Safra Kesesi Haberleri

Safra kesesi taşına ne iyi gelir? Safra kesesindeki taşı düşürmek için ne yapmak lazım?

Safra kesesi taşları genellikle belirtiler başlamadan önce uzun bir süre boyunca var olabilir. Ancak belirtiler ortaya çıktığında, sağlık profesyoneli tarafından tanı konulması ve uygun tedavi planının oluşturulması önemlidir. Tedavi genellikle safra kesesi ameliyatını içerir ancak belirtiler hafifse diyet değişiklikleri ve ilaçlarla yönetilebilir. Sağlıklı yaşam alışkanlıkları benimsemek ve düzenli sağlık kontrolünden geçmek, bu durumu önlemek veya erken aşamada tespit etmek için önemlidir.

Haber 28-11-2023 15:49

Safra kesesi ağrısı neden olur? Safra kesesi ağrısına ne iyi gelir?

Safra kesesi ağrısı pek çok insanın hayatını etkileyen yaygın bir sağlık sorunudur. Safra kesesi vücudumuzdaki önemli bir organdır ve sindirim sürecine katkıda bulunan safra sıvısını depolar. Ancak bazı durumlarda safra kesesinde ağrı ve rahatsızlık hissi ortaya çıkabilir. Bu ağrıların birçok farklı nedeni olabilir ve tedavi seçenekleri de çeşitlilik gösterebilir.

Haber 31-10-2023 01:11

Korktuğu için 20 yıldır ameliyat olmadı, görünce doktorlar bile şaşkına döndü! Safra kesesinden 2 bin taş çıkarıldı

Siirt'te, 20 yıldır safra kesesinde taş olan ve korkusu nedeniyle ameliyat olmayan Perihan Altun (50), karın ağrısının artmasıyla gittiği hastanede, ikna edilip operasyona alındı. Safra kesesinden 2 bin taş çıkarılan Altun, sağlığına kavuştu. Ameliyatı yapan Doç. Dr. Akın Önder, "Ameliyattan sonra safrayı açtığımızda biz de çok şaşırdık. Yaklaşık 2 bin taş vardı" dedi.

Haber 02-05-2023 15:30

Bir yıl içinde öleceği söylenmişti... Uygulanan deneysel yöntem sayesinde kanseri yendi

Kanserin etkileri hastalığı yaşayan kişiye ve çevresini yıkıma sürükleyebiliyor. Oldukça yorucu olan kanser tedavisi hem fiziksel hem de psikolojik sağlığı derinden etkiliyor. Birçok kanser hastası tedavi sürecinde hayatını kaybediyor. Ancak bu süreçte mucizevi etkiler de görülebiliyor. Öleceği söylenen Robert Glynn'e yapılan deneysel tedavi umut ışığı oldu.

Haber 02-01-2023 15:47

Her şey sırt ağrısıyla başladı! Safra kesesinden tam 382 taş çıkartıldı... Görenler inanamıyor

Safra kesesi taşı oldukça ağrılı sonuçlara neden olabilen rahatsızlıklardandır. Kadınlarda erkeklere oranla daha fazla görülür. Safra kesesinde biriken taşlar birden fazla olabilir. Safra kesesi taşını teşhis etmek zor olabilir. Hindistan'da yaşayan bir kadın yaşadığı uzun süreli sırt ağrısı nedeniyle doktora başvurdu. Doktorda safra kesesinden 382 tane taş çıkartıldı.

Haber 22-12-2022 08:55

Hepsi vücudundan çıktı! Sayı 4 binden fazla: Sanki taş ocağı gibi

Manisa'da yaşayan 66 yaşındaki İmdat Kartal'ın safra kesesinden tam 4 bin 536 taş çıkarıldı. Karın ağrısı şikayetiyle hastaneye başvuran ve sağlığına kavuşan İmdat Kartal "Gerçekten çok şaşırdım, sanki taş ocağı gibi" dedi. Dr. Osman Yurttaş ise nadir görülen bir durumla karşılaştıklarını dile getirdi.

