Ay Tutulması Haberleri Ve Son Dakika Ay Tutulması Haberleri

Ay Tutulması Haberleri Ve Son Dakika Ay Tutulması Haberleri

Ay tutulması Ay’ın kendi yörüngesinde ilerlerken Dünya’nın gölgesinde kalmasıdır. Ay tutulması olduğu zamanlarda Ay’ın durumunda bazı değişimler gözlemlenir. Bu değişimler her ülkeden görülmez. Ay’da oluşan gölge durumu hangi ülkelerin bakış açısı içerisine girerse o ülkede yaşayanlar bu doğa olayını çıplak gözle bile gözlemleyebilir.

Tutulma sırasında bir an olsun Güneş’in parlaklığı azalır ve güneş karşı düğüm noktasında Ay’a yakındır. Dünya gölgesine düşen Ay 42.000.000.000 km uzağa düşer. Saatte 3456 km hareket eden Ay’ın tutulması yaklaşık kırk dakika kadar sürebilir. Bu durum Dünya’nın Güneş etrafında dönüş hızına göre değişebilir. Ufuk çizgisi üzerinde herhangi bir bölgeden çok kolay bir şekilde görünebilir. Dünya atmosferi tarafından kırılan Güneş ışınları Ay tarafından kısa süreli bir şekilde engellenir.

Ay Tutulması Haberleri

AY TUTULMASI ETKİLERİ! Ay tutulması etkileri nelerdir? Ay tutulmasının burçlara etkisi nedir?

Ay tutulmasının etkileri gündemde yer alıyor. Türkiye saatiyle saatler 07.31 sıralarında yılın ilk kanlı ay tutulması burçlara etkileri merak konusu haline geldi. Astrolojiyle ilgisi olan vatandaşlar, ay tutulmasının etkilerini araştırıyor. İşte Kanlı ay tutulması etkileri nedir, burçları nasıl etkileyecek?" sorularının yanıtı!

Haber 16-05-22 10:51

Süper kanlı Ay: Tam Ay tutulması nadiren görülen manzaralar oluşturdu

Pazartesi günü saat 05:30'dan kısa bir süre sonra, Dünya, birkaç dakika boyunca Güneş ve Ay arasında konumlandı. O sırada Ay tamamen Dünya'nın gölgesinde kaldı ve geçici olarak koyu kırmızı bir renk aldı. Gökyüzü gözlemcileri, bu sırada çarpıcı ve olağandışı bir manzaraya tanıklık ettiler: Süper kanlı Ay.

Haber 16-05-22 09:53

Kanlı Ay Tutulması ne zaman? 2022 Kanlı Ay tutulması Türkiye'den izlenebilecek mi?

Bu sene gerçekleşecek gökyüzü olaylarından olan Kanlı Ay tutulması merak ediliyor. Yaşanacak tutulmanın tarihi ve ülkemizden izlenip izlenemeyeceği de araştırılmaya başlandı. Peki Kanlı Ay tutulması ne zaman gerçekleşecek? 2022 Kanlı Ay tutulması Türkiye'den izlenebilecek mi? İşte ay tutulması hakkında merak edilenler...

Haber 15-05-22 19:16

AY TUTULMASINA ADIM ADIM! Ay tutulması ne zaman? Türkiye'den ay tutulması görülecek mi? Kanlı Ay tutulması nedir?

Kanlı ay tutulması merakla bekleniyor. Dünya kanlı ay tutulmasını izlemek için saat saymaya başladı. Kanlı ay tutulmasının etkileri merak edilirken bu muhteşem doğa olayına tanıklık etmek isteyenler "Kanlı ay tutulması ne zaman, saat kaçta?" şeklinde sorular soruyor. İşte Kanlı ay tutulmasına dair detaylar!

Haber 15-05-22 14:07

Ay Tutulması

Ay Tutulması Hakkındaki Haberler Mynet'te. Ay Tutulması Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Ay tutulması ne zaman, saat kaçta 2022! Kanlı Ay tutulması Türkiye'den izlenecek mi, etkisi ne kadar sürecek?

