Nane Haberleri

Sağlık deposu: Karaciğeri 1 gecede tertemiz yapan kür tarifi!

Karaciğer, vücudumuzun en önemli organlarından biridir ve sağlığımız için hayati bir rol oynar. Ancak, zaman içinde kötü beslenme alışkanlıkları, stres ve diğer faktörler nedeniyle karaciğerimizde toksinler birikebilir. Karaciğerinizi temizlemek ve vücudunuzu canlandırmak için bu doğal kür tarifini deneyebilirsiniz. Karaciğeri 1 gecede tertemiz yapan kür tarifi haberimizde.

Kadin 05-11-2023 11:25

Vücutta birikmiş su ve ödemden kurtulun! Karaciğeri tertemiz, karnı dümdüz yapan kür tarifi

Ödem, el, ayak, gözler ya da karın bölgesi gibi vücudun farklı bölgelerinde oluşabiliyor. Geçmek bilmeyen şişkinlik problemleri oldukça rahatsız edici olabiliyor. Bu kür tarifi hem karaciğeri tertemiz yapıyor hem de vücutta biriken su ve ödemi atarak karnı dümdüz yapıyor.

Kadin 01-09-2023 11:27

Evdeki karıncaların kökünü kurutuyor! Karıncalardan kurtulmanın en etkili yolu

Bahar ve yaz aylarıyla berber daha sık görülen karıncalar bazen evlere istila edebiliyor. Karıncaları kovmak için çeşitli kimyasal ürünleri kullanmak yerine doğal ürünler ile de kesin çözüme kavuşabilirsiniz. Böylelikle en sağlıklı şekilde karıncalardan sonsuza dek kurtulabilirsiniz. Evdeki karıncaları kovmak için her evde bulunan etkili doğal malzemeleri kullanabilirsiniz.

Kadin 01-09-2023 08:57

Evdeki karıncalardan sonsuza dek kurtulun! Karıncaları evden uzaklaştıran doğal çözüm

Evde karıncaların çoğalması özellikle bahar ve yaz aylarının gelmesiyle daha fazla görülmeye başladı. Karıncaları kovmak için çeşitli kimyasal ürünleri kullanmak yerine doğal ürünler ile de kesin çözüme kavuşabilirsiniz. Bu sağlığınız için de daha güvenl olacaktır. Evdeki karıncaları kovmak için her evde bulunan etkili doğal malzemeyi kullanabilirsiniz.

Kadin 20-07-2023 09:36

Nane

Nane Hakkındaki Haberler Mynet'te. Nane Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Evdeki karıncaların kökünü kurutuyor! Karıncaları uzak tutmak için...

Evde bulunan böcekler hem görüntü hem de hijyen konusunda problemlere sebep oluyor. Özellikle mutfakta ortaya çıkan karıncalardan kurtulmak için etkili yöntemler aranıyor. Evdeki karıncaları uzaklaştırmak ve bir daha gelmemelerini sağlamak için alınacak basit önlemler bulunuyor.

Kadin 02-03-2023 11:13

Ortadoğulu kadınların şaşırtan güzellik sırları! Genç ve parlak bir cilt için...

Güzellik sırları ve bakımları ülkeden ülkeye değişim gösteriyor. Kadınlar daha bakımlı ve sağlıklı görünen saç ve cilt için çeşitli yöntemler uyguluyor. Güzellikleriyle bilinen Ortadoğulu kadınların da doğal malzemeler kullanarak yaptıkları şaşırtan güzellik sırları bulunuyor.

Kadin 28-02-2023 14:41

Tüm stresi alıp götürecek bitkiler! Evin içerisinde bulunması yeterli

Günlük hayatta yaşadığımız stresler hem anın etkisini hem sağlığımızı yakından etkiliyor. Farkında olmasak bile birçok sağlık problemine yol açan stresten uzak durmak uzun ve sağlıklı bir yaşamın sırrı olarak görülüyor. Uzmanlar eve alacağınız bazı bitkilerin stresi azalttığını belirtiyor. İşte stresi azaltmak için eve alınabilecek bitkiler...

Kadin 04-01-2023 15:48

Bu karışımı yapanların evine 1 sene böcek girmiyor! Evdeki böceklerden kurtulmak için her sene uygulayın

Böcekler hem istenmeyen görüntülere hem de sağlık için zararlı durumlara yol açabiliyor. Evde istenmeyen böcekler yılın her mevsiminde görülebiliyor. Evdeki böceklerden kurtulmak için çeşitli yöntemler aranıyor. Her sene yapacağınız oldukça kolay karışım ile 1 sene boyunca böceklerden uzak durabilirsiniz.

