Tarla Haberleri

10 milyon TL’lik tarlası vardı elinde sadece 650 bin TL’lik borç kaldı! Duyunca dünyası karardı! Attığı o imza meğer…

Denizli'de okuma yazma bilmeyen bir kadının başına gelenler akıllara durgunluk verdi. 10 milyon TL'lik tarlası olan ve çocuklarına ev alma hayali bulunan kadının attığı bir imzayla adeta dünyası karardı. İddiaya göre kadın tuzağa düşüp vekaletname yerine senede imza attı. Şimdi 650 bin TL'lik borç yükünün altında kalan kadının, o parayı ödeyemezse tek tarlasının elinden gideceği belirtildi. Kış gününde ne yapacağını bilemeyen kadın ve ailesi arsadaki haczin kaldırılmasını istiyor.

Haber 23-01-23 09:38

Tarla kenarında cesedi bulunmuştu! Korkunç itiraf: Evlilik dışı ilişkilerini aileleri öğrenmesin diye...

Uşak'ta tarla kenarında sırt çantasında bir bebek cesedi bulunmuştu. Polis ekipleri, bebeğin anne ve babasının K.G (27) ve S.D. (28) olduğunu tespit etti. Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 4 Ocak'ta doğum yaptığı belirlenen K.G'nin ifadesinde, evlilik dışı ilişkilerini ailelerinin öğrenmemesi için bebeği ölüme terk ettiklerini söylediği öğrenildi. Şüpheliler tutuklandı. İşte olayın detayları...

Haber 22-01-23 18:00

Üretici ile market fiyatı arasındaki fark giderek artıyor! Tablo şaşırttı...

Üretici ile market arasındaki fiyat farkı giderek açılıyor. Türkiye Ziraat Odaları Birliği’nden gelen son dakika verilerine göre; sebze ve meyvede üretici fiyatları ile market fiyatları arasındaki fark 3,4 kata ulaştı. İşte üretici fiyatları ile tüketici fiyatları arasındaki farkı gözler önüne seren o tablo…

Finans 01-12-22 10:38

Kilosu 100 bin TL’den satılıyor! Duyan geliyor… Avrupa’dan turist akını var “Yetiştirildiğini çoğu öğrenmiş”

Karabük’ün Safranbolu ilçesi UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde. Turizm açısından önemli bir ilçe olan Safranbolu, tarihi ahşap evleri, hanları, hamamları ve camilerinin yanı sıra bir ürünüyle daha tüm ilgiyi üzerine çekmeyi başarıyor. İlçede yetiştirilen safranların tarlaları 3 haftada 60 bin kişiyi ağırladı. Safranın kilosu 100 bin TL’den alıcı bulurken bölgeye Avrupa’dan da çok sayıda kişi geliyor. Turistlerin safran almak, tarlaları görmek ve fotoğraf çekmek için geldiği belirtiliyor.

Finans 03-11-22 18:29

Fiyat farkı 3,5 katına çıktı! Tarladan rafa fiyat şampiyonu belli oldu, yüzde 253...

Enflasyon ve dövizdeki dalgalanma sonrası meyve ve sebzelerin fiyatları cep yakıyor. Ekim ayında üretici ve market fiyatları arasındaki makas iyice açılırken fark 3,5 katına çıktı. Tarladan rafa fiyat şampiyonuysa yüzde 253 ile maydanoz oldu. Markette ise en fazla fiyatı artan ürün yüzde yüzde 33,4 ile kabak oldu.

Finans 02-11-22 07:30

Tarlasına gidince gördüğü manzara karşısında şaşkına döndü! İnsan olan bunu yapamaz

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde bir tarladaki 800 fıstık ağacı, kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından kırıldı. Fidanları sulamak üzere tarlasına giden şahıslar, gördükleri manzara karşısında büyük bir şok yaşadı. Tarla sahibi, 3 yıl boyunca gözü gibi baktıkları fidanlarının tahrip edilmesi karşısında büyük üzüntü yaşadığını belirtti ve "İnsan olan bunu yapamaz" şeklinde konuştu.

