Cilt Lekesi Haberleri

Cilt lekelerini silip süpürüyor! Kusursuz bir cilde sahip olmak için 3 önemli madde

Cilt lekeleri, birçok kişinin karşılaştığı bir sorundur. Kusursuz bir cilde sahip olmak için doğru bakım rutinleri önemlidir. Cildi iyileştiren bu 3 madde, cildinizin tonunu eşitlemeye, lekeleri azaltmaya ve cildinizi yenilemeye yardımcı olur. Doğru cilt bakımı ile daha parlak, pürüzsüz ve kusursuz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Kadin 15-03-2024 12:34

Uzman isim açıkladı: Bazı hastalıklar cilt lekelerine yol açabiliyor! İşte çözüm yolları

Cilt lekelerinin bazı hastalıkların sonucu olarak ortaya çıkabileceğini belirten uzman isim, “Cilt lekeleri, sivilce ya da diğer cilt yaralanmalarının sonucunda da meydana gelebiliyor. Bazı hastalıklar da bu durumun tetikleyicileri arasında yer alıyor. Örneğin, egzama veya sedef gibi hastalıklar, cildin tahriş olmasına yol açan problemler, bu listenin ilk sırasında konumlanıyor. Hamilelik gibi bazı hormonal değişikler ve bireylerin kullandığı bazı ilaçlar da cilt lekeleri doğurabiliyor." dedi.

Kadin 01-03-2024 09:28

Boyut, şekil ve renk değiştiren cilt lekelerine dikkat: Basit bir leke olmayabilir! Uzman isim Geri dönüşü olmayan sonuçlara yol açabilir diyerek uyardı

Cilt lekelerinin farklı faktörlerin etkisiyle ortaya çıkabileceğini ve bazı tip lekelerin ciddiye alınması gerektiğini söyleyen Deri Hastalıkları Uzmanı Dr. Aliye Sevdem Gülcan, boyut, şekil ve renk değiştiren cilt lekelerine karşı uyardı. Bazı lekelerin cilt kanserinin habercisi olabileceğini ifade eden Dr. Aliye Sevdem Gülcan önemli açıklamalarda bulundu.

Kadin 12-02-2024 11:17

Güneş lekelerine iyi gelen yöntemler: Güneş lekelerine ne iyi gelir?

Güneşin etkileriyle birlikte cildimiz zamanla çeşitli zararlarla karşılaşabilir. Ultraviyole (UV) ışınları, güneşin cilde zarar veren başlıca faktörlerdir. Bu zararlar, cilt kanseri, erken yaşlanma belirtileri ve pigmentasyon problemleri gibi çeşitli sorunlara neden olabilir. UV ışınları cildin üst tabakasına derinlemesine nüfuz ederek DNA'ya zarar verebilir. Bu cilt hücrelerinin anormal büyümesine ve hastalıkların gelişimine yol açabilir.

Haber 30-11-2023 22:17

Evinizden eksik etmeyin: Cildi ve saçları ışıl ışıl parlatıyor! En az 10 yaş gençleştiriyor

Cilt ve saç bakımında doğal ürünlerin oldukça etkili faydaları bulunuyor. Pahalı ürünler almak yerine evde doğal ürünler ile bakım yapmak isteyenlerin evinde mutlaka aloe vera jeli bulunuyor. İşte duyunca şaşıracağınız aloe vera jelinin mucizevi faydaları...

Kadin 02-09-2023 16:25

Cildini gençleştirmek için uyguladığı yöntem mide bulandırdı! Cildine adet kanını süren kadın büyük tepkiler aldı

Cilt bakımı için çok çeşitli yöntemler deneniyor. Oldukça şaşırtıcı cilt bakım uygulamalarının faydalı olduğu görülebiliyor. TikTok hesabı üzerinden cildine regl kanını sürdüğünü gösteren Derya isimli kadın büyük tepkiler aldı. Tepkilere rağmen bunun oldukça faydalı olduğunu düşünerek yapan kadınlar da bulunuyor.

