Varis Haberleri

Hava aydınlanınca panik yarattı! Ekipler alarma geçti... Mahalleyi ayağa kaldıran ilginç olay: Varis çıktı

Sivas'taki, mahalleyi ayağa kaldıran ve polisi alarma geçiren olayın arkasındaki gerçek şaşkınlık yarattı. 51 yaşındaki kadının, saat 05.30'da işe gitmek için servis beklerken varisi patladı. Kadın, çok kan aktığını görünce ambulansla hastaneye gitti. Ancak havanın aydınlanmasıyla olay ilginç bir hal aldı. Mahalleli yerdeki kanı görünce polise haber verdi. Tedaviden sonra akan kanı görmek için gelen kadın polisleri görünce şoke oldu. Kadının olayı anlatmasıyla kan izlerinin gizemi çözülmüş oldu.

Haber 07-01-2023 12:43

Sanıldığı kadar iyi değilmiş: Uzun boylu olanlar dikkat! Hastalık riskiniz çok daha yüksek

Uzun boylu olanların şanslı oldukları düşünülüyor. İnsanlar daha uzun boylu olmak adına ameliyat masasına bile yatabiliyor. Uzun boyun çok daha estetik olduğu düşünülse de yapılan araştırmaların sonucuna göre yetişkinlikte görülen uzun boy birkaç hastalık riskine yakalanma riskini artırıyor.

Haber 16-11-2022 10:43

Varis oluşmaması için dikkat edilmesi gerekenler

Vücudumuzdaki kirli kanı ayaklarımızdan kalbe doğru taşıyan toplardamar sistemi venöz dolaşım olarak adlandırılmaktadır. Yapısı gereği esneyip genişleyebilme özelliğine sahip olan venöz damarlar özellikle ayakta durduğumuzda yer çekimine karşı kanın yukarıya doğru hareket etmesine yardımcı olmaktadır. Yine damar içerisinde bir yöne açılabilen; kanın yukarıya doğru hareketine izin veren mini kapakçıklar bulunur.

Haber 05-08-2022 15:54

Beden pozitifliği savunucusu olan Yasmin Hadfield, en doğal halini paylaştı! “Kusurlarınızı kucaklayın”

Sosyal medyada beden pozitifliğine yönelik yaptığı paylaşımlarla kısa sürede dikkatleri üzerine çeken Yasmin Hadfield, en doğal halini takipçileriyle paylaştı. Sosyal medyadan bikinili bir paylaşım yapan Hadfield, selülitlerini ve çatlaklarını büyük bir gururla sergiledi.

Trend 18-07-2022 15:36

Varis

Varis Hakkındaki Haberler Mynet'te. Varis Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Yaz aylarında artıyor! Şikayetleri azaltmak için etkili öneriler

Varis hem kadın hem de erkeklerde görülen damarların kötü görünümüdür. Varis kadınlarda erkeklere oranla daha fazla görülmektedir. Varis görünümü çeşitli nedenlere bağlı olarak artmaktadır. Yaz ayları varis şikayetlerinin artışına neden olmaktadır. Varis şikayetlerini azaltmak için aşağıda yer alan önerileri uygulayabilirsiniz.

Haber 20-06-2022 14:00

Yorgunluğu bahane etmeyin! Yorgunken bile...

Varis, toplardamarların genişlemesi ve kılcal damar problemiyle oluşur. Deri üzerinde belirgin şekilde görülen varislerin yanı sıra bir de görülmeyen iç varisleriniz olabilir. Peki varis oluşumuna nasıl engel oluruz? Spor yapın, özellikle pilates, yoga, yüzme ve en önemlisi yorgun olduğunuzda bile yürüyün. Bacak kaslarınızı çalıştırın.

Haber 22-03-2022 11:12

Varisin nedenleri ve belirtileri nelerdir? İşte tedavisi…

Varis, kadınlarda ve erkeklerde görülen hastayı görüntü olarak oldukça rahatsız eden bir hastalıktır. Kadınlarda erkeklere oranla daha fazla görülen varis ayakta durmak, genetik, yaş gibi birçok nedene bağlı olarak oluşmaktadır. Tedavi yöntemleri çeşitlidir. İşte varisin belirtileri ve tedavi yöntemleri…

Haber 08-03-2022 10:15

Varisler kabusunuz olmasın! Varis tedaviniz için bu yöntemlerden yararlanırsanız...