Kanlı Ay tutulması ne zaman, saat kaçta gerçekleşecek sorusunun yanıtı, astrolojiye merakı olan kişiler tarafından sorgulanıyor. 2022 yılında gerçekleşecek olan ilk ay tutulmasını kaçırmak istemeyen vatandaşlar, 'Kanlı Ay tutulması Türkiye'den izlenecek mi?' sorusuna yanıt arıyor. Peki, 2022 Ay tutulması ne zaman, saat kaçta? Kanlı Ay tutulması Türkiye'den izlenecek mi?

Haber 14-05-22 13:36

Kanlı Ay Tutulması 2022! Kanlı Ay Tutulması ne zaman, saat kaçta? Türkiye'den izlenebilecek mi?

Kanlı Ay Tutulması ne zaman, saat kaçta olacak sorusunun yanıtı, 2022 yılının ilk Kanlı Ay Tutulmasını merak eden vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Astrolojik olaylarla yakından ilgilenen vatandaşların araştırdığı Kanlı Ay Tutulması, burçlara da doğrudan etki edecek. Peki, Kanlı Ay Tutulması ne zaman, saat kaçta? Türkiye'den izlenebilecek mi?

Haber 12-05-22 11:06

Son 6 asrın en uzun Ay tutulması! ISS’de görevli kozmonot fotoğrafladı

Uluslararası Uzay İstasyonu’nda (ISS) görev yapan kozmonot Pyotr Dubrov, 581 yıl sonra gerçekleşen en uzun süreli Ay tutulmasını fotoğrafladı. En son 1440 yılında gerçekleşen söz konusu Ay tutulmasının ardından NASA, bir sonraki uzun süreli Ay tutulmasının 8 Şubat 2669 tarihinde gerçekleşeceğini ve tutulmanın 3 saat 30 dakika ve 2 saniye süreceğini bildirdi.

Haber 19-11-21 18:56

Ay tutulmasında hangi dualar edilir? Ay tutulmasında kılınacak namazlar!

Son 6 asrın en uzun ay tutulması bugün (19 Kasım 2021 Cuma) gerçekleşecek. Bugün gerçekleşecek ay tutulması ile birlikte Küsuf ve Husuf namazlarının nasıl kılındığı Müslümanlar tarafından araştırılmaya başlandı. Tutulmanın gece başlayacağı ve 3.5 saat boyunca Kuzey Amerika'dan izlenebileceği ifade edildi. İşte detaylar...

Haber 19-11-21 18:38

Tarihi Ay tutulması başladı! 3 saat 28 dakika sürecek

NASA’ya göre, ABD’de Kunduz ayı (Beaver Moon) olarak bilinen kasım dolunayı, cuma günü erken saatlerde başladı. 3 saat 28 dakika boyunca sürecek olan tutulmanın 581 yılın en uzun tutulması olduğu belirtildi.

Haber 19-11-21 10:38

Ay tutulması canlı izlenecek mi? Ay tutulması ne kadar sürecek?

21. yüzyılın en uzun Ay tutulması olarak bilinen tutulmaya az bir süre kaldı. 580 yılın en uzun Parçalı Ay tutulması 3 saat, 28 dakika ve 23 saniye gibi rekor bir sürede gerçekleşecek. Peki Ay tutulması canlı izlenecek mi? Ay tutulması ne kadar sürecek? İşte ayrıntılar...

Haber 18-11-21 16:12

2021 Ay tutulması ne zaman? Yüzyılın en uzun Ay tutulması Türkiye'den izlenecek mi, ne kadar sürecek?

2021 yılında gerçekleşecek yüzyılın en uzun Ay tutulması heyecanla bekleniyor. 580 yılın en uzun Parçalı Ay tutulması rekor bir sürede gerçekleşecek. Ay tutulmasının Türkiye'den de izlenip izlenemeyeceği merak ediliyor. Peki Ay tutulması ne zaman? Yüzyılın en uzun Ay tutulması Türkiye'den izlenecek mi, ne kadar sürecek? İşte tutulmayla ilgili merak edilenler...

Haber 18-11-21 12:33

Son 580 yılın en uzun Parçalı Ay tutulması ne zaman? Türkiye'de görülecek mi?

NASA (Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi) yüzyılın en uzun parçalı ay tutulmasının ne zaman gerçekleşeceğini açıkladı. Ayın yaklaşık 3,5 saat boyunca kırmızı görüneceği NASA tarafından ifade edildi. Tutulma esnasında ayın yüzde 97'sinin kırmızıya dönüşmesi Kuzey Amerika'dan gözlemlenecek. İşte detaylar...

