KADIN

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Mynet Soran Anne Platformu

1 Bebeğinizin cinsiyeti nedir?
2 Bebeğinizin yaşını belirtir misiniz?
3 Sizlere hangi konuda yardımcı olmamızı istersiniz?
4 Öğrenmek istediğiniz farklı detaylardan burada bahsedebilirsiniz.
  Kalan mesaj: 10

  Kahveye bir tutam ekleyince faydasını ikiye katlıyor! Daha önce hiç duymadınız

  Türk kahvesi geçmişten günümüze kadar ulaşan vazgeçilmez lezzetlerden biri. Kahvenin yararları kadar sık tüketildiğinde zararları da ortaya çıkabileceğinden doktu miktar ve uygun saatlerde tüketilmesi tavsiye ediliyor. Türk kahvesi içerken faydasını ikiye katlamak istiyorsanız oldukça basit olan bu yöntemi deneyebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken türk kahvesine bir tutam kadar taze nane eklemek.

  Kahveye bir tutam ekleyince faydasını ikiye katlıyor! Daha önce hiç duymadınız

  En sevilen kahve çeşitlerinden biri olan türk kahvesi bilindiği üzere depresyon, Parkinson, Alzheimer gibi ruhsal hastalıklara karşı etkilidir ve hafızanın da güçlenmesini sağlar. Türk kahvesine ekleyeceğiniz bir tutam taze nane kahvenin faydalarını ikiye katlıyor.

  iStock-1409574129

  Kahveye taze nane eklemek hem lezzet hem de sağlık açısından çeşitli faydalar sağlayabilir. Kahvede nane tadını sevmeyen veya mide hassasiyeti yaşayan insanlar eğer mide rahatsızlığı gibi olumsuz bir etki yaşadığını fark ederse nane kullanımını sınırlandırmalıdır.

  iStock-1226248888

  Nane, A ve C vitaminleri ile birlikte magnezyum, potasyum, kalsiyum, omega-3, folat ve demir açısından zengindir. Genel olarak solunum yolu problemlerine şifa olan nane, göğüs ağrılarını ve öksürüğü giderir. Aynı zamanda mide için de iyi bir koruyucudur. Diş beyazlatmak için kullanılır, içerdiği C vitamini sayesinde göz sağlığını korumada da oldukça başarılıdır. Ferahlatıcı etkisi sebebiyle mutluluk hissi uyandırır ve ruhen rahatlatır.

  ANTİOKSİDANLAR

  iStock-1690922790

  Hem kahve hem de nane, vücudunuzdaki serbest radikallerle savaşmaya yardımcı olabilecek antioksidanlar içerir. Bu da genel sağlığınıza olumlu katkı sağlar.

  SİNDİRİM

  kahve

  Nane, sindirim sistemi üzerinde rahatlatıcı bir etkiye sahiptir. Kahve, bazı insanlarda mide rahatsızlığına neden olabilirken, nane eklemek bu etkileri azaltmaya yardımcı olur.

  ENERJİ VE ODAKLANMA

  iStock-1164307019

  Hem kahve hem de nane, enerji seviyelerini artırarak odaklanmayı geliştirebilir. Nane, zihinsel uyanıklığı artırmaya yardımcı olabilecek doğal bileşenleri içerir.

  NEFES TAZELEME

  kahve89

  Nane, ağız kokusunu gidermeye yardımcı olur. Kahve içtikten sonra ağızda kalan kokuyu da nötralize edebilir.

  FERAHLIK VE TAT

  iStock-850620920

  Taze nane, kahveniz hoş ve ferahlatıcı bir aroma ve tat katar. Bu, özellikle sabahları uyanmanıza ve canlanmanıza yardımcı olur.


  Vitrin


  En Çok Aranan Haberler