İstanbul Teknik Üniversitesi Haberleri

İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ BÖLÜMLERİ 2023! 2 yıllık ve 4 yıllık İstanbul Teknik Üniversitesi taban puanları, kontenjanları ve başarı sıralaması

İstanbul Teknik Üniversitesi taban puanları, kontenjanları ve başarı sıralamaları hakkında araştırmalar YKS sonuçları için geri sayım sürerken merak edildi. TYT, AYT ve YDT olmak üzere 3 oturumda düzenlenen sınavın sonuçları açıklanınca tercih süreci başlayacak ve İstanbul Teknik Üniversitesi'nde eğitim görmek isteyenler taban puanı, kontenjan, başarı sırlaması gibi unsurlara dikkat edip tercih yapacak. İşte İstanbul Teknik Üniversitesi taban puanları, kontenjanları ve başarı sıralamaları!

Egitim 17-07-23 14:56

Üniversite öğrencileri inşaat atıklarını sanat eserine dönüştürdü

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) "Landscape and Art" dersi ve Türkiye'de faaliyet gösteren inşaat firması Benesta iş birliğiyle düzenlenen "İleri Dönüşüm Tasarım: İnşaat Atıklarından Heykel Tasarımına" Öğrenci Yarışması'nda ödüller sahiplerini buldu.

Yurthaber 24-05-23 10:02

Kahramanmaraş'ta depremlerde oluşan uzun ve derin yarıklar arazilere de zarar verdi

"Asrın felaketi" olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Ekinözü ilçesinde dağlarda derin yarıklar oluştu.

Yurthaber 22-04-23 13:27

Ağrı'nın jeotermal potansiyeli ortaya çıkarılıyor

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitesinden akademisyenler, Diyadin ilçesindeki jeotermal kaynakların su kalitesi ve mineral durumu gibi özelliklerine ilişkin ön çalışma yaptı.

Yurthaber 28-11-22 11:56

İTÜ öğrencilerinin geliştirdiği hyperloop aracı Nasip TEKNOFEST'te

Endüstri Mühendisliği Bölümü 3. sınıf öğrencisi ve İTÜ HyperBee Takım Kaptanı Muhammed Emin Varol: - "En iyi teknoloji gösterim ödülü' ve yaptığımızı gerçek hayata uyarlama çalışmasıyla 'En iyi senaryo ödülü' almaya hak kazandık. Manyetik levitasyon ve lineer etkiyi başarıyla yapabilen tek takım olduk"

Yurthaber 04-09-22 11:16

Otonom torpido, anti denizaltı harbi ile arama kurtarma ve haritalamada kullanılabilecek

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğrencisi Abdullah Saatçi: - "Yapısı ve tasarımından dolayı suda rahat hareket edebiliyorlar. Arama kurtarma ve haritalandırma gibi pek çok alanda yine kullanılabiliyor"

Yurthaber 02-09-22 13:44

Üniversitelilerin geliştirdiği insansız su altı aracı Kaşif denizde petrol arayacak

İstanbul Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği 3. sınıf öğrencisi Hasan Fatih: - "Şu ana kadar testlerimizde 150-200 metre kadar derinliklere inebildik. Araca daha farklı materyaller de eklediğinizde bin-2 bin metre, hatta daha zorlu koşullarda 3 bin-3 bin 500 metreye kadar inip orada maden ve benzeri şeyler arayabiliyor. Onun dışında petrol arama görevlerinde kullanılabiliyor"

Yurthaber 02-09-22 11:05

Üniversite öğrencilerinden havacılık standartlarında yüzde 100 yerli elektrikli araç

İTÜ öğrencileri tarafından tasarlanan, Türkiye'nin havacılık standartlarındaki ilk hibrit monokok şasiye sahip yüzde 100 elektrikli araç "Deha Tech BeElectric 02", üniversite-sanayi iş birliğiyle hayata geçirildi - İTÜ Makine Mühendisliği Bölümü öğrencisi Çayan Baykal: - "Bu üretimi yaparken, herhangi bir havacılık standardı adımını atlamadan kitabına uygun şekilde yaptık"

Yurthaber 01-09-22 11:02

İstanbul Teknik Üniversitesi taban puanları 2022: ÖSYM İstanbul Teknik Üniversitesi taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları açıklandı mı?

