Simit Haberleri

Simitte yeni standartlar geliyor! 4'e ayrılacak, böyle satılacak

Sofraların vazgeçilmezi simitle ilgili yeni bir düzenlemeye gidiliyor. Türk Standartları Enstitüsü tarafından hazırlanan taslağa göre sokak simidi, pastane simidi, dolgulu simit ve hamuru haşlanmış simit olarak dörde ayrılacak. Ayrıca satışla ilgili de belli düzenlemelere gidilecek.

Haber 28-09-22 08:40

Eminönü Meydanı'ndaki simitçi heykelinin bronz simitleri çalındı

Eminönü Meydanı'ndaki simitçi heykelinin bronz simitleri çalındı

Yurthaber 23-09-22 13:50

Yok böyle lezzet! Gevrek simit tarifi, Evde simit nasıl yapılır?

Simit en sevilen sokak lezzetleri arasında yer alıyor. Kahvaltılarda sıklıkla tüketilen gevrek simit herkes tarafından seviliyor. Simidi dışarıdan almak istemiyorsanız ve evde simit nasıl yapılır merak ediyorsanız bu tarifi deneyebilirsiniz.

Yemek 14-08-22 09:16

Esnaf simide zam istedi! Başkandan tokat gibi cevap

Edirne’de simit fırınları Edirne Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği’ne (EDESOB) zam talebi başvurusunda bulundu. Birlik Başkanı Kemal Cingöz, üretim maliyetlerinin stabil gittiğini ve fiyatlarda oturuşma olduğunu ifade ederek, “Biz hem esnafı koruyup kollayacağız hem de sokaktaki vatandaşı” açıklamasında bulundu. Cingöz, 100 gram simidin 5 TL’den satılmasının mümkün olmadığını belirtti.

Finans 04-08-22 12:21

Simide bunu kattı! Talep patladı... Patent başvurusunda bulundu

Elazığ’da pasta ustası Celal İrtegün, pandemi sürecinde meyveli simit yapma fikri geldi. Bunun üzerine İrtegün, vişneli, çilekli, fıstıklı, Hindistan cevizli olmak üzere çeşit çeşit simit yaptı. Birçok denemede bulunan İrtegün ardından frambuazlı simit yapmaya karar verdi. İrtegün’ün yaptığı boyasız ve gıda maddesiz frambuazlı simit, tadı, rengi ve özelliği ile büyük ilgi gördü. Taleplere yetişmeye çalışan İrtegün, patent başvurusunda bulundu.

Finans 02-08-22 12:43

Simitçiler isyan etti! ‘25 kuruşumuzdan ellerini çeksinler’

Fiyat artışlarında en fazla gündem olan ürünlerden biri de ekmek ve simit... Simit ücretleriyle ilgili yeni bir tartışma daha çıktı. 5 liraya yükselen simidin fiyatı, sokak simitçileri ile fırıncıları karşı karşıya getirdi. Kâr paylarının yüzde 50’de kalması için grev yapan simitçiler, fırıncılara ‘25 kuruşumuzdan ellerini çeksinler’ diye seslendi.

Finans 25-07-22 07:35

Simit fiyatlarına yüzde 25 zam! İstanbul'da simit 5 lira oldu

Maliyetleri arttı gerekçesiyle son bir yıl içerisinde birçok ürüne zam yapıldı. Bunlardan biri de simit fiyatları oldu. Son bir yıl içerisinde birçok kez zam yapılan simitin fiyatı İstanbul’da 4 liradan, 5 liraya yükseldi. Böylece simit fiyatı ekmek fiyatını geçti.

Finans 01-07-22 13:59

Pendik’te şoke eden olay! Simidi pahalı bulan müşteri, fırıncıya saldırdı

Pendik’te bir vatandaş simit almak için girdiği fırında, simit fiyatının 4 lira olduğunu duyunca işletme sahibini yumruklarla saldırarak darbetti. İşletme sahibi, aldığı darbeler sonrası yere yığıldı. Yaşanan o anlar iş yerine ait güvenlik kamerasına yansıdı.

