Böcek Haberleri

Antibiyotikleri unutun: Birinci Dünya Savaşı'nda yaralanan askerlere uygulanan yöntem! Kullananlar giderek artıyor

Sağlık için ilaçların yanı sıra birçok farklı çözüm yolu bulunuyor. Doğal tedavileri tercih eden kişiler ilacın yerine geçebilecek tedavi yöntemleri arıyorlar. Eski zamanlarda kullanılan bazı tedaviler günümüzde de kullanılmaya devam edebiliyor. Birinci Dünya Savaşı askerlerinin yaralarını iyileştirmek için kullandıkları yöntem son günlerde giderek artmaya başladı.

Haber 06-11-22 15:57

Bu karışımı yapanların evine 1 sene böcek girmiyor! Evdeki böceklerden kurtulmak için her sene uygulayın

Böcekler hem istenmeyen görüntülere hem de sağlık için zararlı durumlara yol açabiliyor. Evde istenmeyen böcekler yılın her mevsiminde görülebiliyor. Evdeki böceklerden kurtulmak için çeşitli yöntemler aranıyor. Her sene yapacağınız oldukça kolay karışım ile 1 sene boyunca böceklerden uzak durabilirsiniz.

Kadin 06-11-22 07:02

Yeni bir böcek türü keşfedildi! Dünyada sadece o ilimizde yaşıyor

Prof. Dr. Sinan Anlaş ve öğrencisi Enes Zafer Kacar, yeni bir böcek türü keşfetti. Prof. Dr. Anlaş, "Bu türü Enez'de, Gala Gölü Milli Parkı yakınında bir çimenlik alanda tespit ettik. Bu tür muhtemelen dünyada sadece Gala Gölü Milli Parkı çevresinde yaşıyor" dedi. Keşfedilen böcek türüne 2019 yılında vefat eden ve dünyaca tanınan bir sürüngen uzmanı olan Prof. Dr. Bayram Göçmen'e ithafen "lathrobium gocmeni" adı verildi.

Haber 20-10-22 09:25

Neden daha önce duymamışım diyeceksiniz: Buz küplerinin farklı kullanım alanları! Birçok sorunu kökten çözüyor

Mutfakta kullandığımız birçok ürün sadece mutfakta değil diğer alanlarda da yardımımıza koşuyor. Buz da sağlıktan temizliğe kadar birçok soruna fayda sağlayan malzemeler arasında bulunuyor. Buzu sadece içecekleri soğutmak için kullanıyorsanız yanlış yapıyorsunuz. Buzun farklı kullanım alanları günlük yaşadığımız birçok sorunu kökten çözüyor.

Kadin 10-10-22 09:34

KYK kız öğrenci yurdunda çekilen görüntüler... Korkunç iddia: Çeşit çeşit böcekler, yılanlar...

Edirne'de bulunan Selimiye Kız Öğrenci Yurdu'nda çekildiği öne sürülen görüntüler ve şikayetler gündeme oturdu. Bahçeli bir alanda bulunan yurtta, odalarda çeşitli boyutlarda böcekler olduğu ifade edildi. Böceklerin yanı sıra yılan dahi gördüklerini ifade eden öğrencilerin şikayetleri şok etti. Yurt odalarının yanı sıra yemekhane ve yemeklerin de gerekli koşullarda olmadığı belirtilirken bir öğrenciyi yılan ısırdığı iddia edildi.

Haber 04-10-22 10:38

Duyunca çok şaşıracağınız en ilginç fetişler! Evliliklerin bitmesine neden olabilir

Cinsellik toplumda konuşulmayan belirli başlı konular arasında yer alıyor. Buzdağının görünmeyen kısmında cinsellik adına çok ilginç arzular bulunabiliyor. Fetişler genellikle zararsız görülüyor. Ancak oldukça ilginç olan bazı fetişler mide bulandırıcı görüntülere sebep olabiliyor, sağlığa zarar verebiliyor.