YKS sınav sonuçları ilanı sonrası İstanbul Teknik Üniversitesi taban puanları merak konusu oldu. YKS 2022 sonuçları ÖSYM'nin internet sitesinde 18 Temmuz Pazartesi günü sabah saatlerinde erişime açıldı. Tercih yapacak adaylar taban puanları, başarı sıralamaları ve üniversitelerin kontenjanlarını araştırmaya devam ediyor. Peki İstanbul Teknik Üniversitesi 2022 taban puanları, başarı sıralaması belli mi? İşte detaylar...

Egitim 19-07-22 17:04

İTÜ, ÇİB ve MATİL'den üniversite-sanayi iş birliği

Protokol çerçevesinde, ÇİB, MATİL ve İTÜ'nün çalışma alanlarında saptanacak konularda yürütücülüğü ÇİB ve MATİL tarafından üstlenilen ulusal veya uluslararası seviyede eğitim, etüt, araştırma, teknoloji uygulama-geliştirme veya faaliyetleri gibi alanlarda iş birliği içerisinde çalışması hedefleniyor

Yurthaber 08-07-22 11:57

Kovid-19'u bir saniyede tespit edebilecek! Yüzde 95 başarı elde edildi

Son dönemde hızı kesilse de koronavirüs (Kovid-19) salgını iki yılı aşkın bir süredir hayatımızda. İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ise Kovid-19'u anlık olarak tespit edebilecek polimerik bir malzemeden test kiti geliştirdi. Bu kitin mevcut test sistemlerine kıyasla yeni ve uygun maliyetli bir prototip sunduğunu aktaran Prof. Dr. Yusuf Yağcı, "Hasta örnekleri üzerinde gerçekleştirilen PCR testleriyle büyük uyum göstermiş ve yüzde 95 başarı elde edilmiştir." dedi.

Haber 05-06-22 15:19

İTÜ'de Türkiye'de Mühendislik ve Mimarlığın 250 Yılı konuşuldu

İTÜ'de "Türkiye'de Mühendislik ve Mimarlığın 250 Yılı" konuşuldu

Yurthaber 21-05-22 12:02

İTÜ'den bilişim alanında iş birliği anlaşması

İTÜ'den bilişim alanında iş birliği anlaşması

Yurthaber 18-04-22 15:18

Hava kirliliğinin tespitine yapay zeka dokunuşu: Sanayinin ve trafiğin yoğun olduğu bölgelerde uygulanacak

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ), araçlara yerleştirecekleri özelleştirilmiş yeni nesil basit sensörlerle, hava kirliliğine ilişkin anlık veriler toplayarak kirliliği yapay zekayla tespit edecek. İTÜ Yapay Zeka ve Veri Bilimi Uygulama Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Berk Canberk "Projeyi İstanbul'da özellikle sanayinin yoğun olarak çalıştığı ve gün içerisinde trafiğin yoğun olarak devam ettiği bölgelerde uygulamayı planlıyoruz." dedi.

Haber 07-04-22 09:57

Hava kirliliğini yapay zeka ile hesaplayacaklar

İTÜ Yapay Zeka ve Veri Bilimi Uygulama Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Berk Canberk ve ekibi araçlarına, özelleştirilmiş yeni nesil basit sensörler takarak hava kalitesini ölçecek - Prof. Dr. Canberk: - "Hareketli cihazların üstüne yerleştireceğimiz mikro kontrol temelli basit sensörler sayesinde hava kalitesi ile ilgili bütün verileri toplayacağız" - "Türkiye'de projeyi 1 senede uygulamaya geçireceğiz. Projemizle biz hava kalitesini yapay zeka yöntemleriyle tespit edeceğiz"

Yurthaber 06-04-22 11:08

Doğa Koleji, İstanbul Bilgi Üniversitesi bünyesine katıldı

İstanbul Bilgi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M.N. Alpaslan Parlakçı: - “Bu birliktelik İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin ‘yaşam boyu eğitim’ felsefesini tamamlayacak bir adımdır. Oluşturulan güçlü finansal ve kurumsal altyapı ile yeni kampüslerin açılması, mevcutların daha da güçlendirilmesi sağlanacaktır. Üniversitemizin yetkin akademik ve idari kadrosunun önderliğinde Doğa Koleji’nde kuracağımız yeni eğitim modeli üzerine çalışmalarımıza hızla başlayacağız”

Yurthaber 08-02-22 18:57

2022 Üniversiteler kapanacak mı? Okullar açıkladı! Üniversitelerde yüz yüze eğitim bitiyor mu?