Kadin 06-11-2022 07:02

Penis büyütmenin bitkisel formülü ortaya çıktı: Nane, löşlek ve...

Bilim dünyası şimdiye kadar penis boyu uzatma ve uzun süren ereksiyon için bitkisel tedavilerin dolaylı olarak yardımcı olabileceğini öne sürmüştü. Yapılan yeni çalışmalar bazı bitki özlerinin penis boyutunu artırmaya ve ereksiyonların daha uzun sürmesine yardımcı olabileceğini iddia etti.

Haber 03-11-2022 21:50

Nane ve biberiyeyle buluşan İzmit pişmaniyesi beğeniliyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sekapark AŞ tarafından hasat edilen tıbbi nane ve biberiyeden üretilen pişmaniye aromasıyla ağızlarda farklı bir tat bırakıyor - İZPAŞ AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Uğurcan Üçcan: - "Nane ve biberiye, İzmit pişmaniyesine renk kattı. Özellikle naneli olarak üretim yaptığımız pişmaniye büyük ilgi görüyor"

Yurthaber 20-10-2022 09:58

Bu yiyecekleri sağlıklı sanıyoruz ama cinsel hayatı bitiriyor! Cinsellik için gizli düşman olan 7 tehlikeli yiyecek

Beslenme sağlığımızı doğrudan etkiliyor. Birçok hastalığa neden olabilen sağlıksız beslenme cinsel sorunlara da yol açıyor. Gün içerisinde sıklıkla yediğimiz gıdalar libidonun oldukça düşmesine neden olabiliyor. Üstelik bu gıdaların çoğu sağlıklı olarak biliniyor. İşte libido düşüren tehlikeli gıdalar...

Haber 28-09-2022 08:22

Bu bitkiye sahip olanların örümcek derdi kalmıyor! Oldukça etkili sonuçlar veriyor

Örümcek küçük olmasına rağmen en korkulan hayvanlar arasında bulunuyor. Eve yuva yaptıklarında hızla üreyen örümcekler göremeyeceğiniz yerlerde saklanıyor. Örümcekleri etkili bir şekilde uzaklaştırırken zarar vermek istemiyorsanız bu bitkiyi kesinlikle almalısınız.

Kadin 18-09-2022 16:02

Artık rahat nefes alacaksınız! Geçmeyen burun tıkanıklığını çözmenin yolları

Solunum tüm hayatımızı etkiliyor. Zamanla nefes almakta zorluklar yaşanabiliyor. Özellikle mevsim geçişlerinde yaşanan bu durumlar can sıkıcı olabiliyor. Burun tıkanıklıklarını açmak için çeşitli yöntemler aranıyor. Evde bulunan ürünler ile burun tıkanıklığınızı tamamen açabilirsiniz.

Haber 08-09-2022 15:04

Kalp çarpıntısı için doğal çözümler! Belirtileri nelerdir, neden olur, nasıl geçer?

Kalp sağlığı yaşam için oldukça önem taşımaktadır. Kalp sağlığını korumak ve düzenli olarak doktora görünmek gerekir. En sık rastlanan kalp rahatsızlıklarından olan kalp çarpıntısına iyi gelecek doğal çözümler için bu haberi okuyabilirsiniz.

Haber 10-08-2022 14:28

Geçmeyen kas ağrılarına birebir! Ağrıyı hafifletmek için bu gıdaları tüketin

Bir türlü geçmeyen kas ağrıları için sık sık ağrı kesici kullanmaktan birçok kişi bıkmıştır. Romatizmal ağrılardan migrene, kas ve karın ağrılarına kadar pek çok sıkıntıya iyi gelen 10 gıdadan birçoğu halk arasında iyi bilinmektedir.

Haber 25-07-2022 11:12

Her mevsim naneli su içmenin sağladığı etkileyici faydalar! Yağları cayır cayır yakıyor...

Naneli su, verdiği ferahlığın yanı sıra sağlığa olan faydalarıyla da ön plana çıkıyor. Her mevsim kolaylıkla bulabileceğiniz taze nane ile yapacağınız naneli suyu ara ara içerek sağlığınızı güçlendirebilir ve kilo verme sürecini hızlandırabilirsiniz. Metabolizmayı hızlandırarak kilo verme sürecini hızlandıran nane suyunu, dilediğiniz sıcaklıkta yaparak tüketebilirsiniz.

Haber 07-07-2022 09:12

Karaciğerlerinizi tertemiz yapacak! Her gece yatmadan...

Karaciğer vücudun sağlığını koruması için en önemli organlar arasında yer almaktadır. Karaciğeri temizlenmesi ve yenilenmesi için doğru beslenme oldukça önemlidir. Karaciğer yetersizliği ve temizliğinin sağlanamaması birçok sağlık sorununa yol açmaktadır. Sağlıklı beslenmek ve bazı doğal çayları içmek karaciğerin temizlenmesine yardımcı olmaktadır.