Hem görünüm hem sağlık açısından ciddi sorunlara sebep olabilen varis; bacaklarda ağrıya, şişliğe, gece kramplarına ve kaşıntıya neden olabilir. Varis, sürekli ayakta duran kişilerde daha sık görülmekle birlikte hamilelikte kilo artışından ve hareketsiz yaşam biçiminden de kaynaklanabilir. Neyse ki varis tedavisine yardımcı olan bazı basit egzersizler var. Bu egzersizleri öğrenmeye ne dersiniz?

Kadin 24-02-2022 13:57

Uzmanından anne adaylarına uyarı: Varisiniz varsa tedavi olmayın

Varisin her yaşta görülebilen yaygın bir hastalıkken, özellikle hamilelik dönemindeki kadınlarda varis oluşumuna yatkınlık olduğunu belirten Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Bora Farsak anne adaylarına, “Çocuğunuzun sağlığını tehlikeye atmamak açısından variste kozmetik tedavi için bebeğinizi sütten kesmeyi bekleyin ve öyle tedavi olun. Aksi takdirde tedavi süreci sütünüze zarar vererek bebeğinizi etkileyebilir” uyarısında bulundu.

Haber 29-01-2022 15:51

Gizli / iç varis belirtileri ve tedavisi nedir?

Gizli varis ya da iç varis belirtilerinin gözle görülen varislere nazaran daha ciddi bir sorun olarak ele alınması gerektiğini söyleyen Prof. Dr. Semih Barlas, gizli /iç varis tedavisinin nasıl olduğunu anlattı. Gözle fark edilebilen varislerin buzdağının görülen kısmı olduğunu söyleyen Barlas, varis nedenleri ile ilgili bilgi verdi.

Haber 26-12-2021 16:39

Ameliyatsız varis tedavisinde ayırmanız gereken zaman bir öğle molası kadar!

Varis, özellikle kadınları olumsuz etkileyen bir sağlık sorunudur. Estetik kaygılara sebebiyet veren varis tedavisi mutlaka gerçekleştirilmesi gereken bir hastalıktır. Variste ameliyatsız tedavi yöntemleri hastaların yüzünü güldürmektedir. Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Zehra Bayramoğlu ameliyatsız varis tedavileri ile ilgili bilgiler paylaşarak varisten korunmanın yollarına yönelik bilinmesi gerekenleri anlattı.

Haber 05-12-2021 11:39

Uzman isim açıkladı! İşte varisten korunmanın yolları

Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Zehra Bayramoğlu ameliyatsız varis tedavileri ile ilgili bilgiler paylaşarak varisten korunmanın yollarına yönelik bilinmesi gerekenleri anlattı.

Haber 03-12-2021 10:33

Varis çorabı kış aylarında konfor sağlıyor

Varis çorabı, bacak damar sağlığı için çok yararlıdır. Yaklaşan kış aylarıyla birlikte kullanımı artan varis çorapları, soğuk havaların konforlu şekilde geçirilmesini sağlar. Peki varis çorabı seçimi nasıl yapılması gerekir? Doç. Dr. İlker Kiriş anlattı.

Haber 07-11-2021 16:07

Varis tedavisi ertelenirse ne olur?

Varis tedavisinde ertelemeye gidilmesinin problemlere yol açacağını söyleyen Kalp ve Damar Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Sinem Yiğit Uğur, en sık görülen damar hastalıklarından biri olan variste tedavi seçenekleri hakkında bilgi verdi. İşte Kalp ve Damar Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Sinem Yiğit Uğur'dan varis tedavisinde ertelemeye gidilmesi durumunda ortaya çıkan sorunlar...

Haber 18-10-2021 09:27

Varis tedavi edildikten sonra tekrarlar mı?

Varis tedavisi bazen varis çorabı kullanımı bazen ilaç bazense ameliyatla gerçekleştirilebilir. Varis tedavisinde travmalara maruz kalınması ve genetik yatkınlığa bağlı olarak varisler tekrar edebilir. Konu ile ilgili bilgi veren Kalp ve Damar Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Sinem Yiğit Uğur, varis tedavisi sonrası yaşanan tekrarların farklı damarlarda meydana geleceğine dikkat çekti.

Haber 27-07-2021 12:05

Varis başlangıcı nasıl belli olur? Varis tedavisine nasıl karar verilir?

Varis başlangıcı ve ileri evre varis tedavisi hakkında bilgi veren Kalp ve Damar Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Sinem Yiğit Uğur, varis belirtileri ile ilgili bilinmesi gerekenleri anlattı.