Haber 26-05-22 13:11

Bu da oldu! Boş tost, boş dürümden sonra yarım simit dönemi: 'Allah sonumuzu hayır etsin'

Daha önce de boş dürüm, boş tost haberleri geniş yankı uyandırırken şimdi de Muğla'da bir işletme yarım ekmek ve yarım simit satmaya başladı. Büfe işletmecisi Sabahattin Yılmaz, “Ekonomik durumdan dolayı milletin alım gücü düştü. Bu yüzden yarım ekmek, yarım simide talep oluyor” dedi. Durum, sosyal medyada da büyük yankı uyandırdı. Vatandaş ‘Allah sonumuzu hayır etsin’ diyerek tepkisini gösterdi.

Finans 17-05-22 14:36

Simit fiyatlarına rekor zam!

Maliyetleri arttı gerekçesiyle son bir yıl içerisinde birçok ürüne zam yapıldı. Zamların en çok etkilendiği ürünlerden biri de simit oldu. Ankara'da yürürlüğe giren zam ile 4 TL'ye yükselen simit Bursa’da da 4 TL'ye yükseltildi. Böylece simit fiyatı ekmek fiyatını geçti.

Finans 06-04-22 09:38

Fatih'te simitçilerin 'bölge' kavgası! O anlar güvenlik kamerasında

İstanbul Fatih'teki handa iki simitçi arasında kavga yaşandı. Simitçinin satış bölgesine girdiği için diğer simitçiye saldırdı ve tepsisini dağıttı.

Haber 05-04-22 11:05

Kandil simidi tarifi nasıl yapılır? Malzemeleri neler? Kandil simidi tarifi ve püf noktaları nedir?

Kandil simidi tarifi, Berat Kandili'nin gelmesiyle, internette günün en çok araştırılan konularından biri oldu. Manevi güzellikle dolu olan bu mübarek günde, Kandil simidi tarifi nasıl yapılır? Malzemeleri neler? Kandil simidi tarifi ve püf noktaları nedir? sorularının yanıtı merak konusu oldu. İşte Kandil simidi tarifi...

Yemek 17-03-22 09:31

Onu göre şaşırıp kalıyor! Şıklığından ödün vermeyen simitçinin aylık kazancı dudak uçurdu! Tam 25 bin lira…

Bursa'da memur emeklisi olan Ahmet Berksun soğuk havaya rağmen takım elbise ve kravatıyla simit atarak Bursa'nın tarihi çarşısında aylık 25 bin lira kazanç sağlıyor. Takım elbiseli simitçiyi görenler şaşırıyor.

Finans 05-03-22 14:10

Sınırlı sayıda üretiliyor! Tanesi 7 lira

Adana’da geçmişi 10 bin yıl öncesine dayanan siyez unundan yapılmaya başlanan simit yoğun ilgi görüyor. Tanesi 7 liradan satılan simit günde sınırlı sayıda üretiliyor.

Finans 16-02-22 10:47

Kandil simidi tarifi, nasıl yapılır? Kandil simidi malzemeleri nelerdir?

Her kandilin vazgeçilmezi olan kandil simidi unutulmayan bir tattır. Evde pratik olarak hazırlayacağınız ister mahlepli isterseniz mahlepsiz kolay kandil simidi tarifleri bulunmaktadır. Kandil akşamlarının göz bebeği olan kandil simidi tarifi bu mübarek günlerde aranan tarifler arasında hep yerini alır. İşte kandil simidi tarifi ve kolaylıkla evde bulabileceğiniz kandil simidi malzemeleri. ..

Haber 03-02-22 17:06

Pastane usulü kandil simidi tarifi: Evde mahlepli ve mahlepsiz kandili simidi nasıl yapılır, malzemeleri nelerdir?

Kandil simidi, kandil zamanlarının vazgeçilmez tadıdır. İsteyen hazır alır, isteyen evinde kendi yapar. Daha sağlıklı ve güvenli bir kandil simidi tatmak isteyenler kuşkusuz evlerinde bu lezzeti yapıp denemek isteyecektir. Evde aynı pastane usulü kandil simidi yapmak isteyenler bu haberi sakın kaçırmasın. Az malzemeyle evde mahlepli ve mahlepsiz kandil simidi yapmak mümkün. İşte pastane usulü evde mahlepli ve mahlepsiz kandil simidi tarifleri...

