Gelir Haberleri

Vergide yeni dönem başlıyor! Ev sahipleri, şirketler... Dikkat çeken bir milyon 900 bin lira detayı

2023 yılıyla beraber vergide yeni bir dönem başladı. Yeni dönem, gelirleri çok konuşulan youtuber'ları da yakından ilgilendiriyor. Youtuber'ların geçtiğimiz yılki kazançlarının 880 bin lirası gelir vergisinden istisnaydı. Bu rakam 2023 yılında değişti. Yeni yılda vergide yapılan değişiklikler ev sahipleri ve araç kiralayan şirketleri de ilgilendiriyor. İşte detaylar...

Finans 02-01-23 21:01

Senyoraj - Beylik Hakkı nedir? Senyoraj geliri hesaplama nasıl yapılır, senyoraj geliri nedir?

Finans ve ekonomi alanlarında kullanılan bazı terimler ve ifadeler vardır. Bu terimler ve ifadelerden biri de Senyoraj – beylik hakkıdır. Senyoraj ya da beylik hakkı, para basma yetkisine sahip olan kuruluşun para basarak elde ettiği gerçek gelire karşılık olarak kullanılır. Enflasyon oranları üzerinde etkili bir uygulamadır. Sinyoraj ya da beylik hakkı olarak da adlandırılan senyoraj geliri hesaplaması nasıl yapılır?

Finans 18-11-22 17:46

Türkiye'den 9 ayda 146 milyon dolarlık fıstık ihracatı yapıldı

Şanlıurfa Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Kaya: - "Bu dönemde elde edilen yeni mahsullerle birlikte yıl sonuna kadar ihracat rakamlarının daha da yukarıya çıkacağına inanıyoruz. Ülkemiz, fıstık açısından dünya pazarında daha fazla söz sahibi olacaktır"

Yurthaber 12-10-22 11:40

Avrupa'daki enerji krizi sağlık turizminde yaşlı nüfusun rotasını Türkiye'ye çevirebilir

Sağlıkta Kalite İçin İnovasyon Derneği Başkanı Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk: - "Avrupa'daki yaşlıların bu kışı, bundan sonraki kışları Türkiye'de geçirmesine imkan sağlanabilir. Böylelikle otellerimiz atıl kalmaz ve yeni bir iş imkanı, yeni bir gelir imkanı olarak karşımıza çıkar. Bu bir fırsattır" - "Türkiye; gelişmiş sağlık hizmeti, hastaneleri, otelleri ve kaliteli sağlık çalışanlarıyla bu turizm pastasından daha fazla pay alabilir"

Yurthaber 08-10-22 11:55

El sanatı ürünlerinin gelirini can dostları için harcıyor

Kocaeli'de sahipsiz 12 kedi ile bir köpeğe yuvasını açan ev hanımı Serpil Yalçınkaya, amigurumi (tığ örgü yöntemi ile yapılan oyuncaklar), keçe iğneleme, panç ve nakış yöntemleriyle yaptığı ürünleri satarak hayvanların ihtiyacını karşılıyor - Sokakta kalan hayvanlara da destek olan Yalçınkaya: - "Sokaktaki hayvanların en çok ihtiyacı olan şey sevgi. Hiçbir şey yapamıyorlarsa sevsinler, itmesinler, kakmasınlar"

Yurthaber 03-10-22 11:07

Köroğlu Dağları'nın zirvesinde yalnız kalan kadının ürettiği süt ürünleri ilgi görüyor

Bolu'nun Kıbrıscık ilçesinde Köroğlu Dağları'nın zirvesindeki yaklaşık 2 bin rakımlı Yazıca Yaylası'nda 15 yıldır yaz aylarında tek başına besicilik yapan Sevgi Çeltek, süt ürünleri üretiyor - Sevgi Çeltek: - "Bir kadın olarak burada durmak elbette zor ancak bunu yapmak zorundayım çünkü ekmeğimi buradan kazanıyorum"

Yurthaber 03-09-22 11:22

Yetişkinler eğlendi, o kazandı! OnlyFans'ın sahibinden 2 yılda 500 milyon dolar gelir

Genellikle cinsel içeriklerle tanınan OnlyFans platformuna giren yetişkinler, bir yandan eğlenceli vakitler geçirirken, bir yandan da platformun sahibi Leonid Radvinsky'ye dudak uçuklatıcı bir servet kazandırdı. Özellikle Kovid-19 pandemisi sırasında popülerleşen OnlyFans'ın sahibi Radvinsky, 2 yılda yaklaşık 500 milyon dolar gelir sağladı. Kullanıcılar sitede 2021'de tam 4,8 milyar dolar harcadı.

Haber 02-09-22 14:46

Diyarbakır'da okula gelir kazandıracak tarımsal üretimde hasat zamanı

Diyarbakır'da okula gelir kazandıracak tarımsal üretimde hasat zamanı

Yurthaber 01-09-22 12:49

Global Yatırım Holding'den yılın ilk yarısında 2,4 milyar liralık gelir

Konsolide gelirlerinde ilk yarıda yüzde 285'lik artış yakalayan holdingin konsolide net karı ocak-haziran döneminde 81,3 milyon TL olarak gerçekleşti - Global Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Mehmet Kutman: - "Tüm iş kollarımız, 2022'nin ikinci çeyreğinde, pandemi sonrası normalleşmeye dönüşün altını çizen üstün performans sergiledi"

Yurthaber 19-08-22 12:47

Gelir eş anlamlısı nedir? Gelirin eş anlamlısı kelime ve cümle içinde örnek kullanım

Türkçe çok zengin bir dildir. Kelime hazinesi oldukça geniştir. Yabancı dillerden kelimeleri sözcük dağarcığına kabul etmiştir. Her kelimenin birden fazla anlamı bulunur. Gelir kelimesi de bu özelliğe sahip kelimelerden biridir. Varidat, irat gibi eş anlamlı kelimeleri vardır. Gelir kelimesinin eş anlamlısı nedir? Gelir eş anlamlısı ve cümle içinde kullanım örnekleri...

Egitim 10-08-22 03:05

TTK 6 ayda taş kömüründen 600 milyon lira gelir sağladı

Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Hakan Yeşil: - "Bugün dünyada görülen enerji kriziyle mücadele, yerli ve milli enerjimizi ekonomiyle kazandırmakla mümkündür. TTK ve maden işçileri olarak yerli ve milli enerjimiz olan taş kömürünü ekonomiye kazandırmak için çalışmaya devam edeceğiz"

Yurthaber 09-08-22 11:42