Haber 27-07-2021 10:48

Uzman isim uyardı! Bu varis tipleri tehlikeli oluyor

Varis, toplumun büyük bir bölümünde görülen en yaygın hastalıklar arasında yer alıyor. Halk arasında yanlış bir inanışla sadece kozmetik bir sorun olarak algılanıyor olsa da, ileri derece varisler riskli bir hastalık haline gelebiliyor. Tedavi seçeneği ise varislerin şiddetine bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü’nden Prof. Dr. Aşkın Ali Korkmaz, varis hastalığında tedavi seçenekleri hakkında önemli bilgiler verdi.

Kadin 07-07-2021 15:28

Varis nedir, neden olur? Varisi önlemek mümkün mü? İşte tedavisi

Varisler özellikle yaz aylarında daha dikkat çekici hale geliyor. Mavi ya da mor renkleriyle dikkat çeker hale gelen varisler, sadece estetik açıdan kötü durduğu düşünülerek üzerinde fazla durulmasa da aslında toplardamar yetersizliği nedeniyle oluşuyor. Bu nedenle varise karşı önlem almak ve varis tedavisinde geç kalmamak önem taşıyor.

Haber 05-07-2021 14:54

Varis tedavisinde bu yöntemler ağrıları yok ediyor!

Yaz aylarında hem kozmetik sebeplerle hem de sıcağın etkisiyle varis tedavileri daha çok gündeme geliyor. Peki, varis çorabı kullanmanın da zorlaştığı bu dönemde varis hangi yöntemlerle tedavi edilebiliyor? Varis tedavisinde en çok kullanılan yöntemleri Girişimsel Radyoloji Uzmanı Prof. Dr. Onur Sıldıroğlu anlattı.

Kadin 27-06-2021 17:53

Hamilelikte oluşan varislere dikkat

Hamilelik bir kadının yaşayacağı en heyecanlı süreçlerden biridir. Karnının her gün biraz daha büyümesi, içinde bir bebeğin olduğunu düşünmek insana tarifsiz duygular hissettirir. Güzelliklerinin yanında maalesef bu sürecin zorlukları da vardır. Vücuttaki değişimler ve buna bağlı olarak yaşanan bölgesel şişlikler hamilelerin hareketlerini kısıtlar, özellikle nerdeyse her hamilede görülen varis rahatsızlığı ciddi önlemler almayı gerektirmektedir.

Kadin 20-04-2021 15:18

Uzmanlardan varis uyarısı: Bakın ne zaman tehlikeli oluyormuş!

Özellikle bacaklarda oluşan damar genişlemeleri varis hastalığının habercisidir. Girişimsel Radyoloji Uzmanı Dr. Rengin Türkgüler varis hastalığı ve yol açtığı tehlikeli durumları sizler için anlattı.

Kadin 17-03-2021 16:23

Varis hastalarında sıvının bol alınması önemli

Medipol Mega Üniversite Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Özer Ulukan: - "Damar içi pıhtı, ciltte koyu renk değişimi ve hatta yara oluşumuna yol açabilir. Varis hastalarında damar genişlemesine bağlı pıhtılaşma riski yüksek olduğundan sıvının bol alınması pıhtılaşmanın önlenmesi açısından önemlidir"

Yurthaber 20-11-2020 10:18

Sessiz ve sinsi ilerliyor! Varis, koronavirüs döneminde arttı

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle uzun süre hareketsiz kaldık. Bu durum özellikle “hareketsizlik hastalığı” olarak da tanımlanan varis şikayetlerinin artmasına neden oldu. Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Ümit Ergenoğlu, varis ve varisten korunma yolları ile ilgili önemli bilgiler verdi.

Haber 11-09-2020 12:44

Geç kalmadan uygulamalısınız! İşte varise savaş açan doğal yöntemler...

Varisli damarlar, günümüzde çok yaygın görülen sağlık sorunlarından biri. Varisler, damarlarda kan basıncı arttığında oluşabilir, bunun yanında kabızlık, hamilelik, tümörler, aşırı kilo da varise neden olabilir. Tıbbi tedavinin yanı sıra yapacağınız egzersizler ve beslenme düzeninde değişiklikle varislerden kurtulabilirsiniz!