Haber 29-09-22 09:05

Adana'da narenciye alanlarına faydalı böcek salındı

Adana'da narenciye alanlarına faydalı böcek salındı

Yurthaber 22-09-22 14:27

Avustralya’da okul kantininde çılgınlık! Binlerce okula dağıttılar, çocuklara böcek yedirdiler

Avustralya’daki binlerce okula böcek cipsleri dağıtıldı. Okul kantininde satılan böcek cipslerini yiyen ilkokul öğrencilerine tadının nasıl olduğunu soran yetkililer o anları sosyal medyadan paylaştı. Sosyal medyada kullanıcıları görüntülere anında tepki gösterdi.

Trend 10-09-22 16:28

Hafif yemek isteyip ekmek aldılar! İş arkadaşları yemek yerken şok geçirdi

Bilecik'te bir grup iş arkadaşı sıcak havanın etkisini hesaba katarak hafif bir yemek istedi. Yiyeceklerini alan arkadaşlar işyerine döndükten sonra yemeğe oturdular ve bir kısmını tükettiler. Ancak yemeğin yarısında karşılaştıkları olayla hep birlikte büyük şok yaşadılar.

Haber 24-08-22 15:05

Evdeki güveleri temizlemenin yolu buradan geçiyor, evdeki güveler nasıl temizlenir? Güvelerin oluşumu nasıl önlenir?

Ev temizliği oldukça önem taşıyor. Evin içerisinde zaman zaman böcekler, güveler görülebiliyor. Böceklerden ve güvelerden uzak durmak için önlem almak gerekiyor. Bu güveleri oldukça basit bir şekilde temizleyerek tertemiz evinize kavuşabilirsiniz

Kadin 21-08-22 16:44

Kavunun içinden çıktı! Gördüğü manzara karşısında şaşkına döndü

Batman'da akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. Bir çiftçi, bahçesinden kopardığı kavunun içinde bir böcek buldu. Böceği yakından inceleyen çiftçi karşılaştığı ilginç görüntü karşısında şoke oldu. Böceğin sırtında kadın figürü gören çiftçi, yaptığı araştırma sonucunda böceğin cinsini öğrendi. Böceğin benekli kalkan böceği (Rhaphiggaster) olduğu ortaya çıktı.

Haber 15-08-22 18:50

60 yıldır korunuyor! Yanan ormanlık alandan toplanan böcekler bu müzede sergileniyor

Antalya’da kurulan Böcek Müzesi’nde yanan orman alanlarından toplanan 530 tür böcek sergileniyor. 60 yıldan bu yana naftalin yardımı ile korunan böcekler, herhangi bir zarar görmemesi için iğneleme yöntemi ile cam koleksiyonlar içerisinde saklanıyor. En dikkat çeken böcekler ise geyik ve gergedan böceği oldu.

Trend 12-08-22 17:49

En çok bu bölgelerde rastlanıldı...Türkiye'ye geliyorlar, birçok hastalığı taşıyorlar!

3 yıldır devam eden araştırmalar sonucunda iklim değişikliği nedeniyle birçok hastalık taşıyan böceklerin Türkiye’ye geldiği tespit edildi. Tekirdağ, Lüleburgaz, Edirne, Çanakkale, Balıkesir hattında bu böceklerin daha çok görüldüğü belirtilirken Dr. Işıl Tulum, hastalık taşıyan böceklerin kimyasal ilaç ile yok edilemeyeceğini belirtiyor.

Haber 11-08-22 11:14

Antalya'daki böcek müzesinde 530 tür sergileniyor

Orman Bölge Müdürlüğü Orman Zararlıları ile Mücadele Şube Müdürlüğünde oluşturulan küçük müze, ziyaretçilerin dikkatini çekiyor - Orman Bölge Müdürü Vedat Dikici: - "Ormana baktığınızda belki sadece ağacı görüyorsunuz ama içine girdiğinizde daha birçok canlının barındığını görürsünüz. 'Doğadaki çeşitlilik görülsün' diye bu müzeyi oluşturduk"

Yurthaber 09-08-22 11:05

Sosyal medya bunu konuşuyor! Ünlü bir firma için üretildi, içinden çıkan şoke etti

Sosyal medyada paylaşılan bir görüntü gündem oldu. Görüntüde ünlü bir yemek firması için üretilen açılmamış paketteki ekmek kadayıfının içinden böcek çıktı. Söz konusu görüntü izleyenleri şoke etti.

