Yunanistan Haberleri Ve Son Dakika Yunanistan Haberleri

Yunanistan Haberleri Ve Son Dakika Yunanistan Haberleri

Türkiye ile sınır komşusu olan ülkeler arasında yer alan Yunanistan, balkanlarda yer alır. Yunanistan’ın dokuz farklı coğrafi bölgesi vardır. Yunanistan; Ege Adaları, Orta Yunanistan, Trakya, Teselya, Makedonya, Mora ve Epir gibi bölgelerden oluşur. Çok sayıda adaya sahip olan Yunanistan’a bağlı adaların 227 tanesinde yerleşim yerleri kurulmuştur. Kıyı şeridinin yaklaşık olarak 14 kilometre olmasıyla birlikte bu alanda Akdeniz Havzası ülkeleri arasında ilk sırada yer alır. Uygarlık tarihi çok eski zamanlara dayandığı için kültürel açıdan önemli bir ülke olan Yunanistan, Batı uygarlığının önemli noktalarından biri olarak bilinir. Son yapılan nüfus sayımlarına göre yaklaşık olarak 10,768 milyon nüfusa sahip olan ülkenin başkenti Atina’dır. Ülkenin resmi dili Yunancadır.

Yunanistan Haberleri

İzmir açıklarında geri itilen 9 düzensiz göçmen kurtarıldı

İzmir açıklarında geri itilen 9 düzensiz göçmen kurtarıldı

Yurthaber 13-08-22 10:10

Muğla'da ormanlık alanda 81 düzensiz göçmen yakalandı

Muğla'da ormanlık alanda 81 düzensiz göçmen yakalandı

Yurthaber 12-08-22 18:37

Yunanistan'da yolcu uçağının alçak inişi nefes kesti

Yunanistan'ın Skiathos Adası'nda bir yolcu uçağı, piste inişi sırasında turistleri neredeyse teğet geçti.

Haber 12-08-22 14:36

MSB, İHA görüntülerini paylaştı! Yunanistan göçmenleri Türk kara sularına böyle itti

Ege Denizi'nde Yunanistan'ın göçmen zulmü devam ediyor. Milli Savunma Bakanlığı (MSB), düzensiz göçmenlerin Yunanistan unsurları tarafından Türk kara sularına itildiği anların İHA ile tespit edilen görüntülerini paylaştı. MSB'nin açıklamasında göçmenlerin Sahil Güvenlik tarafından kurtarılmasının sağlandığı belirtildi.

Haber 10-08-22 13:02

Deniz Kuvvetlerine ait İHA, Yunanistan'ın düzensiz göçmenlerin botunu geri ittiği anları görüntüledi

Deniz Kuvvetlerine ait İHA, Yunanistan'ın düzensiz göçmenlerin botunu geri ittiği anları görüntüledi

Yurthaber 10-08-22 12:54

Denizin ortasında bu halde bulundular! Beyanları kan dondurdu: Önce dövdüler sonra...

Muğla'nın Bodrum ilçesi açıklarında, Türk Sahil Güvenliği ekipleri 3 düzensiz göçmeni kurtardı. Yunanistan'da darbedilip Türk kara sularına itildiklerini beyan eden yabancı uyruklular hastaneye kaldırıldı. Öte yandan düzensiz göçmenlerin ifadeleri kan dondurdu. İşte haberin detayları...

Haber 08-08-22 19:49

Ege'de can pazarı! Yunanistan ölüme terk etti... Cesetleri bulundu

Türk Sahil Güvenlik Komutanlığından yapılan açıklamaya göre, İzmir açıklarında Yunanistan tarafından ölüme terk edilen 8 düzensiz göçmenin kurtarıldığı, 3 düzensiz göçmenin ise cansız bedenine ulaşıldığı bildirildi. İşte haberin detayları...

Haber 08-08-22 18:28

Yunanistan'da dinleme skandalı! Miçotakis: Haberim yoktu, asla izin vermezdim

Yunanistan, muhalefetteki Panhelenik Sosyalist Hareket (PASOK) lideri Nikos Androulakis ve CNN Yunanistan'ın ekonomi muhabirlerinden Thanasis Koukakis'in telefonlarının Yunanistan istihbarat servisi tarafından dinlediği iddiasıyla sarsıldı. Yunanistan Başbakanı Kyriakos Miçotakis, "Haberim yoktu, buna asla izin vermezdim. Bay Androulakis'e yapılan hata için bir özür borçluyum" dedi.