Haber 14-07-2020 11:25

Skleroterapi yöntemi ile varis tedavisi

Medicana International İstanbul Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Baran Şimşek: - "Köpük Tedavisi - Skleroterapi yöntemi, çapı 1-4 mm arasında olan varislere uygulanmaktadır. İşlemin çok kısa sürede tamamlanması ve aynı gün gündelik yaşama dönme olanağı ise en büyük avantajını oluşturmaktadır" - "Bu teknikte, ilaç havayla karıştırıldığı için daha yoğun ve daha fazla enjektabl madde elde edilmektedir"

Yurthaber 10-07-2020 14:34

Varis: Nedenleri, belirtileri, tedavisi

Varis problemi bazen yalnızca estetik açıdan problem yaratırken çoğu kişi oldukça şiddetli ağrılara maruz kalıyor.

Haber 24-06-2020 10:28

En Detaylı Varis Rehberi: Nedir?, Tedavisi, Ameliyatı ve Çorabı

Bacaklarda bulunan toplardamarlar kirli kanın kalbe akışını sağlar. Bu toplardamarlardaki kan akışının kontrolünü sağlayan kapak sisteminin işlevlerini tam olarak yerine getirememesi sonucunda varis problemi ortaya çıkar. Damarlar genişler, kıvrımlı bir yapıya bürünür ve dışarıdan bakıldığında rahatlıkla görülebilecek hale gelir.

Haber 22-05-2020 17:25

Varis tedavisinde sıcaklar artmadan harekete geçin

Varis tedavisinde konforlu bir iyileşme süreci için bunaltıcı sıcaklar gelmeden harekete geçmek gerektiğine dikkat çeken Doç. Dr. Cem Arıtürk, konu ile ilgili bilinmesi gerekenleri anlattı.

Haber 18-05-2020 17:13

Anne-babadan geçiyor! Varis tedavi edilmezse öldürüyor

Kalıtsal bir hastalık olan varis, anne-babadan çocuğa geçiyor. Ebeveynlerde görülen varisin çocuklarda da yüzde 90 oranında görüldüğüne dikkat çeken uzmanlar, konu ile ilgili bilinmesi gerekenleri anlattı. Varis halk arasında yaşlılık problemi olarak görülse de her yaşta ortaya çıkabilen bir hastalık olduğuna dikkat çeken uzmanlar, varislerin ölümcül sonuçlara neden olabildiğinin altını çiziyor. İşte varis ile ilgili bilinmesi gerekenler...

Haber 31-03-2020 14:11

Varis tedavisi hangi aylarda yapılmalı?

Varis tedavisinin havalar ısınmadan yapılması gerektiğine dikkat çeken Doç. Dr. Cem Arıtürk, varis tedavisi için en uygun dönemleri anlattı. Bahar mevsiminin kısmen başladığı bugünlerin varis tedavisi için oldukça uygun olduğuna dikkat çeken Arıtürk, varis tedavisi konusunda merak edilenleri anlattı.

Haber 04-03-2020 16:56

Varis neden olur? Bu 6 maddeye dikkat!

Toplardamarların rahatsızlığı sonucu ortaya çıkan varisler, yaygın kanın aksine erkeklerde de en az kadınlardaki kadar sık görülüyor. Genetik yatkınlığın yanında başlıca risk faktörleri arasında uzun süre ayakta durulan meslekler, gebelik, hızlı kilo almak ve bazı doğum kontrol ilaçları bulunuyor.

Kadin 25-12-2019 13:45

Oluşumundaki bu 6 nedene dikkat!

Toplardamarların rahatsızlığı sonucu ortaya çıkan varisler, yaygın kanının aksine erkeklerde de en az kadınlardaki kadar sık görülüyor. Peki, varis nedir? Varis tedavi yöntemleri nelerdir? İşte detaylar...

Trend 25-12-2019 11:34

Varis ameliyatı oldu, fil hastası çıktı... 'Hayatım mahvoldu'

Adana’da 6 yıl önce yapılan varis ameliyatı sonucu sol ayağında şişlikler başlayan ve ‘fil hastalığı’ teşhisi konulan İbrahim Şen, sağlığına kavuşmanın hayalini kuruyor. Şen, "Bana Allah rızası için yardımcı olun. Beni hastaneye yatırıp tedavi etsinler" dedi.