Yemek 03-02-22 10:50

Hülya Avşar'ın simit yorumuna CHP'li Tanal'dan gönderme: Ejder meyveli smoothie yudumlayan...

Oyuncu ve şarkıcı Hülya Avşar ekonomiyle ilgili yaptığı yorumla dikkat çekmiş, Avşar, "Ekonomik krizin herkese ve her kesime mutlaka yansıması oluyor. Gerekirse simit yiyeceğiz ama bugünleri de kolay atlatacağız" ifadelerini kullanmıştı. Sosyal medyada gündem olan Avşar'a, CHP milletvekili Mahmut Tanal Twitter hesabından gödermede bulundu. Tanal, ''Saray'da ejder meyveli smoothie yudumlayan Sayın Hülya Avşar'ı, halkın arasında simit yemeye de bekleriz'' dedi.

Haber 21-12-21 12:11

Simit 10 lira oldu... Satıcı: Öğrenciye fiyat söylerken zorlanıyorum

Artan maliyet fiyatlarından etkilenen Kıbrıs'ta 6 lira olan simidin fiyatına zam geldi. İstanbul'da 3,5 lira olan simit, yeni zamla birlikte KKTC'de 10 lira oldu.

Finans 16-12-21 08:57

Bir ilde simide zam! 100 gramı 3 lira oldu

Bursa’da 100 gram simidin fiyatı, 2,5 liradan 3 liraya yükseldi. Yeni simit fiyatları bugünden itibaren geçerli olacak.

Finans 03-12-21 00:02

Simite zam mı geldi? 1 simit ne kadar oldu?

İstanbul'da 2,5 liraya satılan simite zam yapıldı. Konuya ilişkin açıklama yapan İstanbul Un-İş Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı Şaban Özdemir, zammı doğruladı ve zammın nedeninin ham maddelere yapılan yüzde 300'lük zam olduğunu söyledi. Peki 1 simit ne kadar oldu? İşte detaylar...

Finans 30-11-21 19:13

Maliyet artışları devam ederse simit 5 lira olacak

Son dönemlerde artan maliyetlerden dolayı fırıncı esnafı ekmeğe zam talep ederken, bir talep de İstanbul Un-İş Esnaf Sanaatkârlar Odası Başkanı Şaban Özdemir'den geldi. Açıklamada, 100 gram simit 3.5 liraya çıkarken, maliyet artışları devam ederse eğer beş ay sonra fiyatların 5 TL’yi bulacağı belirtildi.

Finans 30-11-21 11:20

''Simit susamsız olur mu? demeyin! Farklı tatlar arayanlar için Rize yöresinden susamsız simit tarifi

Adına ister simit ister gevrek deyin, bu lezzet kahvaltı öğünlerinin vazgeçilmezi! Peki, daha önce öğünlerinizde susamsız simitlere yer verdiniz mi? Eğer cevabınız "Hayır!" ise önerimize kulak verin ve susamsız simitleri de deneyin. Bir kere tadınca vazgeçemeyeceğiniz susamsız simidi en lezzetli haliyle sofranıza taşımak istiyorsanız Rize simidi tarifine mutlaka göz atmalısınız.

Yemek 27-11-21 02:00

Ekmekten sonra simit fiyatlarına da zam geldi

Denizli’de ekmekten sonra simit fiyatlarına da zam geldi. Simit fiyatları 24 Kasım 2021 tarihinden itibaren tanesi 2.5 TL'den satılmaya başlanacak. Haziran 2021’de 1 lira 50 kuruştan 1 lira 75 kuruşa yükseltilen simit fiyatları, yaklaşık 5 ay sonra ikinci kez zamlandı.

Finans 24-11-21 10:00

Doğal gaz, elektrik, su derken...! Şimdi de simit zammı kapıda!

Son günlerde kur artışı ile birlikte artan doğal gaz, elektrik ve su zamlarının ardından şimdi de simide zam gündemde. Ankara'da en son temmuz ayında zamlanarak 2,5 TL'ye çıkan simide yeni bir zam daha gelebilir.

Finans 03-11-21 14:01

Susamsız simit nasıl yapılır? Rize simidi malzemeleri ve tarifi...

