Kulak Haberleri

Şu hareketin yarattığı etkiye inanamayacaksınız! Faydaları saymakla bitmiyor

Kulak sağlığı özen gösterilmesi konulardan biridir. Kulaklar duymaktan fazlasını yapabilir. İşitme duyusu sesi algılanabilmesi ve konuşmayı öğrenmek ve sözel iletişimi sürdürmek için gereklidir. Kulak sağlığınızı tehlikeye attığınızda karşınıza birçok sorun çıkabilir. Bu sorunların önüne geçmenin basit ve etkili bir yolu var. Birçok sağlık sorununu doğal olarak tedavi etmek için kulaklarınıza masaj yapmayı deneyin.

Haber 05-11-22 17:06

Kulağından çıkan şoke etti! Yıllarca içinde kalmış

Kulağın içerisine yabancı cisimler kolayca girebiliyor. Birçok insan kulağının içinde bulunan bu cisimlerin farkına bile varmıyor. 24 yaşındaki Ellis Lloyd Jones, kulak kirini temizlerken kulak kanalının derinliklerinde kalan beyaz bir cisime rastladı. Uzun uğraşlar sonucu çıkardığı cisme oldukça şaşırdı.

Haber 26-10-22 11:06

ABD'de kulak ameliyatı olan 4 yaşındaki Alperen, sağlığına kavuştu

Anne Funda Çelik: - "Alperen artık kendi yaşıtları gibi bir çocuk. Kendi yaşıtları gibi kulaklara sahip ve duyabiliyor"

Yurthaber 19-10-22 11:27

Stresinizi ve ağrıları kökten çözecek! Bu basit yöntemleri deneyin

Stres birçok hastalığa neden olan temel etkenler arasında bulunuyor. Gün içerisinde ister istemez strese maruz kalıyoruz. Stresi yönetmek oldukça zorlu olabiliyor. Ancak stresi azaltmak için çok basit yöntemler bulunuyor. Bu yöntemleri deneyerek rahatlayabilirsiniz.

Haber 17-10-22 15:59

Cinsel ilişkiye girmeden de uyarılma sağlanabiliyor! Seks zevkinizi üst sıraya taşıyacak ilginç uyarı bölgeleri

Cinsellik hakkında her geçen gün şaşırtıcı bilgiler öğreniyoruz. Seks ile ilgili bildiğimiz bilgiler sadece buzdağının görünen kısmı. Cinsel ilişkiden zevk almak için illa seks yapmanın gerek olmadığı belirtiliyor. Vücutta yer alan çeşitli alanlara yapılan temaslar alınan zevki ikiye katlıyor. Bu alanların bazıları oldukça dikkat çekici...

Haber 14-10-22 16:29

Isırılarak kopan kulağını martı alıp götürmüştü! Alman vatandaşlığı iddiası dikkat çekti... 150 bin TL tazminat talebimiz olacak

İstanbul'da Büyükada'da meydana gelen olayda yaşananlar herkesi hayretler içinde bırakmıştı. İddiaya göre iskele yakınlarında Danyal Tolgahan Alpaslan Seyrek, kız arkadaşına şiddet uyguluyordu. Eyüp Çelik ise şiddete uğrayan kadını kurtarmak aracıyla aralarına girdi. Arbede sırasında Çelik'in kulağı koptu, kopan kulak parçasını ise bir martı alıp götürdü. Olaydan 6 yıl sonra, bugün duruşma görüldü. 150 bin TL tazminat istenen olayda Alman vatandaşlığı iddiası dikkat çekti.

Haber 13-10-22 16:47

Düğün günü kulaklarından rahatsız olan kadının kepçe kulaklarını gizlemek için bulduğu çözüm şaşırttı

Büyük ve kepçe kulaklar birçok kişinin rahatsız olduğu konular arasında bulunuyor. Kepçe kulak ameliyatları son zamanlarda oldukça popüler olan ameliyatlar arasında bulunuyor. Ancak ameliyat masasına yatmak istemeyen kişiler çareyi başka yöntemlerde arıyor. Düğün günü kulaklarını kapamak için ilginç çözüm bulan gelin görenleri şaşırttı.