Trend 12-12-2019 11:06

Varis tedavisinde en uygun mevsim sonbahar-kış ayları

Uzmanlar tarafından varis tedavisi için en uygun dönem klasik olarak havaların görece soğuk olduğu sonbahar ve kış ayları olarak belirtiliyor. Gerek iyileşme süreci gerekse de konfor açısından bu dönemler, sıcak havalara oranla hastalar ve hasta yakınları tarafından daha çok tercih ediliyor. Ancak bununla birlikte varis ameliyatları/girişimleri tüm yıl boyunca gerçekleştirilebiliyor.

Trend 20-11-2019 14:05

Varis nasıl tedavi edilir?

Çok sayıda klinik çalışma, bacaklarda varis görülme olasılığının, kadınlarda erkeklere göre 2 kat daha fazla olduğunun altını çizerken, sıklığın yaşla birlikte arttığını da ortaya koymaktadır. Kadın-erkek farketmeksizin bireyler incelendiklerinde, varis görülme oranının 40 yaşındakilerde %22, 50 yaşındakilerde %35, 60 yaşındakilerde %41 olduğu gösterilmiştir.

Kadin 19-11-2019 16:01

Varis nedir? Varis tedavisi nasıl olur? Varisi olanlar bunlara dikkat

Toplardamarların genişlemesi olarak tarif edilebilen varis, günümüzde yaygın görülen hastalıklar arasında yer alıyor. Yaş gruplarına göre Türkiye’de varisin etkilediği kişi sayısı yaklaşık 10 milyon; bu da her 8 kişiden birinde varis problemi görüldüğüne işaret ediyor.

Trend 30-10-2019 09:37

Varis tedavisi nasıl olur? Varis belirtileri nelerdir? Varis nasıl önlenir? Varis tedavisinde ameliyatsız yöntemler neler?

Gün içinde uzun süre ayakta kalan kadınlarda erkeklere göre daha sık görülen varis, hastalar tarafından genellikle estetik bir problem olarak algılanıyor. Ancak çok yaygın olan damar hastalıkları arasında ilk sıralarda yer alan varis; şiddetli ağrılar, kaşıntı ve gece kramplarına yol açarak yaşam konforunu olumsuz etkiliyor.

Trend 24-10-2019 09:26

Varis neden olur? Varis tedavisi nasıl olur? Varis oluşumunu engellemek için neler yapmalıyız?

Kadın-erkek herkeste görülebilen bir hastalık olan varise karşı alınacak önemlerin neler olduğunu söyleyen Doç. Dr. Cem Arıtürk, varis neden oluşur sorusunu yanıtlayarak varis oluşumunu engellemek için nasıl hareket etmemiz gerektiğini anlattı.

Trend 23-10-2019 15:22

Varis nedir? Varis belirtileri nelerdir? Varis tedavisinde ameliyatsız çözüm mümkün mü?

Varis hastalığı, ilerledikçe daha büyük bir sorun haline gelen hastalıklardan birisidir. Toplardamar genişlemesi olarak da bilinen varis, estetik görünümün bozulmasının yanı sıra bacaklarda ağrı, şişme ya da kramp gibi şikâyetlere neden olabilmektedir.

Trend 18-10-2019 10:49

Varis hakkındaki doğru bilinen 6 yanlış!

Varis hastalığı toplumda, özellikle kadınlarda sık görülen bir toplardamar hastalığıdır. Bu hastalık hakkında da diğer tüm hastalıklarda olduğu gibi kulaktan dolma bilgiler çok fazla. O yüzden şüpheli bir durumda muhakkak konunun uzmanlarına danışmak gerekiyor.

Trend 09-10-2019 14:07

Varis nedir? Venöz yetmezliği neden olur?

Kronik Venöz Yemezlik, halk arasında varis adıyla biliniyor. Bacaktaki toplardamarlarda çeşitli nedenlerle gelişen akım bozuklukları ve yapısal bozukluklarla seyreden bir hastalıktır. Erken dönemde bacakta dolgunluk, ağrı, kaşıntı, huzursuzluk hissi gibi bulguları olan bu hastalığın ilerleyen dönemlerinde cilt değişiklikleri, ciltte kararma, cilt yapısında bozulma ve çok küçük travmalarla veya kendiliğinden yaralar açılması, yani venöz ülseri oluşması şeklinde bulguları mevcut.

Trend 04-10-2019 21:46

Bu faktörler varisi tetikliyor

Mevsim geçişlerinin yaşanmaya başladığı bu dönemlerde etkisini iyice hissettiren varis hastalığı, kadın-erkek herkeste olabiliyor ve hastalığın oluşumunda çeşitli faktörler bulunuyor. Acıbadem Fulya Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Cem Arıtürk varis oluşumunda 5 önemli faktörü açıkladı.

