü! Onlarca işçiyle 130 metrelik çukur kazdı... Dengesini kaybedip kendi kazdığı çukura düştü

Brezilya'da yaşayan 71 yaşındaki Joao Pimenta da Silva isimli bir adam rüyasında evinin mutfağının zemininde altın gömülü olduğunu gördü. Hazineyi bulmak isteyen adam mutfak zemininde kazılara başladı. Tam 1 yıl boyunca mevsimlik işçilerle birlikte evinin zeminini kazan adam 130 metrelik derin bir çukur elde etti. Dengesini kaybeden Silva kendisinin açtığı çukura düşerek hayatını kaybetti.

Trend

Hazine yarın 2 ihale düzenleyecek

Hazine ve Maliye Bakanlığı, yarın 2 tahvil ihalesi gerçekleştirecek.

Finans

Okyanusun dibindeki 570 milyar TL'lik hazine kimin olacak? Tonlarca altın, gümüş, zümrüt kriz yarattı... Kutsal kase deniliyordu

Kolombiya hükümeti, 1708 yılında batan 20 milyar dolar (yaklaşık 570 milyar TL) değerinde hazineyi barındırdığına inanılan üç asırlık batık gemi "Kutsal Gemi Enkazını" (İspanyol kalyonu San Jose) kurtarma görevi başlattı. Ancak batık gemi enkazındaki hazinenin kime ait olacağı konusunda krizin yaşandığı belirtildi.

Trend

Sayıştay raporunda ortaya çıktı! 'Yap-İşlet-Devret'te Hazine, 123 milyar liralık kur farkı ödedi

Döviz kurundaki yükseliş Hazine’nin garanti ettiği borçları arttırdı. Kamu-özel işbirliği kapsamında yap-işlet-devret ve benzeri finansman modelleri kapsamında verdiği garantiler için 2023 yılına devredilen toplam rakam 402 milyar 493 milyon liraya ulaştı. Dövizdeki yükselişten dolayı ise 2022 yılında 123,1 milyar lira tutarında kur farkı ödedi.

Finans

Jandarma güvenlik önlemi aldı! Adana'daki Anavarza Antik Kenti hazine heyecanı, içinden...

Adana'da bulunan 7 bin 500 yıllık geçmişe sahip Anavarza Antik Kenti'nde kazı çalışmaları devam ediyor. Çalışmalar sırasında bir küp bulundu. Küpün içinden sikke, altın ve ziynet eşyaları çıktı. Bölgede jandarma ekipleri tarafından güvenlik önlemleri alındı.

Haber

Gizemli kazı alanında altın mağarası iddiası! Bolu'daki o arazi Türkiye'nin gündemine oturdu: Çok büyük hazine var orada

Bolu'da 3 aydır esrarengiz bir kazı çalışması yürütülen arazi Türkiye'nin gündemine oturdu. Arazi sahipleri dahil kimsenin yaklaştırılmadığı alana maden işçileri getirilmişti. Arazide bulunan mağarada çok büyük hazine olduğu söylentileri dilden dile dolaşmaya başladı. Bölgede çobanlık yapan vatandaşın anlattığına göre mağarada altın olduğu da konuşuluyor. İşte 'altın mağarası' söylentilerine konu olan gizemli araziden yeni detaylar...

Haber

İYİ Partili Prof. Dr. Bilge Yılmaz canlı yayında açıkladı! 'İYİ Parti'nin Hazine Bakanı adayıyım'

İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanı Prof. Dr. Bilge Yılmaz, katıldığı canlı yayında açıklamalarda bulundu. Yılmaz, "İYİ Parti'nin Hazine Bakanı adayıyım. Ama kesinleşmiş bir şey yok. Kimsenin hakkını yemek istemem. Olumsuz düşüncesi olanlar vardır. Herkesin düşüncesine saygı göstermek lazım. Ben bir bakanlığa adayım. Sonuçta ekonomi ile alakalı birçok bakanlık olacak" diye konuştu.

Haber

CHP'li Sarıbal: Yem fiyatları haziran 2023'e kadar sabitlenmeli

CHP'li Sarıbal: "Yem fiyatları haziran 2023'e kadar sabitlenmeli"

Haber

Tam 350 yıldır öylece duruyordu! Kapağını kaldırınca hazine çıktı, görenler inanamadı

Uzmanlar, 350 yıldır Bahamalar'ın köpek balıklarıyla dolu sularının altında saklanan, 17. yüzyıldan kalma efsanevi bir gemi enkazından yeni hazineler ortaya çıkardı. Ortaya çıkan hazineler arasında el değmemiş altın ve gümüş sikkeler, paha biçilemez mücevherler, değerli taşlar, tarihi savaş aletleri ve Çin porselenleri çıktı.

Trend