Haber 01-08-22 14:09

Sulak alanlarda ortaya çıkan Yusufçuk böceği Sarıkamış'ın doğasına renk kattı

Sulak alanlarda ortaya çıkan Yusufçuk böceği Sarıkamış'ın doğasına renk kattı

Yurthaber 11-07-22 11:02

İstanbul ormanlarında dumansız yangınla mücadele

İstanbul Orman Bölge Müdürü Yusuf Şahin: - "Ormanlara zarar veren böceklerle mekanik, biyolojik, biyoteknik ve kimyasal mücadele ediyoruz. Ancak kimyasal mücadeleyi doğaya zarar verdiğinden dolayı kullanmıyoruz" - İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü Orman Zararlılarıyla Mücadele Şube Müdürü Ahmet Yasin Çelen: - "Özellikle iklim değişikliğiyle birlikte ormanlarda ağaçlar son yıllarda strese girmiş durumda ve biz bu mücadeleleri yapmazsak ormanlarda toplu kurumalar meydana geliyor"

Yurthaber 05-07-22 11:02

Laboratuvarda üretilmiş et ve böcekler 'sağlık ve çevre için faydalı'

Laboratuvarda üretilmiş et ve kıyma yapılarak yenilebilecek böceklerin, karbon salımlarında ve suda büyük tasarruf edilmesini sağlamanın yanı sıra, arazilerin doğal yaşama bırakılmasına sağlayabileceği belirtildi.

Haber 01-07-22 12:03

Yaz aylarında istenmeyen her türlü haşerat için en etkili böcek ilacı çeşitleri

Sıcakların etkisiyle evin her yerini saran böceklerden mustarip olanlar burada mı? Sadece ev değil, bahçesi olanlar için de kabusa dönüşen haşere sorunundan doğru ilaçlama ürünleri ile kurtulmak mümkün. “Peki ama en iyi böcek ilacı hangisi?” dediğinizi duyar gibiyiz. İşte, biz de bu sorunuzu yanıtlamak için en etkili böcek ilaçlarını tek tek inceledik.

Haber 29-06-22 17:58

Her evde bulunuyor: Bu doğal yöntem ile etrafınızdaki böceklere elveda

Yaz aylarının gelmesi hevesle beklense de bu aylarda sıcaklıklar nedeniyle ortaya çıkan böceklerin sayısı oldukça artıyor. Özellikle bahçede ve balkonda böcekler nedeniyle rahat duramıyorsanız aşağıdaki doğal yöntemleri mutlaka denemeniz gerekiyor. Bu yöntemler sayesinde böcek ısırıklarından oldukça kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz.

Kadin 17-06-22 15:51

Evinizi basan karıncalardan kurtulun! İşte karıncaları uzaklaştıran 5 yöntem...

Evdeki kırıntılar, karınca istilasına yol açar. Aynı zamanda toz şekerler ve şekerlemeler de karıncaları evinize çeker. Evdeki karıncalardan kurtulmak için oldukça basit olan bu 5 yöntemi deneyin...

Haber 12-06-22 00:53

Laboratuvarda üretilmiş et ve böcekler 'sağlık ve çevre için faydalı'

Laboratuvarda üretilmiş et ve kıyma yapılarak yenilebilecek böceklerin, karbon salımlarında ve suda büyük tasarruf edilmesini sağlamanın yanı sıra, arazilerin doğal yaşama bırakılmasına sağlayabileceği belirtildi.

Haber 10-06-22 00:28

Kıtlık kapıda! Çok yakında sofralarda sahte muzlar ve solucanlar yer alacak

Küresel iklim değişikliği, çevre felaketi ve savaşlar dünyayı bekleyen yiyecek kıtlığını her geçen gün daha fazla yaklaştırıyor. Uzmanlar, gelecekte gıda kıtlığıyla mücadele etmek için raflarda daha fazla süper gıda bulunması çağrısında bulunuyor. Uzmanlar, 2050 yılına kadar yemek menülerinde sahte muzlar, solucanlı yemekler olacağını belirtiyor.