'Kel simit' adıyla da bilinen ve Karadeniz'de özellikle Rize'de meşhur olan susamsız simit, yapımıyla kolay olduğu kadar en çok tercih edilen lezzetlerden biri. Peki susamsız simit nasıl yapılır? İşte Rize simidi malzemeleri ve tarifi...

Yemek 27-10-21 02:19

İzmir’in meşhur gevrek ve boyozuna zam!

İzmir’in meşhur boyoz ve gevreği ile poğaça fiyatlarına yüzde 25 zam geldi. Yapılan zammın ardından 2 TL’den satılan gevrek, boyoz ve poğaça 2,5 TL oldu.

Finans 21-09-21 09:14

Simit satar gibi altın bilezik satıyor! ''Silahla önümüze geçen, kurşun atanlar oldu''

Çanakkale’nin Yenice ilçesine bağlı Pazarköy’de 40 yıldır seyyar olarak sarraflık yapan Ertuğrul Müftüoğlu, 2 defa silahlı soygun riski atlattı. Görenleri şaşkına çeviren seyyar sarraf düğün zamanı tanıdıklara veresiye altın sattığını belirterek, alacak defteri tuttuğunu söyledi. Müftüoğlu, ''Mesleğin tadı kaçtı, sokaklarda altın satmak zor. Riskleri çok. Yollarda silahla önümüze geçenler, kurşun atanlar oldu'' ifadelerini kullandı.

Haber 14-09-21 11:55

Her sabah poğaça tüketenler dikkat! Tehlike gözler önüne serildi

Diyetisyen uzmanı, simit, poğaça gibi yiyeceklerin her sabah tüketildiğinde çok büyük bir tehlikeye yol açtığını deneysel olarak ortaya koyup, 20 günün sonunda vücutta oluşan yağ oranını orijinalinin birebir kopyası olan replikayla gösterdi.

Haber 09-09-21 12:33

Un ve susam fiyatları artınca simite de zam geldi!

Ankara Pideciler Simitçiler ve Çörekçiler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Savaş Delibaş, başkentte 2 liradan satılan simidin fiyatının, bugünden itibaren 2,50 lira olacağını bildirdi.

Finans 12-07-21 08:31

Datça'da nefes borusuna simit kaçan kişi yaşamını yitirdi

Datça'da nefes borusuna simit kaçan kişi yaşamını yitirdi

Yurthaber 11-07-21 18:35

Kandil simidi nasıl yapılır? Mahlepli, mahlepsiz, ağızda dağılan kıtır kıtır kandil simidi tarifi

Kandil deyince ilk akla gelen lezzet olan kandil simidinin, mahlepli mahlepsiz olmak üzere farklı şekillerde yapılıyor. Bununla birlikte kimileri yumuşak tercih ederken, kimileri de ağızda dağılan kıtır kıtır kandil simidini tercih ediyor.

Yemek 08-05-21 12:12

Kocaeli'de simit dolması pidesi ramazanda sofraların vazgeçilmez lezzetleri arasında yer alıyor

Kocaeli'de "simit dolması pidesi" ramazanda sofraların vazgeçilmez lezzetleri arasında yer alıyor

Yurthaber 18-04-21 09:34

25 yıl önce başladığı işte 15 kadını iş sahibi yaptı

Kayseri'de Emine Durdu (63) 25 yıl önce tek başına açtığı poğaça, simit, yufka, ekmek gibi unlu mamulleri üretimi yaptığı iş yerinde şimdi 15 kişiye istihdam sağlıyor.

Finans 25-03-21 12:40

İzmir gevreğine tescil girişimi! 'Gevreğe gevrek denir, simit yüzme bilmeyenler içindir'

İzmir Pide ve Gevrekçiler Odası, Türkiye'nin diğer illerinde satılan simitlerden görünüm, lezzet ve şekil açısından farklı olan İzmir gevreğine coğrafi işaret tescili almak için Türk Patent ve Marka Kurumu'na başvurdu. İzmirli gevrek ustaları da gevreğin sıcak pekmez kazanında kaynatıldığı için çıtır çıtır olduğunu söyledi.

Haber 06-03-21 10:39