Haber 15-12-2022 15:13

Safra kesesinden 3 santimetrelik taş çıktı

Safra kesesinden 3 santimetrelik taş çıktı

Yurthaber 15-09-2022 13:21

Aylardır onlarla yaşıyormuş! Doktorları bile şaşkına çevirdi: Tam 1284 adet çıkarıldı... Her şey karın ağrısıyla başlamıştı

Bursa’da doktorları bile şaşkına çeviren bir vakada, yapılan operasyonla sağlığına kavuşturuldu. 76 yaşındaki hasta Ayşe Durmaz, şiddetli karın ağrısı şikayetiyle Gemlik Devlet Hastanesi’ne başvurdu. Durmaz’ın safra kesesinden tam 1284 adet taş çıkarıldı. Operasyonu gerçekleştiren doktor vakayla ilgili olarak “Bu çok nadir görülen bir vakadaydı ve biz de ilk kez karşılaşıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Haber 14-06-2022 17:21

Bursa'da ameliyat edilen yaşlı kadının safra kesesinden 1284 taş çıkarıldı

Bursa'da ameliyat edilen yaşlı kadının safra kesesinden 1284 taş çıkarıldı

Yurthaber 14-06-2022 10:53

Zonguldak'ta hastanın safra kesesinden 1250 taş çıkarıldı

Zonguldak'ta hastanın safra kesesinden 1250 taş çıkarıldı

Yurthaber 17-05-2022 10:12

Safra kesesinden çıkanlar, doktoru bile şaşırttı! İlk kez karşılaştım

Zonguldak'ta Nermin A. isimli hastanın safra kesesinden çıkanlar doktoru bile şaşırttı. Yapılan ameliyatta, safra kesesinden 1250 adet taş çıkarılırken, operasyonu gerçekleştiren doktor, ilk kez böyle bir olayla karşılaştığını söyledi ve bir de taşlarla kendi adını yazdı.

Haber 17-05-2022 08:56

Ölüm oranı çok yüksek: Bu kişilerin pankreas kanseri olma riski daha fazla

Pankreas kanseri sıklıkla görülen kanser türleri arasında yer alıyor. Sağlıksız yaşamak ve zararlı alışkanlıklara sahip olmak pankreas kanserine yakalanma riskini önemli oranda arttırıyor. Safra taşı olanların da pankreas kanserine yakalanma riski diğer kişilere göre çok daha fazla. Pankreas kanserinden korunmak için düzenli yaşamak ve rutin kontrolleri ihmal etmemek gerekiyor.

Haber 16-05-2022 10:34

Geçmeyen ağrılarınızın nedeni bu hastalık olabilir! Apandisit sanılıyor…

Zaman zaman vücudun belirli yerlerinde tanımlanamayan şiddetli ağrılar meydana gelebiliyor. Bu ağrılar başka hastalıkların belirtileriyle karıştırılınca tedavisi zorlaşabiliyor. Hatta yanlış ameliyatlara neden olabiliyor. Sizin de geçmeyen ve tedavisi bulunamayan ağrınız varsa Türkiye’de henüz tanısı konulmamış olan herediter anjiyoödem hastalığına sahip olabilirsiniz.

Haber 16-05-2022 10:06

Ameliyatta içinden çıkanlar şoke etti! 'Kuş gibi hafifledim'

Alanya'da hastaneye karın ağrısı ve şişkinlik şikayetiyle başvuran bir kadının safra kesesinden çıkanlar şoke etti. İşlem sonrası "Kendimi kuş gibi hafiflemiş hissediyorum" diyen kadının sağlık durumu hakkında son bilgiyi operasyonu yapan doktoru aktardı.

Haber 17-03-2022 15:21

Adeta saatli bomba: Safra kesesi taşları ölümcül olabilir! Safra kesesi taşları bitkisel yollarla eritilebilir mi?

Safra kesesi taşları, safra kesesinin en sık rastlanan hastalığıdır. Safra, karaciğer tarafından yapılıp ince bağırsağa doğru akarken safra kesesinde birikir. Gerektiğinde safra kesesi kasılıp, yemeğin sindirimi için oniki parmak bağırsağına doğru safranın akmasını sağlar. Safra kesesinde biriken safranın yapısını oluşturan maddelerden bazılarının artması veya azalması tortular oluşup, safra kesesinde çökerek taş oluşumuna neden olabilir.

Haber 08-03-2022 09:12

Yemek yedikten sonra ağrınız oluyorsa…

Safra taşı büyük ağrılara yol açan bir hastalıktır. Safra kesesinde biriken taşlar iltihaplanmaya sebep olarak hastaya dayanılmaz ağrılar çektirmektedir. Safra taşına neden olan en büyük etkiler yanlış beslenme düzenleri ve hareketsiz yaşamaktır. Safra kesesi ağrısının geçmesini beklemek çok ciddi sorunlara yol açabilir.