Haber 07-10-2022 11:41

Soğan suyu ile elma sirkesini karıştırın her gün sürün: Etkisi inanılmaz! Cilt lekelerinden eser kalmaz

Soğan ve elma sirkesinin mucize gibi faydaları herkes tarafından bilinen bir gerçek. Peki, ikisini bir araya getirince neler olacağını biliyor musunuz? Basit bir uygulama ile ciltteki yaşlılık lekelerini kısa sürede yok edebilirsiniz. Hiperpigmentasyon sebebiyle ciltte oluşan lekelerden eser kalmaz.

Haber 22-09-2022 20:09

Böylesi görülmedi! Sadece bronzlaşmak istemişti ama…

Bronzluk birçok kişi için büyük önem taşıyor. Tatile gidemeyenler veya daha hızlı yanmak isteyenler güneşlenmek yerine solaryumu tercih ediyorlar. Solaryuma giden bir kadın başına gelenleri TikTok hesabından paylaşarak herkesi uyardı.

Haber 04-09-2022 17:19

Mucizevi maske tarifi! Yüzdeki tüyleri gideriyor, cilt lekelerini düzenliyor

Cilt bakımında yüze verilen oldukça önem taşıyor. Daha sağlıklı ve bakımlı bir görünüm için cilt temizliğini ve bakımını aksatmamak gerekiyor. Yüzde çıkan istenmeyen tüyler ve cilt lekeleri can sıkıcı durumlara yol açabiliyor. Tüm bu sorunlar için doğal maske tarifleri bulunuyor.

Kadin 11-08-2022 07:06

Kurdeşen döküntülerine son! Bu bitkiler kaşıntınıza iyi gelecek

Kurdeşen sık sık karşılaşılan cilt sorunları arasında yer almaktadır. Özellikle sıcak ve soğuk hava değişimlerinde artan kurdeşen, hastayı oldukça rahatsız etmektedir. Kurdeşenin kaşıntısına ve kızarıklığına iyi gelen doğal ürünler vardır. Bu doğal kürler ile kurdeşen çok daha hızlı şekilde iyileşmektedir.

Haber 01-07-2022 14:07

Geçirir sanıyorsunuz ama iz bırakabilir! Güneş yanığınızı tedavi etmek için sakın yapmayın

Yaz aylarında güneş yanıkları oldukça artmaya başlıyor. Güneş yanıklarına uygulanan birçok tedavi yöntemi oldukça ciddi sonuçlara yol açabiliyor. Güneş yanıklarını tedavi etmek için cildinize sürdükleriniz cilt lekesine sebep olabilir. Bunu önlemek adına güneş yanıkları hakkında bilinçli olmak gerekiyor.

Haber 01-07-2022 10:27

Herkesi uyardı! Bitkiye dokunduğu için ağır yanıklar meydana geldi

Dev tavşancılotu bitkisi toplum tarafından fazla bilinen bitkiler arasında bulunmuyor. Oldukça tehlikeli olan bu bitkiye temas etmek ciltte yanıkların oluşmasına neden olabiliyor. Kimberley Walker’ın 12 yaşındaki oğlu dev tavşancılotu bitkisiyle temas ettiği için cildinde ciddi yanıklar meydana geldi. Talihsiz çocuğun annesi bu bitki hakkında herkesi uyardı.

Haber 28-06-2022 17:19

Sıkı bir cilt için kullanabileceğiniz en iyi gözenek sıkılaştırıcı serum çeşitleri

Pürüzsüz ve bakımlı bir cilt herkesin hayali, değil mi? Genişlemiş gözenekler maalesef bunun önünde büyük bir engel oluşturuyor. Siz de genişleyen gözenek sorunuyla karşı karşıyaysanız endişelenmenize gerek yok. Cilt probleminize yönelik bir serumu kullanarak gözeneklerinizi sıkılaştırabilir, cildinizin pürüzsüz görünmesini sağlayabilirsiniz. Bu ürünleri merak ediyorsanız yazımıza göz atmaya ne dersiniz?

Kadin 23-06-2022 15:18

Çok az malzeme ile sivilcelere ve lekelerine en etkili maske tarifi

Zamanla ciltte çeşitli problemler meydana gelebiliyor. Cilt problemlerini önlemek adına cilt bakımına dikkat etmek ve doğru maskeleri uygulamak gerekiyor. Evde yapacağınız doğal maskeler cilt lekelerini ve sivilcelerinizi geçirebilirsiniz. Aşağıda yer alan maskeyi mutlaka denemelisiniz.