Yemek 04-06-22 10:23

Sosyal medyada tartışma konusu oldu! Öğrencilere böcek yedirecekler

Galler'deki dört ilkokul, çocukları böcek proteiniyle beslemeye hazırlanıyor. Çocuklara verilecek ürünün kıyma gibi göründüğü belirtildi. Ancak deney sosyal medyada tepkiyle karşılandı.

Haber 01-06-22 11:41

Sinek ve böcekle beslenen bitkiler yok satıyor!

Bursalı çiçekçinin yurt dışından getirdiği sinek ve böcek yiyen bitkiler büyük ilgi görüyor. Sinekkapan ve böcekkapan bitkisinin fiyatı boyutuna göre 25 ila 300 lira arasında değişiyor. Bu bitkiler salgıladıkları sıvı sayesinde sinek ve böcekleri kendilerine çekiyor. İçine girenleri kapanarak yiyor.

Haber 22-05-22 09:30

Laboratuvarda üretilmiş et ve böcekler 'sağlık ve çevre için faydalı'

Laboratuvarda üretilmiş et ve kıyma yapılarak yenilebilecek böceklerin, karbon salımlarında ve suda büyük tasarruf edilmesini sağlamanın yanı sıra, arazilerin doğal yaşama bırakılmasına sağlayabileceği belirtildi.

Haber 26-04-22 12:21

Adana'da buğday ekili alanlara faydalı böcek salındı

Adana'da buğday ekili alanlara faydalı böcek salındı

Yurthaber 21-04-22 10:01

Edirne'ye uğur böceği şeklinde doğa ve böcek müzesi yapılıyor

Vali Ekrem Canalp: -"Müzemiz koleksiyonunda, tahnit işlemi tamamlanmış memeli, kuş, balık ve sürüngenlerden oluşan 88 farklı türde toplam 150 adet hayvan bulunmaktadır. Bu sayı her geçen gün artmakta olup tahnit yapılmayı bekleyen 70 adet hayvan daha bulunmaktadır"

Yurthaber 31-03-22 14:49

Böcek sevdalısı profesör, 4 bin türlük koleksiyonunu müzede sergilemek istiyor

KSÜ Ziraat Fakültesi Bitki Koruma Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mahmut Murat Aslan: - "O kadar güzel ki böcekler, dünyasına girdiğiniz zaman onların renkleri, görevleri ve onların doğadaki etkinlikleri olsun bunu öğrendikçe aşkla bu işi yapıyorum" - "Yaklaşık 3 yıl önce dağ şekeri bitkisi üzerinde yaşayan 2 farklı böcek türünü literatüre kazandırdık. Bu böceklere 'Kahramanmaraşensis' ve 'Hasanberkayi' isimlerini verdik"

Yurthaber 10-03-22 11:13

Pul biberden aspirine: Bitkileri zararlı böceklerden korumanın yolları

Ev dekorasyonunda da önemli bir yeri olan bitkileri her zaman canlı ve sağlıklı görmek isteriz ama bazı zararlı böcekler bitkilerin hastalanmasına ve ölmesine neden olabilir. Bitkilerinizi yaprak biti, kırmızı örümcekler ya da beyaz sinekler gibi zararlı böceklerden koruma yollarını sizler için derledik.

Kadin 14-02-22 13:13

Türk bilim insanları keşfetti! Yeni böcek türüne eski bakanın adı verildi

Mardin'in Ömerli ilçesinde Türk bilim insanları tarafından yeni bir böcek türü keşfedildi. Böceğe, eski Tarım Bakanlarından Nihat Şevket İyriboz'un isminden esinlenilerek 'Phytocoris iyribozi' adı verildi. Prof. Dr. İnanç Özgen, "Türün zararlı veya faydalı olduğu yönünde herhangi bir kaydımız yok. Bu türün bizim için en onur verici yönü; tarım bakanı olan, ülkemiz tarımına ve zirai mücadele enstitülerinin açılmasına katkıda bulunan Nihat Şevket İyriboz adına isimlendirilmesi" dedi.

Haber 01-12-21 10:10