Haber 17-11-21 21:08

Yüzyılın en uzun Ay tutulması yaşanacak! Gözler o tarihe çevrildi

580 yılın en uzun Ay tutulması 19 Kasım'ın erken saatlerinde başlayacak ve birkaç saat sürecek. Tutulma Kuzey Amerika’dan izlenebilecek.

Trend 17-11-21 15:18

Güneş tutulması ne zaman? 2021 yılı Güneş tutulması ve Ay tutulması tarihi...

Astronomiyi takip edenler ve vatandaşlar tarafından Güneş tutulmasının ne zaman gerçekleşeceği merak ediliyor. Kuzey Amerika'dan gözlemlenebilecek olan parçalı güneş tutulması, astronomiyle ilgilenmekte olan vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Peki Güneş tutulması ne zaman? İşte 2021 yılı Güneş tutulması ve Ay tutulması tarihi...

Haber 13-09-21 20:56

Kanlı ay tutulması ne zaman? 2021 kanlı ay tutulması Türkiye'den izlenecek mi?

Tarih boyunca ay tutulmaları toplumlar tarafından ilgiyle takip edildi. Gökyüzünde gerçekleşen önemli olayların başında gelen ay tutulmaları arasında 'kanlı ay tutulması' yani diğer adıyla kırmızı ay da bulunuyor. Peki kanlı ay tutulması ne zaman? Kanlı ay tutulması Türkiye'den izlenecek mi? İşte merak edilenler...

Haber 26-07-21 15:16

Prof. Dr. Özdemir: 'Kanlı Ay' ve 'Süper Ay' yanlış anlaşılıyor

TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi Müdürü Prof. Dr. Sacit Özdemir, dün gerçekleşen 'Süper Çiçek Kanlı Ay' ile ilgili, "Ay, Dünya'nın gölge konisinin içinden geçti. Bu da renginin kırmızı ya da kararmasına neden oldu. 'Kanlı Ay' ve 'Süper Ay' ifadeleri maalesef yanlış anlaşılıyor" dedi.

Haber 27-05-21 14:31

Muğla’da “Strayonikeia” belgeselinin çekimleri başladı

Muğla'nın Yatağan ilçesinde, Kültür ve Turizm Bakanlığınca desteklenen Stratonikeia Antik Kenti'nin belgesel çekimleri başladı.

Trend 27-05-21 10:28

'Süper Ay' seyrine doyulmaz manzaralar oluşturdu

Ay'ın Dünya'ya en yakın konumda olduğu 'Süper Ay' Türkiye'nin birçok yerinde gözlemlendi. Saat 21.00 itibarıyla Çamlıca Camii'nin yanından kendini göstermeye başlayan Ay'ın bu hali, İstanbul siluetiyle kartpostallık görüntüler oluşturdu. Antalya’da 2500 rakımdaki TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi, Ay tutulması ile birlikte gerçekleşen 'Süper Ay’ı, saat 21.00’den itibaren canlı yayınla paylaştı.

Haber 26-05-21 22:49

Süper Çiçek Kanlı Ay Tutulması ne zaman ve saat kaçta başlayacak?

Milyonlarca kişinin ilgi odağı haline gelen Ay Tutulması için geri sayım başladı. Dünyanın dört bir tarafından merakla beklenen Süper Çiçek Ay Tutulması ile tüm dünya muhteşem bir ana tanıklık edecek. Mayıs ayında olmasından dolayı “Çiçek”, tutulma sırasında Ay’ın büründüğü kızıl renkten dolayı da “Kanlı Ay” olarak anılmaktadır.

Haber 26-05-21 11:20

Ay tutulması Türkiye'den canlı izlenecek mi? Süper Çiçek Kanlı Ay tutulması çıplak gözle görülür mü?

Dolunay vaktinde ve Ay'ın düğüm noktalarına yakın olması halinde meydana Ay tutulmasına saatler kaldı. Peki Ay tutulması Türkiye'den canlı izlenecek mi? Süper Çiçek Kanlı Ay tutulması çıplak gözle görülür mü?