Koronavirüs pandemisinde vaka artışı devam ederken, 2021-2022 eğitim yılında üniversitelerin kapanıp kapanmayacağı merak ediliyor. Omicron varyantı sonrası yüz yüze eğitimin devam edip etmeyeceği gündem olurken, kimi üniversiteler uzaktan eğitim ile ilgili duyurularını paylaştı. Peki 2022'de üniversiteler kapanacak mı ve yüz yüze eğitim bitiyor mu? İşte merak edilenler...

Haber 09-01-22 15:36

Son Dakika: Üniversiteler tek tek uzaktan eğitime geçiyor! İşte uzaktan eğitim kararı alan üniversiteler

Son dakika haberi: Koronavirüsün Omicron varyantı üniversiteleri alarma geçti. Üniversiteler tek tek uzaktan eğitim kararı alıyor. Son olarak İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) eğitime uzaktan devam etme kararı aldı. İşte uzaktan eğitim kararı alan üniversiteler!

Haber 28-12-21 12:18

Son dakika: İTÜ'de koronavirüs vakaları arttı! Rektör yeni tedbirleri duyurdu

Son dakika haberine göre İstanbul Teknik Üniversitesinden son zamanlarda artan koronavirüs vakaları nedeniyle yeni tedbirler alındı. Kararı İTÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Koyuncu duyurdu. Peki yeni tedbiler neler? İşte detaylar...

Haber 27-12-21 20:04

İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Bursluluk Sınavı ile yüzde 100 başarıya yüzde 100 burs

İTÜ ETA Vakfı Doğa Kolejinin başarıyı yüzde 100'e varan burs oranlarıyla ödüllendirdiği Bursluluk Sınavı 15-16 Ocak’ta!

Haber 24-12-21 18:44

Tepkiler sonrası Prof. Dr. Celal Şengör'den ilk açıklama: Cinsel taciz olduğunu düşünmüyorum

Öğrencisini taciz ettiğini anlattığı video tepkilere yol açan ve hakkında idari soruşturma başlatılan Prof. Dr. Celal Şengör, bu durumun cinsel taciz olduğunu düşünmediğini belirterek "Bana gösterilen tepkilerin birçoğunu da abartılı buluyorum" diye konuştu.

Haber 20-09-21 14:06

İTÜ birincisi Umutcan Ay'ın mezuniyet konuşması sosyal medyayı yıktı geçti

İTÜ'nün 248. yıl birincisi Umutcan Ay'ın mezuniyet konuşması sosyal medyada binlerce defa paylaşıldı. Konuşmasında başta kadına yönelik şiddet ve toplumsal sorunlara değinen Ay, "Bizler ve bizim yetiştireceğimiz çocuklar hegemonların elinde yozlaşmış sistemi değiştireceğiz." ifadelerini kullandı.

Haber 14-09-21 09:25

Simge Sağın, yıllarca ara verdiği İTÜ'den mezun oldu! Ünlü şarkıcı mezuniyet töreninde şov yaptı

Ünlü şarkıcı Simge Sağın, uzun yıllar ara verdiği İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi Bölümü'nden mezun oldu. İTÜ'nün mezuniyet törenine katılan Simge Sağın, öğrenci arkadaşlarını verdiği konserle coşturdu. 18 yıl sonra mezun olduğunu ifade eden güzel şarkıcı o anları Instagram hesabından paylaştı.

Magazin 10-09-21 01:51

Endişe veren artış! Klimanızı uzun süre bu derecede tutmayın

Sıcak havayla birlikte klima kaynaklı yangınlarda da artış oldu. 2020 yılında İstanbul'da 80 klima kaynaklı yangınına müdahale edilirken, 2021 yılının ilk 6 ayında klimaya bağlı 111 yangın çıktı.