Kadin 04-10-2019 14:50

Sıcaklarda bacaklardan gelen tehlike

Özellikle varis şikâyeti olan hastalar, kaplıca, sauna veya termal etkinliklerden uzak durmalı.Kalp ve Damar Cerrahı Yrd. Doç. Dr. Mustafa Göğün Saygın, yaz aylarında artan sıcaklıklarla beraber gelen riskleri anlattı!

Trend 03-09-2019 14:12

İş ve yaşam koşulları varis oluşumunu tetikliyor

Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim Görevlisi Prof. Dr. Hasan Sunar: - "İş ve yaşam koşulları kişinin yapısal yatkınlığı ile birlikte varisleri ortaya çıkarıyor. Aile üyelerinde varis görülenler daha dikkatli olmalılar" - "Hastaların tedaviye uygunluğu toplardamarların ultrasonografi incelemesiyle anlaşılır. Bu işlem halk arasında bacak Doppler'i olarak bilinir. Bu da bir tanı aracı olmanın yanı sıra hastanın varislerinden tamamen kurtulma şansı olup olmadığı bilgisini de verir" - "Varislerin şekline göre farklı varis giderme metotları uygulanır. Telenjiektazi adını verdiğimiz kılcal varisler dışarıdan lazer uygulamalarıyla ayaktan tedavi edilir. Biraz daha geniş olanlar köpük tedavisi adı verilen varisleşmiş damarın içine iğne ile ilaç verilerek tedavi edilir. Bu da ayaktan yapılan bir işlemdir"

Haber 26-08-2019 11:06

Varislerden ağrısız, ameliyatsız kurtulmak mümkün

Lazer tedavisi ile ağrısız acısız varislerden kurtulmanın mümkün olduğunu belirten Antalya Anadolu Hastanesi Kalp Damar Cerrahı Doçent Doktor Dolunay Odabaşı, lazer tedavisinin etkin, efektif ve güvenilir bir yöntem olduğuna dikkat çekti.

Kadin 20-08-2019 10:58

Varis tedavisinde uygulanan köpükle püskürtme yöntemi nasıl bir yöntemdir? Avantajları nelerdir?

Varis tedavisi için ABD'de geliştirilen ve 15 dakikada uygulanabilen ‘köpükle püskürtme’ yöntemi, özellikle zaman sıkıntısı olan çalışanlar için büyük kolaylık sağlıyor.

Trend 17-07-2019 13:41

Varisli bölgeye soğuk suyla masaj önerisi

Kalp Damar Cerrahı Prof. Dr. Haşmet Bardakçı: - "Varisli hastalara, saunaya girmek, yaz aylarında aşırı güneşlenmek gibi sıcağın etkili olduğu her türlü aktiviteden uzak durmalarını ve mümkünse bacaklarına soğuk suyla masaj yapmalarını tavsiye ediyorum" - "Bacaktaki ağrının artmasını veya dıştan görünen varislerin ortaya çıkmasını beklememek lazım. Eğer kişinin bacaklarında sürekli bir dolgunluk ve kum torbaları bağlıymış hissi varsa, sabah uyandığında yorgunluk hissinin bacaklarda devam etmesi veya ağrı ya da şişme varsa mutlaka varis kontrol edilmelidir"

Haber 17-07-2019 11:03

Mor kabus! Varisi olanlara 5 öneri

Hemen hemen bütün kadınların derdi olan varis kirli kanı vücuttan toplayıp kalbe taşıyan toplardamarların görevlerini yeterince yapamamaları sonucu oluşuyor. Bacaklarda damarlarda belirginleşme, ağrı, şişme, hassasiyet ve ağırlık hissi belirtileriyle ortaya çıkan varise karşı neler yapılmalı? Liv Hospital Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Erdal Aslım varisi olanlara önerilerde bulundu.

Kadin 06-06-2019 07:44

Varis tedavisinde hayat kurtaran tavsiyeler

Eskişehir Özel GürLife Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Muharrem Şenel, yoğun iş temposu yaşayan insanlarda sıklıkla görülen varis hastalığı tedavisi hakkında açıklamada bulundu. Şenel, “Amaç kişiyi varislerinden arındırıp, venöz basıncı düşürmek ve varis çorabından kurtarmaktır” dedi.

Kadin 13-05-2019 14:12