Haber 02-03-2022 16:45

Bu kadarı da olamaz dedirtti: Safra kesesinden çıkanlar…

Tokat’ta yaşayan Kemal Doğru karın ağrısı nedeniyle hastaneye başvurdu. Karın ağrısına neden olan sebebin safra kesesindeki taşlar olduğu anlaşılan Kemal Doğru’nun safra kesesinden 14 bin 387 adet taş çıkartıldı. Hastane yönetimi Guinness rekorlar kitabına başvuru yapmak için harekete geçti.

Haber 28-02-2022 17:48

Safra kesesi taşı nedir, nasıl oluşur, belirtileri nelerdir?

Gıdaların sindirimine yardımcı olan safra kesesinin çalışması bozulduğunda safra kesesi taşı ve iltihabının sık görülüp önemli bir sağlık sorunu ortaya çıkardığını belirten uzmanlar, laparoskopik yani kapalı gerçekleştirilen ameliyat sonrasında hastaların normal hayata hızlıca dönebildiğini ifade ediyor.

Haber 23-02-2022 15:07

Karnındaki ağrıyı gaz sancısı sandı, safra kanalından çıkanlar şaşkına çevirdi

İstanbul'da yaşayan 47 yaşındaki Akın Abay, karın ağrısı şikayetiyle hastaneye başvurdu. Ağrılarının gaz sancısı olduğunu düşünen hasta, yapılan tetkikler sonrası şaşkına döndü. Safra yollarının genişliği 2 katına çıkan Abay’ın safra kanalından irili ufaklı tam 50 tane taş çıkarıldı.

Haber 12-08-2021 11:11

Safra kesesi şikayeti ile hastaneye gitti, karnından çıkan tümör şaşkına çevirdi: Ender rastlanan bir vaka

Aydın’da safra kesesi şikayeti ile Atatürk Devlet Hastanesi’ne gelen kadının karnından 15 kilonun üzerinde tümör çıktı. 4 saat süren başarılı bir operasyonla hastanın karnından alınan tümör herkesi şaşkına çevirdi.

Haber 20-06-2021 13:18

Şaşkına çeviren olay! Safra kesesinden çıkan 5 bin taşı, 3 sağlık personeli 1 saatte saydı

Çorum'da, karın ağrısı şikayetiyle hastaneye başvuran Mehmet Bezirci’nin (63), safra kesesinden ameliyatla 5 bin 58 taş çıkarıldı. Taşlar, 3 sağlık personelince yaklaşık 1 saatte sayıldı.

Haber 29-05-2021 17:56

Göz sararması hangi hastalığı belirtisi?

Gözdeki sararmanın bazı hastalıkların belirtileri olduğunu söyleyen Prof. Dr. Onur Yaprak, göz sararmalarının altında karaciğer, pankreas ve safra kesesi gibi hastalıkların yattığını söyledi.

Haber 24-02-2021 11:46

Safra kesesi ağrısı neden olur? Safra kesesinde taş olduğu nasıl anlaşılır?

İnsan yaşamı boyunca birçok hastalıkla karşılaşır. Kimi hastalık kolay atlatılırken kimisi zaman alabilir. Sık karşılaşılabilen durumlardan biri olan safra kesesi ağrısı, safra kesesinde meydana gelen rahatsızlıklardan kaynaklanır. Peki bu rahatsızlıklar nelerdir ve safra kesesi ağrısı nasıl geçer?

Haber 22-12-2020 17:03

1 yaşındaki bebeğin safra kesesinden 5 taş çıkarıldı

Samsun’da 1 yaşındaki bebeğin 5 adet taş bulunan safra kesesi kapalı ameliyatla alındı. Laparoskopik cerrahi (kapalı ameliyat) operasyonunu gerçekleştiren Doç. Dr. Mithat Günaydın, "Kesedeki küçük taşlar çocuklar için risktir. Bu durum Samsun’da son 9 yılda sadece 61 hastada görüldü" dedi.

Haber 17-10-2020 10:36

Safra kesesi taşı: Nedenleri, belirtileri, tedavisi

Safra kesesi, safra kanalları (öd yolu) aracılığıyla karaciğer, pankreas ve bağırsaklara bağlıdır. Karnın sağ üst bölgesinde bulunan küçük, armut şeklindeki bir keseden oluşur. Bu kese yemek öğünleri arasında karaciğerde üretilen safra sıvısını bünyesinde depolar. Yemek yeme esnasında bu sıvıyı öd yolu ile bağırsaklara göndererek sindirime yardımcı olur. Bu sıvının sindirimdeki görevi, yediğimiz yiyeceklerde bulunan yağı sindirmektir.

Haber 24-06-2020 10:28

Bu besinler karaciğeri ve safra kesesini temizliyor! Her gün içmeniz gerekiyor...