Kadin 20-06-2022 17:09

Yanlış yapıyorsunuz: Cilt lekelerinden uzak durmak için uyguladığınız güneş kremi miktarına dikkat!

Yaz aylarında güneş ışınlarına bağlı olarak ciltte görülen lekelerde artış meydana geliyor. Cilt lekelerini ortadan kaldırmak ve önlemek adına güneşe çıkarken sürülen güneş kremi miktarına dikkat etmek gerekiyor. Yazın sürülen güneş kremlerini yanlış miktarda uyguluyor olabilirsiniz. Uzmanlar güneş kremleri hakkında uyarıyor.

Kadin 17-06-2022 14:58

Sedef hastalarına müjde! Tedavisi yok zannetmeyin

Sedef hastalığı sık karşılaşılan cilt hastalıkları arasında yer alıyor. Sedef hastaları bu hastalığın tedavisini olmadığını düşünerek kaygılanıyor. Ancak sedef hastalığının tedavisi artık var. Geliştirilen tedavi yöntemleri sedef hastalarına umut ışığı oldu. Cilt sağlığı ve kalp, eklem sağlığı için hastaların tedavi olması gerekiyor.

Haber 11-06-2022 11:31

Cilt problemi yaşayanlar için birebir! Deri hastalıklarına karşı Yasemin Çayı mucizesi!

Doğada yetişen pek çok bitkinin hastalıkları iyileştirmede, çeşitli problemlere iyi gelmede oldukça etkili oldukları görülmüştür. Bitkilerden elde edilen çaylar da uzun yıllardır alternatif tedavi yöntemleri olarak kullanılmaktadır. Cilt problemleri yaşayanlar için en etkili çözümlerden biri ise Yasemin Çayı olarak bilinmektedir.

Haber 28-05-2022 17:23

Cilt lekelerini tamamen geçiriyor! Her evde bulunuyor

Herkes pürüzsüz ve sağlıklı bir cildin hayalini kuruyor. Ancak pürüzsüz bir cilde sahip olmak oldukça zorlu olabiliyor. Ciltte oluşan problemler istenmeyen görüntülere sebep oluyor. Doğru bakım yöntemleri ile cilt problemlerinizden kısa süre içerisinde kurtulabilirsiniz. İşte her evde bulunan ve cilt lekelerini gideren o doğal çözümler…

Kadin 25-05-2022 15:40

Yeşil çayın bu özelliklerini duymamıştınız! Gigi Hadid’in yeşil çay maskesi tarifi

Yeşil çayın zayıflamaya karşı oldukça etkili olduğu biliniyor. Sağlığı olumlu yönde etkileyen yeşil çay cilt problemlerine karşı da birçok fayda sağlıyor. Güzelliği ile tanınan Gigi Hadid cilt bakımında yeşil çay maskesini kullanıyor. Siz de yeşil çayın cilde olan faydalarını öğrenerek bu maskeyi kullanabilirsiniz.

Kadin 25-05-2022 11:41

Sadece bir haftada sivilce lekelerine elveda!

Sivilceler daha çok ergenlik döneminde ortaya çıksa da her yaşta insanda çıkabiliyor. Kişiyi oldukça rahatsız eden bir sorun olan sivilceye yapılan yanlış müdahaleler iyileşme sürecini olumsuz etkiliyor ve ciltte sivilce lekesi kalmasına sebep oluyor. Sivilce lekelerini evde yapacağınız maske ile çok kısa sürede çözebilirsiniz.

Kadin 17-05-2022 09:37

Bu maske her türlü cilt problemini bitiriyor! Cilt lekelerinizden tamamen kurtulacaksınız

Problemsiz sağlıklı bir cilt herkesin hayali. Sağlıklı cilde kavuşmak için çeşitli bakım ürünlerini alınıyor. Bu bakım ürünlerinin çoğu cilt lekeleri üzerinde istenilen sonucu sağlayamıyor. Evde çok kolay bir şekilde yapacağınız maske tarifi ile istediğiniz pürüzsüz ve lekesiz cilde kavuşabilirsiniz.