Haber 24-10-22 18:54

Tarlada gömülü bulunan bebeğin cesedini, annesi 23 gün çatıda saklamış

Tarlada gömülü bulunan bebeğin cesedini, annesi 23 gün çatıda saklamış

Yurthaber 09-10-22 16:27

Bir ili heyecanlandıran keşif! Tarlayı ekip biçerken buldu: Ne çıkarsa çıksın devletin olacak

Muğla'nın Milas ilçesinde tarlasını süren bir çiftçi tarihi keşfe imza attı. Sabana takılan büyük taşın ne olduğunu anlamaya çalışan çiftçi, taşın etrafını temizleyince tarihi bir kalıntıyla karşılaştı. Milas Müze Müdürlüğü'ne haber verilmesi üzerine inceleme yapan ekipler, taşın yaklaşık 2 bin 400 yıl önce inşa edildiği tahmin edilen 'oda mezar' olduğunu tespit etti. Korumaya alınan 'oda mezar'da kurtarma kazısı başlatıldığı bildirildi.

Haber 08-10-22 20:15

Adana'da tarlada silahla yaralanan kişi tedavi altına alındı

Adana'da tarlada silahla yaralanan kişi tedavi altına alındı

Yurthaber 07-10-22 05:54

Protein deposu kuru fasulyenin yeni türleri çiftçiye alternatif ürün olacak

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (SBTÜ) Tarım Bilimleri ve Teknoloji Fakültesi bünyesinde 600 kuru fasulye genotipi üzerinde yürütülen ıslah çalışmaları kapsamında morfolojik gelişimleri iyi düzeyde olan türlerin hasadına başlandı - Bitkisel Üretim ve Teknoloji Bölümü Başkanı Doç. Dr. Ömer Sözen: - "Hasat yapılan hatların tohumları üzerinde çalışıp, teknolojik ve makro-mikro analizlerimizi yaparak hızlı ve seri şekilde çiftçilerimize en uygun yeni türleri sunacağız"

Yurthaber 01-10-22 12:31

Bafra ve Çarşamba ovalarında yetişen kapya biber tarlada alıcı buluyor

Samsun'da hasadına başlanan ve yaklaşık 33 bin dekardan 129 bin ton rekolte beklenen kapya biberin pazara inmeden alıcı bulması üreticileri sevindirdi - İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Sağlam: - "İsotu ile meşhur Şanlıurfa, Kahramanmaraş ile Çukurova'ya biz buradan kapya biber gönderiyoruz"

Yurthaber 19-09-22 11:40

Tarlada yaralı bulunan çocuktan acı haber!

Muğla'nın Seydikemer ilçesinde bir çocuk, tarlada yaralı halde bulundu. Araçla hastaneye götürülen 14 yaşındaki çocuğun hayatını kaybettiği belirlendi. Öte yandan çocuğun kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için otopsi yapılacağı bildirildi.

Haber 18-09-22 16:41

Kars'ta menderesler oluşturan Telek Suyu tarım ve hayvancılığa hayat veriyor

Yöre halkının tarlasını suladığı, balık tuttuğu, kazlarını yüzdürdüğü Telek Suyu'nun çevresindeki otlaklarda ise besiciler hayvanlarını otlatıyor - Köylülerden Kamil Kurtbaş: - "Burada akan su çok güzel, burası cennet gibi. Kazlar, inekler hep burada oluyor. Kazlarımız hem su ihtiyacını karşılıyor hem yüzüyor"

Yurthaber 12-09-22 13:06

Kırklareli'nde dere yatağında 160 bin kök Hint keneviri ele geçirildi

Kırklareli'nde dere yatağında 160 bin kök Hint keneviri ele geçirildi

Yurthaber 12-09-22 11:43

Iğdır'da çiftçilerin hasat yaptığı tarlalarda leylekler de payına düşeni alıyor

Çiftçi Yusuf Kaçak: - "Biçim zamanı geldiği zaman biliyorlar. Traktörün sesi geldiği gibi başımızda uçuşuyorlar"