Haber 08-08-22 14:36

Deniz Kuvvetlerine ait İHA, Yunanistan'ın düzensiz göçmenlerin botunu geri ittiği anları görüntüledi

Deniz Kuvvetlerine ait İHA, Yunanistan'ın düzensiz göçmenlerin botunu geri ittiği anları görüntüledi

Yurthaber 07-08-22 14:58

MSB paylaştı: Yunanistan'ın skandalı İHA ile tespit edildi!

Yunanistan'ın göçmen zulmü devam ediyor. Son skandala ilişkin görüntüler ise Türk İHA'sı tarafından tespit edildi. Milli Savunma Bakanlığı (MSB) o anlara ilişkin görüntüleri paylaşarak konuyla ilgili Sahil Güvenlik Komutanlığı'na bilgi verildiğini duyurdu.

Haber 07-08-22 14:40

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik’ten Yunanistan'ın provokasyonlarına sert tepki! 'Ömer Çelik'ten Yunanistan'a sert tepki! 'Batı’nın şımarık çocuğu...'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Yunanistan’ın ‘Abdülhamid Han’ sondaj gemisi üzerinden yaptığı provokasyona değindi. Çelik, "Batı’nın şımarık çocuğu Yunanistan hangi şımarıklığı yaparsa yapsın, kim ne derse desin Türk Silahlı Kuvvetleri, Türk Deniz Kuvvetleri bu sondaj gemilerini koruyarak hak ve menfaatlerimizi koruma konusunda ne kadar haklı olduğumuzu gösterecek ve gösterdi, göstermeye devam edecek. Türkiye yolundan döndürülemez, Türkiye'ye yenilmez." dedi.

Haber 06-08-22 23:16

Dışişleri Bakanlığından Yunanistan'a çağrı: Son vermeye davet ediyoruz

Son dakika: Dışişleri Bakanlığı, Yunanistan'ın Batı Trakya Müftülüklerine ilişkin hazırladığı yasaya ilişkin, “Lozan Barış Antlaşması ve diğer ilgili anlaşmalardan kaynaklanan ahdi yükümlülüklerini yerine getirmeye ve BTTA’ya yönelik baskı ve sindirme politikalarına son vermeye davet ediyoruz” açıklamasında bulundu.

Haber 04-08-22 08:52

Yunanistan'ın Ege Denizi'nde geri ittiği düzensiz göçmenler kurtarıldı

Yunanistan'ın Ege Denizi'nde geri ittiği düzensiz göçmenler kurtarıldı

Yurthaber 03-08-22 15:24

Yunanistan'ın göçmen zulmü devam ediyor! MSB duyurdu: Türkiye kurtardı

Milli Savunma Bakanlığı, Yunanistan tarafından Türk kara sularına itilen düzensiz göçmenlerin Sahil Güvenlik unsurları tarafından kurtarılmasının sağlandığını duyurdu.

Haber 30-07-22 15:41

FETÖ üyelerinin Yunanistan'a kaçışını organize eden 3 şüpheli tutuklandı

FETÖ üyelerinin Yunanistan'a kaçışını organize eden 3 şüpheli tutuklandı

Yurthaber 29-07-22 19:29

'Frontex sığınmacıların Türk karasularına geri itilmesinde Yunanistan ile iş birliği yapıyor' iddiası ortalığı karıştırdı!

Basın kuruluşları Le Monde, Lighthouse Reports ve Der Spiegel, Avrupa Birliği'nin (AB) sınır koruma ajansı Frontex'in, sığınmacıların Türk karasularına yasa dışı şekilde geri itilmesi konusunda Yunanistan ile kasıtlı ve sistematik olarak iş birliği yaptığını iddia etti.

Haber 29-07-22 00:25

Ege Denizi'nde Yunan provokasyonu! Yelkenli gemiyi taciz ettiler: Türk Sahil Güvenlik ekipleri harekete geçti

51'inci Deniz Kuvvetleri Kupası uluslararası açık deniz yat yarışına Yunan provokasyonu karıştı. İstanbul'da başlayıp Bodrum'da son bulan yarışın sonlarına doğru Yunan askerleri yarıştaki tekneleri taciz etti. Türk Sahil Güvenlik ekipleri taciz edilen tekneye anons geçerek "Dümeninizi kırmayın, rotanızı değiştirmeyin, yarış bırakmayın, tam yol ileri" diyerek Yunan askerini püskürttü.