Kadin 11-10-22 09:59

Sarımsağın kulak ağrısı üzerindeki şaşırtıcı etkisi: Sadece yarım saatte rahatlayacaksınız

Doğal antibiyotik sarımsağın sağlık üzerinde birçok faydası olduğu biliniyor. Ama bunu şimdiye kadar duymamız olabilirsiniz. Kulak ağrısı çekiyorsanız denemeye değer bir yöntem sayesinde, yarım saatte kulak ağrısını dindirebilirsiniz.

Haber 07-10-22 17:01

Önemsiz görmeyin acilen doktora başvurun! Hem sağırlığa hem de yüz felcine neden olabilir

Sık sık görülen enfeksiyonlar tedavi edilmediklerinde çok daha riskli durumlar oluşturabiliyor. Tehlikeli enfeksiyonlardan olan kulak enfeksiyonlarının önemsiz görülüp tedavisinin aksatılması sağırlık ve yüz felci gibi durumlara yol açabiliyor. Kulak enfeksiyonlarının belirtileri hakkında bilinçli olmak hayati önem taşıyor.

Haber 27-09-22 13:49

Seks yapmadan da uyarılma sağlanabilir: En zevk veren bölgeler! Bunları hiç duymamıştınız

Seks yapmak bir kişi için oldukça yeterli olurken partneri için yetersiz kalabiliyor. Bazı kişiler diğerlerine göre çok daha zor uyarılıyor ve tatmin oluyor. Partnerinizi de mutlu etmek için onun isteklerini de göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Doğru adımlar ile partnerinizin nerelerden uyarıldığını anlayabilirsiniz.

Haber 15-09-22 07:51

Dünyaca ünlü doktor meydan okudu! Bunların hepsi yalan

İngiltere’nin tanınan isimlerinden Dr. Sara Kayat, katıldığı televizyon programında herkesin uyguladığı ancak yanlış olan sağlık efsaneleri hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Dr. Kayat, sekiz bardak su içmenin şart olmadığını söyledi. Yaygın sağlık efsanelerini anlatan Dr. Kayat, diğer taraftan bunların yerine uyulması gereken tavsiyelerini paylaştı.

Haber 09-09-22 10:00

Yıllarca yanlış biliyormuşuz! Doğru olduğunu sandığımız 7 bilgi

Sağlık konusunda birçok farklı öneri ve fikir bulunuyor. Bu fikirler artık hayatımıza yerleşip alışkınlık olmuş olsa da birçoğu doğru değil. Dr Sara Kayat, doğru olarak bildiğimiz ama doğrulunun kanıtlanmamış olan bilgileri paylaşarak rahatlamanız gerektiğini belirtti.

Haber 30-08-22 10:44

Dikkat! Tedavinin gecikmesi menenjite yol açabilir, Kulak enfeksiyonu neden olur?

Kulak hassas organlarımız arasında bulunuyor. İşitme kaybı yaşamamak, kulak enfeksiyonlarından korunmak kulak sağlığına dikkat etmek gerekiyor. Uzmanlar kulak enfeksiyonları hakkında uyarılarda bulundu. Kulak enfeksiyonunun tedavi edilmemesi menenjite yol açabiliyor.

Haber 16-08-22 15:56

Tıkanıklığa yol açıyor! Kulak çubuğu zararlı mıdır? Kulak nasıl temizlenmelidir?

Temizlik hem görünüşümüz hem de sağlığımız için en önemli ihtiyaçlar arasında bulunuyor. Özellikle kulağın temizliği çok büyük dikkat ve titizlik istiyor. Uzmanlar kulak temizliğinde kullanılan kulak çubukları hakkında uyarılarda bulunuyor.