Haber 18-08-21 15:52

Manavgat ve Muğla yangın sonrası uydudan görüntülendi: 85 bin futbol sahası büyüklüğünde!

Türkiye'nin farklı noktalarında gerçekleşen orman yangınlarının doğada bıraktığı tahribat gözler önüne serildi. Konu ile ilgili araştırma yapan İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Uydu Haberleşme ve Uzaktan Algılama Uygulama ve Araştırma Merkezi (UHUZAM), orman yangınlarının yaşandığı bölgeleri uydu aracılığı ile görüntüledi. Elde edilen verilere göre en çok tahrip olan bölgenin Manavgat ve Muğla olduğu ve bu noktalarda 85 bin futbol sahası büyüklüğünde alanın yandığı ortaya çıktı.

Haber 13-08-21 17:02

85 bin futbol sahası büyüklüğünde: Akdeniz ve Ege'de yanan alanlar uzaydan görüntülendi!

Akdeniz ve Ege Bölgesi'ndeki orman yangınlarının doğada bıraktığı tahribat, uydu aracılığıyla uzaydan görüntülendi. Uydu görüntüleriyle Manavgat'ta 30 bin, Bodrum'da 12 bin 600, Marmaris'te 8 bin ve Güzelbağ çevresinde yaklaşık 6 bin 500 hektarın zarar gördüğü belirlenirken, yaklaşık 85 bin futbol sahası büyüklüğündeki alanın yandığı tespit edildi.

Haber 12-08-21 16:23

MasterBee nedir? İTÜ'nün MasterBee programının faydaları neler?

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) MasterBee programı üniversite öğrencileri tarafından merak ediliyor. İTÜ MasterBee programının ne olduğu araştırılırken, İTÜ MasterBee programının faydaları da merak konusu oluyor. Peki MasterBee nedir? MasterBee İTÜ programının faydaları nelerdir? MasterBee üniversite öğrencilerine neler sağlıyor? İşte merak edilenler...

Haber 12-08-21 12:24

İTÜ'nün otonom gemi çalışması suya indi

İstanbul Teknik Üniversitesi bünyesinde yürütülen çalışmalar kapsamında 4,5 metre uzunluğundaki test gemisiyle daha önce gerçekleştirilen sayısal simülasyon sonuçları doğrulandı - Model ölçekli gemi uzaktan kumanda ile kontrol ediliyor. Geminin tüm dinamiklerinin önceden hesap edilmesiyle gemi manevra sırasında hedef konuma en kısa sürede ve en kısa yoldan otonom sevk edilebiliyor - İTÜ Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi Doç. Dr. Ömer Kemal Kınacı: - "İnsan gözetimi altında otonom hareket edebilen gemilerle kaza riskleri asgari düzeye inecektir. İşin askeri tarafına bakacak olursak, otonom gemiler görevli askeri personelimizin korunması demektir"

Yurthaber 07-08-21 11:13

Gratis'in yeni CEO'su Bülent Gürcan oldu! Bülent Gürcan kimdir?

Gratis'te Üst Yöneticilik görevine (CEO) Bülent Gürcan getirildi.

Finans 02-08-21 11:20

Hakan Altun kimdir? Hakan Altun kaç yaşında ve evli mi?

Sanat camiasının başarılı isimlerinden biri olan Hakan Altun, gündemde kalmaya devam ediyor. Fantezi ve arabesk müziğin önde gelen başarılı isimlerinden biri olan Hakan Altun, şarkılarıyla birçok kişiyi derinden etkiliyor. Sesi ile büyüleyen Altun’un kim olduğu ve hayat hikayesi ise merak ediliyor. Peki Hakan Altun kimdir? Hakan Altun kaç yaşında?

Magazin 09-07-21 12:00

İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Vortex Takımı

İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Samsun Kampüsü Fen ve Teknoloji Lisesi robotik takımı VORTEX, FIRST LEGO League Challenge Türkiye Ulusal Turnuvasında 3.'lük kazanarak Yunanistan’ın ev sahipliği yapacağı çevrim içi uluslararası turnuvada yarışmaya hak kazandı. VORTEX, 26 Haziran’da dünyanın dört bir yanından 200 takımın katılım sağlayacağı uluslararası çevrim içi turnuvada ülkemizi temsil edecek.