Haber 26-07-22 17:26

ABD'den Yunanistan'a yeni zırhlı araçlar! Selanik'teki fotoğraflar dikkat çekti, Türkiye sınırında konuşlanacaklar

Yunanistan'ın ABD'den silah ve askeri araç sevkiyatı sürerken, Ege Denizi'nin kuzeyindeki Selanik'te çekilen fotoğraf kareleri gündem yarattı. ABD'den alınan 90 yeni M117 zırhlı güvenlik aracı Yunanistan Kara Kuvvetlerince teslim alındı. ABD'nin yolladığı zırhlı araçların Türkiye sınırındaki Meriç Nehri'ne konuşlandırıldığı biliniyor.

Haber 26-07-22 15:34

Yunanistan bir skandala daha imza attı! Türk İHA’ları böyle görüntüledi...

Düzensiz göçmenleri her defasında ölüme iten Yunanistan bir kez daha yakayı ele verdi. Yunanistan güvenlik güçlerinin yaptıkları skandalı Türk insansız hava araçları görüntüledi. MSB tarafından yayınlanan görüntüler yine çok konuşulacak. İşte son dakika haberinin detayları…

Haber 25-07-22 12:44

MSB düzensiz göçmenlerin Yunanistan tarafından Türkiye kara sularına itilişinin görüntülerini paylaştı

MSB düzensiz göçmenlerin Yunanistan tarafından Türkiye kara sularına itilişinin görüntülerini paylaştı

Yurthaber 25-07-22 12:33

Dışişleri'nden Yunanistan'a 'Batı Trakya' tepkisi! Sayılarla açıkladı

Dışişleri Sözcüsü Tanju Bilgiç, Yunanistan'ın Türk Azınlığa ayrımcılığını rakamlarla gösterdi. Bakanlık Sözcüsü Bilgiç, Batı Trakya'da ana okulunun bulunmadığını, çocuk sayısının 9'dan az olduğu durumlarda okul açılmadığını, Türkiye'de ise Rum azınlık okulu için 4 çocuğun yeterli olduğunu ifade etti.

Haber 24-07-22 16:41

Mübadeleyle Türkiye'ye gelen ailesinin emanetlerine gözü gibi bakıyor

İzmir'in Urla ilçesinde yaşayan 75 yaşındaki Namık Kemal Nomak, Bahr-ı Cedit Gemisi ile Selanik'ten yola çıkıp Anadolu'ya gelen anne babasından kalma eşyalar, fotoğraflar ve hatıralarla Lozan mübadillerini anıyor - Namık Kemal Nomak: - "Zor günlerdi ama pek de şikayetçi değillerdi. Bir başka ülkenin topraklarında kalmaktansa kendi vatanımızda yaşarız, kuru ekmek yeriz ama daha hür, bağımsız yaşarız mantığı vardı. Kendi topraklarında, ana yurtta vefat ettiler"

Yurthaber 24-07-22 12:54

Cumhurbaşkanı Erdoğan iletişimi kesmişti... Fahrettin Altun'dan dikkat çeken 'Miçotakis' çıkışı! 'Kredisi bitti'

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis ile iletişimi kesmesine ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu. "Ağzımızın tadı bozulmasın diye kimsenin iyi niyetimizi istismar etmesine müsaade etmeyiz" diyen Altun, "Cumhurbaşkanımız zaten Miçotakis hükümetine bir şans vererek diyalog kanallarını açmıştı. Yunanistan başbakanı bu fırsatı değerlendiremedi. Böylece Ankara’daki kredisi bitmiş oldu" ifadelerini kullandı.