Kadin 13-05-2022 17:41

Hamilelik döneminde artmaya başlıyor! Cilt lekelerinde dikkat edilmesi gerekenler

Hamilelik döneminde salgılanan hormonlar, cilt lekelerini tetikliyor! Gebelikte deri artan hormonlar dolayısıyla cilt oldukça hassaslaşır ve lekelenme riski artar. Alerji, sivilce, kaşıntı, deri çatlakları, eller ve ayaklarda kızarmalar, saç ve tırnaklarda değişiklikler, bazı deri hastalıklarında alevlenmeler görülebilir.

Kadin 04-05-2022 15:59

Cilt lekelerine ve sivilcelere etkin çözüm!

Herkes cildinin pürüzsüz ve sağlıklı görünmesini istiyor. Pürüzsüz cilde kavuşmak çok zor olabiliyor. Cilt problemlerini çözmek ve ciltte istenilen görünüme kavuşmak için cilt bakımına dikkat etmek gerekiyor. Cadı fındığı yağı ile birçok cilt probleminizi çözebilirsiniz. Cadı fındığı yağı akla gelebilecek her türlü cilt problemine iyi geliyor.

Kadin 27-04-2022 10:21

Bu özelliklerini hiç duymamıştınız! Tüm cilt problemlerini çözüyor

Cilt problemleri oldukça rahatsız eden bir görünüme sebep oluyor. Herkes cildinin pürüzsüz, sağlıklı ve sıkı görünmesini istiyor. Çeşitli sebeplere bağlı ciltte problemler meydana geliyor. Cilt problemlerinizin çoğunu domates ile çözebileceğinizi biliyor muydunuz? Domates birçok cilt probleminin giderilmesini sağlıyor.

Kadin 12-04-2022 14:14

Sivilce izlerini geçirmek için yapılması gerekenler

Sivilce daha çok ergenlik döneminde çıksa da her yaştan ve her cinsiyetten insanın cildinde zaman zaman oluşabiliyor. Sivilcelerin tam geçmesini beklemeden müdahalede bulunmak sivilce izi oluşmasının etkenleri arasında yer alıyor. Sivilce izleri ciltte uzun süre kalabiliyor. Sivilce izlerinin iyileşmesini hızlandırmak için cilt bakımınızı düzenleyebilir ve uygun maskeler yapabilirsiniz.

Kadin 05-04-2022 09:41

Sivilcelere iyi geliyor, ciltteki lekeleri temizliyor! İşte diş macununun 7 farklı kullanım alanı...

Diş macunu, ağızda bakteri oluşumunu önleyerek ağız sağlığını koruyor. Her evde bulunan diş macununun, dişteki lekeleri temizlemesinin yanı sıra farklı kullanım alanları da bulunuyor.

Haber 24-03-2022 20:18

Havuç ile cilt lekelerinden kolayca kurtulabileceğinizi biliyor muydunuz?

Cilt lekeleri her kesimden insanın ortak sorunları arasında bulunuyor. Özellikle kadınlar cilt lekelerini oldukça dert edebiliyorlar. Cilt lekelerine neden olan birçok etken bulunuyor. Bu faktörleri öğrenip havuç kürünü yaparak cilt lekelerinizden kurtulabilirsiniz.

Kadin 22-03-2022 11:26

Cilt lekelerinden muzdarip olanlar buraya! Cilt lekelerini anında yok edecek, evde hazırlayabileceğiniz doğal maskelerle karşınızdayız...

Sık görülen cilt problemlerinin başında yer alan cilt lekeleri, aydınlık bir cildin önündeki en büyük engel. Güneş ışığı, sivilce, yaşlanma ve hormonal dengesizlik gibi birçok faktörün etkili olduğu lekelerle başınız dertteyse endişelenmeyin. Evde hazırlayabileceğiniz doğal cilt maskeleriyle lekeleri yok edebilirsiniz. Gelin, mutlaka denemeniz gereken maskeleri detaylı inceleyelim.