Haber 01-07-2022 08:11

Artık faydadan çok zarar veriyor: Yemeden önce iki kere düşünün! Yaz mevsiminde yenmesi ve kaçınılması gereken baharatlar

Baharatlar, çok eski yıllardan beri hem yemeklere lezzet katması hem de sağlık için olan yararlarından faydalanmak için kullanılırlar. Yaz aylarında yemeğinize bazı baharatlar eklemek, sindirim sisteminiz ve vücut ısınız için harikalar yaratabilir. Ancak sıcak havalarda tüm baharatlar aynı etkiye sahip değildir. Kışın faydalarıyla iyi gelen bazı baharatlar yaz aylarında ise yenilmemeli.

Yemek 04-06-2022 07:29

Cinsel hayatı bitiriyor! Ağzınıza sürmeyin…

Yediğimiz yemekler tüm sağlığımızı etkileyen en önemli etkenler arasında yer alıyor. Uzmanlar her seferinde sağlıklı beslenme hakkında uyarılarda bulunuyor. Ancak sağlıklı beslendiğimizi düşünerek yenilen yemekler de sağlığı tehlikeye atabiliyor. Cinsel hayata etki eden birçok yiyecek bulunuyor. Daha aktif cinsel yaşam için aşağıda bulunan yiyecekleri tüketmemeniz gerekiyor.

Haber 28-05-2022 10:50

Bilinenin aksine reflüye hiç iyi gelmiyor! Hatta daha da kötü yapıyor: Sindirim sisteminin düşmanı

Mide rahatsızlıkları arasında en sık görülen reflü için doktora gitmeden önce evdeki bitki çaylarından yararlanılır. En çok kullanılan ise nane limon oluyor. Uzun yıllardır birçok rahatsızlık için ilaçtan önce doğal yollar tercih ediliyor. Ancak bilinçsiz kullanım iyileştirmek yerine durumu daha da kötüleştirebiliyor. Nane limon da bunlardan biri!

Haber 22-04-2022 14:01

Baş ağrısına, migren ataklarına birebir! Şakaklara birer damla sürüp ovaladığınızda...

Baş ağrısı ve migren atakları binlerce hatta milyonlarca kişinin en çok çektiği ağrıların başında geliyor. Ağrı kesici içmeden önce doğal bir ağrı kesici denemek ister misiniz? Kesin bir tedavisi olmayan migren ataklarını ve geçmek bilmeyen baş ağrısına karşı, doğal bir tedavi yöntemi olan nane yağı ile müdahale edebilirsiniz. Nane yağı, kas gevşetici ve kan dolaşımını hızlandırıcı özelliğiyle öne çıkıyor. İşte şakaklara nane yağı sürmenin faydası.

Haber 20-04-2022 15:13

Tek başına ceviz yetmiyor! Zihin açan mucize formül

Beyin hücrelerini koruyarak hafızayı güçlendiren cevizin zihni açtığı herkes tarafından bilinen bir gerçek. Ceviz çok faydaları bir besin olsa da tek başına zihin açmakta yetersiz kalmaktadır. Ceviz tok tuttuğu için diyetisyenler tarafından ısrarla tavsiye edilmektedir. Cevizi, nane ve yoğurtla karıştırdığınız zaman olacaklara inanamayacaksınız...

Haber 14-04-2022 06:55

Birkaç yaprak nane ile sağlıklı kalmak mümkün! Suyun içine nane atıp bekleyin, faydalarına inanamayacaksınız…

Pek çok kişi içme suyunun içine elma ya da limon dilimleri gibi meyveler koysa da suya eklenebilecek bazı otlar da var. Nane de bunlardan biri! Suyunuzun içine sadece birkaç yaprak nane ekleyerek suyunuza lezzet katmanın yanında vücudunuz için de oldukça faydalı bir şey yapmış olacaksınız. Gelin suyunuza nane atıp bekletince neler olduğuna birlikte bakalım…

Kadin 21-02-2022 17:18

Kokusuyla ferahlatan nanenin çayını hiç denediniz mi? Her derde deva nane çayının yapımı ve saymakla bitmeyen faydaları sizlerle!

Nane, mutfakların vazgeçilmez bitkilerinden biri. Hem kuru hem yaş olarak tüketilen nane, yemeklere ve salatalara oldukça yakışıyor. Etli yemekler, sebze yemekleri, çorbalar ve salatalar... Peki bu kadar geniş kullanım alanına sahip bir bitkinin çayını içmeyi hiç düşündünüz mü? İşte şaşırtan faydalarıyla nane çayı...