Haber 24-07-22 11:50

Bakan Akar'dan Yunanistan'daki Türk okullarının faaliyetlerinin askıya alınması kararına tepki:

"Bunu şiddetle kınıyoruz. Türkiye olarak, Yunanistan'ın her türlü haksız, hukuksuz girişimini sahada ve masada bugüne kadar karşılıksız bırakmadık. Bundan sonra da bırakmayacağız"

Yurthaber 23-07-22 19:22

İzmir açıklarında 67 düzensiz göçmen kurtarıldı

İzmir açıklarında 67 düzensiz göçmen kurtarıldı

Yurthaber 23-07-22 04:02

Dışişleri'nden Yunanistan'a Batı Trakya tepkisi

Dışişleri Sözcüsü Tanju Bilgiç, Yunanistan’ın Batı Trakya Türk Azınlığına ait 4 ilkokulu kapatma kararını kınadı. Sözcü Bilgiç yaptığı açıklamada, "Lozan Barış Antlaşması hükümleri gereği, Azınlığın kendi okullarını kurma, idare etme ve denetleme hakkını ihlal eden bahse konu kararlar, Batı Trakya’daki soydaşlarımıza yönelik yıllardır her alanda sürdürülen ayrımcı ve baskıcı politikaların eğitim alanındaki yansımasının bir göstergesidir" dedi.

Haber 22-07-22 20:57

Milli Güvenlik Kurulu Bildirisi yayımlandı:

"Uluslararası hukuku hiçe sayarak iyi komşuluk ve müttefiklik ilişkilerinin hilafındaki tutumunu ısrarla sürdüren Yunanistan'ın, kışkırtıcı eylemlerine ilave olarak karasuyu ve hava sahası ihlallerini artırarak devam ettirmesinin kabul edilemez olduğu ifade edilmiştir" - "Müttefiklerimiz, FETÖ ve tüm isimlendirmeleriyle birlikte PKK/KCK-PYD/YPG ile mücadelede Türkiye'nin yanında yer almaya ve destek vermeye davet edilmiştir" - "(FETÖ) Türkiye'nin istikrarını ve güvenliğini hedef alan bütün odaklar ve terör örgütleriyle iş birliği içerisinde olan bu ihanet şebekesinin tamamen bertaraf edilmesi yönündeki çabaların kararlılıkla sürdürüleceği bir kez daha güçlü bir şekilde teyit edilmiştir"

Yurthaber 21-07-22 20:04

Ege Denizi'nde Yunanistan unsurlarınca itilen düzensiz göçmenler kurtarıldı

Ege Denizi'nde Yunanistan unsurlarınca itilen düzensiz göçmenler kurtarıldı

Yurthaber 20-07-22 15:18

Atina yakınlarında orman yangını! Bölgedeki halk tahliye edildi

Yunanistan'ın başkenti Atina'nın kuzey doğusunda yer alan Penteli Dağı'nda orman yangını yerleşim yerlerine sıçradı. Bölgedeki halk tahliye edilirken, bir çocuk hastanesi de boşaltıldı. Yunan ordusunun da destek verdiği söndürme çalışmaları, şiddetli rüzgar nedeniyle güçlükle yürütülüyor.

Haber 20-07-22 02:12

İzmir açıklarında 43 düzensiz göçmen kurtarıldı

İzmir açıklarında 43 düzensiz göçmen kurtarıldı

Yurthaber 19-07-22 22:06

Türkiye ile Yunanistan arasında bu kez 'kokoreç' gerilimi! Kokretsi'ye esnaftan tepki...

Türkiye ile Yunanistan bu kez kokoreç yüzünden karşı karşıya geldi. Baklava, kahve derken Yunanlılar bu kez de kokoreçe sahip çıkmaya çalıştı. Bunca yıllık kokoreçin adı 'kokretsi' oldu. Esnaf ve vatandaşlar ise bu duruma tepkili...

Yemek 19-07-22 15:55

Eğlence mekanında yumruk yumruğa kavga çıktı! Müşterilerden biri boksör olunca ortalık karıştı

Yunanistan'ın Mikonos adasındaki bir barda iki grup arasında yaşanan kavga bir anda büyüdü. Eski bir profesyonel boksörün karıştığı kavgada üç kişi tutuklandı ve beş kişi de yaralanarak hastaneye kaldırıldı.

Trend 19-07-22 09:34

Yunanistan'da düşen uçakla ilgili yeni gelişme: Cesetlere ulaşıldı! Bölgede yapılan incelemelerde...