Haber 26-05-21 10:55

26 Mayıs günlük burç yorumları | Dikkat! Ay tutulması 6 ay boyunca etkili olacak!

Yay burcunda gerçekleşen Ay tutulması ile beraber bu günlerde fikir değişiklikleri, ilişkilerde farklı deneyimler ve değiştirici etkiler yaşayabilirsiniz. Gerçekleşen Ay tutulması, Yengeç burcuna iş hayatında yenilikler getirirken, Akrep burcunda ise yeni yeteneklerin keşfedilmesini sağlayabilir. Peki Balık, Kova, Oğlak, Yay, Akrep, Terazi, Başak, Aslan, Yengeç, İkizler, Boğa ve Koç burcunun günlük burç yorumları nasıl? İşte Astrolog Merve Rençber’in burç yorumları…

Kadin 26-05-21 08:41

Kanlı Ay Tutulması ne zaman, saat kaçta? Kanlı Ay Tutulması Türkiye'den canlı izlenecek mi?

Meraklıların beklediği Kanlı Ay tutulması ile ilgili geri sayım başladı. Astroloji meraklıları başta gök hareketlerini takip edenler, Kanlı Ay tutulmasını bekliyor. Bazı ülkelerde canlı olarak izlenecek tutulmanın Türkiye’den izlenip izlenemeyeceğine dair açıklama bekleniyor.

Haber 25-05-21 14:30

Dünya, “Süper Çiçek Kanlı Ay” tutulmasına tanıklık edecek

Dünya yarın gece gökyüzünde "Süper Ay" ile tam Ay tutulmasına aynı anda tanık olacak.

Trend 25-05-21 13:32

Bu yıl gökyüzünde neler olacak?

Yeni yılda Dünya'da iki Güneş tutulması, iki de Ay tutulması yaşanacak. Tutulmalar, Türkiye'den izlenemeyecek.

Haber 01-01-21 09:44

Bu gece Çilek Ay tutulması var! Çilek Ay tutulması Türkiye'den görülebilecek mi?

Bu gece dolunay sırasında Çilek Ay tutulması da yaşanacak. Ay tutulma anında, kırmızıya yakın bir renk alacak ve yüzde 57'lik bir kısmı gölgede kalacak. Çilek Ay tutulması Türkiye'den de görülebilecek.

Haber 05-06-20 16:53

Günlük burç yorumunuza göre 10 Ocak Cuma gününüz nasıl geçecek?

10 Ocak Cuma günlük burç yorumlarınızı okumadan güne başlamayın. 10 Ocak Cuma gününde Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova, Balık burçlarına dair günlük burç yorumları haberimizde bulabilirsiniz! Bununla birlikte bugün gerçekleşecek olan dolunay ve Ay Tutulması da burçlar üzerinde farklı etkiler bırakacak.

Kadin 10-01-20 09:24

'Parçalı Ay Tutulması' İstanbul'dan böyle görüntülendi

Merakla beklenen “Parçalı Ay Tutulması” İstanbul'dan görüntülendi.

Trend 16-07-19 22:12

Bir ilk! Ay'a meteorun çarpma anı görüntülendi

2019 yılının ilk ay tutulması sırasında uzay araştırmaları kapsamında bir ilke tanıklık edilmişti. İlk defa Ay'a meteorun çarpa anının kaydedildiği olay, Geçtiğimiz Ocak aynda Avrupa, Afrika ve Amerika kıtalarından izlenebilen kanlı ay tutulması sırasında gerçekleşmişti. Tutulma sırasında Ay’ın yüzeyine göktaşı çarptığı görülmüştü.

Trend 02-05-19 15:46

Kanlı Ay Tutulması görüntüleri yayınlandı

Dünyanın farklı noktalarından görülebilen Kanlı Ay Tutulması hafızalara kazınacak fotoğrafları da beraberinde getirdi. Özellikle fotoğrafçıların heyecanla beklediği Kanlı Ay Tutulması'nın Türkiye'de yalnızca batı bölgelerden ve ilk yarısı izlenebilirken, ABD'den, Afrika ve Avrupa'dan tam olarak gözlemlenebildi.