Haber 19-01-2022 16:04

Vatandaş, şifayı gram gram alıyor! Litresi 2 bin 500 lira

Elde etmesi zahmetli olan tıbbî ve aromatik yağların litresi 2 bin 500 liradan satılıyor. ''Vatandaşlar fiyatı yüksek olan şifalı yağları gram gram alıyor'' diyen aktar İsmail Hakkı Ispartalı, "Saf yağların fiyatları yüksek. 1 ton kekik, nane ve lavanta otundan 1 kilo yağ çıkıyor'' ifadesini kullandı.

Haber 20-10-2021 10:48

Yaz sıcaklarından bunalanlara özel! Çikolata ve nanenin muhteşem uyumundan doğan bir lezzet: Soğuk kahve tarifi

Güne kahve olmadan başlayamayanlar yaz mevsiminde soğuk alternatiflere yöneldi. Kafein olmadan günü kötü geçenlere özel olarak yaz aylarında tüketebileceği oldukça ferahlatıcı bir kahve tarifi hazırladık.

Yemek 27-08-2021 15:41

Nefis buzlu çay tarifi yaz aylarında vazgeçilmeziniz olacak! İşte malzemeleri

Buzlu çay tarifi yaz aylarında tüketmekten en çok hoşlandığımız içecekler arasında yer alır. Meyve suyuna göre daha çok ferahlatıcı bir etkisi bulunan buzlu çay tarifi evde hazırlamak mümkün. Hazır buzlu çay tariflerini aratmayacak lezzet içinse ihtiyaç listeniz oldukça kolay elde edebileceğiniz malzemelerden oluşuyor. İşte evde buzlu çay yapılışını merak edenler için adım adım nefis buzlu çay tarifi...

Yemek 28-06-2021 15:51

Limonata tarifi ile sıcak yaz günlerinin harareti son buluyor! İşte tüm püf noktalarıyla birbirinden lezzetli limonata tarifleri

Limonata tarifi ekşi ile tatlının uyumunu harmanlayan lezzeti ile yaz günlerinin vazgeçilmezleri arasındadır. Hele de farklı seçenekleri varsa! Limonata tarifinde güzel bir tat yakalamanın sırrı ise püf noktalarında gizli. Limonata çilekli olarak da hazırlanabileceği gibi naneli ve zencefilli seçenekleriyle de çokça tercih edilir. Peki limonata tarifini nasıl hazırlamak, nasıl servis etmek gerekir? İşte Aykut Temizkan'dan bekleme süreleri ve ölçüleri ile limonata yapımının tüm püf noktaları...

Yemek 24-06-2021 09:04

Hem doğal hem taze! Muftağınızda yetiştirebileceğiniz 9 bitki

Koronavirüs pandemisiyle beraber aslında dünya genelinde doğaya ve sağlıklı beslenmeye olan ilgi arttı. Özellikle dalından kopartılan organik gıdalar bu dönemde iyiden iyiye popülerleşti. Peki bunları mutfağınızda yetiştirebileceğinizi söylesek? Eminiz heyecanlanırsınız. İşte mutfağınızda yetiştirebileceğiz 9 bitki...

Yemek 26-05-2021 16:38

Nane: Faydaları nelerdir?

Ballıbabagiler ailesinin mentha cinsine mensup olan nanenin Ana vatanı Akdeniz olarak bilinir, Mısır ve Anadolu'da sıkça tüketilmektedir. Bilinen 25-30 arasında türü mevcuttur. Eski çağlardan bu yana tüketilen ve sağlık açısından eşsiz faydaları bulunan nane, alternatif tıbbın şifa verici bitkileri arasındadır.

Haber 24-06-2020 10:54

Karaciğer bakımından öksürüğe kadar çare olan 5 ev yapımı naneli ilaç

Karakteristik aroması sayesinde yemeklerimizin vazgeçilmezi olan nane, alternatif tıpta da önemli bir yere sahip. Anti-spazmodikler ve antiseptikler içeriğiyle de çok değerli olan nane bitkisiyle birbirinden etkili 5 ilaç yapacağız. Bu ilaçlar zorlu çalışan sindirim sisteminizden, geçmek bilmeyen öksürüğe kadar etki sağlayacak.

Yemek 07-01-2019 14:51

Nanenin Bilmediğiniz Oldukça Etkili 9 Faydası

Müthiş tadının yanı sıra bir sürü şifası olan nane, tatlılardan tutun neredeyse her yemeğe, salataya yakışıyor. Buyurun size naneyi günlük hayatınızın temel bir parçası olarak tutmanız için 9 neden.

Yemek 03-01-2017 17:45