‘Tehlikeli madde’ taşıyan ve Yunanistan’ın Kavala kentine düşen uçakla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Ukraynalı firmaya ait, kargo uçağının enkazındaki cesetlere ulaşıldı. Uçağın düştüğü bölgede yapılan incelemelerde tehlikeli madde tespit edilmediği aktarıldı.​​​​​​​ Olay sonrası yapılan açıklamada uçağın düşmesi nedeniyle oluşan dumandan korunmak amacıyla cam ve kapılarını kapalı tutması istenmişti.

Haber 17-07-22 23:04

'Tehlikeli madde' taşıyan uçak Yunanistan'da düştü! Cam ve kapıları kapalı tutuyorlar, gözler ve dudaklarda...

Sırbistan'dan Bangladeş'e giden ve "tehlikeli madde" taşıyan uçak, bu sabah saatlerinde Yunanistan'ın Kavala kentine düştü. Bölgede özel güvenlik önlemleri alındığı bildirilirken Yunanistan İklim Krizi ve Sivil Savunma Bakanlığı, halktan uçağın düşmesi nedeniyle oluşan dumandan korunmak amacıyla cam ve kapıların kapalı tutulmasını istedi. Yunan basınına göre uçakta bulunan beyaz toz halindeki madde, kaza yerine yaklaşanların gözlerinde ve dudaklarında yanık hissi oluşturuyor.

Haber 17-07-22 15:09

Ege'de Yunan Sahil Güvenliği'ne suçüstü! Ölüme böyle terk ettiler...

Yunan Sahil Güvenliği, Ege Denizi'nde göçmenleri taşıyan lastik botu geri iterken suçüstü yakalandı. Türk kara sularını ihlal edip göçmenleri ölüme terk eden Yunan teknesi insansız hava aracıyla görüntülendi.

Haber 17-07-22 13:58

Ukraynalı firmaya ait uçak Kavala'ya düştü!

Ukraynalı bir firmaya ait Antonov An-12 tipi kargo nakliye uçağının Yunanistan'ın kuzeyine düştüğü bildirildi. Görgü tanıkları uçağın düşmesinin hemen ardından çok sayıda patlama sesi duyulduğunu ve yangın başladığını aktardı. Uçakta sekiz mürettebatın olduğu tahmin ediliyor.

Haber 17-07-22 07:47

Komşuda orman yangını paniği! Köyler boşaltıldı

Yunanistan'ın Girit Adası'nda çıkan orman yangını büyümeye devam ediyor. Kontrol altına alınamayan yangın nedeniyle adadaki bazı köylerin tahliye edildiği bildirildi.

Haber 15-07-22 23:38

Son dakika: Yunanistan'da içinde dört görevlinin bulunduğu yangın söndürme helikopteri denize düştü

Son dakika haberine göre Yunanistan'da devlet televizyonu Sisam Adası'ndaki yangın söndürme çalışmalarına katılan bir helikopterin denize düştüğünü açıkladı. Helikopterde dört görevlinin bulunduğu belirtildi.

Haber 13-07-22 19:16

Türkiye'de ve dünyada bugün neler yaşandı? İstanbul'da kritik zirve, Fuat Oktay ile Hümeyra Şahin'in nişanı, Bahçeli'ye hediye edilen haritaya tepki, Galatasaray antrenmanında kavga...

Türkiye ve dünyada birçok önemli gelişmenin yaşandığı günün en öne çıkan haberlerini sizler için derledik. İstanbul'da yapılması planlanan kritik tahıl koridoru zirvesi, Fuat Oktay ile Hümeyra Şahin'in nişanı, Bahçeli'ye hediye edilen haritaya Yunanistan'dan sonra Almanya'dan tepki, Galatasaray antrenmanında tekme tokatlı kavga, Ahmet Kaya'nın eşi Gülten Kaya'dan dikkat çeken 'Erdal Acar' paylaşımı, dolar/euro paritesinde 20 yıl sonra ilk...

Haber 12-07-22 17:13

Bahçeli'ye hediye edilen haritaya tepkiler artıyor! Almanya söz aldı: Kabul edilemez

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye Ülkü Ocakları tarafından hediye edilen, birçok Yunan adasının Türkiye'ye ait gösterildiği harita Yunan kamuoyunu ve basınını ayağa kaldırmış, Başbakan Kiryakos Miçotakis de tepkisini sert sözlerle dile getirmişti. Almanya'nın Yunanistan Büyükelçisi Ernst Reichel tartışmaya dahil olarak "Almanya'nın tutumu net" dedi.