Yurthaber 05-09-22 11:37

Kütahya Domaniç'te şiddetli yağış 7 köyde sele yol açtı

Özellikle Kırık ve Muratlı köylerinde etkili olan yağış nedeniyle bazı evleri ve tarım arazilerini su bastı, yollardaki parke taşları yerinden söküldü

Yurthaber 30-08-22 15:17

Kars'ın marka lezzeti kazlar kış sezonu için özenle büyütülüyor

Bu kış yaklaşık 350 bin kazın kesime alınması beklenen Kars'ta, kaz yetiştiriciliği yöre halkı için önemli bir gelir kapısını oluşturuyor - Yetiştirici Tükezziban Pastutmaz: - "Kaz bizim için çok önemli. Hem satıyoruz hem de kışın kavılca pilavı ile tüketiyoruz. Yumurtadan çıkmasından itibaren resmen bir bebek gibi bakıyoruz"

Yurthaber 22-08-22 11:45

Bacağı kopan kız çocuğu geçirdiği 14 ameliyatla 4 ay sonra adım attı

Traktörün şaftına sıkışıp bacağı kopan Erzurumlu kız çocuğu, doktorların yoğun uğraşıyla yürümenin mutluluğunu yaşadı - Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanesinde görevli el cerrahı Dr. Ömer Ayık: - "Kopan uzvun ambulans helikopterle gelmesi önemli avantaj. Belki hasta ileri yaşta olsaydı, bacağı kesip protezle yürütebilecektik fakat hastanın 14 yaşında olması bu kararı almada psikolojik olarak bizleri ve hastayı etkiledi"

Yurthaber 22-08-22 11:05

Yoldan geçen kadın tesadüfen buldu! 3 günlük bebeği tarlaya bırakmışlar...

Yürekleri sızlatan haber Mersin'in Akdeniz ilçesinden geldi. Tesadüfen yoldan geçen bir kadın, duyduğu sese doğru gidince tarlada terk edilmiş 3-4 günlük bebek buldu. Ambulansla hastaneye götürülerek gözetim altına alınan bebeği bırakan şahıs ya da şahıslar ise polis tarafından aranıyor.

Haber 15-08-22 17:53

Çatalca'da tarlada erkek cesedi bulundu

Çatalca'da tarlada erkek cesedi bulundu

Yurthaber 14-08-22 15:15

Muğla'da sulama imkanı bulunmayan tarlalarda tütün üretimi yapılıyor

Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail Atıcı: - "Milas ilçesinde üretilen tütün üstün kalitede. Susuz tarımın yapıldığı kırsalda ekonomik kalkınma için tütün üreticiliğinin desteklenerek, mutlaka yeniden ana ürün olması gerekiyor"

Yurthaber 12-08-22 15:04

Sakarya'da tarlaya devrilen otomobildeki 3 kişi yaralandı

Sakarya'da tarlaya devrilen otomobildeki 3 kişi yaralandı

Yurthaber 10-08-22 14:53

Erzincan'da şarampole devrilen otomobilde 6 kişi yaralandı

Erzincan'da şarampole devrilen otomobilde 6 kişi yaralandı

Yurthaber 07-08-22 19:23

Kırklareli'nde pancar tarlasında 2 bin 625 kök Hint keneviri ele geçirildi

Kırklareli'nde pancar tarlasında 2 bin 625 kök Hint keneviri ele geçirildi

Yurthaber 06-08-22 09:24

Şanlıurfa'da silahlı kavgada 1 kişi öldü, 2 kişi yaralandı

Şanlıurfa'da silahlı kavgada 1 kişi öldü, 2 kişi yaralandı

Yurthaber 02-08-22 11:26