Haber 14-08-22 12:53

Duymayınca doktora gitti, kulağından çıkanlar şoke etti! 'En az 3 senedir orada'

İstanbul'da kulağında duyma problemiyle hastaneye başvuran yaşlı adamın kulağından çıkanlar doktorları şoke etti. Hastanın kulağından ameliyatla kulak çubuklarının ucundaki pamuklar çıkarıldı. Ameliyatı gerçekleştiren Prof. Dr. Suat Turgut, “Kulağını kaşırken pamukların içeride kalması nedeniyle enfeksiyon oluşmuş. Bu pamuklar muhtemelen en az 3 senedir orada" dedi.

Haber 08-08-22 09:39

Meksika'da kan donduran olay! Metroda kavga eden iki kişiden biri diğerinin kulağını kopardı

Akıllara durgunluk veren olay Meksika'da yaşandı. Metroda bir kadının taciz edildiğini söyleyip yardım istemesinin ardından kavga çıktı. Kavga eden iki kişiden biri diğerinin kulağını ısırarak kopardı.

Haber 07-08-22 21:55

Havuz ve deniz keyfinizin kabusa dönüşmesini istemiyorsanız... Yazın sık görülen bu hastalıklara dikkat!

Kulak ve burun hastalıkları yazın sık görülüyor. Bu duruma dikkat çeken Op. Dr. Hüsamettin Olgun, havuz ve denizlerden alınan mikroplu suyun, dış kulak yolunda hızla yayılarak ve zarı da etkileyerek şiddetli ağrı, tıkanıklık ve işitme kaybına yol açtığını belirtti. Olgun, "dış kulak yolu orta kulak iltihabı oluştuğunda ilerlemeden acilen bir KBB uzmanına başvurulmalı” diyerek de vatandaşların havuz ve deniz keyfinin kabusa dönüşmemesi için birtakım uyarılarda bulundu.

Haber 20-07-22 11:25

Kulağa su kaçması nasıl geçer? Kulağa su kaçınca ne yapılır?

Kulağa su kaçması deniz sezonunun açılmasıyla beraber artan durumlar arasında yer alıyor. Kulağına su kaçan birçok vatandaş kulağa su kaçmasının nasıl geçeceğini internet üzerinden sorguluyor. Peki, kulağa su kaçması nasıl geçer, çözüm yolları nelerdir? İşte detaylar...

Haber 16-07-22 17:24

Ordulu minik Mercan'ın küpe takma hayali gerçek olacak

Sol kulağında doğuştan bozukluk olan 10 yaşındaki Mercan Kovan, 18 Temmuz'da ameliyat olacak - Ordu Valisi Tuncay Sonel: - "Evladımızın tedavisini yaptıracağız inşallah. Küpesini de şimdiden hazırladık"

Yurthaber 29-06-22 13:36

Parmağınızı kulağınıza sokmadan önce iki kere düşünün: Kulak kaşıntısı düşündüğünüz kadar sıradan olmayabilir!

Kaşınan kulak gayet sıradan bir durum gibi gelebilir. Kulak kaşıntısını muhtemelen günde defalarca yaşarsınız. Aniden gelen, şiddetli kulak kaşıntısı düşündüğünüz kadar sıradan olmayabilir. Aniden ortaya çıkan, şiddetli kulak kaşıntısına karşı kulak çubuğu kullanıyorsanız durumu farkında olmadan daha da kötüleştiriyor olabilirsiniz.

Haber 21-06-22 09:02

Dünyanın en büyük kulak memesine sahip olmak istedi! Görüntüsüyle herkesi şaşkına çevirdi

Vücut modifikasyonları ve dövme bağımlılığı bulunan Biance Ferro görüntüsüyle herkesi şaşırtmaya devam ediyor. Dünyanın en büyük kulak memesine sahip olmak istediğini dile getiren kadın, görünüşü nedeniyle sosyal medya kullanıcılarından sert yorumlar alıyor. Eleştirilerin kendisini rahatsız etmediğini belirten Ferro, dünyanın en büyük kulak memesine sahip olmak için estetik prosedürlerine devam edeceğini söyledi.