Haber 12-07-22 15:18

Bahçeli'ye verilen harita Yunanistan'ı ayağa kaldırdı! 'Adalar' detayı dikkat çekti, Miçotakis küplere bindi

Türkiye ile Yunanistan arasında Ege'deki adalar üzerinden tartışmalar yaşanmaya devam ederken MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye verilen bir harita Yunanistan'da infial yarattı. Bahçeli'ye Ülkü Ocakları tarafından hazırlanıp sunulan çalışmada birçok Yunan adasının Türkiye sınırı dahilinde bulunması tepkilere yol açtı. Sosyal medya hesabından Bahçeli'nin de bulunduğu fotoğrafı paylaşan Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis de paylaşımında öfkeli sözlere yer verdi.

Haber 11-07-22 10:40

Türkiye kırmızı bültenle arıyordu! Yunanistan'dan Yaşam Ayavefe'ye onursal vatandaşlık

Yunanistan'ın Türkiye tarafından kırmızı bültenle aranan Yaşam Ayavefe'ye onursal vatandaşlık verdiği bildirildi. Ayavefe, yasa dışı çevrimiçi kumar ve bahis amaçlı web sitesi kurmak ve yönetmek suçundan kırmızı bültenle aranıyordu. Ayavefe, 28 Şubat 2019'da, Türkiye'ye iadesi amacıyla Yunanistan Interpol birimleri tarafından yakalanmıştı.

Haber 11-07-22 08:40

Atina'da Türk bayrağı açmıştı! Sarıgül'den Yunanistan Başbakanı Miçotakis'e çağrı

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Kırklareli'nde partililerle bayramlaştı. Sarıgül, parti binasında yaptığı açıklamada, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis'e sert sözlerle seslendi. Sarıgül, "Miçotakis, Amerika’ya güvenme, ayıdan post Amerika’dan dost olmaz." ifadelerini kullandı.

Haber 10-07-22 19:21

Havada ilginç anlar! Uçak yönünü değiştirerek başka havalimanına inince yolcular isyan etti

Yunanistan’daki Korfu Adası’ndan kalkan bir uçaktaki yolcular, Galler havaalanındaki bir olayın ardından Bristol’e zorunlu iniş yaptı ve Galler'e geri dönmek zorunda kaldılar. Bristol’den Galler’e taksiyle gitmek zorunda kalan yolcular yüklü taksi faturalarını göstererek havayolu şirketine isyan etti.

Trend 09-07-22 11:20

AİHM'den Yunanistan kararı! Tescillendi

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), Ege Denizi'nde göçmen ölümlerine sebebiyet veren Yunanistan’ın insan hakları ihlallerini tescilledi.

Haber 07-07-22 22:08

ABD'nin F-16 kararı sonrası Miçotakis'ten 'Türkiye' açıklaması! 'Güçler dengesi' dedi ve ekledi...

ABD'nin Türkiye'ye satmayı düşündüğü F-16 savaş uçaklarına ilişkin Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis'ten açıklama geldi. Miçotakis, söz konusu satışı engellemenin mümkün olmayacağını söyleyerek, "Her kim Yunanistan'ın ABD'nin Türkiye'ye silah satışını sonsuza dek engelleyebileceğini düşünüyorsa, bence gerçek güçler dengesini tamamen anlamamaktadır." ifadelerini kullandı.

Haber 07-07-22 18:49

Yunanistan Başbakanı Miçotakis yine Türkiye'yi hedef aldı! 'Müsamaha gösterilmeyecek'

Türkiye ve Yunanistan arasındaki gerilim giderek artıyor. Yunanistan Başbakanı Kriyakos Miçotakis, geçtiğimiz aylarda ABD Kongresi'nde kullandığı ifadelerle gerilimin fitilini ateşlerken bu sefer de Avrupa Parlamentosu'nda yaptığı bir konuşmayla Türkiye'yi hedef aldı.

Haber 06-07-22 07:24

Komşuda alarm verildi! Çok sayıda bölgede orman yangını çıktı

Yunanistan'da çok sayıda noktada orman yangını çıktı. Yangınların olduğu bölgelerde bazı köyler tedbiren boşaltılırken, Kranidi’deki bir otel tahliye edildi. Otelde kalanlar güvenli bölgeye nakledildi. İşte haberin detayları...

Haber 05-07-22 01:41