Kadin 23-02-2022 17:53

Dr. Mehmet Öz mükemmel bir cilde sahip olmanın formülünü verdi

Cilt bakımı dış görünüşün daha güzel ve sağlıklı durması için çok önemli. Cilt, dışarıdan gelen etkenlere karşı oldukça yıpranabiliyor. Cildinizin iyi ve sağlıklı görünmesini sağlamak sizin elinizde. Cilt lekelerini çözmek uzun zaman alabiliyor. Doktor Mehmet Öz, bebek gibi cilde sahip olmanız ve cilt lekelerinizden daha kısa zamanda kurtulmanız için 5 öneri verdi.

Haber 15-02-2022 09:38

Cildi gençleştiriyor! İşte yaşlanma karşıtı birbirinden faydalı 10 gıda!

Tüketilen yiyecekler yalnızca vücuttaki enerji ihtiyacını karşılamaz. Doğru gıdaların tüketilmesi güzel, ışıltılı bir cildi beraberinde getireceği gibi yaşlanmayı ve kırışmayı da önler. Peki bu gıdalar hangileri? Bu gıdalardan biri zeytinyağı. Günlük yiyeceklerine zeytinyağı ekleyenlerin yüzde 31'inin daha az yaşlandığı tespit edildi. İşte detaylar...

Haber 23-01-2022 11:12

Cilt lekelerinden şikayetçi olanlar! İşte evde uygulayabileceğiniz cilt beyazlatma yöntemleri...

Cilt sağlığı, şüphesiz tüm kadınların önem verdiği konuların başında geliyor. Ancak kusursuz bir cilt hayali, cilt lekeleri ile karşı karşıya kalındığında hayal kırıklığına dönüşebiliyor. "Bu lekelerden kurtulmanın bir yolu yok mu?" diye düşünüyorsanız evinizde kolaylıkla uygulayabileceğiniz cilt beyazlatma yöntemleri ile hayal ettiğiniz bembeyaz cilde kavuşabilirsiniz!

Kadin 17-01-2022 09:15

Cilt lekesi deyip geçmeyin! Esmerler ekstra dikkat etmeli

Cilt rengi koyu olan kişilerde melanosit sayısı açık renkli olan kişilere göre daha fazladır. Cilt yaraları ve dermatolojik hastalıklar esmer kişilerde lekeyle iyileşir. Bu yüzden leke sorunu esmerlerde daha belirgindir.

Kadin 12-01-2022 12:36

Cilt lekesi neden olur, nasıl geçer, hangi ürünler kullanılabilir?

Cilde rengi veren hücrelerde oluşan düzensizlik ya da hasar, cilt lekelerine neden oluyor. Kötü bir görüntü oluşturan bu lekelerin meydana gelmesinde pek çok faktör söz konusu. Ancak bazı bakım ipuçları ile lekelerden kurtulmak ve oluşabilecek yeni lekeleri engellemek mümkün. İşte, bakım rutininize ekleyerek lekelerden kurtulabileceğiniz yöntemler.

Kadin 12-11-2021 12:18

Cilt lekeleri neden olur? Kış aylarında ortaya çıkıyorsa...

Cilt lekeleri farklı nedenlerden meydana gelebilir. Kırışık ve yaşla gelen değişimin sonrasında kadınlar için en sık rastlanan cilt problemleri arasında yer alan cilt lekeleri denilince akla ilk olarak güneş ışınlarının doğrudan teması ile çıkan lekeler gelse de altında başka nedenler de yatabilir. Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Emre Üregen konu hakkında bilgiler verdi.

Kadin 02-11-2021 09:19

Sizi cilt lekesi derdinden kurtaracak en iyi leke kremi çeşitleri

Kozmetik dünyası kadınların en büyük sorununa da çözüm bulmayı başardı. Cildin görünümünü bozan lekelerle vedalaşmak artık çok kolay! Cilt tipinize en uygun leke kremi hangisiymiş, öğrenmek ister misiniz? En iyileri sizin için seçtik.

Kadin 07-10-2021 14:45

Güneş lekeleri ve çillere artık son

Lazer ve IPL teknolojisiyle güneş lekeleri ve çillerin ortadan kaldırılabildiği belirtildi.

Haber 25-09-2005 16:58