Pasta Tarifleri

Pasta Tarifleri

Pasta, hamur işi tatlıları kategorisinde yer alır. Temel iki çeşitten birisi yaş pasta diğeri ise kuru pastadır. Yaş pastalar genelde kutlamalarda tercih edilir. Fırında ya da farklı bir şekilde pişirilerek hazırlanan keki bulunur. Kekin üzerinin krema ile kaplanması ya da çeşitli meyvelerle tatlandırılması sonucu yaş pasta çeşitleri ortaya çıkar. Hazırlanışınde ise önce kek karışımı yapılır. Karışımın içine kabartma tozu ilave edilmesi oldukça önemlidir. Kuru pasta da Türk mutfağında sıklıkla tercih edilir. Tuzlu ya da tatlı kuru pastalar hazırlamak mümkündür. Farklı aromaların hakim olduğu tatlı ve tuzlu mini çöreklere kuru pasta denir. Kuru pastalar reçel çeşitleri ile birlikte tüketilebilir.

pasta tarifi Haberleri

Tatlı sevenler buraya: Tatlı isteğinizi bastıracak mozaik pasta tarifi

Olur olmadık zamanlarda tatlı krizleri yaşıyorsanız evde bisküvi, kakao gibi basit malzemeler bulundurabilirsiniz. Çünkü, bu sayede canınız tatlı çektiğinde kolayca mozaik pasta hazırlamak mümkün hale gelecek. Gecelere kadar ders çalışırken veya eve arkadaşlarınızı davet ettiğinizde canınız tatlı bir şeyler çekerse hemen mutfağa gidip dünyanın en kolay pastasını hazırlayabilirsiniz.

Yemek 24-02-22 16:35

Pastaneye gitmenize gerek yok kendiniz hazırlayın: Evde meşhur Alman pastası tarifi

Çay ve kahvelerin yanına çok yakışan, şekliyle de göze hitap eden tatlılar arasında Alman pastası yer alıyor. Pastane işi Alman pastalarına her ne kadar alışkın olunsa da evde yapılanları bir o kadar lezzetli! Bol bol yapıp evde keyifle tüketebileceğiniz Alman pastası tarifimizle karşınızdayız!

Yemek 22-02-22 10:52

Doğum gününüze hazır: Leopar pasta tarifi

Doğum gününüzde kendinizi birazcık şımartmak istiyorsanız yapmanız gereken en güzel tarifi size sunmaktan mutluluk duyarız: Leopar pasta tarifi!

Yemek 22-02-18 11:47

Diğer Haber Etiketleri