Haber 22-06-21 14:45

19. Altın Örümcek'te halkın favorisi İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji oldu

Türkiye'nin ilk ve tek bağımsız web ödülleri organizasyonu Altın Örümcek Ödülleri bu yıl da sahiplerini buldu.

Haber 22-06-21 14:39

İTÜ'den müsilaj sorununun çözümü için 10 öneri

İstanbul Teknik Üniversitesinden (İTÜ) bir grup bilim insanı, Marmara Denizi’ni tehdit eden müsilaj (deniz salyası) sorununa ilişkin tespitleri ve olası çözümleri içeren teknik değerlendirme raporu açıkladı. Raporda, müsilaj sorununun çözümü için 10 öneride bulunuldu.

Haber 21-06-21 17:28

Marmara Denizi'ndeki müsilaj kabusu uzaydan görüntülendi

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Uydu Haberleşme ve Uzaktan Algılama Uygulama ve Araştırma Merkezi (UHUZAM), Marmara Denizi'nde ortaya çıkan müsilajı (deniz salyası) uydu aracılığıyla uzaydan görüntüledi.

Haber 11-06-21 11:31

Prof. Dr. İsmail Koyuncu: Motivasyonumuz çocuklarımız, çocuklarımız yarınımızdır

İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Koyuncu, İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji Genel Merkezini ziyaret ederek yeni yönetim kurulu ile bir araya geldi.

Haber 18-05-21 18:07

İTÜTEK 180'' Zirve online gerçekleştiriliyor! İşte tarihler

İTÜTEK, İstanbul Teknik Üniversitesi bünyesinde hikayeleşme ve markalaşma adına 180'' konseptli ilk zirvesini 26-27-28 Mayıs tarihlerinde profesyonel canlı yayın stüdyosunda online olarak gerçekleştirecektir.

Haber 17-05-21 09:36

Elif Buse Doğan kimdir? Elif Buse Doğan kaç yaşında? Elif Buse Doğan nereli?

Elif Buse Doğan, müzik hayatına ilk olarak dedesinden öğrendiği bağlama ile başladı. Küçük yaşlardan beri müzikle ilgilenen Elif Buse Doğan, ilkokula giderken, Kocaeli’ndeki ilköğretimler arasında düzenlenen ses yarışmasında 3 yıl üst üste Türk Halk Müziği dalında birinci oldu. Daha sonra Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı’ndan Türk Halk Müziği eğitimi alan Elif Buse Doğan, liseyi de Kocaeli Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nde okudu.

Haber 18-04-21 22:12

Tolga Eşiz kimdir? Tolga Eşiz kaç yaşında? Tolga Eşiz nereli?

Tolga Eşiz, Berna Laçin’in çocukluk aşkıdır. Berna Laçin ve Tolga Eşiz 1996 yılında dünya evine girmiş ve 2002 yılında Ada isimli bir kız çocukları olmuştur. Paperwork Satış Direktörü olan Tolga Eşiz, İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik, Elektronik ve İletişim Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur.

Magazin 04-04-21 22:37

İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji, CIO Ödülleri'nde zirvede

Kurumlarının teknoloji ve dijitalleşme ile daha çevik bir organizasyona dönüşümüne önderlik eden CIO’ların ödüllendirildiği organizasyonda, İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji’nin online eğitimdeki önderliği ve başarısı tescillendi. İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji ‘Doğa’m Evimde’ uygulamasıyla CIO Ödülleri’ne layık görüldü.

Haber 01-04-21 14:46

Melihat Gülses kimdir, kaç yaşında ve nereli? İşte Melihat Gülses'in hayatı

Melihat Gülses, Musikişinas Tüccarlarımız, Hüznün Hikayeleri, Narçiçeğim, İbrahim Bodur Güftelerinden Şarkılar, Beyaz Köpükler ve İstanbul'dan Atina'ya Türküler gibi oldukça başarılı ve önemli Klasik Türk Müziği albümlerine imza atmıştır. Melihat Gülses aynı zamanda Ihlamurlar Altında isimli dönemin ikonik dizisinde "Çok Aşığın Var Diyorlar" şarkısını seslendirmiş ve oldukça beğenilmiştir.