Trend 09-03-22 11:36

Kilis'te bir keçinin kulağında boynuz çıktı

Kilis'te bir keçinin kulağında boynuz çıktı

Yurthaber 14-01-22 13:32

Kulağını çekerek neredeyse koparacaktı! Öğretmen hakkında istenen ceza belli oldu

Öğrencisinin kulağını çekerek yaralayan öğretmen hakkında açılan soruşturma tamamlandı. Hazırlanan iddianamede öğretmenin 1 yıl 6 aya kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

Haber 11-01-22 09:05

Şiddetli ağrı veriyor ve oldukça rahatsız ediyor! Kirden tıkanan kulakları temizlemek için doğal çözümler

Kulak tıkanıklığı, yaş ve cinsiyet fark etmeksizin herkesin başına gelebilecek bir sorun. Oldukça rahatsız edici ve ağrılı olabilen tıkanıklıkların pek çok nedeni olabilir. Kirden tıkanan kulakları açmak ise sandığınızdan daha basit. Doğal yöntemlerle ve evde bulunan malzemelerle kulak tıkanıklığına pratik çözümler yazımızda.

Haber 15-12-21 10:47

Ünlü manken estetiğe kafa tutmuş! Kulaklarına yaptığını duyunca şaşıracaksınız…

Ünlüler bugün olduğu gibi geçmişte de tıp biliminin kurallarını zorluyordu. Onlardan bir tanesi ise ünlü manken oldu. Olana sizde inanamayacaksınız.

Magazin 22-10-21 15:51

Kepçe kulak ameliyatı ile istenilen görünüme kavuşmak mümkün

Kulak ameliyatı olarak bilinen otoplasti, kulak görünümünden rahatsız olan hastaların başvurduğu bir cerrahi işlem olarak bilinir. Büyük kulak boyutunun başarılı şekilde küçültüldüğü operasyonla, çıkıntılı kulaklar başa yaklaştırılır ve istenilen görünüm elde edilir. Kulak Burun Boğaz Uzmanı Op. Dr. Mehmet Sucubaşı konu hakkında bilgiler verdi.

Haber 19-10-21 08:41

Akıl almaz olay! Kulağının bir parçası koptu, kalem kapağı zannedip yanında taşıdı

TikTok hesabında ‘Percetmurfet’ adıyla paylaşım yapan 21 yaşındaki genç kız, başına gelen ilginç bir olayı takipçileriyle paylaştı. Kulağından küçük bir parçanın koptuğunu ve onu kalem kapağı zannettiği için tüm gün cebinde taşıdığını söyleyen kullanıcı takipçilerini şaşırttı.

Trend 20-08-21 11:21

Kulak içi kulaklıklar iltihaplanmaya neden oluyor! Kulağınızda ağrı başladıysa...

Kulak içi kulaklıkların iltihaba neden olduğunu belirten Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Turgay Ercan Tunç, kulak içinde uzun süre kalan sert cisimlerin sakıncalı olduğunu söyledi ve açıklamalarına, " Genç hastalar bize ağrıyla başvuruyor. Bu kulaklıklar dış kulak yolu iltihabına yol açmakta" cümlelerini ekledi.

Haber 13-06-21 11:12

İnsan vücudu hakkında daha önce duymadığınız birbirinden ilginç bilgiler!

Anatomi, tarih boyunca bilim insanlarının en önemli araştırma konularından birini oluşturmuştur. Vücudun yapısı, organların işlevleri ve görevleri hakkında tuhaf şeyler öğrenmeye hazır mısınız?