Trend 21-01-19 08:41

21 Ocak Süper Kanlı Ay Tutulması nereden izlenebilecek? Süper Kanlı Ay Tutulması kaç saat sürecek?

21 Ocak günü 2019 yılının ilk Süper Kanlı Ay tutulmasının yaşanacak. 21 Ocak'taki Süper Kanlı Ay tutulması Afrika, Amerika kıtalarından tam olarak izlenebilecekken Türkiye'den sadece yarısı izlenebilecek ve ülkenin batısından izlenebilecek. Tamamı 5 saat 12 dakika sürecek olan Süper Kanlı Ay Tutulması'nda tam tutulma anı ise 1 saat 2 dakika sürecek.

Trend 18-01-19 14:59

Süper Kanlı Ay Tutulması için 'kıyamet kopacak' iddiası

Bir yüzyıl içinde 28 kez meydana gelen Süper Kanlı Kurt Ay Tutulmasının bu kez 20 Ocak Pazar gününü 21 Ocak Pazartesi gününe bağlayacağı gece gerçekleşeceği bilgisi paylaşıldı. Ay'ın atmosferdeki ışık etkisiyle renginin turuncu ya da kızıla dönüşmesinden dolayı ismine Süper Kanlı Ay Tutulması denilen doğa olayı ile ilgili bu kez çarpıcı bir iddia gündeme geldi.

Haber 15-01-19 09:58

2019'a dikkat! Bu olaylar meydana gelecek

2019'da üç Güneş, iki Ay tutulması bekleniyor. Türkiye'den sadece parçalı Ay tutulması gözlenebilecek.

Haber 31-12-18 18:38

Şahan Gökbakar'ın 'Kanlı Ay' tutulması paylaşımı olay oldu!

Tüm dünya 'Kanlı Ay' tutulmasına kitlenirken, ünlü isimler de Instagram'dan ay tutulması fotoğrafları paylaştı. Ünlü komedyen Şahan Gökbakar ise yaptığı paylaşımla takipçilerini adeta trolledi!

Magazin 28-07-18 00:42

Türkiye Kanlı Ay tutulmasına kilitlendi! İşte Kanlı Ay tutulmasından dikkat çeken kareler!

Dünya 'Kanlı Ay' olarak adlandırılan tutulmaya kilitlendi. Türkiye'den de görülebilen tutulma vatandaşlar tarafından yoğun ilgiyle izlendi.

Haber 27-07-18 22:55

Tüm dünya Kanlı Ay tutulmasını izlerken dikkat çeken görüntü

Dünya 'Kanlı Ay' olarak adlandırılan tutulmayı izlerken, bir yolcu uçağının Ay'a gidiyormuş gibi göründüğü kare, objektife yansıdı.

Haber 27-07-18 21:20

Kanlı Ay Tutulması 2018 bugün kaçta ve nerede izlenebilecek? Korkutan ay tutulması senaryosu

Bugün Kanlı Ay Tutulması yaşanacak. Mars, Ay ile aynı hizada olacak. Hollandalı deprem araştırmacısı Hoogerbeets, bugün yaşanacak olan kanlı ay tutulmasıyla ilgili korkutan bir iddiada bulunarak olayın 6 ila 8 büyüklüğünde depremleri tetikleyebileceğini öne sürdü. Peki kanlı ay tutulması İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere nereden ve ne zaman izlenebilecek? Ay tutulması kaçta başlayıp kaçta sona erecek? Kanlı ay tutulması nedir sorusunun cevabı ve merak ettiğiniz detaylar haberimizde.

Haber 27-07-18 07:11

Kanlı Ay tutulması sonrası Mars sürprizi! Kanlı Ay tutulması Türkiye'den izlenebilecek mi?

21. yüzyılın en uzun Kanlı Ay tutulması Türkiye'den izlenebilecek mi? sorusu üzerinde durulurken bir de mars sürprizi çıktı. Peki kanlı ay tutulması nedir? Kanlı Ay tutulması nasıl gerçekleşecek? Kanlı ay tutulması sonrasında da beklenen Mars sürprizi ne olacak?

Haber 25-07-18 14:00

21. yüzyılın en uzun Kanlı Ay tutulması cuma günü yaşanacak

Dünya'nın Güneş ile Ay arasına gireceği tutulma sırasında yerkürenin gölgesi 1 saat 43 dakika boyunca Ay'ın görünen yüzünü tamamıyla örtecek - Ay, tutulma sırasında "Kanlı Ay" olarak adlandırılan kızıl bir görünüme bürünecek

Haber 25-07-18 13:22

En uzun Ay tutulması, İstanbul Üniversitesi'nde de izlenebilecek

Ay tutulması, 27 Temmuz Cuma 22.30 ile 00.13 saatleri arasında Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü'nde teleskopla takip edilebilecek

Haber 18-07-18 19:26

Bir yandan Ay bir yandan Güneş: Bu ay 2 önemli tutulma var!