Magazin 25-03-21 14:19

Dünyada son 120 yılda deniz yüzey suyu sıcaklığı 1,1 derece arttı

İnsan kaynaklı küresel ısınmaya bağlı meydana gelen iklim değişikliği, denizlerden havaya, sıcaklıktan yağışa kadar pek çok alanı etkilemeye devam ediyor.

Haber 01-02-21 15:33

İzmir depreminin yol açtığı yıkım uzaydan böyle görüntülendi

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Uydu Haberleşme ve Uzaktan Algılama Merkezi (UHUZAM), merkez üssü İzmir'in Seferihisar ilçesi olan 6,6 büyüklüğündeki depremin yol açtığı yıkım uydu aracılığıyla uzaydan görüntüledi.

Haber 05-11-20 14:04

İTÜ Rektörü Karaca'dan 'Doğa Koleji' açıklaması

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Rektörü Prof.Dr. Mehmet Karaca, "Doğa Koleji sadece bu bölgede değil, dünyanın farklı noktalarında temayüz etmiş, öne çıkmış bir kurum haline gelecektir." dedi. Karaca, "Üniversitenin birçok imkanını da Doğa Koleji öğrencilerine açacağız. Özellikle yapay zeka, veri mühendisliği konusunda burada bir üs oluşturacağız. Üniversitelerde böyle bölümler var ama bunu sağlayacak öğrenci desteğini liseden, ortaokuldan alabiliriz." ifadelerini kullandı.

Haber 16-06-20 20:03

Celal Şengör kimdir? Ünlü profesör kaç yaşında ve nerede doğdu?

Ünlü jeoloji profesörü Celal Şengör kimdir? Kaç yaşında ve nerede doğdu? Tüm Türkiye'nin takip ettiği İstanbul Teknik Üniversitesi'nin ünlü jeoloji profesörü ile ilgili bilinmeyenler, akademik kariyeri, eserleri, çalıştığı üniversiteler ve kazandığı ödülleri nelerdir? İşte tüm detaylar.

Haber 08-04-20 23:48

Son dakika: Doğa Koleji'nden yeni açıklama!

Son dakika haberine göre Doğa Koleji içeride biriken maaşları önümüzdeki hafta ödeyeceğini açıkladı. Bundan sonra maaşların her ayın beşinde yatacağı bildirildi.

Haber 01-02-20 17:25

Son dakika! Doğa Koleji'nin devir işlemleri tamamlandı, maaş krizi çözüldü

İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca, Doğa Koleji ile ilgili devir işlemlerinin tamamlandığını, öğretmenlerin maaş ödemelerinin yapıldığını bildirdi.

Haber 17-01-20 17:43

Doğa Koleji resmen İTÜ'ye devredildi

Doğa Koleji'nin İTÜ Vakfı'na devredilmesiyle ilgili yeni bir gelişme yaşandı. İstanbul Ticaret Odası kayıtlarına göre kolejin devri dün gerçekleşti, bugün de tescillendi.

Haber 16-01-20 11:12

Afet uzmanı Prof. Mikdat Kadıoğlu'dan İstanbul'daki deprem sonrası çarpıcı eleştiri!

Marmara'da yaşanan 4.7'lik depremden sonra sosyal medya hesabından açıklama yapan İstanbul Teknik Üniversitesi öğretim görevlisi Prof. Mikdat Kadıoğlu, Türkiye'deki deprem algısını eleştirerek "Türkiye'de Depremin klasik evreleri: 1-Uzmanlarla telefon bağlantısı, 2-Uzmaların tv’de konuk edilmesi, 3-Yeni deprem olana kadar yan gel Osman Cadde Bostan!" dedi. Kadıoğlu 26 Eylül'deki 5.8'lik Silivri depremi sonrası seferberlik çağrısı yapmıştı.

Haber 11-01-20 19:35