Trend 01-06-21 15:16

Duygu dolu anlar! Annesinin sesini ilk kez Türkiye'de duydu

Bosna Hersek'te yaşayan 2 yaşındaki Majra Delic, dünyaya geldikten kısa bir süre sonra geçirdiği menenjit sonrası işitme yetisini kaybetti. Bosnalı hekimler, küçük kızın 5 yaşına kadar ameliyat olmasının ve duymasının mümkün olmadığını belirtti. Umudunu kaybetmeyen Delic Ailesi, biyonik kulak tedavisi için Türkiye'ye geldi. Türk hekimler tarafından gerçekleştirilen operasyon sonrası küçük kızın ilk duyduğu ses annesinin sesi oldu.

Haber 04-04-21 15:06

Regl ağrısına ilginç çözüm! Deneyenler fayda görüyor

Bir TikTok kullanıcısı, regl ağrılarını azaltmanın çözümünü ilginç bir yöntemde buldu. Bir milyondan fazla beğeni ve binlerce yorum alan videoda kadın, söz konusu ağrıları gidermek için kalem kullanıyor.

Kadin 01-04-21 08:16

Aile kasabı sorguda cebinden dedesinin kesik kulaklarını çıkardı

ABD'nin Florida eyaletindeki bir adam, dedesinin cinayetiyle ilgili polis sorgusu sırasında cebinden bir çift kesik kulak çıkardı.

Haber 16-03-21 16:55

Bu sesi 25 yaşın üstündeki kimse duyamıyor!

İnterneti sallayan bir akım şu sıralar kullanıcıların oldukça ilgisini çekmiş durumda. İddiaya göre internette dolaşan bir ses kaydını 25 yaşını geçmiş kimse duyamıyor.

Haber 15-03-21 15:51

Wolverine: Google'ın sıra dışı projesi ortaya çıktı!

Google'ın bağlı olduğu Alphabet'in Wolverine kod adına sahip olan gizli projesi gün yüzüne çıkartıldı. Sızan bilgilere göre Alphabet'in X laboratuvarı tarafından tasarlanan Wolverine, işitme duyusunu insanüstü bir seviyeye çıkartacak.

Haber 05-03-21 14:04

Kulak hastalıkları belirtilerini görmezden gelmeyin!

Covid-19 pandemisi nedeniyle ertelenen hastane kontrollerinin ciddi sağlık sorunlarına yol açabileceğini söyleyen uzmanlar, kulak hastalıklarının ertelemeye gelmeyeceğine dikkat çekiyor. İşitme ile ilgili sıkıntılara yol açabilecek kulak hastalıkları konusunda uyarılarda bulunan Doç. Dr. Deniz Tuna Edizer, kulakta en sık görülen 5 hastalığı ve etkilerini anlattı.

Haber 02-03-21 11:25

7 yaşında taktığı küpeler kabusu oldu! Tedavi olmazsa duyamayacak

Erzincan’da yaşayan, 6 kişilik Yıldız ailesinin kızları Yağmur'un (17) kulaklarında, henüz 7 yaşındayken taktığı küpelerin alerji yapması sonucu yaralar oluştu. Doktorların keloid teşhisi koyduğu, 10 yıldır tedavi gören Yağmur'un babası Halis Yıldız, "İnşaatlarda çalışarak evimi geçindirmeye çalışıyorum. Tedavi ettiremezsem yakında kızımın kulakları kapanacak, duymayacak. Tedavi için yardım bekliyoruz" dedi.

Haber 19-01-21 11:20

İnsanoğlu kulağıyla 'görecek'

Bilim adamları yunus balıkları ve yarasalardan etkilenerek, kulaklarla görmenin mümkün olabileceğini keşfetti.

Haber 21-05-13 12:33

Kulak enfeksiyonlarını önemseyin

Çekirge Devlet Hastanesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları (KBB) Uzmanı Dr. Hüsamettin Olgun, son günlerde mikroplu sulardan kaynaklanan dış kulak, kulak zarı ve orta kulak iltihaplarında önemli ölçüde artış yaşandığını belirtti. Özellikle mikroplu havuz ve deniz sularının yol açtığı kulak enfeksiyonlarının ciddiye alınması ve mutlaka tedavi ettirilmesi gerektiği bildirildi.