Temmuz ayında insanlık 2 önemli doğa olayına daha tanıklık edecek. İlk olarak 13 Temmuz’da Parçalı Güneş tutulması görülecek. Parçalı Güneş tutulmasının ardından Kanlı Ay tutulması yaşanacak. Peki 2018 Kanlı Ay tutulması ne zaman yaşanacak?

Haber 12-07-18 20:02

Kanlı Ay Tutulması nedir? Kanlı Ay Tutulması Türkiye'den izlenebilecek mi?

Dünya'nın uydusu olan Ay'ın kırmızı göründüğü tam Ay Tutulması ile gerçekleşen Kanlı Ay Tutulması ne zaman gerçekleşecek? Kanlı Ay tutulması nedir, hangi ülkelerden izlenecek?

Haber 12-07-18 14:14

21'inci yüzyılın en uzun 'Kanlı Ay Tutulması' için geri sayım

Gezegenimizin tek uydusu olan Ay'ın kızıl görüntüye büründüğü tam Ay tutulması ile gerçekleşen Kanlı Ay Tutulması'sı için nefesler tutuldu.

Haber 12-07-18 13:38

Parçalı Güneş tutulması ne zaman gerçekleşecek?

31 Ocak’ta yaşanan Süper Kanlı Mavi Ay Tutulmasından sonrası gökyüzü yeni bir tutulmaya ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 2018'in ilk Parçalı Güneş tutulması için geri sayım başladı.

Haber 12-02-18 10:20

İstanbul'dan kanlı ay manzaraları

İstanbul'da havanın kararmasıyla birlikte Kanlı Ay dün akşam saat 18.34 sıralarında kendini gösterdi.

Haber 31-01-18 19:47

Süper Mavi Kanlı Ay Tutulması yarın

31 Ocak Çarşamba günü gerçekleşecek olan dolunayı üç şey ayrıca özel kılıyor. Ay Çarşamba akşamı her zamankinden daha parlak olacak, hafif kırmızı gözükecek ve "mavi" olacak.

Haber 30-01-18 04:06

En son 132 yıl önce görülmüştü! 31 Ocak'ta 'Kanlı Ay' , 'Mavi Ay' ve 'Süper Ay' görülecek

2018'in ilk doğa olayı olan Ay Tutulması için nefesler tutuldu. 31 Ocak’ta, 'Ay tutulması', 'Mavi Ay' ve 'Süper Ay' aynı anda görülecek. Tarihi an Türkiye'den de gözlemlenecek.

Haber 29-01-18 09:19

Parçalı ay tutulması gerçekleşti

Merakla beklenen parçalı ay tutulması gerçekleşti. Türkiye'nin her yerinden ay tutulmasıyla ilgili fotoğraflar art arda geldi.

Haber 07-08-17 22:02

7 Ağustos ay tutulması nereden izlenebilecek? Kısmi ay tutulması saat kaçta?

Kısmi ay tutulması olarak nitelendirilen 7 Ağustos parçalı ay tutulması, Türkiye'den de izlenebilecek. 2017 yılı, tamamiyle uzay olaylarıyla geçiyor ve yarın akşam da dolunay ve ay tutulması meydana gelecek. En net haliyle Rusya'dan izlenebilecek olan ay tutulması, ortadoğu, avrupa, pasifik ve asya gibi çeşitli kıtalardan ve ülkelerden görülebilecek, Türkiye dahil. Peki, 2017'nin 3. uzay olayı, kısmi ay tutulması saat kaçta başlayacak, kaçta bitecek ve nereden görülebilecek? İşte detaylar....

Haber 06-08-17 19:34

'Süper Ay' tutulması gerçekleşti

TUBİTAK Ulusal Gözlemevi (TUG) tarafından bu yılın en önemli gök olaylarından biri olarak kabul edilen 'Süper Ay' tutulması gerçekleşti.

Haber 28-09-15 08:42