Vücudun en işlevsel organlarından karaciğer, çalışma kapasitesine bakıldığında aynı zamanda en çok yorulan organdır. Karaciğer detoksu denilen kavramının beslenme programlarına girmesinin sebebi de bu organın hayati görevleridir. Detoks içerisinde yer alan ve doğadan karaciğere ödül olarak gelen gıdalar komşusu safra kesesini de es geçmez.

Yemek 09-05-2020 16:08

Karın ağrısıyla geldi, vücudundan çıkarılanlar şoke etti!

Denizli'de özel bir hastaneye karın ve sırt ağrısı şikayetiyle gelen 82 yaşındaki Solmaz Konyalıoğlu'nun safra kesesinden 120 taş çıkarıldı.

Haber 11-02-2020 15:58

Karnı ağrıdığı için doktora gitti, iç organlarının ters olduğunu öğrendi

Karnı ağrıdığı için doktora gitti, iç organlarının ters olduğunu öğrendi

Haber 21-01-2020 12:45

Manisa'da inanılmaz olay! Safra kesesinden bin 122 taş çıkarıldı

Manisa'da ameliyat edilen bir kadın, safra kesesindeki bin 122 adet taşın çıkarılmasının ardından sağlığına kavuştu.

Haber 20-01-2020 13:44

Safra kesesinden çıkan taşlar şoke etti! 4 personel 1 saatte sayabildi

Çorum'da karın ve mide ağrısı ile şişkinlik şikayetiyle hastaneye başvuran Kadın Yaşar'ın (60) safra kesesinden ameliyatla 3 bin 765 taş çıkarıldı. Taşlar 4 personel tarafından 1 saatte sayılabildi.

Trend 05-12-2019 13:44

Safra kesesinden 3 bin 765 taş çıktı

Çorum’da karın ve mide ağrısı ile şişkinlik şikayetiyle hastaneye başvuran Kadın Yaşar'ın (60) safra kesesinden ameliyatla 3 bin 765 taş çıkarıldı. Taşlar 4 personel tarafından 1 saatte sayılabildi.

Trend 05-12-2019 13:35

Safra kesesinden 200 taş çıkarıldı

Bilecik'te 94 yaşındaki kadın hasta, 3 saat süren ameliyatla safra kesesindeki taşlardan kurtuldu.

Haber 30-10-2019 16:16

Safra kesesinden 200 taş çıkarıldı

Bilecik'te 94 yaşındaki kadın hasta, 3 saat süren ameliyatla safra kesesindeki taşlardan kurtuldu

Yurthaber 30-10-2019 16:09

Karın ağrısı şikayetiyle ameliyata alınmıştı! '17 yıllık doktorum, böylesini görmedim'

Şanlıurfa'da karın ağrısı şikayetiyle hastaneye giden ve ameliyata alınan M.K. isimli kadının safra kesesinden 1050 taş çıkarıldı. Ameliyatı yapan Uzmanı Dr. Metin Yalçın, 17 yıllık meslek hayatında safra kesesinde bu kadar fazla taş çıkan hastayı ilk defa gördüğünü söyledi.

Trend 30-09-2019 17:51

Safra kesesinden bini aşkın taş çıkarıldı

Şanlıurfa'da karın ağrısı şikayetiyle hastaneye başvuran kadının safra kesesindeki bin 50 taş, ameliyatla alındı

Haber 30-09-2019 16:11

Karın ağrısı şikayetiyle gitti, safra kesesinden 400 taş çıkarıldı

Manisa'da gaz sancısı ve karın ağrısı şikayeti ile hastaneye giden Mustafa Barutçuoğlu'nun (23) safra kesesinden, ameliyatla 400 tane taş çıkarıldı. Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Nalbant, ameliyatı yapmaktan değil taşları saymaktan yorulduğunu söyledi.

Trend 14-09-2019 11:19

AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker ameliyat olacak

AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker ameliyat olacak

Haber 17-08-2019 19:18

Tamamı safra kesesinden çıktı

Erzincan'da karın ağrısı şikayetiyle gittiği hastanede ameliyata alınan Zeynep Dağ'ın (74) safra kesesinden 450 taş çıkartıldı.