Haber 18-08-07 11:29

Yüksek nem kulaktan vuruyor

Yüksek nemin yol açtığı terlemenin, gerekli duyarlılık gösterilmeyip, önlem alınmadığı takdirde kulak hastalıklarını tetikleyerek işitme kayıplarına neden olabileceği bildirildi.

Haber 07-08-07 12:03

Kirli sular dış kulak yolu iltihaplarına yol açıyor

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz (KBB) Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yücel Tanyeri, sıcak yaz günlerinde serinlemek için mikroplu sulara giren insanlarda dış kulak yolu iltihaplanmalarının sık görüldüğünü söyledi.

Haber 26-07-07 17:47

Yüzerken kulak enfeksiyonlarına dikkat!

Kulak Burun Boğaz (KBB) Uzmanı Dr. Murat Şirin, yaz ayının gelmesiyle birlikte, kulak yolu enfeksiyonlarında artış olduğunu söyledi.

Haber 14-07-07 02:00

Kulak temizleme çubuklarına dikkat

Akademi Kulak Burun Boğaz Hastanesi doktorlarından Mehmet Akdağ, kulak kirinin kulağı korumakla görevli normal bir sıvı olarak kabul edilmesi gerektiğini kaydederek, temizleme çubuklarının kulak zarını zedeleyerek işitme kaybına kadar tehlikeli sonuçlara yol açabildiğini söyledi.

Haber 26-03-07 00:15

Kulaklarınızı soğuktan iyi koruyun

Akademi Kulak Burun Boğaz Hastanesi Dr. Hüseyin Demir, özellikle hassas olan kulakların soğuklarda korunmamasının kangrene yol açabileceğini söyledi.

Haber 10-01-07 17:29

Kulak kireçlenmesi işitme kaybı nedeni

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz (KBB) Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Erdoğan Okur, kulak kireçlenmesi olarak da bilinen otosklerozun, tedavi edilmediği zaman kalıcı işitme kaybına neden olabildiğini söyledi.

Haber 23-12-06 16:15

Kabakulak kısırlığa neden olabiliyor

Ergenlikten sonra kabakulak geçiren erkeklerin testislerde farklı belirtiler hissettiklerinde zaman kaybetmeden bir üroloji uzmanına gitmeleri gerektiği, aksi taktirde kabakulağın kısırlığa sebep olabileceği belirtildi.

Haber 06-12-06 00:35

1,5 saatte kepçe kulaklara düzeltme

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı'nda uygulanan bir yöntemle kepçe kulaklar 1.5 saatlik bir operasyonla düzeltiliyor.

Haber 21-10-06 09:28

Kulak kiri geçiçi işitme kaybına yol açabilir

Kulak kirinin geçici işitme kaybına neden olabileceğini belirtildi. Konuyla ilgili bilgiler veren Antalya'nın Korkuteli İlçe Devlet Hastanesi Kulak Burun Boğaz (KBB) Uzmanı Dr. Hasan Karataş, kulak kirinin kulak kanalını tamamen doldurup işitme azlığına, kulak çınlamasına hatta bazen kulak ağrısına neden olabildiğini belirtti.

Haber 28-07-06 15:33

Tatilde kulaklarımızı nasıl korumalıyız?

Yaz ayları, kış aylarındaki gibi sık olmasa bile değişik kulak burun boğaz hastalıklarına zemin hazırlayabilir. Dr. Erhun Şerbetçi Mynet okurları için yazdı.

Haber 02-07-06 00:50

Kepçe kulaklara yapıştırmalı tedavi

Ondokuzmayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ahmet Karacalar, kepçe kulakların geriye yapıştırılarak tedavi edilebileceğini söyledi. Karacalar, bir mankenin yapıştırıcı kullanarak kulaklarını geriye yapıştırması ile gündeme gelen konunun, magazin haberi olarak sıkça kullanıldığını, ancak konunun estetik cerrahlar açısından oldukça alışılmış bir durum olduğunu belirtti.

Haber 20-06-06 10:17