Trend 02-07-2019 14:21

Hastanın safra kesesinden yaklaşık 450 taş çıktı

Erzincan'da karın ağrısı şikayetiyle hastaneye giden kadının safra kesesinden irili ufaklı 450'ye yakın taş ameliyatla alındı - Dr. Öğr. Üyesi Orhan Çimen: - "Yaklaşık 6 ay önce 200-250 taş ile karşılaşmıştık. Bu bir rekor, şimdiye kadar safra kesesinde 450 taş hiç görmemiştik"

Yurthaber 02-07-2019 12:31

Kocaeli’de 450 bin TL değerinde kaçak sigara malzemesi ele geçirildi

Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde yapılan operasyonda 450 bin TL değerinde kaçak sigara malzemesi ele geçirildi.Kocaeli İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince kaçakçılıkla mücadele çerçevesinde Gölcük’te operasyon düzenlendi.

Haber 02-07-2019 12:29

Hepsini ameliyatla çıkardılar! Tam 86 tane

Antalya'nın Alanya ilçesinde yaşayan 56 yaşındaki Havva Girici, 17 yıldır çektiği bulantı ve karın ağrısı şikayetinden ameliyatla kurtuldu. Yemek sonrası şişkinlik ve dayanılmaz bir ağrı yaşayan Havva Girici, ağrılarının artması sonucu Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine gitti. Yaşadığı şikayetleri doktora anlatan Girici'nin ultrasona girmesiyle yıllardır sır gibi bedeninde taşıdığı gerçek ortaya çıktı.

Haber 11-02-2019 15:08

Safra kesesinden 311 taş çıktı

Antalya'da, safra kesesindeki 311 taş ameliyatla alınan kadın sağlığına kavuştu

Haber 05-02-2019 15:58

Karın ağrısı ile hastaneye gitti safra kesesinden 200 taş çıktı

Erzincan'da karın ağrısı şikayetiyle hastaneye giden 21 yaşındaki Zeynep Çakırkaya'nın safra kesesinde bulunan 200 taş ameliyatla alındı - Başhekim ve Dr. Öğretim Üyesi Orhan Çimen: "Genellikle 2 ya da 3 taşla ameliyat endikasyonu oluyor. Bu kadar çok taş çıkmasına biz de şaşırdık. Şu an da hastamız gayet iyi" - Hasta Zeynep Çakırkaya: "Ultrasonda çok sayıda taş olduğu ortaya çıkmıştı ama bu kadarını beklemiyordum"

Yurthaber 29-12-2018 14:30

Karın ağrısı ile hastaneye gitti safra kesesinden 200 taş çıktı

Erzincan'da karın ağrısı şikayetiyle hastaneye giden 21 yaşındaki Zeynep Çakırkaya'nın safra kesesinde bulunan 200 taş ameliyatla alındı - Başhekim ve Dr. Öğretim Üyesi Orhan Çimen: "Genellikle 2 ya da 3 taşla ameliyat endikasyonu oluyor. Bu kadar çok taş çıkmasına biz de şaşırdık. Şu an da hastamız gayet iyi" - Hasta Zeynep Çakırkaya: "Ultrasonda çok sayıda taş olduğu ortaya çıkmıştı ama bu kadarını beklemiyordum"

Haber 29-12-2018 14:30

Karın ağrısı şikayetiyle hastaneye gitti, safra kesesinden 200 taş çıkarıldı

Erzincan'da, karın ağrısı şikayeti hastaneye başvuran Zeynep Çadırkaya'nın (21) safra kesesinden 200 taş çıkarıldı.

Trend 29-12-2018 14:26

'Bizimkiler' dizisinin oyuncularına ne oldu

Dün hayatını kaybeden usta oyuncu Ercan Yazgan tüm Türkiye'yi yasa boğdu. Birçok önemli projede yer alan Yazgan, 'Bizimkiler' dizisiyle ününe ün katmıştı.14 yıl yayınlanan 'Bizimkiler' dizisinde birbirinden ünlü isimler rol almıştı.

Magazin 09-03-2018 11:34

Usta oyuncu Ercan Yazgan'ın çok bilinmeyen ünlü kızı...

Usta oyuncu Ercan Yazgan tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Magazin 09-03-2018 09:56

Yavuz Bingöl hastaneye kaldırıldı

Safra kesesinden rahatsızlanan türkücü Yavuz Bingöl, Şişli Etfal, hastanesine kaldırıldı. Hastane kapısında görüntülenen Bingöl, doktorun kendisine bir şeyler yemek için izin verdiğini tedavi olmak için hastaneye geri döneceğini ifade etti.

Magazin 27-02-2018 17:42

Safra kesesinden çıkan taşlar doktorları bile şaşkına çevirdi

Karın ağrısı şikayeti ile doktora gitti, safra kesesinden 34 adet taş çıktı. Büyüklüğü 20 mm ile 15 mm arasında değişen taşlar doktorları şaşkına çevirdi

Haber 14-12-2017 13:41